Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Prosim o pomoc

Prosim o pomoc

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | Další Poslední
avatar

max39 muž 29.04.2015 03:28:33

///STEVEN///:

Steven Ahoooj.

Tak ja som skoro na rit padol.Uz so lezal v posteli a,ze idem vypnut comp a v tom mi v poslednaj chvili padol zrak na vyzvy kde sa teda ja skoro vôbec nedivam.Paraa­aaaada.Tak ja som si myslel ,ze co je zas s Tebou ci sa ti nedajboze nieco nestalo alebo ci nie si zas na nejakej sluzobke v Afrike alebo,ze uz si sa odhlasil a si na nejakom profi-fore :-D ked o Tebe vôbec nieto pocut.A tam malickymi pismenkami(take nic),ze Steven07-vyzva 85kg. Ty tajnostkar si primes vyzvu len tak potichucku a potajme,To si mi za kamarata.A ako ti mam potom drzat palce,co????

To Ti teda len tak neprejde.Pis,pis,pis­,pis a rozpisuj.Co ta k tomu viedlo,pocity,vyz­vy,dôvody,pros­te vsetko.A nebud lakomy na slova.Ved to je vyzva jak sa patri.Vianocna ti podla predstav nevysla,no teraz citim velke odhodlanie.Ze ty chces pokorit nejaky ten cas??? :-D .Vydim Ti az do zaludka.Si spat.No konecne si to ty.Neoblomny,tvrdoh­lavy,ked je treba disciplinovany a zataty-proste VITAZ!!!!!

Bude to 10-tka hlboko pod 50min,ci dokonca ten tvoj vysnivany M.Tipujem ta 10-tka.Ja som vedel,ze ta to suchtanie tych 8,4km na Zbraslavy dlho bavit nebude :-D .

Tak sa mi uz chcelo spat a zas som culy ako rybka.No kamarad v tomto pripade mi to vobec nevadi.Strasne ti drzim palce.A ja blbec som si to vôbec nevsimol.Nemam v tom dufam s tou mojou sukromnou vyzvou prsty namocene :-D .Ale myslim ,ze nie.Ty uz proste chces vidiet progres a mozno ta aj sere ,ze mas na ovela viac a uz to nemozes vydrzat tak ides do toho.Proste bojovnik!!!

A zajtra s pravdou von.Nech je akakolvek.No neviem sa dockat.

Velmi si ma potesil.Fakt mam velku radost.Drz sa a nepolavuj.Az si budes mysliet ,za uz sa neda-tak to si len v polke.Priatelu mam radost!!!

MAX alebo aj Marcel.

avatar

max39 muž 29.04.2015 20:23:07

>> EdCable,

Ahoj Ed.

Rad by som sa ta nieco opytal.Kedze Ty tym tukom asi najviac rozumies tak oslovim Teba.No mozno budu k tomu vediet nieco aj iny.

Znova som sa vratil k NSS ale neviem ake mnozstvo tukov by som mal za den prijat.Teraz to mam tak ,ze si davam kavovu lyzicku rybacieho oleja,olivoveho oleja a kokosoveho oleja.Chcel by som vediet ci je to doastatocne mnozstvo alebo je to malo.Pripadne aky by mal byt pomer medzi tymiti olejmi.

Jedna sa mi hlavne o protizapalo­vy/liecebny ucinok.Nemal by som docasne vypustit vsetky oleje a jest len ten rybaci??

Dalej viem ,ze tuky su aj v mase co snimi ako ich eliminovat ked viem ,ze maso potrebujem.

Kolko vlastne toho masa(a ake je z hladiska protizapalovych tukov najlepsie) ja môzem za den zjest.Niekde tu som cital ze ak je tych bielkovin zas moc,tak sa nakonec aj tak premenia na cukry-dufam ze som si to dobre zapamatal.A cukry zas pôsobia zapalovo.Teraz si napriklad aj z kurata davam kozu dole aby som nemal moc tukov-ale ci je to spravne.A je vobec spravne jest len chude maso?Ked tam zas hrozi premena bielkovin na cukry.Tucne maso ma zas vela kalorii a asi skodlivych tukov.

Alebo jest len ryby a k tomu rybaci olej+zeleninu??Chcel by som aby to bolo co najucinejsie na tie zapaly.

Tak mi prosim poradte.

MAX

avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 29.04.2015 20:39:30

>> max39, 29. 04. 2015 20:23:07

Vrtá červík pochybnosti v hlavě, vrtá :-)

Maxi, z těch našich experimentů a dotazů tady musí mít pár profíků osypky.

Ty děláš striptýz s kuřetem a já kupuji tu nejprorostlejší slaninu a 30% smetanu, ale oba se snažíme o NSS :-D

Moc se těším na případnou odpověď, ale raději budu držet h..u, abych ti profiky nevyplašila. BTW – Čokoládová Jana je krutě dobrá hláška :-)

avatar

Steven 07 muž 29.04.2015 21:03:35

>> max39, 29. 04. 2015 03:28:33

Ahoj Maxi. Teda Ty seš fakt kámoš. Dneska jsem si vyjel nádrž, ani ke sportu jsem se nedostal, ale když jsem si přečetl Tvůj příspvěvek, tlemím se jak debil:-) a mám neskutečnou radost.

Důvod mého sedmiměsíčního poskakování a netrénování tak, abych do toho dal srdce, Ti rád napíši, pokud mi to dovolíš, ale ne v této diskusi. Nejde o účastníky diskuse, vlastně mně tady neskutečně baví všichni, Runtym počínaje a Matem konče /i když jemu ty exoty z posilovny na pláži hned tak nezapomenu:-)/. Ale jsem tak trochu ze společenského hlediska profláklej:-) tím chci říct zná mne dost lidí:-):-)/.

Situace se vyvinula tak, že patrně sedím již jen na jedné židli. A dokonce jsem se dopracoval k tomu, že někdy mám problémy uběhnout těch přiblblých 8,4 km /samozřejmě naplno/.

Tak jsem se rozhodl pro letošní rok realizovat následující scénář. Pět bodů, pokud splním alespoň tři a v ostatních obstojím, budu v poho.

Seřadím od nejlehčího k nejtěžšímu.

1. 100 km na kole, v kopcovitém terénu bez ohledu na čas. /nežiji v Alpách, takže Brdy, Karlštejnsko, Křivoklátsko/

Absolutně nejlehčí úkol. Ne že bych to dal z fleku, ale kolo je můj věrný životní druh, přestože na něm v posledních dvou letech moc nejezdím.

2. DP 50 km. Stejný terén, chůze, těch posledních 10 km budu kurvovat jako Jana, ale také si celkem věřím.

3. 10 km pod 50 minut. Nevěřím si vůbec, budu muset začít makat, tak jak se má, tzn. dlouhé výběhy, dlouhé sportovní aktivity.

4. Půlmaraton pod dvě hodiny. To víc věřím té desítce.

5. Dostat se pod 85 kg. Abych měl vůbec šanci na bod 3 a 4, jak psali předřečníci, je potřeba se sebou něco udělat. Bohužel jde to, alespoň u mne proti bodu 3 a 4. Když se nažeru a udržuju váhu, mám energii. Když budu snižovat váhu, mé i tak ubohé výkony budou dočasně ještě horší. Ale sportovní investice do budoucna. Překonám. Už mám 89 kg, takže 3 kg dole /při rannním vážení:-)/.

Nezlob se, příteli, že jsem v poslední době příliš nereagoval, začínám se v těch radách, které dostáváš, totálně ztrácet, a protože, je píší lidé, s jediným úmyslem, poradit Ti a pomoci Ti, tak se pokusím i nadále moc nereagovat, i když třeba při těch klicích, atd, to bylo hodně těžké, nepustit si svoji nevymáchanou hubu na špacír:-)

Ale Tvůj boj sleduji stále a jak jsem slíbil, stále neskutečně držím palce:-)

Steven/Jirka

avatar

max39 muž 29.04.2015 21:14:52

>> gilwen77, 29. 04. 2015 20:39:30

Ja som napisal "cokoladova JANKA " Jana by som Ti nepovedal-to je skaredo ;-) .

Ale nauzaj som niekedy v tych temach strateny.Tyto ludia toho tolko vedia a ja mam stale tolko otazok-az sa hambim.keby ma tie klby tak netrapili tak radsej drzim hubu.Dobre to napisal RUDO-Uz mi z Teba vlasy sediveju :-D .

A mas pravdu stale mam pochybnosti,no rad bay som veci ked uz ich robim robil najlepsie ako sa daju(aj ked nie vzdy to dodrzim)

Aj s tej slaniny a smotany co pises som jelen.Preco to tak ma byt.Stale si myslim,ze len chude maso by sa nemalo jest(vraj sa premeni znova na cukry).Iny zas len o nizkokalorickych a chudych pisu-to sa mi ale moc nezda aj ked tomu nerozumiem,ze pre­co.

A vlastne preco u Teba taka nahla a vyrazna zmena???

MAX

avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 29.04.2015 21:26:07

>> max39, 29. 04. 2015 21:14:52

Maxi – já jsem to napsala jen jako dobrý paradox. Není to ani půl roku co jsem tě tady „lámala“ k nízkotučné stravě a ty jsi do sebe ládoval tučné sýry a ořechy a teď jsme ve fázi, kdy já jím vysokotučné a ty svlíkáš kuře. Toto lze vysvětlit snad jen tím, že se holt Země otáčí :-)

Neboj, já jsem ztracená víc než ty. U mě šlo původně o sázku, ale čtu knihu o mouce a sacharidovém lobby a demenci a mám teď z toho v hlavě totální mišmaš.

Takže jde o ženský vrtoch, pokus, který Petra asi bude stát pár šedivých vlasů :-) S tučnými potravinami koketuji, protože mi jinak vycházela přemíra bílkovin. Potom ten zmatek s ketózou, do toho ty tuky – omega3 sem, omega6 tam … Prostě zmatek. Docela hezky mi odpovědět Brutto (to jsi asi četl), to vlákno jsem z části prostudovala a ještě tam asi nakouknu.

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 29.04.2015 21:33:26

Co tak, že byste si přebrali v hlavě, co chcete, a pak se něčeho drželi? Přístupů existuje spousta, žádný nemusí být vysloveně dobrý ani vysloveně špatný, ale není vhodné je měnit příliš často, natož směšovat.

A říkám si, že už i já začínám mít demenci, ale ne z cukru či necukru, ale naprosto rozporuplných názorů, se kterými se setkávám, zde ve foru i jinde.

Maxi, žádná objektivní pravda/ideál pravděpodobně neexistuje. Něco si vyber, drž se toho pár týdnů a uvidíš. Nemá smysl se v tom nekonečně přehrabovat či zkoušet všechno, co Ti kdo poradí. :-)

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 29.04.2015 21:38:38

>> gilwen77, 29. 04. 2015 21:26:07

Existuje nějaká posloupnost kroků, která by měla začínat tím, že bys měla mít aspoň nějakou představu, co teď chceš, jaké jsou nyní priority, a na základě toho pak zvolit cestu. Třeba i NSS má více variant, podle toho, k čemu ji používáš. Uspořádej si své cíle a pak hledej rady jen k tomu, co odpovídá těmto cílům, nikoliv ke všemu.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 29.04.2015 21:59:27

Dnes vecer jsem si pri vareni vzpomela na Stevena. Kuchtila jsem italske risoto (nam, nam), prolevala to suchym Veltlinem a vzpominala na Stevena a jeho rady.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Steven 07 muž 29.04.2015 22:09:19

>> skritek Hugo, 29. 04. 2015 21:59:27

:-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 29.04.2015 22:39:04

>> Petr Kaňovský, 29. 04. 2015 21:38:38

Petre prezradim ti vesmirne verejne tajomstvo o zenach:

zene nevie co chce alebo bude velmi nespokojna kym to nedostane.

a pytat sa zeny nech jasne formuluje co chce a v akom poradi priorit

hihi to je for 12 tisicrocneho galakticku cyklu

pripadna zenska odpoved aj velmi jasne a presne formulovana ma casovu platnost

..... hadaj aku

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha

Celkem 26342 km
Minulý měsíc 21 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 29.04.2015 22:44:18

>> skritek Hugo, 29. 04. 2015 21:59:27

Bacha. Sára si otevřela okno a letí na návštěvu. Prý jsi URČITĚ něco v lahvi nechala. A pokud ne, tak prohlídne kufr auta. Třeba tam něco z Mikulova zůstalo.

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 29.04.2015 22:47:27

>> EvženGe, 29. 04. 2015 22:44:18

Nezustalo. A v kufru auta take nic nenajde (pokud nepocita in-line brusle a lopatku na odhazovani snehu). Malou napovedou je pak dno vestavenych skrini … ;-)

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 29.04.2015 22:48:30

>> rudo, 29. 04. 2015 22:39:04

To se jako mam nechat preoperovat na chlapa?

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Praha

Celkem 26342 km
Minulý měsíc 21 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 29.04.2015 22:53:10

>> skritek Hugo, 29. 04. 2015 22:48:30

To ne, to by u Tebe byla OPRAVDU škoda. :-))

avatar

max39 muž 29.04.2015 22:54:46

>> Steven 07, 29. 04. 2015 21:03:35

Ahoj.Tak som rad ,ze Ta znova vidim.Uz som si zas kde co namyslal.

A mimochodom s tymi tvojimi dvoma zidlemi ma uz niekolko mesiacov pekne seres! :-D :-D :-D .Mas tam stranku dozadu môj mail-tak sa vymackni.Pripomina mi to Lochnessku priseru-vsetcia o nej poculi na nikto o nej nic nevie.Rob s tym cosi lebo ma drbne.

Exoty s posilky na plazi ma tiez pekne napruzili.Ako hovorim vela spolocneho.No myslim ,ze aj Runty si tu ziskal vela „priaznivcov“ :-D .Ale vsetko v dobrom-ich vykony a treningy(hlavne Runtyho) su mimo môjho chapania a z kategorie supermanov.Drzim im palce.

Vsetky ciele co si napisal sa mi vidia v Tvojom pripade uplne v pohode.Len sa im musis venovat.No ako ta tak trosku poznam ty mas hrozne vela narocnej prace a ku koncu dne Ti chyba disciplina pri strave a sporte.Ak sa das do pohody tak to pôjde-si predsa BOJOVNIK.I to Tebou milovane vinecko nebude problem ak ho das len tak na jazyk.No a milujes dobre jedlo(zas paralela)-Tam vidim jediny problem.Ale ako hovorim ak nebudu stresy-nebudu ani najazdy do restauracii a vymetanie chladniciek.No a mas tu predsa mna.Neviem ci si to cital pri tej tvojej vyzve ale dal som tam ako poznamku,ze tych 7kg dam do toho datumu spolu s Tebov.Tak ked bude najhorsie spomen si na cloviecika z SVK,ktory to je ochotny bojovat na dialku s Tebou.

Tak clovece-ver si.Ja ti 100 percentne verim.Nie si v tom sam.Myslim,ze si v zivote zvladol uz aj ovela narocnejsie ulohy.Chlape si silnejsi nez si myslis!!!

No a v tych radach sa stracam aj ja.Preto ma trosku mrzi,ze nepises tak casto ako predtym.Ved nie vzdy to musi byt k teme.Zabudol si co sme si o humore hovorili.Chudak RUDO to tu nevytrhne sam so mnou :-D .No dobre uz sa aj Janka chyta.Ved tu inak vsetcia umreme hladom ak sa obcas nezasmejeme.

A z tych klikov si nic nerob.Rozhodol som sa ,ze ich vymakam na vyssi level a budem ich robit ako ZOHAN!!!

https://www.youtube.com/watch?…

MARCEL

avatar

Sloviensko

rudo muž 29.04.2015 23:05:49

>> skritek Hugo, 29. 04. 2015 22:48:30

jako na co?

abys presne vedela co chces dlohodobe?

co myslis preco som to tak napisal?, myslim si ze tak je to nazoaj zariadene

ze baby nevedia a chlapy vedia?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Steven 07 muž 29.04.2015 23:38:41

>> max39, 29. 04. 2015 22:54:46

Maxi, Ty dvě židle jsem napravil:-).

Btw Zohan pro nás dva je slabý soupeř, oba dva máme podstatně větší svaly:-).

A máš pravdu, méně rad a více humoru. A budu glosovat… ne že ne:-). Osobnosti to zkousnou.

Steven

avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 30.04.2015 08:43:36

rudo Dnes 02:51:40 >> gilwen77, 30. 04. 2015 00:00:38 * EDIT: … jak dva kokoti přes fórum …

jj

vono je to jiny kdyz je jeden !!! a jedna ### a nejde to pres forum ale telepaticky

i kdyz MAX by se do toho nejradsi cpal jazykem a nosem*


Včera jsem to dovedla téměř k dokonalosti – kombinace fóra, tělocviku i teleportu. Petr mi nastartoval tepovku, manžel to odmakal a ke konci jsem si místo na Bardotku vzpomněla na Austrálii a sosla si trochu energie. Vím že se to bez dovolení nemá, ale ty si ji umíš doplnit. Guy, na to že jsi o tom ani nevěděl tak dobrý ;-)

Maxi, ten teleport bych nezavrhovala. Zadní vrátka do důchodu se vždy hodí. Jenom na NSS se spoléhat nedá

avatar

Sloviensko

rudo muž 30.04.2015 08:51:31

>> gilwen77, 30. 04. 2015 08:43:36

;-)

raz ti to vratim

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 30.04.2015 08:57:22

>> gilwen77, 30. 04. 2015 08:43:36

>> rudo, 30. 04. 2015 08:51:31

Já si nebudu brát bez dovolení, ale pokud mohu poprosit o dočasné zapůjčení, tak budu rád. :-) Čekají mě nějaké neběžecké události, ze kterých mám velký strach, a tak vystresovaně a unavené, jako teď, jsem se dlouho necítil. :-(

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 30.04.2015 09:06:30

>> Petr Kaňovský, 30. 04. 2015 08:57:22

tak taky typ energie zatial s chlapcami nevymienam

ale na strach z buducich udalosti su velmi jednoduche a efektivne metody z TLT

time line therapy

a velmi efektivne sa to vyuziva aj vo vrcholovom sporte

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 30.04.2015 22:05:33

>> gilwen77, 30. 04. 2015 08:43:36

""i kdyz MAX by se do toho nejradsi cpal jazykem a nosem*""

To su len dve z minimalne styroch casti tela co pouzivam fyzicky(ziadne cary-mary a skutek utek).Vy telepati.....

""nastartoval tepovku, manžel to odmakal a ke konci jsem si místo na Bardotku vzpomněla na Austrálii""

Manzel to odmakal.A sme doma.Ziaden duch ale pekne telo na telo.Ved naco si s nim bola,mala si si pritelepotovat fesaka z Australie :-D .

""Maxi, ten teleport bych nezavrhovala. Zadní vrátka do důchodu se vždy hodí.""

No jo.Az budu v duchodu tak si radsej kupim viagru a lubrikacny gel.Stale budem na tom lepsie ako vy teleporti.(od­bavovat sa sam v posteli 8-O )To kam to spejeme.No som rad ze zijem v dobe(ohladom sexu) akej zijem.

A Vam ostatnym prajem vela krasnych a hlavne intenzivnych zazitkov.

Ako keby sme boli na inom fore velmi rad by som sa nehal poucit ako môzem niektore krasne(pre nu/mna) veci robene hmatom,jemnym dotykom,vniknu­tim,tlakom,cuchom,j­azykom, slovom atd…nahradit teleportom :-D .

MAX

avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 30.04.2015 22:23:56

>> max39, 30. 04. 2015 22:05:33

Při teleportu ruce nepotřebuješ, to možná při telefonu ;-)

Na vláknu o NSS se rozjíždí diskuse plná praktických rad ohledně potravin. Tak notýsek do ruky a šup na zápisky!

EDIT: 23:06 – jestli to tady uvidíš, nechci ti pořád zasýrat vlákno – k těm tukům a doplňování. Mám subjektivní pocit i ověřeno na obchodním partnerovi, že pokud budeme jíst tuků moc málo (úmyslně se hnát do kalorického deficitu), tak se dostaví vlčí hlad nebo budeme moc unavení a půjdeme moc nadoraz.

avatar

Sloviensko

rudo muž 30.04.2015 22:31:56

>> max39, 30. 04. 2015 22:05:33

teleport je velmi nepsravny vyraz

ide o ine

viem ze to Janka zacala ze teleport

ale ked uz to pokracuje dalej tak smad treba spravit poriadok

nie je to teleport

a MAXi

uz vibec toi nie je samosex

je to vyssia forma ' 'ktoru sa mozes naucit cez TANTRU a tam praca so sexualnou energiou sa sice uzi fyzicky telo na telo

ale to je v stave ucnovskom

ked to zvladnes

potom uz mozes pracivat ciste energeticky a mozes byt od tela aj dalej aj tak ze na neho nedociahnes uz ziadnou castou tela

a ked zistis ze to ide na vzdialenost 2 m a neskor 10m

tak zistis ze neit limit a mzoes ist dookola zemegule

s Cedokom za hranice vsedncyh dni

a dolezite slovo je VSEDNYCH

taky tan fyzicky zvladnu aj nasi neprisposobivy v osadach

tazke sa moc nemas cim chvalit

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 30.04.2015 22:53:59

RUDO JANKA

Ahojte

V ziadnom pripade to nemala byt chvala.Ako si na to vôbec dosiel.Len som konstatoval.Ale priznam a verim,ze sila mysle/myslienky môze byt obrovska vo viacerych oblastiach.Nakoniec je o tom dostatok dôkazov.

No ja len ze patrim k tej starej (vsednej)skole.Ten fyzicky kontakt by mi chybal ;-) .

Viem ,ze na NSS vlakne sa to rozbehlo-pozorne to sledujem.No momentalne riesim stravu hlavne po zdravotnej (protizapalovej) a nie az tak po stranke zvysovania sportovej vykonnosti.A aj sa chcem RUDA(pytal som sa aj EDa,no mozno si nevsimol) nieco spytat.Tak ak si najdes cas tu je môj dotaz:

Znova som sa vratil k NSS ale neviem ake mnozstvo tukov by som mal za den prijat.Teraz to mam tak ,ze si davam kavovu lyzicku rybacieho oleja,olivoveho oleja a kokosoveho oleja.Chcel by som vediet ci je to doastatocne mnozstvo alebo je to malo.Pripadne aky by mal byt pomer medzi tymiti olejmi.

Jedna sa mi hlavne o protizapalo­vy/liecebny ucinok.Nemal by som docasne vypustit vsetky oleje a jest len ten rybaci??

Dalej viem ,ze tuky su aj v mase co snimi ako ich eliminovat ked viem ,ze maso potrebujem.

Kolko vlastne toho masa(a ake je z hladiska protizapalovych tukov najlepsie) ja môzem za den zjest.Niekde tu som cital ze ak je tych bielkovin zas moc,tak sa nakonec aj tak premenia na cukry-dufam ze som si to dobre zapamatal.A cukry zas pôsobia zapalovo.Teraz si napriklad aj z kurata davam kozu dole aby som nemal moc tukov-ale ci je to spravne.A je vobec spravne jest len chude maso?Ked tam zas hrozi premena bielkovin na cukry.Tucne maso ma zas vela kalorii a asi skodlivych tukov.

Alebo jest len ryby a k tomu rybaci olej+zeleninu??Chcel by som aby to bolo co najucinejsie na tie zapaly.

Tak mi prosim poradte.

Inak podla mna Janka my asi tych tukov az tak moc nepotrebujeme kedze ich mame(aspon ja) na tele stale dost.Telo si s nich pri NSS vyrobi urcite mnozstvo cukru na energiu.Takze doplnat ho musia asi len stihli sportovci pri vykone.Ale je to len moja domnienka.

Poprosim RUDA ak môze nech to vysvetli.A prosim nezabudni na tu protizapalovu stravu/liecbu.

Dakujem MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 30.04.2015 23:04:05

>> max39, 30. 04. 2015 22:53:59

protizapalovka je dost jednoduchy princip, vynechat cukor muku, najme vynechat vsetku aj skrytu fruktozu v roznych vyrobkoch

co sa tyka tukov tak vynechat rastlinne oleje tie bezne a sustredit sa na omega 3 = jednal zivociosne = ryabci olej a jednak trastlinne = lanove semiacka cerstvoi rozdretene a olej z alnovych semiacok ale cesrtvy

po nasomu zovet : FLAX SEED OIL

z ostatnych tukov moze byt najme kokosak pripadne aj maslo alebo ine nasytene tuky az po slaninu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 30.04.2015 23:06:44

NSS = ziadny alebo teda v praxi velmi malo cukru aj komplexnych carbs

samotna definicia nehovori nic o tom ze musi byt vela tuku

alebo ze kolko bielkovin a ake pomery

ide o to nemat cukor alebo teda len v tom podlimitnom mnozstve

to ze sa tu akosi automaticky presadila jedna cesta = vela tukov lebo bezci alergicki na pranu chcu vela KCAL cez papanu nepranicku

tak potom to zatlaci do tej vysokotukovej ulicky

ale to je len jedna moznost

NSS je len o malo cukre a nic o tom ze kolko ostatneho

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 30.04.2015 23:20:16

>> rudo, 30. 04. 2015 23:06:44

Ale mohol by si aspon priblizne kolko coho.

Teraz davam cajovu/kavovu lyzicku olivoveho,ryba­cieho,kokosove­ho.

Je to dost alebo malo? Nemal by som jest na tie zapaly len ryby olej?

A ak povies ze mam jest aj kokosak aj olivac(neviem sice naco ak budem ladovat ten rybaci),tak prosim Ta jest ich spolu ci kazdy v iny cas?

MAX

avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 30.04.2015 23:31:43

Lenochu, máš štěstí, že mě to taky zajímá, snad je to to co hledáš. Neumím udělat link, tak proto kopíruji (viz níže, tuky od Eda). Subjektivně mohu potvrdit, že při zachování stejného kalorického příjmu (8–9 tis kJ) se cítím z tučnějších jídel víc nasycená, zatím jen testovací fáze. Nejde o pravou NSS jak psal Rudo – pro sacharidy pod cca 40g si sotva zobneš zeleniny, a to ještě vybrané. Je hloupost se omezovat v zelenině.

Ještě jsem editla poslední příspěvek z 22:23 – raději bych se v jídle moc neomezovala, ať se nedostaví vlčí hlad. Když ty jsi takový pařez a ne a ne a ne si to aspoň párkrát orientačně spočítat :-) Já když to mám spočítané, tak jsem v klidu ohledně bílkovin (například).

EdCable 18.12.2014 08:31:07 >> max39, 17. 12. 2014 22:34:18

Pro tělo je důležite mít a.) dostatek bílkovin, b.) dostatek glukózy a c.) dostatek kalorií ve vhodném složení.

Jelikož glukózu si tělo umí vyrobit z bílkovin a je součástí tuku, který jíš a který nosíš, tak při dostatečném příjmu bílkovin a tuku si o potřeby glukózy nemusíš dělat starosti. Dostatek bílkovin zajišťuje pocit nasycenosti, protože tělo se musí umět ubránit jejich nadměrnému příjmu, který by byl toxický.

Existuje i pojem „rabbit starvation“, odvozený od stravy Inuitů. V době na začátku jara neměli tradičně k dispozici moc potravy a zvěřina byla po zimě vyhladovělá – měla málo tuku. Inuité tak jedli maso bez dostatku tuku a protože měli omezenou možnost to maso sníst, tak nepřijímali dost energie a hladověli. Nebyla to otázka nedostatku potravy, ale nedostatku energie získatelné z této potravy.

Ty pokud budeš jíst netučná masa se můžeš dostat do podobného bodu. Pokud je tvé tělo dostatečně uzdravené (stran inzulinové a leptinové resistence), mělo by být schopno ten chybějící tuk doplnit ze svých zásob. Ale i tak bych byl dost opatrný, protože nedostatek tuku ve stravě při současném nedostatku sacharidů může spustit obranné mechanismy. Je to opět otázka mozku, který to všechno řídí, a částečně i otázka periferií – tkání, která mají ten tuk uvolnit a přijmout. Základním mechanismem je hlad – proto ti radím „jez podle svého hladu“. Pokud jíš dostatek bílkovin, je hlad signálem přidat tuk nebo sacharidy, přičemž sacharidů tělo zvládne upotřebit relativně málo (byť samozřejmě v závislosti na kontextu) a nadbytek glukózy je toxický, proto se přeměňuje na tuk. Hubnout proti hladu je hloupost.

Pokud reálně hubneš, nejsem pro drastické omezení množství tuku ve tvé stravě. Pokud jsi nasycen, můžeš zkusit snižovat jeho množství, ale radil bych opatrněji. Jinou otázkou je kvalita, což je dobrý dotaz.

Polynenasycené mastné kyseliny (PUFA) – o jejich důležitosti pro tělo svědčí to, že jsme se je ani za několik miliónů let evoluce nenaučily tvořit. Jsou vysoce reaktivní, tedy snadno oxidují (žluknou) a to je proces, který ve svém těle nikdo rozjíždět nechce. Proto je tak populární termín antioxidanty. Druhou jejich nevýhodou je, že jsou hodně „kluzké“. Zcela bez legrace – zkus si promnout v ruce rybí olej za teploty 37°C a pak udělej to samé se sádlem. Tato vlastnost je vhodná pro mozkové buňky, ale pro zbytek lidského těla ne (ryby žijící v chladné vodě by naopak při vysokém podílu sádla ztratily pohyblivost). Tuky se zabudovávají do buněčných membrán a pro mozek určité malé množství PUFA potřebuješ, ale v membráně jiných buněk mění její vlastnosti k horšímu. Dostatečné množství dostaneš z normálního masa, ale jakýkoliv příjem navíc je zbytečný a může být potenciálně nebezpečný. Jinak dvě základní formy jsou omega-3 a omega-6 a měly by být vyváženy kvůli jejich roli imunitního hlásiče.

Mononenasycené mastné kyseliny a nasycené mastné kyseliny s dlouhým řetězcem (MUFA a SFA-LC) jsou tukem, který tělo preferuje jako zásobní a který je dostatečně stabilní, aby z něho stavěné buněčné membrány správně fungovaly. Opět zahraji na notu evolučního argumentu – pokud by tyto tuky byly pro tělo nebezpečné per se, evoluce už by našla způsob, jak je nahradit. Třeba bychom zásoby energie mohli nosit ve formě škrobu jako to dělají rostliny.

Nasycené mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem (MCT) jsou nepříliš obvyklou formou tuku, který játra jednoduše přeměňují na ketony a tím pomáhají vyživovat mozek, který je jinak závislý na glukóze. Snižují tedy potřebu glukózy. Navíc mají částečně antibiotické vlastnosti.

Nasycené mastné kyseliny s krátkým řetězcem (SCFA) jsou ještě méně obvyklé – základním zdrojem dospělých je vláknina. Jak psal rudo – střevní bakterie se krmí vlákninou a vylučují SCFA, které si potom tělo bere jako zdroj energie. Jejich osud v těle je potom stejný jako u MCT, ale krom toho je dostatečný příjem SCFA dobrý pro imunitu a dá se předpokládat, že velká část zdravotních účínků vlákniny (s vyjímkou některých typů, které umí např. poškodit střevní výstélku – třeba pšeničná) je ve skutečnosti zdravotními účinky SCFA.

Jinak děti dostávají SCFA, MCT i vlákninu v mateřském mléce.

Čemu se vyhnout na poli tuků? Rozhodně všem tukům pocházejícím ze semen o ořechů – slunečnicový, řepkový apod. Obsahují velké množství PUFA a obzvláště omega6. Samotná semínka a ořechy v omezeném množství jíst doporučuji – obsahují kromě tuku i dostatek antioxidanů, který zmírňuje následky jejich reaktivity, a další živiny. Ale samotné tuky ne.

Upřednostnil bych olivový olej (hodně MUFA, dost SFA-LC), kokosový a palmový olej (velký obsah MCT), máslo (hodně SFA-LC a je to jediný významnější přímý zdroj SCFA pro dospělé), živočišné tuky – sádlo, lůj (vysoký obsah SFA-LC a MUFA) a tučné mořské ryby dvakrát týdně (pro doplnění omega-3 k vyvážení příjmu omega-6 z živočišných tu­ků).

U živočišných tuků (i sýrů, mléka či vajec!) zkus hledat kvalitu – prvotním zdrojem omega-3 jsou zelené rostliny a omega-6 semena. Průmyslově vyrábění živočichové mají v krmení hodně semen a jejich tuk tak má hodně omega-6. Přirozeně na pastvě chovaní živočichové jedí dost trávy (krávy, kozy, ovce..) nebo trávy, kořínků a drobných živočichů (kuřata, prasata..) a jejich tuk má více omega-3 a méně omega-6.

Pokud tedy to vepřové nebo ty klobásky pochází z konvenčního chovu, omez je. Ale dopřej si trochu zdravého tuku navíc – nech se vést svým hladem a nauč se rozlišovat hlad vs. chuť a naučené chování → pokud máš hlad, láká tě i představa chroustání mrkve, jinak to prý není hlad :-)

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.