Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » proč proč proč

proč proč proč

Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Mimoň

mamut muž 13.02.2010 11:17:29

Dobrý den přeje všem začátečník v běhu. PO 3leté pauze způspbené pracovním nasazením a novou láskou a tak bych se rád vrátil mezi sportovce a vybral jsem si právě běh. nIkdy jsem nebyl lemra, 10let v házenkářské bráně a za 10 let na kole horském i trekovém 100 000km. Moje váha při výšce 188cm narostla z vysportovaných, dle přítelkyně vychrtlých 80kg na prasečích, dle přítelkyně chlapských 102 kilo. Rád bych začal častěji běhat a není to tak těžké jak jsem si myslel a nedělá mi problém uběhnout bez zastávky 11km za hodinu, a i pocity jsou velice dobré. Chtěl jsem běháním i hubnout ale nevím. Jak z rychlé chůze přejdu do poklusu tep je na 160 a níž nejde a to asi pro efektivní hubnutí není, i když se také asi hubne. mtb marathony sem jezdil podle tepovky takže se v tomto oboru považuji za pokročilého. KLidová tepovka 50 a maximálky mi vyběhla při rychlém běhu na 190, věk 40. Dále proč se použává tempo což je čas na 1km a ne rychlost což je km za 1hod?? Nejsem na běhání moc těžkej??? Myslím že mám neutrální nohu na mojí váhu může někdo doporučit nějakou dobrou ale levnou krosovou botku?? Proč běh a né kolo?? Nezavrhnul jsem kolo, zrovna před týdnem jsem si od nás vyrazil na Ještěd, asi celkem 70 km, ale je tu už strach což je u mě věc nevídaná a prostě se ve sjezdech v terénu bojím. moc děkuji za odpověd a přeji hezký den a vítr v zádech

Motto: Přišel jsem, viděl jsem, nepochopil jsem, ODCHÁZÍM !!! Má síla nespočívá v tom že nepadám, ale že se vždy rychle zvednu.
avatar

Štěpánovice

Celkem 11490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:13 (2011)
půlmaraton: 1:39:49 (2010)
maraton: 3:43:18 (2007)

VanaXXL muž 13.02.2010 14:39:43

Čau, bývalej golman zdraví bývalýho golmana. Z vlastní zkušenosti vím, že se zhruba stovkou se běhat dá. Ale alespoň pro začátek se vykašli na krosovky a pořiď si silničky. Mají lepší tlumení a pokud si nekoupíš něco jako třeba kajána s patou vysoko, tak s nima bez problémů zvládneš i terén. Záleží, co od běhání očekáváš. Pokud se chceš jen znovu začít hýbat a užívat si to, tak se na tepovku naprosto vykašli a běhej, jak to zrovna cítíš. Hubnutí příjde spolu s objemem a ± rozumnou stravou. Spíš si dávej pořádnej pozor na různý „mechanický“ problémy. Zatím seš těžkej + tělo si musí zvyknout na běh. Nepodceňuj rege.

Motto: Life is too short to remove USB safely
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 157540 km
Minulý měsíc 843 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 13.02.2010 15:18:32

[quote=mamut]Dále proč se použává tempo což je čas na 1km a ne rychlost což je km za 1hod??[/quote] Čas na km se počítá např. při marathonu proto, abychom věděli, zda při něm splním plánovaný cíl. Např. chci ho běžet pod 3:30, tak musím průměrně běžet km aspoň za 4:59. A protože je např. v Praze značení po kilometru, není problém si to hlídat. Stejně je to při jiných vzdálenostech. Např. 10km chci běžet pod 40min., takže pokud mi jeden kilometr „ujede“ za 4:05, tak to jinde musím „dohnat“ za 3:55, ap.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Mimoň

mamut muž 13.02.2010 15:31:55

[quote=Mirek Kostlivý][quo­te=mamut]Dále proč se použává tempo což je čas na 1km a ne rychlost což je km za 1hod??[/quote] Čas na km se počítá např. při marathonu proto, abychom věděli, zda při něm splním plánovaný cíl. Např. chci ho běžet pod 3:30, tak musím průměrně běžet km aspoň za 4:59. A protože je např. v Praze značení po kilometru, není problém si to hlídat. Stejně je to při jiných vzdálenostech. Např. 10km chci běžet pod 40min., takže pokud mi jeden kilometr „ujede“ za 4:05, tak to jinde musím „dohnat“ za 3:55, ap.[/quote] Mirku díky, už jsem si o tomto přečetl celkem vševysvětlující článek na zdejším servru. Nebo jinde?? už nevím Každopádně šlo jen o zvědavost, asi s tím nebudu nikdy pracovat a na hodinkách mám nastavenou rychlost. Mimochodem Garmin forerunner 310 je neuvěřitelně motivující krabička a co teprv hraní si v softu sporttrack.

Motto: Přišel jsem, viděl jsem, nepochopil jsem, ODCHÁZÍM !!! Má síla nespočívá v tom že nepadám, ale že se vždy rychle zvednu.
avatar

Petarko muž 06.03.2010 09:10:01

Dobrý den, chystám se na půlmaraton do Prahy, běžně běhám tak max. 10 Km , teď jsem začal každý druhý den cca 18 km. Koupil jsem si drahé boty na tvrdý povrch, ale stejně mne šíleně po patnáctce pálí podešvy. Asi se kloužou v tenisce či co. Poraďte, jaké ponožky a kde koupit. Prý existují takové ve dvou vrstvách, které tomu tření v botě zabraňují. Díky za radu, nejlépe na stolicny@gmail.com. Petr (65 let)

avatar

Kladno

Celkem 3473,25 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:22 (2005)
půlmaraton: 1:38:29 (2005)
maraton: 3:31:00 (2010)

Lucínek muž 07.03.2010 07:10:54

Já běhám už asi druhý rok ve „zdejších“ ponožkách „behej.com“ a nemohu si je vynachválit – sice nejsou dvouvrstvé, ale krásně sedí, v botě mi noha nejezdí a i při 100km dogtreku, ze kterého jsem běžel 90km v totálně mokrých botech, jsem neměl zrasovaná chodidla. A cena je rovněž celkem příznivá …

avatar

Praha

Celkem 26318 km
Minulý měsíc 28 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 07.03.2010 09:14:33

[quote=Lucínek]Já běhám už asi druhý rok ve „zdejších“ ponožkách „behej.com“ a nemohu si je vynachválit – sice nejsou dvouvrstvé, ale krásně sedí, v botě mi noha nejezdí a i při 100km dogtreku, ze kterého jsem běžel 90km v totálně mokrých botech, jsem neměl zrasovaná chodidla. A cena je rovněž celkem příznivá …[/quote] Tyhle ponožky taky doporučuji. Pouze jsem si „stěžoval“ u majitele firmy, že nic nevydrží :-). Jen pár tréninků a dva závody (ovšem ty tréninky byly všechny vysoko přes dvacet a závody první horský maraton v dešti a blátě a druhý závod bylo 150 km). Ale chodidla byla vždy v pohodě.

avatar

Praha 6

pk muž 07.03.2010 11:20:24

Já používám dvouvrstvé ponožky a jsem s nimi naprosto spokojený. Mám jich několik a používám je i na jiné sporty než zrovna na běhání.

avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 07.03.2010 11:33:03

pouzivam dvouvrstve ponozky od vavryse, vydrzi extremne dlouho. delaji nizke i vyssi, ktere pouzivam v zime.

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
avatar

slunitko žena 08.03.2010 09:28:52

Ja použivam taky ty dvouvrstve od Vavryse, jsou sice dražší, ale mám je už dlouho a hlavně jsou prevencí puchýřů. Taky jsem hodně spokojená s ponožkama Pointed, kupuju je u Hudyho, ale mají dva typy, jedny slabší, druhé pevnější. Ty slabší jsem hned prodrala na patě, ty silnější jsou fakt super.

Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.