Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Rychlost

Rychlost

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Bazalbub muž 31.05.2010 07:40:45

Ahoj všichni.

Opět vás prosím o radu. Hraji fotbal a asi před třemi měsíci jsem začal běhat. Ze začátku kolem 5km 2× týdně + dva tréninky fotbalu + zápas. Včera jsem poprvé uběhl 15km sice za 1:28 ale přece. Semtam si dám taky intervaly 8×30s s minutovým výběhem. Zhubnul jsem o 10 kg a dost mi narostly stehna. A teď proč žádám o pomoc. Hubnutí se zastavilo, měřím 185 a mám 94 kg. Už tři týdny stejné jinak jsem hubnul 1kg/týden. A druhá, pro mne podstatnější věc. Jakobych ztratil rychlost. Při sprintu mám pomalejší frekvenci nohou. Dle mého je to nárustem svalové hmoty. Ví někdo, jak ji využít a zrychlit? Moc děkuji za odpovědi.

avatar

dickrichardsrunning.blogspot.cz

Celkem 4061 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2016)
půlmaraton: 1:52:45 (2016)

Dick Richards muž 31.05.2010 10:12:27

Hold s věkem ubývá dynamičnost a rychlost a narůstá vytrvalost… nedá se dělat nic jiného, než se na to připravit…

Jinak bych ale zkusil kratší sprinty než 30s, třeba se tam ta hmota svalstva projeví..... na hřišti asi taky sprintuješ míň než 30s v kuse?? Tak bych tomu trénink přizpůsobil…sprinty na 100m???…

Motto: "Závist zdržuje"
avatar

mnauprsk muž 01.06.2010 20:38:26

>> Bazalbub, 31. 05. 2010 07:40:45

Na hubnutí potřebuješ naopak běhat dlouho a pomalu. Svaly na sprint potřebuješ, však je taky sprinteři mají větší než vytrvalci. S tou frekvencí bych se netrápil, s rostoucí výkonností a zlepšující se technikou běhu se prodlužuje krok, takže pokud se zlepšuješ v rychlosti, tak to neřeš.

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.