Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Články na Běhej.com » TEST: Salomon XT Wings - z hor do nížin [článek]

TEST: Salomon XT Wings - z hor do nížin [článek]

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Ostrava

Celkem 12386 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:32 (2013)
půlmaraton: 1:33:47 (2015)
maraton: 3:36:45 (2014)

BOBika muž 20.02.2009 09:43:42

Hodnotit kladnost systému rychlého zavazování je dost subjektivni. Jiz jsem si par bot s timto systemem vyzkousel, spise jsem se do nich snazil nasoukat, ale marne. I kdyz bych ho rad pouzival, anatomie me nohy mi to skrz vysoky nart neumoznuje. :(

Motto: Chcete-li zapalovat, musíte sami hořet. Karel Čapek
avatar

Kafran muž 20.02.2009 20:52:09

Boty Salomon jsou z hlediska kvalitativního jedny z nejhorších. Na základě firemní reklamy na běžecké boty značky Solomon jsem si 9.9.07 zakoupil u prodejce Intersport, Praha 1, běžecké boty uvedené firmy model XA Pro 3D za 3.000,–kč. Po 14. měsících, tj. ještě
v záruční době se mimo nezvykle velkého opotřebení podešví objevily i hluboké praskliny v předních částí podešví. Reklamační odd. prodejce mi poslalo rozsáhlý elaborát, který se dá shrnout do lakonického konstatování "boty jste asi nosil. Malá poznámka nakonec: pravidelně si kupuji boty Adidas každý druhý rok na slevu vyběhanou na pražském půlmaratonu a boty stáří 4. roky mohu stále užívat. A co je nejhorší na mojí žádost o pomoc při reklamaci se vůbec neobtěžoval odpovědět dovozce těchto bot firma Solomon-bots, jmenovitě pan Jakub Králík.
Závěr: boty od tohoto výrobce nekupovat!


avatar

weberjan muž 24.02.2009 19:05:24

K testu bych rád dodal, že boty XT Wings nemají ambici konkurovat silničním speciálům od Saucony, Adidas, NB, Asics – oni zase nemají na XT Wings v terénu…
Životnost si pochvalují lidé z českého Adventure Race týmu,nebo orienťáci. Kdo se bojí mokra má sedět doma. Mokro v botě při běhu nad 8 hodin pak řeší GoreTex – i u Wingů ! XT Wings podobně jako XA Pro 3D jsou boty pro horské 10 – 600 km běhy. A vydrží !
Nářky „Kafralů“… no Kafral.
Milióny spokojených adventure šílenců jej zastíní.
Nakonec info, že pokud někdo chce Light and Fast Salomon XT Wings může šáhnout po XT Wings Slab modelu. Je opravdu so fast – and light také.
Jan Weber,www.salomon-run.cz
 

avatar

Kynšperk nad Ohří

Celkem 5267 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:40:09 (2010)
maraton: 3:41:43 (2011)

schonfeld muž 05.04.2009 17:35:16

>> Kafran, 20. 2. 2009 20:52:09

No upřímně, po čtyřech letech bych běžecké boty užíval tak leda na zahradu, což ostatně činím u svých starších Supernov :-) Ale na běhání to je docela riziko.

Co se týká kvality, používám dlouhodobě boty Adidas, a narazil jsem na šmejd i u tohoto výrobce. Čímž ho přesto nezavrhuji. Goretexové Wingsy nové genereace mám teprve pár týdnů, ale zatím nemám důvod ke stížnostem.

Pokud bych důvod ke stížnostem měl, mám asi méně problémů, protože po zkušenostech s českými dovozci kupuji již několik let obuv výhradně v Německu.

Motto: Nur tote Fische schwimmen mit dem Strom!
avatar

libor muž 07.05.2009 18:47:35

>> weberjan, 24. 2. 2009 19:05:24

S předchozím musím jedině souhlasit. Na TransAlpine Run 2008 i na Marathon Des Sables 2009 jsem na vlastní oči viděl, že tyto boty byly jedním z nejčastěji se vyskytujících používaných typů. Asi proto, že se nejedná o silniční závody a asi tam ta kvalita do terénu bude. Jinak mě v testu pobavilo hodnocení, jak bota nasákla vodou při našlápnutí do potoka. Tomu by snad odolala pouze holina nebo plastový skelet :-)
Libor Pilař

avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 27.05.2009 22:04:24

V poradci mi jako nejvhodnější vypadly Salomon comp3 a protože mi úžasně seděly – mám ploché nohy s nízkým nártem a krátké prsty, tak jsem si je po malém váhání o ceně koupila. Po cca 300 km mi ty fantastické tkaničky praskly. Z hlediska pohodlí při bšhu v terénu jsou opravdu dobré – neuklouznou, nezvrtává se v nich noha, dobře větrají. Nejsou dělané na rychlost spíš na sílu, při seběhu s kopce prostě naprosto spolehlivé. Proto mě hrozně mrzí ty tkaničky. Všimla jsem si, že už i ouška na tkaničky se začínají klubat. Pracně jsem je vyspravila a uvidím co vydrží, ale nedávám jim víc než jednu sezónu. O koupi goratexových Wings kvůli těmto lapáliím vůbec neuvažuji i když jsem doufala, že na zimu mohly být dobré. Teď bych neměla odvahu za ně ty peníze dát.

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!

administrator 03.04.2010 13:32:46

„Vyrovnaná kombinace dvou protichůdných konceptů: tlumení a hbitost boty.“ Tak popisuje firma Salomon svou vlajkovou loď letošní kolekce. Krosovka s pronační podporou XT Wings prošla naším několikaměsíčním testem, přičemž jsme byli na pochybách, zda se ono spojení protipólů povedlo.


Odkaz na článek
Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.