Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » tepová frekvence při závodu

tepová frekvence při závodu

Nalezené položky: 59 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 30.09.2009 09:10:50

Tento dotaz je pro vás zkušené běžce asi pitomoučký, ale nikde jsem na to ještě nenarazila, tak se radši ptám: Klidovou frekvenci po ránu mám 48, podle výpočtu maximální TF mám 185. Většinu tréninků absolvuji v průměru kolem 143 tepů za minutu, což je na vytrvalost asi ideál, ale mám při tom děsně malou rychlost. Zkouším přidávat intervalové tréninky a fartleky a v nich se dostávám k průměru na 155 až 170 tepů za minutu, pokud nezapočítávám rozklus a výklus. To taky docela odpovídá plánu z knihy. Ale na závodech mám problém i když si vůbec nepřipadám nervózní. Hned ráno mám klidovku kolem 58 až 62 a na startu už 98 – 110. Po startu běžím třeba velmi pomalu, ale tepovka okamžitě vyletí přes 160 a řítí se při mé komicky neběžecké rychlosti vysoko nad 170 ( 178 ). Při závodu na 11km jsem pak měla nohy jak z olova a bála se, že zakopnu i o vlas, jak říká Štefan. A to jsem doběhla mezi posledníma. Je to normální? Je možné to nějak ovlivnit? Dá se nějak ta hlava přemluvit, aby nejančila a tep přibrzdila? Mohlo by to být i mizernou VO2max? Díky moc za vaše zkušenosti.

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

České Budějovice, Bratříkov

10 km: 0:36:59 (2006)
půlmaraton: 1:25:58 (2006)
maraton: 3:33:50 (2008)

fuji muž 30.09.2009 09:27:21

Myslím, že to není nic neobvyklého. I já mám nízkou KTF (pod 50 t/min), ale v závodech běhám na pro mnohé nepochopitelných frekvencích (je jedno jestli je to 1500 m nebo hodinovka, ale „dokážu“ se dostat i na 191 t/min). A to i přesto, že plavu, jezdím hodně na kole a samozřejmě běhám OV na nízkých TF. VO2max má určitě vliv, ale je to jen část faktorů, které mají vliv na výkon. Dle mého hraje daleko větší roli velikost srdce a jeho schopnost přepumpovat co největší objem krve za minutu (minutový srdeční objem) + tzv. tepový kyslík (tedy schopnost přepravit jedním tepem kyslík do tkání)… Takže já ani při těhle vysokých TF nejdu ze závodu s kyselinou ve svalech… Ač bych třeba 20 minut v hodinovce běžel výrazně anaerobně. :D

Motto: [i]"Nechtěj všechno ale jen to, co nemůžeš!"[/i] [i]Já[/i]
avatar

bugik žena 30.09.2009 09:36:08

Majko, ja jsem na tom stejne. Porad si rikam, ze se to casem podda, protoze jsem porad jeste spis zacatecnik, ale zatim se to nezlepsuje :)

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 30.09.2009 09:43:45

Já ve vyšší TF nevidím také problém. Občas běhám při závodu celou desítku těsně nad změřeným anaerobním prahem a nijak mi to nevadí. Na druhé straně, pokud Majka cítí po závodu velkou únavu, tak zřejmě běží za hranicí svých možností, což se pak může paradoxně projevit i horším časem. Pak je důležité vysledovat, jaká TF je pro ni ještě přijatelná (k čemuž mohou sloužit i rychlejší tréninkové běhy) a pak při závodu sledovat měřič a běžet jen takovým tempem, aby tuto hranici nepřekračovala. Vůbec přitom není důležité, že zejména v úvodu poběží proti ostatním „velmi pomalu“, protože je známo, že hodně běžců na vzdálenostech kolem 10 km začátek výrazně přepaluje. Roli samozřejmě může hrát i psychika, takže v takovém případě může pomoci přístup, že závod je prostě JEN jiná forma tréninku, což určitě platí zejména pro nás, běžce bez ambicí umísťovat se na prvních místech v závodech.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 30.09.2009 10:11:44

Moje ambice je nebýt poslední v kategorii a nemít jakaseříká tu kyselinu ve svalech, což si bohužel u mě navzájem odporuje. Běhat závod při 90 – 95 % TF prostě musím, když nechci být poslední. Ta velikost srdce, to mě překvapuje, že to má takový vliv. ( Vždyť existují podstatně menší tvorečkové a běhají, jak perpetum mobile ). Ale mohl být to být ten důvod, mám malý hrudník a směšný obsah plic ( 2,2l ), logicky teda usuzuji, že mám i minisrdce. Po intervalovém tréninku mě kromě svalů bolí i hrudní košík, tak třeba se mi to srdce zvětšuje? :D Pivo v pubertě nárůst hrudního obalu vůbec neovlivnil :D to bugik: Jak dlouho už doufáš, že se to poddá?

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 30.09.2009 10:43:34

[quote=Majka1]Běhat závod při 90 – 95 % TF prostě musím, když nechci být poslední.[/quote] Tak toto je věc, na které se asi neshodneme, ale nevadí. Já osobně tomu možná přikládám větší váhu, než bych musel, takže při závodech i rychlejších trénincích sleduji jak rychlost, tak tepovou frekvenci, dost pečlivě, avšak díky tomu u sebe vím, že vyšší TF neznamená vždy vyšší rychlost a lepší čas. Myslím ovšem, že u každého jsou tyto souvislosti jiné, a proto nezbyde, pokud s tím člověk zkusí experimentovat. Experiment přitom může znamenat i to, že člověk „obětuje“ výsledek na jednom nebo více závodech za účelem zlepšení výsledků v závodech následných. Příklad: jednou poběžíš závod při TF 160/min, jindy při TF 170/min, jindy třeba začneš při nižší TF a postupně tuto TF budeš navyšovat a podobně a vždy pak vyhodnotíš jak výsledný čas, tak i pocity při běhu i po běhu. Po 4–5 takových závodech už budeš přibližně vědět, jaká strategie je pro Tebe asi vhodná. Myslím, že i díky tomu v poslední době došlo k zlepšení mých výkonů na vzdálenostech do 25 km. U maratonu ještě nedošlo k optimálnímu zlepšení, protože mi chybí ještě více pozorování (odběhnutých maratonů při různých strategiích) k sestavení co nejlepší strategie, ale věřím, že i ty pokusy s časy nad 4 hodinami jsou právě ty „obětované závody“, které se mi v budoucnu vrátí. Záleží nicméně na Tobě, jak se rozhodneš.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 30.09.2009 10:46:38

Máme přibližně stejnou tepovku, max jsem zatím ze sebe vyždímala 186.Před půlM jsem na startu měla TF 145 a ještě jsem stála v koridoru ! Běžela jsem průměr 169 a max 181.Na Jizerský 50 /běžky/ jsem už na 5.km měla 176…to jsem si teda říkala, že se musím zklidnit, jinak mě klepne pepka… a začala jsem koukat po okolní krajině a kochat se nádherou Jizerek.Trochu to pomohlo..A letošní Noční pětku průměr 171 max 183.Alespoň vím, že jsem fakt odběhla na co jsem měla.Teď už při závodech na tepák nekoukám, zbytečně mě to rozptyluje…Při " tréninku " běhám OV kolem 145–155 + – občas míň občas víc podle terénu .Hlava se to naučí asi až po vícero závodech.Je fakt, že mě to teda nohy nesvazuje..většinou to co odběhnu při závodě, odpovídá tomu, co jsem schopna odevzdat.
Zakyselená nebývám, a když tak jen minimálně.Co tempové běhy ?

avatar

praha

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:06 (2009)

Sprinter muž 30.09.2009 10:53:10

Majko, to se opravdu podá. Já nevím jak dlouho sportuješ a jestli si na Tf dělala testy. JE to o tréninku. Já jezdil deset let závodně na kole na dráze. Tam se jezdí Hodinové závody na max. Takže jsem dokázal objet 55min na 198tepů. Má maximálka je je kolem 205. Teď jsem jsem běžel běchovice v průměru na 184tepů. Poslední 2km kolem 200 a maximálku jsem měl 203. A v cíli jsem byl rád že jsem stál.

Musíš se i v tréninku opakovaně blížít max TF. Jak při silovém, tak rychlostním. Prostě tělo si na ten laktát musí zvyknout a pracovat s ním. když máš max 185 km a běháš intervaly max na 170 a v závodě se pak dostaneš na 180, tak to tělo zažívá něco neznámého.

Co se týká plic, i to se dá pořešit. samozřejmě se ti nezvětší o tolik, ale správným dechovým cvičením a i těmi kvalitními tréninky se dá objem plic a dýchání vylepšit. taky se dá v lékárně nebo Vitalandu koupit inosin, který taky pomáhá.

A tepy před závodem nejsou rozhodující. Když se dostaneš do tempa, tak už se to srovná. Já třeba před startem mám 160 tepů, přičemž při normální chůzi mám 100tepů a to že už mám něco nazávoděno. Je to o tom, že to tělo je nabuzené a natěšené. někdo to nemá,ale z nám lidi co sport dělají profesionálně a jsou nejlepší na světě a taky mají před závodem tepy vysoké jako kdyby už závodili.

A důležitá je také kvalitní regenerace

SNAd jsem ti trochu pomohl

avatar

praha

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:06 (2009)

Sprinter muž 30.09.2009 11:01:00

[quote=kanovsky][qu­ote=Majka1]Bě­hat závod při 90 – 95 % TF prostě musím, když nechci být poslední.[/quote] Tak toto je věc, na které se asi neshodneme, ale nevadí. Já osobně tomu možná přikládám větší váhu, než bych musel, takže při závodech i rychlejších trénincích sleduji jak rychlost, tak tepovou frekvenci, dost pečlivě, avšak díky tomu u sebe vím, že vyšší TF neznamená vždy vyšší rychlost a lepší čas. Myslím ovšem, že u každého jsou tyto souvislosti jiné, a proto nezbyde, pokud s tím člověk zkusí experimentovat. Experiment přitom může znamenat i to, že člověk „obětuje“ výsledek na jednom nebo více závodech za účelem zlepšení výsledků v závodech následných. Příklad: jednou poběžíš závod při TF 160/min, jindy při TF 170/min, jindy třeba začneš při nižší TF a postupně tuto TF budeš navyšovat a podobně a vždy pak vyhodnotíš jak výsledný čas, tak i pocity při běhu i po běhu. Po 4–5 takových závodech už budeš přibližně vědět, jaká strategie je pro Tebe asi vhodná. Myslím, že i díky tomu v poslední době došlo k zlepšení mých výkonů na vzdálenostech do 25 km. U maratonu ještě nedošlo k optimálnímu zlepšení, protože mi chybí ještě více pozorování (odběhnutých maratonů při různých strategiích) k sestavení co nejlepší strategie, ale věřím, že i ty pokusy s časy nad 4 hodinami jsou právě ty „obětované závody“, které se mi v budoucnu vrátí. Záleží nicméně na Tobě, jak se rozhodneš.[/quote] S tím souhlasím. to dělají i profesionálové. Máš v sezóně nějaké vrcholy a tomu objetuješ jiné závody,které používáš jako trénink. přesně jak píšeš. Většina trenérů ti řekně, že nejlepší trénink je závod. Jen na závodech zjistíš,kolik vydržíš na maximum a pak podle toho uspůsobíš strategii při vrcholném závodě

avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 30.09.2009 11:04:33

to megatraged: Tak tos mě uklidnila, koukám, že mám co dohánět! Klidně můžu ještě přidat a neklepne mě! Mám pocit, že se mi dýchá dobře, že v tom problém není, jen nohy a vlastně celé tělo mám asi zapatlané tou kyselinou. Myslím, že mám ty svaly nějaké nanicovaté a měla bych posilovat. Jen nevím jak, aby to pomohlo. S tím plánováním běhu v závodě podle tepovky, to bude horší. Já totiž vůbec neumím prohrávat ;):D

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 30.09.2009 11:07:19

[quote=Majka1]S tím plánováním běhu v závodě podle tepovky, to bude horší. Já totiž vůbec neumím prohrávat ;):D[/quote] Plánování rychlosti běhu v závodě podle tepovky není DLE MÉHO NÁZORU cestou k prohře, ale naopak cestou ke zlepšení výsledků a tím k dílčím vítězstvím. :-)

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 30.09.2009 11:12:00

Tak já to teda zkusím na ty závody nějak systematicky naplánovat. Potíž s takovým plánem je, že nikdy dopředu nevím jakou zátěž budu mít v práci, doma, nebo kolik díky rodince naspím. Fakt je, že při domácím výběhu to nezjistím, když mám tepovku v den závodu úplně jinou než při běžném odpoledním výběhu.

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

praha

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:06 (2009)

Sprinter muž 30.09.2009 11:12:45

[quote=kanovsky][qu­ote=Majka1]S tím plánováním běhu v závodě podle tepovky, to bude horší. Já totiž vůbec neumím prohrávat ;):D[/quote] Plánování rychlosti běhu v závodě podle tepovky není DLE MÉHO NÁZORU cestou k prohře, ale naopak cestou ke zlepšení výsledků. :-)[/quote] No nevím. závodím přece proto, abych tam odevzdal vše co jsem natrénoval. prostě všechno. proto bych to měl běžet na max. samozřejmě ne Max TF. Začnu třeba na 85% azvyšuju v průběhu k maximu. jestli poběžím celý závod na 80%, tak můžu jít jen trénovat. To je moje zkušenost.

A posilování samozřejmě může jen pomoci

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 30.09.2009 11:15:28

[quote=Majka1]Tak já to teda zkusím na ty závody nějak systematicky naplánovat. Potíž s takovým plánem je, že nikdy dopředu nevím jakou zátěž budu mít v práci, doma, nebo kolik díky rodince naspím. Fakt je, že při domácím výběhu to nezjistím, když mám tepovku v den závodu úplně jinou než při běžném odpoledním výběhu.[/quote] Výhodou plánování běhu podle TF naopak je právě to, že tím jsou faktory jako zátěž doma, spánek a podobně zohledněny mnohem lépe než při plánování podle rychlosti. To znamená, že běžíš podle stanovené TF, což někdy bude představovat rychlejší a jindy pomalejší běh, s ohledem na všechny ty okolnosti, co zmiňuješ.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 30.09.2009 11:20:30

[quote=Sprinter]No nevím. závodím přece proto, abych tam odevzdal vše co jsem natrénoval. prostě všechno. proto bych to měl běžet na max. samozřejmě ne Max TF. Začnu třeba na 85% azvyšuju v průběhu k maximu. jestli poběžím celý závod na 80%, tak můžu jít jen trénovat. To je moje zkušenost.[/quote] Majka ovšem běhá závody skoro každý týden, stejně jako já (zejména Letní běžecký pohár). Vím, že ani Dan Orálek tyto závody neběhá zcela naplno a bere je jako trénink na jiné, pro něj důležitější, závody. Nepsal jsem, že je třeba běžet na 80% celý závod, ale že je dobré zkoušet různé strategie a pak vybrat tu, která podle mých zkušeností bude nejlépe odpovídat tomu, co od závodu očekávám.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

praha

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:06 (2009)

Sprinter muž 30.09.2009 11:27:27

JO jo. omlouvám se, špatně jsem si přečetl a vyložil ten příspěvek na který jsem reagoval. s tím plánováním závodů na TF samozřejmě souhlasím

avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 30.09.2009 11:39:37

sprinter: …Musíš se i v tréninku opakovaně blížít max TF. Jak při silovém, tak rychlostním. Prostě tělo si na ten laktát musí zvyknout a pracovat s ním. když máš max 185 km a běháš intervaly max na 170 a v závodě se pak dostaneš na 180, tak to tělo zažívá něco neznámého…

Tu TF mám vypočítanou přibližně podle známého vzorečku, ale myslím, že nebude daleko od pravdy. Fakt je že se mi ještě nepodařilo se toho stropu 185 tepů za minutu dotknout. V tréninku ( jestli to tak můžu nazývat ) se nějak nejsem schopna vyšplhat nad 174, na to potřebuju předzávodní nervíky, ale určitě se s tím poperu. Pokud to správně chápu, mám se pokoušet v každém intervalovém tréninku běžet až na hranici svých možností tedy pokoušet se dosahovat k TFmax? Díky moc za rady, všem! Jste skvělí!

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 30.09.2009 11:47:51

[quote=Majka1]mám se pokoušet v každém intervalovém tréninku běžet až na hranici svých možností tedy pokoušet se dosahovat k TFmax?[/quote] Samozřejmě zdaleka ne v každém. Intervalové tréninky jsou různé, hodně záleží i na počtu a délce úseků. Jinak člověk bude trénovat při tréninku na závody na 800 metrů a jinak při tréninku maratonů. Tréninkové plány jsou na webu, nebo Ti je mohou sestavit třeba v endurainingu. Já podle nich neběhám důsledně, ale snažím se aspoň řídit zásadami, které jsem se v nich dočetl. Mnohým nicméně pomohlo důsledné dodržování těchto plánů, do kterých většinou je potřeba dosadit svou momentální výkonnost.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

praha

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:06 (2009)

Sprinter muž 30.09.2009 12:34:12

[quote=Majka1]sprin­ter: …Musíš se i v tréninku opakovaně blížít max TF. Jak při silovém, tak rychlostním. Prostě tělo si na ten laktát musí zvyknout a pracovat s ním. když máš max 185 km a běháš intervaly max na 170 a v závodě se pak dostaneš na 180, tak to tělo zažívá něco neznámého…

Tu TF mám vypočítanou přibližně podle známého vzorečku, ale myslím, že nebude daleko od pravdy. Fakt je že se mi ještě nepodařilo se toho stropu 185 tepů za minutu dotknout. V tréninku ( jestli to tak můžu nazývat ) se nějak nejsem schopna vyšplhat nad 174, na to potřebuju předzávodní nervíky, ale určitě se s tím poperu. Pokud to správně chápu, mám se pokoušet v každém intervalovém tréninku běžet až na hranici svých možností tedy pokoušet se dosahovat k TFmax? Díky moc za rady, všem! Jste skvělí![/quote] V káždém určítě ne. když budeš běhat delší úseky. tak se dostaneš třeba na 9O-95% max, ale při sprintech a do krátkých výběhů se na to maximum dostat musíš. Ideální jsou na to schody. Já třeba běžím dvacet minut vytrvalostně ke schodům, pak si dám dvacet minut na šrot na schodech a pak zase běžím domů. nádherně natrénuješ sílu i rychlost a hlavně pří každém úseku se dostaneš na max. Úseky mívám dlouhé 10–20 sekund.

A k těm vzorečkům. to je pro opravdové amatéry, spíš nesportovce. Já bych měl mít podle vzorečku Max tep 195tepů. Ale má naměřená maximálka je 215Tepů. klidový tep mám 40–45. aerobní práh je 168tepů a ANP 182.To jsou hodnoty,které mi podle vzorečků v životě nevyšli. Každé tělo je jiné. Záleží na věku, trénovanosti, pohlaví, velikosti srdce, plic, na druhu svalových vláknen, na nervovém systému, na povaze. To ti žádný vzoreček neřekne.

A v tom může být tvůj problém. trénuješ třeba moc, nebo málo, nebo akorát. Myšleno na Tepy.

Opravdu doporučuji jednou za rok,ideální na začátku přípravy na novou sezónu zajít na vyšetření a nechayt si udělat minimálně laktátovou křivku. a když budeš chodit pravidelně každý rok, tak vlastně podle toho nejobjektivněji zjistíš,jak se zlepšuješ. a pan doktor ti nejlépe řekne, v čem se zlepšit a co pro to dělat. a tisíc korun snad za to není tolik

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 30.09.2009 13:09:25

to Sprinter: Tvůj trénink vypadá zajímavě. Mohl bych se zeptat, jaké tratě na závodech zejména běháš a jaké jsou Tvé osobní rekordy? Rád bych si podle toho udělal představu, pro jakou cílovou skupinu může být tento trénink nejvhodnější.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 30.09.2009 13:18:30

Schody k dispozici nemám ( teda 3 doma ), ale kopec máme cca 2km od domu, tak se do něj dnes párkrát opřu a vyzkouším kam ta TF až půjde. Je zima a včera jsem se flákala, tak je vhodný den. Už se těším. Nebojte, chodí tam pejskaři. Kdyby něco, tak mě tam najdou. S tím vyšetřením, no to teda nevím, jestli někde mají měřáky na takový tragédky, co jim na starý kolena ruplo v bedně. Ostych velký.

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 30.09.2009 13:26:12

Majko, dej pak vědět, co jsi zjistila. I při těchto pokusech je ale namístě určitá opatrnost a zejména delší rozklusání i vyklusání, aby sis spíše neublížila.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 30.09.2009 14:08:18

Jo taky běhám schody .. na skokanský můstky .K můstkům tak půl hoďky do kopečka, pak 10min můstky a šup mám 186.Nahoře už jen vrstevnice a nádhernej výhled.Moje nejoblíbenější trasa.Ani v závodě jsem 186 neměla.

avatar

Praha

Celkem 26342 km
Minulý měsíc 21 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 30.09.2009 14:30:47

[quote=megatra­ged]Jo taky běhám schody .. na skokanský můstky .K můstkům tak půl hoďky do kopečka, pak 10min můstky a šup mám 186.Nahoře už jen vrstevnice a nádhernej výhled.Moje nejoblíbenější trasa.Ani v závodě jsem 186 neměla.[/quote] Do kopce to vždy vyletí. Mám změřené maximum 172, na rovině při závěrečném sprintu to vytáhnu tak na 170, ale při jednom závodu do kopce jsem měl maximum 191. Kupodivu jsem neumřel.

avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 30.09.2009 14:33:04

Tak to ti závidím! Měla jsem tu možnost na dovči vyběhnout schody na skokanský můstky ve Frenštátě p. R. a bylo to na nádherně na smrt. Škoda, že jsem tehdy ještě neměla sportestter. Večer pisnu, co jsem naměřila.

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

praha

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:06 (2009)

Sprinter muž 30.09.2009 14:46:03

[quote=kanovsky]to Sprinter: Tvůj trénink vypadá zajímavě. Mohl bych se zeptat, jaké tratě na závodech zejména běháš a jaké jsou Tvé osobní rekordy? Rád bych si podle toho udělal představu, pro jakou cílovou skupinu může být tento trénink nejvhodnější.[/qu­ote] jak jsem psal, tak dřív jsem jezdil na kole. teď jsem se tři roky flákal a chodil akorát do posilovny a občas in-line a kolo a sem tam nějaký běh. Začal jsem běhat někdy v květnu,abych shodil přebytečných deset kilo. DEsítku jsem zaběhl za 42:06 na noční pražský desítce a 42:34 teď na běchovicích.Běžecké závody mě fakt chytli,takže příští rok plánuju útok na 35min a nějaký půl maratony pod 1:40. jinak ty schody mám ozkoušené i z cyklistiky. dají se různě fázovat,a běhat po jednom, po dvou po třech, skákat a tak, ale to je na delší povídání. ale co se týče síly, rychlosti a maximálního výkonu, neznám nic lepšího

avatar

praha

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:06 (2009)

Sprinter muž 30.09.2009 14:51:18

[quote=Majka1]Scho­dy k dispozici nemám ( teda 3 doma ), ale kopec máme cca 2km od domu, tak se do něj dnes párkrát opřu a vyzkouším kam ta TF až půjde. Je zima a včera jsem se flákala, tak je vhodný den. Už se těším. Nebojte, chodí tam pejskaři. Kdyby něco, tak mě tam najdou. S tím vyšetřením, no to teda nevím, jestli někde mají měřáky na takový tragédky, co jim na starý kolena ruplo v bedně. Ostych velký.[/quote] No tak to není zrovna dobrý přístup. do sportovních laboratoří chodí i úplný amatéři, kteří třeba nikdy nesportovali. Já si myslím, že ostych není na místě. taky jde o to, aby sis zbytečně velkým přetížení nehuntovala tělo. Je to na tobě. jinak na kopcích přeju krásnou zábavu a hlavně si neublinknout :-))) nezapomeň se pořádně rozvičit a zahřát

avatar

praha

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:06 (2009)

Sprinter muž 30.09.2009 15:01:42

[quote=megatra­ged]Jo taky běhám schody .. na skokanský můstky .K můstkům tak půl hoďky do kopečka, pak 10min můstky a šup mám 186.Nahoře už jen vrstevnice a nádhernej výhled.Moje nejoblíbenější trasa.Ani v závodě jsem 186 neměla.[/quote] Skokanský můstky jsou nádhera. Když jsme je běhali s Duklou na soustředění v Harachově, tak tak blbě mi v životě nebylo, ale vzpomínám na to rád. Holt horalové mají výhodu

avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 30.09.2009 20:31:00

Tak jsem naměřila sotva 172 tepů / 92% TFM a víc to nešlo i kdybych se rozkrájela. ( Po rozběhání ) na vzdálenosti 3,8 km jsem nastoupala dohromady 482 metrů různými co nejsurovějšími způsoby. Byly to takové výběhy a seběhy cca 20 minut urputného boje. Stejně jsem těch 172 tepů dosáhla zhruba někde ve druhé třetině a pak už to nahoru prostě nešlo. Ale myslím, že jsem to možná neměla běžet tak brzo po tom závodě, v pondělí jsem totiž byla v těch Blažovicích – 11km. Když nemám ty schody budu skákat přes švihadlo a rychlý dřepy s výskokem. To si vzpomínám, že mi hluboko v minulým století šlo a v gymnastice posloužilo. sprintere: neublinkla jsem, neb žaludek byl pevný a to sportovní vyšetření ještě zvážím. Snad v Brně něco takového je.

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

Ustí nad Orlicí

Celkem 4957 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:52 (2012)
půlmaraton: 1:36:25 (2012)

majkp muž 30.09.2009 20:45:18

Majko, jednak to opravdu chce abys byla uplne odpocata, a druhak je dobry kdyz do tempa nastupujes pozvolna a na plny pecky se do toho oprit az opravdu nakonci a na chvilku, kdyz citis ze uz to nejsi schopna udejchat. Tu chvilku to vydrzis. Ja kdyz jsem si zkousel merit maximalni tepovku pri behu do kopce, tak se mi to podarilo az napotreti. Delal jsem tu chybu ze jsem se sice rozbehal, ale pak jsem si dal hodne rychlej a ne zas tak dlouhej kopecek a na konci uz jsem sice nemohl dejchat, ale TF u maxima nebyla. Chce to zvysovat zatez postupne. Naposled jsem to zkousel na veslarskym trenazeru, ktery Ti na displayi ukazuje okamzity vykon ve Wattech, takze to mas primo pred ocima a mas zatez pod kontrolou. Jel jsem 5× intervalu po 4min., zacinal na tempu na kterym bych v pohode vydrzel pres 1 hodinu a pak s kazdym dalsim intervalem trochu pridal. Od poloviny pateho intervalu sem zatnul zuby, zavrel oci a jel na max. Tady je zaznam TF: http://i175.photobucket.com/…-09-15_V.jpg – do maximalni TF jsem se dostaval po rozjeti neco pres 25min.

Jinak ja mam mit TF nekde pres 190 a moje soukromy testy (zkousel jsem beh, spinningovy kolo a veslarsky trenazer) zatim vzdy shodne zkoncily na 185. Nicmene na test u odborniku se brzo chystam, jen to chce nekolik dni predem uplny volno a hodne spat, at je vysledek co nejpresnejsi.

Motto: Runners have balls, all others just play with them...
Nalezené položky: 59 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.