Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » 2km za 6 minut PORADTE

2km za 6 minut PORADTE

Nalezené položky: 141 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další Poslední
avatar

Barcelona muž 09.10.2006 15:21:02

Hele já neříkám že chci běhat bez vytrvalosti!běhám po, st, pá intervaly a út a čt vytrvalost – zatím krátkodobě ale tak dobře jsem se fyzicky už dlouho necítil a vytrvalost se mi zlepšuje jak to sleduju…

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Barcelona muž 09.10.2006 15:22:33

Navíc i Miloš Škorpil říká že v mých letech by se mělo soustředit hlavně na rozvoj rychlosti – to už později nepůjde

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 09.10.2006 15:35:48

[quote=Barcelo­na]Navíc i Miloš Škorpil říká že v mých letech by se mělo soustředit hlavně na rozvoj rychlosti – to už později nepůjde[/quote] jenže tys to vytrhl ze souvislostí. Miloš tím jistě měl na mysli to, že rozvoj rychlosti je u nás mlaďochů jednodušší teď než za 20 let, kdy to bude už horší. U objemu je ten problém menší. I výkkonost na „rychlostních“ tratích jde s věkeme dolů, takže to je důvod proč teď běhat krátké traťe. Ale to si vůbec neodporuje s tím, jak např. ironman napsal, že bez toho co neodklušeš a nenaběháš jako objem, nemůžeš počítat se základnou pro špičkový výkon (což 2 km za 6 jsou – tam prostě je nutnost i vytrvalostních tréningů). Taky nepostavíš mrakodrap bez základů, ne?

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 09.10.2006 15:42:23

[quote=Barcelo­na]Hele já neříkám že chci běhat bez vytrvalosti!běhám po, st, pá intervaly a út a čt vytrvalost – zatím krátkodobě ale tak dobře jsem se fyzicky už dlouho necítil a vytrvalost se mi zlepšuje jak to sleduju…[/quote] Ako skuseny bezec surcitou vykonnostou Ti radim to robit obracene- t.j. po, st, pa behat vytrvalost (nemusi to byt poklus zraneneho slona- moze to byt v niektory z dni aj tempovy beh… Ut a ct by som nechal na rozvoj specialneho tempa (rychlost to nie je- to je pri treningu na 30–60m s dlhymi pauzami). Zabudol si vsak na vikend… ak to myslis seriozne s tym behanim, tak treba trenovat samozrejme aj cez vikend.

avatar

Barcelona muž 09.10.2006 16:26:50

o víkendu si dám v sobotu sprinty – mám s tím zkušenosti, vím kolik si dát abych se nepřetavil, o sprintech vím fakt asi všechno…a neděle volno…Já si nebudu dávat tu pyramidu, dávám si třeba ted jsem začal takhle (10×200 metrů s 200m meziklusem v pondělí. Úterý- 8km běhu (5min /km), Středa – 4×200m (200 mk), 4× 400m (400mk), 2× 200m (mk),Čt- 10 km běhu (5min/km). Pá- 6×400m (400mk) 3× 200m(200mk)…a ty sprinty ještě nemám vymyšlený

Hlavně pořád čekám co vymyslí Miloš Škorpil, řekl že se ozve do konce minulého týdne, dneska je pondělí a zatím nic

Nemůžu to ted najít ale jednomu klukovi který běhal maraton asi 21 let mu bylo, Miloš Škorpil řekl že si opravdu myslí že ve svém věku by se měl raději věnovat rozvoji rychlosti, ted jsem to nemohl najít nechci to hledat půl dne

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Praha - Klánovice

Celkem 24666,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:21 (2007)
půlmaraton: 1:26:18 (2007)
maraton: 3:02:54 (2010)

Ondra1 muž 09.10.2006 18:26:05

[quote=Barcelo­na]Nemůžu to ted najít ale jednomu klukovi který běhal maraton asi 21 let mu bylo, Miloš Škorpil řekl že si opravdu myslí že ve svém věku by se měl raději věnovat rozvoji rychlosti, ted jsem to nemohl najít nechci to hledat půl dne[/quote] Ahoj,

to asi jo, ale myslím, že je to zase vytržené z kontextu. Zaměřit se ve 21 letech na rozvoj rychlosti asi radil klukovy, který chtěl zaběhnout co nejrychleji maratón a to je ve 21 letech na osobák opravdu zbytečně dlouhá trať…

Jak tu už psal Ironmann, také si myslím a věřím, že přirovnání k pyramidě sedí – sám ho často používám. Pokud nebudeš mít naběhaný základ v OV (podstavec pyramidy), pyramida se vysoko nepostaví a brzy se zhroutí. Neříkám, běhat každý den 15–20 km OV několik měsíců, než vlítneš na kvalitu, ale naproti tomu, soustředit se jen na takové intervalové tréninky, které popisuješ… myslím, že zlepšující tendence bude jen krátkodobá a pak se zastavíš… a nakonec si stejně budeš muset ty kilometry absolvovat. Myslím, že tohle uspíšit ani ošidit není možné.

Pro trvalé zlepšení a výsledky, kterých hodláš dosáhnout bych sestavil plán dlouhodobější, v horizontu minimálně roku (podle toho, co píšeš o své tělesné konstituci, dosavadních výkonech, Tvému cíli…) a začal klasicky přípravným obdobím, kde si ty objemy OV absolvuješ a při tréninku rizí kvality později se Ti vrátí. Je to možná moc metodický a asi ne všichni se mnou budou souhlasit…

Každopádně hodně zdaru!

Ondra

Motto: Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný.
avatar

Barcelona muž 09.10.2006 18:48:47

Já jsem psal že pyramidu ted nebehám ale že běhám kratší úseky za sebou )

hele já běhal vytrvalost 3 roky vkuse mám jí dost

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 10.10.2006 08:12:11

[quote=Barcelo­na]hele já běhal vytrvalost 3 roky vkuse mám jí dost[/quote] Trosku si mylis pojmy. To, ze si ides suvisle zaklusat 6–10km nie je treningom vytrvalosti. Pre mnohych bezcov je to iba kvalitny rozklus a vyklus, medzi ktorymi ide hlavny trening (trebars zrovna na rozvoj specialneho tempa a mozno aj absolutnej rychlosti). To, co si to pocul o postaveni vykonnostnej pyramidy (nie intervalovej pyramidy- to je iba jeden druh treningu), kde si najprv postavis zaklad a potom budujes dalej, je uplna pravda. Ak si neni ochotny si vybudovat vytrvalostny (ozajstny) zaklad, nikdy nebudes kvalitny bezec… Ako priklad Ti uvediem Petera Snella, trojnasobneho olympijskeho vitaza z Noveho Zelandu. Behal 800m-1500m, bol silny a dost tazky, ale v priprave behal 160 a viac kilometrov do tyzdna a jeden 2+ hodinovy beh vo velmi kopcovitom terene do tyzdna. Samotnemu rozvoju rychlosti a anaerobnej odolnosti sa venoval az 8 tyzdnov pred hlavnou sezonou (predtym bola este faza odrazov do kopca – 6 tyzdnov). To uplne na ozivenie staci. Ked nerozvinies mitochondrie a nebudes ma rozvinutu kapilarizaciu svalov, nikdy nezabehnes ziadne kvalitne casy na strednych tratiach. Trener Petra Snella sa volal Arthur Lydiard a dodnes sa z jeho treningovych metod vychadza. BTW, ak si myslis ze vies o niecom vsetko, tak nevies o tom ani to potrebne minimum. Prave trening sprinterov patri medzi najzlozitejsie a neverim, ze v 19 rokoch si si stihol vsetko nastudovat. Bud si daj poradit, alebo sa nepytaj.

avatar

Barcelona muž 10.10.2006 09:00:12

Ty sprinty – vím o nich všechno co potřebuju já pro druhé bych poradit nedokázal nic. Hele já ty tři roky sprinty trénoval, vím jak má který sprint na mé tělo důsledek, vím že zhoršují regeneraci a podobně, dám si pozor abych to nepřehnal…Já nevím ale tuto diskusi bych ukončil dokud mi Miloš Škorpil nenapíše plán, pak uvidíme

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Praha - Klánovice

Celkem 24666,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:21 (2007)
půlmaraton: 1:26:18 (2007)
maraton: 3:02:54 (2010)

Ondra1 muž 10.10.2006 09:04:50

[quote=Mato][qu­ote=Barcelona]he­le já běhal vytrvalost 3 roky vkuse mám jí dost[/quote] Trosku si mylis pojmy. To, ze si ides suvisle zaklusat 6–10km nie je treningom vytrvalosti. Pre mnohych bezcov je to iba kvalitny rozklus a vyklus, medzi ktorymi ide hlavny trening (trebars zrovna na rozvoj specialneho tempa a mozno aj absolutnej rychlosti). To, co si to pocul o postaveni vykonnostnej pyramidy (nie intervalovej pyramidy- to je iba jeden druh treningu), kde si najprv postavis zaklad a potom budujes dalej, je uplna pravda. Ak si neni ochotny si vybudovat vytrvalostny (ozajstny) zaklad, nikdy nebudes kvalitny bezec… Ako priklad Ti uvediem Petera Snella, trojnasobneho olympijskeho vitaza z Noveho Zelandu. Behal 800m-1500m, bol silny a dost tazky, ale v priprave behal 160 a viac kilometrov do tyzdna a jeden 2+ hodinovy beh vo velmi kopcovitom terene do tyzdna. Samotnemu rozvoju rychlosti a anaerobnej odolnosti sa venoval az 8 tyzdnov pred hlavnou sezonou (predtym bola este faza odrazov do kopca – 6 tyzdnov). To uplne na ozivenie staci. Ked nerozvinies mitochondrie a nebudes ma rozvinutu kapilarizaciu svalov, nikdy nezabehnes ziadne kvalitne casy na strednych tratiach. Trener Petra Snella sa volal Arthur Lydiard a dodnes sa z jeho treningovych metod vychadza. BTW, ak si myslis ze vies o niecom vsetko, tak nevies o tom ani to potrebne minimum. Prave trening sprinterov patri medzi najzlozitejsie a neverim, ze v 19 rokoch si si stihol vsetko nastudovat. Bud si daj poradit, alebo sa nepytaj.[/quote] Přesně tak, jak říká Mato, Lydiardova běžecká škola vychází z toho, že anaerobní výkonnost je velmi omezená, myšleno její rozvoj, naproti tomu aerobní se dá rozvíjet téměř do nekonečna (jako jeden z důkazů své teorie myslím použil i maséra, který byl svalově velmi rozvinutý – typicky neběžecký somatotyp – a pomocí svých tr. metod ho dovedl k maratónu pod 2:30). Je to o té pyramidě, o které jsem psal – pokud se budeš rozvíjet a zlepšovat v anaerobní zóně (jen tréninky úseků a středních tratí), brzy svůj potenciál vyčerpáš a zlepšovat se přestaneš…pyramida se zhroutí… Chápu Tě, jde Ti hlavně o fotbal a asi chceš svých cílů dosáhnout co nejrychleji. Myslím ale, že v Tvém věku bys mohl nějaký ten pátek investovat do rozvoje celkového běžeckého základu. Myslím, že určitě neprohloupíš a na hřišti jako když najdeš. Jo a nějakých 6–8 km běhy jsou na rozvoj vytrvalosti opravdu krátké. Tak ať se daří! Ondra

Motto: Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný.
avatar

Celkem 66574 km
Minulý měsíc 177 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 10.10.2006 09:05:24

to Barcelona: pouze jsem ti na tvou otázku odpověděl, jak s tím naložíš, je tvoje věc. Po 18 letech běhání jsem vyzkoušel různé tréninky, občas to byl omyl vedoucí k zatažení, či zranění, ale každopádně vím co funguje a co ne. Rozhodně o tom s tebou nehodlám polemizovat, nejsem tvůj trenér, pouze kamarád, který ti na tvou otázku dal odpověď. Pyramidou není myšlena žádná úseková metoda. Je myšlena pyramida výkonu, kde abys dosáhl velkého výkonu, tak musíš vybudovat její základy z objemu, čím větší budou objemové základy, tím výš bude vrchol, neboli tvůj výkon.

Motto: Never give up!!!
avatar

Barcelona muž 10.10.2006 11:15:12

Věřím vám, snad se mi Miloš do týdne ozve a neco napíše a do té doby to prohodím a budu po st pá dělat vytrvalost a út čt úseky… Ale prosím poradte mi jak mám tu vytrvalost trénovat když ne běhama 6 – 10 km??jak teda??

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Praha 4 - Háje

Celkem 1125 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:50 (2006)
půlmaraton: 1:32:19 (2006)
maraton: 3:38:00 (2006)

Tucnak muž 10.10.2006 11:38:00

to Barcelona: Milos ma tento tyden dovolenou a na netu je jen sporadicky.

T.

Motto: Viktor Machek [url=http://www.behej.com]Behej.com[/url] Běžící Tučňák ICQ: 132533346
avatar

Celkem 66574 km
Minulý měsíc 177 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 10.10.2006 11:48:03

Ale tak já bych určitě viděl budování vytrvalostního základu i v tom, že budeš běhat dlouhé klusy, 6km je na nic, to spíš od 10 nahoru, nejdříve musíš vybudovat aerobní základ a pak teprve až ho vybuduješ, tak můžeš postoupit dál. Ale to chce asi fakt už konzultovat s tím Milošem a nechat si od něho vypracovat plán.Máš dost velké ambice, tak do toho musíš jít pořádně a ne jen tady od nás přes fórum.Jinak v Třebíči máte docela slušný atletický oddíl, tak možná zkus zasondovat i tam.

Motto: Never give up!!!
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 10.10.2006 12:29:50

[quote=Barcelo­na]Věřím vám, snad se mi Miloš do týdne ozve a neco napíše a do té doby to prohodím a budu po st pá dělat vytrvalost a út čt úseky… Ale prosím poradte mi jak mám tu vytrvalost trénovat když ne běhama 6 – 10 km??jak teda??[/quote] Ak Ti mam uprimne povedat, je toho tolko, co by si mal asi vediet, ze neviem kde zacat. Odporucil by som Ti kupit si knihu o behani- trebars od Herberta Steffniho- od joggingu po maraton, alebo nejaku inu (su ich desiatky na trhu, najma ak vies po anglicky). Dozvies sa tam zakladne informacie a budes prekvapeny kolko bludov si pocul o behani- najma od futbalovych trenerov (sam som hral futbal, takze viem o com hovorim).

Skutocny trening vytrvalosti je u kazdeho iny, zalezi od trenovanosti. Pre niekoho je 6km beh skutocna dialka, pre ineho ani 20km nie je dlhy beh. Postupne si pridavaj na vzdialenosti- povedzme ked teraz behas 6–10km, tak skus aspon raz v tyzdni bezat 12–14km, ostatne vytrvalsotne behy nechaj take ake su. Po par tyzdnoch mozes predlzit beh o 2–3km pri kazdom suvislom bezeckom treningu. T.j budes behat po-12km, st. 10km, pi. 15km asi po 4 az 6 tyzdnoch. Tempo si zvol sam, nebehaj to vsak prilis rychlo. Stredajsi kratsi beh mozes ist v strede tempovo- t.j. pohodlne rychlo, aby si s obtiazou konverzoval (aj trebars sam so sebou), ale nesiel ani zdaleka nadoraz. Lepsie vysvetlenie Ti ako zaciatocnikovi nemozem dat. Az sa priucis nieco viac a budes skusenejsi, dojdes na vela veci aj sam. Vela stastia a nezabudni- aj ked trenujes na stredne trate, treningovy proces bude dlhy a cesta k uspechu este dlhsia. Nikto sa nestal sampionom za par mesiacov.

avatar

Barcelona muž 10.10.2006 13:16:33

tu knížku o běhání mám jinak nerozumím slovensky – říkals že fotbaloví trenéři oběhání nic neví?

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 10.10.2006 13:42:57

[quote=Barcelona]tu knížku o běhání mám jinak nerozumím slovensky – říkals že fotbaloví trenéři oběhání nic neví?[/quote] Uff, tak to ma dost prekvapilo po tom, ako sme mali viac ako 70 rokov spolocnu republiku… no nic to. Inak, dobre si mi rozumel, presne to som napisal (cest vynimkam medzi futbalovymi trenermi).

avatar

Barcelona muž 10.10.2006 15:03:10

ne já docela rozumím ale slovo najma jsem nepochopil:))…jinak si to taky myslím, divizní trenéři řekli že budem běhat 6 km a ostatní se zeptali jestli v kuse a oni že přece nejsme atleti ale fotbalisti že jistěže na více úseků:).....s tím co mi tu vykládáte tak to vypadá divně to co říkali

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

waldemar muž 29.01.2009 19:23:07

máš 2km za 8 minut??? a řikáš že to chceš někam dotáhnout??? :))) každej to někam dotahne..někdo seká trávu na hřišti a stará se o vápno a někdo hraje fotbal..ale oba jsou otroci…raději se něco nauč aby jsi měl vlastní dustojnost .))) …tak to musíš běhat pravidelně každý den-jist zeleninu,ovoce­..omezit tučná jidla(stačí jednou týdně)..jist hodně mořské ryby,kuřecí,luš­těniny..nepře­hánět to se salámi bílé pečivo..vejce­..sul..mléko nepít po ránu stejně jako vyrobky.. já běžim s malou polní a se samopalem v ruce v těžkejch botech 2km za 6min..takže jestli ty je běžíš za 8 v tepláčkách tak tam asi něco není v pořádku…asi to budeš ty......ale jelikož jsi fotbalista tak to bude asi…"""no prohrali jsme ale je to jenom hra jo..prostě chyběla motivace..prohrali jsme no..prostě je to hra …a může za to kouč…a ja sem měl slabej kotník…aaa…je to jenom hra..a byl tam takovej problem…ten mič je kulatej…a je asi trochu menčí než ten v dortmundu..a jak řikám no je to hra…podepišu novou smlouvu..a jako nevim no je to hraj:))))))fot­balisti

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 30.01.2009 12:09:46

Waldemare, snaha o první post je jistě záslužná, nicméně reaguješ ve vlákně 2 roky starém, jehož zakladatel je navíc zabanován a nemůže do fóra přispívat. Jinak s větami typu „běháš-li 2km za 8minut je něco v nepořádku s Tebou, protože já…“ prosím raději šetři. Je zde převážná většina lidí, pro které 2 kiláky za 8minut značí dobrý čas, a je zbytečné je podobnými posty urážet navíc hned svým první příspěvkem.

avatar

Kamil.C muž 16.05.2015 04:18:51

Ahoj všem. Potřebuji poradit a zde je zmínka o 2km tak to zkusím nahodit zde. Můj problém spočívá v tom, že jsem nikdy moc neběhal, ze sportů se věnoval jen hoby motokrosu a občas si zašel zacvičit do fitka (spíše v zimně). Pracuji jako řidič takže nohy ztuhlé za ty léta řádně. Před pár měsíci jsem se rozhodl že to změním a začal jsem běhat,vypadalo to tak že jsem chvíli běžel a chvíli šel a to jsem střídal a tímto stylem jsem ob den absolvoval cca 4–6km,váha mi šla dolů ze 106kg na 88kg což bylo příjemné a neustále jsem pociťoval že se začínám rozhýbávat… Jenže teď jsem dostal nabídku na novou práci kde ale pro nástup mimo jiné musím uběhnout 2km pod 8min což je pro mě v této chvíli nemožný úkol,chodím téměř denně se alespoň proběhnout (podle počasí a situace kde zrovna s kamionem stojím) ale snažím se min 3krát týdně zaběhnout alespoň 5–6km a snažím se to postupně prodlužovat. Přečetl jsem zde několik tréninkových plánů ať si udělám obrázek co by se mnělo ale nikde jsem nenašel nic jak se nejlépe připravit (natrénovat) na vzdálenost 2km, mám běhat tu vzdálenost 2km a jen se snažit postupně zrychlovat? Anebo to mám střídat a běhat 5-a víc….km Z toho co jsem zde přečetl ,tak mám malinko guláš v hlavě a potřeboval bych to nějak srovnat ať nedělám zbytečné hlouposti. Jsem opravdu začátečník a předem děkuji moc všem za reakci a každičkou radu.

avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 16.05.2015 07:36:17

>> Kamil.C, 16. 05. 2015 04:18:51 Rudo bude vedieť,sedí na dispatchingu červeného kríža.počkaj,kým sa predrieme,je po nočnej.

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 16.05.2015 08:12:04

>> Kamil.C, 16. 05. 2015 04:18:51 …uběhnout 2km pod 8min což je pro mě v této chvíli nemožný úkol…

A za kolik to davas? Eventuelne dopln i dalsi casy (treba 200m, 1km, 3km, …)

avatar

Kamil.C muž 16.05.2015 09:34:15

Teď jsem někde na čase 1000m – 5:10 2000m – 11min 3000m- 18min,snažím se pomalu zrychlovat a asi bych to zvládl rychleji ale musím běhat tak ať jsem schopný v dalších dnech fungovat a přiznám se že ještě před časem jsem mněl problém to vkuse uběhnout ty 2km,bolelo to a bolí ale dnes už to běžím vkuse i 5km,pomaleji ale běžím. Příjde vám to asi legrační ty časy ale opravdu jsem začal nedávno a jsem rád alespoň za to.

avatar

rejca muž 16.05.2015 09:52:12

>> Kamil.C, 16. 05. 2015 09:34:15

A jaký je termín? Možná bych se nesoustředil jen na běh, ale zkusil k tomu i doplňkové sporty v rámci kondice a regenerace (plavání, kolo…). Kolo i klidně na delší vyjížďky pro vybudování vytrvalosti. Správně nastavit sedlo – a výhoda je velká v tom, že tak nezatěžuje klouby. Při intenzivním tréninku jen běhu brzo můžeš narazit.

Co se týče nejlepšího času na 2km, tak bych ani neběhal delší štreky než cca 5 km. Ale nesnažit se to hnát naplno stále, chce to běhat i na nižší tepy (ze začátku hlavně). Jednou týdně to zkusit zaběhnout rychleji.

Až se zlepší vytrvalost (a hlavně, přivyknou si klouby a šlachy), tak pak bych začal pilovat rychlost. Pak bude čas i na intervalové tréninky.

Jestli máš z řízení ochablou postavu, tak může pomoci i posilování (s rozumem), protahování, yoga atd.

Motto: Aktivně sportoval - skákal do řeči a vrhal stín.
avatar

Kamil.C muž 16.05.2015 10:05:01

Kolo jezdím ale jen když jsem doma,na kamionu si ho sebou nevozím. Ještě jsem zapomněl zmínit ,že mimo běhu musím dělat kliky,dřepy,skla­povačky ale ty už zvládám v pohodě v daném počtu co je potřeba,ale musím s tím vždy počítat co se týče energie. Takže mám běhat jen ty 2km jo, a mám to třeba dát i několikrát za sebou,jako že uběhnout 2km a vydýchat se a znovu a takhle i víckrát?

Ještě k tomu termínu,zkoušky bodou poslední týden v říjnu,pokud to do té doby nedám pod 8min tak na ně ani nemusím chodit takže mně to trápí hodně. Začal už bych s přípravou dříve ale musel jsem na operaci s pupeční kílou a pak byl na čas mimo..

avatar

rejca muž 16.05.2015 10:26:19

To ne, běhal bych volně 3 – 4× týdně cca 5 km (ze začátku střídat běh s chůzí). A jednou týdně rychle na čas 2km. Časem bych začal intervaly. Tj. za sebou rycleji 5× 400m, 10× 200m atd. s pauzou či výklusem mezi. Jeden či dva dny volno (bazén, sauna, relax…) a poslední kolo někam dál.

Ale záleží na čase, který máš a jak to snesou nohy.

Ty volné běhy volně, abys u toho mohl mluvit.

Motto: Aktivně sportoval - skákal do řeči a vrhal stín.
avatar

Sloviensko

rudo muž 16.05.2015 11:56:35

na 2km vykonnost je nutne behavat rovinky

idealne na drahe LETMYCH 100m za 24 sekund

volna chodza nazad a vedet to zopakovat 20×

ale traba zacinat optarbe skusit len zopar roviniek

ked sa trenuje mimo drahu nie je nutne si merat cas a ani mat zmeranu dlzu rovinky hocico v rozahu 50–100m bude fajn

bezi sa to strednotratoarskym stylom nie sprintersky' teda rychlo ale akoby zadarmo, uvolnene

tie rovibnky apson 3 s do tyzdna a mozu byt aj na zaver alebo v prosriedku pomaleho dlhsieho behu pokial nedas v pohode 100m letmych za 24 sekund

tak nikdy 2km za 8 nezabehnes a je jedno ako postavis aerobny alebo anaerobny trenink

a rozhodne sa nedaj v tejto faze nachytat na behanie nejakych 400m usekov alebo dokonca intervalov

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 16.05.2015 12:27:12

>> Kamil.C, 16. 05. 2015 09:34:15

S ohledem na Tebou uvadene hodnoty (=potrebujes zlepsit jak max. rychlost, tak vytrvalost) a pravdepodobne limitovane casove moznosti bych zkusil to, co vyse navrhuje Ruda, eventualne mirne modifikovanou variantu zvanou 30:20:10

A BTW rychlost, kilak potrebujes srazit prinejmensim nekam ke 3:30–35

avatar

rejca muž 16.05.2015 21:33:27

Nevím, začít běhat hned jen naplno rovinky bez toho, aby uběhl souvisle 2 km bez bolesti mi přijde jako cesta do pekel.

Za tři dny bude mít nohy v .....

Motto: Aktivně sportoval - skákal do řeči a vrhal stín.
Nalezené položky: 141 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.