Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Články na Běhej.com » Soupeři možná, ale paragrafům určitě neutečete [článek]

Soupeři možná, ale paragrafům určitě neutečete [článek]

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední

behej.com 16.05.2012 12:05:14

Běžecká sezona je v plném proudu. Zážitek z těchto sportovních akcí však mohou zkazit nenadálé situace, jejichž důsledkem jsou právnické spory o náhradu škody. Kdo bude odpovědný například v případě, kdy se dítě z publika připlete mezi závodníky a některý z nich je srazí, nebo když se účastník závodu zraní bez cizího přičinění na trati? Jaké jsou předpoklady ke vzniku povinnosti k náhradě škody?
Odkaz na článek

avatar

Celkem 6856 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:59 (2007)
půlmaraton: 1:46:39 (2010)
maraton: 3:53:44 (2012)

ipeterka muž 16.05.2012 13:01:36

Asi takhle – když jdu někam na závod, tak mám opravdu náladu přemýšlet nad „možnými právními důsledky svého jednání“. ;-) Prostě základem je chovat se jako myslící lidská bytost.

avatar

Sloviensko

rudo muž 16.05.2012 23:11:31

zostanme ludmi, ameriku si do nasich krajin nevpustime.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

maraton: 2:27:54

chuck muž 17.05.2012 12:33:31

Hezky odborně napsaný článek, já mám ale jedno malé upozornění, které mnohé organizátory možná trochu uklidní. Pokud běžecký závod pořádá organizece, která je členem stále ještě existujícího ČSTV, tak je pojištěna ze zodpovědnosti sdruženým pojištěním, za každého účastníka. U nás jsem to před několika léty použil a funguje to. Omlouvám se ale nepamatuji si, jak se to přesně jmenuje, ale v případě potřeby poradím. Také každý člen ČSTV je úrazově pojištěn. Toto pojištění se vztahuje i na trénink.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 17.05.2012 14:54:36

>> rudo, 16. 05. 2012 23:11:31 Az do momentu, pokial Ti nejaky zlomyselnik na trati nebude chciet umyselne ublizit – ako sa mi uz dvakrat stalo. Raz v Rakusku, raz pri cezhranicnom behu Ostrihom Sturovo. Potom mas moznost bud okamzite jednat – dat mu do zubov (co neodporucam – sam som vykonal a mal som z toho opletacky, aj ked som bol v prave), alebo dotiahnut k nam „Ameriku“. Ono nezaskodi mat trosku pravneho povedomia. Ludia si myslia aki su zbehli v paragrafoch a pritom povacsinou ich pravne vedomosti nesiahaju ani k dedicskym pravam. Poznam to z praxe, mohol by som uviest stovky prikladov, akoze koumakov v oblasti prava.

Na druhu stranu, sudit sa za vlastnu nesikovnost – to je naozaj narodny sport Americanov.

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.