Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Tréning na cross od 15 km a viac.

Tréning na cross od 15 km a viac.

Nalezené položky: 923 První Předchozí | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | Další Poslední
avatar

Sloviensko

rudo muž 11.03.2015 21:15:26

>> Petr Kaňovský, 11. 03. 2015 13:30:13

HRmax zisteni z nahromadenej unavy nikdy nie je skutocny HRmax

iba ak by sme to nazvali unavovy HRmax

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 11.03.2015 22:59:04

>> rudo, 11. 03. 2015 21:13:17

alebo to mozme ponat tak, ze ti co uz po 400–800m dosiahnu svoje najvyssie TF, maju slabucke srdce, ktore sa hned jak zacne nejaka namaha rozbucha a po 1–2minutach uz musi spomalovat. Zatial co ini maj srdce silne a nez sa dostane na vysoku frekvenciu, to uz musia ist svaly hodne dlho na vysoky vykon… debata o tom jake maju sprinteri uzasne gule, mi pride trosku fadna.

Radsej skus vysvetlit, jak to ze niekto pri 1km bezanom na plno dosiahne uz po 500m strop TF a dalej ju ma viacmenej stabilnu, zatial co inemu tf stale stupa cely kilometer. A keby tito dvaja bezali 3km naplno, tak ten prvy opet ma stabilnu vysoku TF uz po cca 500m, zatial co tomu druhemu bude stupat a stabilizuje sa azniekde za 2000m. Pritom v oboch pripadoch mozu obaja mat skoro stejne kludove, startovne i maximalne TF, len nabehova krivka je u jedneho rychlejsia a u druheho pomalsia. A este ten s pomalsim nabehom TF bude mat v zavere 1km nizsi tep nez mal v zavere 3km, zatial co ten s rychlim nabehom bude mat vyssi tep v zavere 1km nez v zavere 3km.

avatar

Sloviensko

rudo muž 12.03.2015 00:03:57

>> SlavoK, 11. 03. 2015 22:59:04

Slavo poviem ti to na rovinu

naozaj niekedy nerozumiem tvojim prispevkom

chces nazoaj debatu ale je to len preto ze si davas iba 1/2 tabletky yohimbinu?

ak niekde bezi naplno 500m a dosiahne HRmax a potom bezi dalej a udrzuje tu max hodnotu…

to je predsa legicky nezmysel

ak niekto bezi 500m naplno tak za cielom padne mrtvy a nebude bezat dalej dlhe kilometre s udrzanym HRmax

sorry

ale do takehot stylu debaty sa ja nejdem vkladat

ty musis najlepsie vediet ze o co ti ide a mna to vcelku nemusi zaujimat

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 12.03.2015 08:27:28

>> rudo, 12. 03. 2015 00:03:57

Tak sme sa aspon vzacne zhodli, ze si na vzdialenost pol zemegule nerozumieme. Ci to je sposobene pocitacovym virusom alebo halucinogennymi stavmi, to nezistime, snad az sa vratis do Europy a nejak nas nase cesty zvedu na ustnekomunikativnu vzdialenost. ;-)

avatar

Bratislava

Brutto muž 12.03.2015 14:46:49

Ono asi zakladny kamen svaru je v tom, ze maloktory bezec si vie predstavit co to vobec je „naplno“. Hlava jednoducho nepusti. Aj ja mam problem s mojim „vytrvalostnym“ telom bezat naplno, respektive asi som naplno este nikdy nebezal. Z toho dovodu ani neviem svoje HRmax. Ano, bezal som rychle useky, aj 100 metrove aj 200 aj polkilometrove a vzdy to bolo tak, ze som na konci lapal po dychu a padal na hubu, ale myslim, ze nejaka rezerva tam vzdy bola. A to je prave ten rozdiel, ktory vklude moze robit aj dalsich 10 tepov/minutu navyse.

avatar

Sloviensko

rudo muž 12.03.2015 21:44:53

>> SlavoK, 12. 03. 2015 08:27:28

ano uznavam ze mas pravdu

Slavo je merozumiem tomu co pises, nechgapem tvoje otazky argumenty a vysvetlenia

a tak sa radsej nebudem ani pustat do odpovedi na tvoje dotazy a ani nebudem rozmyslat nad tvojimi argumentami

mozno ked sa vratim sa mi v hlave rozjasni a budem schopny chapat aj teba

uz si ten posledny ktoremu nerozumiem, nuz co nemozem rozumiet naozaj uplne vsetkym

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 12.03.2015 21:52:01

co znamena bezat naplno v case vyzrane dlhsom ako 20 sekund ulazal pred par rokmi Bolt v Ostrave v pokuse o svetak na 300m.

chlapec bol uplne polomrtvy

mne sa to podarilo naprikald na vysokoskloskcyh majstrakoch na Garde este na skvarovej drahe

na 400m

este z druhej zakruty som vybiehal s naskokom na 1. mieste, na 320 metroch som uz mal cierne pred ocami a na 350 metroch sa zrazu stehna nevedeli uz zdvihnut a ja som sa pekne krasne natiahol na drahu

este dnes mam okolo laktov cierne z tej skvary hlboko v kozi

ked som este na gympli bezal za skolu stafetu 4×333m (taka bola dlzka drahy na Metodke)

tak som si povedal ze ani profesionalom nedovolim aby opdovzdavali kolik predo mnou, to som aj dokazal zrealizovat ale potom som lezal na trave asi 1 hodinu uz aj vsetky ostatne doscipliny skoncili a ja som stale uspesne presviedcal kazdeho ze som v poriadku a sanitku netreba a naozaj som pohodine dokazal vstat a doplazit sa do satni pod sprchy

kto nepadne po 500m behu naplno nahubu, tak je nadclovek, alebo nevie co je to bezat naplno

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 13.03.2015 12:01:36

  • V pondelok, utorok totalne volno.
  • Od nedele vecera necala 48H hladovka. Pravdupovediac som si v utorok myslel, že mam „za sebou“ len jednú noc. Nejak mi to nedošlo. Snad som si to mohol dovolit pred sobotnajsim zavodom (hlavne zbieranie skuseností), kedze som nebehal.
  • streda 33 min. beh zase na BIely kríž – 4,5km, závodným tempom na 15–20km.
  • vcera a dnes zase volno, skusam si kazdy den merat min. tep, možno to nieco dá do budúcnosti.

Ak dnes bude pocasie OK, tak si nieco zahram so synatorom. tak do TF 100, urcite nebudem kopat do lopty.

Zmienený strednajši beh. Priemerné stupanie necelých 8%.

zelená : . . . streda

cervena: . . . sobota, den pred testom na 200m. To pokracovalo nasledne dalej.

modra : . . .zavod Baba – Kamzik ( Raca – Kamzik) skoro spred roka.

Cas zelenej a cervenej skoro na sekundu presné: 33 min.Rýchlejšie o 1 min. ako závod. Priemerne tepy rovnake vo vsetkých 3-ch prípadoch.

V zavode som dosiel hore polomrtvy ( pokracoval este cez 10K ). Vidno to aj na tepoch modra od 3,5. km isla dole – nestacil som.

V dvoch treningoch dost pohode, možno zelená este o nieco lebsie.

Jeden z dovodov preco som to stredu bezal bolo to, že v predch. sobotu ma skoro po celý cas boleli holene.

Dva dni oddychu mi moc prospeli. Lýtka boli skoro OK – neustale citim ake su stuhnute, ale bez svalovice. Konecne kotniky OK- mali uz skoro uplnu roztažnosť ( mozno preto predtym tie holene.) Koly tymto pocitom sa mi behalo super. Je tam pár strmých nieklko metrov dlhých usekov sa kemenmi … . Predtým v sobotu koly rozsahu v kotniku som ich musel zdolat kratkymi krokmi takým behom na sirku. Teraz kratke nasadenie a výbeh. Možno viac ako je zdravé, s dlhým krokom. Otazne , ci je aj na výber, ked je potreba odrazit sa na ploche cos najmenšim sklonom.

Tepy zase vykazovali „abnormalitu“. Pripisujem to únave organizmu ak ked svaliboli na tom dobre. Zaujímavý je 1.km, ten je po asfalte, teda tam niesú ziadne prudke zmeny prevýšenia. Cas zelenej a modrej totožný. Dokonca zelená – v stredu fukal dost silný protivietor, co je do takého kopca zretelne. Tepy extremne nizke.

Ako náhle srdce uz bolo zatazene nad urcitú hranicu, začalo to lietat.

Porovnanie zelená vs. cervená -ocakavané tepy

. . . . . zelena . . vs. . . červená

1.km . . –15 . . . . . . . 0

2.km . . –3

3.km . . +4

4.km . . +4

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 17.03.2015 01:05:50

V sobotu Cez Hubalovú.

Perfektný zázitok. Zišlo sa mi, že cez leto som behal (bosi) v blate a miestami aj vo vode. Cez zimu miestami aj v snehu a na asfalte kopce a zbehy.

Bolo to velice rozmanite a podla mna by takto mal vypadat „riadny“ kros. Zo sportesteru mi nejako zmizol zaznam. Ale kedze som nepoznal trat, nevedel som kde konci, tak ku konci som pozeral aj na vzdialenost. Bolo 25km a nie 24.

AK by platili oficialne udaje UP 830m+ , kedze bud sa islo hore kopcom, alebo dole priemerne stupanie (aj klesanie) bolo cez 6,5%.

Zacal som dost atypicky, rozbiehal som sa okolo 20 minut, vsetko v malej intenzite. Dost bola abeceda, klby slachy achilovka … úplne v pohode. V sportesteri som si nastavil pipanie nad 173HR. Vystartoval mozno aj posledný. Vycsinou som tak v 1/3 pola.

Mal som v plane 2km sa len rozbiehat, dostal som tu info, za ktore dakujem, ze potom bude nasledovat pre mna nebehatelný kopec. Na zaciatku sa mi to zdalo nejake pomale, tak som malico pridal predpokladam ze takto som sa dostal asi cez 20 pretekárov. Trochu som sa zabaval, ako poniektorí sa snazili az zakazdu cenu vyhnut blatu – pomyslel som si, ze vyssie ich to prejde.

Na zaciaku neboli zuzene miesta az k 1. potoku. Predo mnou mozno bolo 10 pretekarov, prechadzalo sa cez kmen. To bol ten spravný cas ukazat minimuskám ( nabehane do 2.000 km – jedny uz cakaju na svoju prílezitost), co ich caka. Asi dvomi skokmy som dostal cez 20 – 30 cm vodu. Na dne bol jemný štrk.

Tepy zase boli vysoke, aj cez 190. Uz som na to nepozeral – stale mi to pipalo. Nejak atypicky ma pichalo v pravom boku, bolo divne ani po case to uplne neodznelo. Na 7. km bol 0,5km dlhý kopec, rad by som videl niekedy elitu ako sa to vybieha, ja predpokladam, ze aj oni to celé nedali. Vsade bolo same blato. Najhorsie useky som behal na usporu casu. Boli miesta, kde sa opatilo ist cez 5cm, vodu ako 20cm blato. Bol tam jeden usek, isiel sa 2×, mozno 25cm kalnou vodou.

Zbieranie skusenosti – ciel splnený. Spravil som jednu chybu. Mal som pas s dvomi 300ml flaskami vody. Stacila jedna, Baba – Kamzik bude treba asi 2 ( tam je az po 15 km a bude aj teplejsie), ale berem to ako trening. V pase som mal mensi banan, rozdelený na 2 casti + malu horalku rozdelenu tak isto. Horalku som mal v plane vyskusat ku koncu, hlavne ako bude na to reagovat zaludok a ci sa m i bude aj lepsie behat po cca 2H. Nedoslo k tomu. Po 1H som si dal pol bananu, dost sa mi to v kapsicke rozhadzalo tak som s tym stratil aj kopu casu. Celkovo som si to spatne nacasoval. 1. flasu som dopil dost blyzko k obcerstvovscke, tal ked som si dal 2 dc iontaku pocas rychlej chodze, bolo to uz privela. Mal som aj kusok malej horkej cokolady, tu som mal dlhsie ponehat v ustach.

Na 2. obcerstvovacku (fyzicky tej istej) som ani nesiel. Ale vidal som sa tou istou cestou akou som prisiel. Usporiadatelia ma upozornili ze sa mam vratit. Celkovo pas mi aj vadí. Horsie sa mi dycha cez brucho. Ked si to dam pod pas, zase to naskakuje. Pri jednom zbehu, ked som to chcel vygradovat ( v ramci testu ) mi plna flase dokonca vypadla, musel som sa po nu vratit. Ale batoh je pre mna nepredstavitelny – ten urcite nechcem, je t v tom teplo. Clovek sa poti ( pripada mi to ako raketa, ktorá potrebuje kopu paliva, aby to palivo dokazalo dostat do vysky). Teraz som beha napr. v ktatkom tricku bez rukavov. Trochu bolo zima vo vyšších polohách, zisli by sa rukavice. Pri konci uz bolo skor teplo. Sestra ma pas s dvomi flaskami 160ml, mozno vyskusam ten. Vsak by som mal byt ak smadný, ked pridem na obcerstvovacku.

Myslim si, že sa mi podarili aj dve dobre taktické veci. Pred obratkou bola asfaltka s vycsinovým stupanim. V nej som tahal jedneho bezca, preto som mozno isiel aj rychlejsie ako som mal. Tak som sa zaradil zanho a povedal: " nech teraz taha on". Nejak sa rozbehol, nechal som ho. Skoncil za mnou, ale to nie je podstatne.

2. bola pri niekolko km konecnom klesani. Pretekarovi predo mnou som nestacil, obcas som ho videl len v dialke. Tahal som osamelý za sebou malu skupinkou bezcou, dost dlhu dobu. Tak som malicko spomalil, nech ma dobehnu. Zaradil som sa za 1.-ho. Dobre som spravil. Zacalo mierne stupanie a bolo to poznat. Za mnou 2 pretekari nas predbehli. Celkovo mi lepsie vyhovuje, ked nemusim sledovat az tak, skadial ide cesta. Oči mi aj dost slzili, predpokladám, že od zimy, niekedy som si nebol istý na co stupim. Mam bežeckeé okuliare,pomožu ? Ku koncu som predbehol ja pretekara predo mnou, ziskal nan 15s a dobehol v tej istej sekunde, ako pretekar predo mnou. Hned som zacal tuhnut + pripojili sa dalsie veci. Podarilo sa mi aj tak vyklusat asi 0,5K. Zdalo sa mi ze nik nema problemy ako ja.

Brutto, myslim si že by sa ti trat urcite pacila.

Uz som asi zistil , peco asi mam navýšené tepy.

Cas som mal presne taký, ako som odhadol keby som isiel naplno – 2:30. V podstate to aj tak bolo. Vtedy som to bral za velice optimisticky variant. Vyratal aom to tak, ze 10km/h by som mozno dal.

Sorry za dost kostrbatý text, ale ako vzdy to pisem na viacejkrat a v hlave mam kopu mysienok.

avatar

Bratislava

Brutto muž 17.03.2015 08:28:34

Paradny report, dakujeme :) Trat sa mi pacila uz len z toho Tvojho opisu, super. Jaj uz sa neviem dockat Kamzika, myslim ze si to tam uzijeme :) Co sa tyka toho pasu na flasky, aj mne dost vadi, vsimol som si, ze je rozdiel ake mam pod nim oblecenie. Niekedy mam take tricko, ze ten pas na nom drzi ako prikovany aj pri rychlejsich zbehoch dolu kopcom a niekedy mi zacina lietat aj na rovine pri 5:30-kovych tempach. V kazdom pripade pomohlo, ze som natolko schudol, ze mi vyrazne trcia bedra a na tie si ten pas viem celkom slusne natiahnut hahaha. Ale dlhsie behy beham ovela radsej s ruksakom, po niekolkych km uz ani nevnimam ze ho mam na sebe a ked ho dobre stiahnem, nelieta ani pri 4-kovom tempe. Na KBK ale tento rok beriem len jednu trojdecovu flasku do ruky, to uplne staci. Tie obcerstvovacky su tam luxusne nahusto.

avatar

Sloviensko

rudo muž 17.03.2015 09:33:45

a co tak drzat 2 male flasky v rukach

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Modra

Celkem 1869,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:55 (2016)
půlmaraton: 1:20:51 (2016)
maraton: 2:58:16 (2016)

martines muž 17.03.2015 10:56:49

Super Ivan cakal som kedy tu prispejes dojmami z preteku, nakoniec som sa zucastnil aj ja aj ked mi to nebolo odporucane vzhladom na to ze idem o dva tyzdne CSOB polku…trat ako pises bola vyborna, ja som zvolil taktiku kracania do kazdeho strmsieho kopca a v zbehoch som sa snazil ist do plnych (aj ked niekedy to nebolo najbezpecnejsie). Zacal som tiez volnejsie niekde cca v polovici startoveho pola. Ako sa ale zacala cesta zuzovat tak ma napadlo ze vela ludi bude pri prechadzani potokmi zbytocne stresovat tak som radsej vyraznym zrychlenim predbehol asi 20 ludi. Kusok za prvym vacsim stupanim som sa nechal viest bezcami predomnou a zle som odbocil ale kedze to tam poznam tak na spravnu cestu som sa dostal celkom rychlo, niektori si tam fajn pokluckovali a stratili cas… Stupanie na 7.km u mna celkom fajn posluzilo na vydychanie po predchadzajucom zbehu po sirsej ceste kde sa mi darilo drzat vysoke tempo, a hej toto stupanie kracal aj prvy co viem :) Na prvej obcerstvovacke som sa zastavil asi na 10s, dal dve dcl jontaku a zobral zo sebou kusok bananu (v ruke som mal este cely cas jeden gel). Asfaltovy usek na otocku a spat som isiel ustalenym tempom v spolocnosti jedneho bezca, naspat som sa trochu odtrhol nabudeny povzbudzovanim kamosov ktori bezali v protismere na otocku. Pred druhou obcerstvovackou som dal spominany gel, zapil ho zase asi 2 dcl jontaku z obcerstvovacky. Na obcerstvovacke ma obehli myslim ze styria bezci ktorych som ale v zbehu rychlo dobehol a neskor aj nechal za sebou. Poslednych 5 km bola pekna rychla technicka cast s prebehmi po mostikoch cez potok a jednym mensim ale o to viac zakernym stupanim. Ak uz clovek nema dost sil tak ho to vie pekne dorazit. Mne sa islo tentokrat vsak velmi dobre, dobehol som jedneo bezca ktori sa vsak uz nechytil a tak som celkom sviznym tempom dobehol dobre naladeny do ciela na konecnom desiatom mieste.

Tolko pretek z mojho pohladu, sory ak to nie je bohvieco citanie ale nikdy som nebol nejak na taketo vylevy :-) …ale nedalo mi to

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 17.03.2015 12:07:56

>> martines, 17. 03. 2015 10:56:49*

Fain citanie, vidim že dojmy su velice podobne.

Chcel som ist rovnakou taktikou ako ty. Nepodarilo sa. Ta siroka cesta dobra na zbeh bola prave ta, na krorej mi vypadla flasa. Vsak sa to dalo predpokladat, že ak sa to stane bude to na rýchlom úseku. Nasl. som sa do toho kopca nesetril, predbehol som tam aj zopar bezcov. Viem, ze pre bezca mojej urovni nestoji usetrenie 30s – 40s za to. O to rýchlesi som mohol byt po tom.

Ja som bol v tej pozicii bežca, co sa mal zaradovat pred potokmi. Nevidim dovod, preco ich „neprebrodit“ dvomi krokmi ak je obuv na to vhodná.

Ten technický zbeh s mostíkmi, bol super. Preto som sa aj nechal „zviest“ a tahal skupinku za sebou. Tam mi aj slzili oci. Bola nahoda, že som sa nechal dobehnut pred tym miernym stupaním – tam by som sa dorazil. Chcel som si trochu vydýchnutí pred finisom – nevedel som kedy bude.

avatar

Modra

Celkem 1869,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:55 (2016)
půlmaraton: 1:20:51 (2016)
maraton: 2:58:16 (2016)

martines muž 17.03.2015 12:38:45

>> ivan99, 17. 03. 2015 12:07:56

Vidis, az teraz ma napadlo ze som mal tiez problemy s „prislusenstvom“, pri prvom rychlejsom zbehu sa mi uvolnil hrudny pas a posuval sa mi dole. Tak v rychlosti som si ho daval dole a neskor potom nechal na prvej obcerstvovacke… Hned po prvom potoku som mal mokre nohy… dopredu si vyhliadnem na potoku nejake kamene alebo plytsie miesta ale ze by som tam maturoval minutu nad tym a hladal to „naj“ miesto to nie. Neviem k tomu opasku a vode, ja si myslim ze pri podmienkach ake boli a rozmiestneni obcerstvovaciek voda nebola so sebou potrebna. Ak pravdaze clovek dostatocne pil v predoslych dnoch a neisiel nejak extremne dlho po prvu obcerstvovacku.

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 17.03.2015 12:55:42

… voda nebola potrebna.

Súhlas, bol to aj v tomto test na B – K. Nakolko nad 19km som zavody este nebehal. A na trening vodu nenosil – chýbaju skusenosti. Tu to bude az na 15 km, ale trat omnoho menej clenita. Dost zavisý aj od pocasia. Este si pametam ako pred rokom na B – K ale 15km, som ako jediny drzal pri behu 1/2 literku. To som mal pred sebou len 5k, ale stale do kopca.

Od 1. obcerstovacky som nepil, druhu flasu som celu vylial pred konecným zbehom.

avatar

Modra

Celkem 1869,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:55 (2016)
půlmaraton: 1:20:51 (2016)
maraton: 2:58:16 (2016)

martines muž 17.03.2015 13:10:41

>> ivan99, 17. 03. 2015 12:55:42

Min. rok BK to bolo u mna tak na hranici, isiel som bez vody/obcerstvenia. Ale skor som mal problem s nedostatkom energie na 13–15km. Tento rok planujem zobrat jeden mensi gel, ktory nebudem zapijat a dam ho niekde cca na 12. km. Hlavne dostatocne hydratovat dva dni pred.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 17.03.2015 13:52:12

>> martines, 17. 03. 2015 10:56:49

Ten prvy nie je zrovna znamy tym, ze by bol prilis dobry vrchar. Cim dlhsi pretek a cim dlhsie/strmsie kopce, tym vacsi hendikep pre neho. Na svoju vysku je totiz dost tazky, aj ked je silovo dobre vybaveny. Na pretekoch do 2h ti rychlejsi vsetky kopce behaju, s vynimkou nebehatelneho podkladu (sotolina v 40 stupnovom svahu, extremne blato, atd.). Skratka sa predklonis, skratis krok a drzis frekvenciu. Este sa mi nikdy nestalo, ze by ma chodec predbehol :) V Karpatoch nie je taky sklon, ktory by sa nedal vybehnut -na chodniku, nie cez hustinu. Inak vec je ultra, kde davas na vahu usporu energie vs. usporu casu, tam uz treba zvazovat co chodit a co behat. To vsak nie je pripad na 25km.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 17.03.2015 14:08:17

>> ivan99, 17. 03. 2015 12:55:42

Ja som bezal B-K minuly rok so sest deckou s Hammer praskom s proteinom. Drzal som ju v ruke a pri tom relativne pomalom tempe, co tam clovek vyvinie, to vobec neprekaza. Bolo dusno a teplo a dopil som ju pred druhou obcerstvovackou. Na prvej som nepil, len som si tromi poharmi oblial vyron na clenku a rozbite koleno (figu som videl skrz zapalene spojivky, co som chytil spolu s nadchou od dcery par dni pred startom, preto ta nehoda uz na 8.km).

Dva roky predtym, ked som tam bezal na rovnakej pozicii, som mal iba gel na istotu a asi by som ho ani nepotreboval, kedze som mal za sebou maratonsky trening v predchadzajucich mesiacoch, ale uzil som ho po tom, ako som zbehol z trate a stratil vedenie. Vedel som, ze budem musiet prudko zrychlit a do kopca po dotiahnuti sa, zabrat naplno. Na to som potreboval rychlu energiu a mal som na to cca 40min. Po 15min zabral gel a asi 10min ucinkoval. Vyuzil som to a nejako to dotrapil do ciela, nastastie bez krizy.

To v r. 2011 bola uplne ina kava – bez vody, bez gelov a s pochodom smrti v zavere (po predlzeni trasy o 1,5km). Natahoval som sa az do 22.km s neskorsim vitazom, ktory bol aspon o level lepsi bezec. Tak mi dosla energia prave pod kopcom, kde som si uz zacal verit :) Fakt si nepamatam poslednych 15minut a dodnes netusim, co robili ti dalsi za mnou a neprevalcovali ma. Na fotkach vsak vypadali rovnako zdesene pri tabulke „26km, este 1,5 do ciela“ :) Od toho rocnika som si zacal nosit gel, dovtedy som v Karpatoch na ziadnom, aj podstatne dlhsom, nikdy nic nejedol a pil iba v teple.

avatar

Modra

Celkem 1869,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:55 (2016)
půlmaraton: 1:20:51 (2016)
maraton: 2:58:16 (2016)

martines muž 17.03.2015 14:13:02

>> Mato, 17. 03. 2015 13:52:12

Sklon neviem aky presne bol ale bolo to preorane blato od traktorov a do toho sneh… to bolo len tak po mimo nechcel som aby sme tu zacali riesit beh vitaza :-)

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 17.03.2015 14:17:12

>> martines, 17. 03. 2015 14:13:02

Hmm a toho druheho poznam este lepsie. Tiez nepatri ku gazelim typom :) Teda pri vsetkej ucte, ale vybiehat kopec a rvat sa s nim, su dva odlisne svety a uplne ine techniky behu.

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 19.03.2015 08:09:10

Ked sme pri tých stavebných materialoch.

Mavam probelemi z ladvinovým pieskom, tak raz za 6 rokov. Uz som to asi 12 rokov nezaregistroval. Spoznam to ak tak, že ma boli lave vajce.

Tieti priznaky som pocitoval aj zopar dni pred zabehnutou 200m. Bolest ale vyplavovania cez mocovod som nezaregistroval. MOhlo to byt samotnom zavode, kde som si to mohol zamenit z „pichaním v boku“. Vždy som to mal doteraz na lavej strane a teraz by to bolo 1. krat na pravej. Tak toto + tvrdsi trening moze byt dosledok zvýšeného HR.

Po dobehnutí zavodu som bol hotový (regeneracia prichadza pomyly), že by to bol dosledok HR, ktore bolo (mozno) týmto zdravotným stavom podstatne zvyšené. Hlavne ma bolelo to lave. A to tak, že boli problém prejst par desiatok metrov.

Na druhý den som si bol dost istý vyplavovanňim, pocitoval sommiernu bolest v krizoch. Teraz som si uz menej, fakt je ze mam aj omlatenu bokovu kost asi od pasu.

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 19.03.2015 20:48:19

  • v pondelok rege 2km. Nikdy predtym som nemal pri 120 HR rýchlost ani okolo 7km/h. Zvycajne to bolo cca 6,5km/h. Teraz 118 pri 7,6km/h.

Teda navysenie viac ako 1 km/h.

Citim sa tu nejaký „menejcenný“. Toto sa mi obcas asi stava, pripisoval som to ( aspon pracovne) dlhodobej unave. Dobre by bolo, keby aspon cas by sa zachovala do buducna. Toto som sa jeden cas snazil vysvetlit Petrovi, uz chapem ze to nebral do uvahy – nepozna to.

  • v utorok MAFF 4km, navysenie o trochu menej
  • streda MAFF 6km, cca +0,5km/h+
avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 21.03.2015 21:57:19

Rudo,

co si o tom myslis ?

Vo stvrtok rege 1H, AHR 121 v tých intenziach ako v pondelok.

Ružova Rege, cierna minulý rok.

Pri 7km/h ( 7,5 km/h)by bol TF:

minulý rok min. 125 ( 130 )

teraz 115 ( 120 )

Pri rege som 1. a posledny km nebral do úvahy. To bolo pribehnutie a odbehnutie z drahy. Celkovo bolo 7km.

. . . .

. . . .

V piatok som bol konecne v lese – mierne kopce. Mala intenzita 140 – 150 HR. V tomto pripade rýchlost mensia ako min. rok.

Ako si to vysvetlit. V nizkych HR( 115 – 125 ) podstatne vyssia rychlost ako je u mna obvykle a pri tých stredných ( 140 – 150 ) a urcite vysokých zase nižšia.

Unava z pretekov este je.

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 21.03.2015 22:08:25

>> ivan99, 21. 03. 2015 21:57:19

Nejsem Ruda ;-) , presto komentuji:

  1. Prah (laktatovy, resp. AEP) na tepu 180, resp. rychlosti 13 km/h
  2. na nabeh 5000 km jsou Tve tepy pro konkretni rychlosti relativne vysoko
avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 21.03.2015 22:16:34

>> jm1, 21. 03. 2015 22:08:25

Vdaka,

ale o to mi neslo v prvom rade. To je minulý rok. Je to len na porovnanie.

Pozri na ten ruzovy kusok dole v lavo. To je sucasnost.

Pricim na 140 TF a vyssie je to horsie, ako min. rok. Rychlo to stupa hore.

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 06.04.2015 23:36:13

>> rudo, 10. 03. 2015 00:32:57

…skus bezat naprikald 250m a zapni meral uz na 250m znacke pricom zrychluj pomaly a na znacke 200m uz tahaj naplno…

To by bolo dobre mat dva pristroje so sebov. Tyzden po zavode bol syn zase na Garde. Skusil som zase 200m letmych. Pri predch. pokuse som zistil, že scanovanie sportesteru na miesto 1s boli 2s. Takže aj dosiahnutie max. rychlost mohlo byt dost skreslene. Cestou som sa snazil otestovat ST oproti rychlosti tachometra. Pri rychlosti 20km/h som prudko pridal plyn nieco cez 40km/h. Odozva sa mi zdala. že mohla byt aj 4s. Takze asi udaje treba brat z rezervou.

Cas navlas rovnaký 32,2s . Uplne iný priebeh. Zaujimavý je predch. beh kde max rychlost som dokazal drzat 6s, tak ako trva ATP. Tentoraz poc. rychlost vyssia.

Tepy OK, nie okolo 208 ale 180. Ako prvotný problem vidím, že to robim v unave a stuhnutými nohami.

Dalej, pociatocne TF je vysoke. Doteraz som to robil z vyklusu s tým, že od 200m som sa snazil byt v maxime. 150–165 je urcite na pociatok privysoke.

Takze niekedy na buduce. Postavim sa tak cca na 240m – pomaly budem zrychlovat. Pre mna plati(lo), cim mensi rozbeh tym lepsie ( mozno za mladi, ak by som to niekedy bezal by platilo, ze letma 200-ka bolo dost blyzko standartnej ). 200m je pre mna zadaleko – to som hned vedel, preto tento test povazujem za taky, co ma velku vypovedaciu hodnotu.

V polovicke behu som zacal citit pravy bok a taktiez lave vajce. Asi ma to aj ovplyvnilo. Skusil som to dat aj 2.x, ale koly spomentym problemom som to nedokoncil, bolo to ale aj o dost pomalsie.

Tak som si al 1.x v zivote nejake serie tempovych behov.

Pozrel 2. polcas synovho zapasu a ked skoncil v simol som si dost rychleho atleta ako trenuje. Nevidel som ho od 1. sekundy. Ked isiel 2. raz, tak som si myslel, že vyklusava. POtom mi zaplo. Behal 200m ( klasických), sracoval si dokonca trat cez travu. Niekedy zaliezol do nutra, zeby napit sa ? Ten druhy beh nebol vyklus, proste radikalne zvolnil – takze som nebol sam.

avatar

Sloviensko

rudo muž 06.04.2015 23:58:05

>> ivan99, 06. 04. 2015 23:36:13

jasne ze je ti 200m moc dlhe

lebo na to potrebujes viac ako 30 sekund

a dostavas sa do laktatoveho rezimu

preto sa aj robi tento test

si vsimni ze vsade pisem ze sparvny alakticky trenink ma 2 stupne

uplne na plne gule 6 sekund

a takmer uplne na plno 15–20 sekund

takze keby som tebe predpisoval trenink, tak by to boli alakticke useky 120–150 metrov co by sa presne doladilo podla casov

pre teba trenovat 200m je nespravne je to iba obcasny test

ale test sa beha oddychnuty lebo chceme vedet co dokaze, nie ako si unaveny po pretekoch

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 08.04.2015 09:27:08

>> rudo, 06. 04. 2015 23:58:05

jj, bezal som to, lebo som tam bol – neplanoval som to.

…uplne na plne gule 6 sekund

Minulý týžden som si dal „do tele“. Preto som si na tento „naplanoval“ dost volny. 19.4. bude Baba a o tyzden na to test 1/2HM – Uvidim, ci sa nožnice trochu vyrovnali. Preto to s pripravou nechcem prehnat.

Chcem behat iba rovinky. V pribehu 4 dni si dam len 2×. akoze sprinty. . Nasl. –7 až –3 pritvrdim resp. bude nieco rýchlejsie, ale nie moc dlhé, –2 az –1 upne volný.

Prvý krat v zivote budem robit sprint. trening. Ide mi v prvom rade o to, zmensit objem, oddych noh z kopcov…

Budu to 60m, nebudu „na plne gule“ sustredim sa na dosiahnutie max. rychlosti, cize tak, aby v pribehu nedoslo spomaleniu.

avatar

Sloviensko

rudo muž 08.04.2015 09:38:56

>> ivan99, 08. 04. 2015 09:27:08

jasne neprezen to

na kazdu babu musis ist cerstvy

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 08.04.2015 10:07:03

Takze po nezdarenej 200m, iby tak nepremyslene „na pocit“ tempove behy. Bolo to mozno rýchlejsie, ako by bolo vhodné:

anaeróbny prah predpoklad 12,8km/h

1K . . . 11,5km/h

3K . . . 9km/h ANP . . – zamer bol AEP – 4km/h ( pod ANP)

3K . . . 11,3km/h (5:18) – zamer nevysiel – AEP – 2km/h

1K . . . 12,0 km/h (5:00) – postupne navysovanie na dalsie

2K . . . 13,2 km/h (4:33) – zamer AEP nevysiel, skoro o 0,5KM/h rýchlejsie, tempo o 3s rýchlejsie, ako realna 10K.

Tepy týžden po zavode boli este vysoke, posledné 4K došli do normalu – žlte trojuholníky:

Posledné 6K:

Nalezené položky: 923 První Předchozí | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.