Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Jak neztratit kondici při zranění?

Jak neztratit kondici při zranění?

Nalezené položky: 83 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 10.12.2012 08:09:56

>> mephysto, 09. 12. 2012 13:48:38

Tak z toho nic nebylo. Mraz nezvladla elektronika, tak jsem zase stroj zanesl dovnitr. 10*55 drepu v posledni serii 70. Boze, to je bolest, uz se tesim na VO2max useky.

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 17.12.2012 08:54:20

O vikendu se u nas vubec behat nedalo i kdybych mohl. Takze paradoxne me rotoped zachranil a neco jsem poradne odtrenoval. V sobotu 8* 3min I 2min. V nedeli 2*26min. Prestehoval jsem se do predsine, kde je chladneji a hlavne si tam muzu na sebe otevrit venkovni dvere (a funet a vrzat aniz bych vzbudil cely dum – co si o tom asi mysleli sousedi, protoze brzo rano vyrazeli na dovolenou a ja mel otevrene dvere ale nebylo me videt, jenom sliset…). Presto pode mnou vznikly primo jezera potu. Pak pri 20minutach vyjizdeni nakonci mi bylo dost chladno. Z obou treninku jsem mel az necekane dobre pocity. Rozhodne to nebyla zadna nuda, hezky jsem si dal do tela.

avatar

vladoskydive muž 17.12.2012 15:52:27

>> rudo, 14. 11. 2012 21:20:53 Ahoj, je tu zaujimava diskusia, tak by som sa chcel tiez poradit, mam asi tento zdravotny problem ktory je tu opisovany. Po poslednom zraneni som si dal takmer mesiac volno a ked som vyskusal pobehat, pata bola dva dni opuchnuta a bolestiva, teraz ma zas neboli. Neviem uz co s tym mam robit, potrebujem sa do aprila pripravit na cooperov test, a nejake zrychlene presuny so zatazou, ale ta noha mi nedovoli trenovat. Makam sice v posilke aj hodiny denne ale kazdy den sa to neda lebo clovek sa lahko pretrenuje, davam si viac menej na kondicku treningy ale aj tak citim ze to neni taka kondicka ako ked clovek beha. Vie mi niekto poradit ako to dat co najrychclejsie do poriadku aby som mohol zacat naplno trenovat? doktori ma poslu maximalne na marodku so slovami „maj to v klude“, ale to sa neda, pohyb je droga a na druhej strane ked chcem v aprili dat aspon cez 3 km cooperovom teste musim zacat v januari behat ( aspn si myslim). Este by som sa chcel odbornikov spytat na trening flexibility, co to vlastne je a ako sa da trenovat. Diiki moc.

avatar

Sloviensko

rudo muž 17.12.2012 20:44:32

>> vladoskydive, 17. 12. 2012 15:52:27

ked sa vratis k behaniu a hned prvy beh citis bolest dole v chodidlach tak treba postupovat tymto vylucovacim sposobom _

je slaby chrbta, CORE, chrbtica a bolest je dosledok iritacie nervov okolo chrbtice

hlavne bezecke svaly su slabe (spodok chrbta brucho zadok hams lutko a svaly chodidla a clovek bezi tak ze nedokaze tlmiyt krok ma zlu techniku a sposobi si bolest okamzite

v chodidlach je slabost ktora sa liecenim kludom este zhorsila a telo ide aj pri malej zatazi do stavu narusenia svalovych vlakien, ktore miesto toho aby cez noc zosilneli idu do zapaloveho procesu – co poukazuje na stravu, zrejme su v starve jednoduche cukry falosne fruktanty cukrove chemikalie umele a dalej v stave je margarin a jeho varainty prilis vela omega 6 a nedostatok omega 3

casto bezec ktory opakovane musi mat lieciace odpocinkove obdoibia ma vsetky priciny spojene dokopy a treba zacat uplne od zaciatku riesit kazdy z nich

Nejak neviem reagovat na ten casoivy stres ze za 3 mesiace musis byt nielen zdravy a silny a ale aj v bezeckej kondicke.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 18.12.2012 08:37:03

>> vladoskydive, 17. 12. 2012 15:52:27

Pises, ze si dal mesiec volno. Ako to prebiehalo – teda co si pocas toho volna robil pre to, aby sa ti ta slacha vyliecila a ziskala naspet svoju pevnost a pruznost?

Je tu v tej debate spomenutych niekolko liecebnych postupov, nezaberali?

Inak ale nezda sa mi ze by opuch paty bol zrovna priznakom zapalu alebo degeneracie platarnej slachy alebo ostruhy. No mozem sa mylit. Ake mas dalsie priznaky? Rano, pri rozbiehani, po behu?

avatar

vladoskydive muž 18.12.2012 14:24:46

>> rudo, 17. 12. 2012 20:44:32 ahoj, myslim ze v chrbtici to nebude, denne robim minimalne 100 – 200 zhybov na hrazde v roznych uchopoch, chrbat by som mal mat dost silny aj z posilovania, ale vsetko je mozne. Skor by som to hodil na tie hamstringy a lytka, minuly rok som sa s Tebou radil aj ohladom treningu sprintov, kde si mi radil ako stiahnut 60ku a kratke trate, kde si pammtam ze si mi poradil trenovat hlavne zadne stehna, a potom kopce, starty a podobne… ved vies :-) a ono to pomohlo, sam som neverilked som na prekusani mal clnkovy beh 10×10m o 3 sekundy lepsi ako som ho robieval :-) a popri tom sa mi podarilo este si udrzat aj vykon na 12minutovek, dokonca zvysit (moj rekord: 3280m) :-). V tom obdobi ma ta pata bolievala este tak za studena a rano, pripadne prvych 10 minut pri rozbehu a bolo dobre. Potom som to vsak na jednom vyberku presilil- islo o to ze sme museli slapat 10 km v kanadach na cas a so zatazou. Moja velka chyba bola ze som mal zle topanky, prsalo, roztiahli sa a odreli mi celu patu. Po prvom kole 10 km nasledovalo dalsie, medzi tym som nemal cas sa prezut a s nacatou patou a mokrou ponozkou som odslapal dalsie. Limit som stihol, no spravil sa mi tam oter asi 5×5cm az po tu spodnu kozku. Od vtedy to nemozem dat do kopy, ked som bol na vysetreni MR, tak mi zistili ze tam mam zapaleny upon achilovky a nejaku nalomenu clenkovu kosticku co mi na to tlaci. Teraz trenujem na nohy len drepy, vypady, trosku si zaboxujem do pytla a ked sa da tak svihadlo je ok, to byva vacsinou bezbolestne, aby som si aspon akotak kondicku udrzal. Akonahle vsak idem skusit zabehnut dlhsiu trasu, co je momentalne pre mna ubohych 5 km,:-) noha ma na druhy den dost boli. Co sa tyka stravy je to mozne co pises, snazim sa sice jest vela zeleniny a zdraveho masa, rizu a pod. ale fakt je ze takemu dobremu sladkemu jedlu nepohrdnem :-) inak snazim sa pit vela mlieka a mliecnych vyronkov, je toto vhodne ? Inak toto je moje prve take dlhsie odpocinkove obdobie od behu koli tej bolesti, dovtedy sa to vzdy dalo rozhybat, teraz neviem, ale od noveho roka uz dajako musim zacat makat!! Nic ine mi nezostava :-)

avatar

vladoskydive muž 18.12.2012 14:35:35

>> SlavoK, 18. 12. 2012 08:37:03 Ahoj, no prebiehalo to tak, ze som nakupil 100 kapsul Wobenzynu ( asi poznas, inak uz vela krat mi to pomohlo), nohu som nezatazoval behom, ako mi doktor prikazal, ale nieco predsa clovek robit musi aby nezmlandravel, tak som skusal aspon vypony na lytka so zatazou, drepy a ako som pisal Rudovi postupne trochu svihadla a vypady s jednoruckami. Moc postupov som neskusal, forum som nasiel az vcera, takze asi je najvyssi cas sa do niecoho pustit aby to zosilnelo. Hlavne priznaky toho zranenia, ak sa to tak da nazvat je strasne stuhnute prave chodidlo v oblasti clenku najma rano a pri rozbehu. ked sa zahreje, je dobre. pocas behu asi po 4 – 5 km lahkeho klusu to zacne pichat kdesi z vnutra do oblasti paty, bolest postupne prechadza vysie a vysie az k lytku. Dam strecong a trosku to prestane, no po upokojeni endorfinov zo sportu citim palivu bolest v oblasti od uponu achilovky az k lytku. Inak Dakujem Vam chlapi moc ze sa s tym mate cas zaoberat, aspon niekto sa snazi poradit, tuto stranku sledujem uz asi rok tak jednym ockom a vidim ze je to naozaj profi. Fakt si to moc vazim lebo ked clovek pride k doktorovi ktory ma za to prachy, tak maximalne povie cloveku aby sa na vsetko vysral ale riesenie, pripadne nejake vhodne rehabilitacie neporadi… tak to u nas chodi bez znamosti :-(

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 18.12.2012 15:21:29

K tomu chrbtu, Rudo to asi rozpise lepsie. Len chcem podotknut ze nejde o silu chrbtovych svalov – ak uz tak by boli dolezitejsie tie spodnej casti, ktore pracuju pri mrtvom tahu, nez tie co pracuju pri zhyboch. Nepochybne ich mas dost silne na behanie. Ale to ja tiez, lenze to mi nepomohlo v tom aby som si postupne zafixoval zlu poziciu chrbtice – prilis prehnuty v bedrovej casti a to znemoznilo spravne pracovat celemu svalovemu retazcu od krku po chodidla. Cviky co teraz cvicim nemaju nic spolocne s naberanim sily, ale ide o zapojenie chbtovych a sikmych brusnych svalov.

K tomu lieceniu a treningu. Nieco z tych postupov skus, mozno zaberu. Ale vynechal by som rozhodne svihadlo. Ani vypady s jednoruckami nebudu asi moc dobre, pretoze pri nich sa tiez zvykne clovek dost dynamicky odrazit. Radsej sa posad na nejaky cyklotrenazer. Daju sa na nom zvladnut jak sprinty – aspon sa trosku zabavis, tak aj rozne intenzivne a dlhe useky. Pripadne ked chodis do posilky s veslovacim trenazerom, to mozes striedat. Potrebujes robit nejaku aerobnu aktivitu, inak to s vykonom na vytrvaleckych tratiach pojde dole. Ale priamo s behanim sa neponahlaj. Behal si dost slusne na takeho “buchaca” ;) tak si myslim, ze ten minimum 3km zvladnes lepsie ked si budes na cyklotrenazeri udrzovat aerobnu kondiciu a s behom budes setrit a nechas si dlhsiu pauzu. S tym “zranenim” sa stejne za par mesiacov k novemu osobaku nedostanes, tak skus vymysliet strategiu minimalnej potrebnej vykonnosti a s minimom treningu (bezeckeho) a tym padom s maximalnou sancou to poriadne doliecit. Tot moj nazor.

avatar

vladoskydive muž 18.12.2012 19:34:02

>> SlavoK, 18. 12. 2012 15:21:29 Ano mrtvy tah je zakladny cvik to jejasne, cvicim vsak viacmenej s vlastnou vahou tela, a snazim sa kruhovo do kondicky, ale keby ten mrtvy tah pomohol, techniku by som nejako hadam zvladol aj ked to nieje jednoduchy cvik, lahko sa pri nom clovek moze zranit ked ho robi nespravne. No to s tym trenazerom je pre mna problem, mame v dedine taku provizornu posilku s par cinkami, hrazdou, jednoruckami, bradla, a lavicky, nejake vyrobene kladky ale uplne to staci . Na cyklo asi budem muset zacat chodit kdesi inde, ale ked mi to pomoze tak ano. Ja som mal vzdy problem na cyklotrenazeroch vydrzat viac ako 10minut, to je ten problem, nie zeby ma boleli nohy ale strasne ma to nebavi, slapat a stat na mieste :-) asi radsej sadnem na bike ked nebude sneh…:-)… a este by som sa spytal ze ako je to s navratom kondicie po takomto dacom, myslim tej bezeckej, teoreticky ci by mi stacilo si ist zabehnut tak 2 – 3 krat do tyzdna, myslim nejake zahriatie, dynamicky strecing, ABC, par sprintov bud rovinky alebo do kopca, a potom nejakych 5 km sviznejsieho klusu, to by som mozno zvladal bez nejakych velkych bolesti, (ale este s tym radsej pockam)alebo pre navrat kondicky aspon tam kde som bol treba zacat makat bezecky trening kazdy den. Dik.

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 18.12.2012 20:54:25

>> vladoskydive, 18. 12. 2012 19:34:02

Aha, tak to je potom tazsie, s tymi obmedzenymi podmienkami v posilovni. Nemyslim, ze by si potreboval mrtvy tah cvicit – koli behu urcite nie. Len som chcel upozornit ktore svaly chrbta sa naviac podielaju na celkovom drzani tela.

Ale nejaky aerobny trenink potrebujes. Pre tvoj pripad urcite nie je potrebne behat kazdy den. Ale takmer kazdy den sa venovat nejakej aerobnej aktivite, to ano. Behu by som sa prave co najviac koli dolieceniu vyhybal, lenze ma nejak nenapada pre teba vhodna alternativa. :( Obavam sa ze kruhovy treningom to dost dobre nahradit nemozes.

avatar

Sloviensko

rudo muž 18.12.2012 21:11:50

Slavo to vystihol, silny horny chrbat este nic neznamena a moze prispiet k nerovnovahe, ak sa bavime o vonkajsich svaloch tak ide najma o pozdlzne svaly popri chrbtici od kostrce az do pol chrbta a tie mozu niekedy zostat tuhe – skratene, pripadne je nerovnovaka medzi pravou a lavou stranou a chrbtica je vytlacana doboku, co moze pricviknut disk a nerv

a dalej ide o polohu panvy pocas celeho dna a aj pri behu, vacsina ludi akosi nataca panvu tak ze horna cast panvy ide dopredu a spodna ide dozadu akoby si chceli chvost schovat dozadu, pricom sa pupok vystrci, zeny to maju z vysokych opatkov a okukane od modeliek, muzi asi z lenivosti

musime celych 24H cielavedome pretacat panvu opacne teda kostrc-chvost dopredu a vrch panvy dozadu cim sa chrbtica vyrovna a pupok je tlkaceny dozadu, je to spolupraca vsetkcyh vnutornych svalov CORE a aj vonkajsich brusakov

odporucam si kazdu chvilu dat ruky na boky tak ze prsty smeruju k zadku a palec je zaprety o vybezok kosti hore naboku a rukami panvu pretacat tak ze palce tlacia vrch panvovej kostenj strujktury dozadu, takto sa ta pozicia aj lepsie pohopi

co sa tyka rychlosti behu alebo chodze, takto spevnena chrbtica a panva umoznia aby takmer celych 100% odrazovej energie z nohy bolo prenesenych cez tuhu sustavu do hornej casti tela a teda telo bolo katapultovane dopredu – max zrychlovanie kazdym krokom a potom uz len minimalny odraz nutny na udrzanie rychlosti

ak je chrbtica prevalena do pupku a panva zle natocena potom odraz z nohy sa takmer vobec neprenesie do hornej casti tela ale energia je stratena rozkmitanim panvy a chrbtice prehybanim v krizovej oblasti je to akoby nohy len rozkmitavali nejaku zelatinovu wobbly stanglu a triasli celou masou vnutornych organov a tuku a ta strata energie moze byt tak vyrazna ze clovek nikdy ani len na kratko nedokaze nohami vygenerovanu energiu preniest do hmoty hornej casti tela na rychlost 3 min/km alebo ani na 4 min/km a aj udraziavanie pomalej rychlosti 5–6 min/km vyzaduje velku parcu noh kedze len maly zlomok energie sa prenesie na rychlost masy hornej casti tela

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.12.2012 21:21:18

strava – ide o pomer omega 3 ku omega 6 ktory by mal byt idealne na liecenie zapalovych procesov 1:1

bezna strava ma pomer velmi zly az 1:40

mliecne vyrobky to len zhorsuje a vsetky pekarenske vyrobky to len zhorsuju

chceli by to skusit na niekolko tyzdnov vylucit vsetky skryte falosne tuky a ku zelenine len jest kokosovy olej ako zdroj nasytenych (lieci mozog a nervovu sustavu) a brat omega 3 jednak v zivocisnej forme (ja niekedy beriem az 10×1000 mg denne rubieho tuku, ten druh co nema vela vit A a D) ale ma vela omega 3 a dalej rastlinne zdroje ako CHIA (rozmocit a vypit) a dalej spirulina chlorela a podobne

na lanovy olej a lanove semiacka sa neda spoliehat, oleje su v tom uz znicene a tazko vstrebatelne

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.12.2012 21:24:37

ako aktivita na nohy by mal byt beh v hlbokej vode (teda takej ze sa na dno nedociahne a tam sa daju robit rozne treninky od intervalov az po suvisly dlhy beh 2–3H (obcas vybehnem z bazena sa vycurat a napit)

mrtvy tah je narona vec ja skor by som z tradicnych cvikov (tadsej mam jogu atd) pouzil hyperextension lavicku na spodnu cast chrbta

poznam elitnych atletov co roboia stovky opakovani a dokazu ist v kuse aj tisic

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 18.12.2012 21:30:44

>> rudo, 18. 12. 2012 21:11:50

„pricom sa pupok vystrci“ – Že by slabé břišní svaly?

Nechápu Tvou teorii přenosu rychlosti páteří – jde přeci o posun vpřed, ne nahoru… Nadměrné pružení páteře samozřejmě energii pohlcuje, ale je to energie k udržení horní části těla v potřebné výšce nad zemí, na rychlosti přitom nezáleží, tak proč by ji to mělo výrazněji limitovat?

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

bukaj muž 18.12.2012 21:43:08

>> rudo, 18. 12. 2012 21:11:50

To s tou pánví je dobrý příspěvek a docela to na mě sedí, jelikož když ležím na tvrdém povrchu, tlačí kostrč, takže asi není v úplně dobré pozici. Proč myslíš že jsou v semínkách lenu znehodnocené tuky? Sice je v něm omega 3 ve formě ALA, podle mého stále lepší než jiné ořechy a semena a i ta ALA má nějaké využití.

avatar

Sloviensko

rudo muž 18.12.2012 22:25:04

>> oblivion, 18. 12. 2012 21:30:44

pri behu ide o to ako rychlo sa pohybuje hrudnik dopredu ved aj v cielovej ciare sa rata kedy hrudnik pretne ciaru a zeny casto vitazia o prsia ;-)

ten pohyb hrudnika dopredu by mal byt idealne rovnomerny a po vodorovnej ciare, teda ziadne nadskakovanie hore dole.

nahrad si cloveka zeleznou stanglou alebo hrubym drevennym tramom a drz ho naspode vo zvislej polohe, ked budes sposok niest dopredu pojde cela tyuha sustava dopredu a ked naspode udelist impulz, naprijklad to posotis, tak pokial mas vyriesene udrzanie balancie napriklad ce cela tyc je dopredu naklonena tak cela tyc sa pohne dopredu naraz

teraz si to nahrad gumovou hadivou alebo tenkou laminatovou tycou atd a ked udelis impulz naspode, tak miesto toho aby to posunulo celu makku sustavu dopredu, tak to zacne sustavu vselijako prehybat, vytvarat orzne obluky a esicka a v kmitani tej sustavy sa cela energia strati a cim je to maksie tak tym nenej sa to posunie dopredu alebo az vobec nie.

ak si to potrebujes zazit skus si ist zacvicit s wobbly stanglou, hoci tam sa to drzi v strede a nie na jednom konci

su bezci co dokazu ztuhnut celu sustave v zlej polohe napriklad v extremnom pismene „S“ – hlava ovisnuta dopredu zadny krk natiahnuty, medzi lopatkami je hrb a plecia su ovisnute dopredu a brucho je potom extremne dopredu a zadok extremne dozadu a takto ztuhnuta zdeformovana sustava moze byt nohami posuvana dopredu ovsej je to neanatomicke berie to energiu nedovoli to spravnu koordinaciu noh a ruk a celkove ztuhnutie v takejto pozicii je krcovite a akykolvek pokus o rzrychlenie je velmi neefektivny, navyse v pozicii S ak bezec aj dopada pod tazisko, to tazidko je hodne pored bedrovym klbom kedze zadok je najviac vzadu a tak doslap pod tazisko znamena dolspa pred kolmicu z bvedroveho klbu takze doslapova noha smeruje dopredu a tym sa vytvara brzdivy moment pri kazdom dokroku

navyse v takej pozicii ztuhnutia je takmer nemozne vyuzit odtlemenie telom, nohami a zadkom a tak dopady su dost tvrde a vyzaduje tazke a perovacie boty ktore ale celkovo potom zvysuju ten wobble efekt

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.12.2012 22:29:21

>> bukaj, 18. 12. 2012 21:43:08

oleje v lane velmi lahko a rychlo oxiduju, vylisovany olej sa prakticky neda udrazt nezoxidovany pocas celeho procesu od vyroby cez skladovanie rozvoz obchod az po domacu konzumaciu a akonahle sa z flkasky odpije ten vzduch uz posobi.

semiacka su nestravitelne a vyuchadzaju von a trvanlivost semiacok je velmi mala, naproti tomu chia maju tak vtrdu supku ze vydrzuia aj 5 rokov bez straty potencie a bez oxidaciu vnutornych tukov

len cerstve doibre skladovane semiacka ak si ich sam namelies a okamzite zjes maju sancu dat telu nieco rozumne

z mojich skusenosti kto sa spolieha na lan ako zdroj omega 3 nema ziadne pozitivne vysledky so svojim zdravym, muslim ze to bolo pouzite v propagande ako pasca na ludi co chcu zdravie.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

vladoskydive muž 19.12.2012 17:58:30

>> rudo, 18. 12. 2012 22:25:04 No aj som sa vystrasil ked som si precital tie veci ohladom problemov s chrbticou a jej degeneraciou, ale verim ze v tomto u mna problem nebude, na lekarskej prehliadke mi chvalabohu doktor nenasiel ziadne degeneracie, aj hrudnik je v pohode, krize ma tiez v zivote neboleli, takze dufam ze tu nohu preliecim a bude to ok. …Ma zamrazilo aj pri tom pomere omega kyselin (1:40) tak to je pecka, asi skusim ten kokosovy olej a ryby tuk, s tym treba daco robit. No moc si ma nepotesil s tym mliekom ze je nevhodne, ked som makaval denne tak to tvorilo zaklad mojej stravy ( aj 2 – 3 l :-) za den), plus ked som citil nedostatok energie, priznavam ze som ju doplnil aj menej vhodnymi zdrojmi, napr nejake sladke pecivo s mliekom na veceru a na druhy den rano som mohol znova makat, plny energie. Ked som sa pripravoval na jedno vyberko do lepsej roboty kde ma cakali nejake behy a presuny na dlhsie trate aj so zatazou (asi tak 30 kg na chrbte), tak som makaval doobeda vacsinou beh a poobede posilka, mimo dni ked som bol v praci (robievam 24ky), to som len tak navecer zacvicil v posilke ak sa dalo popri robote, a po navrate domov opat makacka v lese pri poriadnom behu. Ale citil som sa fakt silny a aj som vela vydrzal, no telo si skratka vyzadovalo take jedla ako tvarohy, jogurty a chutilo mi mlieko ako som spominal a dost vela :-) tak si neviem predstavit ako bez neho zvladnut trening. Bez treningu sa neda, je to sice zaberacka na telo ale zaroven uvolnenie pre mysel, clovek sa sustredi len tu dobru bolest svalov a citi ako mu rastie kondicka kazdodennym makanim :-) to bolo super, co by som dal za to uzit si taky 10 km horsky beh a nejake sprinty bez zbytocnej bolesti v pravej pate…ale verim ze sa to da do poriadku konecne a budem moct znova poriadne trenovat…a hlavne skusit este to vyberko kde som zlyhal koli tomuto blbemu zraneniu a mat lepsiu robotu konecne lebo ta moja sucasna ma totalne nebavi a ked si uz ani zabehat nemozem tak je to cele v ri…z mojho pohladu :-) Ozaj aky je tvoj nazor na liek Wobenzym? urcite to poznas, investoval som a nakupil som si to, uz mi to niekolko krat pomohlo pri drobnych zraneniach…

avatar

Sloviensko

rudo muž 19.12.2012 21:09:59

>> vladoskydive, 19. 12. 2012 17:58:30

lie nepoznam ja lieky nestudujem moj zjednoduseny nazor je ze vsetky skodia a len maskuju symptomy

pri mliecncyh vyrobkoch si treba uvedomit ktory z akeho dovodu jeme.

napriklad ciste kravske maslo (neriedene rastlinnymi) je dobry zdroj roznych tukov a vitaminov a prave maslo odporucam a aj ghee.

tvaroh je koncentrovany zdroj bielkovin a pri tazkom posilovani a narokoch na rast a regeneraciu svalov moze byt velmi vhodny ovsem stale treba mysliet na to ze z nadhladu je to tazko stravitelna koncentrovana bielkovina

jogurty su zas nieco ine a ak su prave plnotucne a bezcukrove tak su dobry zdroj aj bielkovin aj tukov aj laktobacilov. pitie mlieka uz je zlozitejsia zalezitost.

moja skusenost zo sledovania ludi je ze urcity cas telo zvlada prevazne mliecnu vyzivu ale popotm sa moze zlomit a uz to nedokaze kompenzovat

ludska strava by mala byt zalozena na zelenych rastlinach jednak koli mineralom a jednak ako zdroj cistyuch plne pouzitelnych aminokysel;in z ktorych si telo posklda vsetky hormony a ine alatky a aj svalove vlakna

na rozdiel od zivocisnych proteinov ktore clovek musi najprv porozkladat na aminokyseliny pricom vznaka velky nestravitelny odpad a az potom to moze zacat skladat na ludske proteiny

ak su zivocisne bielkoviny tepelne znicene, tak uz telo z nich neziska takmer ziadne aminokyseliny a odpad je 90 az 99 % prijatej bielkovinovej stravy, preto sa bezne zje aj kilo masa na niekolko gramov pouzitelnych aminos

pokial mas surove mliecne vyrobky ako jogurt zo suroveho mlieka, tvaroh, nepasterizovane mlieko ale surove syry – teda nie tie udene, tak su bielkoviny neznicene tepelne a telo z nuch vie vydolovat ovela viac aminos

ovsem vysledok je stale silne prekyslene telo, prekyslena krv ktora nici tkaniva a podpruje rast virusob bakterii a roznych inych mikrosraciek a telo zufalo alkalizuje vyplytvavanim vapnika z kosti a konci to riedkimi kostami ktore sa v starobe lamu ti ludia co sa im v starobe lamu kosti a klby su vasnivy konzumentio mlieka pretoze propaganada a pan dochtor im povedali ze v mlieku je vapnik.

za prikald z prirody si treba zobrat tak silne zvierata ako slon, zirafa, byk, bizon a tak bezecky a skonaksky talentovane zvierata ako kamzik srnky antilopy atd

a aku maju vsetky stravu ? – zelene rastliny

clovek ziskava energiu zo spanku z meditacie z elektromagne­tickych procesov (minerali), zo svetla a slnka

pricom ta energia svetlka a sl;nka je presyntetizovana do ratslin a mozme ich tak dostat aj druhotne

ak si mal malo spanku rozhadzane hormony a nedostatok svetala ked si robil na zmeny 24H a podobne tak si sanzail zachanovat energiu tym njanizsim kvalitativnym sposobom – cukrami a rozkladom bielkovin ale telo sa tak dlhodobo vycerpavalo, je to nieco podobne ako ked sa nahrazda spanok pitim kavy alebo incyh stimulacncyh chemikalii

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

vladoskydive muž 19.12.2012 22:13:26

>> rudo, 19. 12. 2012 21:09:59 Rudo dik za odpoved, velmi vela noveho som sa dozvedel co som fakt netusil,najma o tom rozklade bielkovin, mas pravdu v tom nedostatku spanku, asi aj v tej kave, ale bez toho cukru a kavy to nejde ked nemas kedy spat a potrebujes trenovat :-) a este aj do roboty chodit skusim sa dat teraz do poriadku kvalitnou stravou a spankom a uvidim co to spravi…este raz dik moc za radu a vedomosti.

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 20.12.2012 10:48:42

>> rudo, 19. 12. 2012 21:09:59

Ad mlieko, ja mam iny priklad z prirody, nie zirafu ani slona. Ale cloveka – Ak mlieko zakyseluje a vyplavuje vapnik z kosti, tak mi vysvetli ako novorodenci rastu. To ze s vekom sa individualne straca u ludi schopnost mlieko travit je vec druha – asi otazka dedicnosti a tiez „treningu“, si myslim ze kto od detstva stale pravidelne pije mlieko tak tuto schopnost straca menej, nez ked mieko uplne zo stravy vypusti.

Ad udeny syr – spravne udenie prebieha pri nizkej teplote, tak neviem ake znicenie bilkovin teplom mas na mysli.

Ad lahko spracovatelne aminokyseliny z rastlinnych zdrojov, vs tazko spracovatelne zivocisne bielkoviny. Mas k tomu aj nejaky zdroj? Ja som sa teda dost dlho amatersky zaujimal o syntezu proteinov, a k tejto hypoteze som sa zatial dostal len od teba. Inak za najlepsie vyuzitelny zdroj aminokyselin se povazuje syrovatkova bielkovina, z ktorej dokaze clovek syntetizovat viac ludskych bielkovin, nez je samotna hmotnost syrovatkovej bielkoviny (asi 110%)

Ad wobenzym a tvoje nestudovanie liekov. Wobenzym sa sklada zjednodusene z traviacich enzymov a ludia s nim zvyknu mat pozitivne zkusenosti. Od niekoho kto sa napchava prirulkamy cholery, MSM, Omega3 a co ja viem akymi este by som cakal trochu opatrnejsi pohlad na to ze vsetky „lieky“ su skodlive. Liek moze niekto oznacit akukolvek tabletku, napriklad aj vitamin C, rybi tuk, wobenzym…

avatar

Sloviensko

rudo muž 20.12.2012 11:02:44

>> SlavoK, 20. 12. 2012 10:48:42

Slavo ked nieco nepoznam tak to nepoznam a ak sa to oznaci za liek tak to tak beriem

keby bola otazka co si myslim o traviacich enzymoch ako stravovacom doplnku, tak by som sa chytil.

enzymi som skusal ale nepostrehol som ziadny ucinok

co sa tyka novorodencov a kojencov tak z prirody vieme ze kojenci vzdy piju mlieko len vlastneho druhu

teda ludsky kojenec len ludske mlieko

maly slonik len slonie a tak podobne

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 20.12.2012 12:13:59

>> rudo, 20. 12. 2012 11:02:44

ani nie, casto piju aj umelu nahradu – ty ludsky. A nie su na tom v dospelosti zle.

Myslim a cital som o tom aj odkazy na nejake studie, ze problem su odtucnene mliecne vyrobky – totiz v nich chyba tym padom aj D vitamin a vapnik z mlieka sa preto nema ako vstrebavat, ale naopak sa vycerpava ten z kosti (tak ako pises). Takze ty, co jedli „tradicne“ mliecne vyrobky mali kosti v poriadku. Ty na nizkotucnych mliekach a jogurtoch si skor skodily.

No hej, ale jak odlisis co je liek a co nie?

Mimochodom, mna tiez wobenzym nejak nepresvedcil ucinnostou. Ale ked ja som cele roky zil na 1+L coca cola denne, tak asi nejaka chemicka latka naviac ci uz taka alebo onaka, na mna nema velky ucinok. :)

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 20.12.2012 12:21:29

Aby som sa vratil k teme a svojim updatom. Tak vcera 10*60 drepov (+5kg). Trochu som sa hral s tempom, drepy su omnoho lahsie ked sa dole akoby odrazim zadkom od litok. Ak tam na okamim pohyb zastavim, tak je to tazsie.

Z vnutornej podstaty mam tendenciu ist tou tazsou cestou. Ale ked nad tym rozmyslam, tak pre udrzanie bezeckej kondicie by lepsie bolo ist cestou lahsou, s odrazom a vecsim poctom opakovani, ved beh je o pruznosti a frekvencii, nie o pomalom neustalom napeti vo svaloch.

Samozrejme tazsia a lahsia cesta bude vo vysleku zavisla od poctu opakovani.

Inak ale ziadne zlepsenie v achilovke a plantar fascilis nebadam. :-( nakoniec to stejne budem musiet nejak rozbehat.

avatar

vladoskydive muž 20.12.2012 14:11:05

>> SlavoK, 20. 12. 2012 12:21:29 Sorry chalani asi som pouzil nespravny vyraz ze lieky na ten Wobenzyn, ked som cital vase prispevky, sorry Rudo nechcel som Ta zmiast. Mne to poradil futbalový trener este asi asi pred piatimi rokmi ked som hraval futbal a natrhol som si stehenny sval, ze to urychluje hojenie tak som to kupil, a kedze mi to pomohlo doteraz to davam ked sa nieco stane. Ale tiez moc tej synteze a traveniu enzymov nerozumiem, takze asi tak. Inak k tomu mlieku ja som jeden z tych co to piju od maleho chlapca ako Slavo spominal, cely zivot a zatial nemam problemy s travenim, chvalabohu. Co sa tyka druhu tak kupujem si Rxxaxxjxxo (nechcem tu moc robit reklamu) :-) , vacsinou polotucne, ale pijaval som aj nizkotucne ale ak tak citam tak to neni moc vhodne. Ale obcas sa stavim na to origos z automatu, co sa tyka jogurtov uprednostnujem activiu a lebo klasicke plnotucne, tak to striedam podla chuti a celkom dobre mi to je aj na travenie. Inak dneska som uz to nevydrzal a skusal som trosku pobehat, len tak poriadne sa zahriat, potom par sprintikov a taky lahsi vyklus asi 5 km, noha v pohode zatial vsak vyse mesiaca nic nerobila tak musi byt,:-) akurat som strasne skrateny co sa tyka strecingu, a citim taku trosku „pomalost“ v sebe ale verim ze sa to rozbeha, len to nechcem moc urychlovat aby zas ta pata nezacala strajkovat, tak skusim den – dva volna a zasa trosku pobehat, pripadne nieco pridat a uvidime. Inak k tomu treningu 10*60drepov, dobra pecka, a k poctu opakovani by som tolko, ze ako obecne plati nad 15 opakovani to uz mas vytrvalost (samozrejme asi inu ako bezecku). Ja som teraz cvicieval tak 12×8 až 10 s 50kg a nejake predkopavania a vypady ako som pisal pre zvysenie sili, plus na hrazde a bradlach trening hornej casti tela a bobma trening mas za sebou. akurat ako som spominal tie drepy so zatazou sa nejak tazsie rozbehavaju v praxi…ale nemoze clovek cvicit len vrh a nohy nechat tak ked nemoze behat, to by bolo asi dost nesymetricke a mohlo by asi dojst k takym veciam s chrbticou a rozne disbalancie ako Rudo spominal…?

avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 20.12.2012 16:38:46

>> rudo, 18. 12. 2012 22:25:04

Díky za obrazotvorný popis, už je mi jasné, jak to bylo myšleno.

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Sloviensko

rudo muž 20.12.2012 21:48:07

kazdy cvik ked sa robi rychlo tak sa vyhyba stabilizacnym faktorom a sice sval posilni ale tak nejak izolovane nefunckne poodobne ako ked sa cvici na masinach co pevne urcuju drahu pohybu

ja by som odporucal vyskusat drepy robit extra pomaly s velmi plynulym pomalickym pohybom kde to trva 15 sekund dolu a 15 hore takze je to 2 drepy za minutu a sledovat si cas

ratanie reps je zavadzajuce pretoze ak sa vyuziva rychlost a odrazy tak je to ako ked si cyklista zapisuje aj Km dolu kopcom

po zvladnuti pomalych treba prejst na drepy na 1 nohe, kde spociatku oddychujuca noha je vylozena vpreu a aj vzadu – stridat na stolicke a neskor sa uz tak zameriame na balance, ze volna noha je v lufte aby cviciaca noha musle plne udrzovat rovnovahu

takzvany revolver je drep ked volna noha je vystreta dopredu je tu ultimate test pre tanec Kazacok

ake zaujimave je ist v stoji do lastovicky – teda volan noha ide vystreta dozadu a telu sa nakloni dopredu ruky pozdlz tela dozadu skusime dat telo a zadnu nohu do vodorovnej priamky a skusame podrepy, takto zuiskana sila je bezecky aktivna kedze ide zo stabilty na 1 nohe

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 21.12.2012 08:39:05

>> rudo, 20. 12. 2012 21:48:07

Posilnovacie cviky su rozne a maju rozne ucely. Nie vsetko, co sa robi musi viest k nerovnovahe a nerovnomernemu zatazovaniu. Aj balancne cviky maju svoje obmedzenia. Tak ako drepy na 1 nohe su OK, tak su aj na oboch nohach, robene rychlo, ci pomaly, dynamicky a dokonca aj miernym odrazom a podskocenim, iba do praveho uhla s podlozkou, ci az zadkom ku patam…

Ak uz vytrvalostny bezec musi cvicit s cinkami a nestaci mu vlastna vaha (v absolutnej prevahe staci, kedze malokto je naozaj tak silny, ze by nenasiel namahavy cvik s vlastnou vahou, potrebny pre beh, ci bezny zivot), tak urcite su lepsie volne cinky, ako stroje. Uplne staci olympijska cinka na podrepy, mrtvy tah, presun, atd. Prirodzeni mezomorfovia by sa vsak mali sustredit na funkcnu silu a stabilizatory. Posledne co bezec chce, je nefunkcna hypertrofia svalstva (ak teda nechce ohurovat na plazi).

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 21.12.2012 09:21:39

>> rudo, 20. 12. 2012 21:48:07

Prave naopak, aj pri rychlom cviceni napriklad takeho komplexneho cviku ako je drep, a obzvlast drep na jednej nohe, sa musia vyrazne zapajat stabilizacne svaly. A musia sa zapajat rychlo a velmi koordinovane.

Pri normalnom bezeckom zatazeni ale bezec nepotrebuje doplnat cvicenie o velky pocet rychlich opakovani, pretoze to robi pri behu. Takze pomale opakovania so sustredenim na rovnovahu by som zaradil skor ako doplnok k behu.

V pripade nemoznosti behat a snahe nahradit beh inou zatazou je naopak ziaduce robit vysoke pocty opakovani v rychlom tempe – najlepsi priklad je bycikel, kde sa slapa vysoka kadencia. Pretoze ide prave o tu nahradu behu, nie o doplnenie toho co beh nestimuluje.

>> Mato, 21. 12. 2012 08:39:05

Svalovu hypertrofiu som pocitoval este dobrych 24hodin po tych drepoch. Len som sa nedostal na plaz, iba do bazenu. :-)

avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
21.12.2012 09:22:20

>> rudo, 18. 12. 2012 21:11:50

„a dalej ide o polohu panvy pocas celeho dna a aj pri behu, vacsina ludi akosi nataca panvu tak ze horna cast panvy ide dopredu a spodna ide dozadu akoby si chceli chvost schovat dozadu, pricom sa pupok vystrci, zeny to maju z vysokych opatkov a okukane od modeliek, muzi asi z lenivosti“

Rudo, vieš prosím poradiť ako uvedené eliminovať cvikmi? Keď to čítam akoby som sa našiel, presne s týmto mám problém. Pri v174cm, a váhe 67,5kg mám proste to brucho vpredu a kostrč dozadu. Aj som si vedomý že svaly trupu a brucha je moja slabina.

Je možné že uvedené súvisí aj problém s kolenom ktoré mám ? Bolesť pod jabĺčkom po ubehnutí 5–6km … Len pre spresnenie, mesiac bez behu, iba bike+plávanie, rehabka (ktorá mám pocit to iba zhoršila, hlavne elektrika). A čerstvo MR, s výkladom dokotora (ten nález je pre mňa kopec neznámych slov), že koleno je na svoj vek (38) zhumpľované, a je to viac malých problémov, ale nič mimoriadne kde by pomohla operácia, tak že vraj mám zmeniť šport … :( proste paráda ..... Preto aj uvažujem hľadať chybu u seba …

Nalezené položky: 83 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.