Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Boty do terénu i na silnici

Boty do terénu i na silnici

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

nemo muž 24.04.2010 22:22:20

Dobrý den,

prosím o radu sháním nepromokavé boty ( nejlépe kožené ) na běh terénem ( proto nepromokavé) i na silnici. Poraďte mi prosím model, značku.

Děkuji a sportu zdar

avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 24.04.2010 23:11:02

obavam se ze takove boty nesezenes..:(, pokud tedy dobre rozumim dotazu. kozene boty pro beh ve smyslu treba trekovych vyrobci bezeckych bot co vim nevyrabeji. vetsina pouziva goretexovou membranu, ja osobne ale nejsem moc priznivcem techhle veci pro klasicky trenink. pokud jde o nejaky mnohahodinovy zavod, tak budiz, ale tam se stejne brodi potoky, bezi se mokrou travou a tam stejne nepomuze nic – naopak ta voda se pak z bot tezko dostava. nehlede k zivotnosti te membrany, ktera je v botech extremne namahana. terenni specialky si na asfaltu brzy prosoupes. ja beham v lehcim terenu se silnicnima botama s trochu profilovanejsim vzorkem a jde to. s membranou delaji boty asi vetsina znamych vyrobcu – klikni tady na par reklam a urcite neco najdes:).

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
avatar

maraton: 3:37:13 (2013)

StanoB muž 25.04.2010 00:30:27

Kozene na beh? Ked vezmes nejake VHT kozene boty a len ides, tak noha sa spoti, kde este v tom behat :-))

Ako pise Martin76, koza sice vydrzi, ale castym ohybom ju znicis ovela skor a to nehovorim o membrane. Este som nevidel kozene bezecke boty…ale asi viem kam mieris.

Ja som pouzival na asfalt+les,trava, nie skalny teren NewBalance 1223 s vybornou pronacnou podporou, pekne drzi chodidlo pri nerovnom terene. Aj ked to nie su to vyslovene extra trailove boty, v pohode sa dalo.

Nepremokavost az tak neries, co ti natecie, to vytecie :-), je lepsie mat vzdusnu topanku ako sa v nej zaparit. A to uz som cosi odbehol aj v poriadnom lejaku.

Na trail beh ma dobre modely New Balance a Salomon, aj s gtx membranou, mrkni na ne.

avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 25.04.2010 09:06:37

nahodou pouzivam stejne boty:), taky si je nemuzu vynachvalit, mam dokonce dvoje. ted v nich zacinam behat vic pres spicky a da se i to. pri treninku nepromokavost fakt neresim, a to jsem treba proslapl zamrzlou kaluz a nabral jsem si. a jeste horsi je mokry snih. v tom ti podle meho protece kazda membrana, stejne jako v mokre trave, drive nebo pozdeji. spis ale drive.

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
avatar

maraton: 3:37:13 (2013)

StanoB muž 25.04.2010 17:07:22

presne tak…k NB 1223 – uz som ich vybehal, ale stale su aj po 1500km v dobrom stave! Teraz beham na neutral type NB 1063 a tiez super bota! K tomu mam Nike LunarGlide s lahsou pronacnou podporou, takze na striedacku a aj do lahkeho terenu uplne v pohode. Akurat LunarGlide ma tak tvarovany vzor podrazky – kombi makkej a tvrdsej casti, ze hlavne na pate chyta vsetky kamienky.

Co sa mi v terene neosvedcilo boli Nike Zoom Vomero 3+, je tak makka az trochu nestabilna. Na asfalt v pohode, ale kombinacia s lesnymi cesti…to nie.

to nemo – vyberaj model podla pomeru behu na asfalte/teren, potom podla typu naslapu…ale to uz asi vies aj sam.

ahoj

avatar

nos muž 01.05.2010 10:11:56

La sportiva robi kozene boty na beh v terene, ale na asfalt to nebude, je to cisty traktor.

http://www.lasportiva.com/…catalogo.php?…

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 20.06.2011 09:10:28

Používáte silniční boty na i na dlouhý trail?

Nedávno zakoupené lehké Karhu Racer 2

http://translate.google.com/translate?…

mě tak příjemně překvapily jak dobře drží na blátě a na mokrých kamenech, že jsem je otestoval na Silva Nortica Runu a v sobotu i na K100.

Samozřejmě, že jemný a prodyšný svršek a nezpevněná špička dostaly pořádně zabrat. Na druhou stranu podrážka neuhne (na rozdíl od mnoha trailových bot) a mokro v botech museli mít na K100 snad všichni.

Minimální tlumení vcelku nevadilo, rozhodně nohy nebolí víc než v těžších trailovkách.

Běhátě někdo v hodně lehkých terenních botech a jaké s nimi máte zkušenosti v porovnání s těžší botou?

Díky Všem za zkušenosti.

avatar

10 km: 0:51:00 (2009)
půlmaraton: 1:39:22 (2010)
maraton: 4:11:44 (2010)

jans muž 20.06.2011 11:21:57

>> milan, 20. 06. 2011 09:10:28 Tak já k tomu napíšu pár postřehů:

  • Jestli klouzaly méně než trailové boty, tak je to spíš špatná vizitka trailových bot. Obecně čím měkčí podrážka, tím víc by měla být přilnavá. Já osobně boty podle terénu nedělím, většinou běhám pořád v jedněch a těch samých, v kterých chodím i do práce.
  • Ad mokro v botech – to nemá cenu řešit, zvlášť na letních pochodech, kdy nehrozí omrzliny, voda prostě nateče a zas vyteče, no problem.
  • Ad minimální tlumení – si myslim, že v terénu je ještě mnohem víc důležitější kontrola nad došlapem, než na silnici, takže jsem rozhodně pro používání lehkých modelů s tenkou podrážkou (si nedovedu představit skákat tam po těch kamenech za deště v nějakých těžkých odpružených botkách, kde ta kontrola není nic moc)

Jediná nevýhoda těchhle lehkých modelů je v tom, že se brzo odrbou a zničí a pokud člověk chodí stovku skoro každej týden, tak musí za chvilku investovat do nových anebo zkoušet reklamaci. :-) Což se zatím netýká KSO Trek, které vypadají i po třetí terénní stovce a následném vypráním v pračce jako skoro nové. (jen doufám, že jsem to teď nezakřikl a za týden je nezničím)

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 20.06.2011 13:07:51

>> jans, 20. 06. 2011 11:21:57

V podstatě mám podobnou zkušenost. Jen bych neřekl, že by moje loňské trailové boty měly horší podrážku. Nové Karhu mají na silniční botu dost originální vzorek.

Nevím, zda by vydržely další dvě akce jako byla K100.

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.