Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Tréning na cross od 15 km a viac.

Tréning na cross od 15 km a viac.

Nalezené položky: 923 První Předchozí | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | Další Poslední
avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 09.04.2015 21:14:42

Dva týže po zavode som zacal s rýchlejšími 25–27 km behmi.

Zamer:

  • do teraz skoro vsetko bolo ± ANP = > AHR do 150, mozno nacvicim trochu aj tempova vytrvalost
  • posilonenie svalov, kotnikov …
  • kedze mam permanentne stuhnute lytka, potom vypustim … ich rege

medzi behmy volne dni,

9km/h je cca o 1km/h menej ako zavodne tempo

AHR± 162 za normalnych okolnosti na rovine = 11,2 km/h ( 5:18 ),

realnych 10K +40s, teoretických M+15s.

… sobota cervena 25K Somar . . . 9km/h . . . AHR± 162

… pondelok hneda 25K Somar . . . 9km/h . . . AHR± 168

… streda zelena 25K Somar . . . 9km/h . . . AHR± 162

  • povodne mali byt 2 dni volna, ale z dovodu predpovede som to bezal

skor. Predpoved sa nepodarila v stredu bolo najhorsie pocasie.

potom
… 3 dni volna Baba – Kamzi 27K . . . 9,3km/h … AHR 162 modra. 5. – 17. km totozny s predch. behmy.

takze za 5dni 75 km … za 8 dni 102 km . . . vsetky 3 behy okolo 2:45H, posledny 2:55H

Moj velice optimistický varian na cas zavodu je oko 2:35H,pesimis­tický 2:45.

Konare su uz odstranene, zbehy po Biely križ sa nedaju ist na plne gule. Najhorsie je to na bocných sklonoch, kde traktory primiesali aj zem, ak je mokro, neda sa tam udrzat.

avatar

Modra

Celkem 1869,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:55 (2016)
půlmaraton: 1:20:51 (2016)
maraton: 2:58:16 (2016)

martines muž 10.04.2015 10:11:32

>> ivan99, 09. 04. 2015 21:14:42

Ivan, preco myslis ze sa nedaju ist zbehy na plno?? Najblizsi tyzden ma byt relativne pekne pocasie tak myslim ze to bude celkom suche do vtedy.

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 10.04.2015 11:11:11

>> martines, 10. 04. 2015 10:11:32

Napr. :
od Somara ( smerom na Kamzik ) je potom také male prudke klesanie. Je to pred napojenim na cyklo – cervenu. Netreba sa tam uz predierat cez konare, ktoré vznikli cez kalamitu, ale ostali tam ( kedze tam nejazdia bicykle) kratke kusky driev. ked nato stupis …

V tom useku je spadnutý strom – neda sa rýchlo preskocit, treba sa zmestit medzi konare.

Na cyklo za tým je to pekne vyjazdené, ale za cenu vlniek. To rýchlych zrdzi ( hlavne ked maju stíl cez petu ) Mas tam napr. 3 vlnky na 1m a nevies kedy presne sa dotknes zemi.

Ked to poznas resp. ked si uz na B-K bol, tak vies :

že aj ten vyssie popisaný zbeh je nerovný korene, kamene . Pred rokom to dobre okomentoval Mato.

Keby sucho ostalo bolo by dobre. To mazlave blato tam je uz 15 rokov. Pametam si to este ked som stade casto chodieval na cykli. Bolo to tam super (az na par miest), ale potom tam vstupili zmienene traktory.

Ak trochu zaprsi treba sa vyhýbat tým bočným sklonom. Ist radcej trochu do blata. Aj tak tam skoncis. NIektoré sú len miestami, je tam jeden (2) dlhy usek, ale to uz je pomyly pred prechodom cez asfaltku. Ta je cca na 12,5km. Tam je najlepsie bezat na rozhrani listia a kopca aj za suchého pocasia.

Potom je uz vsetko super. Inac mne to tak vychádza, že ake tempo si udrzis do zmieneného prechedu, take bude ± aj na Bielom Križi aj na Kamziku. Ja od BK zvysim intenzitu, truchu ziskam. Od poslednej obcerstvovacky, kedze je to prevazne do kopca tak sa straca na celkovom tempe, ale je to malo, nakolko usek ma ± 5km, to urcite vies. Preto rozhoduje prvych 12km.

Inac 1. velke stupanie od Baby cca 25% je dobre upravené. Tam to musim pochvalit, aj ked je tam volna zem na povrchu. Volakedy tam boli pozdlzne zlaby.

Vramci treningu som ho vybehol, zda sa mi ze ma okolo 0,5km. Da sa, trvalo to asi 5 minut. V zavode ho urcite nebudem bezat. Bezcovi mojej urovne to zato nestoji. Usetrit 20 – 30 s, ked mi chýbaju 5minúty. Dalej mne vyhovuje ostat co najdlhsie z uvolnenými svalmi. Predpokladám že ty to behávas. Aké si mal casi v pred. rokoch ±2:15 ?

po slednej obcerstvovacke je tam taký dvjkopec ( na jesen som na nom behal par intervalov). 1. kratky cca 2 minuty asi tiez nie dalsi dhsi asi tiez nie. Dohnat stratu je mozne na par zbehoch co su potom, ale su to kamenove useky, ja pobezim v minimus, co sa nato nehodí, hlavne ked dobre nevidis. Pred rokom, ale ten 16km zavod som sa tade prehnal – chce to hodne adrenalinu ked nechces przdit a nechat nohy same nechidu dopredu.

avatar

SR, Reca

Celkem 15391,89 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:32 (2015)
půlmaraton: 1:30:36 (2017)

satch muž 10.04.2015 13:39:33

>> ivan99, 10. 04. 2015 11:11:11 Pred rokom som bežal baba – kamzík. Pravdupovediac si vôbec neuvedomujem, čo som mal pod nohami, či tam boli šľapy od kamzíka, medveďa, alebo bicykla… Popadané stromy, vetvičky… to k tomu asi patrí, nie? proste som bežal kros a basta. A bolo príjemné počasie… Inak bol to zatiaľ môj najkrajší beh… a veľmi sa teším, že si ho o dva týždne zopakujem :-D

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 10.04.2015 14:07:12

>> satch, 10. 04. 2015 13:39:33

jj, ja som bezal 16-ku. Tiez si neuvedomujem … dokonca tak, že obcas zabudnem zatocit, aj ked to poznam.

Odpovedal som len na otazku. Podla mna velice zalezi na kvalite pretekára. Je rozdiel bezat 10km/h a 15km/h. Ja som ten 1. pripad. Ale spomenul som tu Mata, ten mal inu spomienku ako my dvaja.

Mimochodom ja som nepisal o nejakých „vetvickách“ , ja sa nestazujem, len som dal info. Ja budem stadial bezat max. 15km/h, elita mozno 25km/h .

Moj najkrasi beh beh hned za BK bolo pred nedavnom Hubalova. Blato, sneh, voda … aj vetvicky sa nasli.

Ja uz ratam, že zavod je za týžden.

avatar

Modra

Celkem 1869,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:55 (2016)
půlmaraton: 1:20:51 (2016)
maraton: 2:58:16 (2016)

martines muž 10.04.2015 15:54:47

>> ivan99, 10. 04. 2015 11:11:11

Dik za info, beham len on novembra 2013 cize BK som bezal len raz (2:17), plus niektore casti v ramci inych pretekov takze az tak dobre tu trat nemam zafixovanu v pamati. Pobehane to mam hlavne doma nad Modrou, ako bol kros cez Hubalovu a okolie…Ja som praveze neni nejak silovo obdareny takze kazde vacsie stupanie prechadzam do chodze radsej, tempo potom vylepsujem v zbehoch, tam nemam problem ist okolo 3 min/km, kratkodobe aj rychlejsie. Treba to len pustit, uvolnit nohy a dobre citat teren a dopredu si vyberat miesta dopadu.

Ja tento rok som si dal za ciel iba zabehnut aspon o nieco lepsie ako min rok, kopce som teraz behaval minimalne a ani sa necitim v uplnej pohode. Takze uvidime.

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 10.04.2015 17:05:00

>> martines, 10. 04. 2015 15:54:47

Viem, nepriamo si to tu pisal. Tiez niesom vrchar. Zbehy tiez sa snazim co to da.

Cestu poznam perfektne, vsak som tam bol 4× poslednú dobu.

Tym casom sa dost strafil, dal som to len tak od pasu. Dolezite je, ze zmizli konare, ani cestu nebolo vidno.

Ja nato nemam, ale ak sa dobre dopredu rozbehas a tak bez ohladu na pocasie chod nasl. :

  • 1. dva km vysoka intenzita – my pomalsi sa ti nebudeme mesiat, az do velkeho stupania, to nebez
  • len trosku pomalsie ( vzhladom na dlzku trate) az po Somar, ten spoznas tak, že cca 0,5km po nom bude dlhe klesanie, korene …
  • tam sa snaz skor o uvolnenie svalov, ako o max. rýchlost
  • potom budu naledovat aj celkom dobre zbehy s miestami kde je stale blato aj ked je sucho. vetko ber spravej strany, je to tam prechodnejsie.
  • cim budes dalej, tym to bude lepsie. Ked prejdes asfaltkou tam to rozbal, okrem kratkeho zaciatku to bude mierne zvlnený dobrý teren.
  • To budes za chvilu na obcerstvovacke na Bielom Križi.
  • Nechcem tu davat vela zbytocných informacii, zastavam nazor cim menej tým viac, ale po obcerstvovacke az do dalšej bez ako o zivot. Je to stale dole, dobry teren, široke, tam sa to zide . predbiehaj kolko mozes. Tam mozno budu vsetky behy.
  • Po poslednejobcer­stvovacke 5km drz tempo.
avatar

Modra

Celkem 1869,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:55 (2016)
půlmaraton: 1:20:51 (2016)
maraton: 2:58:16 (2016)

martines muž 10.04.2015 17:23:57

>> ivan99, 10. 04. 2015 17:05:00

Somar poznam…podstata je len nesetrit sa v zbehoch a na rovine v prvej polovici. V zaverecnych stupaniach budem mat toho dost tak ci tak kedze dlhe kopcocvite behy nemam nabehane. Najviac sa tesim na ten singlac, myslim ze to je v tom udoli Vydrice, najkrajsi usek :-)

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 11.04.2015 22:02:54

Tento tyzden som po 34–35 rokoch behal sprinty.

Skor islo o relax s predch. tyzna – teda 6s ATP.

  • Mozno sa to zide aj v dlhých behoch, takto som si to zdovodnil. Viac menej predpokladam, že HM je ± dorovnaný 10K. Detto vzdialenost niekde v prostreku medzi HV a M.
  • takže bude treba zvysit tempo na 10K
  • to by pomohlo zlepsit sa na letmej 200m
  • a tam vedie cesta cez ATP 6s, popracovanim na bezeckej technike, dynamiky … vsak si rozumieme

Behal som na antuke, po zime nerovne s jamami. Oznacenie kazdych 5m. Sustredil som sa na dosiahnutie max. rýchlosti.

Jedným so sposobom som pouzil sportester na „zautomatizova­nie“ .

SP ma urcite spozdenie, pri takýchto rychlostiach podla maximalky to vychádzalo na 1s – 3s ( ten beol prevazny )

utorok kym som si ( vhodne)nastavil ST, potreboval som na to cca 4 pokusy, ale nie na plne gule.

ST ma totiz max. mozne scenovanie 1s, co je pri tomto malo. Nakoniec som dospel k nastavenie 40m + 1:30 na navrat + cele opakovanie.

MOdrý graf, opakovanie 10×

po dni odychu stvrtok

Cerveny graf, 7× opakovanie, 1. bol krokom, aby ak by som potreboval presne videl, kde zacina a konci 50m.

Jedno koleco výklus, nemeranie 3× realneho casu na 50m

Trochu vyklus a nastavenie ST namiesto 40m ( z dovodu spozdenia to vychadzalo skor na 50m ) na 6s.

Zelený graf 6× opakovanie.

Neskor pridam aj nejake cisla a hlavne dojmy.

Startoal som vzdy tak, že som dal pomaly dva kratke kroky.

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 12.04.2015 19:57:56

Tak som sa pomýlil bolo to v stredu a piatok

Dojmy streda:

  • hlavne na zaciatku mi vadilo ze povrch bol nerovny
  • zdalo sa mi to dost biedne, nedokazal som sa dostat do patricnej frekvencie
  • zdalo sa mi, že kolená musim zdvihat vysoko, tak ako sa to vidi pri rozbehu v skoku do dialky. Tak som ako ziak nebehal.
  • prava noha mi nejako strajkovala. Nou som nedokazal zrychlovat, max. udrzat tempo
  • zdalo sa mi, že ju vytacam prstamy von.
  • som o tom presveceni, že to suvisi s tym, že odkedy som zacal behat, nedokazem tputo nohou vykopnut predkonom a rychlo ju stiahnut ( ako bic) naspet. Tak som si zvykol uvolnovat svali noh.
  • na druhy den som citil len na pravej nohe zadny steheny sval – asi sa to vola hamstringy

piatok:

  • vsetko co ostalo co sa týka pravej ( neodrazovej) nohy
  • na druhy den som dokonca citil koleno z vnutornej strany + trochu lytko pri kolene
  • pribudol zadny steheny sval lavej nohy

Pri behu na rozdiel od stredy som sa sustredil na vyznacených 50m a nie kedy mi pipne ST.

Vzdialenost som si premeral aj ST, ale tak, že prispustení som ostal este par s na mieste.Pomaly som presiem na zacku 50m a tam zastal. Bolo to zhodne.

Mimochodom, tak to som si premeral aj celý oruh, medzi 1. a 2. seriou. Ma 270m, nikdy ma nenapadlo, že bude ma inac ako 250m.

  • po tejto velkej intenzite ma zase zacalo bolet lave vajce

V druhej serie, som si zabehol 3 behy presne na 50m, tak ze SP som pouzil ako stopky. Zopol som si ho okolo prstou, aby som gombik mohol stlacit jednym prstom.

  • Casy teda na 50m boli rovnaké 7,3s
  • koli spozdeniu ST ukazalo, ze som prebehol len 37m
  • tym ze ST dava udaje len po 1s tak tam boli nasl. hodnoty :
  • 44m za 7s
  • 45m za 7s
  • 46m za 7s

To by aj zodpovedalo nameranemu casu.

V prvej serii zo sedem sprintov sest vyslo za 7s v rozmedzi 50m – 53m. To ale neprikladam za relevantne. Tak skoro asi sprinty nebudem robit, ale na budúce zacnem s 2 – 3 pokusmy zmeraním „stopkamy“ 50m.

Po 15 sprintoch som sa citil OK, omnoho mensia unava ako nieco dlhe a mensou intenzitou. Horsie to bola ale po 20 minutach, ked zacali spomenute problemy.

Urcite na teraz ostanem na 50m, bolo by dobre zapracovat na pravej nohe. To ale nemusi byt v mojich silach. Co cvicit na to ?

Takto vypadal moj typický nacvik, tak som to aj pocitoval. Zabranie po 2s.

Tu memantalnu ryclost po 7s si netreba vsimat, nastalo spozdenie ST. Takže max, rychlost by bolo vidno az po dalsich 3s.

Vysledky berem z rezervou. Pojde o trend. Data sú

Rudo, ako to mam spravit nabuduce. Kolko serii po kolko ? Na drahe bolo neocakavane dost ludi. Tak pocas „prestavky“ 90s som si spomenul na tvoje slova

avatar

Sloviensko

rudo muž 12.04.2015 22:39:50

>> ivan99, 12. 04. 2015 19:57:56

na ktore slova, ja toho kazdu chvilu toplko nakecam

moje upzornenie:

jednak mozes mat slabe hammies ale aj vsetky operne svaly od chrbtice panvy ale aj okolo clenkov

tiez mzoes nejak inac pozuivat pravu a lavu ruku com sa to prenesie do rozdielu medzi pravou a lavou nohou

asi 20% je sanca ze prava noha moze beazt inak pretoze na lavej ruke je nejaky garmin, teda nesie urcitu hmotu a ma iny moment svihu a tiez ze nejak podvedomne ju dzrzis inak koli vyhladu na dispelj

ked sa behaju sprinty alebo rovinky ( !!!! to neni to iste !!!! )

tak na sebe nemas mat absolutne nic ani len obycajne hodinky

pretoze nemozis narusit pohyb ani pri spusteni stopeik ani pri stalceni v cieli

cas vzdy meria cudzia osoba (merat sam sebe sprinty to je ako samosex a nie sex)

podozruievam problemy pri chrbtici, nesymetrie a tym rozne tlaky na nervy do noh, nieco bude blokovat nervy do pravej nohy

tiez mas rozdiel sily v lavom a pravom prednom stehne a v hamstrinku a aj zadku

pretoze mas lavu nohu odrazovu teda silnejsiu

ked hras futbal tak lava noha je silna lebo na nej stojis a davas cez nu cely moment kopnutia do lopty pravackou ktory sa musi preneist cez celu hmotu tela a cez lavu nohu az do zeme

prava sice kope ale lava musi byt silnejsia a v skutocne vsetko odmaka

prava len zozne slavu jak veduci pddelenia , ktory ani nerozumie projektu ktory jeho pracovnici vyriesili

komplexne posilovanie vsetkeho okolo panve a chrbtice veci z jogy alebo aspon z diletanstkej verzie volanej pilates

vybrat na dialku je dost nemozne

skusaj a mrkni na rozne jogove kurzy a roznych ucitelov a priamo sa spytaj ci by ti specificky vedeli vybrat cviky

a tiez sa mzoes otestovat

skus robit drepy alebo podrepy na 1 nohe, mozes sa koli stabilte rukmi pridrziavat niecoho

a porovnavaj si pracvu a lavu nohu jednak kolko dokazes ale aj ako isto sa citis a ktora noha by dokazal aj stabilitu bez drzania a ktora nie a mzoes na tom peracivat ze budes na 1 nohe drepovat ale rovnaky pocet na obe nohy

sprinteri maju vzdy zraneny hamstring pretoze sila ich predneho stehna – quadriceps je ovela vacsia ako sila hamstringu a v treninku musia posilovat hamstrin g mnozstvo roznorodych cvikov, jklasicky CURL z poziliek zdaleka nestaci alebo neriesi

a tiez je to nedostatocne pozuovaniue zadkovych svalov, vela lui ich ma uplne neakcnce alebo odpojene od cvicenia a aj spiortu ' dikonca su kuktorusti ktory drepuju s 200KG a voac a nepouzivaju zadok a musia sa to ucit od zaciatku ze ako.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 12.04.2015 22:43:51

skus uplne iny tyop treninku:

nebehaj sprinty ale behaj strednotratiarskle rovinky

teda sice bezis po nabehu asi 20–30 metrov tych 50m v style ale neni toi sprint

je to akoby si vystrihol 50m videa niekde z proestriedku zavodu na 800m

taky styl a taka rychlost

tiez sa to beha na styl a na pocity techniku atd

a nemaraju sa ani casy ani tepy a ziadne hodinky ani ina elektroinika sa nemsie pouzivat

prestavku sa tiez nemaeraju pretoze to nie je intervalovy trenink

je to trenink techniky

ani pri 50 sprintoch sa nemeraju prestavky

teda ziadnych 90 sekund je to podla pocitu kludne ak treba aj 2–3–5 minut

vobec to nie je dolezite

ked ides behat sprinty alebo rovinky na drahu a beres si sebou stopky alebo garmin

to je jak ist do kostopla alebo na jogu a meditaciu so zapnutym mobilom

proste zakazane

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 13.04.2015 21:27:41

>> rudo, 12. 04. 2015 22:39:50

Vdaka za reakciu.

Myslim si, že ten problem pravej nohy sposobuje hlavne hamstring. PO prvom dni som citil iba ten.

Napisal si vela podnetov.

Stou prestavkou mas pravdu, zisla by sa vacsia, ale bol som sam a takto som nemusel mackat tlacitko ani pri starte. Ked nic insie mam k dispozicii max.rychlosti na porovnanie ( ak ked nemusia byt pravdive, za tych isty podmienok pouzitelne)

Neviem si prestavit, ze by mi niekto kto sa vtom nevyzná meral cas, ked som si zvoliltaky sposob startu – dva kratke pomalé kroky.

  • test tých drepov si myslel plne ?
  • …behaj strednotratiarskle rovinky MOzes to prosim konkretizovat ?
  • Ako spoznam, že to mam ukoncit a nejist dalsiu rovinku ?
  • kolko by ich mohlo byt na zaciatok ( koly predstave)3,30, 300 ???
  • U mna bolo u „tychto“ pokusoch priorita v tom, že som chcel velmi lahky tyzden, ale bez zahalania. Tak mi z toho vyslo 6s na max.
  • teraz ked mam aj nejake pociatocne hodnoty, rad sa necham metodicky viest a ST ( aj ked neGArmit) pri tomto nebudem pouzivat. Aj tak som pocas sprintou na nho nepozeral az doma z vynimkov 2 pokusov, ked bol pouzity ako stopky. Cas som pozrel samozrejme az po dobehu.

Toto sa mi zda najdolezitejsie „…tiez sa to beha na styl a na pocity techniku atd

Nedostanem sa k tomu v kratkej dobe, ale urcite to budem robit. Uz mam svoju predstavu, ako to skombinujem s treningom na dlhe trate.

avatar

Sloviensko

rudo muž 13.04.2015 23:51:07

>> ivan99, 13. 04. 2015 21:27:41

opakujem vobec nepotrebujes merat casy ani nic, to som len napsial ze ako sa casy meraju a start sa meria tak ked vidim ze bezec stupil na ciaru startu a je jedna z akeho dlheho nabehu a v akej rychlosti tam stupil

ovsem pre nase behanie meart casy na 50m nema ziadny zmysel

tych 6 sekund je len orientacny metabolicky udaj ked si zistil ze zhruba 50m tak uz to nikdy vioac nemeraj

ja som meraval letmych 200m tak ze som stal na trave medzi cielom a zstartom ked som videl ze bezec stupil na ciaru startu 200m tak som spustil stopky a skratkou som prebehol po trave ku cielu

v mieste startu stacilo polozit nieco viditelne ku mantilu tasku teplaky cokolvek tak som videl zdialky kedy je za tym, ak som pozeral z uhla tak som tu znacku patricne troichu posunul

sterdnotratiuarskle rovinky som predsa vysvetl;iol

bezis technikou a rychlostou akoby si bezal zavod na 800m z nabehu teda akoby si bezal usek medzi 200–400 alebo usek medzi 400–600

nie start a nie finis

a behat ich kolko nohy znesu pociatocny ciel tak dopstat sa na 8–12 a potom ked sio zvyjnes na techniku amozes navysovat

zakladna myslienka je ze ked si myslis ze uz uinava alebo bolest by kazila techniku uz dalej nebezis

dlzka prestavok je taka ze citis ze uz mas vsetku nergiu nazad ale este nezacinasd tyhnut a chladnut

vies ono je to skor o pocitoch a umeni ako o nejakej matematike a presnych cislach a instrukcoiach

ani do postele nelezes s babou s nejakymi instrukciami na papieri a nemserias cas a tep a tak dalej

tazke vnimat AJ svoje telo ;-)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 13.04.2015 23:55:07

>> ivan99, 13. 04. 2015 21:27:41

bezat na techniku a styl mozes hocikde ked bezis po lese a pride rovny usek s dobrym povrchom tak sa sustredis len na styl a beh akoby zadarmo

ze drzis rychlost ale nedavas do tphu zoadnu namahu vsetko uvcolnis s prestanes brzdit zlymi pohybmi a ztuhnutymi svalmi

sprinterskla rychlost je limitovana tym ako rychlo dokazes vypnuty uplne zreklaxovat ten sval co je na par milisekund pasivny ten opacny aby ten aktvivny sval nebol zatazovany a spomalovany tou navyuse preacou ze musi natahovat este aj ten opacny ztuhnuty sval

na ruke to lahko pochopis: biceops-triceps

pre behu ak neuvolnis hamstring lebo si zu unaveny alebo je talk slaby ze je stale napnuty

tak ho prednym stehnom musis premahat a natahujes rychlym,i trhmi prituhnuty skrateny sval az ho poskodis a vyvolas zapal trhlinu alebo vacsiu ztuhlinu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 14.04.2015 08:00:10

Rozumiem,

rovinka sa v tomto pripade mysli 60–80 m ?

… usek medzi 200–400 alebo usek medzi 400–600 – da sa rychlost odhadnut touto charakteristikou „…len na styl a beh akoby zadarmo ?“

JJ, pekne pisane, preco som sa nemohol dostat do frekvencie, Uplne to sedí, hlavne na pravu nohu.

Na zaciatku som behania som robol strecing aj v prekazkovom sede – hlava ku vystretej nohe. Lavy hamstring je na tom omnoho lepsie. To som minule zabudol napisat.

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 14.04.2015 08:09:34

Vcera som bol konecne u lekara.

Krv v moci nebol, bol som ale prvý krat u urologa a ten mi zistil že sa mi vyplavuje ladvinový piesok a mam tam zapal.

Mam ATB, mozno 30 rokov som ich nebral. Dufam, že v nedelu budem na starte.

Takze zacalo to niekedy pred testom na 200m, preto boli zvysené tie tepy. Takze behavam v tomto stave asi mesiac, preto po Hubalovej som mal take bolesti.

Po piatkových sprintoch som mal cca 20minut pokoj a bolesti prisli. Sobota volno, nedelu som si zasiel na Mladu Gardu. UZ miernejsich bolestiach som behal. Nanovo sa to zhorsilo. Zaujimave, že ked som vliezol do savny na cca 60 stupnov a nohy som najvysie ako som mohol, bolesti na 90% ustupili skoro ihned.

avatar

Sloviensko

rudo muž 14.04.2015 08:51:21

>> ivan99, 14. 04. 2015 08:00:10

dlzka roviniek je zavisla od tempa

ak behas temopo 800m rovinky su kratsie 100–150

ak behas rovinky ako 1500 mozes 150–300 ale tie horne dlkzy len ked skutocne zvbaldnes techniku

opakovane 300 sa behaju prave preto aby si ich dokazal zadfarmo bez usilia ale v tempw zavodu

takze po pasivnej prestavke mozesz opakovat znovu a znovu lebo si nesiel do laktatu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 14.04.2015 10:44:01

>> ivan99, 14. 04. 2015 08:09:34 …boli zvysené tie tepy…

Jj, zmena AHR na zname trati je vcelku dobry indikator, ze na jednoho NECO LEZE. Vid ostatne muj koment tady

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 15.04.2015 08:35:32

Berem ciprofloxacin – do soboty rana.

Vcera som mal mat 30–20–10 do kopca,nakoniec som bol bez behu. Od rana som citil navýšenie teploty. Dnes v tomto smere OK. Spal som mozno aj 10H, vypil cez 4L tekutin.

avatar

Sloviensko

rudo muž 15.04.2015 11:14:17

>> ivan99, 15. 04. 2015 08:35:32

moja rada je vzdy:

ziadny trenink ani zavod este 3 tyzdne po dobrati poslednej tabletky a to je len minimum

ak nejde o kvalifikaciu na OH tak aj viac

len lahulinke kratke rege behy ale nie treninky

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 15.04.2015 11:40:28

>> ivan99, 15. 04. 2015 08:35:32 …ciprofloxacin …

Potencialni kontraindikace: udajne mirne navyseni pravdepodobnosti zraneni achilovek.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/…s/PMC113766/

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 15.04.2015 12:05:17

>> jm1, 15. 04. 2015 11:40:28

O tych achilovkach som cital. Dik.

Vzhladom na moju pomalost „v terene“ je jej zatazovanie je velice malé. Co som si odpozoroval ( napr. na rovine ) tak sa viac zacina viac zapajat od urcitej rýchlosti.

V kazdom pripade treba byt opatrny. Vcera som nemal viac ako 36,5 stupnou, ale aj tak som to citil. Odvodil som si to, že telo bojuje so zapalom.

Dnes sa citim OK, vsak aj predch. týžden bol treningovo úplne oddychový.

V nedelu som mal len 3× 800m.

Teraz som si vsimol, že moc mam „biely“ moč, tak ako som zvykol mat predtým na NNS. Uz dlhsie pbdobie taký nebol, ale nejak som to neregistroval – nezameral sa na to.

PO nedelnom behu (nalacno)som nahodil 36H hladovky. Koly zniženiu sacharidov som vypustil bliely jogurt. Len po trosku jem jarnu nepasterizovanú brindzu. ESte rozmýšlam, že si kupim kyslu kapustu. Ale v supermarketoch maju len jednu bez éčok a neviem či by taketo tiez nahradilo probiotiká.

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 20.04.2015 08:29:36

Brutto, blahoželam k umiestneniu. Super cas, medzirocne zlepsenie 38 minut to je z riše snov.

Ak sa nemýlim, tak si sa k tomu dopracoval „len“ navýšením objemu.

Na otacke som ti nestacil ani zafandit, prave som odovzdaval veci. Pravdupovediac som sim myslil, že prides za 10 minút.

Po otacke za 2:15 si este dvoch predbehol. Ale druhu polovicu si mal o 8 min. pomalsiu. Co sa stalo ? Naspat sa bezi o dost lepsie.

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 20.04.2015 08:31:03

Martines,

ako sa ti bezalo ?

avatar

Bratislava

Brutto muž 20.04.2015 08:33:30

>> ivan99, 20. 04. 2015 08:29:36

Ahoj. Dakujem za gratulaciu. Ved prave. po otocke som musel spomalit zhruba pol minuty na km. Inak by bol cas vklude 4:20 h, mal som na to, citil som to, energeticky v pohode. NSS a superkompenzacia vysla na jednotku. Spomalenie vsak muselo prist, nakolko cez tu bolest v prstoch/chodidle sa uz nedalo, hlavne pri zbehoch. Do ciela to uz bolo iba trapenie. Uz som objednany na stredu na ortopediu :) A Ty? Ako to prebiehalo?

avatar

Bratislava

Brutto muž 20.04.2015 08:35:16

>> ivan99, 20. 04. 2015 08:29:36

"Super cas, medzirocne zlepsenie 38 minut to je z riše snov.

Ak sa nemýlim, tak si sa k tomu dopracoval „len“ navýšením objemu."

To ano, ale treba brat do uvahy, ze minuly rok som startoval s fakt hnusnym prieduskovym kaslom… Ten isty rok som zabehol Zoska-Bratislava za 4:38, takze uz nejaky potencial tam bol. Tento rok to bolo zase chodidlo… buduci to uz bude hadam vsetko v poriadku :)

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 20.04.2015 08:40:23

>> Brutto, 20. 04. 2015 08:33:30

…NSS a superkompenzacia vysla na jednotku…

Ako si postupoval ? Dal si S len v sobotu vecer a nedelu rano ? Čo v priebehu zavodu ? Superkompenzaciu si myslel aj Devin, zabehnutý pred týžnom ?

avatar

Bratislava

Brutto muž 20.04.2015 08:56:04

>> ivan99, 20. 04. 2015 08:40:23

Nie, Devin som isiel na pohodu, lebo som sa nechcel donicit (hlavne s tou nohou). NSS som mal cely tyzden dost ostru, dokonca aj v piatok som mal tak do 80 g sacharidov. Tam som aj chcel navysit, no nepodarilo sa mi to :) Sobotu som zacal este fajnovymi ranajkami (vajcia, bryndza, kokosak, zelenina) ale potom ma cakala oslava, kde sa podavala torta (mal som tri kusky) a rezne so zemiakovou kasou a poobede som si dal este horku cokoladu, krupicovu kukuricnu kasu s medom a par kuskov makoveho zavinu s maslom. No a cez preteky agave9 gel a ficalo to ako po masle :)

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 20.04.2015 09:29:46

>> Brutto, 20. 04. 2015 08:56:04

Aj ja som znizil radikalne S. V nedelu dokonca hladovka. Nejedol som ani jugurty, aby boli co najmensie. Lenze z dovodu chorobi som behal nieco podobne rege. V piatok z obavy katastrofi, nakolko tyzden predtým boli iba 3 „sprinterske dni“ som si dal pomalsie zrychlovaný beh. Bol som spokojný a zacal navysovat S.

Za 2 týžne co som nebehal dlhe behy, sa mi uvolnili svaly, citil som sa nadocakavanie.

Dopadlo to katastrofálne. Cervená čiara.

Porovnanie z pred 2 týžnov, ked som to bezal na skusku. Podla HR bol predpoklad zavody ist o 1 –1,3 km/h rýclejsie.

Podla casu a výšky je dobre vidno priebeh na porovnanie. Okolo 60 minuti uz som mal „naskok“ 12 minut. Zbehy behavam rychlejsie ako ludia okolo mna. Tý ma zase predbiehaju v kopcoch. Tu to potom prispelu, zacali u mna znovu bolesti. Asi sa prihlasili aj ATB, ktore som dobral 24H predtým. Po prechode cez asfaltku, kde sa malo podstate zabrat som zacal stagnovat. Na 15km ( Biely kriz) som mal naskok este zachovaný, ale uz to neslo. Po 17km som dokracal do ciela, len luku na konci som vybehol. Takže som dosiel o 1H neskor.

Ten zaciatok mozno bol trochu prepalený, ale viem že aké tempo je po BK, tak to -+ vyjde aj v cieli.

Nalezené položky: 923 První Předchozí | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.