Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » 14 dní mám tepák - zhrozil jsem se naměřených hodnot. Poradíte?

14 dní mám tepák - zhrozil jsem se naměřených hodnot. Poradíte?

Nalezené položky: 33 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Praha

Celkem 5280 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:17 (2013)
půlmaraton: 1:27:15 (2014)
maraton: 3:10:06 (2010)

Tommo muž 27.05.2010 10:34:29

>> Petr.vf, 26. 05. 2010 15:18:54

Tmax mám podobnou jako ty a myslím, že tvůj odhad ANP a AP je výrazně podsazený. Při své Tmax 193 jsem schopen uběhnout maraton 168, 1/2maraton při 175, hodinovku 177, desítku 181.. takže soudím, že moje ANP je 174–175, AEP 166–168. Myslím, že pokud ty hodnoty zkoumáš při tréninku, výsledek nebude vypovídající, protože při tréninku nejsi na delších tratích schopen se přiblížit závodnímu výkonu. Zkusil bych tedy závod na uvedených distancích a z výsledku bych se pokusil odvodit prahové hodnoty, potažmo tréninkové zóny.

Motto: When the heart is ungoverned by reason, charlatans have powerful tools to deceive
avatar

škuby muž 27.05.2010 12:50:04

Ahoj všem, tak jsem si přečetl Vaše odborné názory na tepovku a Casri a zde je můj laický názor hobbíka běžce, který běhá jen pro zábavu (10 km cca 50 min.) a zvyšuje si kondici pro jiné sporty. V Casri jsem byl loni touto dobou na laktátové křivce a jen ze zajímavosti jsem chtěl vědět, jak jsem na tom (test stál ještě 900,– Kč). Po testu mi bylo řečeno, abych běhal v rozmezí určité tepové frekvence (141–148 tepů), o 100% tepovky se nikde nezmiňovali. Že je to optimální na spalování tuku v mém těle a že bez větších problémů vydržím běžet delší dobu. Dále mi řekli,že nemám rozvinotou vytrvalost, zvážili mě, změřili a vyhodnotili tuk v těle. Hodinky na tepovku jsem měl a tak jsem začal běhat podle tepů. Byl jsem docela mile překvapen, že tempo je podobné tomu, jak jsem běhal dříve, ale díky hodinkám a tepovce jsem si držel pořád stejné tempo a neměl tendenci občas zrychlovat. A úžasné bylo, že jsem se nezadýchával a opravdu vydržel v poho běžet 8–10 km. Asi po 2 měsících jsem zjistil (běhám ve Hvezdě v Praze stálý okruh), že se mi zlepšují časy na kolo a tepovka je pořád ve stanovaném rozmezí. Podotýkám, že běhám cca 3–4× týdně. Pak přišla nemoc, antibiotika a samozřejmě útlum, z kterého jsem se vyhrabal až v září. Myslím si, že vyšetření v Casri mně osobně pomohlo k lepšímu pocitu z běhání a nastavení tepové frekvence při běhu. Zlepšovat se už asi moc nebudu (je mi 43), ale když si ještě několik let budu udržovat stejnou tepovku a budu v poho, jedině pro mě dobře. Je pravda, že mi v Casri doporučili, abych po nějaké době přišel opět na testy, aby mi určili opět optimální tepovku. Letos asi nepůjdu, ale příští rok těch 1 000,– Kč klidně zase obětuju. Lidi utratí daleko víc peněz za jiné blbosti.

avatar

Sobotka

Celkem 1036 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:22 (2010)
půlmaraton: 1:50:22 (2010)

Petr.vf muž 28.05.2010 10:54:14

Tak jsem si dnes zaběhl 10km. Snažil jsem se dodržovat TP 158 – což jsme společně stanovili jako hranici ANP. Občas mi tep vylítl na 162, v tomto případě jsem lehce zvolnil, občas spadl na 155, v tomto případě jsem přidal. Bohužel jsem běžel na nerovné trati, s častými stoupáními a klesáními (běhám s Nokia Sportstracker, takže grafy a mapu lze najít zde : http://sportstracker.nokia.com/…ail/index.do?… ).

Zaběhl jsem to za 49:51 tedy průměrnou rychlostí 5min/km. Což zhruba odpovídá >> kanovsky, 25. 05. 2010 23:51:11

To znamená, že desítku na závodech bych s 164TP mohl dát okolo 45minut, možná méně. Uvidíme 12.6. to chci zkusit svůj první závod v Poděbradech

>> Francis1981, 27. 05. 2010 10:34:29

No tak to já bohužel jsem schopen uběhnout 5km tempem 175TP min. A to už je na hraně, hodinovku budu schopen dát někde 168–168TP víc zatím rozhodně ne. Maraton a půlku jsem zatím nezkoušel.

>> škuby, 27. 05. 2010 12:50:04 Jo, objednal jsem se právě pro ten Pocit, uvidíme co naměří a co se bude dít, až se naměřenými hodnotami začnu řídit. Díky za příspěvek

Nalezené položky: 33 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.