Survival či adventure race: jsou to závody pro vás?
Zatímco tisíce Čechů dělají teprve své první běžecké krůčky, ti zkušenější hledají nové výzvy. Někdo prodlužuje trasy a vyráží na ultramaratony. Další možností posunu hranic je kombinace běhu s jinými disciplínami, například jízdou na kole, inline bruslením, lezením, anebo vším dohromady. Kdy a kde je možné si adrenalinové záležitosti vyzkoušet na vlastní kůži?
Varianta 1: Kratší survivaly
Nováčkům doporučujeme vyzkoušet si nejdříve nějaký kratší survival neboli přírodní víceboj – ty člověk absolvuje přibližně v rozmezí čtyř až třinácti hodin, podle počtu disciplín a systému závodu.
Císař Spring Challenge (duben)
Na tomto závodě si člověk může výborně vyzkoušet přechod mezi různými disciplínami a zároveň nestrávit na trase příliš mnoho hodin – mezi čtyřmi a šesti. Závod zahrnuje kanoe, kolo, plavání, běh, orientační běh a lanové překážky.
Posázavská trilogie (duben)
Netradiční triatlon, kde člověk vodu místo plaváním překoná na kajaku či kánoi. Nejdříve se 15 kilometrů běží, potom pádluje 16 kilometrů na vodě a nakonec jede 25 kilometrů na kole. Zúčastnit se mohou jak jednotlivci, tak dvojice.
EPO Survival (23.-24. května 2014)
Tento závod má od letošního roku statut Mistrovství České republiky v přírodním víceboji dvojic. Start je ve 3 hodiny ráno, nicméně pobyt na trati je omezen na 13 hodin – v 16 hodin odpoledne se cíl uzavírá. Závodníci mají tedy dostatek času na odpočinek před tradičním večírkem.
Liberecký survival (27.-28. června 2014)
Survival je rozdělen do dvou etap, večerní a denní. Mezi etapami je možné se pár hodin vyspat.
Varianta 2: Delší survivaly
Jesenický tvrďák (červen 2014)
Nejenom název, ale také šestnáct disciplín v celkové délce 150 kilometrů řadí Jesenického tvrďáka mezi ty nejtěžší survivaly, které se na území České republiky konají.
Generali Survival (13.-15. 6. 2014)
Start v deset hodin večer, uzavření cíle přesně o 24 hodin později. Závod, kde je možné vyzkoušet, jak člověk reaguje na pohyb v noci, bez spánku. Závodu se ve dvojici se zdravým člověkem mohou zúčastnit dokonce i hendikepovaní.
Varianta 3: Adventure Race
Wenger Czech Adventure Race (21.-24. 8. 2014)
Pokud závod přesáhne 24 hodin, je možné jej považovat za takzvaný adventure race. Na území naší republiky se koná například Wenger Czech Adventure Race, téměř třídenní expediční outdoorový závod čtyřčlenných týmů s minimálně jednou ženou. Časový limit je 55 hodin a na účastníky čeká trať dlouhá 500 km. Během závodu absolvují účastníci snad všechny outdoorové aktivity, co vás napadnou.
Termíny, odkazy na stránky závodů či reportáže z předchozích ročníků najdete na stránkách České asociace extrémních sportů. Jdete do toho?
Komentáře (Celkem 4)
GKadlecova 06.02.2014 15:00:41
Zatímco tisíce Čechů dělají teprve své první běžecké krůčky, ti
zkušenější hledají nové výzvy. Někdo prodlužuje trasy a vyráží na
ultramaratony. Další možností posunu hranic je kombinace běhu s jinými
disciplínami, například jízdou na kole, inline bruslením, lezením, anebo
vším dohromady. Kdy a kde je možné si adrenalinové záležitosti vyzkoušet
na vlastní kůži?
Odkaz
na článek
papn 06.02.2014 15:51:24
Bolskros je jedna z nejzábavnějších disciplín. V podstatě dlouhá překážková dráha v přírodě. Zpravidla při ní přelézáš nějaké skalky, občas něco slaníš, vyručkuješ, vyšplháš, seskočíš, přeplaveš, prostě co terén nabídne. Na Spartan Race za to dáš osm stovek, při AR je to jedna z disciplín:-)
Hodnocení příspěvků
Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.
Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.