Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Ťažké nohy pri behu z práce - čo s tým?

Ťažké nohy pri behu z práce - čo s tým?

Nalezené položky: 37 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Celkem 4339 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:05:18 (2011)

Nina H. žena 25.03.2014 18:19:12

Zdravím všetkých bežcov a prosím o radu: Snažím sa behávať do práce a z práce. Mám to 4km tam, 4km späť, v oboch prípadoch najprv bežím z mierneho kopca, v závere do mierneho kopca. Ráno behávam nalačno a sledujem, že sa mi zlepšil výkon (zvládam odbehnúť rýchlejšie, čas sa zlepšil o cca 7minút pri porovnateľných tepoch)ale poobede to nejde a nejde. Mám sedavé zamestnanie (väčšinu pracovnej doby trávim posediačky pri monitore, pôvodne som si myslela, že mám tak ťažké nohy z opätkov, tak som tieto vyradila spomedzi bežného nosenia a nosím nízke poltopánky. Skúšala som domov bežať poobede nalačno, najedená, na tukoch, na sacharidoch, na bielkovinách, nič sa nezmenilo. Pri behu domov jednoducho už po 30m cítim, že sa mi zvyšuje tep nad normál (aj pri veľmi pomalom behu) a zvládam odbehnúť bez prestávky max. 2km (dole kopcom) a je jedno či idem extrémne pomaly (rýchlosť chôdze), rýchlo alebo normálne. Po 2km musím prejsť do chôdze a poväčšinou sa už nerozbehnem. Chcel by som sa v lete pokúcsiť dať polmaratón pod 2 hod. + ich odbehnúť tento rok viac, ale vzhľadom na toto mám problém natrénovať vôbec na jeden, o kvalite ani nehovorím. Neriešili ste niekto v minulosti podobný problém? a ak áno, podarilo sa Vám ho vyriešiť?

avatar

Sloviensko

rudo muž 25.03.2014 19:11:34

>> Nina H., 25. 03. 2014 18:19:12

pricina je jasna, telo je alergicke na pracu.

sedenie na stolicke je cinnost na ktoru telo nebolo navrnute a pre darwinovcov, sedenie vyzaduje velku cervenu rit podla ich predchodcov.

z hladiska behu sa mozes na to pozret aj taakto :

rano bezis bez rozcvicenia na plne gule v tempe osobaku, hrda ze to das o 7 minut rychlejsie a tak namiesto ranajsieho rege behu ides anaerobny trenink v zavere do kopca asi aj hodne lakticky. laktat sa sice lahko vyplavy ale nasledky anaerobneho behu na hranici osobaku su citit zvycajne aj nasledne 2 dni, takze urcite su citit v ten den popoludni najme ak medzi tymi 2 fazami nebola mozna regenarcie, masaz strecink, joga vodne virivky, nohy hore, visiet hlavou dole a podobne a neblo mozne ani ziadne aerobne vyklusanie.

Africki elitni majstri umenia bezeckeho na 3km a 5 km urcite nebehaju 2× denne naplno usek 4km bez rozcvicenia a bez vyklusania

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 517 km
Minulý měsíc 0 km

Lazarus muž 25.03.2014 19:41:48

Měl jsem trochu podobný problém. V práci stojím/chodím/po­bíhám 8 hodin skoro v kuse a občas mám těžký nohy i při chůzi z práce. Pomáhá mi postavit se tak na 2–3 minuty na hlavu. Nezkoumal jsem proč(to by mohl vědět rudo), ale celkem to funguje. Nevím jestli ti to pomůže, ale aspoň to nic nestojí.

avatar

Desert muž 25.03.2014 19:47:16

>> Nina H., 25. 03. 2014 18:19:12

těžko porovnat spánek a sedění v práci, při tom sedění to může být i špatná krevní cirkulace a nedostatečná elasticita žilních chlopní, která může zrovna reagovat na laktáty, tak na nedostatek tekutin, nebo i pohybu, někdy je dobré hodit přestávku a dát strečink,

avatar

Sloviensko

rudo muž 25.03.2014 19:49:42

>> Lazarus, 25. 03. 2014 19:41:48

stoji to, na hlave

ide o lymfaticky system ktory nie je schopny pracovat proti gravitacii. preto spavame horizontlane preto si vykladame nohy, preto sa predavaju kompresne podkolineky, gate atd

preto sa na masazi masiruje od noh smerom k srdcu a preto sa robia obratene polohy aby takto gravitacia bola nas priatel aspon na chvilu

pri sedeni je to o to horsie ze sa strati aj svalove napatie a aktivita ktora predsa len pomoze ako tak a pri nespravnej stolicke sa mozu preseknut aj priechody pre krv aj pre lymfu= hrana stolicky zarezana do hamstringu

tajne samomasirivanie pod stolom moze pomoct rukami sa postupuje zasdne smerom hore po lytkach a hore po stehnach a ak sa da aj po hore po chrbte najme v oblasti krizov

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 25.03.2014 19:51:04

este dodam ze ked Kratochvilka mavala 2× denne tazky trenink, tak medzi fazami spala-lezala – mala z unimobunky vlastnu spalnu priamo na stadione

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 4339 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:05:18 (2011)

Nina H. žena 25.03.2014 20:05:54

>> rudo, 25. 03. 2014 19:11:34 Nemyslím, že chodím na hranici možností, ranný beh mi trvá teraz cca 27 min pri 4km, čo určite nie je žiadne rýchle tempo, navyše si strážim, aby som sa nezadýchala a bežím nalačno, pri behu na plné gule by ma s mojím nízkym tlakom bez raňajok niekde vykotilo. A tempo mám pomalšie ako pri bežných behoch napr. cez víkendy. Navyše, keď som kedysi (pred tým ako som začala chodiť do práce) behávala 2× denne, nikdy som nepostrehla, že by som pri druhom behu mávala ťažké nohy a to som tiež behávala ráno beh nalačno max do 5km, poobede dlhší a rýchlejší beh. Skôr ma napadlo to, čo spomínaš s tým lymfatickým systémom, prípadne niečo s krvným obehom, že sa mi pri sedení nedokrvujú nohy…dalo by sa to niečím riešiť? ohy síce po stolom každú chvíľu natiahnem, prípadne sa prejdem po kancelárii, ale zjavne to nestačí. >> Lazarus, 25. 03. 2014 19:41:48 S tým postavením na hlavu to skúsim, uvidím, či to zaberie. Inak ešte pre upresnenie, v lete keď boli veľké teplá som chodievala z práce peši a behať som šla až keď sa ochladilo a vtedy pocit ťažkých nôh nebol. Len som mala problém s tým, že už bola tma a beh potme mi až tak nevyhovuje (vzhľadom na lokalitu kadiaľ behávam).

avatar

Sloviensko

rudo muž 25.03.2014 20:14:33

>> Nina H., 25. 03. 2014 20:05:54

mne osobne velmi pomoze ked si lahnem na chrbat a zdvihnem na lopatky podpren krize rukami a nohami naprzdno imitujem pohyby ako cyklo, beh a vselico a tiez ked nohy uvolnis a zacnes ich triast ako keby si bola pod elektrikou, pricom ako meniss polohu noh mozes triast lytka lebo stehna a podobne treba sa s tym pohrat

ak tomu das hoc len 2 minuty napriklad 3× pocas dna musis citit velky rozdiel

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Púchov

Celkem 68326 km
Minulý měsíc 466 km
10 km: 0:36:39 (2010)
půlmaraton: 1:19:49 (2007)
maraton: 2:50:02 (2007)

Rosi muž 25.03.2014 20:17:47

>> Nina H., 25. 03. 2014 18:19:12

kedysi som tak behával do práce a z práce aj ja – teda ráno 14km a poobede dalšich 14km+viac – ako kedy. Tiež som mával ťažké nohy, ale po nejakom čase to prešlo. Vysvetloval som si to tým, že moje nohy sa nedokázali za tých 8 hodin v práci dostatočne adaptovať na dalši trening. Zo začiatku by som ti radil radšej chodit jeden z tých behov uplne pomaly – rehabilitačne , proste len zbierat kilometráž. Postupne časom potom behat behy intenzivnejšie, ked bude telo na ne viac pripravené.

avatar

Celkem 4339 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:05:18 (2011)

Nina H. žena 25.03.2014 20:24:39

>> rudo, 25. 03. 2014 20:14:33 ďakujem, určite vyskúšam a dám vedieť, či to zabralo. >> Rosi, 25. 03. 2014 20:17:47 Tak pri 28km denne sa ani nečudujem ;-) Toto je u mňa bohužiaľ stav trvajúci takmer 2 roky, ani jeden z tých behov nebežím naplno (ráno nalačno sa mi nedá a poobede z práce to nejde aj keby som chcela) v dni keď nebehám, tak do práce aj z práce kráčam, takže tých 8km prejdem tak či tak. Našťastie teraz sa už dni predlžujú, tak opäť nabehnem na systém chôdzou domov a večer aspoň tých 6km…hlavne ma to mrzí z toho dôvodu, že som dúfala, že naberiem vyššiu kilometráž, takto sa stále držím okolo 90–100km mesačne max.

avatar

Sloviensko

rudo muž 25.03.2014 20:36:21

este priadam jednu radu : nohy v teple vacsinou sa radi chladit svaly, bezci aj chodci postavaju v studenych riekach horskcyh potokoch jazerach a podobne. Mne ale osobne regenracne funguje prave teplo a prehriatie, a ked mam nejak estra svalovicu a potrebujem komplet rege do nalsedovneho rana tak spim v 2–3 vrstvach na nohach a zakryty aj 2 duchnami pocas dna to ide tiez oblecene termalne gate a na to hrube teplaky niekedy ked je zima a nechem kurit natiahnem este hrube lyziarske gate.

v robote to mozes tiez skusit tajne tak si termal pod rifle alebo 3 vrstvy pancusiek a podobne. ,ne vyhovuje ked su vsetky vsrtvy len po clenky aby som mohol pritom casto menit ponozky ako nohy sa pri prehriati potia

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 4339 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:05:18 (2011)

Nina H. žena 25.03.2014 20:39:53

>> rudo, 25. 03. 2014 20:36:21 v kancelárii mám chladno, to je pravda, ale s tým vrsvením oblečenia si asi nepomôžem, pod kancelárske nohavice alebo sukňu toľko vrstiev nedám (+by to zle vyzeralo) ale vyskúšam nohy do niečoho zabaliť. Keď sa tak nad tým zamyslím, možno v lete na tie nohy malo vplyv aj teplejšie počasie a vyššie teploty v kancelárii…

avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 26.03.2014 08:38:04

diagnoza-pohodlnosť.Aktívny životný štýl,navyšenie kilometráže a progres v OV posunie-lepšia adaptácia tela na záťaž.....ked týmto všetkym sa disponuje,tak strečing masáže a pomalé rozbehy.Zatial nie si bežec,treba sa rozbehať.eto vsjo.

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

Kladno

Celkem 3473,25 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:22 (2005)
půlmaraton: 1:38:29 (2005)
maraton: 3:31:00 (2010)

Lucínek muž 26.03.2014 10:18:51

U mě je to třeba přesně opačně – ráno se mi rozebíhá pomalu, první 2km se teprve dostávám do nějakého tempa. Zato odpoledne z práce vyběhnu a jsem bez námahy na tempu, které mám ráno skoro jako maximálku.

Souhlas s tím, že teplo pomáhá – já to tak také vnímám. Masér mi radil používat kombinaci horké + studené sprchy, střídat ty teploty několikrát rychle po sobě.

avatar

Celkem 4339 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:05:18 (2011)

Nina H. žena 26.03.2014 10:18:54

>> runtachykard72, 26. 03. 2014 08:38:04 Nuž, neviem z čoho si usúdil, že som pohodlná. V dni keď nebehám buď nachodím peši 8 a viac km,chodím do posilovne alebo cvičím doma + cez víkendy túry alebo dlhšie prechádzky. A ak si usúdil, že bežec nie som z mojej kilometráže, tak v prípade, ak bežca definujeme ako niekoho kto nabehá X km (čiže viac ako ja momentálne) tak z tvojho hľadiska asi bežec nie som. Mne nerobí problém OV, nemám problém bežať aj 2 hodiny vkuse, cez víkendy v pohode zabehnem dlhší beh, nemám problém zabehnúť vkuse polmaratón (nebavme sa o časoch, viem, že som pomalá.) Kilometráž by som navýšila veľmi rada, ale keďže mám zamestnanie aké mám, potrebujem k tomu behávať cez týždeň 2× denne, pričom pôvodne som mala v pláne navyšovať kilometráž práve poobednými (podvečernými)behmi z práce, čo sa mi bohužiaľ nedarí. Takže pokiaľ nechceš prispieť nejakou radou (okrem toho, že sa mám rozbehať, čo sa snažím ale zjavne niekde nastala chyba). Tak nevidím v tvojom komentári prínos…

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 26.03.2014 11:31:21

Ten problém mám taky a kolega biker, taky. Snažím se nedívat na tepovku, ono se to po deseti kilometrech upraví. (Ano, kratší běh stojí za hovno.)

Příčiny, kterými si to vysvětluji:

  • horší cirkulace díky židli,
  • káva (blokuje aerobní metabolismus),
  • stres (na úrovni hypofýzy je psycho a fyzično stejné)
Motto: No toto!
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 26.03.2014 11:59:54

>> pam65, 26. 03. 2014 11:31:21 …káva (blokuje aerobní metabolismus)…

A na to přišel kdo?

Pro srovnání, tady v Plos ONE došli loni při slepém testu k závěru, že „…coffee (5 mg/kg/BW) consumed 1 h prior to exercise can improve endurance exercise performance…“ ;-)

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:05 (2009)
půlmaraton: 1:44:15 (2013)

prema.cech muž 26.03.2014 12:31:20

>> Nina H., 26. 03. 2014 10:18:54

ad diagnoza pohodlnost: to jsou jenom takovy namachrovany kecy, to bych asi nebral moc vazne. kazdej se chova podle toho, jak je to komu prijemny, takze asi tak. je sice hezky, ze nekdo ubehne xkm za x minut, ale to neni rozhodujici. takze to bych nebral moc vazne. ony i fotky u profilu obcas reknou mnohe… kdyz slysim, ze nekdo beha 300km/mesicne tak, ze se jde dopoledne probehnout, pak spanek, pak probehnout, tak to samozrejme chapu. ale ja proste ten cas nemam, takze optimalizuji a vim, ze nikdy vic jak 200 nedam. neni kdy. takze neni to o tom, kolik behas, ale jestli vubec behas.

ad tezke nohy: za sebe musim rict, ze bych nedal behat do prace/z prace, mam tezky nohy, nechce se mi ;). co rika rudo je zajimave, me napriklad pomaha protahovat behem dne nohy (v sedě na špičky, na paty), ale i tak bych to pres den nedaval. vazim o asi 20kg vic, nez vecer. proto jsem zvykly behat vecer (deti uz spi), kdy se clovek lehce protahne a nesedi cely den u kompu. spis bych zvolil behani jindy, nez do prace z prace. pokud mas cas, tak klidne v podvecer je to, dle meho, idealni.

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 26.03.2014 12:42:19

>> jm1, 26. 03. 2014 11:59:54

vazby:

  • kofein-kortizol
  • kortizol-činnost mitochondrií

Kdysi jsem na to někde narazil. Ale ze zkušenosti vím, že je někdy velmi obtížné dostat se do aerobního metabolismu, zvlášť pokud je člověk psychicky excitovaný.

Motto: No toto!
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 26.03.2014 13:03:57

>> pam65, 26. 03. 2014 12:42:19

Je to zřejmě složitější.

Před časem jsem dával do low-carb. vlákna odkaz , kde se píše o min. 5 rozdílných účincích kofeinu , přičemž ten kortizol pravděpodobně spadá do dopadů ve skupině 3 (=receptory G-proteinů + na ně navazující modulace cAMP)

avatar

Bratislava

Brutto muž 26.03.2014 13:13:20

Ja behavam do prace a z prace uz dlhsiu dobu, taktiez mam prevazne sedavu robotu, mam to z domu do prace 10 km a rano mam sice trochu problem s prebudenim tela (prve dva km to ide tazko), ale neskor sa to ustali na takom pre mna trochu pomalsom tempe. Poobede (z prace) som maval casto problemy tazkych noh, ale odkedy som zacal davat pol hodinu pred vybehnutim poriadny strecing a rozcvicku, tak to ide. Normalne klasicke roztahanie + abeceda. Ano v kancli som sam, takze sa to da, neviem ake mas Ty moznosti, ale ta rozcvicka po celodennom sedeni jednoducho musi byt. Viem to podla toho, ze obcas sa mi nepodari ju absolvovat (sef zvola poradu polhodinu pred fajrontom a podobne) a znova ten pocit tazkych noh a ani za ten svet sa neviem dostat na poriadne tempo. Vtedy mi to trva dobre 4 km, kym sa „rozbeham“.

avatar

Sloviensko

rudo muž 26.03.2014 19:44:54

>> Desert, 26. 03. 2014 16:06:22

tak ja neviem s tym dopingom, odkedy su OH vkastnene McD a Coke, tak bol kofein z dopingu vyskrtnuty, pripadne jeho povolene mnozstv znacne navysene

inak dosiahnut nejake ucinky na to boli treba koncetrovae tabletky cez pitie kavy to moc neslo to bolo skor na posrani.

Niektore chemikalie nie su zakazny doping pretoz ze by umoznovali nejaky zvyhodneny metabolizmus, ale aj reto ze pre niektore sporty je vyhonde byt psychicky umelo ukludneny ( strelci=alkohol) alebo umelo vybudeny (agresia boxeristov), nie vsetko sa viaze na to ze ci sa maratoncovi lepsie pobezi.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Steven 07 muž 26.03.2014 21:47:50

>> pam65, 26. 03. 2014 11:31:21

No, podnětný příspěvek, stres, téměř nikdo o něm nemluví, takže mám za to, že ho všichni vyřešili. Vím, že jsem začátečník, ale za normálních okolností jsem se dopracoval do stavu, že bych byl schopen každý den nějak klusat 10 – 12 km, nicméně čistě dnes, ty konkrétnosti nejsou důležité, ale vypadl jsem z baráku v sedm ráno, vyjel třičtvrtě nádrže, 3 broučci mne rozhodili, domů jsem se vrátil v sedm večer a už jsem nevyběhl ani na těch osm jako včera. Dotaz jak s tím bojovat? Lze si na to zvyknout? Za volantem za den litr coca coly, pravděpodobně špatně? Je to jen otázka času a tréninku? Hlavně mi nepište, že jsem pohodlnej, to vím taky:-) Ale čistě například v sobotu taky nemám problém běžet dvě hodiny, protože, kromě čokla nic jinýho aspoň jeden den v týdnu nemusím. Takže na tom stresu patrně něco bude.

avatar

Sloviensko

rudo muž 26.03.2014 22:01:16

>> Desert, 26. 03. 2014 20:19:02

ano, kto je zavisly, tak bez toho ani ranu. ale myslym ze otazka kofeinoveho dopingu a aj otazka kofeinu na aerobnu vykonnost je naozaj uplne mimo tohto vlakna,

debatme to niekde inde, tam kde hladaju tazke nohy pod staolom, tam to naozaj nebude nik co chce riesit kofein, hladat

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Desert muž 26.03.2014 22:15:41

>> rudo, 26. 03. 2014 22:01:16

ne tak docela, kofein se podílí na dehydrataci, těžké nohy mohou být reakcí na jejich otékání, které je možné užitím kofeinu snížit,

avatar

Sloviensko

rudo muž 26.03.2014 22:20:21

>> Desert, 26. 03. 2014 22:15:41

di mi k sipku ;-)

vyzlec biely plast a znovu sa stan praktickym clovekom

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Desert muž 26.03.2014 22:38:20

>> rudo, 26. 03. 2014 22:20:21

taky dobrý nápad i flavonoidy v šípku obsažené by mohly mít dobrý účinek na zlepšení elasticity cév, což je někdy lesší než ten kofein,

avatar

Sloviensko

rudo muž 26.03.2014 23:11:00

>> Desert, 26. 03. 2014 22:38:20

az sa vratim, pozyvam ta na veceru do Slovenskeho Grobu.

Ja si budem pochutnavat na husacine s loksami :-P

a ty sice budes mat na tanieri to iste ale budes jest zmes aminokyselin a k tomu rozne dlhe uhlikove retazce

;-)
Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Desert muž 26.03.2014 23:25:54

>> rudo, 26. 03. 2014 23:11:00

neboj mi chutná i suchý chleba upravený v topinkovači a namazaný sádlem, pokud někde vypadnu na 30km,

PS: ale netuším, kdy tady budeš,

avatar

Sloviensko

rudo muž 27.03.2014 02:30:58

>> Desert, 26. 03. 2014 23:25:54

ja se vratim az se vrati zakon.

tim ale nerikam, ze ja se vratim a se mnou prijde zakon.

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 37 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.