Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest v okolí holeně

Bolest v okolí holeně

Nalezené položky: 104 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
avatar

Ostrava

10 km: 0:42:08 (2007)
půlmaraton: 1:33:38 (2007)
maraton: 3:36:11 (2006)

Rosťa Ostravak muž 14.10.2007 16:50:25

Normálně si kleknu v obýváku u televize na karimatku a z této polohy si jednoduše sednu na paty. Někdo nedosedne, někdo dosedne. S holeněmi mám klid již několik měsíců a hlavně mi tento jednoduchý cvik pěkně a šetrně protáhne kolenní vazy. Únor, březen a duben jsem kvůli bolesti a tuhnutí kolen vůbec neběhal. Teď lámu osobáky jeden za druhým. Ze začátku jsem vydržel sedět na patách jen 1 minutu, dnes si na ně sedám min. 3× denně na 10 min. A fakt je to balzám na moje kolena. Nepomohl Fastum gel, nepomohl Kostival, led atd. Až tohle protahování. Samozřejmě, že na kolenou neklečím deset minut nehnutě, ale párkrát si kleknu a hned zase sednu zpět na paty. Doufám, že vám to chlapi pomůže taky :cool:

Motto: http://www.bezvabeh.cz
avatar

Choceň/Chomutov

Celkem 6836 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:50 (2010)
půlmaraton: 1:33:04 (2010)
maraton: 3:37:37 (2008)

obrik muž 14.10.2007 18:17:40

Zdravím kamarádi,

zkusím ještě plastičtěji popsat to, o co už se pokusil Rosťa Ostravák. :) Víte, co je to sednout si „na bobek“? Určitě ano. Tak sezení na patách, o kterém tady s Rosťou mluvíme, je úplně to samé, akorát s tím, že jak sedíte na tom bobku, tak se snažíte dosednout na paty. Jinými slovy, snažíte se položit celá chodidla na zem. Velmi pravděpodobně vám to nejdřív nepůjde a budete přepadávat dozadu. Toto já řeším tím, že sednu před něco, čeho se můžu chytit – křeslo, noha od stolu, postel atd. Když takhle sednete a budete se snažit dosednout na ty paty, po chvíli ucítíte, jak vám to natahuje achilovky. Příjemný tah, po chvíli to začne táhnout hodně, skoro až bolet, v tu chvíli je potřeba uvolnit. No a jak se ukázalo, tak to asi netahá jen achilovky, ale asi i všechny možný i nemožný šlachy kolem kolen, holení atd, protože mě fakt díky tomuto přestal bolet sval, který je těsně vedle holenní kosti z vnější strany. Několik měsíců jsem kvůli tomu neběhal – viz můj běžecký profil. A teď pohoda.

Jo, ještě 2 drobné poznámky. Po 2 měsících tohoto pravidelného „sezení“ už jsem ty achilovky natolik uvolnil, že už dozadu nepřepadávám, takže sednu i ve volném prostoru a nepotřebuju už se ničeho chytat. :) A druhá věc je to, že když jsem si takhle sednul, tak se mi dost rozjížděla kolena od sebe. Jelikož vím, že mám trochu problém s „natočením“ v kyčelním kloubu a při sezení a i při chůzi mi kolena jdou jakoby moc ven (nejsou nad chodidly), používám tento cvik i k tomu, že ta kolena tlačím k sobě (aby byla stejně vzdálena, jako jsou chodidla). Je to pro mě náročné, bolí mě při tom trochu v tříslech, ale taky už se to lepší.

Pokud by to ještě někomu nebylo jasné jak „sedět na patách“, pošlu klidně fotku :)

Ať vám to běhá a nic nebolí, Petr

Motto: Smile is the second best thing to do with your lips.
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 14.10.2007 18:35:43

:-D Sed na patách? No, jsem si říkal, že mi tady něco nehraje.

Samozřejmě, že správný terminologický název je [i]dřep na celých chodidlech[/i]. Případně dřep na celých chodidlech, předpažit – když se snažíte vyrovnat dysbalanci.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 14.10.2007 18:36:19

je to jeden ze základních protahovacích cviků, zejména pro catchery v softballu a baseballu. (takže stačí zajít třeba na pražskou letnou a kouknout se co holky a kluci předváděj :))

avatar

Ostrava

10 km: 0:42:08 (2007)
půlmaraton: 1:33:38 (2007)
maraton: 3:36:11 (2006)

Rosťa Ostravak muž 14.10.2007 18:39:36

[quote=obrik]Zdra­vím kamarádi,

zkusím ještě plastičtěji popsat to, o co už se pokusil Rosťa Ostravák. :) Víte, co je to sednout si „na bobek“? Určitě ano. Tak sezení na patách, o kterém tady s Rosťou mluvíme, je úplně to samé, akorát s tím, že jak sedíte na tom bobku, tak se snažíte dosednout na paty. Jinými slovy, snažíte se položit celá chodidla na zem. Velmi pravděpodobně vám to nejdřív nepůjde a budete přepadávat dozadu. Toto já řeším tím, že sednu před něco, čeho se můžu chytit – křeslo, noha od stolu, postel atd. Když takhle sednete a budete se snažit dosednout na ty paty, po chvíli ucítíte, jak vám to natahuje achilovky. Příjemný tah, po chvíli to začne táhnout hodně, skoro až bolet, v tu chvíli je potřeba uvolnit. No a jak se ukázalo, tak to asi netahá jen achilovky, ale asi i všechny možný i nemožný šlachy kolem kolen, holení atd, protože mě fakt díky tomuto přestal bolet sval, který je těsně vedle holenní kosti z vnější strany. Několik měsíců jsem kvůli tomu neběhal – viz můj běžecký profil. A teď pohoda.

Jo, ještě 2 drobné poznámky. Po 2 měsících tohoto pravidelného „sezení“ už jsem ty achilovky natolik uvolnil, že už dozadu nepřepadávám, takže sednu i ve volném prostoru a nepotřebuju už se ničeho chytat. :) A druhá věc je to, že když jsem si takhle sednul, tak se mi dost rozjížděla kolena od sebe. Jelikož vím, že mám trochu problém s „natočením“ v kyčelním kloubu a při sezení a i při chůzi mi kolena jdou jakoby moc ven (nejsou nad chodidly), používám tento cvik i k tomu, že ta kolena tlačím k sobě (aby byla stejně vzdálena, jako jsou chodidla). Je to pro mě náročné, bolí mě při tom trochu v tříslech, ale taky už se to lepší.

Pokud by to ještě někomu nebylo jasné jak „sedět na patách“, pošlu klidně fotku :)

Ať vám to běhá a nic nebolí, Petr[/quote] Tahle poloha je pro pokročilejší: http://www.stripky.cz/…a/fit/oa.jpg

Motto: http://www.bezvabeh.cz
avatar

Choceň/Chomutov

Celkem 6836 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:50 (2010)
půlmaraton: 1:33:04 (2010)
maraton: 3:37:37 (2008)

obrik muž 14.10.2007 19:06:04

Tahle poloha mi nedělá problémy, ale co má společného s naším „sezením na patách“ ? :)

Já jen, ať v tom tady neděláme bordel, když už se nám to podařilo tak složitě vysvětlit :) :)

Motto: Smile is the second best thing to do with your lips.
avatar

Celkem 2369 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2009)

keane1980 muž 15.10.2007 09:29:20

[quote=Rosťa Ostravak]Normálně si kleknu v obýváku u televize na karimatku a z této polohy si jednoduše sednu na paty. Někdo nedosedne, někdo dosedne. S holeněmi mám klid již několik měsíců a hlavně mi tento jednoduchý cvik pěkně a šetrně protáhne kolenní vazy. Únor, březen a duben jsem kvůli bolesti a tuhnutí kolen vůbec neběhal. Teď lámu osobáky jeden za druhým. Ze začátku jsem vydržel sedět na patách jen 1 minutu, dnes si na ně sedám min. 3× denně na 10 min. A fakt je to balzám na moje kolena. Nepomohl Fastum gel, nepomohl Kostival, led atd. Až tohle protahování. Samozřejmě, že na kolenou neklečím deset minut nehnutě, ale párkrát si kleknu a hned zase sednu zpět na paty. Doufám, že vám to chlapi pomůže taky :cool Jsem to teda vyzkoušel (rano v praci:)))…vydržel jsem přesně sedm vteřin:))))

avatar

Ostrava

10 km: 0:42:08 (2007)
půlmaraton: 1:33:38 (2007)
maraton: 3:36:11 (2006)

Rosťa Ostravak muž 15.10.2007 13:30:54

[quote=keane1980][qu­ote=Rosťa Ostravak]Normálně si kleknu v obýváku u televize na karimatku a z této polohy si jednoduše sednu na paty. Někdo nedosedne, někdo dosedne. S holeněmi mám klid již několik měsíců a hlavně mi tento jednoduchý cvik pěkně a šetrně protáhne kolenní vazy. Únor, březen a duben jsem kvůli bolesti a tuhnutí kolen vůbec neběhal. Teď lámu osobáky jeden za druhým. Ze začátku jsem vydržel sedět na patách jen 1 minutu, dnes si na ně sedám min. 3× denně na 10 min. A fakt je to balzám na moje kolena. Nepomohl Fastum gel, nepomohl Kostival, led atd. Až tohle protahování. Samozřejmě, že na kolenou neklečím deset minut nehnutě, ale párkrát si kleknu a hned zase sednu zpět na paty. Doufám, že vám to chlapi pomůže taky :cool Jsem to teda vyzkoušel (rano v praci:)))…vydržel jsem přesně sedm vteřin:))))[/quote] Výborně! To je ono. Taky jsem začínal kolem 10 vteřin. Brzo se dostaneš na 10min. Váhu těla nepřenáším na ruce jak ta sličná cvičitelka na obrázku ( http://www.stripky.cz/…a/fit/oa.jpg ), ale dám si je třeba v bok, do klína atd. Tím využiješ celkovou váhu trupu k důkladnému protažení kvadricepsu i úponů u holenní kosti. Po tomto cviku ještě dělám ve stoje hluboké předklony (zatím po jedné minutě), kterými protahuju zadní část dolních končetin, což je taky výborný cvik na kolena, ačkoliv se to na první pohled nezdá. Přeji vám úspěch. Mi to pomáhá.

Motto: http://www.bezvabeh.cz
avatar

ČB

pecjan žena 15.10.2007 14:13:38

[quote=Rosťa Ostravak]Výborně! To je ono. Taky jsem začínal kolem 10 vteřin. Brzo se dostaneš na 10min. Váhu těla nepřenáším na ruce jak ta sličná cvičitelka na obrázku ( http://www.stripky.cz/…a/fit/oa.jpg ), ale dám si je třeba v bok, do klína atd. Tím využiješ celkovou váhu trupu k důkladnému protažení kvadricepsu i úponů u holenní kosti. Po tomto cviku ještě dělám ve stoje hluboké předklony (zatím po jedné minutě), kterými protahuju zadní část dolních končetin, což je taky výborný cvik na kolena, ačkoliv se to na první pohled nezdá. Přeji vám úspěch. Mi to pomáhá.[/quote] Tak mám pocit, že se tady každý baví o něčem jiném…?

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 15.10.2007 14:26:14

[quote=pecjan]Tak mám pocit, že se tady každý baví o něčem jiném…?[/quote] jj, jak to já chápu já, jeden cvik protahuje stehna a úpony kolem kolene, druhý lýtka a achilovky.

Sed na paty je podle mě cvik protahující stehna. Ten druhý je dřep na celých chodidlech (jak psal forest).

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Choceň/Chomutov

Celkem 6836 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:50 (2010)
půlmaraton: 1:33:04 (2010)
maraton: 3:37:37 (2008)

obrik muž 15.10.2007 19:30:03

Jj, přesně tak, už mě to taky došlo :), že tady s Rosťou mluvíme každý o něčem jiném. Rosťa mluví o tom, co je na té fotce, já mluvím o klasickém sednutí si na bobek, kdy se snažím dosednout na plné chodidlo, na paty, čímž tahám achilovky.

Takže nejlépe dělejte oboje a nebude vás bolet nic :)

PS: Rosťo, tohle co ty popisuješ (na té fotografii), to není pro mne problém, při tomto cviku si klidně lehnu na záda (s kolenama na zemi). Tady se jedná především o protažení přední strany stehen. To co dělám já je fakt hlavně o achilovkách, které jsem měl evidentně zkrácené a ten „bobek“ mi moc pomáhá :)

Motto: Smile is the second best thing to do with your lips.
avatar

Ostrava

10 km: 0:42:08 (2007)
půlmaraton: 1:33:38 (2007)
maraton: 3:36:11 (2006)

Rosťa Ostravak muž 15.10.2007 20:52:36

[quote=obrik]…že kromě toho svalu v blízkosti holeně mě občas bolí i levé koleno a po delším běhu i levá kyčel. Prostě všechno na levé straně. … Ať vám to běhá, Petr[/quote] Já jsem reagoval na tvoje problémy s holení a kolene, jak uvádíš výše. O achilovce jsi do teď nemluvil. :cool: :cool: :cool:

Motto: http://www.bezvabeh.cz
avatar

jirik16 muž 01.04.2008 12:03:49

Ahoj kamarádi, k výše uvedeným problémům s bolestí lýtkové kosti a přilehlých úponů Vám chci poradit jednu fintu s tím dosedem v kleku na paty. Já jsem rovněž nemohl dosednout a pak postupně trénováním jsem to vylepšoval. Pro začátek je ideální dávat si pod zadek polštáře ( já začal na 3 ) a pak ubírat a prodlužovat čas. Jde to trochu nebo i dost přes bolest, ale pokroky jsou vidět. Bohužel nová operace – plastika křížového vazu v koleně mne opět nedovolí momentálně nic a posléze mne čeká znovu vše od začátku, ale vím, že to působí. Tak hlavu vzhůru a díky za poučnou diskusi. Zcela jistě je na vině i nevhodná obuv na aktivitu, teď přejdu na Asics, eventuelně speciální vložky ( plochá noha ) www.svorto.cz Zdar J.J.

avatar

Ostrava

filo01 muž 01.04.2008 13:49:19

Doplnil bych vlastní zkušenost: kromě dosedání na paty mi od bolesti holenních kostí kupodivu pomáhá osprchování noh od kolen dolů ledovou vodou po tréninku (cca minutu na nohu). Ze zoufalství jsem to zkusil cca před měsícem po sálovce, kdy jsem skoro nemohl chodit a zdá se, že u mě to fakt zabírá.

Motto: rekreační běžec a cyklista
avatar

Litoměřice,Brno

Celkem 690 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:23 (2010)
maraton: 3:28:23 (2007)

mr.pohoda muž 25.10.2008 23:44:14

Obnovím tohle starší a hodně zajímavé téma. Mám stejné problémy s holeními kostmi, jako ostatní v této diskuzi. Bolest je na přední straně a začíná cca 10 cm nad kotníkem a končí 10 cm pod kolenem. U mě je ale jeden podstatný rozdíl – bolesti nemám při sportu (běhání, kolo, plavání, badminton, …) ale právě když se nehýbu (sezení ve škole apod.). Na pár hodin mi pomůže kostivalová mast (nebo podobné masti) ale nic to neřeší. Bolest se dostavila s ochlazením počasí a už ji mám 2. nebo 3. rok. Nedokázal by mi někdo poradit, než budu muset k doktorovi?

Motto: http://ski-map.net - nejlepší lyžařská mapa celé Evropy
avatar

Peťuleee žena 28.11.2008 22:18:54

Čauec, konečně jsem našla nějaký téma, který se týká něčeho, co by mohl být můj problém. :) Nejsem teda bežec jako takový, zaběhat si jdu jen když se hodně nudím, ale s během mám dost společného. Hraju závodně florbal, zhruba 4× týdně tréninky tak po 2 hodinách. Hraju na centru, což je hodně běhavej post, nejen co se týče vytrvalosti, ale především využívám rychlý směny pohybu a sprinty. Takhle hodně hraju zhruba 3/4 roku a nikdy jsem neměla žádný zdravotní problémy, až do září. Pomalu mě při tréninku začala bolet pravá holeň. Nebo spíš, jak už tu psali, tak 10cm nad vnitřním kotníkem. Nepřijde mi to ani jako kost, ani jako sval, prostě kdesi mezi tím. Nejřív se s tím dalo běhat docela v pohodě, jen jsem nemohla tolik sprintovat, to tak rychle nešlo. Po tréninku to přešlo a v pohodě. Pak mě to bolelo skoro pokažé při běhání, ale já tu bolest většinou tolik nevnímá, když jsem zabraná do hry. Tak po měsíci jsem si začala tu bolest víc uvědomovat, ale i když se to zhoršovalo, dalo se to přežít. Teď, před dvěma týdny na zápase jsem se ale už nemohla ani rozběhnout, když jsme měly cvičně zasprintovat napříč hřiště, především když jsem zrychlila a běžěla po špičkách (tak jsem to postupem času začala u sprintů dělat – jednak je to rychlejší ale hlavně to tlumí nárazy, což je při mých 167cm/65kg docela znatelný:)), bolelo to fest, párkrát semi u toho modlomila jedna z noh (časem mě úplně stejně začala bolet holeň i levá), tak jsem to vzdala. Bolelo to i u obyčenjého vykllusávání. Zápas jsem nedohrála (spíš kvůli tomu, že se mi zablokoval nerv mezi žebry a nemohla jsem pořádně dýchat), ale díkybohu za to, protože to fakt už nešlo. Zašla jsem si tedy k doktorce (bežné), řekla, že je to zvláštní, že se s tím moc nesetkala, ale ať si dám tak dva týdny voraz, že by se to mělo zlepšit. Ano – zlepšilo, ale jeslikoož jsem hodně aktivní člověk a z nicnedělání mi postupně začalo hrabat, řekla jsem si, že zkusím trénink s tím, že pokud to nepůjde, ykašlu se na to. Zdálo se /když jsem občas jen tak zkusila doma kousek běžet/, že bolest zmizela, ale už během dvou rozběhovejch koleček se to vrátilo. Stáhla jsem si nohy (citlivě:D) obinadlema chvíli to šlo, ale když jsem to po tréninku sundala ještě dva dny jsem myslela, že asi umřu.Už tak měsíc, dva mě to bolí většinou (krom běhání a hlavně sprintu) při skákání (švihadlo), občas i při chůzi ze schodů (do schodů většinou nic), nebo když si na ta místa zatlačím, nebo si přesednu nohu, nebo tak. Při běžný chůzi všechno v pohodě. Teď jsem šla za doktorkou, že chci na ortopedii, tak jdu v pondělí na krev, aby zjistili, jestli nemámm zánět šlach, a pak půjdu k ortopedovi. Jen mám strach, že mě vyprovodí s tím, že nohy jsou v pohodě, protože tam nic nenajde. Jsem spíš typ člověka, co k doktorovi nepáchne jak je rok dlouhej, když to není fakt nutný, ale před rokem jsem byla takhle kdesi na rtg kvůli tomu, že mě několik měsíců chytaly křeče do zápěstí, a to bylo fakt hodně bolestivý, a tam mě taky ještě pomalu vynadali, že ruka je naprosto v pohodě. Boty bych řekla, že jsou v pohodě, běhám pořáv ve stejných a i když si chci koupit speciálně na florbal, tak v tyhle mám docela dlouho a nějak mi nepřijde, že by to nějak časově mělo souvislost s tím, kdy začala ta bolest. Protahování před i po trénincích bych řekla, že je dostatečný, nohy jsem vždycky protahovala docela hodně, rozhodně víc, než zbytek těla. :) I když mám florbal skoro každej den a zátěž je hodně vysoká, tak ještě k tomu chodím na tenis a hodně pěšky po procházkách, takže nějaká jednostraná aktivita snad nehrozí. Pokud by ortoped na nic nepřišel, asi to zkusíme u nedalekého fyzioterapeuta, je to sportovní lékař, dělá triatlon, ten by s tím možná mohl mít zkušenosti, přeci jenom tomu sportovci věřím v tomhle ohleu víc, má v tomhle asi víc zkušeností, než běžnej ortoped.

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 29.11.2008 06:46:49

Podle mě je to zánět okostice. Dej si „okostice“ v poradně nebo ve fóru. Je to svině – mě to trápí už od podzimu. Obecně se doporučuje: protahovat, ledovat, klid, nohy do výšky, stahovat, Diclofenac (antirevmatikum) 3× denně 2 tablety, kompenzačně plavání nebo kolo a trávicí enzymy mezi jídly. Tohle všechno jsem zkoušel a něco pomůže na chvíli, něco vůbec a něco možná jo. Bolely mě obě nohy a teď víceméně jen levá.

Příčina je v nadměrné zátěži. Okostice je obal kosti. Pokud se se to budeš snažit „přemoci“, může to vést i ke zvápenatění úponu a budeš s tím mím problémy do konce života. Tohle mi napsal jeden fyzioterapeut. Nechci tě strašit, jen varovat.

Hodně štěstí a dej vědět, jak jsi dopadla u doktora.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Paparazzi muž 06.12.2008 19:16:56

to Peťule: Se zánětem okostice jsem měl před časem velké problémy. Bylo to vždy, když jsem prudce zvýšil objem nebo intenzitu. Žádný doktor mi nepomohl. Pomohl mi jen a jen led. Každé ráno, odpoledne a večer po tréninku. Třeba i 14dní nebo měsíc. Chce to trpělivost.

avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 13401 km
Minulý měsíc 0 km

bezec58 muž 26.01.2009 17:23:02

to obrik: tedy dle tvého popisu se divím, že nikdo nenapsal tuto diagnózu. Jsi záčatečník a to co popisuješ je „nemoc začátečníků“ – zánět holenní fascie. Ledovat je dobré a nejlepší lék, který znám za 19 let závodního běhu a 37 let běhání celkem, je zatnout zuby a přeběhat to. Bolí to, ale jde to. Má to jednu výhodu, už se to nikdy nevrátí. Zkus to. Hodně úspěchů přeji.

Motto: Chceš-li znát stav svého mozku, sáhni si na své lýtko. Aristoteles
avatar

varel muž 28.01.2009 11:20:34

Tady jsem si dovolil se svou troškou do mlýna. Lehká bolest v oblasti holeně, to by se mohlo jednat o natažení holenního úponu (tibialis anterior). Důvodů může být mnoho, ale faktem je že se skoro vždy jedná o dlouhotrvající problém (min. týden ale spíše déle). Jelikož je tento úpon vlastně protažením lýtkového svalu tzv. gastroc-soleal spletenec, strečink lýtkového svalu pomáha v jeho rekonvalescenci. Další výborné cvičení je posed na zemi (popřípadě židli), nadzvednout nohu a vypisovat číslice či písmena krouživým pohybem chodidla v kotníku. Není třeba přestat běhat úplně, ale jisté snížení dávek až do úplného odeznění bolesti je namístě. Při běhu samotném zkraťte krok (při zkráceném kroku není holenní úpon až tolik natahován a namáhán), pokud možno eliminujte běh z kopce dolů (opět při došlapu s napnutým nártem je holenní úpon nepřiměřeně namáhán). Jako prevence se udává používat ortopedické vložky na podporu klenby či jestli jste někdo slyšeli o tzv. metatarsal vložce http://www.rehbandcz.cz/…ky_93300.htm která má vystýlku pod nártem v urovní kloubu palce. Na tu by bylo asi potřeba si zviknout ve velmi malých běžeckých dávkách, ale pokud se u někoho jedná o chronické potíže, tak je to asi jediné řešení. Vyhledejte si v googlu Mortonsonův Syndrome pro více info.

avatar

Kladno

Celkem 3473,25 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:22 (2005)
půlmaraton: 1:38:29 (2005)
maraton: 3:31:00 (2010)

Lucínek muž 07.04.2009 09:01:58

Dobrý den všem, projevil se u mne také problém s bolestí [b]vnější strany holeně[/b] při běhu – problém je v tom, že nevím, zda to nemůže mít i souvislost se změnou obuvi. Dosud jsem běhal v „nějakých Adidaskách“, byly to dobré boty, ale typ si nepamatuju a měly už svá léta za sebou. Koupil jsem teď místo nich Adidas Supernova Riot – první „rozběhání“ v pohodě, pak jsem dal s nimi tréninkově něco přes 30km (jediný problém byly malé puchýře na vnitřní straně palců a to už jsem vyřešil díy tomuto fóru mazáním prstů vazelínou) a jinak všechno OK. To bylo minulou neděli. Tuto neděli jsem dal kratší běh a už po nějakých 4 km se mi začala velmi nepříjemně ozývat ta holeň levé nohy. Skončil jsem tedy dost brzo, celkem asi 9 km … včera jsem si vyběhl na 15km, ale velmi pomalým tempem a lehce se to ozvalo zase … opět jen levá noha. Dneska ráno, když jsem běžel do práce (6km) mne už bolela i holeň levá.

Mohlo by to být i botama? Např. tím, že by byly tyhle boty doporučované pro někoho s pronací nebo supinací? Kdesi v nějakém gigasportu nebo kde jsem to u nich tuším viděl napsané, ale např. tady: http://www.gamisport.cz/…iot-m-404196 o tom není ani slovo. Myslím, že mám došlap neutrální (ale už jsem se pro jistotu objednal na speciální vyšetření došlapu).

Nebo prostě jen protahovat, uvolňovat a nepřetěžovat? Blbé je, že se mi to objevilo týden před dogtrekem, tj. závodem na cca 100km :-(

avatar

wewerak muž 12.04.2009 20:01:04

zdarvim, zahledl jsem tady poznamku ze to je problem zacatecniku, musim potvrdit, zkousim zacit behat, zatim spis jen chodim, neb mych 110 kg/179cm je na moje spejle docela dost i pri chuzi. Nicmene kdykoliv popobehnu :) okamzite dostavam krec do svalu vedouciho rovnobezne s holeni na malikove strane. Zkusim Vase rady s protahovanim aplikovat. Zaregistroval jsem i radu prekonat to, ale zatim se mi to nedari. Mam co delat, abych nohy po chodo-behu promasiroval a protahnul tak, abych mohl alespon dojit domu. Rano mam pak stuhle achilovky a chodidla ze se z postele belham jak Meresijev, ale snad se to casem zlepsi. Mate li nekdo radu jak omezit bolest, tak za ni budu rad. Pomuze mi to prolomit bludny kruh lenosti a nechuti k pohybu do ktereho jsem kdysi sklouznul.

avatar

Kynšperk nad Ohří

Celkem 5267 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:40:09 (2010)
maraton: 3:41:43 (2011)

schonfeld muž 13.04.2009 13:13:50

Jestli je to nemoc začátečníků, těžko říct. Běhám třetí sezónu a najednou se mi objevil přesně stejný problém s bolestí na vnitřní části holenní kosti. Dřív jsem nikdy na nic takového netrpěl. Boty v tom asi nebudou, protože nosím ty, které jsem si koupil loni v září. Tréninkové dávky mám stejné jako loni i předloni na jaře, takže nevím. Navíc mám na základě vyšetření došlapu v botách tvarované vložky, o nezvyku na ně taky nemůže být řeč.

Mažu to Dolgitem, masíruju (vliv teplá nebo studená emulze se nijak neprojevuje), stejně tak není k ničemu ani tzv. Koňská mast. Prostě pár hodin po tréninku to samo odezní, jen hrana holenní kosti zůstává na tlak citlivější. No a druhý den to po třech kiláčcích mám zpět… :-(

… a včil babo raď. Naštěstí sedím momentálně doma se zlomeným prstem na noze (s běháním to nesouvisí, šlo o dobře mířený zásah do veslařského trenažéru), tak mám pár dnů na přemýšlení co s tím :-)

Motto: Nur tote Fische schwimmen mit dem Strom!
avatar

wewerak muž 13.04.2009 19:41:49

tajne doufam, ze se jedna o jinou pricinu, totiz proste to ze se moje zlenivele telo brani zmenam, byt by mely vest k lepsimu a ze to nakonec nejak prejde a na tom tretim Km, pokud se na nej jednou dostanu, budu resit problem kterym smerem dal a ne kudy nejkratsi domu :), tak at se Ti prst hoji, treba vynucena pauza vyresi i holen

avatar

Kladno

Celkem 3473,25 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:22 (2005)
půlmaraton: 1:38:29 (2005)
maraton: 3:31:00 (2010)

Lucínek muž 14.04.2009 07:24:11

[quote=Leszczyn­ski]… Zkratka si myslim, ze jde o zanedbany strecink. Svaly, slachy a upony byly zatuhle a zkracene a nebyly schopny reagovat na zatez. Spatne se prokrvovaly. Ne nadarmo se rika, ze lytkovy sval je druhe srdce.[/quote] Tak musím přiznat, že u mne to bylo s velkou pravděpodobností něco podobéno … po protažení před během a zejména dobrém strečinku po běhání se problémy zatím znovu neobjevily. Doufám, že u toho už zůstane.

avatar

Kynšperk nad Ohří

Celkem 5267 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:40:09 (2010)
maraton: 3:41:43 (2011)

schonfeld muž 14.04.2009 08:46:13

[quote=Leszczyn­ski]Nohy jsem protahoval snad vsemi moznymi cviky…[/quote] Možná blbá otázka, ale co takhle někde vydefinovat co kdo jak cvičí? Třeba by to pomohlo i dalším, kteří mají podobné problémy. Založím k tomu nové vlákno…

Motto: Nur tote Fische schwimmen mit dem Strom!
avatar

Prachatice

Celkem 11468 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:39:00 (2008)
maraton: 3:46:00 (2008)

kaamaal muž 13.05.2009 21:48:23

bolest v holeni.. míval jsem to taky a nakonec jsem zjistil tedy já ne, ale manželka která je fyziotrerapeut .. že jsem si blbě nastavil nohu a nemám ji vycentrovanou.. Cvičila se mnou tedy centraci nohy.. což je divné cvičení při kterém si neustále dáváte pozor na postavení nohy v osách v chodidle v koleni.. po 3 týdnech každodeního cvičení bolesti v holeni zcela ustoupili a nohu jsem začal došlapovat v rovině. Do té doby sem po 4 km musel ukončit beh pro velké bolesti v holeni které vystřlovaly bud do kolene nebo do paty. Zjistili jsme že celou bolest určitého svazku svalů zpusobovala ..ted se omlouvám za neodborné termíny..jedna kůstka v chdidle která byla blbe nasměrovaná špatným došlapem .. a všechno tohle se postupně přenášelo přes vazy a svaly až do holeně… od té doby mám naprosty klid a bolest se již nevrátila… takže doporučuji návštěvu odborníka aby zkontroloval vycentrování nohy

avatar

Těrlicko

Celkem 2410 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2008)
půlmaraton: 1:34:45 (2011)

Yrog muž 23.05.2009 00:13:59

Po bolestech kolen jsem měl tak rok pokoj a začly bolet holeně spíše na vnějších stranách. K tomu achylovky a další bolest jako by mezi dvěmi hlavami lýtkového svalu. Spravily to 2 masáže komplet celého těla a samozřejmě hlavně nohou. Dále 2 X sauna, nějaké koupel a rašelinový zábal :-) Vřele doporučuji vyrazit třeba na 2 – 3 dny někam do lázní. Jo tenisky i přes absťák nechat doma :-))))

avatar

Praha 4

10 km: 0:00:00 (2024)
půlmaraton: 1:31:35 (2010)
maraton: 3:33:35 (2010)

cosanostra muž 29.05.2009 12:30:46

Taky prispeju se svou troskou do mlyna. Ke konci minuleho roka sem zacal seriozneji behat a vzdy po par minutach behu me zacaly tlacit lytkove svaly na vnitr. strane holeni (mm. solei). Rikal sem si, ze to k behu patri a nejsem prece srab, abych kvuli tomu prestal behat. V breznu pred 1/2 pim sem se byl probehnout a cestou zpet sem musel jen jit. Krom vnitrku holeni me zacala tahat leva achilovka, hamstring, pravy kycelni ohybac, kotnik. Zkratka me to donutilo navstivit ortopeda. Ten mi predepsal rehabilitace: 10× vyrivka a 10× elektromasaz s tim, ze na beh at prozatim zapomenu. Po absolvovani rehabilitaci sem mel lepsi pocit ale spis to bylo klidem. Asi sem byl pretrenovanej. Ale co je hlavni, ZKRACENEJ! Driv sem se nijak extra neprotahoval, ted pred i po behu, i po kole a prozatim zadny problem. Netusil sem, jak moc dulezite zahrati a protazeni svalu pro beh je. Tedy vedel, ale nechtel si to priznat. Az nyni muzu tento fakt docenit. Jsem laik, ale myslim, ze za spoustu bolesti spojenymy s behanim muze nedbale rozcviceni, neprotahovani zkracenych svalu a pretrenovani.

Motto: No pain - no gain
avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 10.06.2009 15:02:10

Tak mě teda bolej holeně z bot! A to vím na 100%.Střídáním bot ve stejném terénu, stejné km a zátěž…výsledek naprosto jednoznačnej!Bo­hužel nohy mě nebolej jen v jedněch párech, další troje bolej.Nic moc poměr.Ale alespoň mám jasno.Teď řešim ,jestli to zkompenzujou vložky? Máte někdo zkušenosti?Abych nevyhodila další prachy.

Nalezené položky: 104 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.