Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Strava vhodná pro stress, sport a zhubnutí

Strava vhodná pro stress, sport a zhubnutí

Nalezené položky: 90 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Dřínov

Celkem 48 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:27:00 (1997)

Pem 24.11.2006 15:35:54

[quote=FilipD]to: pem Ironman to napsal správně. Pečivo musí pryč. A vznikne po měn velká díra, protože naše kultura je hodně na pečivu stavěná (hlavně na chlebu). Když si spočítáš kolik přijmeš kalorií z úplně zanedbatelné denní porce chleba.. A Glykemický index taky nic moc. Polystyren bych nedoporučoval, ale skvělé jsou vařené brambory, dušená zelenina a s malým přivřením oka Ovesné vločky (ale opravdu ovesné, když už).[/quote] sorry, ale fakt nějak nerozumim ? To jako pecivo musi pryc na furt , nebo jen kdyz chces hubnout ? Tak jako tak s tim nesouhlasim. A rozhodne nesouhlasim, aby se s tim operovalo jako nejake obecne doporuceni. Proste mam nazor – vseho s mirou: maso, chleba, vejce, mleko, knedliky, pivo, zeli. . Pokud nemam nejake vaznejsi zdravotni problemy, tak prece neprestanu jist chleba, ne ? Mimo jine, proc bych se ochuzoval o neco tak dobreho/chutneho jako jsou vyse uvedene veci ? Jsem na svete jenom jednou.

Motto: Keep walking! Johny Walker!
avatar

Brno

FilipD muž 24.11.2006 19:32:46

Opravdové tmavé pečivo neexistuje. Jsou to obarvené světlé mouky, z 90% to tak je :( Brambory mají tudíž nižší GI než chleba. O těstovinách jsem sice nemluvil… Navrhl jsem dušenou zeleninu. Ale i těstoviny se občas dají. Brambora vařená na 100g obsahuje víc vody než chleba. Už jen kvůli té vodě přijmu na 100g méně kalorií, než z vypečeného chleba. Chleba je skoro tak kalorický jako některé pamlsky, sušenky, sladkosti. Když jsem u toho právě pečením se zvedá GI – i u brambor. Takže přílohu nepéct. Brambory působí protirakovinně a obsahují vitamín C a já nevim co ještě. Pečivo samozřejmě není nutné vysadit nadoživotí, ale hodně ho omezit chci-li hubnout. A pak v rozumné míře půl napůl s ostatními přílohami. Ovesné vločky, jsou nutričně lepší. Teď se mi to nechce hledat, ale buď je to kvůli zinku, vláknině, nebo něčemu jinému, nebo všemu dohromady :) (pozn. zbožňuju čerstvé pečivo) (ale na ukojení chuti mi vystačí 1–2 sezamové žemle denně někdy nic)

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 24.11.2006 21:03:59

Filipe, příjde mi, že jste tak trochu v zajetí absolutní zdravé výživy;-). Tmavé pečivo je to, které obsahuje nevymletou mouku, takže třeba klasický obyčejný chleba patří v tabulkách do tmavého pečiva. Jinak třeba to, co píšete o zvýšeném glykemickém indexu u brambor při pečení, je takový částečný blud. Pečením brambor ztrácí vodu, takže koncentrace sacharidů roste u vaření opačně, tím se mění obsah obsah sacharidů na 100g hotové potravy. Jediné, co má u nutričních hodnot smysl uvažovat, jsou tedy hodnoty potravin před přípravou. Mám-li naplánované 2 brambory jako přílohu, je lhostejné, zda je uvařím, či na sucho upeču (pozn. obě úpravy naprosto spolehlivě zničí Vámi zmiňovaný vitamín C), pouze těch pečených bude výrazně méně. Co se týče kalorické hodnoty chleba, tak to je už úplný blud. Kvašený chleba je mouka a voda, přičemž obsahuje ve 100g cca 1000kJ. Nejracionálnější pamlsky (různé extrudované pochutiny apod.) se pohybují kolem 1500kJ, což je už o polovinu více. Zásadním problémem není pečivo, ale to, co si na ně namažete a na to namazané položíte. Dušená zelenina je skvělá, nicméně pečivo je často jediná možnost, jak ve vytíženém dni alespoň trochu intelignetně posvačit, neměl-li člověk z nějaké důvodu možnost připravit si jídlo předem.

A to tady neřešíme různé „alternativní“ metody, jako je dělená strava apod;-)

avatar

Plzeň

Celkem 5741 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:00 (2006)
půlmaraton: 1:43:55 (2007)
maraton: 3:28:54 (2006)

VILDA muž 25.11.2006 09:43:37

[quote=Jecminek­.Maselnik]Fili­pe, příjde mi, že jste tak trochu v zajetí absolutní zdravé výživy;-). Tmavé pečivo je to, které obsahuje nevymletou mouku, takže třeba klasický obyčejný chleba patří v tabulkách do tmavého pečiva. Jinak třeba to, co píšete o zvýšeném glykemickém indexu u brambor při pečení, je takový částečný blud. Pečením brambor ztrácí vodu, takže koncentrace sacharidů roste u vaření opačně, tím se mění obsah obsah sacharidů na 100g hotové potravy. Jediné, co má u nutričních hodnot smysl uvažovat, jsou tedy hodnoty potravin před přípravou. Mám-li naplánované 2 brambory jako přílohu, je lhostejné, zda je uvařím, či na sucho upeču (pozn. obě úpravy naprosto spolehlivě zničí Vámi zmiňovaný vitamín C), pouze těch pečených bude výrazně méně. Co se týče kalorické hodnoty chleba, tak to je už úplný blud. Kvašený chleba je mouka a voda, přičemž obsahuje ve 100g cca 1000kJ. Nejracionálnější pamlsky (různé extrudované pochutiny apod.) se pohybují kolem 1500kJ, což je už o polovinu více. Zásadním problémem není pečivo, ale to, co si na ně namažete a na to namazané položíte. Dušená zelenina je skvělá, nicméně pečivo je často jediná možnost, jak ve vytíženém dni alespoň trochu intelignetně posvačit, neměl-li člověk z nějaké důvodu možnost připravit si jídlo předem.

A to tady neřešíme různé „alternativní“ metody, jako je dělená strava apod;-)[/quote] Filipe doufám, že ještě odpovíš a bude pokračování. Tohle čtení si nechám až na neděli místo kulturní přílohy MF Dnes. Pánové útočíte na mé oblíbené přílohy / někdy i hlavní jídlo / – tmavý tmavý chléb a brambory. Jsem z toho rozhozený a nevím co vůbec můžu. Ve své analýza zcela opomijíte další alternativu tepelné přípravy brambor a to je vaření ve slupce. Já ji osobně preferuji, i když si uvědomuji, že i zde dochází ke ztrátě vitamínu C. Dost mě zaskočila informace, že brambory delší dobu leží ve střevech. Já proto mám vysvětlení, že čekají až se k nim peristaltikou střev přisune řízeček aby potom ve společném objetí vypadly z těla. Ale možná, že je to taky úplný blud. Vhodné jako čtení pro stress :-)

avatar

keramik muž 25.11.2006 10:45:46

Vildo,velmi jsi mě pobavil svým názorem,zejména s tím řízkem.Proto tlačim řízek zároveň s bramborem,aby na sebe nemuseli čekat.Když jim tam ještě pošlu pivínko,tak jsme spokojeni všichni. To třeba zde uváděná rýže ve mě pobývá daleko déle.Alespoň to je má zkušenost. Ale to už je,co člověk-to jiná zkušenost.Každý ať posoudí sám,co mu vyhovuje.Co je platné,že budu jíst zdravě,když si nepochutnám a budu z toho mít depku.Můj kamarád,bývalý hokejista Plzně mě říkal:když si nedám před zápasem řízek,tak si ani nezavážu kaničky u bruslí.I když vím,že by špagety byly pro mě zdravější.

avatar

Plzeň

Celkem 5741 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:00 (2006)
půlmaraton: 1:43:55 (2007)
maraton: 3:28:54 (2006)

VILDA muž 25.11.2006 12:09:29

[quote=keramik]Vil­do,velmi jsi mě pobavil svým názorem,zejména s tím řízkem.Proto tlačim řízek zároveň s bramborem,aby na sebe nemuseli čekat.Když jim tam ještě pošlu pivínko,tak jsme spokojeni všichni. To třeba zde uváděná rýže ve mě pobývá daleko déle.Alespoň to je má zkušenost. Ale to už je,co člověk-to jiná zkušenost.Každý ať posoudí sám,co mu vyhovuje.Co je platné,že budu jíst zdravě,když si nepochutnám a budu z toho mít depku.Můj kamarád,bývalý hokejista Plzně mě říkal:když si nedám před zápasem řízek,tak si ani nezavážu kaničky u bruslí.I když vím,že by špagety byly pro mě zdravější.[/quote] Keramiku jsem rád, že mi tykáš. Škoda, že jsem se v tvém „Běžeckém profilu“ o tobě víc nedozvěděl. Ale podle toho jak tlačíš jsem usoudil, že jsi hodný člověk se sklony pomáhat druhým, a že nemyslíš jen na sebe. Tvůj přístup je pozitivní a mně se líbí, že se řídíš pravidlem " Žít a nechat žít". Už se těším na tvojí knihu, která naprosto rozmete všechny zásady superkompemzační diety, kterou běžci zařazují v týdnu před maratonem. Já taky říkám, že maraton se běhá především hlavou. Konečně jsme tu debatu posunuli kvalitativně dál :-)

avatar

keramik muž 25.11.2006 13:10:21

to Vilda:jsem si vědom,že svým článkem asi hodně lidí naštvu,ale je to tak jak jsem napsal.Je jasné,že před závodem nesním porcičku bůčku a nezaleju to pivem,ale jelikož nemám nějaké vysoké cíle,tak tu stravu opravdu vědecky neřeším.Myslím si,že si tělo/hlava/sama řekne co potřebuje. Běžecký profil jsem zatím nevyplňoval,protože uběhnuté km si neměřím.Běhám jen podle tepů a snažím se raději běhat/pokud to čas dovolí/ tak okolo 90–120minut.Někdy po lesní,polní cestě někdy po silnici,někdy jen tak napříč lesem.Jednou týdně se snažím běhat úseky.Takže opravdu uběhnuté km neznám.Snad jen mohu doplnit,že mě bude 40let. Co se týká závodů/běhám orienťáky/,tak mě sice umístění zajímá,ale více mě zajímá jak se závod povedl.Jak jsem se cítil fyzicky,jestli jsem mapově neco pohnojil ap.Jestli mě závod vyjde,tak jsem spokojený i kdybych byl někde na konci.Prostě ten den tam byli lepší kluci.To je tedy moje filozofie.Dělám sport abych protáhl tělo a jen neležel doma. Tím ovšem neodsuzuji ty,kteří se to snaží dělat na vyšší úrovni než já – naopak takové lidi obdivuji a rád si přečtu jejich názory a pár věcí vyzkouším a buď mě to sedne,anebo ne.

avatar

Brno

FilipD muž 26.11.2006 15:29:27

Já jsem měl za to, že se pečením krátí vazby škrobů, to vztahuje i na bramboru. Pečené brambory jsou sladší. Chleba – máte pravdu, dnes se peče na nižší teplotu, aby udržel více vody a vážil, ale dají se koupit i opravdu upečené chleby, kde je hodnota 1200kJ. Hlavní poselství je myslím v tom, že chleba má 1000–1200kJ, brambora vařená 280kJ a zelenina dušená 180–200kJ. No a na barveném pečivu trvám, ať už je mouka vymletá nebo jakákoliv. Naše firma sídlí v pekárnách :)

avatar

Brno

FilipD muž 26.11.2006 15:35:19

Záleží také jaké pečivo konzumujeme. Obliba bílého (hlavně baget) roste. A jaké zákusky myslíme :) veka – 1200kJ, veka tuková – 1225kJ, laskonka – 1230kJ bageta – 1292kJ kremrole – 1300kJ linecké koláčky – 1310kJ

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 26.11.2006 17:09:04

já jsem v tabulkách našel vařenou bramboru na 380kJ/100g, ale to v poměru, který řešíme, není důležité. Rovněž jsem Vaše doporučení spíše konfrontoval s realitou vytíženého dne, kdy opravdu není možné si denně chystat věci relativně náročné (časově) na přípravu, jako je dušená zelenina. Než dusit zeleninu je rychlejší připravit si salát ze syrové. Barvení pečiva neřeším, podle chuti a struktury těsta poznám, jestli jím načerno obarvený rohlík, nebo něco ze skutečně grahamové mouky. Hodnoty některých zákusků mne skutečně překvapily. Pěkně jsme si popovídali;-)

avatar

Iveta žena 18.02.2007 20:14:25

Dobrý večer. K Vašemu dotazu – hubnout se začíná v hlavě a to změnou stravovacích návyků. Máte hlad, protože tělu nedáváte to, co potřebuje – správnou výživu a ještě mu ubíráte energii. Pokud máte zájem, napište mi na e-mail, jsem wellness poradkyní, máme přípravky, se kterými děláme individuální programy. Jsou to nutriční přípravky /nikoliv dietní/ a jsou na 100% přírodní bázi. Při správně zvoleném programu zhubnete a to tak, že ztratíte tuky a nikoliv svaly, získáte energii a přitom tělu dodáte úplně všechny důležité živiny, tím zlepšíte i své celkové zdraví a můžete předejít různým zdravotním problémům – jako cholesterolu, bolestem kloubů, zad, vysokému krevnímu tlaku …

avatar

Plzeň - Chotíkov

Celkem 1669 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:10:04 (2007)

Lubos J muž 18.02.2007 21:53:42

Něco podobného jsem četl i na Herbalife apod. Vzhledem k datu registrace Ivety – nejedná se pouze o reklamu vl. obchodu?

avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 30.03.2007 23:12:33

Docela dobrá energetická kalkulačka je na www.flora.cz. Rozpočítá příjem energie, tuků sacharidů, bílkovin a cholesterolu. Porovnával jsem jejich vypočtené hodnoty např. na jogurtu a docala to sedí. Když si najdete čas s ládováním denní spotřeby, tak to dává celkem přesné výsledky.

Přeji všem pěkný den :-)

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
avatar

Celkem 723 km
Minulý měsíc 0 km

RADU muž 05.08.2007 12:49:27

Pokud se jedná o hubnutí mám dobré zkušenosti s vegetariánskou stravou.Při pozvolném přejití na tento druh stravování jsou už po nějakém týdnu vidět výsledky.Záleží o kolik kg chce člověk zhubnout…Samozřejmě pokud si chce člověk váhu udržet musí se tak stravovat už pořád jinak se váha vrátí k té původní…Jídlo jsem nějak nevážil ani nepočítal žádné kJ.Chce to jíst pravidelně a nepřejídat se.Sám jsem nehtěl až tak zhubnout jak spíše jíst zdravě i tak jsem upravil váhu z 83 na 65 kg což už byl trochu extrém po čase se ale váha ustálila na nějakých 72–74kg při 179cm. V té době jsem žádný sport nedělal byla to pouze změna jídelníčku.Po takové změně se člověk nejen lépe cítí,ale zmizely i běžné onemocnění chřipky apod…Samozřejmostí je nekouřit a vyloučit alkohol,černý čaj a kávu,cukr,bílou mouku,konzervy všeho druhu,maso,uze­niny,zavařeni­ny,všechny pochutiny-zmrzlina,kečup,hoř­čice,tatarka,o­cet,slazené nápoje cukrem,mléko ,máslo,sádlo,aj… Samozřejmě je více směrů vegetariánství a každý má jiné požadavky na skladbu potravin.Pro toho kdo se nechce vzdát masa je určitý kompromis zařadit do jídelníčku drůbeží a rybí maso.Žádoucí je výplach střev a zařazení půstů. Chce to nejprve nastudovat nějaké knihy nebo informace na netu a hlavně pevnou vůli…

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 08.08.2007 08:27:12

Uz Ti bolo inde povedane, ze to, co tu propagujes nie je vegetarianstvo per se, ale zdrave stravovanie podla Tvojho obrazu. Zadaj si do slovnika pojem vegetarian/ve­getarianstvo a vyjdu Ti ine pojmy, nez o akych tu hovoris Ty. Nevravim, ze kecup, ci horcica je prototypom zdravej stravy (najma kvoli konzervacnej latke kys. benzoovej), ale vonkoncom sa nevylucuje s vegetarianskou stravou, dokonca ani s veganskou. Sam som byval dlhe roky striktnym vegetarianom a dost som toho precital. Najma viem aky dopad ma vegetarianstvo na telo vrcholoveho sportovca, ale to uz je ina kapitola. S Tvojou definiciou vegetarianstva nesuhlasim a je podla mna uplne zavadzajuca. Ty hovoris o diete a vyluceni „nezdravych“ potravin, nie o vageterianstve ako zivotnom style.

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 08.08.2007 09:30:39

Ano i ne. Vegetariánství obecně je pouze vyloučení masa. Ale jeho druhé pojetí je právě to, co píše RADU. Tj. nekouřit, napít, sportovat atd. Ale nemá cenu se tím zabývat, nikomu to nic nepřinese. :-)

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Celkem 723 km
Minulý měsíc 0 km

RADU muž 08.08.2007 15:37:21

To Mato:To co jsem tu napsal o vegetariánské stravě není žádný můj výmysl ani nějaké propagování mojí zdravé výživy.Informace jsou čerpány z knihy VEGETARIÁNSKÁ KUCHAŘKA – vegetariánství v teorii a praxi,kterou napsal Karel Červený a Drahomíra Červená.Vyšla v roce 1991.

Vegetariánství a sport:http://www.samuraj.cz/…a-sport.html

„V historii lidského myšlení,není znám ani jeden případ,že by se jakákoliv pozitivní myšlenka hned jevila jako názor většiny.“

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 08.08.2007 16:12:28

Fajn, tak je to nazor isteho autora (autorov), ktory si Ty prebral a suhlasis s nim. Nazor inych sa od Tvojho lisi. Nevidim nic „anti“ vegetarianske na piti kavy, ci cierneho caju. Zalezi od toho ako su spracovane, ale ich ucinky pri pouzivani v rozumnej miere su prevazne pozitivne. Este mi vysvetli negativne ucinky zmrzliny pripravenej z ovocnej stavy a ovocnej drte… Mozno z toho neschudnes, ale nie kazdy ma za ciel chudnutie (ak pravidelne sportujes, tak taketo veci by si nemusel riesit).

avatar

Brno (Újezd u Brna)

Celkem 12770 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:33:41 (2009)
maraton: 3:40:27 (2007)

Stanislav Junga muž 08.08.2007 16:16:51

RADU : nevychází původní vegetariánská myšlenka z filozofie nenásilí ? Tj. nejím části zvířat, protože by se kvůli mě musela zabíjet ? To je základní důvod proč jóga doporučuje přechod na vegetariánskou stravu. A z toho taky vyplývá, že věci jako kečup, hořčice, čaj nebo cukr může vegetarián konzumovat. (jestli to je, nebo není zdravé, to ponechme stranou. )

avatar

Bratislava

Celkem 1066 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:36 (2007)
půlmaraton: 1:36:30 (2008)
maraton: 3:15:35 (2008)

Oh Dae-su muž 08.08.2007 16:41:46

[quote=RADU]Pokud se jedná o hubnutí mám dobré zkušenosti s vegetariánskou stravou.Při pozvolném přejití na tento druh stravování jsou už po nějakém týdnu vidět výsledky.Záleží o kolik kg chce člověk zhubnout…Samozřejmě pokud si chce člověk váhu udržet musí se tak stravovat už pořád jinak se váha vrátí k té původní…Jídlo jsem nějak nevážil ani nepočítal žádné kJ.Chce to jíst pravidelně a nepřejídat se.Sám jsem nehtěl až tak zhubnout jak spíše jíst zdravě i tak jsem upravil váhu z 83 na 65 kg což už byl trochu extrém po čase se ale váha ustálila na nějakých 72–74kg při 179cm. V té době jsem žádný sport nedělal byla to pouze změna jídelníčku.Po takové změně se člověk nejen lépe cítí,ale zmizely i běžné onemocnění chřipky apod…Samozřejmostí je nekouřit a vyloučit alkohol,černý čaj a kávu,cukr,bílou mouku,konzervy všeho druhu,maso,uze­niny,zavařeni­ny,všechny pochutiny-zmrzlina,kečup,hoř­čice,tatarka,o­cet,slazené nápoje cukrem,mléko ,máslo,sádlo,aj… Samozřejmě je více směrů vegetariánství a každý má jiné požadavky na skladbu potravin.Pro toho kdo se nechce vzdát masa je určitý kompromis zařadit do jídelníčku drůbeží a rybí maso.Žádoucí je výplach střev a zařazení půstů. Chce to nejprve nastudovat nějaké knihy nebo informace na netu a hlavně pevnou vůli…[/quote] mam napad, ja vypijem denne 1 1/2l mlieka, budem odteraz pit iba liter a pol litra si denne mozes s kludnym svedomim vypit. Lebo sa na tom nic nezmeni :D

taky jedalnicek co mas je podla mna extrem, a ako mato napisal toto uz ide daleko za hranice vegetarianstva

avatar

Celkem 723 km
Minulý měsíc 0 km

RADU muž 08.08.2007 16:49:20

Souhlasím,že původní vegetariánská myšlenka vychází z filozofie a nenásilí.Já si spojuji vegetariánskou stravu především se zdravím a určitým životním stylem tak jak je pojímána především v západním světě.Málokdo se asi u nás stravuje vegetariánsky z filozofického hlediska…Pokud preferujeme zdravotní hledisko názor odborníků je jasný.Potraviny které jsem uváděl podle odborníků na výživu se neslučují se zdravou vegetariánskou výživou a těžko na tom někdo z nás něco změní…Pokud někdo se stravuje vegetariánsky,ve­gansky nebo dokonce vitariánsky a používá v jídelníčku tyhle potraviny je to jeho osobní rozhodnutí.Nikde se neuvádí,že tyhle potraviny nesmí jíst nebo by mu je někdo zakazoval jíst, pouze se doporučuje jaké potraviny jako vegetarián… by jíst měl.

avatar

půlmaraton: 1:34:58 (2007)
maraton: 3:46:05 (2007)

panjan muž 08.08.2007 18:29:11

[quote=RADU]Po­traviny které jsem uváděl podle odborníků na výživu se neslučují se zdravou vegetariánskou výživou a těžko na tom někdo z nás něco změní…[/quote] A znovu zavadejicim zpusobem slucujes pojmy „Zdrava“ a „Vegetarianska“ vyziva. Pokud neprijmes za fakt, ze se tyto dva pojmy sice do jiste miry podobaji, nicmene se samy sobe nerovnaji.. ..tak tato debata nemuze davat smysl.

V pripade, ze by nekdo jedl pouze susenky, pil cerny caj a kouril dve krabicky denne, tak pravdepodobne brzy umre.. nicmene umira jako 100% vegetarian…

avatar

Celkem 723 km
Minulý měsíc 0 km

RADU muž 08.08.2007 19:19:29

…máš pravdu tato debata už s některými diskutujícími nedává smysl…

avatar

půlmaraton: 1:34:58 (2007)
maraton: 3:46:05 (2007)

panjan muž 08.08.2007 20:30:22

Nojo, chapu, ze se z toho pokousis nejak nenapadne vycouvat, ja uz bych to na tvem miste udelal davno. Jenom je skoda, ze to nedokazes udelat se cti a priznat omyl..

avatar

Celkem 723 km
Minulý měsíc 0 km

RADU muž 09.08.2007 17:19:19

To panjan:Nemám žádný důvod z něčeho vycouvat a už vůbec ne přiznávat nějaký omyl!!!

VEGETARIÁNSKÝ JÍDELNÍČEK (Převzato z knihy VEGETARIÁNSKÁ KUCHAŘKA – vegetariánství v teorii a praxi,kterou napsal Karel Červený a Drahomíra Červená.Vyšla v roce 1991)

POTRAVINY:

NETUČNÉ MLÉKO-KRAVSKÉ.KOZÍ,OVČÍ NETUČNÝ TVAROH,JOGURT,KEFÍR DOMÁCÍ VEJCE VČELÍ MED-od včelaře DROŽDÍ VŠECHNY LUŠTĚNINY MANDLE,OŘECHY-s vyjímkou arašidů VŠECHNY CELOZRNNÉ OBILOVINY A ZRNINY RŮZNÁ SEMENA-suchá i naklíčená VŠECHNU ZELENINU-především syrovou LESNÍ PLODY A HOUBY VŠECHNO OVOCE-především syrové a sušené HNĚDÝ CUKR TUKY-OLEJE ROSTLINNÉHO PŮVODU POTRAVINY KONZERVOVANÉ POUZE MRAZENÍM,ZAVÁŘENÍM CUKREM NEBO SOLÍ ZA STUDENA NEBO SUŠENÍM BYLINY A LÉČIVÉ BYLINKY

NÁPOJE:

SOJOVÉ MLÉKO MANDLOVÉ MLÉKO BYLINKOVÉ ČAJE ČERSTVÉ OVOCNÉ A ZELENINOVÉ ŠŤÁVY ČISTÁ PRAMENITÁ VODA MINERÁLNÍ VODY

Že je tato strava zdravější než ta běžná netřeba pochybovat stejně jako vhodná pro sport a hubnutí.

avatar

Vsetín

Celkem 3112 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:32 (2011)
maraton: 3:36:41 (2007)

Plyšák muž 09.08.2007 20:41:36

Každý ať jí to, počem mu není špatně :). Já jsem žravec. Opravdu. Zkonzumuju obrovské množství jídla. Ale snažím se držet několika pravidel (úmyslně říkám pravidel, protože pravidla se dají porušit, ale zásady nikoliv (kyseliny jsem nezkoumal)): 1. nepiji pivo (mám to jednoduché – nechutná mi), 2. nepiju slazené nápoje (90% toho co vypiju je zelený čaj samozřejmě sypaný) 3. nejím tučné maso (ale hrozenkovský chleba od p. Kulčáka s plátkem slaniny od p. Černockého … Sorry poslintal jsem si klávesnici) 4.nikdy jídlo nepřisoluji, beru to tak, že tak to kuchař chtěl a tak to má být a 5. zelenina a ovoce v jakémkoliv množství. Jinak sním všechno, co nestačí utéct. Myslím, že jedním z největších svinstev jsou právě ty slazené nápoje.

Motto: Velcí trpaslíci to mohou dotáhnout až na malé obry.
avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 09.08.2007 20:47:19

Ne že bych se chtěl zastávat nápojů s cukrem, ale pořád lepší než s umělými sladidly, zejména s aspartamem. Když už si jednou za čas dám kolu, tak určitě jen plnotučnou. Pro nabírání váhy se těžko dají nápoje považovat za příčinu, ta bude tak nějak vždycky jednoduchá – příjem vyšší než výdej, to už se tu probíralo :) Coby bývalý vegetarián to raději nebudu dál rozebírat…

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 09.08.2007 21:01:07

RADU, už s tím dej proboha pokoj. To, co se dá nazvat vegetariánským záleží striktně na tom, jak je vegerariánství definováno. A definici už máš v linku, který Ti byl poskytnut v jiném vlákně. Evidentně máš problém se základními pojmy, protože například tvrdíš, že jsou vegetariáni, kteří nejedí ani vejce a mléčné výrobce a zároveň jako zvláštní kategorii uvádíš vegany, což jsou ale právě ti výše uvedení vegeteriáni. K teorii vegetarián = sportovec už jsem jednou vyjadřoval. To co píšeš v závěru svého výpisu „povolených potravin“ o nepotřebě pochybovat, je čirá demagogie, protože existují jiné studie, které význam masa v lidské výživě popisují. Jenom jako příklad uvedu látky důležité pro kloubní výživu, těch je v seznamu zanedbatelné množství. BTW zkus si zjistit, kolik špičkovýcn sportovců je vegetariánů ála RADU, budeš překvapen, jak je jich málo, jsou-li vůbec.

avatar

Celkem 723 km
Minulý měsíc 0 km

RADU muž 09.08.2007 21:42:20

To Maselník:Je tu diskuse na téma – Strava vhodná pro stress, sport a zhubnutí.Pokud máš nějaký problém na tohle téma vést diskusi nikdo tě nenutí na příspěvky odpovídat takže nemám žádný důvod dávat s něčím pokoj.Ukaž mě tu tvoji studii,která význam masa v lidské výživě popisuje rád se poučím…Definice vegetariánství je jasná…nevím co chceš ještě striktně definovat…Jinak momentálně nejsem vegetarián ani vegan…

„V historii lidského myšlení,není znám ani jeden případ,že by se jakákoliv pozitivní myšlenka hned jevila jako názor většiny.“

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 10.08.2007 07:33:43

[quote=RADU]Pokud máš nějaký problém na tohle téma vést diskusi nikdo tě nenutí na příspěvky odpovídat…[/quote] To jako pokud v jakémkoliv vlákně s čímkoliv nesouhlasím, nemám radši reagovat, jo? :rolleyes: Diskuze je od slova diskutovat a nemá být jen nástěnkou někoho, jehož příspěvky všechny unavují a tak rezignují na odpovídání na ně.

Pokud jde o studie, vykašli se na to. Je milión studií o potřebnosti masa, další milión o jeho nepotřebnosti a prase aby se v tom vyznalo. Příznivci veg* tvrdí, že ty o potřebnosti masa jsou placené masným průmyslem, odpůrci zase, že ty o jeho nepotřebě dělali fanatici atd atd. Zabývat se studiemi fakt podle mě nemá význam. To bys musel být vzdělaný v mnoha oborech, mít stoprocentní důvěru v tu danou studii a stejně by tam bylo nějaké ale.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Nalezené položky: 90 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.