Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Prosim o pomoc

Prosim o pomoc

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | Další Poslední
avatar

Steven 07 muž 07.01.2015 23:27:00

>> jm1, 07. 01. 2015 23:22:54 Ja osobne se tu snazim POUZE radit, ale t sva doporuceni uz vesmes neoduvodnuji/ne­vysvetluji. Mam vyzkouseno, ze kdyz je muj nazor konformni, vysvetli to nekdo jiny, a kdyz ne, stejne ma oduvodneni nikdo (snad az na spocetne malo vyjimek) necte … :-)

Jsi moudrý člověk:-).

avatar

Sloviensko

rudo muž 07.01.2015 23:32:26

@ MAX

ono je jedno ze aky metabolismus ma trenink z hladiska chudnutia

ak idem pomaly a palim len tuk, tak spalim len tuk ale konci to hned po zastaveni

ak idem tvrde tempov zmiesanom rezime, naprikald zavod trvajuci asi 1H

spalim aj tuk ale najme cukor

ak idem intervaly palil najme cukor a ak som mal velku zasobu glykjogenu tak si po nej=ho stale siaham ak som nemal tak v prestavkach medzi usekmi telo zufalo z toku vyraba energiu na dlsi usek

ak idem kratucke opakovane sprinty do 10 alebo do 20 sekund = alakticky trenink

telo pali len ciste energeticke jednotky ATP a v prestavke ich musi zas vyrobit a ak nemam glykogen vyraba ich z tuku co je tazsie a dlshie a ak mam glykogen vyraba to z neho

cokolvek som robil tak som minul albo cisty tuk a tym trenink skoncil

alebo som minul AJ cukor alebo takmr IBA cukor a trenink neskoncil

telo musi nejako znovu trochu krvneho cukru privyrobit a tiez doplnit zasoby glykogenu najprv pre pecienku a potom aj pre svaly

a ak sa nenajem nicoho, tak to zacne hned vyrabat z telesneho tuku takze chudnem aj po treninku

a preto tie vyrobku ako sport tycinky alebo napoje ked sa hned strci cukro do tela uplne pokazia kazdy trenink z haldiska chudnutia

a aj z hladiska treninku vytrvalosti

podiovym kulturistom je to jedno a niekdy snad aj sprinterom a vrhacom atd

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Steven 07 muž 07.01.2015 23:35:19

Maxi, dovolím si obecnou radu.

Vlákno je již solidně obsáhlé. Obsahuje neskutečné množství zajímavých a důležitých informací.

Jako základ pro Tebe a pro další sportovní růst vidím, stanovit si jednoduchou strategii, tři až pět jasně a zřetelně definovaných pravidel, které je potřeba dodržovat, abys dosáhl vytčeného cíle.

Určitě bych zařadil na první místo zlepšení spánku, na druhé řekněme plán, kolik nachodíš km a výškových metrů, dál to nechám na Tobě a na diskusi.

Jasně a zřetelně definované priority, které budeš dodržovat za všech okolností. /při respektování všech dalších nutričních a jiných sportovních rad, kterých je v tomto vlákně dostatek, řídit se citem, pocitem?/. Neztratit se v tom.

Do detailu radit nebudu, názor na mé dobře míněné rady jsem dneska již obdržel v jiném vlákně:-), důležité je, abys neměl v hlavě zmatek, měl důveru v sebe a v systém, který si sám vytvoříš, a měl jasno.

Pěkný večer Steven

avatar

G_WALKER muž 07.01.2015 23:49:35

>> jm1, 07. 01. 2015 23:22:54

Já je čtu a proto teď budu reagovat taky na RUDO

>> rudo, 07. 01. 2015 23:32:26

Díky Tobě jsem se začal zajímat i o více věcí a také se začal ptát mé studované manželky na výživu ( dřív jsem to dělal jen vyjímečně před několikadenními náročnými výstupy ) Má žena tvrdí, že pro opakovaný výkon například následující den, je nejlépe pro regeneraci svalů právě jíst v první hodině max do dvou hodin po výkonu a to uhlohydráty a bielkoviny protože inzulín je anabolický hormon a napomáhá obnově tkanin stejně jako růstový hormon. Samozřejmě pro hubnutí a když nemáme další den znovu výkon, tak je lepší jíst až po dvou hodinách po výkonu, kdy si postupně organismus stejně provede to samé jak jsem popisoval dřív ale daleko pomaleji a hlavně s daleko menším efektem. To jsem zas chytrý jak rádio ;-)

Motto: Kde je vůle, tam je cesta.
avatar

max39 muž 07.01.2015 23:51:15

Steven presne chapem ako to myslis.Len ten problem je vo mne.Ked niecomu nerozumiem som s toho nestastny(ner­vozny).S tej nevedomosti.

Priklad pre JM1.Poprosim ak by sa povzniesol nie len na obecnu radu ale aj sa mi to pokusil vysvetlit :-) .Ako Ta poznam(tvoju komunikaciu-myslim tym jasnu ,presnu ani moc obkecanu) bude to problem.Ale za pokus mi to stoji.

"""Myslim,ze môj celodenny prijem asi nocnym jedenim nedobehnem. Ale tym,ze jem v noci tesne pred spanim si asi telo z tohto jedla viac odlozi vo forme tukov(len môj nazor).Co ma ale viac trapi,ze to narusuje moj uz aj tak slaby spanok.

Na druhy den skôr citim tazobu na zaludku tak ma to akosi prirodzene viac taha k zeleninovej strave s mensim podielom tukov.

MAX"""

jm1 25.12.2014 18:22:16 >> max39, 25. 12. 2014 17:09:48

Maxi, Ty a Tve telo neresite odkladani rezerv do tuku, ale opak – prevod tuk rezerv na cukry. A to se za standardnich podminek (=posledni jidlo rekneme do pulnoci – i ja chodim spat relativne pozde ) deje v noci, resp behem spanku

max39 25.12.2014 22:06:17 >> jm1, 25. 12. 2014 18:22:16

No ale k tomu je asi vhodny kvalitny a dlhy spanok.Coz ja bohuzial nemam. A co sa stane s tukmi,ktorych je vo vecernej strave vela?(ak chces,daj na vlakno Prosim o pomoc aby som to tu nemotal mojimi otazkami).

Dakujem MAX

To bola medzi nami komunikacia vo V.vyzve ale bohuzial si mi to uz nevysvetlil.Tak ak sa da… Ak nie nevadi

MAX

avatar

G_WALKER muž 07.01.2015 23:54:33

>> max39, 07. 01. 2015 23:05:19

A jak říká má studovaná žena: Je jedno co jíš, důležité je dávkování. Neboli porce. Můžeš jíst zdravě ( jako já například ), ale když toho sníš hromadu ( jako já například ) tak je Ti to ho_no platné. Je jednodušší kalorii nesníst než ji spálit. A proto jsou důležité porce. Naučit se jíst malé porce! Což já třeba neumím :-(

Motto: Kde je vůle, tam je cesta.
avatar

G_WALKER muž 07.01.2015 23:58:23

>> max39, 07. 01. 2015 23:51:15

Když se najíš před spaním ( já třeba tři hodiny před spaním max vodu z kohoutku a tři pomeranče ) tak se Ti to jídlo uloží stejně jak když jíš přes den. Ale tělo potřebuje spánek na regneraci a né na trávení. Tím pádem když se najíš před spaním, tak se nezregeneruješ tělo bude ráno unavené a ty můžeš mít např špatné sny nebo Ti ráno bude blbě ( taky jsem to zažíval a proto to už dlouho nedělám ).

Motto: Kde je vůle, tam je cesta.
avatar

max39 muž 08.01.2015 00:10:19

Toto ma zaujimalo najviac:

"""jm1 25.12.2014 18:22:16 >> max39, 25. 12. 2014 17:09:48

Maxi, Ty a Tve telo neresite odkladani rezerv do tuku, ale opak – prevod tuk rezerv na cukry. A to se za standardnich podminek (=posledni jidlo rekneme do pulnoci – i ja chodim spat relativne pozde ) deje v noci, resp behem spanku"""

MAX

EDIT:To ako pri NSS alebo to plati obecne pre kazdeho alebo len pri mne co jem vela zeleniny minimum sacharidov+ma­so.Alebo ako to je?

A toto je ten môj problem ked niecomu nerozumiem.

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 08.01.2015 00:27:37

>> G_WALKER, 07. 01. 2015 23:49:35

to mas z toho ze si si na radiu preladil zlu stanicu

zena ale povedala :

PRE VYKON NA DRHY DEN !!!!

nie pre TRENINK NA DRUHY DEN alebo:

PRE TRENINKOVY EFEKT NA DRHY DEN

cize ak ti ide o to podat co najlepsi vykon tak ano ma pravdu

ak mas druhy den zavod alebo ak mas dvojdnovy zavod ak ides etapak – TdF a podobne ak mas jeden den rozbeh a druhy den semifinale a treti den finale

ak ides 10-boj co trva 2 dni…

ale ak ti ide o trenink, najme trenink vytrvalosti, vtedy ta nezaujima ci das osobak na treninku na druhy den, ale chces co najviac vytreniovat tukovy metabolismsu a vtedy prave sa sachridom vyhybas jak cert svetenej vode

a dalej to co ti zena popisuje je tiez sucst SSD

ked sa pred maratonom hladuje a beha alebo aspon sa striktne je bezcukrovo 3–4 dni a mina sa glykogen uplne do nuly a opakovane a potom sa posledne 2–3 laduje cukrom a vznikne nadzasoba glykogenu

lebo tam ide o VYKON NA MARATONE NA DRUHY ( A TRETI>>> DEN)

takze vtedy cukry ano

extyrem je trenovat cely rok bez cukrov a 1 den v roku pred najdolezitejsim zavodom si dat cukry a vyvola ten isty efekt a toto robia niekotri elitaci v ultra ale max 2× do roka ostatne zavody behaju na trenink a nie na vykon

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 08.01.2015 00:30:42

>> G_WALKER, 07. 01. 2015 23:58:23

ale ak sa nenajes pred spanim telo bude pocas spanku aj palit tuk ak si neni nasytenyt cukrom

a je ten trik ze sa vecer skor navecerias ( B T V M ale nie C )

a potom ides spat cim skor tym lpesie na noc si das malu lyzicku medu nakopnut pecienku a celu noc si kludne spinkas a zaroven chudnes

v zmysle ze palis tuk, nie ze stracas vodu pocikanim postele

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

G_WALKER muž 08.01.2015 00:32:18

>> rudo, 08. 01. 2015 00:27:37

Ty Kokso. Dost dobre. Jdu to probrat s ženou do těch peřin. Tak zatím. Dobrou. P.S. Díky za Tvůj čas.

Motto: Kde je vůle, tam je cesta.
avatar

G_WALKER muž 08.01.2015 00:46:34

>> rudo, 08. 01. 2015 00:27:37

Ještě jsem to stihl s ženou probrat než usnu. Od začátku mě varovala, že můžeš mít pravdu, protože ji učili na škole ukázkové postupy. Proto jsem tady rozepsal variantu několikadenního max výkonu, který mi neseděl k tomu proč jídlo po běhu nabourá tréningový plán. Pak jsi to stejně pěkně vysvětlil. A žena Ti dává za pravdu.

>> jm1, 08. 01. 2015 00:36:05 To není ode mě. Já tak chytrý nejsem. Jak já říkám já tak něco rozbít a pak to svést na kočku. To je od mé drahé polovičky ;-)

Motto: Kde je vůle, tam je cesta.
avatar

Sloviensko

rudo muž 08.01.2015 01:33:03

>> G_WALKER, 08. 01. 2015 00:46:34

a sakra tak som sa uz dostal aj do cudzej manzelskej postele

tak sa citim jak Lenin po revolucii ked sa zacali v Rusku manzelske postele pre 3 : Lenin vzdy a vsade s nami

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

G_WALKER muž 09.01.2015 19:11:28

>> rudo, 08. 01. 2015 01:33:03

Tak to teda ne. My by jsme Tě do naší postele nepustili ani na čumendu ;-) My máme manželskou postel jen pro nás dva :D

Motto: Kde je vůle, tam je cesta.
avatar

Sloviensko

rudo muž 09.01.2015 19:28:27

>> G_WALKER, 09. 01. 2015 19:11:28

kontrarevolucionari

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 2512,86 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:04 (2015)

Jirik1 muž 10.01.2015 17:03:39

Zdravím, mohl bych se zeptat, jestli někdo neví z čeho by mohlo být (a i čím to napravit) brnění nohy od kotníku dolů.? Brní mě levá noha při běhání jak překonám 5–7 km a pak se toho nejde zbavit. Ale zkoušel jsem podle mě všechno co jde(jiné boty, bez bot, jiné ponožky, kompresní ponožky, jiný běžecký styl, jiný povrch, zvýšený příjem iontů), ale nic nepomohlo. Jediné co mě napadlo je, že mám nějakou anatomickou abnormalitu a tlačím si tam na nějakou cévu nebo nerv, který tam nepatří. Předem díky za rady!

avatar

Tachlovice

Celkem 7759,5 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:24 (2015)
půlmaraton: 1:23:23 (2015)
maraton: 3:17:32 (2015)

kaz67 muž 10.01.2015 18:38:00

ahoj, možná je to trapná rada, ale doufám že nemáš moc utažené boty,nebo dokonce malé,

když jsem začínal před 3,5 rokem běhat,tak jsem měl někdy taky lehké brnění,na nártu, zastavil jsem povolil tkaničky a ono se to zlepšilo,

povol tkaničky a uvidíš měj se

Motto: hrozně rád běhám
avatar

Celkem 2512,86 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:04 (2015)

Jirik1 muž 10.01.2015 19:11:20

>> kaz67, 10. 01. 2015 18:38:00

Já myslím, že tím to nebude, protože i na boso na písku, jsem měl stejný problém. Jinak boty mám asi o číslo větší a zavazuji si je jen jednou, pak už si je nazouvám, tak je mám dost uvolněné, si myslím. I tak díky za radu :)

avatar

Sloviensko

rudo muž 10.01.2015 22:15:44

>> Jirik1, 10. 01. 2015 19:11:20

moze to ist od chrbtice prvotne

ak behas na tvrdo s dopadmi tak aby tlmili boty a nie telo tak sa platnicky medzi stavcami … moze to byt aj stunutim svalov tkaniva niekde okolo zadku alebo bedroveho klbu, kade ten nerv prechadza

ale moze to byt aj niekde pricviknutim krvneho obehu a tak sa dolu nedostava cerstva krv kysklik atd…

zvycajne je za tym vzdy zly bezeckcy styl

a nevyvazene telo ktore nie je mechanicky pripravene na behanie

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 2512,86 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:04 (2015)

Jirik1 muž 11.01.2015 13:13:18

>> rudo, 10. 01. 2015 22:15:44

Ok. Zkusím zajít k fyzioterapeutovy a snad problém vyřešíme.. Díky moc za pomoc a za radu!

avatar

max39 muž 11.01.2015 16:58:09

Chalani este som sa Vam ani nepodakoval za Vase odpovede tak ze DAKUJEM.

A novy dotaz.

Tento tyzden dodrzujem prisne nizkosacharidovu stravu(az na prehresok v stredu).Vcera vecer som behal pomale indianske behy do mierneho kopca,spat rychla chodza(cca 1hodinu).Vecer som si al len kapustovo -rajcinovy+rukola a olivac salat.Dnes som doobeda nic nejedol a siel som na 3,5hod turu 11km 600m prevysenie.Citil som silnu unavu.Ten kopec uz robievam na jeden krat no teraz tych zastavok bolo mozno desat.Na vrchole ma bolelo na hrudi a mal som maly tras v nohach.Bol som fakt uplne vycerpany.Ledva som domov dosiel.Je ta bolest na hrudi normalna?Mam v plane ist este vecer na take regeneracne plavanie.Je to vhodne?

Dakujem Vam za odpovede

MAX

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 11.01.2015 17:25:03

>> max39, 11. 01. 2015 16:58:09

To plavani bych zkusila. Muze ti to protahnout prsni svaly a zada. Mozna mas hrudni pater cvaklou z toho behani a potrebuje uvolnit, Zkus prohrat chrbat a oblast mezi lopatkami a prodychavat tak, abys dychal do siroka – hrudnik jde do stran a ne dolu do bricha. A zkusit po prohrati protahnout prsni svaly.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

chrt muž 11.01.2015 18:25:43

Ahoj, nechci zakládat nové téma, proto využívám toto, neb se v mém případě také jedná o prosbu o pomoc. Ať jsem hledal jak jsem hledal, nikde jsem nenašel žádný článek ani téma týkající se běžeckého tréninku pro manuálně pracující ve třísměnném provozu. Chápu a znám z vlastní dlouholeté zkušenosti, že běhat při sedavém zaměstnání se dá velice intenzivně a tréninky běhat kvalitně, následně mít hezké časy. Co ovšem dělat, když člověk pracuje jako dělník a každá směna je fyzicky skutečně náročná? Teď, babo, raď. Momentálně jsem rád, že vůbec pravidelně vybíhám, na distance, které mi unavené tělo dovolí. Někdy je tempo relativně slušné jindy je to pouze regenerační výběh. Tak bych pro začátek rád věděl, zdali je tady někdo z fóra na tom podobně. Resp. co byste poradili pro kvalitní běžecký trénink při takové zátěži. Předesílám, že směny přizpůsobit nemohu a že většinou pracuji 6 dní v týdnu. Tedy času na regeneraci skoro není. Díky za jakoukoli radu.

Motto: Během ke štěstí
avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 11.01.2015 19:34:11

Nez se prenastavi metabolismus, tak je mene e energie. Nutno ubrat. Ta hrud mohlo byt srdicko, ktere nema dost cukru.

Motto: No toto!
avatar

Vesec u Turnova

Celkem 36461,3 km
Minulý měsíc 23 km
10 km: 0:45:56 (2011)
půlmaraton: 1:44:53 (2014)
maraton: 3:39:18 (2012)

Strouhal Zdenek muž 11.01.2015 20:15:12

*>> chrt, 11. 01. 2015 18:25:43*Tak jsme na tom úplně stejně,prostě běhám jak to jde poslední dobou denně alespoň půl hodiny,ono po noční se vůbec nechce musíš to nějak překousnout a najít si svou cestu která Ti nejlépe bude vyhovovat.

Motto: Běhám rád!
avatar

max39 muž 11.01.2015 20:18:02

>> skritek Hugo, 11. 01. 2015 17:25:03

>> jm1, 11. 01. 2015 17:42:12

>> pam65, 11. 01. 2015 19:34:11

Skritku dakujem.Zareagoval som hned na tvoju odpoved a hned som isiel.Uz som aj nazad.Stale taky mierny tlak citim.Ked sa silnejsie nadychnem ,akokeby sa mi ulavilo.Tiez som si myslel aj na tento pripad,ze by mohlo ist o bolest od chrbtice lebo mi to tiez vystrelovalo do ramien a neskôr pri zostupe do hornej casti zaludka,pricom bolest na hrudi ostavala.Tak neviem ci som dostatocne pochopil JM1 ale zmeny ohladom tej bolesti boli take ako som vyssie uviedol.Dalej co som pozoroval ze ma prestali nohy „posluchat“.Po­dlamovanie,tras pri stati,slabe reakcie pri posmyknuti.To sa mi ale zda,ze by mohlo ist o unavu.No ale pred tym som to nemal.Je pravda,ze som tento tyzden trenoval 6× a iba jeden den volna.Tak isto som myslel na nizku hladinu cukru ako uviedol Pam ale co by s tym mala bolest na hrudi.Fakt tomu nerozumiem.Zacinam rozmyslat nad prehliadkou u internistu,ktoru som uz dost dlho zanedbal.A mozno len stresujem a potrebujem zajtrajsi planovany den volna a preist na trosku miernejsi treningovy plan.Pritvrdil som pre ten zabavny vikend.Ale rad by som pri zvysenej intenzite ostal(aj ked nie az pri takej ako som mal tento tyzden).To kolkokrat je pre mna uz teraz vhodne sportovat som sa chcel pytat az zajtra.No ale ked uz.

Dakujem za Vase odpovede.

MAX

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 11.01.2015 20:38:39

>> max39, 11. 01. 2015 20:18:02

Maxi, kdyz mam podobnou bolest, tak mi prave pomaha, kdyz se nadechuji jinak nez bezne ( snaha o to dychani, kdy jde hrudni kos do sirky) a pak i treba to, ze vypnu hrud, ramena tahnu co nejvice do sirky a soucasne dozadu, abych oblast hrudni kosti propinala. A dalsi cvik zase na zada, ze se vyhrbim, ruce prekrizim pres sebe a snazim se sahnout co nejdale na zadech – levou pres pravou ruku a stranu trupu k zadum a pravou pod levou rukou zase k zadum. A prodychuji. Kdyz je to cvakle malo, tak to casto povoli. Jinak musim k fyzioterapeutce.

Muze to byt ten cukr, ale fakt i neco cvakle – oblast hrudni patere a nebo vyskocene zebro. Obemu prospiva prohrivani zad, pak se to snaze uvolni, ale nekdy klidne az za den/dva. Tomu cvaknuti by mi i nahravalo to, ze jsi to se zatezi prehnal a telo se brani.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 11.01.2015 20:41:23

>> max39, 11. 01. 2015 20:18:02

Sport – ja byt tebou, tak stale operuji stylem den sport, den volno. Klidne jdi chodit kazdy den, ale ne kazdy den tezky kopec. Volny den znamenta i nizkou intenzitu – lehkou prochazku, lehke cviceni a bazen. At to trva hodinu, to je spise dobre, ale ne ve vysoke zatezi. Koneckoncu musime brat v potaz, ze tvuj krasny pes potrebuje behat kazdy den :-D.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Tachlovice

10 km: 0:42:03 (2013)
půlmaraton: 1:37:19 (2015)

zako muž 11.01.2015 20:47:09

Ahoj, myslím,že podobný problém s bolestí na prsou jsem řešil cca před dvěma roky.Nakonec mě manželka donutila jít k doktorovi s tím,že jsem si něco tím svým běháním uhnal.Dostal jsem se do ruky doktorce která nenechala nic náhodě a důkladně mě proklepla.Nakonec jsem z toho vyšel jako úplně zdravý člověk a konečná diagnóza byla,že mám skřípnutý nějaký nerv.Dala mi prášky na uvolnění a po pár dnech to odeznělo.Sem tam se mi to vrátí(zrovna v tuto dobu tím opět trpím),ale strach z infarktu už nemám.

avatar

max39 muž 11.01.2015 21:23:38

Pekne dakujem za odpovede.Tak ste ma ukludnili.Na 20 percent som myslel na srdce.Ako chlapec som prekonal srdcovy zapal a lezal v nemocnici a dva mesiace na Sliaci.No neskôr uplne vylieceny(vyradeny z kardiologie) a celkom schopne sportovo zalozeny :-D .

Este ma napadlo,ze tuto noc som spal naozaj katastrofalne.Tak 3hod prerusovane.

Od zajtra obden sport a trochu navysim zeleninu s vyssim obsahom sacharidov.(Ohladom tych sacharidov sa chcem na buduci tyzden tiez co,to popytat.Hlavne ohladom regeneracie po treningu ked uz mi nepôjde az tak o tu vahu-no ale o tom az neskôr).No samozrejme so psikom kazdy den.A vytiahnem nejake cviky na chrbat.Skritku vyskusam aj tie Tvoje. To som tu uz kedysi spominal,ten chrbat ma vie dobre potrapit.Uzival som nan aj nejake lieky.No ked som sa dozvedel ake maju vedlajsie ucinky,rychlo som s nimi prestal.

DAKUJEM MAX

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.