Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Jak začít s během po 20 letech?

Jak začít s během po 20 letech?

Nalezené položky: 98 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
avatar

Žilina

Celkem 145600 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:31:27 (1993)
půlmaraton: 1:11:58 (2004)
maraton: 2:27:53 (2004)

Pefo muž 29.11.2007 19:09:17

Len upresním,že tá moja kilometráž od r. 1984 je spolu s chôdzou,ktorej som sa nejaký ten rok:-)venoval,vlastne ešte sa aj zo zotrvačnosti venujem.Do vlaňajška je súčet km vždy ku koncu řijna za celý rok,(podľa tréningového denníka),od vlaňajška každý mesiac. Čisto bežeckých km je teda samozrejme menej,ale to je v podstate jedno,lebo športová chôdza je s hľadiska funkčnosti a fyziologie veľmi podobná.Z čisto chodeckého tréningu som sa dostal v maratone na uroveň 2:30h…Fíha,už tretí môj príspevok:-)

Motto: Prehráva ten, kto sa vzdáva
avatar

akademik muž 29.11.2007 19:59:11

zdar borci- PEFO- trefně zdravím aj našim bratom, dik za příspěvek, nelze snad nesouhlasit v tvém příspěvku- jen s omluvoum,že jsem neměl prezentovat svoji minulost a nostalgii,ale jinak jen tu snad chuť a dřívější zvyk,a zvyklosti k navyklému koloritu a to ta moje stydlivá zpověd mnoho lidí naštvala,nepocho­pila a rozladila…to jsem nechtěl,že to bylo dost špaqtně pochopeno… však i ta reakce byly dost fest trefné,ale nic tak,že by to člověka znalého,snad i zvyklého na neobvyklé nezabije, snad jen překvapí i mnohdy nepříjemně a má člověk pocit proč jít do vlákna takhle otevřeně a férově … a oni.. ti druzí tě dokážou tak jak to umí,či to jde ..prostě sfundají..no jsem spíš skepticky zklamán,nejsem takový..že jsem hned všem to vrátil..jakoby-že vynadalale oni to nepochopili----pryč s tím,každý jsme nějací…vlastně se na ně ani nelze zlobitjsem nový člen a jsem mimo mísu,ale to pravé a ořechové znám a to mi nikdo nevezme a … ať nám všem naše koně jdou… zdar všem T. .

avatar

Žilina

Celkem 145600 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:31:27 (1993)
půlmaraton: 1:11:58 (2004)
maraton: 2:27:53 (2004)

Pefo muž 29.11.2007 20:44:56

Ahoj akademik.Je to v pohode,nemys­lím,že je tu niekto,kto by Ťa odsudzoval,len miesto začatia behať po 20tich rokoch sa to zvrtlo trochu inde.Naozaj to už bolo viac o nostalgických spomienkach ako o behaní.Nečuduj sa,že to trochu možno ostatných poburilo,ale všeobecne Tvoje príspevky pripomínali niečo ako sebaľutovanie,a to nevedie k ničomu pozitívnemu.Tu sú všetko väčšinou pozitívne naladení bežeckí hobíci,ktorí majú môj obdiv-bez ohľadu na to,aké výkony kto podáva.Nie je všetko len o časoch a rekordoch,skôr o životnom štýle,a tým je pre nás všetkých záľuba k behu.Myslím,že podobne ako Ty, tiež mám za sebou dosť-zažil som socializmus,aj lepšie podmienky,ale na druhej strane aj veľké prekážky a polená pod nohy.Keby som sa ľutoval,mne by som nepomohol a druhých by to aj tak nezaujimalo.Len bojovať mi pomohlo – http://petertichy.wbl.sk/…_5_rokmi.jpg Preto Ti držím palce,verím,že sa pozitívne naladíš a z nohy na nohu kilometer po kilometri – (zo začiatku odporučam bez merania nejakých časov,budeš postupne pridávať.Zapisuj si to,trebars aj tu do hitparády-možno aj to Ťa bude motivovať.Veľa zdaru,Pefo

Motto: Prehráva ten, kto sa vzdáva
avatar

akademik muž 02.12.2007 08:05:55

Zdar MATO, rád se vracím k tvému příspěvku z 28.11. oa k tvému dotazu- však jsem odpověděl,vážím si tě-jen takový dodatek k většině členům,kteří jsou na platformě kondičních běžců a mají dotaz na intervalový trenink a k tomu bych rád a mohl jen dodat,že to je nutné posuzovat velmi citlivě a individuelně dle stavu úrovně trenovannosti každého jedince/myšleno úroveň aerob.laťky-jeho/ a dle toho lze poradit a stanovit úroveň a kvalitu specific.inter­val.treninku- a hlavně jakého a taky pro rozvoj maxim,aerob.ka­pacity -to je parketa pro kondiční běžce- rozvoj síly končetin-i pro zachování techniky běhu,rozvoj obratnosti,pruž­nosti -strečink-gymnastika apod.jako velmi vhodný podpůrný prostředek a jinak pak diskuse jakou formou rozvíjet tu aerob.kapacitu-vytrvalostní, jak kvalitně a jak intenzivně,moc faktorů.lteré ovlivňují a mohou být tou správnou metodikou pro další výkonnostní rozvoj, a pak i prostředek a forma rozvoje síly končetin- př.posilovna,či běhy v členitém -kopce,výběhy opakovanné do kopců-i strmmých,a pak až speciel.- skákav.zp.běhu do kopců–spec.na rozvoj síly a podpora techniky kroku-běhu a správný pohyb paží pro běh!!! a je toho hodně- jen je nutné vědět komu,pro koho,jaký je,co umí a co chce rozvíjet,zlepšit a jaké má dispoziční předpoklady---- a toto ty určitě dobře víš,rád se někdy přidám … jinak se měj fajn a zdar i všem z vlákna-ať nám naše koně jdou T.

avatar

akademik muž 02.12.2007 16:03:28

Zdar- pro Dooma, ne že bych ti nechtěl odpovědět- jen tak okrajově- byl jsem členem atl.klubu Zbrojovka Brno a běhal jsem v 1.lize 1500m od 1978–86 a akademic a univers.mistrem rovněž na 1500 m v letech 1979–85 za moji alma mater VŠV Brno a tak se podívej do tabulek -jinak jako býv.atlety -př.S.Tábor jsem znal a potkával se na mítincích -kontakt na mě: eden@atlas.cz,popř.t.f.oil@cen­trum.cz, můžeme se podělit vzájemně jak o tvoje podněty,dotazy a popř.o doplnění mých zkušenností a normálně si o formách treninku podebatovat .. zdarec T.

avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 05.12.2007 13:36:53

No vida, teď už rozumím úplně všemu co napsal akademik v posledních dvou příspěvcích. Vývoj je úžasná věc. I forum má svou evoluci.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

akademik muž 05.12.2007 16:45:31

Zdar-Minusaku,dík za podporu a pochopení mých příspěvků,jen jsem musel moc vzpomínat a nalézt ty zatracené TD,kde je všechno,jen ty předchozí příspěvky byly spíš z placu a někteří ze dělali s prominutím trubku,jen nerad toto a od byť kondičních sportovců můžu ,vážím si jich,ale dost mě to urazilo a asi emocionelně jsem reagoval,neva- jen jsem teď sice jinde ale ne nýmand, rád se budu podílet na příspěvcích,pokud to bude bráno a přijímáno korektně a liberálně .JInak tobě a všem přeji to nej,jak zdravotně,sportovně a ať nám chuť do běhání vydrží až na furt.–zdar T.

avatar

Praha

Celkem 1145 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:43 (2008)
půlmaraton: 1:59:10 (2009)
maraton: 4:37:20 (2009)

richardondrouch muž 04.06.2009 23:43:43

Jak se asi daří poběhávání akademikovi?

Motto: To pude!
Nalezené položky: 98 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.