Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Primerana velkost?

Primerana velkost?

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

shutter muž 13.08.2011 19:31:46

Ahojte,

veľkosť topánok, ktoré bežne nosím, je 42,5 teda 8,5. Vyčítal som, že topánky by mali byť o cca. číslo väčšie. Skúšal som Mizuno Wave Ascend 4 veľkosť 42, tzn. ešte o pol čísla menej ako bežne nosím a sadli mi ako uliate, ale dá sa povedať, že tak akurát. Skúšal som aj číslo 43, a teda by mali byť o pol čísla väčšie ako bežne nosené topánky, ale aj po dôkladnom zaviazaní som mal pocit, že je to predsa trochu veľa. Aká má byť vôľa v topánke? Je to len môj subjektívny pocit „veľkej topánky“ a mám si kúpiť 43, alebo kúpiť 42, ktorá ma netlačí, ale nejaká mimoriadna vôľa tam nie je? Vopred ďakujem.

avatar

Vesec u Turnova

Celkem 36438,4 km
Minulý měsíc 21 km
10 km: 0:45:56 (2011)
půlmaraton: 1:44:53 (2014)
maraton: 3:39:18 (2012)

Strouhal Zdenek muž 13.08.2011 20:54:44

Já osobně kupuji o půl čísla až o číslo větší kvůli seběhům, netrpím tím modráním nehtů.A následným odpadnutím nehtu.

Motto: Běhám rád!
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 13.08.2011 21:31:22

A ty kde si kupujes topanky na bezne nosenie, tak proste vezmes cislo 42,5 bez ohladu na to ako ti sedia? Predsa kazdy strih a kazdy vyrobca su ine, to cislo je len orientacne. Proste si bezecke topanky vyskusaj a ked sa v nich citis pohodlne, tak to je ta spravna velkost.

avatar

Sloviensko

rudo muž 13.08.2011 22:01:44

zalezi aj od toho na co boty sluzia.

pri skusani musis dat pozor aby prsty boli vystrete aby sa tajne nekrcili.

ak kupujes boty na zavody na kratke trate a trening rychlosti napriklad klincove tretry alebo bezklincovu nahradu na trening intervalov rovinky atd, tak boty by mali byt tesne akurat aby nebola ziadna vola a noha sa nemohla vnutri nijako pohnut ani do boku ani dopredodozadu proste totalna stabilita v bote. samozrejme taky trening netrva dlho su v nom prestavky a problemy s nechtami a pluzgiermi nevziknu

boty na dlhsie trenigy a zavody by mali byt vacsie tak aby prsty nikdy nedosiahli na predok boty, pricom snurky drzia nohu tak aby sa nemohla dopredu smyknut

boty na horske behy kde sa beha vela dolu kopcom su na to zvlast haklive a maju byt o to vacsie aby si nezbehaval kopce na nechtoch

ak planujes dlhe ultra – 24H a podobne tak by si mal mat aj nahradne boty vacsie az o 3 cisla aby sa zmestila doi nich aj noha predlzena – unavou padne klenba a noha narastie do dlzky, noha spuchnuta – zadrtzovanie vody artd a noha obviazana obvazmi naplastami mastami s vatou okolo prstov atd.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

shutter muž 13.08.2011 23:03:31

Ďakujem za rady, kúpim o číslo väčšie, myslím že som pochopil prečo je vôľa nutná a mám konečne predstavu o tom, akú veľkosť si vyberiem. Ešte raz ďakujem, pomohli ste mi.

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.