Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Neviditelné - závody » [Závod]: Baroko maraton (půlmaraton)

[Závod]: Baroko maraton (půlmaraton)

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

PRIM muž 20.09.2009 00:00:00

Perfektně zorganizovaný závod v náročném, ale nádherném terénu. Profil trati je náročný především dlouhými stoupáními a prudkým klesáním. Speciálně stoupání mezi 10–15km je velmi náročné. Na vrcholu jsem už sotva pletl nohama. Následný seběh je tak prudký, že ho i organizátoři označili výstrahou pomocí vykřičníků na stromě. Náročný byl také běh v úbočí říčky střely mezi 9–9,5km, kde se běželo po šikmé pěšině s mnoha kořeny a několika prudkými hupy. Myslím, že své kouzlo má i zážitek z běhu přes můstky. Různá fáze kroku se spoluzávodníky způsobuje, že můstek se Vám pod nohou propadá nebo naopak Vám jde proti noze, a to ještě v jiné frekvenci než je ta vaše. Jak říkám organizace perfektní, značení trati prefektní, občerstvovací stanice každých cca 5km (někdo by ale měl lépe instruovat děvčata o tom, co v tu chvíli závodník ocení). Občerstvovačka instalovaná na vnějšku pravoúhlé zatáčky v táhlém stoupání skutečně neláká k občerstvení. Kdyby děvčata posunuly stolek o 20–30m dopředu nebo dozadu bylo by to jiné. Podání nápoje bylo také samozřejmostí jen na první občerstvovací stanici, ale jak říkám to jsou jen drobné hnidy na jinak nádherném půlmaratonu. V rámci akce bylo i jídlo a pití v ceně startovného, stejně jako zmrzlina od Algidy zdarma (i pro fanoušky a rodinné příslušníky). Startovní taška, kromě obvyklých letáků, zahrnovala i velice praktickou ledvinku Mizuno na tuším půllitrovou láhev. Musím uznat, že jsem už delší dobu o nějaké takové uvažoval, a tak mi udělala radost. Už jen tím, že jsem nikde na trhu neviděl takto praktickou verzi. Láhev byla totiž směrem ke dnu do špičky, takže se člověk může snadněji strefit do kapsy. Do not organizátorům hrálo i krásné počasí, a tak jim přeji mnoho úspěchů v dalších ročnících.

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.