Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Boty,prosím o radu.

Boty,prosím o radu.

Nalezené položky: 33 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Celkem 581 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:01 (2014)

Martin88 muž 03.12.2013 21:08:21

Díky za rady.Koupil jsem nakonec Asics gel Kayano 19 a zatím super.

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:05 (2009)
půlmaraton: 1:44:15 (2013)

prema.cech muž 04.12.2013 08:45:19

>> mulisak, 11. 11. 2013 10:07:36

v tom problem neni, ale problem je v hlavě! rikal jsem si, ze delsi vybehy na asfaltu budu behat v normalnich botach (wave ultima), aby me nebolela ke konci chodidla (jako pri bezich od 15km vys). mel jsem zkusenost, ze kdyz bezim vic jak 15km, tak me pak citim kazdy kaminek. vymenil jsem na delsi beh boty (20km) a omyl. hlava si myslela, ze jako najednou pohoda. a dopadlo to tak, ze takhle znicenej jsem uz dlouho nebyl (kupodivu chodidla, kolena a hlavne kycle). cim si to vysvetlovat? asi tim, ze jsem se prestal soustredit na techniku doslapu, zase doslapaval asi nekdy blbe, a telo si reklo ze „to teda takhle ne“. takze od te doby (3 tydny zpet), beham uz zase jen v minimusech. vcera 16 km a mel jsem pocit, ze muzu bezet porad dal a dal. jenom me kosila zima (rukavice pak uz nestacily). je opravdu rozdil, zda vazis 60–70 kg jako vetsina bezcu, nebo vic. vim, o cem mluvim a to jsem nikdy nemel vic jak 88. takze rady jake boty nosit od lidi, kteri vazi 60 kg uz beru hodne s rezervou. chybi jim osobni zkusenost. protoze rikat, ze staci jakkoliv behat proste neni pravda. pri blbym doslapu proste po par vybezich zacne bolet vsechno mozne. kg se nikam neschovaji..

avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 04.12.2013 09:51:44

>> prema.cech, 04. 12. 2013 08:45:19

Rozumím, já to mám při běhu naboso, kdy dělám kratší kroky a mám vyšší kadenci. Techniku je třeba pravidelně trénovat a zafixovat si ji, abys stejně běžel ve všech botách.

Bolavý chodidla, kolena a kyčle po běhu v tlumených botách by mohly být způsobený tím, že tlumení v botách obalamutí tělo a v reálu je pak vystaveno větším otřesům. Dále každý tlumení automaticky znamená menší stabilitu. Další důvod může být, že boty měly zbytečnou nebo dokonce pro tebe nevhodnou kontrolu pohybu, která působila proti tobě. Ještě mě napadá, že když jsi cítil každý kamínek, tak jsi určitě neběžel po asfaltu, ale v terénu nebo po lesní cestě, tj. po měkčím, ale nerovném povrchu, kde je tlumení stejně úplně zbytečné a spolu s (nevhodnou) kontrolou pohybu až nebezpečné.

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
Nalezené položky: 33 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.