Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Polar Wearlink + vadná funkce čidla tepu

Polar Wearlink + vadná funkce čidla tepu

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

dickrichardsrunning.blogspot.cz

Celkem 4061 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2016)
půlmaraton: 1:52:45 (2016)

Dick Richards muž 03.03.2011 11:50:32

Zdar všem,

prosím o radu. Možná už tady to téma bylo, tak se omlouvám, nicméně mám problém s POLARem RS100. Mám ho něco přes rok s pásem Wearlink+. Poslední dobou mi začíná dost blbnout, tzn. ukazuje 0 tepů, pak najednou 250. Když vyběhnu, dost dlouho mu trvá, než se ustálí na tepu, který by zhruba odpovídal.

Dal jsem do pásu po roce (cca před 2 měsíci) novou baterku. Zkusil jsem i „podložit“ sonogelem, ale nic nezabírá. Navíc se mi zdá, že v čidle na páse to tak divně chrochtá, jakoby tam byl uvězněnej cvrček…

Má někdo podobné zkušenosti, rady, tipy na pomoc.

Díky, zdar.

Motto: "Závist zdržuje"
avatar

Český Brod

Celkem 5559 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:13 (2014)
půlmaraton: 1:35:31 (2014)

mirek33 muž 04.03.2011 10:35:57

Sleduji občas diskusní fórum na polar.fi. O problémech se snímačem tepové frekvence je tam toho dost. Takže 1) problém může být přímo v modulu snímače tepové frekvence – otevři prostor pro baterii a podívej se na boční kontakt baterie ( ten který se opírá o boční hranu baterie když je tam vložena). Někdy se může stát, že se kontakt při vkládání nové baterie zdeformuje pokud nevkládáš krytku prostoru s vloženou baterii přesně podle značek. Podívej se na videonávod jak měnit baterii na http://www.polar.fi/…eo_tutorials kde klikneš na video s názvem Changing Wearlink battery. Pokud není chyba v bočním kontaktu, zkus radu z fóra – vystřihni z kartonu (tak 0,3 až 0,5 mm tloušťka) kroužek o něco menší než je průměr baterie. Ten vlož jako první do víčka baterie, na něj polož baterii ( pozor na správnou polaritu) a podle videotutorialu vlož opatrně do modulu snímače tepové frekvence. Pak problém může být i v něčem jiném 2) podívej se na stejné stránce na video o tom jak zacházet s kontaktním pásem, klikni na video s názvem WearLink wear and maintenance. U pásu se uvádí životnost cca 2 roky pokud ho po každém použití co nejdříve vypereš podle videonávodu. Kontaktní plochy se časem zanáší potem, mastnotou z kůže, zbytky kůže, vlivem chemického působení potu na stříbrná vlákna nastává degradace materiálu elektrod a zhoršuje se vodivost. Může se pak stát, že elektrody přestanou pak fungovat. Pak můžeš koupit nový pás nebo se pokusit podle návodů na fóru ho „zregenerovat“. Podle zkušeností i téměř nefunkční pás lze „oživit“ tak, že ho vypereš ve vodě s rozpuštěným pracím práškem – doporučuji spíš tekutý prací prostředek na barevné prádlo ( bělící chemikálie nejsou nutné) teplé až 70 stupňů celzia, elektrody čistíš ve vodě molitanovou houbičku na kterou nakapeš ještě navíc ten tekutý prostředek (vím že vydržet praní v ruce v 70 stupních je peklo) a důkladně ho vymácháš v té lázni. Pak je třeba důkladně pás zbavit pracího prostředku tak že ho několikrát ( alespoň 3 krát) vymácháš důkladně v postupně chladnější a chladnější lázni. Pak vlož elektrodovou část pásu do přeloženého froté ručníku a důkladně z něj tlakem vymačkej vodu. Pak ho pověs na šňuru tak, aby elektrody zůstaly zaručeně bez ohybu. Podle fóra tento postup ( také i vyprání v automaticé pračce na 70 st., pás vložený do textilní pytlíku, celý cyklus ) vedl ve většině případů k obnovení plné funkčnosti pásu. Moje zkušenost – pás po každém použití " vyperu " tak jako ve videonávodu. Po cca 10 cyklech se obvykle na grafu tepové frekvence ( mám RS800CX a Polar Pro Trainer Software) objeví ojedinélé špičky až 240 tepů nebo naopak propady až k nule. Pak vyperu pás v ruce v umývadle v cca 50 st. teplé vodě s tekutým pracím prostředke a houbičkou očistím plochu elektrod. Funkce se vždy plně obnovila.

Motto: Udělej každý den něco pro své kolo...., ehhmm, teď už asi taky pro své tretry (?), nebo pro co?
Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.