Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » časový posun

časový posun

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

chico muž 16.10.2009 21:46:02

Potřeboval bych radu pro kamaráda, v listopadu má MS v Soulu a z minuých zkušeností, kdy měl soutěž, ať už Olympiáda v Pekingu nebo MS předloni v Thajsku, s takto výrazným časovým posunem mu to dělá strašný potíže. Na aklimatizaci má tentokrát 5 dní, což mu nestačí. Existuje nějaký způsob jak aklimatizaci urychlit? Potřebuje aby alespoň poslední dva dny před soutěží už normálně fungoval a mohl doladit formu. Za každou radu díky.

Motto: já nejsem pomalej, jen mam vždy tu nejpomalejší dráhu!
avatar

remo muž 17.10.2009 07:52:31

Při časových posunech se mi nejvíce osvědčil melatonin. Je to mozkový hormon, tělu vlastní. Upravuje režim dne. Pro mne osobně je nejhorší změna biorytmu – posun proti času – tedy na východ. Melatonin je k dispozici v distribuci. www.revmacentrum.cz

avatar

Kroměříž

Celkem 15330 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:46 (2007)
půlmaraton: 1:40:52 (2006)
maraton: 3:43:46 (2007)

TonBar muž 17.10.2009 08:27:22

Pásmový posun do 4–5 hodin snáší organismus dobře. Při delším časovém posunu je adaptace narušena. Při cestách na východ je delší, než při cestách na západ (!), trvá 1–3 týdny. Usnadnění: přílet pokud lze, plánovat na dobu před usnutím podle režimu země, ze které cestovatel přichází. Druhý spánek něco mezi režimem země výchozí a země do které přichází. Třetí spánek potom už v režimu země, do které přichází. Melatonin usnadňuje spánkový režim. Je obsažen v přípravku Circadin 2 mg a užívá se po jídle, tableta se polyká celá 1–2 hodiny před usnutím, přípravek je již registrován v ČR.

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.