Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Koleduji si o zranění, nebo je problém jinde?

Koleduji si o zranění, nebo je problém jinde?

Nalezené položky: 34 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Climber muž 27.09.2013 21:28:43

Ahoj

S běháním jsem začal letos na začátku července. Začínal jsem půl hodiny, kdy jsem pár minut běžel, pak minutu dvě šel. Prodlužoval jsem běh a zkracoval přestávky, až jsem se dostal k tomu, že teď běhám 40 minut. Poslední dva tři týdny lehce cítím achilovku pravé nohy, respektive nad achilovkou směrem do lýtka, někde na pomezí. Není to vyloženě bolest, neomezuje mě to, ale cítím že to není úplně v pořádku. Přibližně stejnou dobu mám problém s tím, že jsem druhý den po běhu v oblasti obou kotníku ztuhlej, pomalu se ráno rozcházím. Zase, není to vyloženě bolest. Je fakt, že vůbec nedělám strečink, ale dost dobře nevím jak strečovat kotníky. V poslední době mi přijde, že při běhu mnohem víc dopadám na paty. Když jsem si v Triexpertu kupoval boty, tak mě měřili a běhal jsem na špičkách. Ale když jsem pak běhal venku a ne na jejich trenažéru, tak jsem cítil že úplně po špičkách to nebude, ale teď mi vyloženě přijde, že pleskám celým chodidlem na zem. Nevím jestli to může být tou achilovkou, nebo kotníkama? Je mi 38 let, vážím 82kg, sportoval jsem i před běháním, pár tisíc ročně na kole, horolezectví, plavání…sport mi není cizí, ale s během začínám. Četl jsem tu spoustu diskuzí a tak ještě napíšu, že průměrná tepovka při běhu je 165, kdy moje maxim, které mi kdy změřily hodinky, bylo 191 (na kole). Na kole když jedu do hodně prudkýho kopce a funím, mám tep 170 a když se snažím po rovince vyklusávat, tak mám 170 taky – nechápu. Moje přibližné tempo je 5:30 na kilometr. Běhám každý druhý den, tento týden jak jsem psal je to 40 minut, přidávám po pěti minutách. Na začátku jsem běhal zmiňovanou půl hodinu s pauzama, později až jsem ji zvládl bez nich jsem přidával pět minut. Až do minulého týdne byl pro mě běh radostí, teď se mi to změnilo a je to tak trochu za trest, vytratila se mi tam radost. Nevím čím to. K samotnému běhu – čas a tempo jsem uvedl, tempo mám pokaždé přibližně stejné, respektive poslední běhy zpomaluju. Není to tempo které by mě vyčerpalo, ale zase to není pomalu. Je to řekněme maximum toho co jsem schopen celých čtyřicet minut běžet. Kdybych běžel rychleji, tak bych to buď nezvládl, nebo bych v závěru byl totálně mimo. Teď po doběhu jsem v pohodě, vysprchuju se a ani nevím, že jsem něco dělal.

Tušíte někdo z čeho mohou pramenit moje problémy? Děkuji za rady

avatar

Sloviensko

rudo muž 27.09.2013 22:19:01

ze mas makke odperovane boty,ktoe ti predali lebo mas velku vahu a potrebujes tlmenie ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Climber muž 27.09.2013 22:33:14

Prodali a vybrali mi tyhle: http://eshop.triexpert.cz/…1020618.html

Cetl jsem Born to Run, zaujala me ta pasaz o urazech od te doby co Nike zaclo s odpruzenim, zkousel jsem se s prodavačem o tom bavit po mailu i osobne, ale uzemnil me tim, ze na tlumeni ještě nikdo neumrel… Jako zacatecnik jsem nechtel delat blbce s tim ze jsem si nekde něco precetl…

avatar

Climber muž 27.09.2013 22:36:02

A pokud jde o vahu, mam 82kg na 182cm, ne ze bych byl postavou maratonec, ale pupek nemam, celkem sportuju.....

avatar

Celkem 11099,39 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:37 (2015)
půlmaraton: 1:48:11 (2015)
maraton: 4:24:37 (2014)

Ondřej S. (aka
poohDA)
muž
28.09.2013 00:44:05

Že se ozývají různé bolesti z různých míst z toho bych si hlavu nedělal. Tedy ne v tom smyslu, že co bolí to přebolí. Někdy je potřeba to nechat odpočinout. Když jsem začínal (před půl rokem) taky mě bolelo leccos. Teď už jenom něco.

Klidně to může být přetrénování, jednou za čas je třeba zařadit odpočinkový týden, naběhat toho jen polovinu, zařadit pomalý běhy, když máš měřič tepu, tak zkus běžet jen na 140 třeba. A proti stereotypu se dá zvolit jiná trasa.

A na odpružený boty sice možná neumřeli, ale přestali běhat, ztlousti a umřeli na obezitu. :-) A s tím běháním přes paty, to se mi stává právě když už jsem unavený, někdy si toho všimnu, že du víc na paty. Tj. ten styl se mění v závislosti na únavě.

Motto: Mírné zjednodušení ušetří hodiny vysvětlování.
avatar

Sloviensko

rudo muž 28.09.2013 00:56:48

skus ist si zabehnut 10 metrov naboso na beton

naucis sa spravnej technike, tak si dupanie patami nedovolis

ked zcladnes 10 metrov zajtra si daj 15 a pozajtra si daj 2×10

ak behas v botach tak si kup batove trmapky, kedysi to boli tie co sme fasovali na ZVS teraz sa to vo svete mudro vola : Dunlop Volleys, ale tiez uz tam strkaju vselijake voloviny, nakoniec o mini botach su tu cele vlakna

predavac je tam na to aby zarobil a preda ti to co ma na sklade a to z coho ma najvacsi osobny zisk

ale kludne ho skus zazalovat za ublizenie nz zdravy, nakoniec to dopadne tak ze si mal svoj rozum a sam si sa rozhodol ho pocuvat

ked behas behaj len tak dlho pokial udrzis idealnu techniku akonahle cicis ze uz nevladzes tak to okamzite ukonci

je rozdiel ked bezec bezi v tecnike tak ze to vyzera ze bezec vlastni tu cestu drahu lesny chodnik a je rozdiel ked bezec v unave sa tam vselijako trapi a vyzera to ze ta cesta draha chodnik vlastni jeho a on to len musi pretrpiet aby splnil do dennicka nejake KM pripadne splnil akysi olan pripravy na maraton za 16 dni (oops predbieham dobu, zatial ssa stale publikuju len tie za 16 tyzdnov)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava, Ruzinov

Celkem 6727,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:25 (2012)
půlmaraton: 1:17:34 (2014)

PALOsvk muž 28.09.2013 08:23:09

Uz to tu bolo vela krat spominane…

V botach to podla mna nebude, ale kup si este jeden par od inej znacky a striedaj ich pravidelne.

Treningy: Davaj rozne dlzky v roznych rychlostiach…nie stale to iste dokolecka dokola, ved koho by to bavilo. Trening musi byt pestry. Takze raz daj tych svojich 40min, dalsi den daj len 25–30min ale v rychlejsom tempe, dalsi den znova tvojich 40min a dalsi den 60min zase vo velmi pomalsom tempe. Dalsi den znova 40min klasiky a dalsi zase 25–30min rychlejsie. Potom mozes skusat rozne fartleky (kde sa strieda pravidelne povedzme 200–300m klus a beh, pripadne len rovinky ci vybehy do kopca…to vsetko len pre spestrenie :-)

Nebehaj stale po tej istej trase, ale men to. Tak isto sa snaz behat obcas aj rano, alebo neskoro vecer…jednoducho menit stereotyp… Skus si najst obcas nikoho s kym pobezis aby si nebol sam (to hned -nie len- pychicky pomoze tiez).

Motto: http://connect.garmin.com/profile/palosvk
avatar

Praha|Dresden

Celkem 8764,4 km
Minulý měsíc 11,2 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 28.09.2013 08:43:00

>> Climber, 27. 09. 2013 21:28:43

Se zbytkem neporadim, ale na zatuhle kotniky mi moc pomahalo plavani jako doplnkova aktivita, pises, ze jsi plaval, tak to zkus treba jednou tydne zaradit.

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 28.09.2013 17:09:22

  1. Zjistil jsem, že s únavou snižuji kadenci, což namáhá více jak klouby, tak srdce. Doporučuji nahrát do uší fláky s tempem 180 BPM. Sice zatím běhám „bez“, ale něco, co na mě bude působit jako metronom, asi budu potřebovat. Kadenci řeším na kole i při plavání, takže při běhu to není žádná ostuda.
  2. Existuje pojem „training monotony“, který říká zhruba to, že „nižší variablilita tréninku = vyšší zátěž pro organismus“. Takže vzít či udělat nějaké plány, aby byly tréninky různé co do intenzity i trvání. V rámci týdne vznikne mustr (mikrocyklus). A pak je další mustr, kdy se pracuje s celkovými týdenními dávkami třeba v rámci měsíce (mezocyklus). Ale to asi znáš.
Motto: No toto!
avatar

maraton: 3:37:13 (2013)

StanoB muž 28.09.2013 17:56:04

to Climber:

1. Ak si úplne začiatočník, bez športovej minulosti – dostal si sa klasicky do prvého prelomového obdobia, kedy to začína bolieť. Tu je jedna zásada – behaj do bolesti ale nikdy nie cez bolesť. Ak to bolí fest, potom jednoznačne si daj pohov, zregeneruj, resp po prestávke začni rýchlejšou chôdzou.

2.Aj keď pocitovo na to máš, nezvyšuj si dávky navyše každým behom. Ja som na začiatku behával asi 3 a pol mesiaca max do 3.4 km, nikdy nie viac, ale na obvzláštnenie striedal tempo. Inak predtým som urobil klasickú chybu navyšovania a preťaženia = bolesť päty a priehlavku (kĺbu)

3. Strečink pred a po behu. Naučil som sa to neodflakovať + ak sa dá, choď na masáž. Aj to plávanie veľmi pomôže, ale neviem, či máš také možnosti, kde si ísť skutočne zaplávať.

4. Topánky. Za tých vyše 10 rokov pravidelného behania, som vystriedal dosť značiek s tlmením. Jo, beh naboso aspoň ako spestrenie tréningu, ale inak už po 3 roku mi ortopéd predpovedal dlhými behmi skoré odrovnanie kotníka, achilovky a kolien. No, ťuk ťuk, behávam stále :-). Nie zase každý predavač pláca, len aby predal. V Triexperte mi teda rozhodne nič „nenútili“ len preto, aby mali zisk. Minimalistické topánky tu už boli predsa dávno. Odpružené takisto. Nemám rád, keď sa niečo začne pretláčať dopredu, len preto, že sa zrejme vybúchal trh a treba ho oživiť. Tým netvrdím, že je to zlá cesta. Je o tom dosť vlákien.

5. Držím palce, nech ťa to v behu neodradí.

avatar

Climber muž 29.09.2013 21:36:20

Včera jsem vyběhl, pomalu, tepy do 150, běžel jsem 41 minut a v hrozné pohodě, ani jsem se nezadýchal, nálada perfektní, tempo asi 6 min/km. V tuto chvíli vím, že bych 21km zvládl, dal jsem 10 v naprosté pohodě a za deset minut jsem ani nevěděl, že jsem něco uběhl. Ale rád bych to dal do dvou hodin, nejlépe výrazně rychleji :-)

avatar

olark muž 30.09.2013 11:02:23

27. 9. 2013 bolest kotníků, achilovek, ztuhlé nohy druhý den už po 40minutovém běhu
29. 9. 2013 pocit nepřemožitelnosti, zálusk na 21 km v rychlejším než obvyklém tempu

Lidé jsou nepoučitelní.

avatar

Celkem 11099,39 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:37 (2015)
půlmaraton: 1:48:11 (2015)
maraton: 4:24:37 (2014)

Ondřej S. (aka
poohDA)
muž
30.09.2013 13:18:52

Každý si to prostě musí zkusit sám. Na internetu se najde spousty rad, ale které jsou ty dobré se pozná až když to člověk zkusí. Já se taky na start 1/2maratonu postavil po šesti týdnech běhání v náladě „když dám 10 dám i 20“ :-).

Nedoporučuji to, ale když si to někdo chce zkusit, ať se poučí sám. Jedna vlastní zkušenost vydá na sto rad v diskusi.

Motto: Mírné zjednodušení ušetří hodiny vysvětlování.
avatar

Climber muž 30.09.2013 14:46:36

No tak vzhledem k tomu že je ten půlmaratón až v dubnu a já běhám od července, tak to snad nebude srovnatelný jako když jsi tam šel ty, po šesti týdnech běhání, ne? :-) Neber to tak, že bych šel na 21km s maximem na deset kilometrech…

avatar

Celkem 11099,39 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:37 (2015)
půlmaraton: 1:48:11 (2015)
maraton: 4:24:37 (2014)

Ondřej S. (aka
poohDA)
muž
30.09.2013 17:02:12

Tak to jo, ono to toho z přechozího příspěvku nebylo jasný, že je řeč až o dubnu. Já tě chtěl tím svým příspěvkem tak trochu podpořit v tom, že člověk může dělat i věci od kterých o ho ostatní odrazují. Jak jinak může člověk poznat své vlastní hranice než tak, že se k nim přiblíží?

Jinak já si ten 1/2maraton užil, bylo to lepší, než jsem čekal. Ambice jsem měl 2:10–2:20 a tak to i vyšlo.

Motto: Mírné zjednodušení ušetří hodiny vysvětlování.
avatar

Climber muž 30.09.2013 21:42:04

Moje chyba, omlouvám se, při editaci textu jsem umazal tu část, kde jsem psal o tom, že chci dát 1/2 maraton v Praze…

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 06.10.2013 11:07:41

Při výzkumech přetrénování jsem narazil na přehledný článek o přetrénování. Ještě nikdy jsem neviděl jednotlivé fyziologické hypotézy vysvětlující přetrénování tak pěkně vedle sebe (je to tam i v PDF). Je tu výpis různých systémů (jde o hypotézy), které se při přetrénování nedostatečně adaptují. Pokud nechceme ubrat na tréninku, můžeme zkusit podpořit jejich adaptaci (regeneraci) jinými prostředky (potravinové doplňky, psychosomatika, …).

Přemýšlel jsem, kam to vložit, a toto vlákno se zdálo poměrně čerstvé.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/…/PMC3435910/

Motto: No toto!
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 06.10.2013 12:40:39

>> pam65, 06. 10. 2013 11:07:41

Za pozornost IMHO stojí i tamní odkaz No 30: Prevention, diagnosis and treatment of the overtraining syndrome

avatar

Climber muž 16.10.2013 21:27:25

Děkuji za reakce a protože bolesti přibývá, napíšu něco víc.

Při běhu je všechno v pohodě. Ale hrůza nastane doma. Popíšu například dnešek. Běhat jsem šel v 9:05, v 10:00 jsem byl doma. Dal jsem 10km za 50 minut, nebyl to žádný závod. Typický den, byť rychlejší tempo než obvykle. Sprcha, svačina, na chvíli jsem se natáhl s notebookem a něco jsem dělal. Po hodině jsem se nemohl rozejít. Bolest kolen, kotníků a paty. Teď je cca 12 hodin po doběhu, příšerně mě bolí levá pata (zespodu) a cítím tah v pravé achilovce, ale nic hroznýho. Celý odpoledne bolesti nohou (kolena, paty…) Četl jsem si tady různé diskuze a přikláním se k tomu, že to bude technikou běhu, asi běžím hodně na paty. Když jsem bez bot, tak běžím krásně na špičky, takže když jsem kupoval boty v Triexpertu, byl jsem chválen. Ale když jsem se před pár dny rozběhl v sálových teniskách bez pružení, tak jsem sakra cítil jak dupu na paty, bolelo to jak prase a musel jsem toho nechat. Takže bych jako první věc zkusil začít běhat na špičky. Měl jsem dnes snahu to chvílema zkoušet, ale v botech to moc nepoznám a bosky se mi nechce když je zima. Nemáte odkaz na článek, který by popisoval jak začít s běháním na špičky? Tady jsem nic nenašel, ale to bude asi moje blbost… Jako první jsem si říkal že skusím běžet v těch sálových botech, kde je všechno cítit, ale návod na co si dát pozor by se mi hodil, takže děkuji za jakékoliv vaše poznatky. Díky

avatar

Celkem 2084,68 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:30 (2013)

káča žena 16.10.2013 21:40:09

>> Climber, 16. 10. 2013 21:27:25

dej si do vyhledavače „správná technika běhu“ – jistě se Ti objeví nějaký ten odkaz. ;-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 16.10.2013 22:01:05

>> Climber, 16. 10. 2013 21:27:25

uz milionkrat napisane – zacni behat naboso na mieste doma na koberci

beh na mieste nedovoli dupat patami naucis sa vnimat pekne doslap a „odraz“ zdvih nohy postupne na fazy po ciastkach z predu dozadu a nazad po chodidle.

mimochodom co bola ta svacina po behani po ktorej zacali bolesti ?

bol v tom cukor a obilie ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Climber muž 17.10.2013 09:46:20

Když běžím naboso, tak běžím jak se má, ale v botách to nezvládám. Mám pocit že čím víc boty tlumí, tím hůř. Začínal jsem v obyčejných několik let starých teniskách které o tlumení neslyšely a problém žádný. Pak jsem si koupil první běžecké boty a bolí mě co může. Evidentně špatná technika. Jestli by nebylo vhodné jít do nějakých minimalistických bot? Pokud jde o stravu, tou to rozhodně není, je úplně jedno co a kdy jím, nebo jestli vůbec jím… Včera to byl bílý jogurt a jablko. Je 24 hodin po doběhu a pata bolí hodně. Ráno jsem nebyl schopen se rozejít, musel jsem na špičku.

V tuto chvíli to vypadá, že budu muset s běháním přestat, dost mi to ničí zdraví.

avatar

Tábor

Celkem 15157,34 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:46 (2016)
půlmaraton: 1:17:34 (2014)
maraton: 2:46:17 (2014)

otilrak muž 17.10.2013 11:15:58

Zajímavé problémy. Pár postřehů.

Nemůže to být také tím, že jsi začal běhat moc z ostra a tělo se jen brání přetrénování? Zařadit více regenerace. Dal bych si pozor i na zánět. Já měl s patou ppodobné problémy a jednalo se o Plantar fasciitis.

K technice běhu. Mě hodně pomohly pětiprsťáky. Pokud se na ně necítíš, zkus něco od Vivobarefootu. Pokud nemáš zájem ani jedny, tak prostě bez bot.

Motto: Zkusil jsi to. Selhal jsi. To není důležité. Zkus to znovu. Selži znovu. Selži lépe. (Samuel Beckett)
avatar

Climber muž 17.10.2013 11:31:31

Díky za reakci.

Já bych ani neřekl že jsem začal zostra, jak píšu nahoře, držel jsem se tréninkového plánu pro začátečníky a střídal jsem chůzi a běh. M.Škorpil někde na netu uveřejnil plán a ten teď dokončuji. Pokud jde o rychlost, je fakt, že běhám pořád stejně, tzn nemám dny kdy bych běžel pomalu, ale ani dny kdy bych běžel na krev. Mám prostě svoje tempo a to si držím. Jsem v něm schopen běžet hodinu a cítím že klidně déle. Je to kolem 5:00 – 5:30 na km, podle profilu tratě a momentální pohody. Rozhodně to není (pro mě) vražedné tempo, zároveň to není „pohodička“.

Vidím to tak, že vyzkouším boty bez tlumení a pokud to v nich bude lepší, tak půjdu do něčeho co doporučuješ – Vivobarefoot, nebo jiné minimalistické boty (tuším Inov8 něco má).

Běhání mě chytlo, tak mě to dost štve…

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 17.10.2013 11:51:04

>> Climber, 17. 10. 2013 11:31:31

Stále 5:00–5:30 na km? A jaký máš osobák na desítku?

Já to mnohem více střídám, třeba dnes jsem měl 12,3 km tempem 6:35/km, naopak včera jsem měl též pomalý běh (6:37/km), ale k tomu i v součtu 2,6 km průměrným tempem 3:37/km. Také nohám dávám různé podněty, běhám někdy na dráze, jindy na asfaltu, jindy na lesních cestách, někdy na rovině, jindy v kopcích apod. Čím pestřejší běhání, tím menší riziko nadměrného přetěžování a zranění.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Celkem 7309,46 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:52:29 (2013)
půlmaraton: 2:00:30 (2013)
maraton: 4:23:48 (2014)

cop2 muž 17.10.2013 12:12:37

>> Climber, 17. 10. 2013 11:31:31 můj osobní názor je, že klidně to může být přetížení, pořád stejné zatížení postižené oblasti + vzrůstající intenzita. Měl jsem obdobný problém, pořád jsem chtěl běhat i přes problémy s patou a úponem achilovky na patě. Prostě hlava chce, ale tělo vysílá varovné signály, které jsem nechtěl poslouchat. Potíže se dají překonávat, ale stále se stupňují, nejdříve to je jenom ráno, než to rozchodíš, pak je to už skoro celý den, pak skoro pořád než to rozběháš a pořád se to zhoršuje… Já to vyřešil (aspoň doufám) klidem, návštěvou lékaře a rehabilitací … Na začátku října jsem začal opět s tréninkem, ale hodně hodně zvolna a snažím se „naslouchat“ tělu a doufám, že už budu ok. Přeju ti aby ti obtíže odezněly mnohem dříve než mně (měl jsem je od letošního března)…

Motto: Who dares wins
avatar

Climber muž 17.10.2013 12:26:18

>> kanovsky, 17. 10. 2013 11:51:04

Ahoj, děkuji za tvou reakci, říkal jsem si že ti napíšu o radu. Ano, teď běhám stále 5:00–5:30, ale když jsem v červenci začal, tak to bylo jistě pomaleji. Neběhám na rychlost, běžím si tempo které dlouhodobě zvládnu udržet. Čím déle běhám, tím se pochopitelně průměrná rychlost zvyšuje. Díky naprostému nedostatku času ale běhám většinou v Lužánkách, tedy asfalt. Občas zvládnu dojet autem pod Palackého vrch a běžet Palák, Medláneckej kopec, dolů k letišti, nahoru na Palák a tohle 2× dokola. Sice je to většinou hliněnej podklad, ale tak ujetej, že je to vlastně další asfalt… Aspoň je tam nějakej kopeček a není to rovina.

Čím víc si čtu ve zdejších diskuzích, tím víc jsem utvrzen tím, že moje problémy způsobuje špatná technika a nákup kvalitních bot byla vlastně chyba :-)

avatar

Climber muž 17.10.2013 12:31:37

>> cop2, 17. 10. 2013 12:12:37

ufff, no doufám, že mě tohle nepotká…a děkuju za trochu jiný pohled, vážně by mě nenapadlo, že by 50 minut běhu obden mohl být problém. Tempo mi nepřijde šílené, navíc sportuji dlouho, na kole mám ročně 4000km, lezu, chodím po horách, plavu… Díky za názor, asi zkusím zmírnit tempo a zkrátit dobu běhání, uvidím co to ve spojení s jinýma botama udělá. Díky.

avatar

Climber muž 17.10.2013 12:53:19

>> kanovsky, 17. 10. 2013 11:51:04 …Osobak na desitku nemam, nezkousel jsem nikdy zadnou vzdalenost na cas, takze je vlastne mym rekordem na 10km tech necelych 50 minut ze vcerejska… Ale slo by to rychleji, jen nejak nemam potrebu zavodit.

avatar

Sloviensko

rudo muž 17.10.2013 21:32:59

>> Climber, 17. 10. 2013 09:46:20

"" Pak jsem si koupil první běžecké boty a bolí mě co může. ""

reklamy bezecke casaky a mnohi predavaci davaju nazov „bezecke boty“ prave tomu cu nie su bezecke boty.

bezecke boty su napriklad tretry s klincami co nemaju pod patou ziadny material a v podstate podobna bota je na cestu, len bez tych klincov.

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 34 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.