Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Začít s běháním po plastice vazů v kolenou

Začít s běháním po plastice vazů v kolenou

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

gina žena 30.03.2011 09:37:09

Ahoj, prosila bych o radu. Mám na obou kolenou plastiku vazu, od poslední je to rok. Naposledy se mi v kolenu vrtali letos v lednu. Chtěla bych začít běhat. Včera jsem podle začátečnického plánu vyběhla poprvé. Za a) mě bolelo koleno a za b) mě neskutečně bolely holeně. Dělám něco špatně? Nebo to k tomu prostě patří? Díky moc za odpovědi!

avatar

Lukovany

10 km: 0:40:10 (2013)
půlmaraton: 1:25:11 (2013)
maraton: 3:14:14 (2013)

Hanča žena 30.03.2011 17:35:56

>> gina, 30. 03. 2011 09:37:09

Nevím, jestli ti poradím, ale podělit o zkušenost se můžu. Plastiku předních křižáků v koleni jsem podstoupila v srpnu 2010. Asi po 2 měsících jsem začala jezdit na kole, postupně přidávala spinning,posilovnu a v lednu (cca po 5 měsících) poprvé vyběhla na travnatou rovnou plochu (zhruba 10 koleček pomalejším tempem na fotbalovém hřišti). Ze začátku koleno bylo cítit, ale když jsem po každém běhu zaledovala, bolest se pomalu snižovala až skoro vytratila. Teď je to 7 měsíců od operace, běhám 15km 2–3× v týdnu a do toho ještě přidávám kolo. Stehenní sval ještě není v původním stavu, ale koleno drží a to je důležité. V dubnu se chci zúčastnit pardubického půlmaratonu a doktor, který mi plastiku dělal není proti. Když jsem začínala, žádným běžeckým plánem jsem se neřídila a zvyšovala dávky podle toho, co koleno dovolí. Důležité je po doběhu protáhnout a doma zaledovat. Přeju ti hodně bezbolestných naběhaných kilometrů :))

avatar

Praha-Kunratice

Celkem 11110,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:07 (2012)
půlmaraton: 1:48:22 (2012)
maraton: 3:53:36 (2012)

HaGa žena 30.03.2011 20:18:41

>> gina, 30. 03. 2011 09:37:09

Já mám šest let po operaci pravého kolene (kombinace plastiky a přišití menisku, úraz při volejbale). Půl roku jsem chodila o berlích, kvůli přišitému menisku bylo šest týdnů úplně bez došlapu. Co to udělalalo se svaly na noze, darmo mluvit. V prvním roce po operaci jsem pouze chodila plavat, až další rok přidala kolo. Předloni jsem začala běhat. Koleno je dnes úplně v pohodě, jen občas cítím lehký tlak při dlouhých sebězích (např. při Jirkovském maratonu se posledních 10km běží z kopce). Běhám okolo 150 – 200 km měsíčně, vloni jsem zkusila několik maratonů a Brdskou stezku. Nohy mě bolí různě :-), jako asi každýho občas, ale operovaný koleno je dobrý.
Asi to chce začít pomalu s malým objemem a nechodit přes bolest. Díky pár letům jen cyklistiky a plavání se moje koleno zpevnilo natolik, že nezlobí. A taky díky dobře udělané operaci. Držím palce, ať se daří, kolena, ani nic jinýho, nebolí a běhá ti to.

Motto: ...let the river flow...
avatar

gina žena 30.03.2011 21:34:16

Díky moc za rady. Asi chci všechno rychle :) Plavat chodím a na kolo se chystám poprvé o víkendu. Protože jsem teď rok nic nedělala, tak bych se chtěla zase dostat na svojí původní váhu a po běhaní už pokoukávám dlouho a rozhodla jsem se začít. Pro jistotu fakt začnu se začátečnickým plánem chůze / běh, abych to nepřepískla hned ze začátku. No a stehenním svalu se snad radši ani nebudu vyjadřovat… :) Ještě jednou díky za zkušenosti!

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.