Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » klouby a zima

klouby a zima

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

larry 05.12.2006 17:46:33

Čau. Když jsem se pídil po nějakých návlekách (cyklo), bylo mi na běhání doporučeno masti. Prý cyklonávleky by spadly a neplnili při běhu zcela účel. Prý si mám pořídit „gelmast“ „hřejivku“. Má fungovat tak, že hoodně prokrví namazané místo a tím zamezí prochladnutí. Jaké jsou vaše zkušenosti a názory?

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 05.12.2006 18:36:53

[quote=larry]Čau. Když jsem se pídil po nějakých návlekách (cyklo), bylo mi na běhání doporučeno masti. Prý cyklonávleky by spadly a neplnili při běhu zcela účel. Prý si mám pořídit „gelmast“ „hřejivku“. Má fungovat tak, že hoodně prokrví namazané místo a tím zamezí prochladnutí. Jaké jsou vaše zkušenosti a názory?[/quote] Moje letitá zkušenost je taková,že do –10st.C běhám v zateplených elasťácích jako jedinou vrstvou na nohy (slipy nepočítám,samoz­řejmě).Žádné lokální zateplení nepoužívám,protože běhám jako většina lidí nesrovnatelně pomaleji než se pohybují cyklisté.Nohy jsou proti chladu mnohem odolnější než horní části těla.Nahoře mám zmiňovanou Moiru od „horského hopsálka“ Vlčka a buď zateplený cyklodres nebo windstopperku­.S sebou si občas vezmu do kapsy náhradní čepici nebo čelenku.Důležité je běhat přiměřeným tempem a po doběhu hned zamířit do teplaNeběhám v zimě déle než 2 hod.Pokud dojíždíš za během autem,tak si vem do auta ručník,suchý triko a čaj.Když je chladněji,tak se mě běhat moc nechce.

avatar

Plzeň - Chotíkov

Celkem 1669 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:10:04 (2007)

Lubos J muž 05.12.2006 20:42:30

Jsem hobík, přes zimu běžím spíš pomalu. Prokrvení mastí „zahřeje“ max pár desítek minut. Na delší běh ve velkém mrazu doporučuji lepší elasťáky (zimní, zateplenější předek, ev. kolena podle typu) ev. + další vrstvu, do hodiny stačí klasika. Vršek závisí od množství a stylu pocení, počasí a zvyklostí. Nikdy jsem zatím nepotřeboval 2 vrstvy na nohy nebo zimní bundu, v pohybu člověk vydrží. Ale po běhu to chce sucho a prohřát. To je klíčové období celého zimního teplotního starání.

avatar

Ostrava

NNN muž 06.12.2006 07:14:51

Já používám při treningu proti chladu cyklo návleky na kolena i třeba na elasťáky. Nepadají, zajišťují trvalé prohřátí kolen a u mne zrychlení cca 10s/ km . Na achilovky pak návleky z ustřižených teplých ponožek. PS: bez návleků jsem si letos v tuhých mrazech uhnal na kolenu „problém“ .Chlad je pro kolena další přitěžujíci stresový faktor a někdy je to ta pověstná kapka a .....

avatar

Plzeň

Celkem 5741 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:00 (2006)
půlmaraton: 1:43:55 (2007)
maraton: 3:28:54 (2006)

VILDA muž 06.12.2006 10:57:28

[quote=NNN]Na achilovky pak návleky z ustřižených teplých ponožek.[/quote] Tento způsob ochrany achilovek je opravdu skvělý, já je používám již od +5C a nečekám až na mrazy. Ustřižené teplé ponožky dobře drží. Doporučuji nošení této ochrany achilovek i doma. Někdy to od země profukuje aníž byste to zaregistrovali – je to takové plíživé nebezpečí. Baletky by nám mohli vyprávět!

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 06.12.2006 17:53:50

Tak mě možná občas pobolívají kolena ne z bot, ale ze zimy, to je pravda, proč mě to nenapdalo dřív? :) Mimochodem, co je za nebezpečí, pokud si nechráním achilovky dalšími návleky z ponožek?

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Mladá Boleslav

Celkem 30 km
Minulý měsíc 0 km

thebambus muž 06.12.2006 17:57:36

Já se snažim od nějakejch +5C i na nohách mít alespon dvě vrstvy-spodní nějakou funkční vrstvu a na to někde již zminované zateplené elastáky a co se týká tý hřejivky mů osobní názor je že největší nebezpečí prochladnutí(pokud se dodržujou základní zásady po doběhu) je na začátku běhu a toho se lze použitím těch hřejivek vyvarovat-i když toh lze docílit i pořádným protažením a strečinkem

avatar

České Budějovice

Celkem 2928 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:56 (1992)
půlmaraton: 1:26:14 (2007)
maraton: 3:14:55 (2010)

Muscul muž 06.12.2006 18:04:05

Mne vloni začaly bolet achilovky, nepomohl ani klid pár měsíců, ani mastičky. Nakonec jsem na radu jednoho zkušeného běžce začal balit achilovky před tréninkem do igelitu, přes to ještě návleky a zjistil jsem že mírný pohyb s prohřátím je asi lepší, než úplný klid. Dojde k prokrvování a odplavování škodlivin z postiženého místa. Letos mne achilovky vůbec nebolely, vydržely i úseky na dráze a kdyby mne nechytly záda, běhal bych dodnes.

Motto: Malý ten, kdo malé má cíle..
avatar

larry 06.12.2006 20:22:04

[quote=NNN]Já používám při treningu proti chladu cyklo návleky na kolena i třeba na elasťáky. Nepadají, zajišťují trvalé prohřátí kolen a u mne zrychlení cca 10s/ km . Na achilovky pak návleky z ustřižených teplých ponožek. PS: bez návleků jsem si letos v tuhých mrazech uhnal na kolenu „problém“ .Chlad je pro kolena další přitěžujíci stresový faktor a někdy je to ta pověstná kapka a .....[/quote] A z jakýho materiálu ty cyklonávleky? Nejsou třeba bandážový, že by moc stahovaly? To by asi nebylo ono.

Dále…na kolo mám thermocyklokalhoty a prej jsou klidne do –5 i do –10 stupnu Celsia. Podle toho co ctu, tak to je na kolo uz asi zima teda? A na nohy se asi na kole dve vrstvy nepouzivaJ ne?

avatar

Ostrava

NNN muž 07.12.2006 08:00:44

To Larry : Návleky mají dokola na vnitřním povrchu (nahoře i dole ) soustavu gumových vláken, která zabezpečí jednak jemné stáhnutí a jednak zabezpečují „adhezi“ s povrchem nohy. Pokud je zvolená vhodná velikost určitě nestahují.

avatar

Letanovce

papagaj1 muž 10.12.2006 20:50:35

Zdravím bežcov. Ja bývam v podhorí Vysokých Tatier, často trénujem aj vo výškach nad 1000m n.m. cez zimu aj keď idem na bežky používam na kolená gumový lem taky aký je na ponožkách len je upletený podstatne širší. Iba trochu to sťahuje a inak neobmedzuje. Asi to začnem používať aj na achilovky. Behu zdar!!

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.