Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Jak začít s během po 20 letech?

Jak začít s během po 20 letech?

Nalezené položky: 98 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
avatar

Aura: 2920

Exploser muž 20.11.2007 14:54:10

[quote=akademik]…teh­dy a za toho totáče,kdy kluk z moravy se rád proháněl i s těmi borečky jakoby amatery z Prahy a rád jim to nandal,tak buď víc při zdi a nehrej si na něco,ano jsi jindy a jinde ,ale nedráždi chřestýše a takhle a tam odsud…??? a nic ujetýho to není a ani tenkrát ,bylo to jinak a moc toho zase tak nebylo a dělal jsem to rád a víc asi srdcem než to ty dokážeš ty takhle cynicky okomentovat.. máš ode mne žlutou!!![/quote] Doporučoval bych Vám se věnovat raději Vašemu půllitru a zapšklým nostalgickým akademickým vzpomínkám, jelikož dnešní době prostě už nerozumíte a rozumět nikdy nebudete (s blbem si netykám)…

Motto: In God is our trust.
avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 20.11.2007 15:16:10

akademik:

Bez ohledu na současné či minulé výkony.

  1. Věty se začínají velkým písmenem a ukončují tečkou.
  2. Vulgární výrazy sem nepatří, byť je člověk rozezlený sebevíc.
  3. Pro zdůraznění sdělení stačí jeden vykřičník, dva a více používají (až na výjimky) pubescenti.

(-:

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

akademik muž 20.11.2007 15:18:11

Ale pane Ten chytrý EXPLOSER???… nějak jste se ve svých úsudcích spletl a jestli se Vás moje reakce na Vaše dost jednostranné a také ne moc slušné.. ani tykat si nemusíme, asi není o co stát..to ve Vašm případě,ani urazit mě nemůžete, !!! a to Vás možná masíruje,…neboj to rozchodíš…,když jsi tak znalý dnešní doby, jak přízemní,ale nic rozumného totiž zatím nic nevypadlo od Vás.. zbabělý a urážející..možná ani to kolo bych si nemohl opřít o… To že si lidé mnohdy neporozumí,ne­pochopí ,přece neznamená.. že se budou-budete urážet a mnohdy dost tupě a přízemně,to jste nepochopil?? jste dostatečně kultivovaný?? podle vašich reakcí..máte velké rezervy…

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 20.11.2007 15:21:50

Akademik: založil jste vlákno se zavádějícím názvem „Jak začít s během po 20 letech“.

Zatím jsou vaše příspěvky pouze fňukáním na život, dobu atd. a urážení ostatních diskutujících. Kromě toho, že jste byl (ve vaších očích) běžecká hvězda jsme se nic k tématu nedozvěděli.

Osobně bych toto vlákno přeřadil do kategorie Zdraví, nemoc, bolest s podtitulem Rizika a smutné konce ukončení kariéry jednoho průměrného sportovce.

avatar

akademik muž 20.11.2007 15:48:57

Zdar Sefe, nevím,zda ti nějaké střípky z těch začátků běhání-atletiky něco řekly,nevím .snad mohu jen pouze nějaké střípky co si pamatuji doplnit,že základem pro další kondiční rozvoj bylo pravidelné ..jak bylo uvedeno aerobní běh ..spíš pocitový,ztn.2–3 x týdně..kdy to bylo rozlišeno : 1 běh-poč.týdne PO-UT a to délka první měs do 10km ,vždy jako souvislý běh s udržením rovnoměrného tempa,tzn.Tep vždy jen do 120/min ,terén- prefroval jsem les,měkká cesta,ne tvrdé, příprava: před během-na lačno, rozcvičení- podmínkou min.10min, strečink, popř.+5min rozklusat, po doběhu- kontr.tepu, uvolnění- strečink, popř. lehké posilov.cviky rukou,zad,břicha + i o doplnění dynamic.posil­v.končetin, 2 trenink v 1 měs- ST-CT: příprava:stejná. trenink- fartlekov.běh v členit.te,–-les-či silnice, délka: do 8km- kdy rozděleně .1km souvisle,temp­.stejně-tep120–140/min př.tempo 4:15–4:05 – pak tempov.zrychl.úseky jako tempo na 800m -při docíl,tepu do 180/min- pak proložení uvolňovací klus 5min,pak opět temp.km viz.první- a pak změna zrychl .úsek 200–300m tempa 800m-ale do kopce, a opět klus,a opět znovu--- důležitá bylo držet tep ferkv.jak temp.1km– tak i po doběhu zrychl úseků,a pak kontrola poklesu tepu po 1min!!! moc důležité pro korigování tempa a efektucílen.typu treninku- pak 3 trenink- SO-NE- poze volný čistě aerbní běh,pocitově,nej­lépe v lese,na čistém vzduchu- a tep jen něco přes 100/min, a závěr opět strečink. doplňkov.plavá­ní,sauna .popř.lehce posilovna,a gymnastika A první závod..to jsem psal,na SŠ- přespolák / délka -myslím byla3km- pocity po doběhu- na umření,bez dechu,zvracení,a tak na berle… občas tělocvik na dráze–běh na 12min, pak někdy 1km-ten jsem uvedl..pak za 1 rok nuceně do atlet.odd,–podzim.a zimní tvrdá příprava/ uvedu někdy/ a pak jaro-přespoláky- dobré,moc,a pak léto dráha.. uvedu jindy.. Komentář je uveden čistě a na tvé přání Zdar

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 20.11.2007 15:57:52

Zas a znova sa presvedcujem, ze bezci su dost nedotklivi- najma ak sa prepnu do modu „behanie, sport“. Mozna aj preto si tento druh sportu vyberame :) Nemierim na nikoho konkretneho, ale staci si precitat vsetky prispevky, kazdy samostatne aj v ich suvislosti a vyjde z toho pekna komedia… Akademik- vsak sa uz tolko necerti. Mas zlahka samovznecovaciu povahu a mozno by Ti pomohlo porozmyslat nad tym, kym niekoho pourazas. Ja nemam pocit, ze by na Teba niekto cielene utocil. Ostatni (vratane mna)- nemozete pochopit, ze niekto ma chut sa vratit do dob, ked bol mlady, zivot bol lahky/lahsi a neboli ine vazne problemy okrem toho, aky vykon podam na najblizsom zavode? Mne to pripada celkom pochopitelne. Ak sa akademik vrati k behu po 20-tich rokoch a nase povzbudenie mu aspon trosku pomoze, tak si mozme pripisat kazdy cerveny bod k nasej karme (alebo uz na cokolvek verite).

avatar

akademik muž 20.11.2007 16:15:55

Zdar Mato, dík za tv.komentář.. jasně byla to asi chyba tak nostalgicky o tom psát..ale ja se vzepřu..jen vím,že se bude tělo bránit a ten absťák na nikotin bude oříšek,když nebude jiné ponoukání. tak bych chtěl začít,ale nesmím to přehánět,jelikož tělíčko zestárlo a svaly jsou ochablé,nude nutné víc cvičit- hlavně zpevnit páteř- a posilovat nohy,a cvičit,strečovat a pak lehounko polehtávat .tak 3× týdně po 8–10km, a po měkkém v lese kv.achilovkám a slabým kotníkům.. a pak něco z mnoha variant kombinovat- pro získání síly končetin–něco kopečků na variace kamzík,horolezec či pod. a se snahou,aby to bez komplikací tělo vydrželo 1 měsíc a jsem v poho..a můžu si jít i s někým zajogovat a na jaro se jako veterán někde ochomejtnout. Jinak se měj a dík,zdar T.

avatar

akademik muž 20.11.2007 16:30:54

Zdar MATO– jen jsem tě chtěl požádat o konkrét.radu k volbě vhodné značky pro lechtivější achilovky a do lesa,stačí zn.Mizuni či bys doporučoval spíš asics či jiné, a s uvedením konkrét.typu a je zima taky, ostatní podstat.mám,ale nevím jestli jsem s tou zn.Mizuno nepřestřelil. Jinak budu jen těm vstřícným,přejícím něco malinko a konkretně s variantami,jak optimálně a bezpečně začít-metodiku a formy znám,ale bojím se už cokoli otevřít,aby mě někdo nechtěl zase cejchovat za nějakho schizo…a utečence z Bohnic.. Zdar a dík za odpověd

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 20.11.2007 16:34:51

[quote=Mato]Ostatni (vratane mna)- nemozete pochopit, ze niekto ma chut sa vratit do dob, ked bol mlady, zivot bol lahky/lahsi a neboli ine vazne problemy okrem toho, aky vykon podam na najblizsom zavode? Mne to pripada celkom pochopitelne. Ak sa akademik vrati k behu po 20-tich rokoch a nase povzbudenie mu aspon trosku pomoze, tak si mozme pripisat kazdy cerveny bod k nasej karme (alebo uz na cokolvek verite).[/quote] Mato: máš pravdu, například moje maličkost to nedovede pochopit. Proč? Protože návrat není z mnoha důvodů realizovatelný (neberme v úvahu pohyb v časoprostoru). Kdo si myslí, že to možné je, je podle mého názoru naivní snílek žijící mimo realitu. Pokud trpí sebelítostí, zestárne s pocitem dítěte, kterému vzali oblíbenou hračku. A to je krůček k obviňování všech kolem sebe.
Rád povzbudím Akademika k návratu do reality, ale ta skutečně nejtěžší práce je jen na něm.

Mato, jseš skutečně výborný smírčí soudce. Bez ironie.

avatar

akademik muž 20.11.2007 16:37:33

Mato, a jwště něco mám nabídku sparingu pro začátek od mojí snad kamarádky býv.kolegině ze skup.–ona sice pořád běhá,ale abych neběhal sám a nestyděl se,tak mám vznosnější motiv a super nabídku,a s joggingem na pilinovce ..tak pro začátek..dobrý ne? jen se s ní brzo domluvím a kdy chodí na okruh běhat..aspoň to začnuco nejdřív a s bývalou kolegiňkou s party.. a nebude se zas tak moc smát Zdar

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 20.11.2007 17:06:32

[quote=Mato]Je fajn, ze mas tuzbu sa vratit k behu, len pri tom vytrvaj. Ako povedal Sef, nazuj si boty a vybehni pred barak. Zopakuj to zajtra, pozajtra… tak casto ako sa da. Ak Ti mozem poradit, zabudni na svoje stare vykony a priprav sa, ze po 20 rokoch si telo nebude uz nic pamatat. Najtazsie je prekonat pychu a priznat si, ze si vlastne zaciatocnik. Samozrejme neskor budes napredovat rychlejsie ako niekto, kto nikdy nebehal, ale na zaciatku budes na tej istej ciare, ako uplny zaciatocnik. Ak si hodne pribral od cias, ked si behal zavodne, tak nevahaj a zarad do vybehov aj chodzu tak casto, ako len mozes, ci musis. Neodkladaj zaciatok na zajtra- zacni uz dnes, trebars aj o 9 vecer. A informuj nas o progrese, budeme Ti vsetci drzat palce.[/quote] Vrátil bych se rád k začátku vlákna :) Zajímá mě, o kolik (a zda vůbec) bude postupovat zlepšování rychleji u běžce s běžeckou minulostí po 20-ti letech, v porovnání s jinými, kteří s tímtéž začali ve stejném věku, ale bez minulosti a vzpomínek. Uvítám tu každý konkrétní údaj, dojmy, zkušenosti i čísla.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 20.11.2007 18:10:29

půjde to určitě rychleji. Tělo má paměť i na to dobré, co pro ně člověk udělal. Vidím to na některých spolužácích, kteří po maturitě sekli se sportem a teď se pomalu vrací. Kdo měl našlápnuto, jde nahoru rychle (proti tragédům jako třeba já). Bylo by jistě zajímavé, kdyby akademik po čase přispě do vlákna o zlepšování výkonnosti v čase.

avatar

akademik muž 20.11.2007 18:16:14

Zdar rk- mohu dodat a to z mých zkušenností.jelikož jsem již jeden pokus absolvoval před 7lety..a tedy mohu jen prezentovat své subjektivní pocity… co tam pořád zústalo je ten nedefinovatelný hlad po endorfin.uspo­kojení,pocito­vé.psychické hladovosti po tělesné únavě,zvyklostech uvolnění při běhu v přírodě a motiv přijít na jiné lepší myšlenky. Má to jistě,..mělo a bude mít určité porovnání,změnu v stavu počátku a překonání kondičního deficitu a umění zvládnout abstinenční hlad .. a sdce je sice osláblé,ale při zachovalém ,zvyklém systému dýchání,práce rukou, správná technika běhu, se to člověk najednou cítí,že jsem jen před týdnem přestal jakoby trenovat,ale s jiným stavem statusem kondice..a to se nesmí přecenit,asi pomalu a nepřehnat to,říkám,že když zvládnu jeden ucelený měsíc přibližne stejné týdenní zátěže.tzn.3–4× po 8–12km a bez újmy na ..záda,achilov­ka,sval.potíže,tak se může pokračovat v další etapě rozvíj.aerobní a kondič.zátěže na další měsíc..tzn-rozvoj vytrvalosti a síly končetin a zpevnit svalstvo kostry..velmi důležitý faktor..a pak rozvíjet 3měs i brnky na tempov.a rychlost oživování. Zatím zdar pokud bude zájem,doplním o to zda mě to položilo a třeba jak to jde,vím jak na to ,ale nesmím přehánet zdar

avatar

akademik muž 20.11.2007 18:28:32

Zdar- k ječmínmkovi- ano souhlasím a taky jsem zapomněl na to,že tělo tuto hezkou činnost i dřinu má pamětově zakodovanou,a trvá jen krátce a je to oživlé,pocito­vě,emocionelně a ten abstinenč.hlad po této činn.se plně projeví.

S projevem,de­finováním posunu výkonu,je asi předčasné. budu asi posuzovat posun mé individ.výkonn. ..nevím.během v terénu či na silnici na 3km,či 5km či tempovou 10 na silnici v rámci treninku,jak ji tempově budu zvládat a co MTF a tak,když zvládnu trochu vytrvalosti .tak budu muset pracovat na ..a stále více na síle a technice běhu,nohou-i posilování kotníkůto nodně pomáhá na lepší techniku kroku a pak ty kopcetam je to kouzlo posunu ve vytrvalosti…umět se naučit měnit formu zatěžování právě nohopu a naučit tělo lépe zvládat zátěž a odplavování laktátu…taky finta,a moc důležitá!!!

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 20.11.2007 18:33:16

akademik: zájem určitě bude už jen proto, že téma vlákna je hodně originální už jen jejím zakladatelem

avatar

akademik muž 20.11.2007 18:43:28

A ještě spíš dodatek k treninku u začátečníků- tam je potřeba znát víc aspektů o osobnosti, jeho fyziognomii a jaké má pohybové,obratností základy,předpoklady a skutečný stav a možné rezervy …znát takou důkladnou anamnézu toho jedince a podle toho volit formu treninku a nastavování zátěže ,případně nutnost kombinovat s doplňokými sporty!! nutnost a nezbytné .. a jinak kdo by měl možnost sehnat či disponovat s trenink.metodikou takových vyhlášených trenerů..jako pan Písařík,štrobl,Procház­ka,Šrámek… tak pak mohu někomu pomoci či poradit jak a pomoci s konzultací,ú­pravou,změnami apod. díky za případnou odezvu… lze tam v té jejich metodice najít a přišít každému jedinci i origin.kuchařku na tělo.. no nic,jen kdyby se to někomu podařilo a měl,rád bych…dík dopředu P.S. Platí to pro ty kdo ví,zná a má možnost i touhler formou si vyměnit,doplnit či konzultovat různé trenink.metody­..i tudy je možný posun dál…Zdar borci

avatar

Otrokovice

Celkem 2214 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:46 (2007)
půlmaraton: 1:27:09 (2007)
maraton: 4:09:42 (2006)

Sef muž 20.11.2007 18:51:36

[quote=akademik]…A první závod..to jsem psal,na SŠ- přespolák / délka -myslím byla3km- pocity po doběhu- na umření,bez dechu,zvracení,a tak na berle…[/quote] Akademik: Díky za tvé příspěvky. Kdyby nic jiného, tak mi ukázaly, v čem je největší rozdíl mezi mnou a vrcholovým sportovcem. Já bych se nikdy takhle nedokázal vyšťavit :) Naštěstí se zatím zlepšuju tak nějak samovolně, takže mě trénink baví. Jestli můžu ještě jednu otázku, tak by mě zajímalo, jak moc jsi se věnoval strečinku resp. jestli by sis dokázal ještě vybavit, kolik hodin jsi strávil během a kolik strečinkem (dejme tomu za týden).

Motto: To finish first, first you have to finish.
avatar

akademik muž 20.11.2007 19:03:04

Zdar Sef,ale ten rozdíl vlastně ani nemusí být žádný,jde o formu a úhled pohledu jak se můžeš či umíš vydat a za jakých okolností, či motivace.. tyto pocity jsem měl a stejné,zničující a to do doby než jsem okusil tu pravou dřinu a defacto to umírání,přání ,aby to již skončilo..mnohdy a hlavně při speciál.tempových trenincích,no děs,i slzy na kraji,prosby …a pak ta úleva,že jeto pryč.. A trenink musí bavit,důležité i když se člověk i potrápí..je to i o nastavení osobní vůle!! a chtění, Jinak strečink prostě se nesmí před žádným treninkem,závodem podcenit!!! bacha a zahřátí těla,protahování nohou a uvolnění,naladění správné pružnosti těla a tak org.nachystat na zátěž..před každým a po treninku min.10–20min!! + rozklusání min.2km čili jeden trenink tzn.před a po celkem 30–40min + doplňk.uvolnění vana,sauna,masáže-taky moc dobrá věc a když jsem běhal každý den a taky 2–3× 2fázově tak dost,ale bez toho cvičení a relaxace-nemožné chtít tvrdě výkonnostně trenovat a chtít,aby to tělo bez úhovy vydrželo,nelze!!! dobrou formou je kombinovat jasně vždy strečink + masáž.plavání,sauna a doplňková spec strava

avatar

akademik muž 20.11.2007 19:16:25

Dodatek -SEF- trenink týdenní mi zabral,myšleno zimní příprava- cca. 22–24hod, a objem km byl od 380–450km/měs od XI- do II – a to byla objem.zátěže km pro mílaře!! ale jarní přspoláky jsem běhával kateg.M i V,a šlo to ,bylo naběháno a výhoda,že ty nejtěžší treninky jsem dělal se sparingem vytrvalcem. no jen tak .co jsi chtěl vědět

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 20.11.2007 20:04:03

Akademik- na bolave achilovky by som Ti odporucil boty s nizsim profilom podrazky- t.j. lahsie treningove boty. Ak mas prilis hrube podrazky, tak sa Ti achilovka skracuje este viac. Ani prilisna makkost nie je moc dobra. Z modelov by som odporucal: Mizuno Wave Precision, Asics DS Trainer XII, Nike Skylon (tie su trochu maksie), Adidas Adizero LT, New Balance 902 alebo 826, Puma Prevail. Zalezi na tom co Ti bude sediet. Pamataj vsak na nizky profil. Tiez by som Ti neodporucal na zaciatok behat prilis v kopcoch ci po pilinach- je to velka zataz na achilovky. Radsej ten lesny povrch- spevneny. Co sa tyka rychlosti navratu- bude rychlejsi ako u niekoho, kto nikdy nesportoval, ale nezabudni, ze srdce a pluca sa dostanu do formy skor ako slachy a svaly. Mesiac rozhodne nestaci, skor pol roka, na to aby si bol „za vodou“. Naviac, nesmie sa zabudnut, ze akademik ma velky talent, takze jeho progres bude rozhodne rychlejsi ako u niekoho s priemerny talentom. Vek je vsak tiez faktor. Takze vsetko ma svoje pre aj proti.

avatar

akademik muž 20.11.2007 20:19:37

Díky -MAto, jak za typ ma vhodné boty ,tak i snad tvoje doporučení jak to nepřehnat,fakt to bude otázka času-jen ať to klapne a být za vodou… i jiní říkají…Ať nám koně jdou..připadám si jak ten dostihový kůň před dostihem a před branami,ale to jen tak žertem..dík a měj se fajn T.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 20.11.2007 20:32:59

akademiku, mám faktickou poznámku: píšeš, že Tvoje týdenní časové dávky činily cca 22–24 hodin, dále plavání, masáže… což mi jednak příliš nesedí s totálním amatérismem (místy až agresivně deklamovaným), ale hlavně s objemy, protože běhat týdně přes 20hodin, aby to za měsíc dalo 400km, značí „běh“ rychlostí pomalé chůze. V čem je disproporce?

avatar

akademik muž 20.11.2007 20:54:19

Zdar-Jecmínku.Mas. možná to bylo ne úplně přesně deklarováno-ale v kostce rekapitulace- běžec.týden.fází min.10 ,kdy každá fáze včetně přípravy před a po činila cca.2hod ,ale nebylo myšleno včetně- tedy bez času na relaxaci,regeneraci a doplňkové, a tedy celkov.cca.20–22hod/týdně a ten amaterismus byl čistý,nechci polemizovat a ani nic o působení 1,5roku v SVS,ani omylem,byla to chyba,sorry…ale spíš bych se zmínil o mém problému,kdy jsem se jeden rok..tuším 81/82 při mistrov.v přes­pol.běhu v Opatovicích -prochladl,cestoval v mokrých ponožkách domů a dostal jsem zánět úponu a pak zánět žil..vyléčení trvalo přes rok..moc mi tenkrát pomohl dr.Kanya s Ivanč.nemoc.jako vyhlášený sportov.orthoped a mnoho peripetií i s tím návratem do výkonnosti-2 roky,a ostatní mě odepisovali,ale vrátil-ale 2 roky v nejlepších letech a forma na vysněnou metu byla pryč,ale s bolestmi a pomaličku to dopadlo dobře. jen taková rekapitulace i o jednom návratu,který taky dost bolel. ale stačí,čo bolo to bolo.jen rád objasním ať nejsem za lháře. Zdar borec

avatar

Celkem 8176 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:34 (2008)
půlmaraton: 1:27:42 (2007)
maraton: 3:23:51 (2007)

lastboyscout muž 20.11.2007 20:57:52

Čtu tohle vlákno od začátku a začínám se usmívat čím dál víc. Co takhle vyběhnout a dát každý den nebo večer pár kilometrů a až potom psát? Věty co by kdyby…jaké boty…kde…jak dlouho…jak vůbec začít…jak bylo… Dej si každý večer pár kilometrů, k tomu nepotřebuješ ani Kayana ani špičkový pulsmetr a potom napiš jak se ti běhá, všechny slasti a strasti, hlavně už vyběhni a neseď pořád u toho počítače :-)

Motto: The sky is blue, water is wet, women have secrets. Who gives a fuck? السماء زرقاء, ماء مبلّلة, نساء ي
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 20.11.2007 20:59:20

promiň, ale mám trochu problém s Tvou češtinou. Píšeš, že těch 22 hodin obsahuje i rege? Já fakt nejsem schopen přečíst, jak to je.

avatar

akademik muž 20.11.2007 21:06:24

Sorry, čas bez regenerace… bez doplňků a relaxace,ale i tak to není k takovému analytickému rozboru .Spíš mi prozraď ty jak si stojíš,jak tobě se to daří s běháním a jaká je skladba tvého týdenního plánu a jak je to se zimní přípravou a tvá oblíbená trať-popř.nejlepší výsledek? P.S.Ječmínkovi.Mas.

avatar

Praha

Celkem 1145 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:43 (2008)
půlmaraton: 1:59:10 (2009)
maraton: 4:37:20 (2009)

richardondrouch muž 20.11.2007 21:44:16

Já jsem po dvaceti letech začal takto: obul jsem si boty, vyšel z domu a zkusil jsem běžet. Vřele doporučuji. Myslím, že to jinak nepůjde. Držím palce. Fakt nářez.

Motto: To pude!
avatar

Ruderer muž 20.11.2007 21:58:54

Plně souhlasím s „posledním skautem“. Akademiku je to jednoduchý – zahoď cigára a vyběhni.Co chceš jako bejvalej atlet co běhal 10 fází týdně poradit? Jestli jsi zákonitosti tréninku nepochopil během svého působení na špici, tak naše babička zase říkala „chytrému napověz ,hloupého kopni“. Jestli si myslíš,že do rychlíku ze kterýho jsi vypad nastoupíš ve stejný stanici zpět,tak tě musím „kopnout“. Běhej,běhej… v březnu dej 1:30 a v květnu 3:30 co víc radit? Jestli jsi pouze chtěl slyšet,že to půjde i po 20letech? Půjde ,ale jenom se toho dožít...........

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 21.11.2007 08:36:57

[quote=akademik]So­rry, čas bez regenerace… bez doplňků a relaxace,ale i tak to není k takovému analytickému rozboru .Spíš mi prozraď ty jak si stojíš,jak tobě se to daří s běháním a jaká je skladba tvého týdenního plánu a jak je to se zimní přípravou a tvá oblíbená trať-popř.nejlepší výsledek? P.S.Ječmínkovi­.Mas.[/quote] já jsem úplně jinej případ než Ty, stačí mrknout ke mně na blog a je to. K čemu se rozepisovat tady:-).

Jinak dobrý postřeh od skauta:-)

avatar

hoby muž 21.11.2007 19:04:50

ahojte,neda mi nereagovat na toto vlakno.ja som zacalsportovat po 15 rokoch v aprily 2006 – najprv cyklistika a v juny som uz isiel triatlon po par bezeckych treningoch-skor trapeniach, lebo po tak dlhej pauze sa mi asi zmenila moja klemba. v tom roku som zvladol este jeden tt a na jesen2006 som zacal pripravu na rok 2007.o plavani a cyklistike nebudem pisat kedze sme pri behu.no tak do konca roka som neodbehol ani KM-pre bolesti paty\ liecba rozna aj razove vlny \ v januari 2007 som zacal s novou technikou-beh cez spicky-proste som zacal odznovu.potom prisli zase problemy s okosticou,takze moj bezecky trening bol stale obmedzeny na asi 70 km mesacne.aj napriek tomu som sa dost zlepsil 3.2007 8km pretek-tempo 4:26 a 9 2007 8.9 km pretek- tempo 4:04bohuzial som v lete zanedbal brusne svalstvo a od oktobra 2007 zase nebeham.zato si to vynahradzam vo vode a na bicykli.na mojom priklade by som chcel uviest ze aj po rokoch sa da dostat na velmi slusnu uroven ak nie aj na taku istu uz len z toho dovodu -ze existuju taketo fora kde sa clovek dozvie neskutocne veci

  • existuje sportester
  • je kvlitnejsi material
  • trenery su na vysokej urovni metodickej
  • a hlavne …kto chce vazne behat mal by si precitat MATOVE prispevky

a neponahlat ked som mal cas 15 rokou ten jeden rok ma nemoze rozhadzat
pridavam casy na tt-Martin:P-21:53 C-1:08 B-45:40

ahoj a tesi sa na reakcie

Nalezené položky: 98 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.