Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Prosim o pomoc

Prosim o pomoc

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | Další Poslední
avatar

Steven 07 muž 15.08.2015 19:13:01

>> max39, 15. 08. 2015 14:01:50

Kamarad kedy to ides na ten osobacek????

A neviem ci si to tu uz niekedy spominal.Ak môzem aky mas teraz cas na 10-tke???

Maxíku, moje nejlepší pace je 5:21 min/km na 10,4 km na rovině a 5:05 min/km na 5 km na rovině.

Jak to bude s tím osobáčkem fakt nevím. V červenci jsem se kousnul a trochu více se snažil, v těch vedrech, v srpnu mám opravdu hodně kilometrů, ale bohužel za volantem:-).

Nic nevzdávám, jak na tom jsem nevím, uvidím velice brzy, až po hodně dlouhé době poběžím v jiném režimu než pocitová teplota nad padesát:-).

Neskutečně si vážím, opravdu, neskutečně podpory, kterou mám od Tebe a od Jany, protože všichni bojujeme, a doufám, že o ní nepřijdu potom, co tady napíšu. Jasně, chtěl bych desítku pod pade, půlmaraton pod dvě a pak další cíle. Ale daleko důležitější je pro mne ta cesta. I když jsem omezil v posledních čtrnácti dnech běh, v žádném případě jsem neomezil počet hodin aerobních aktivit. Vyventiluju průsery z práce, nikoho doma a nikde jinde nepokoušu, jsem spokojený, jak beránek, dost žeru, i to pivo /jedno, Max dvě:-)/ si dopřeju, a jak jsem se dnes doma dozvěděl, jsem takovej jako jinej člověk, v pozitivním slova smyslu:-) poslední dva tři roky.

Tak at se nám daří:-) a hlavně v běhu, jsme na běžeckém foru:-) ale taky i jinde.

Steven

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 15.08.2015 23:39:41

Možná bychom měli prozradit, že 7,8 km mělo průměrné tempo 5:15, z toho 5 km tempem 5:09, to nepovažuji vůbec za špatné. O žádný propadák se nejednalo, už jenom s ohledem na to neobvykle teplé ranní počasí. A dnešních 58 km chůze bylo super. Můj odhad je, že 50 minut padne začátkem podzimu.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

max39 muž 16.08.2015 00:27:57

>> MartiNo, 15. 08. 2015 15:59:46

>> Pohoda, 15. 08. 2015 16:38:32

Ajajaj Sergej Bubka.To som blbec.Ved jeho skoky som na zivo sledoval v mladosti v telke.No zmiatla ma ta azbuka.Predsa len uz je to par rokov co som z nej odpovedal.

>> Steven 07, 15. 08. 2015 19:13:01

Podporu odo mna budes mat Steven vzdy.Na to sa nikdy nic nezmeni.A je dobre ,ze je pre Teba dôlezitejsi cesta ako samotny ciel.Je vidno ,ze tym zijes a mas z toho radost.To je to o co by sme mali usilovat vsetci.

Radost zo sportu.Vysledky sa dostavia sami,hlavne netlacit na pilu.Opat si ma kamarad potesil.

A co je najdôlezitejsi ze si aj vdaka sportu dosiahol spokojny/stastnejsi sukromny zivot.Proste mam radost,no :-D

EDIT:Kedy to ides na ten osobacek????Zas vyzvedam ,co.No ja uz som raz taky.Chcem ti len v dany okamich pevnejsie drzat palce:-).

MAX

>> gilwen77, 15. 08. 2015 23:31:23

Hovor si co chces-vykon to je hodny uznania.

To co som napisal vyssie.2–3 mesiace viac posluchaj Peta a a desiatku pod patdesiat mas v kapse.

>> Petr Kaňovský, 15. 08. 2015 23:39:41

Peto Tebe sa chcem podakovat aj za ostatnych,ze si vzdy najdes cas aby si aj napr.na druhom konci republiky pomahal ludom/sportov­com.Viac takyc ludi ako si ty.

MAX

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 16.08.2015 05:15:25

>> max39, 16. 08. 2015 00:27:57

Přínos z podobných dnů je oboustranný, oba toho hodně naběháme i nachodíme a ještě si užijeme pěkné chvíle. Tady je přitom tak velký energetický výdej, že si mohu zcela beztrestně užívat megadávky Granka či nanuků, ale to je jen jedna z dalších výhod těchto dnů.

>> max39, 15. 08. 2015 14:01:50

Občas Jana v Brně je, naposledy tomu bylo při našem společném setkání v polovině dubna, kdy jsme mimo jiné běželi Brněnský půlmaraton.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 16.08.2015 10:26:50

jakvampisucevoz­bolestojamagu­jescoskazat

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 16.08.2015 11:16:01

Ahojte chlapci a dievcata.

Som rad, ze sa vam dari – aspon z pohladu z tých druhých.

→ MAX

Kedy mas stanovený datum ukoncenia prazdnin.

→ Steven (samozrejme aj ostatní vratane MAXa)

Dnes som nasiel nieco,co stoji za podnet.

Druhy odstavec. http://www.behej.com/…i-maraton/16#…

IHMO:

  • interval 7–10 dni by sa mal upravit o ekvivalent veku a poctu nabehaných km
  • pre nasu uroven to skor berem, ako predzavodnu pripravu (predtestovu)
avatar

Steven 07 muž 16.08.2015 19:13:29

>> ivan99, 16. 08. 2015 11:16:01

Ivane, díky za podnět, ale přečetl jsem více odstavců z Tvého odkazu, než jen ten druhej, ale nějak jsem nepochopil.

Vzhledem k tomu, že z hlediska běžecké přípravy jsem tady asi absolutní exot, tak si rád nechám poradit. /počet km rychlé chůze se psem časově výrazně přesahuje počet naběhaných km po rovině, cíl zlepšit běh na rovině:-) a zejména, být všestranný, již jsem psal, nemůžeš si pamatovat všechno:-), nebo Ty možná jo, já určitě ne:-).

Steven

avatar

Steven 07 muž 16.08.2015 19:22:22

>> max39, 16. 08. 2015 00:27:57

EDIT:Kedy to ides na ten osobacek????Zas vyzvedam ,co.No ja uz som raz taky.Chcem ti len v dany okamich pevnejsie drzat palce:-).

Maxi, moc si toho vážím, opravdu, opravdu, opravdu:-).

Ale já nevyhledávám závody, dokonce, ty mé dva publikované časy, na pětku a na desítku, nevznikly nějakou důslednou přípravou, ale asi takhle…

Krok jedna rozhodnu se dneska poběžím desítku.

Krok dva dopravím se na start a důsledně rozcvičím zejména ty achilovky, strečink.

Krok tři běžím první kilometr, vždy velmi pomalu, jako kdybych začínal.

Krok čtyři po cca pěti minutách zjistím, zda se mi běží dobře, a pokud ano, tak zkusím běžet na plno. A jednou z deseti pokusů to třeba vyjde:-). Většinou se mi běží pouze normálně, dost často blbě:-).

Pokud v následujících týdnech zaznamenám, že bych se mohl třeba zlepšit, že léto bylo k něčemu, tak si alespoň přečtu, jak se to má dělat. Třeba před tou pětkou by nebylo špatné velmi pomalu deset minut klusat, nebo třeba si zkusit dvě tři rovinky, nevím, při mých dosavadních výkonech, jsem informace tohoto typu nehltal, nebot jsem soudný.

To by člověk v určitém věku být měl, alespoň trochu:-) ...... mluvím o sobě, abys v tom zas něco nehledal:-). Srandujem.

Steven

avatar

max39 muž 17.08.2015 22:51:41

>> jm1, 16. 08. 2015 10:06:30

"""Ja si s tou azbukou nezačal ;-) """

No ale ved ani ja.Ci???*>>

>> Steven 07, 16. 08. 2015 19:22:22

Tak ja si teda Steven trpezlivo pockam na ten Tvoj znenazdajky prijduty osobacek(aj tak ho tipuje vzhladom na prijatelnejsie teploty velmi skoro)

""""To by člověk v určitém věku být měl, alespoň trochu:-) ...... mluvím o sobě, abys v tom zas něco nehledal:-). Srandujem."""

:-D

>> ivan99, 16. 08. 2015 11:16:01

Ahoj Ivo.

Som rad ,ze Ta tu po case opat vidim.Moje posledne prazdniny som mal niekedy v r.1991:-)

Ale ved ja velmi dobre viem ako to myslis :-D.Povedal by som ,ze skoncili dnesnym dnom.

MAX

V sobotu(maly pribeh) som bol opat v sportovej prdajni si obzret nejake tenisky.Neviem ale som na ne akysi nadrzany.Ale este pred vstupom do predajne som sa dohodol s mojou drahou polovickou aby mi podohode s predavackou nosila rôzne bezecke tenisky s velkostou „9“.Ja som samozrejme sedel kusok dalej aby ma neovplyvnovala cena a tym ,ze som sa snazil na tenisky ani moc nedivat(v ramci moznosti) ani vzhlad a znacka.Predavajuce boli bohuzial velmi mladucke slecny,ktore nevedeli o behu,doslape,te­niskach vôbec nic.Aspon ze mi umoznili moje nekonecne dlhe skusanie a poskakovanie po predajni:-).

Postupne som si teda skusal rôzne tenisky v ktorych som rad za radom chodil,behal(na dlzku predajne),skusal drepy a ine pohyby s nohami.No poviem Vam -dobra komedia.Ako fakt uz by som asi ani bez kupy odist nemohol.To by som ich dobre nasral :-D .No ale jasne keby ani jedna nesadla -tak slusne DOVIDENIA.

Asi po hodine skusania a po mozno 10–12 pare som si vybral.Vyborne mi sedeli asi dva pary.No tento bol o kusok prijemnejsi na vrsku(najmenej ma tlacil a palec s artrozou) a pevne obopinal nohu.Ta predtym bola o maly kusok maksia,co sa mi velmi pacilo no nebola taka pevna na nohe.

Tak som vyhlasil-ANO tieto by som chcel.

Pozrel som sa na ne a aj boli velmi pekne.Draha sa radovala.Celu dobu si vraj priala aby som si vybral tie.To viete zenske emocie.Proste sa jej najviac vzhladovo pacili.Jej v tej chvili bolo jedno ako mi sedia ale ako v nich vypadam :-D .A potom nelubte ju:-).

Tak este kontrolny pohlad na cenu ............... a v tom SOK,SOK,SOK

Kokos ja som tak drahe tenisky nikdy ani len neobzeral ,nie tak este skusal a uz vôbec nie kupoval.Ako dobre ,tak privretim oboch oci ma to nezrujnuje(su to len tenisky -nie premiove auto)no z principu som si tak drahe tenisky nikdy nekupoval.

Rozhodnuty ,ze teda idem ich vratit a vyberem nieco okolo 70–80 eur(predsa len doteraz som si vystacil s gumakmi a adidasmi asi za 30–40-na chodenie stacili) som zavadil o nestastny pohlad mojej polovicky.Pytam sa -co Ti je???

No pomaly s „placom“ mi vysvetlovala ako by chcela aby som si ich kupil,ze si ich zasluzim a ine citove vydieranie.Ta vie ako na mna.Tak som nakonec suhlasil ale len s podmienkou ,ze som si hned v nedelu dohodol na pondelok robotu naviac a dnes som si isiel na ne poriadne zamakat a zarobit.

Prave som sa vratil s chodze do kopca a na to som si isiel zabehnut kratucky beh(tak aby koleno neprotestovalo) no a prve pocity su velmi dobre.Len je divne ,ze tym ako maju silno odpruzenu patu tak ma to nuti cez nu aj behat.Asi to chce cvik-neviem.Aj mi je tem beh cez pate prijemnejsi.No je to asi nespravne.

To je zas reci okolo jednych tenisiek.To som cely ja.No aspon uz tenisky mam a zas je o jednu vec menej na ktoru by som sa mohol vyhovarat.

MAX

EDIT:Akoze ak Vy co nabehate rocne tisice kilometrov a musite kupovat asi velmi kvalitne boty aby ste si nohy setrili-tak.........ani neviem co povedat:-).

Asi len: Ked ho milujes(beh),nie je co riesit.

avatar

max39 muž 17.08.2015 23:39:41

>> jm1, 17. 08. 2015 23:17:58

Jaromir ak môzem.Kolko km Ti vydrzi jeden par a kolko parov potrebujes na rok???

Striedas aj podla terenu/rocneho obdobia atd.

Kokos to kolko parov mate aktualne doma v skrini??? :-D

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 18.08.2015 10:57:34

Šiju, šiju si botičky

do sucha i do vodičky:

sviť, měsíčku, sviť,

ať mi šije niť.

http://www.cist.cz/…e/vodnik.htm

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 18.08.2015 11:03:47

>> jm1, 18. 08. 2015 10:57:13

Mám doma jen první typ, který používám pro všechny běhy. :-)

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Černé Voděrady

Celkem 21480,38 km
Minulý měsíc 131,76 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 18.08.2015 12:54:29

>> jm1, 18. 08. 2015 11:24:47

Síťované botky mají ovšem tu výhodu, že z nich voda také odtéká, což se např. o goretexkách říci nedá (přičemž i do těch se voda při delším běhu samozřejmě dostane, slovy klasika „voda je jako trpaslíci, dostane se všude“). Je to starý známý „spor“ zda se snažit vodu do bot vůbec nepustit, nebo počítat s tím, že tam bude, ale nebude tvořit jezírko, a za příhodných podmínek dokonce ještě před doběhnutím zase vyschne… Každý řeší dle nátury své a svých nohou. Zajímavé je, že i mně co nízkotlakému zimomřivci (co se týká periferií) se při běhu nohy v botách časem zahřejí, a řeším tedy rozdíly v teplotách léto-zima jen ponožkami. Např. inov8 MUDSOC (mám z Trailpontu) fakt hřejí i mokré. Dobré zkušenosti i v mokrém sněhu.

MAXI, k tvému dotazu tedy: kupuju boty cca za těch 100 eur (a to po slevě, původní cena ještě tak o 15% a více vyšší), a vydrží mi asi 1200 – 1700 km, přičemž dojíždějí na roztrhaný svršek – podrážka obvykle celkem vydrží (vzorek), tlumení nevyužívám (pořizuji boty s minimálním tlumením), takže to si nezdupu, a celkově bota stále drží tvar – patu atd… Prostě kdyby se totálně nerozpadla ta síťovina nahoře (která mmch zřejmě dostává v hrubozrnném sněhu dost zabrat – po takových výbězích se „chlupatí“ a trhá před očima), tak bych v nich běhala i déle. Nejdůležitější je, aby ti boty fakt sedly, cítil jsi se v nich jako v bavlnce. Jestli to budou ty levné nebo dražší, to už je holt o štěstí… Osobně se domnívám, že ta investice se vyplatí.

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

České Budějovice

Celkem 12147,12 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:57 (2014)
půlmaraton: 1:35:02 (2018)
maraton: 3:34:26 (2016)

PaKo muž 18.08.2015 12:55:09

>> max39, 17. 08. 2015 22:51:41

Ahoj Maxi,

zkusím dát do placu svoje zkušenosti a poznatky s botama, třeba ti to pomůže a možná, že si tím časem taky projdes :-).

Takže, moje první boty na běhání jsem si koupil ve slevě, tak nějak mi seděly, pružení, došlap atd. jsem neřešil. I druhé byly takové, akorát ne ve slevě, byly na můj vkus hrozně drahé (přes 3 tis. Kč), doporučil mi je prodavač a časem jsem poznal, že jsou šíleně tlumivé. Mimochodem, manželce se taky moc líbily :-).

Pak jsem se o to začal zajímat i trochu víc teoreticky, objevil jsem menší tlumení a tak nějak jsem zjistil, že mi vyhovují víc. Když pominu důvody došlapu a běžeckého stylu, což je věc individuální, tak obecně:

  1. fyzické opotřebení (např. prošoupaný svršek) většinou předchází „funkčnímu“ opotřebení – když ta bota méně tlumí, má opotřebení tlumení (relativně) menší negativní dopad na styl běhu a pohybový aparát; obecně se udává, že boty by se měly měnit po cca 800 km, protože pak přestávají ty tlumící vychytávky fungovat; když je ale tlumení malé, postupné snižování jeho účinnosti není (relativně) tak velké; jsem se do toho nějak zamotal, snad je to srozumitelné :-); zkrátka mě takový boty vydrží cca 1.500–1.800 km, pak už se fakt rozpadaj
  2. botky s menším tlumením jsou lehčí
  3. botky s menším tlumením bývají v průměru (v průměru, ale ne vždy!) levnější

Asi to vypadá jako agitka, ale to fakt nechci, ať si každý běhá v čem chce, pokud mu to vyhovuje. Jen jsem chtěl říct, že v tvém příspěvku jsem se úplně poznal a tak nějak se mi před očima promítlo, kam jsem se od té doby posunul.

Jinak po těch dvou výše uvedených zkušenostech v úvodu jsem dospěl ke strategii, že kupuju boty nejčastěji ve výprodeji a to i v případě, že je zrovna nutně nepotřebuju. Pokud sedí a mají dobrou cenu, tak je beru, protože vím, že je časem užiju. Můj interní cenový limit je 2.000 Kč (cca 70–80 EUR).

Momentálně mám doma boty šestery, ale aktivně používám na běh jen čtvery, ty dvoje jsou ty první koupené a už se v nich opravdu běhat nedá. Občas je ale beru na práci na zahradu a nebo když je nějaký závod někde v bahně, tak jako nouzovku. Teď budu vyřazovat další dvoje, se kterými jsem byl ale tak spokojený, že uvažuju, že si je koupím znovu. Na trhu jsou, i když jako starší model, tím pádem ale můj cenový limit splňují, navíc moje velikost (47–48) nebývá v obchodech zrovna častá, takže proč experimentovat, když existují osvědčená řešení :-).

Přeju ti, ať se ti v nových botách dobře běhá a ať z nich máš vždy ten nejlepší pocit. Pak je úplně jedno, kolik stály, protože lepší se cítit pohodlně v drahých než trpět v levných.

Držím palce! Zdar, PaKo

avatar

Nelahozeves

Celkem 19576,14 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:05 (2016)
půlmaraton: 1:28:31 (2016)
maraton: 3:43:10 (2013)

filipoinzagi muž 18.08.2015 13:22:27

>> max39, 17. 08. 2015 22:51:41 ahoj Maxi, s těma botama, jak píše PaKo, dají se opravdu koupit za rozumnou cenu, já tedy osobně kupuji v rozmezí 2–3 tis. Jako PaKo jsem došel od tlumených bot k botám s menším odružením (závodní boty) a běhá se mi v nich mnohem lépe, řekl bych přirozeněji. Spíš na celé chodidlo nebo při rychlejším běhu na přední část. Jak píše PaKo, každý to má trochu jinak a vyhovuje mu něco jiného. Jak píšeš, ty odpružené boty opravdu nutí dopadat na zadní část a přitom mě dost z toho bolely holeně a celkově mi to nesedělo. Jinak po 800 km to měním, jsem hodně citlivý a nechci se dopracovat zase k úrazu. Při ceně 2–3 tis to není tak hrozné. Uvidíš časem, jestli ti budou vyhovovat tlumené nebo méně tlumené boty.

Motto: Když něco děláš, tak to dělej pořádně a dej do toho všechno.
avatar

Černé Voděrady

Celkem 21480,38 km
Minulý měsíc 131,76 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 18.08.2015 14:35:08

>> jm1, 18. 08. 2015 14:10:52

Ve městě do 90 minut je zřejmě možné i za silného deště vodu do k tomu uzpůsobených bot nepustit. Zřejmě se ti taky nohy moc nepotí (dle mých zkušeností s kvalitními pohorkami i pot dokáže v málopropustných botkách vytvořit nepříjemno). A používáš asi i kvalitní návleky? Jaké? Mám oblíbené inov8, ale ty si s hodně vody taky neporadí. Ovšem bláto a sníh zvládnou, tak ty se mi to do bot nehrnou aspoň horem, a voda taky neproudí volně, jen prosakuje (míň než síťovinou). Slanou břečkou prakticky neběhám (snad pár set metrů než se dostanu mimo posolený chodník a přes silnici), taky ji v botech nemusím. Delší běhy mám všechny v přírodě, tak tam sůl odpadá, o to víc je bláta a sněhu. Ty mi připadají takové „lidské“ a kůži neškodné.

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.08.2015 19:28:22

dyt to klasik jasne rika:

do sucha i do vodicky

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 18.08.2015 20:20:50

Pekne Vam dakujem za nazory a postrehy o teniskach.Veru este sa je co ucit.

Janka su to air max 2015(az teraz som si vsimol ,ze aj ja som max:-) )

Cena bola 150eur,no na nete som ich nasiel aj ovela lacnejsie.Ako malu naplast na dusu mi predajna pribalila zdarma bezecke ponozky vo farbe tenisiek(kokos svietil som jak z katalogu) a boxerky puma(tie su paradne-sedia ako uliate).

http://max39.rajce.idnes.cz/TENISKY#…

MAX

avatar

Steven 07 muž 18.08.2015 20:25:30

>> max39, 18. 08. 2015 20:20:50

Maxíku, máš opravdu krásné a kvalitní botičky. Přeji Ti s nimi hodně sportovních radostí:-).

Steven

avatar

Steven 07 muž 18.08.2015 20:37:05

>> gilwen77, 18. 08. 2015 20:12:38

Stevene, na tebe jsem zvědavá, kolik přiznáš střevíčků ve své bototéce ;-)

Jani, já už ve svém požehnaném věku:-), nezastávám filosofii nějakého přehnaného šetření, s tím, že si dražší botky koupím třeba v pětašedesáti, to už mi budou na hov..:-).

Přiznávám čtvery, v dubnu jsem k narozeninám dostal boosty:-), pro mne tak trochu sváteční:-) botka, mám je moc rád. Ale čistě asfalt a delší výběhy. Žádnou energii nevrací, ale mají dlouhé a úzké kopyto, padnou jak ulité:-). A skoro nic nevážej.

Pak mám jedny do terénu, vybral jsem u poradců, nechali mne proběhnout párkrát po desetimetrové dráze, v prodejně dobrý, nechal jsem si poradit větší číslo, čvachtám v nich a serou mne. Ale upotřebím je, i když ne na běhání.

Základem jsou dvoje botky, nechci dělat reklamu, ale jak přiblížit:-) citytrail. Úplně v pohodě jsou do terénu v mém podání, Brdy, to je lesopark, když běžíš po značených, terénní netřeba.

A hlavně, moc dobře se mi v nich běhá i po silnici. Jsou sítované, a úplně klidně v nich běhám i v lednu, únoru /rýmička se nedostavila/. Mám jedny, kde je podrážka už úplně bez vroubků /pes/ a jedny téměř nové a v těch běhám téměř fšechno.

Steven

avatar

Sloviensko

rudo muž 18.08.2015 20:37:19

kedysi ludia chodili po zemi

potom prisiel nejaky co chodil po vode a teraz ludia chcu chodit po vzduchu ci po geloch

ani by som sa nedivil keby svetak v takychto nebezeckych botach na 10km bol aspom o 10 minut pomalsi

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 18.08.2015 20:47:50

>> Steven 07, 18. 08. 2015 20:25:30

Steven dakujem.

Ci su kvalitne to ja naozaj posudit neviem.Bohuzial v mojom okoli nie je specializovana predajna na bezecku obuv.Aj tieto som isiel kupovat do Ziliny(no odbornost predavaciek -nulova).Vriaj su to neutralne tenisky ,no ja si myslim ,ze mam(fakt neviem tu bezecku terminologiu) silny doslap na vonkajsiu stranu paty a chodidla.

Pôvodne som chcel kupovat nieco menej"komercne" a viac urcene (odborne)na beh(len môj nazor)-asics,mizuno,no vyber bol naozaj velmi obmedzeny.Skoda zalusk som mal hlavne na mizuna(radil mi ich aj black horse).No ale dobre mi sedia aj tieto nike.

MAX

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 18.08.2015 21:15:01

Take pridam svou trosku do mlyna.

Boty jsem dlouho kupovala kolem 1000czk. Ale to je doba 15let zpet. Pak jsem narazila na Adidasy, ktere mi vydrzely asi 4 roky. Zivotnost skoncila v dobe, kdy jsme zila v Turecku. Vyber bot mizerny a pres net jsem nechtela. Koupila jsem New Balance v Decathlonu (ten ma vyrazne omezenou nabidku) a rozbolelal mne kolena. Po priletu do CR jsem mazala do specialky, vybrala jedny tempove – Adidas Tempo a jedny objemove – Mizuno Inspire. Koupila jsem na miste celkem za 5500czk a to mi dali slevu. Popravde jsem cenu neresila, uzila jsem sluzbu a tu jsme zaplatila v cene boty. Od te doby beham jen v techto typech, Adidasky stale mam, pouzivam mene a Mizuna uz nekolikata. Ale kupuji na netu dle cenove nabidky. Je li hodne dobra, koupim klidne 2–3 pary, casem se unosi. Letos jsem chtela zmenu v podobe tempoveka tak jsem opet sla do specialky, vybrala Mizuno Sayonara a az je obeham, koupim na netu. Ale za moznost vyzkouseni mi vyssi cena stoji. Boty nevythazuji po nejake kilometrazi, ale po opotrebeni. Potrhany svrsek mi nevadi, noha sama rekne, kdy uz ji ruzne seslapana a vypraskana bota vadi. Hodne obehanou pak jeste uzivam chvili v lese a pak jde do popelnice.

Jeste dodam, ze me objemovky po pate behat nenuti. Nedavno jsem to zkousela a prislo mi to pres patu hrozne namahave. Jdu stred/predni cast chodidla. Pri doslapu na patu jsem mela pocit, ze moc taham achillovku.

Jinak to mam jako Steven. Kdyz mi neco sedi, libi se… tak koupim. Za civilni boticky totiz vyhazu mnohem vic :-D

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Černé Voděrady

Celkem 21480,38 km
Minulý měsíc 131,76 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 18.08.2015 21:37:16

>> Skritek Hugo, 18. 08. 2015 21:15:01

„Potrhany svrsek mi nevadi,“ …noooo, mně by taky nevadil, kdyby to neznamenalo, že prsty potažmo noha opouští botu :-D

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 18.08.2015 21:48:26

>> MartiNo, 18. 08. 2015 21:37:16

Tyyy jo. Ty kupujes dva v jednom. Ja za sandalky vyhazuji zvlast a to nejsou behaci! :-D

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Černé Voděrady

Celkem 21480,38 km
Minulý měsíc 131,76 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 18.08.2015 22:04:11

>> Skritek Hugo, 18. 08. 2015 21:48:26

No momeeent, v sandálech mi noha drží – maj ty pásečky nějak vymakaný, ne že jen co zbude po oběhání ;-)

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 18.08.2015 22:27:41

>> MartiNo, 18. 08. 2015 22:04:11

:-D Ted vazne. Mam jedny uplne fantasticke sandaly na de facto trekking od Ecca. Staly rozhodne pres 120eur (kupuji boty v Rakousku), mam je 5let, prochodily pul Turecka, slouzily na pousti i v horach, ted naposledy jsem v nich stihala bigla stvouciho se za zajicem po zaoranem poli(ja nedohnala bigla, on nedohnal zajice…) a sandaly jsou porad ve skvelem stavu, dokonce nejsou ani vyslapane. Jedny z nej bot, co jsem kdy mela. Ty budu jednou tezce nahrazovat…

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 18.08.2015 22:29:38

>> jm1, 18. 08. 2015 22:17:02

Ano, jen bych dodala, ze u vetsiny lidi se to casem sebeha samo. U tech nejtragictejsich bohuzel ne, je treba poradit, ale vetsinou se ten doslap vyresi samovolne.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.08.2015 22:52:34

nechcelo sa mi pred polhodkou zavazovat potme snurky, tak som skocil do plastikovych papuc od vietnamcov za 2 kolonialne koruny

a prebehol som kopec hore na druhu stranu do udolia a zasa nazad

povrch betonovy chodnik

paradny pocit

raz som v takych papuciach na chodeckej 24H na drahe musel koli pluzgierom okolo paty zahodit boty a dochodil som v takych papuciach este asi 30km alebo viac

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Steven 07 muž 18.08.2015 23:25:10

>> rudo, 18. 08. 2015 22:52:34

Rudo, a tohle je krásný příklad, proč máme občas odlišné názory. Budu mluvit za sebe. Kdbych stejně jako Ty, někdy v minulosti, naběhal 600 km za pět dní, možná bylo více, nepamatuji si přesná čísla, pouze tendence, tak asi budu mít na to běhat v žabkách.

Ale prostě, začátečníci, to holt mají krapet jinak:-) a spousta dalších věcí je jinak, když se sereš půlmaratonem nad dvě hodiny..........:-) nebo i trochu lépe, vše je krapet jinak, i ty botky.

To se dá asi těžko vysvětlit .............­.............­........

Ale na druhou stranu Ti rozumím ze své zkušenosti z jiných disciplín než běžeckých / téměř s kýmkoliv jdu delší dobu plavat, tak mrznu:-)/ ale aspoň si to uvědomuju, že můj kamarád prostě nezrychlí:-)

Opět, jsme jak dva kohouti, nechci to tak, ber v pohodě.....­..........

Steven

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.