Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » zahlenění při max.zátěži

zahlenění při max.zátěži

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

kolín

Celkem 4827 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:18 (2000)

radon muž 14.05.2011 16:40:49

Posledních cca 14dní mám problém se zahleněním oblasti hlasivek,hrtanu a možná průdušnice.Po­dotýkám,že už od dětství trpím zlozvykem,který se projevuje neustálým pokašláváním,nebo spíše pohrkáváním.I při kakémkoliv sportu mě to vždy obtěžovalo,ale nikdy mě to nenutilo třeba tu aktivitu zastavit.Při vyšší zátěži,tedy u mě tak mezi 90–95procenty maxima mě začně škrábat v hrtanu či na hlasivkách a svědit,což mě nutí ke kašli.Nezačne to hned,ale spíše tak po 10min rychlého běhu.Taky pozoruji,že se mně začne postupně tvořit velké množství slin v ustech.Zatím mě to nezastavilo,ale nepříjemné to tedy je hodně.Dnes jsem běhal 1km intervaly mezi 4,02–4,05 a chral jsem až hrůza,přitom nic nevykašlu.Lékař mi řekl,že poslechvě jsem ok.Na orl mi řekli totéž s tím,že jsem prototyp alergika a dali mi xyzal a aescin.Nic nepomáhá-bohužel.V noci a ráno nezakašlu.Spiro jsem měl též vynikající.Můj kamarád lékař mně tvrdí,že si to způsobuju tím zlozvykem,a že se ta sliznice tímto způsobem brání.Díky za rady.

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 15.05.2011 10:30:58

No radu nemám, ale zkušenost ze zenového ústraní: jak se v sezení drží zastrčená brada a jak se navíc začínají somaticky projevovat všemožné neurózy, začal jsem nezvladatelně tvořit sliny. Jak jsem polykal, bylo to ještě horší, … v tom tichu se to rozléhalo po celé místnosti. Navíc je to nakažlivé podobně jako zívání, takže za chvíli polykali sliny lidi kolem mě. Myslel jsem tehdy, že se z toho zblázním.

Prověřil bych svalové dysbalance v krční oblasti (skalénové svaly, …) – asi u fyzioterapeuta. Tím se vůbec nic nezkazí. A něco může být zlozvyk (třeba jako skřípání zuby). A něco anomálie – třeba cosi tlačí na slinnou žlázu či tak.

Motto: No toto!
avatar

Sloviensko

rudo muž 15.05.2011 10:56:40

mrkni sa na obrazky o cakrach a ich vysvetlenie.

v krku je tiez jedna cakra.

pravdepodobne mas tu cakru bloknutu a teda nemoze energia z cakry srdca postupit hore do cakry na cele (tretie oko).

zablokovanie krcnej cakry je typicky priznak alebo je to vskutocnosti pricina ?

u ludi ktori nemozu otvorene povedat to co citia na srdci

ani dobre ani zle a maju koli tomu ovplyvnenu komunikaciu s druhymi ludmi, aj tymi najblizsimi.

Nieco sa tlaci von co srdce potrebuje povedat.

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.