Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Mravenčení v noze při běhu

Mravenčení v noze při běhu

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha

Anyz žena 07.03.2011 20:23:49

Ahoj

Ráda bych poprosila zkušenější běžce o radu. Při sobotní Kbelské desítce mě na pátém kilometru začala brnět noha (od kotníku dolů) – byl to podobný pocit, jako když si člověk přeleží ruku či nohu. Mravenčení nepřecházelo, zhoršovalo se, až jsme nohu téměř necítila a spravilo se to teprve v cíli. Běžela jsem ve starých botách, tkaničky jsem neměla příliš utažené. Občas se mi to stává i jindy, když si jdu zaběhat, většinou to ale samo odezní ještě při běhu. Máte s tím někdo zkušenosti, napadadá vás čím to může být?

Anyz

avatar

Sloviensko

rudo muž 07.03.2011 21:57:10

mozne dovody mozu byt napriklad pricviknuty nerv alebo pricviknuta krvna zila, vlasocnica atd.

pricviknutie oze byt v mieste chrbtice, alebo hocikde po trase nervu od chrbtice az dole ku chodidlu.

Pricviknutie moze byt v dosledku platnicky stavcov ale aj stuhnuteho svalu, zlej polohy slachy atd.

Niekedy tiez pri behu napuchne sval a ako sa zvaci svalove puzdro je prilis tesne a nastane tlak aj na nerv.

Moze to byt zo zlej polohy chrbta – predklon v pase, nahnutie na stranu, moze to byt z narazov pri dopade cez paty.

najprv y som riesil chrbticu a mal istotu ze je vsetko v poridku samotne stavce platnicky ako aj svaly okolo chrbtice..

potom by som riesil symetriu tela, spravnu polohu chrbtice, spravnu polohy panvy, klby bedrove, kolena.

dalej by som riesil spravnu techniku behu, naucil by som sa behat naboso – v Prahe bude 12.3. instruktazny seminar na tuto temu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 08.03.2011 09:50:13

moze to byt tiez zhrnuta ponozka v kombinacii so zle utiahnutymi snurkami

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

Praha

LuciaZ žena 10.03.2011 13:29:39

>> Anyz, 07. 03. 2011 20:23:49

Osobne si myslím, že to može byť od chrbtice. Treba posilovať brucho a vytvoriť si akýsi korzet, ktorý ochráni pred otrasmi. Zajdi si určite na vyšetrenie, oni Ti hlavne poradia cviky, prevenciu atd.

avatar

Praha

Anyz žena 19.03.2011 21:16:02

Dekuju za rady, uz to vsechno proveruju :-)

A.

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.