Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Jak běhat?

Jak běhat?

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

PAVEL501 muž 30.07.2009 09:38:24

Dobry den,mam dotaz: mam malou holčičku 23měsicu. A Venku si vsimla nejaka paní ze mala spatne běží,a řekla nam ze mame vyhledat tomajerovu metodu ale na netu jsem nic nenašel! (snad neco o špatne koordinaco běhu) žadam o radu.nebo nejaky odkaz dekuji

avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 31.07.2009 06:46:33

Nemá ta malá ještě plínky? S těma se běhá fakt blbě. Jestli její pediatr nezjistil žádnou anomálii ve vývoji kloubů zdá se mi jako nesmysl zabývat se tím jak běhá. Leda že jsi ten dotaz myslel jako fór. Když jsem trénovala malé holky gymnastiku zjistila jsem, že velká většina dnešních malých holek neumí běhat, protože je to pro ně pohyb, který normálně nedělají. Jen ty z početnějších chudších rodin, ty co tráví dětství lítáním po venku, ty mají sílu, styl i vytrvalost. Pravda, na treninky jim musíš koupit trenýrky a nevšímat si černých nožek. Jsou vděční, když se jim někdo věnuje. Jestli je holčička zdravá, dopřej jí co nejvíc pohybu na zdravém vzduchu a styl běhu řeš až ve třech leteh nejdřív a to ještě formou hry.

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

Rakovník

lassie žena 31.07.2009 08:05:51

No pokud se něco nezdá, tak by to měl snad posoudit dětský ortoped, jestli paní třeba nebyla od fochu, těžko říct. Inet asi nebude v tomto případě nejlepší rádce, pro klid duše bych se možná zeptala toho ortopeda nebo na nějaké kontrole aspoň pediatra, tím se nic moc nepokazí.

avatar

keramik muž 05.08.2009 08:33:04

[quote=PAVEL501]Do­bry den,mam dotas mam malou holčičku 23měsicu. A Venku si vsimla nejaka paní ze mala spatne běží,a řekla nam ze mame vyhledat tomajerovu metodu ale na netu jsem nic nenašel! (snad neco o špatne koordinaco běhu) žadam o radu.nebo nejaky odkaz dekuji[/quote] Nejde náhodou o „Vojtovu metodu“?Tou se léčí špatné držení těla,špatné pohybové náviky ap.Jde o sestavu jednoduchých cviků,které mám fyzioteaperutka sestavila na míru (pro dceru – také špatně chodila,zakopála o špičky). A moc bych s tím neotálel,protože čím dříve tím lépe.Pokud ovšem jde o tuto diagnozu.

avatar

keramik muž 06.08.2009 08:35:03

O Thomayerově metodě jsem také neslyšel,takže půjde asi o tu Vojtovu.To by podle toho co píše PAVEL501 odpovídalo. mapo má pravdu,že je to hodně psychicky náročné.Ale když si má člověk vybrat,zda dídě bude zdravé,nebo se mu bude nějaký čas „ubližovat“,tak není nad čím přemýšlet a jde se na to.Jak nám sestra na rehábce vysvětlila,dítě to v podstatě nebolí,ale je to nepříjemné protože se musí „přeprogramovat“ mozek.Tady v tom případě totiž nejde o vadu pohybového ústrojí,ale mozkové činnosti.Tělo dělá jen to co něm mozek chce a tou Vojtovkou se to srovná. Je to ale „běh na dlouhou trať“.My to cvičili asi dva roky a to 4× denně.

avatar

Celkem 29032 km
Minulý měsíc 0 km

Sandhall muž 06.08.2009 11:11:23

Určitě bych se zašel ukázat na nějakou rehabilitaci (obvoďák by vás tam měl poslat). Vojtova metoda je podle mě náročná nejvíce právě pro rodiče, ale funguje. Je to hlavně o hlavě! Manželka na to vůbec neměla, tak jsem s dcerou cvičil já a asi za rok se všechno perfektně srovnalo. Jsme sice stále pod dohledem, ale už je to úplně bez problémů.

avatar

Dani Alves 2 muž 05.02.2010 15:08:46

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli by mi dokázal pomoc. Víte mám dělat talentovky ne jednu školu a je do toho zapojena i 1500.Chtěl bych se zeptat na to jak mam trénovat na 1500 aby byla moje výkonnost v při talentových zkouškách lepší. Jestli mam spíše běhat větší vzdálenosti pomalu a nebo kratší rychleji. Děkuji za odpověd

avatar

Praha - Letňany

Celkem 1369 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:32:38 (2010)
maraton: 3:34:38 (2009)

StepanBohm muž 05.02.2010 15:12:31

[quote=Dani Alves 2]Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli by mi dokázal pomoc. Víte mám dělat talentovky ne jednu školu a je do toho zapojena i 1500.Chtěl bych se zeptat na to jak mam trénovat na 1500 aby byla moje výkonnost v při talentových zkouškách lepší. Jestli mam spíše běhat větší vzdálenosti pomalu a nebo kratší rychleji. Děkuji za odpověd[/quote] Otázka je jak jseš na tom a kolik máš času, jako inspiraci si můžeš přčíst tohle: http://www.beh.sportsite.cz/…jenom-pro-ne

avatar

Dani Alves 2 muž 05.02.2010 16:08:57

Tak času mám v týdnu poměrně hodně vlastně teďka také hodím běhat především v pondělí, středu a pátek. Dávám si každý ten výběh cca 10 km středním tempem, ale nevím jestli není lepší běhat na 1500 nějak jinak.

avatar

Praha - Letňany

Celkem 1369 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:32:38 (2010)
maraton: 3:34:38 (2009)

StepanBohm muž 05.02.2010 20:09:36

[quote=Dani Alves 2]Tak času mám v týdnu poměrně hodně vlastně teďka také hodím běhat především v pondělí, středu a pátek. Dávám si každý ten výběh cca 10 km středním tempem, ale nevím jestli není lepší běhat na 1500 nějak jinak.[/quote] Já myslel kolik máš času do těch talentovek …

Jinak je to muj čistě amatérskej názor, míli od základky neběham a nikdy jsem na ni nijak netrénoval, ale pokud už má něco naběháno, tak bych se soustředil hlavně na tu rychlost a až když zbyde čas a chuť, tak si přidat nějakej delší běh. Ale i ten delší bych nepřeháněl a víc jak 10km už asi nemá smysl.

avatar

Dani Alves 2 muž 05.02.2010 20:31:40

Ty talentovky jsou 20.března myslíte že se dá ještě něco vylepšit? a děkuji za odpověd

avatar

zyx66 muž 25.03.2010 10:24:15

Caute vsetci, doteraz som nebehaval nijak pravidelne, mam miernu nadvahu a chcem absolvovat preteky (dobehnut do ciela v rozumnom case) na 12 km a preteky su o 16 dni. Co mam robit aby som sa co najlepsie pripravil? Dakujem Vam za rady.

avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 25.03.2010 10:31:21

16 dní??? No ty jsi komik! Na zlepšení se v čase potřebuješ systém, důsledný přístup a čas. Mrkni na treninkové plány třeba na www.bezeckeskola.cz

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 25.03.2010 11:18:21

[quote=zyx66]Caute vsetci, doteraz som nebehaval nijak pravidelne, mam miernu nadvahu a chcem absolvovat preteky (dobehnut do ciela v rozumnom case) na 12 km a preteky su o 16 dni. Co mam robit aby som sa co najlepsie pripravil? Dakujem Vam za rady.[/quote] Den před závodem se pořádně vyspi, 2–3 hodiny před během si dej lehké jídlo bohaté na sacharidy a pořádně se napij. Trochu se napij ještě tak 20 minut před startem. Nezapomeň se také před startem chvilku rozklusat a po rozklusu protáhnout. Víc toho už asi nestihneš :-))

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.