Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecké závody » Výše startovného na závodech

Výše startovného na závodech

Nalezené položky: 160 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další Poslední
avatar

ivan68 muž 07.05.2013 11:48:50

Přidám pár pohledů málo zkušeného běžce.

  • Marketing velkých závodů možná přiláká víc běžců, ale hlavně přesně popíše co můžu očekávat. Jaké je občerstvení na trati, jak je trať značená, jak je připravené zázemí a další. Takže lidi přesně ví co očekávat což u půlmaratonu a dalších tratí je pro mne důležité. U některých menších běhů je na internetu téměř nedohledatelné a může málo zkušené běžce odradit.
  • Spousta hoby běžců jde na jeden až tři závody za rok. Potom startovné tak neřeší. V ročních nákladech na běh to není tak významná položka pokud srovnám s náklady na boty a další nutnosti.
Motto: Není důležitý cíl, ale cesta
avatar

bjerndi muž 07.05.2013 12:07:07

Těžko se divit ceně, když trh funguje. Většina důležitých informací tu zazněla a nelze očekávat, že velké akce tady budou jen z důvodů čisté radosti. Běh je obecně strašně levnej sport, stačí kecky a můžete vyrazit běhat a občasnej závod nikoho nezruinuje a z toho pořadatele těží. Pro ty kteří to neakceptují je tu spousta náhradních variat které nejsou z pohledu závodníka o nic zajímavější a jsou za pár kaček. Mně trochu vadí, ten rozdíl ve startovným který je stupňován časem registrace. Přece se nebudu registrovat v zimě na jaro / když se nabízí tolik aktivit co dělat a kam vyrazit třeba na celej víkend. No a nebo to dotáhnout do sponzorované úrovně a máte klid :D:D

avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 07.05.2013 13:06:15

Trochu jsme se o tohle téma otřeli v závěru článku o běhání okolo Hasištejna:

http://couple-run.blog.cz/

Motto: ...kam až?
avatar

maraton: 3:01:36 (2011)

Luboš Brabec muž 07.05.2013 13:38:33

>> Dav, 07. 05. 2013 13:06:15

Aneb není podstatné, jestli závod pořádá soukromá firma, nebo sportovní klub, ale to, jak se chovají k účastníkům.

avatar

Čelákovice

Celkem 22125,06 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:50 (2011)
půlmaraton: 1:32:39 (2011)
maraton: 3:23:50 (2011)

Láďa S. muž 07.05.2013 14:10:53

>> Dav, 07. 05. 2013 13:06:15

díky za zajímavý tip

nebylo by možná od věci sem dávat třeba takovéto tipy na akce, kde je příznivý poměr CENA/PÉČE byť chápu, že je to subjektivní

Motto: Teprve se zabíhám...
avatar

Dobřichov

Celkem 7103 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:16:31 (2012)
maraton: 2:50:29 (2016)

honzaherda muž 07.05.2013 16:26:42

Startovné a závody vůbec prostě hodně záleží na úhlu pohledu jedince. Pro mě, jakožto silničního cyklistu, kde se na prestižení a celkovou úroveň hraje mnohem více, jsou některé věci stěží pochopitelné. Stačí se podívat na výsledky naší Pečecké 10 z přelomu tisíciletí a musí být každému jasné, že s časem přes 45/50minut neměl na takovém závodě běžec (krom nejstarších veteránů a žen) co pohledávat … no a dneska nám ti co běží přes 45minut na startovném zaplatí půlku rozpočtu závodu. Náklady rostou exponenciálně, závod v Krčáku prostě může být za dvacku – žádné zázemí, dobrovolnící, trať se označí moukou, dvoje stopky a nazdar. Sanitka, čipy, WC, občerstvení, ceny, moderátor, letáčky, web, … to jsou obrovské položky! No a také jsou běžci „zmlsaní“, někteří rejpalové mají problémy skoro vždy – asi jako řešit RT s 47minutama na desítku, to prostě nepochopím nikdy! Chtěl bych, aby MČR a prestižní závody měly podmínky pro kvalitní běžce a časy – viz debaty o Pardubické půlce, z hlediska obíhání ve třetí rundě to fakt ideální nebylo i s mým časem přes 1:17hod. Dobíhat na Lysou mezi turistama? V cyklistice je normální stahovat ze závodu jedince se ztrátou x minut na hlavní skupinu, na českém poháru běžně nedojede do cíle polovina závodníků, kteří odstartují. Asi jako by vám při 1/2m na pětce řekli – máš už 4minuty zásek – smůla, zabal to a zkus to příště. Některé bikové maratony jsou natolik náročné, že tam prostě úplní hobíci limit nestihnou nebo se na start (dlouhé tratě) ani neodváží, taková automatická selekce dopředu :-) Musíme si uvědomit, že sportujících je několikanásobně a propustnost tratí i zázemí závodů není nafukovací, nepůjde donekonečna zvyšovat počty startujících a dostaneme se asi častěji zase k neoblíbenému vyprodání 1/4roku dopředu, pomalému odstartování z koridoru atd. Jenže musíme prostě respektovat, že výkonnostní závodění musí zaplatit davy hobíků a nadšenců – kdo chce dát maraton, půjde PIM, užije si to v anonymním davu, pokochá se Prahou se sluchátky na uších, koupí si drahé boty, Garmina, pokecá na fb a je to pro něj vrchol – navíc má dva do roka a peníze se proto příliš řešit nemusí. Na druhou stranu je asi jednoduší být z Čechů do 50ky na PIMu než na Kbelské 10, což také o něčem vypovídá … Láďo, co by si počali v Toušeni když by přišlo 500lidí?? Co by se dělo na neuzavřené silnici když by se tam „producírovali“ stovky běžců místo 50ti?? A ještě „neslyšící“ s mp3kou a zabráni do Ipodu? Dostáváme se myslím do situace, kdy je záhodno závody a běžce „selektovat“ a nabídnout akce speciálně pro hobíky/ ženy/ ultra/ závody na rekordy s většími finančními dotacemi atd. Když jsem jezdil Grossglockner za 1,5hodiny v první stovce z 2300účastníků – po gáblu sjížděl dolů a viděl ty davy pupkáčů tlačící horská kola po silnici „do nebes“ tak jsem prostě nechápal, ale asi to taky chtějí zažít, dají 50éček za číslo, koupí navíc dres, samolepku si nalepí na rám a jsou to „kingové“ – já bych to prostě neunesl a na start se nepostavil (když bych na tu stovku neměl). Jenže sežeňte peníze a (všchnu konkurenci) na mčr kde běží na dráze do 10žen, odměny nijak závratné a termín ne úplně šťastný … to spíš musíme skousnout různá Mizuna, Salomony, PIMy, které i díky marketingu prostě „frčí“ a dokáží závod „prodat“. Výhoda běžců je i v tom, že jsou tolerantní – roztažení vedle sebe by na bikovém závodě dostali ihned několik jmen …

avatar

Celkem 8788 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:22 (2017)
půlmaraton: 1:28:12 (2016)
maraton: 3:29:15 (2012)

tomasek muž 07.05.2013 16:48:15

>> honzaherda, 07. 05. 2013 16:26:42 Tak za tohle ti dávam plusko… Myslím, že tímto diskuze skončila, páč Ty jsi to vysvětlil tak, že k tomu – podle mýho – není co dodat… Chválím… :-)

avatar

sikytator muž 07.05.2013 17:10:18

>> honzaherda, 07. 05. 2013 16:26:42

Ja si nemyslim, ze problemem je absence limitu nebo hobici s vykony, nad kterymi ty nechapave vrtis hlavou. Znam par lidi co behaji maraton kolem 3h a svuj prvni dali prave na PIMu a prave v casech kolem 4,5h. A tyhle monstr akce jsou presne k takovehlemu „prvnimu zavodu“ idealni. Kdyz budes chtit bezet na osobak, vyberes si napr. Mercury, kde se Ti 120 bezcu rozhodne nebude motat pod nohama.
Dalsi veci je, ze spousta lidi nebeha proti souperum, ale proti sobe → zatimco Tebe ocividne zajima poradi, me zajima jen jestli jsem se zlepsil a jestli jsem si beh uzil.
Dalsim fenomenem tehle akci je skupinova ucast a turistika. Je spousta part, co jezdi na tyhle akce spolecne, cestuji na ne po evrope a proste se behanim pouze bavi. Obden behaji nekde sami a parkrat do roka vyrazi s prateli na nejakou takovouhle akci. To je napr. muj pripad.
Pri dobre organizaci by nic z toho nemusel byt problem → napr. rozdeleni do koridoru v zavislosti na minulem vysledku, prvobezci na konec, stafety startovane v jinem case (idea ze stafetar pobezi rychleji je zcela mylna, ve vetsine pripadu jde o prvobezce), rozumna kapacita zavodu atd.
Ale trebas jsem Te spatne pochopil …

avatar

Praha

Celkem 50065,44 km
Minulý měsíc 316,88 km
10 km: 0:33:00 (2013)
půlmaraton: 1:13:58 (2016)
maraton: 2:38:28 (2014)

Kunaba muž 07.05.2013 18:28:35

>> honzaherda, 07. 05. 2013 16:26:42 Máš recht Honzo

avatar

Praha

Celkem 50065,44 km
Minulý měsíc 316,88 km
10 km: 0:33:00 (2013)
půlmaraton: 1:13:58 (2016)
maraton: 2:38:28 (2014)

Kunaba muž 07.05.2013 18:29:40

>> sikytator, 07. 05. 2013 17:10:18

Jestli myslíš Mercury v ČB, tak věř, že se Ti tam pomalejší běžci pletou pod nohama!!!

avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 07.05.2013 19:19:13

     K těm „neinformovaným prvoběžcům“: do vlákna o RunCzech jsem dával statistiku zdejších záznamů, která dokazuje, že řešíte neexistující problém.

     K masovým závodům: už 300 závodníků je na mne moc a za účast na PIMu za vlastní peníze bych se dokonce styděl, přesto si myslím, že rozmanitost je dobrá věc a místa je tu pro závody všech velikostí a výší startovného dost. Poškozují vás nějak, nutí vás na ně někdo (pokud to tedy není zároveň MČR)? Tak proč ty litanie?

     Taky by mne mohlo rozčilovat, kolik zabírají ta pitomá golfová hřiště, když ke hře je potřeba jen míček a hůl, ale je to zejména tím, že golf nehraju. A dokud mám na výběr, dokud je někde aspoň kousek divočiny, nebo dokud mi golfisti při zalévání trávníku nepokropí in-line stezku, tak jim to přeju a jdu si za tím, co mně vyhovuje více. Tu možnost volby máte přeci taky…

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 07.05.2013 19:52:32

>> honzaherda, 07. 05. 2013 16:26:42

Chápu Tvůj úhel pohledu, ale nemůžeš srovnávat silniční cyklistiku a běh. Nebo můžeš, ale blbě.

Mám několik kamarádů, ortodoxních silničářů (průměr) a tak si dovolím jen drobné srovnání:

  • když těsně po nervozním startu lehne cyklista, tak má škodu v kolem 50 t. Kč k tomu se přidá zlomená klíční kost a sezona je v háji.
  • oni pořád řeší dopředu jak přežít bez úrazu start, chytnout se správného balíku, jak spolupracovat…
  • je to pro ně stres (Tebe se to asi netýká, ale já to z toho průměru cítím)
  • hobby běžec je v klidu, maximálně řeší doběhnu či ne, ale o nic dramatického nejde.
  • nasadí svůj ipod a užívá si bez rizika a není nikým ohrožován
  • „koupí si drahé boty“ tak to je perla, tesat do kamene. Neznám větší manekýny než jsou silniční cyklisté. Aspoň Ti co jezdí v Brně a okolí, možná u Vás je to úplně jinak.
  • to že nechápeš "pupkáče (kingové, co si koupí tričko) co zaplatí 50 EUR a pak se trápí v kopci na GG, vypovídá spíš o Tvoji nechápavosti, netoleranci…
  • naopak mám pro tyto lidi obdiv a mnohem větší pochopení a budu jim naopak fandit. Dají do toho stejné emoce a dřinu jako ti nejrychlejší

Co Ti osobně vadí?

Naštěstí většina lidí nemusí "zkousávat různá Mizuna, Salomony, PIMy, které i díky marketingu prostě „frčí“ a dokáží závod „prodat“

Proč? Prostě to neřeší (na rozdíl od Tebe), není důvod k zapruzenosti, povýšenosti.

Už jsem vloni na podobný Tvůj příspěvek reagoval, nu nic se nezměnilo.

avatar

Praha 8 - Kobylisy

Celkem 3173 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:37 (2015)
půlmaraton: 1:36:53 (2013)
maraton: 3:28:28 (2018)

Zombre muž 07.05.2013 20:22:07

>> oblivion, 07. 05. 2013 19:19:13

Naprostý souhlas s Tvým příspěvkem bez ohledu na fakt, že já účast na nedělním PIMu považuji za vrchol své dosavadní běžecké „kariéry“.
Dle mého názoru si nikdo z těch, co se odhodlali investovat svůj čas a peníze do organizování tak nejistého podniku, jako je běžecký závod, tohle vlákno tak nějak nezaslouží.

avatar

Celkem 2057 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:47 (2012)
půlmaraton: 1:20:01 (2012)
maraton: 2:52:38 (2014)

quassar muž 07.05.2013 20:48:01

Osobně jsem Honzův příspěvek moc nepochopil a to stahování závodníků z trati na bajkovejch ani silničních závodech nezažil. Českej pohár nejezdím, tak nevím, ale ještě jsem neslyšel, že by na 53×11 poháru někdo někoho stahoval z trati. Nebo dejme tomu na Malevilu, Sudetech, Drásalovi. Samozřejmě je tam nějakej limit, ale ten je tak postavenej, že závod dojede 95% závodníků. Já jsem jenom rád, že takovýhle hobby akce existujou. A jsem taky moc rád, že se na trať vydaj lidi, kteří poběžej desítku 45–50 nebo dokonce šedesát minut. To totiž znamená, že lidi sportujou, že neseděj v hospodě a nebo u televize. Nebo myslíš Honzo, že by bylo lepší kdyby závodilo jen pár vyvolenejch a ostatní na ně koukali v televizi? Běh je v poslední době trochu „módní“ záležitost, ale proč ne, lepší „módu“ budeme těžko hledat. Ale možná jsem tvůj příspěvek opravdu jen nepochopil.

Motto: Život není to co máme, ale to co vydržíme
avatar

bjerndi muž 07.05.2013 21:16:06

No kdyby se na to šlo Honzovou logikou, tak právo na start má možná desítka, když přimhouřím dvacítka eliťáků, protože zbytek se na trati proti nim " fláká " Taky si je třeba uvědomit, že ten člověk s maratonem třeba za 5 hodin tam dře fakt 5 hodin a ten závodník to celkem v pohodě dá za ten svůj kvalitní čas ( ten si podle svého přiřaďte )

avatar

Dobřichov

Celkem 7103 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:16:31 (2012)
maraton: 2:50:29 (2016)

honzaherda muž 07.05.2013 21:28:09

jen jsem chtěl říct, že abychom mohli vůbec závodit, tak potřebujeme běžce/sponzory, kteří závod „zadotují“. Sice by Keňani udělali rekord v maratonu když by běželi po dálnici tam zpět s 20 vodiči, ale musí oběhnout trasu PIMu, podat rozhovory, chodit v bundách Adidas, fotit se atd. Stahování z trati je skutečně spíš výjimečné, ale právě u Sudet apod se s tím i počítá, jako že stojí sanitka pod sjezdy :-) No měl jsem radši držet hubu – já si připadám na bikách blbě, neumím to, ale chápu, že někdo si blbě nepřipadá i když uzavírá startovní pole. Osobně jsem právě Mizuno cup vyhrál a bylo mi spíš trapně, ale to ke mně patří. Známí teď třeba nemohou běžet PIM a musí prodat čísla – ale nemoc si neplánují od vánoc, na Kunratickou se známý nepřihlásil, páč nečekal, že bude za 3dny vyprodáno … to jsou daně takových akcí. Kdo mě zná tak ví, že si na závody nestěžuju, vše beru jako fakt, jen prostě my „silničáři“ máme drobet jiné smýšlení a třeba jenom „blbě píšu“ svůj názor. Tak si dám od fóra zase radši pauzu.

avatar

Sloviensko

rudo muž 07.05.2013 21:44:02

sucansa moderna doba kde vsetko ma hodnotu len ak to stoji prachy pripadne je to niekde aspon na par sekund na TV sposobila ze diplom za DP ma akosi ovela mensiu hodnotu ako diplom za odklusany PIM.

Chodievali sme DP kazdu sobotu a kazdy tyzden sme si pripisali minimalne 50km do turistickeho dennicka do sutaze o dialkoplaza atd atd, nezbierali sme maratony. 50km v kopcoch s batohom kde si neses vsetko s mapou a hladanim cesty obcas malo vacsiu hodnotu ako klusanie po ceste po rovnej len na 42km kde ti vsetko strcia pod nos a nenesies nic a jedinu cestu co hladas je kade si to strihnut nech odbehnes menej ako za co dostanes diplom.

obcas sme na DP zbehavali kopce a dali sme to za 6H ak sme sa len chceli poprechadzat a pokecat s babami tak za 8H a ak sme si chceli aj opiect slaniku a prejst nejaku zrucaninu co vliezt do nejakej jaskyne tak aj za 10H

Vzdy sme sa cudovali – co je na tom tak zaujimave a narocne bezat 42km po ceste s podporou, ale obcas sme to skusili, kamarat turista to dal za 2:40, ovsem vtedy to bol len taky slusny priemer.

turisticke 100km bezna vec,neboli to preteky proste turistika nikdo z toho nerobil vedy , nevypisoval na internet (lebo nebol heh), raz si siel kamarat zabehnut bezecku stovku do Kosic a bolo mu povedane – nereklamuj to nikde nechceme to nejakych pomalych ty to mas v M za 2:40 tak si to skus.

DP sme mali zadarmo vacsinou alebo len za symbolicke startovne a nikto necakal nejake specialne tricko specialnu medailu a uznanie neturistickej verejnosti.

Ked niekto drzi tratovy rekord na Trnavskej stovke cez Male Karpaty – jasne ze to cele bezal, moze to ocenit len zopar turistov co to poznaju a trasu si presli, ziadna slava z toho nie je.

Turisti usli z lesa do mesta a turisti zacali platit velke prachy

na druhej strane sa DP v lesoch premenili na organizovane masovky za velke prachy

co sa to deje s touto civilizaciou ?

neblbnete dyt jsou tady lidi

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 07.05.2013 22:22:34

>> quassar, 07. 05. 2013 20:48:01

Na turistických / běžeckých akcích se také stahuje z trati při nestihnutí časových limitů na kontrolách, namátkou NTS nebo B7. Nebo limity jednotlivých částí Ironmana, leckde bych vypadl už v plavecké části.

Podobně na některých in-line dráhových závodech se každých pár kol stahuje poslední, přestože jedou všichni celou dobu v balíku, střídají se ve vedení a ten, co táhnul předchozí kolo může být v dalším vyřazen.

V závodech, kde se nevyřazuje (bez ohledu na druh sportu), se pak občas stane, že špička popadá a na bednu jdou zadní řady… :o)

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Celkem 2057 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:47 (2012)
půlmaraton: 1:20:01 (2012)
maraton: 2:52:38 (2014)

quassar muž 07.05.2013 23:04:18

>> oblivion, 07. 05. 2013 22:22:34

Ale jo, jasně. Jenže ty limity jsou většinou nastavený tak, že i příležitostný sportovec je schopen dokončit. A u dlouhých závodů typu B7 jde taky o to aby se lidi někde neroztábořili. Mimochodem limit B7 je pokud vím 30h, což znamená průměrnou rychlost lehce nad tři km/h. Pokud jsi schopen ujít 95km jsi schopen to ujít vyšší rychlostí než 3km/h. Tedy každý kdo je schopen dokončit taky dokončí. Co se týče ironmana je to podobné, kdo je schopen dokončit, ten taky v 17 hodinovém limitu dokončí. Našel jsem o tom jen toto, nevím jestli je to stejné ve všech závodech, sám si to z Moraviamana nepamatuju, ale pokud ano, jsou ty limity hodně tolerantní. http://cs.wikipedia.org/…8triatlon%29

Motto: Život není to co máme, ale to co vydržíme
avatar

10 km: 0:51:00 (2009)
půlmaraton: 1:39:22 (2010)
maraton: 4:11:44 (2010)

jans muž 07.05.2013 23:07:55

>> rudo, 07. 05. 2013 21:44:02

DP fungují pořád dále a teď právě zažívají velký boom. Spoustě lidí došlo, že je zábavnější se projít/proběhnout v přírodě v horách, než se honit v davu lidí po asfaltu v rozpálené Praze mezi výfukovými plyny. Startovné většinou nejde přes 10€, což je v porovnání s dopravou minimum a například Špačínská stovka má myslím doteď startovné zdarma. :)

>> oblivion, 07. 05. 2013 22:22:34 No, to sis vybral zrovna dost netypické akce pro zařazení turistika-běh. Obě jsou to akce dvojic a je to spíš závod než turistika. Zrovna NTS už s turistikou nemá vůbec nic společného, pokud nechceš být vyřazen v půlce musíš běžet. V drtivé většině turistických akcí, které jsou zároveň pro pár lidí i závodem, se žádné limity nedávají. Maximálně tam už pro ty největší opozdilce nečeká žádná kontrola.

avatar

Sloviensko

rudo muž 07.05.2013 23:21:42

>> jans, 07. 05. 2013 23:07:55

dik, si ma potesil, vlastne viem ze funguju ved moj stary oddiel mi stale posiela fotky z akci

skoda ze hobicky maratonci nemaju k tomu iny pristup

ktovie ci v tom nie je prvok :

zobrat mesta nazad autam pre ludi, vytlacit soferov a motorkarov niekde na smetiska nech si tam palia benzin a mesta pre chodcov bezcov cyklistov inline

ked kedysi zacalo hnutie – Tag ohne auto

vyzeralo to slubne

taky mestky maraton aspon zavre ulice na par hodin, len je skoda ze za to treba platit

podla mna je zakladne nepochopenie v tom ze mesto ulice patria ludom a tak si ludia nemaju platit ak chucu na nich bezat

ze policajti mali sluzit ludom a tak ked uzavru cesty a strazia pred sofermi bezecky zavod, ze za to nemaju pytat extra peniaze a robit to v ramci svojej beznej sluzby

keydis policajti sanitkari rd mali sboj polat a ked im povedali ze maju sluzbu na maratone tak mali, beh za to platit nemusel a nemusel ani paltit radnici mestu okrsku ani nemusel platit horskej sluzbe polesnemu hajnemu ak sa bezalo v prirode

zrazu nam ukradli vsetko a chcu platit aj za kazde nadychnutie aj za kazdy kvapku vody uz len vcakame kedy nam namontuju prdomer a bude nam chodit mesacne ucet aj za nase fazulove orgie

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Čelákovice

Celkem 22125,06 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:50 (2011)
půlmaraton: 1:32:39 (2011)
maraton: 3:23:50 (2011)

Láďa S. muž 07.05.2013 23:47:15

>> jans, 07. 05. 2013 23:07:55

… jsem zrovna koukal na výsledky Jesenické 100 a na velký boom to zrovna nevypadá, třebaže podle fotek i podle toho, co si z Jeseníků pamatuju to vypadá na úžasný závod :-(

Motto: Teprve se zabíhám...
avatar

10 km: 0:51:00 (2009)
půlmaraton: 1:39:22 (2010)
maraton: 4:11:44 (2010)

jans muž 08.05.2013 00:03:25

>> Láďa S., 07. 05. 2013 23:47:15

to je proto, že ve stejný termín byl zároveň http://naspacir.eu/ a zároveň http://www.lazovka.wbl.sk/

Jesenická stovka byl první ročník a moc lidí o tom ani nevědělo, sami pořadatelé říkali, že první rok to chtějí udělat jenom pro pár přátel

Jinak do Jeseníků se ještě můžeš podívat na podzim, kdy bude Pradědova stovka, byl jsem tam loni a trasa je moc pěkná :)

avatar

Sloviensko

rudo muž 08.05.2013 01:26:11

>> jans, 08. 05. 2013 00:03:25

"" Jinak do Jeseníků se ještě můžeš podívat na podzim, kdy bude Pradědova stovka, byl jsem tam loni a trasa je moc pěkná :) ""

ja chci domuuuuuu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha/Zlín

Celkem 4528,24 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:08 (2014)
půlmaraton: 1:23:37 (2014)
maraton: 3:56:07 (2022)

J0SE muž 08.05.2013 01:41:31

>> honzaherda, 07. 05. 2013 21:28:09 ale chápu, že někdo si blbě nepřipadá i když uzavírá startovní pole.

Proto už závody na silnici nejezdím, protože pro nás nenadané hobíky nebylo nic. Abych si jel 90 kilometrů časovku jednotlivců a na konci někdo sklapl desky s úlevou, že už nemusí na nikoho dalšího čekat, tak to vážně nepotřebuju :-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 08.05.2013 07:29:49

cakanie na posledneho – prave preto by sa mali organizovat hlavne casove zavody 1H na drahe 6H, 24H, 48H caka sa na vsetkych rovnako dlho

niekde v parku na 1km okruhu by sa tiez mohlo behat na 2:04 kolko % das z maratonu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha 9 - Prosek

Celkem 64224,47 km
Minulý měsíc 151,3 km
10 km: 0:35:57 (2001)
půlmaraton: 1:24:16 (2011)
maraton: 3:13:59 (2013)

hf muž 08.05.2013 08:21:43

>> oblivion, 07. 05. 2013 19:19:13

Tvoje vyjádření „za účast na PIMu za vlastní peníze bych se dokonce styděl“ mě docela uráží. Nejsem žádný velký příznivec masových běhů, ale mám své osobní cíle a jedině účast na Pražském maratonu mi může zajistit účast na Bostonském maratonu. Na maraton se připravuji poctivě a během roku se z 90% zúčastňuji nemasových běhů o účasti několika desítek závodů. K tomuto závodu mám velký respekt, protože nikdy nevím jak dopadnu. Předem shazovat někoho, kdo se rozhodne běžet PIM maraton mi připadá ne fair. Ale je to Tvůj názor. Až budeš ve věku nás veteránů, budeš mít možná jiné názory. Možná bys měl víc mluvit s ostatními běžci, abys poznal jejich motivy. Toť zas můj názor. Chybí ti respekt, tolerance, empatie.

Motto: KEEP SMILING
avatar

bjerndi muž 08.05.2013 08:26:35

souhlasím s Rudem, že tahle doba to v sobě nese a mně se to taky nelíbí. Většina nejspíš řekne, že to je o výběru a nikdo nikoho přece nenutí. Jenže všude okolo sebe ( média, společnost, atd.. ) jen slyšíte a vidíte, že všechno je o výkonu, o maximu, být nejlepší, mít nejlepší věci a běžet akci která je přece nejlepší a tam dosáhnout nejlepšího času. Takže logicky tak člověk občas ( někdo víc někdo míň ) uvažuje a to jen současnýmu stavu nahrává. Např. zdejší Max Aue pořádá závody v Tetčicích, je tam super atmosféra, sejde se poslední dobou dost lidí ( na kolo třeba 80 ) a po dojezdu většina zůstává, dá si limo, pivko a počká na vyhlášení všech. Než se to nachystá dokončují závod opozdilci a všechno je taková fajn uvolněná atmosféra a znám i další podobné. Podle mě člověk stráví fajn den a nééétypu Pardubice, kam si jedu jako všichni pro osobák, po doběhu pokec s pár lidma a zas frnk autem do Brna. Někdy je opravdu méně více, alespoň mi to tak připadá

avatar

Praha

Celkem 7881,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:33 (2014)
půlmaraton: 1:28:26 (2014)
maraton: 3:21:53 (2014)

ped7g muž 08.05.2013 11:11:53

Sok! Tak uz zvysuje startovne i livanec… Chteji zabezpecit i toalety, tak to zvedli z 20 na 30Kc… to je 50% zdrazeni. Skandal! :-D

Motto: Pain is temporary, quitting lasts forever.
avatar

Statenice

Celkem 5780,14 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:07 (2013)
půlmaraton: 1:41:58 (2015)
maraton: 3:54:08 (2013)

Spidla muž 08.05.2013 11:44:09

Zbytecne se to tu hroti ostatne jako vsechno v dnesni dobe. Kazdemu co jeho jest. Pokud se nekdo stydi behat velke zavody, ze si prijde komercni, tak at si beha mensi zavody. Kdo v zivote neslysel o nejakem mesim zavode at si beha PIM, proc by mi to melo vadit? Tohle neustale presvedcovani o tom, ze prave ten muj pristup je nejlepsi nikam nevede. Nekdo ma rad filmy od Trosky a nekdo od Tarkovskeho. Nekdo holky nekdo vdolky. Asi by nas melo spojovat to, ze nas proste behat bavi, ale i mezi sebou si tu budeme hrat na elitu, protoze si myslime, ze nas zivotni postoj je presne ta sablona podle ktere by se mel merit svet.

Nalezené položky: 160 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.