Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Běhání v zimě

Běhání v zimě

Nalezené položky: 32 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Plzeň-Křimice

Celkem 116 km
Minulý měsíc 0 km

Joe_Pike muž 26.09.2008 20:45:56

Ahoj, běžci. Zajímalo by mě, jak řešíte (nebo neřešíte?) běhání za chladného počasí… Jde mi především o to vdechování studeného vzduchu… Bohužel mně to nedělá vůbec dobře. A tréninky se mi přes zimu omezovat nechce. :-)

avatar

Celkem 4443 km
Minulý měsíc 0 km

Eviku žena 26.09.2008 20:59:15

Zo začiatku som bola náchylná na hrdlo,škrabalo ma v ňom ,mala som suchý dráždivý kašeľ,ale teraz nič.Práveže sa takto otužujem a vôbec niesom chorá,kým ostatní soplia…Skôr ma niekedy pichá v ušiach od toho náporu stud.vzduchu,ale nosím priliehavú šatku,v zime na to ešte teplú úpletovú čiapku.Problém mám s rukami,nepomáhajú ani lyž.rukavice a termo vrecká!Aj kolená mi prvý rok trpeli,teraz OK.Nahrubo sa netriem INDULOnou a ideš.Tiež sa ale niekedy mmusím premáhať,keď je mráz alebo vetrisko.Sa mi čudujú,ale dnu sa neprinútim.

avatar

Varnsdorf

Celkem 28352 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:11 (2010)
půlmaraton: 1:54:16 (2011)
maraton: 4:13:29 (2011)

PaRi muž 27.09.2008 07:34:41

Vdechování studeného vzduchu je určitě nepříjemné, ale spíše mi v zimě vadí vdechování zplodin kouře, které vycházejí z komínů rodinných domků, kterým se v okolí svého bydliště prostě nevyhnu. Rovněž riziko podklouznutí a úrazu se v zimě zvyšuje. Osobně to řeším častějším zařazovánm tréninku na běžeckém trenažeru, je to sice někdy trochu nudnější, ale třeba na udržení tempa dobré.

avatar

10 km: 0:41:04 (2008)
půlmaraton: 1:26:46 (2008)
maraton: 3:07:35 (2008)

Jarda /xxx/ muž 27.09.2008 09:40:54

Doporučuju běhat pravidelně a tak jak se postupně teploty s podzimem snižují nechat organizmus navykat na chlad. Z tohoto hlediska by mohlo být lepší běhat ráno, protože noční a brzké ranní teploty nemají takové výkyvy, jako teploty odpolední více závislé na tom, jestli vykoukne slunce. Jestli jsi hodně choulostivý na vdechování studeného vzduchu, budeš muset snížit intenzitu výkonu a na začátek a konec výběhu zařaď vždy chůzi. Trenažer bych moc nedoporučoval. Tím by sis připravil o to větší teplotní šoky mezi dny, kdy bys běhal venku a kdy ve fitku.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 27.09.2008 09:49:41

Jardo, běhat ráno? Já teda nevím, ale kdysi jsem slyšel teorii, že –5°C ráno je horší než –10°C odpoledne a aspoň u mě to tak sedí. Prostě ráno je mi větší zima… Loni nebyla pořádná zima, ale i já pamatuji zimu, kdy bývalo pod nulou… Když byla opravdu zima, bral jsem si občas šátek a aspoň tak prvních 10 minut dýchal přes něj… Blbý je, že brzo zvlhne, když přes něj dýcháš. A když byla opravdu zima (u mě tak –10°C) nebo ošklivo, tak jsem si občas dal radši fitko… Tady bych ještě dodal, že sněžení v zimě je celkem v pohodě, blbý je když se stane něco špatně a začne pršet…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Otrokovice

Celkem 2214 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:46 (2007)
půlmaraton: 1:27:09 (2007)
maraton: 4:09:42 (2006)

Sef muž 27.09.2008 21:27:13

Mě dýchání studeného vzduchu taky nedělá dobře :( Částečně mi pomáhá dýchat přes šátek jak píše Oslík a částečně snížení intenzity viz. Jarda. Jestli seš tak choulostivý jak já, tak budeš muset omezit i vybíhání kopců. Musíš si najít hranici, kdy můžeš běžet bez omezení (u mě je to cca +5stC) a před každým vyběhnutím se mrknout na teploměr. Vlastním pocitům v tomto moc nevěřím. I přesto, že nechceš omezovat trénink, tak nakonec tě nemoc donutí, když se budeš vzpírat přírodě :) Poznal jsem to letos na vlastní kožuch. Radši se celou letošní zimu budu plazit 7min/km než týden trénovat a 3 týdny marodit.

Motto: To finish first, first you have to finish.
avatar

Milevsko

Celkem 3094 km
Minulý měsíc 0 km

Řehoř muž 28.09.2008 22:47:41

Já běhám taky skoro denně (většinou 2 dny trénink, den volno, 3 dny trénink a den volno a tak dokola) a myslím, že je to dobrý způsob, jak se otužovat, tak jak se postupně mění počasí. Asi před dvěma týdny bylo ráno do té doby nejméně asi 10 stupňů a najednou prásk a 1 stupeň nad nulou! Pro mě je vždycky největší problém ani ne tak studený vzduch, který dýchám, jako spíš přiměřeně se obléct. Začal jsem běhat před necelými dvěma roky podle seriálu na iDnes a odtud si pamatuji takové pravidlo, které se mi osvědčilo: obléct se na běh tak, jak bych byl oblečený, kdybych se šel ven projít a byla zhruba o 10 stupňů vyšší teplota. To mi docela dobře funguje. Před těma dvěma týdny jsem se nestyděl vzít si klidně zimní čepici – zima se taky nestydí, litoval jsem, že jsem nevzal rukavice, ale mám mikinu s takovýma rozšířenýma rukávama na konci a dalo se to přehrnout přes ruce a stačilo to… Krom toho jsem v tomto období poprvé vyzkoušel Gore-Texovou bundu, kterou jsem před měsícem koupil na internetu, poněvadž celý den mi 2× pršelo a běžet jsem chtěl, a musím říct, že jsem nadšen! Kdyby byl zájem, tak do nějakého nového vlákna napíšu zkušenosti pro ty, kdo uvažují o koupi, i když je to docela sumička… (je to Asics Helius Windblock tuším… na www.triexpert.cz nebo www.behshop.cz). Takže jsem teď nezávislý na počasí – ať prší nebo ne anebo je zima, prostě jdu běhat, protože mě to baví a chci jít. Kdesi na fóru jsem zaznamenal zajímavé úsloví: neexistuje pro běh nevhodné počasí, existuje jen nevhodné oblečení. A myslím, že je na něm dost pravdy, ale do extrému bych ho v uplatnění nehnal… Běhal jsem za ty necelé dva roky už opravdu v lecčems od –12 stupňů letos na konci zimy do 32 v létě a musím říct, že mi vyhovuje spíš chladnější počasí. Akorát v zimě jsem si všiml, se nedá běhat na rychlost, protože tělo dává dost energie na termoregulaci, ale spíš se dá trénovat obecná vytrvalost. Takže zvolnit a běžet pro radost. To je můj skromný názor běžce hobíka začátečníka…

Motto: Anima Sana In Corpore Sano -- V zdravém těle zdravý duch
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 29.09.2008 12:22:05

Bezal som uz asi za kazdeho pocasia, pri extremoch –38 stupnov Celzia a +43 stupnov Celzia (prve Montana, 2100mnm v decembri rano, pri vetre cez 30km/h, druhe Texas v auguste o 15.h, teplota v tieni). Ani jedno nebolo vonkoncom prijemne a asi to hranicilo s hazardom, ale da sa v tom behat (zle, podotykam). U nas doma som behal pri najnizsej teplote asi okolo 20–22 pod nulou, cca pred desiatimi rokmi a dalo sa to bez vacsich obtiazi, len som presunul useky na den, ked bolo okolo minus 10… Pravidelne behanie pri postupne sa ochladzujucom sa pocasi telo dostatocne otuzi a myslim si, ze nasinec by nemal mat obavy o zdravie, pokial sa hned po behu prezlecie a osprchuje. Clovek neochorie z nizkej teploty, ale z virusov, ci bakterii. Jedina „choroba“, ktora je z nizkej teploty je hyponatermia. Povery, ze clovek „prechladne“ su len naozaj povery. Jedine, co je pravda, ze ak je clovek vystaveny extremnym zmenam teploty, tak sa mu oslabi imunita, no a potom lahsie chyti kdejaky virus, ci bakteriu. Zo samotneho chladu sa neochorie.

avatar

půlmaraton: 1:34:08 (2009)
maraton: 3:21:04 (2009)

Klára.J. žena 29.09.2008 13:31:46

Já vždycky běhám v zimě za každého počasí. Je to v pohodě – trvá tak pět minutek než se zahřeješ a pak už není co řešit :-) Jde jen o zvyk.

avatar

lincoln muž 28.10.2008 12:00:31

Ahojte bežci ) začal sem běhat letos na jaře, a teď s příchodem zimy začínam řešit v čem běhat.. muj rozpočet je omezený a šatník mi zrovna sportovním oblečením na zimu neoplývá ,. neměl by někdo radu co a jak se vyplatí koupit, a za kolik ? přemýšlel jsem o elasťákách, abych měl kolena v teple,, je to nutnost ? : – ) ) budu vděčný za každou připomínku = ]

avatar

Celkem 6973 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:20 (2011)

userX muž 28.10.2008 12:12:47

Taky běhám za každého počasí, jak řekla Klára, je to o zvyku. Běhám v obyčejné mikině a teplákách. Jediné, co je na sport, jsou boty. =D

Motto: "Bolest je jen dočasná. Když to ale vzdáte, je to navždy." (Lance Armstrong)
avatar

bezim žena 28.10.2008 18:35:45

Skus sa pozriet na bezecke oblecenie Tchibo. Lidl mava celkom dobre elastaky na behanie, tiez za prijatelnu cenu. Na telo doporucujem ale kvalitne funkcne pradlo…

avatar

10 km: 0:41:04 (2008)
půlmaraton: 1:26:46 (2008)
maraton: 3:07:35 (2008)

Jarda /xxx/ muž 28.10.2008 21:04:34

[quote=lincol­n]Ahojte bežci ) začal sem běhat letos na jaře, a teď s příchodem zimy začínam řešit v čem běhat.. muj rozpočet je omezený a šatník mi zrovna sportovním oblečením na zimu neoplývá ,. neměl by někdo radu co a jak se vyplatí koupit, a za kolik ? přemýšlel jsem o elasťákách, abych měl kolena v teple,, je to nutnost ? : – ) ) budu vděčný za každou připomínku = ][/quote] Když je opravdu zima (pod nulou), raději si oblékám dvě vrstvy (spodky + šusťákovky), než jedny, byť teplé, elasťáky. Když jde o zaběhání si a ne o závod, je to jedno a řekl bych, že kolena jsou více v teple. Kdysi, když ještě nebyly funkční textilie, tak jsme kolena zateplovali vrstvou igelitu připevněného spínacím špendlíkem mezi těmi 2 vrstvami oděvu. I to je řešení, které funguje a je to skoro zadarmo.

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 28.10.2008 21:09:31

Pokud je opravdu zima, tak mám nahoře zimní termotriko, fleecovou mikinu, šusťákovku a kuklu a dole snowboardové podkolenky, cyklonávleky na kolena, funkční trenky s neprofukem a přes to zimní běžecké kalhoty Craft.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Brno, (Kroměříž)

Celkem 312 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:41 (2013)
půlmaraton: 1:20:46 (2013)
maraton: 2:59:45 (2014)

Elvard muž 05.01.2009 19:32:03

A jak se tvari vase TF na to, ze behate v zime? Ja ji mam cca o 10% vyssi, tzn. zatimco Okruh jsem driv bezel za 1h 5min pri prumerne TF 75–80%, tak ted ho mam za 1h 15min a TF 84%. Bez snehu jsem >90% nabral jen v prudsim kopci a ted je to zcela bezne, staci mirne prevyseni…

Je to podkluzovanim? (Nemam zadne hroty, jen krosove boty) Nebo teplotou? (Neni mi zima ani horko, kdyz bezim). Nebo necim jinym? (Par kg navrch po vanocich)

Motto: "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu." - D. Livingstone | Moje strava
avatar

Celkem 4443 km
Minulý měsíc 0 km

Eviku žena 05.01.2009 20:20:52

No jasné,veď v zime sa dá na rovnao dlhej trase zmakať o polovicu viac.Najprv doma spoza okna strach,lebo teplomer ukazuje –15,tak si navrstvím tričká a tak,no potom po 3km sa potím a miestami mám pocit,že prešmykujem na mieste a to ešte nehovorím o bočnej cestičke,ktorú treba brodiť,lebo v zime som odkázaná na komunikáciu E18.Cestári sa musia ušúľať od smiechu!Tak som si všimla,že tiež mám na 10km(moja denná taxa)viac krokov ako keď je sucho.Niekedy si aj zanadávam,keď si lámem nohy v záveji,alebo na neistom povrchu,prečo len nesedím doma ako iní,či mi to stojí za to?Ale keby som nezažila niečo také náročné pre telo,ani by sa mi deň nerátal.Ako je to s Vami?

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 05.01.2009 20:28:37

Běžel jsem na trošku klouzacím podkladu na konci předchozího týdne 5 km v tempu po 4:00 (TF na průměru 170), bez problémů – byla rezevra. Ale pak nasypaly bílé sračky (proti Brnu tady na severu trošku jiné kafe) a 4:50 o týden později na TF 165, pocitově stejná náročnost. Jenže nejde se do toho opřít, uštřeluje to, běh je hodně silový (a v mém podání tudíž i pomalejší a na nižších tepech). Jednoznačně podklad, teplota u mě nehraje roli (nepatrně běhám rychleji, když jsem oblečený v letní variantě).

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Brno, (Kroměříž)

Celkem 312 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:41 (2013)
půlmaraton: 1:20:46 (2013)
maraton: 2:59:45 (2014)

Elvard muž 05.01.2009 20:47:28

Eviku: Ja se zbytecne nenavlikam, potim se jen kdyz vybehnu (vybiham) kopec. A nejake vycitky svedomi, ze by bylo lepsi lezet na gauci nemam, to si spis nadavam na zavodech, celkem pravidelne…

forest: Ja beham z Reckovic smer Sobesice, Mokra hora, Jehnice, takze taky sever. Pocitove se mi bezi taky stejne, akorat tu TF mam zbytecne vysoko. Treba na 80–85, kde jsem driv zacinal citit, jak me hreji nohy a potom postupne tuhnout, se mi bezi celkem normalne a ten pocit prijde az kolem 90…

Ale tak aspon vim, ze to neni Vanocema :)

Motto: "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu." - D. Livingstone | Moje strava
avatar

Liberec

Celkem 11210 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:28 (2016)
půlmaraton: 1:16:15 (2011)
maraton: 2:47:01 (2010)

bedrich muž 05.01.2009 20:47:45

No to teda, silovy to je a hlavne jak nemam dobrej dopad a klouze me to pri odrazu tak me boli vaz v koleni, takze cekam az to zase roztaje, ale to v Liberci bude asi problem, kdyz koukam ven:))

avatar

Praha

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

zmatloj muž 05.01.2009 21:53:00

Sníh sebere hodně sil, a to ho ani nemusí být moc. Dnes jsem běžel na sněhu okruh, který pravidelně dobíhám s úsměvem na tváři, ale tentokrát jsem doběhl strhaný jak kůň, jako kdyby jsem běžel dvojnásobnou vzdálenost. A i když jsem si dával maximální pozor, stejně jsem si jednou pěkně rozbil hubu – naštěstí bez následků a bez diváků. Lyžaři, nezlobte se na mě, ale také se přidávám k té skupině lidí, která si přeje, aby to co nejdřív roztálo.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 05.01.2009 21:58:26

Elvard: se ti mohl posunout práh, ne? Tohle většinou pozoruju, že se mi to stane skokově a ne nijak plynule.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Praha

10 km: 0:41:25 (2010)

Bran muž 05.01.2009 22:24:32

Nevím čím to je, ale také pozoruji na sněhu vyšší TF na stejných trasách – tak o 5–10%. Dříve jsem si toho moc nevšímal, ale je to poznat… Navíc běhám i pomaleji (ale to bude asi botami – na sněhu běhám v kroskách). Jinak se zimou ani stabilitou běhu žádné problémy nemám.

avatar

Brno, (Kroměříž)

Celkem 312 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:41 (2013)
půlmaraton: 1:20:46 (2013)
maraton: 2:59:45 (2014)

Elvard muž 05.01.2009 22:32:04

[quote=forest]El­vard: se ti mohl posunout práh, ne? Tohle většinou pozoruju, že se mi to stane skokově a ne nijak plynule.[/quote] Tomu neverim, cca 2 tydny jsem nemel cas na behani (tj. max 2× tydne), pak jsem byl tyden nemocny… Pred tim jsem odbehl nanejvys tyden poctiveho treninku a pred tim nanejvys 2 polopoctive treninky. No proste, kdybys videl muj treninkovy denik, tak se srdecne zasmejes na zaver roku…

[quote=Bran]Nevím čím to je, ale také pozoruji na sněhu vyšší TF na stejných trasách – tak o 5–10%. Dříve jsem si toho moc nevšímal, ale je to poznat… Navíc běhám i pomaleji (ale to bude asi botami – na sněhu běhám v kroskách). Jinak se zimou ani stabilitou běhu žádné problémy nemám.[/quote] Takze mame stejne podminky (snih, krosky) i stejne priznaky (vyssi TF, pomalejsi beh). Diky, na takovou reakci jsem cekal :) Ted muzu s klidnou hlavou spat :)

Motto: "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu." - D. Livingstone | Moje strava
avatar

Kadaň, Ústí nad Labem

Celkem 11706 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:05 (2011)
půlmaraton: 1:37:48 (2010)
maraton: 3:26:26 (2008)

Tudy muž 05.01.2009 22:51:36

[quote=Bran]Nevím čím to je, ale také pozoruji na sněhu vyšší TF na stejných trasách – tak o 5–10%. Dříve jsem si toho moc nevšímal, ale je to poznat… Navíc běhám i pomaleji (ale to bude asi botami – na sněhu běhám v kroskách). Jinak se zimou ani stabilitou běhu žádné problémy nemám.[/quote] Na tom není nic zvláštního – běh ve sněhu je podobný běhu v písku, tj. na odraz musíš vyvinout více energie a navíc ztrácíš rychlost i při dopadech – kromě nohou a bot výrazně tlumí dopad i písek (sníh) → rozdíl od asfaltu nebo jiného „tvrdého“ povrchu.

avatar

lefty muž 06.01.2009 11:25:36

A co boty na zimu? Mám běžecký boty jenom jedny, na zpevněnej povrch. Měl by mít člověk v zimě crossovou/teplejší obuv, nebo může běhat v tom, v čem v létě? Jinak jsem taky choulostivej, a i když mě běhání na pásu ničí, chodím na něj. No a protože mě Factory va Smíchově už neskutečně točí, poradíte, kde v Praze mají ještě běhadla? Kam chodíte?

Díky.

avatar

Celkem 20446,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:30 (1992)
půlmaraton: 1:19:39 (2016)
maraton: 3:20:02 (1990)

Furi muž 07.01.2009 15:58:11

Nazdarte,

pre Lefti – samozrejme, že je lepšie, keď tie crossovky máš pre beh v udupanom snehu. Ale pokiaľ beháš v „pražskej brečke“ tak je to šuma fuk. Mať dvojo párov tenisiek je dobré už len kvôli prestriedaniu a tým lepšiemu presušeniu druhého páru. Začínam znovu behať po 15 rokoch ( problémy s kolenami ) a tiež disponujem len jedným párom cesťákov. Pokiaľ nie je poľadovica, dá sa cupkať aj v tom. Nezaťažujem si s tým hlavu. Naopak, zradný môže byť iluzórny pocit bezpečia v trailovej obuvi. Keď je klzko, hodíš „držku“ či máš obyčajné cesťáky alebo crossovky, len s tým rozdielom, že v cesťákoch to čakáš…
Čo sa týka zimného behania, som jednoznačne za exteriér. Bežecký pás som zatiaľ videl iba na obrázku ( stará škola, hoci rád by som si to skúsil, prečo nie ), ak to už vážne vonku nejde, idem radšej plávať ( a aj taký deň, či dva neplánovaného voľna neuškodí, vyskúšajte pri tvrdom tréningu… ). Keď si tak spomeniem sto rokov dozadu, tie prepotené tri, či štyri vrstvy bavlny, do toho ľadový vietor, sneh, dážď, bolo že to radosti. A žijem… Teraz, keď si človek oblečie tie nové materiály, ozaj behá už v novom storočí. Inak, plne súhlasím s Matom, ak beháš po celý rok, telo ani nepostrehne nejaké zmeny, lebo je adaptované. Ja chvalabohu nemám problémy s dýchaním studeného vzduchu, ale netvrdím, môže to byť individuálne. Ale veď december, január je o obecnej vytrvalosti, takže nejaké zadýchané štvorstovky v maximálnom tempe nehrozia. A posledné zimy sú tiež viac paródiou na peknú jeseň, ako skutočnou zimou.
Tak sa majte, ja vyrážam, hoci len na krátky poklus. Včera som konečne začal po 20-tich dňoch maródky s vyvrtnutým členkom. Je to ešte cítiť, no dúfam, že to opatrne zapracujem.
Behu zdar a zime zvlášť.

avatar

Drnovice u Vyškova

Celkem 8896 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:15 (2011)
půlmaraton: 1:26:01 (2012)
maraton: 3:13:47 (2012)

vsacánek muž 09.01.2009 18:05:56

Tak dnes jsem poprvé v životě běžel v arktickém mrazu (-10,5°C) a vůbec mi to nevadilo, kromě všudypřítomné jinovatky a ledu na řasách :) Než jsem se dal na běh, jezdil jsem rekreačně na kole – 20 000 km za 4 roky, v tom denně 4 km do školy – a občas to byly chuťovky jako – 13°C a protivítr z Ruska 12 m/s. Ale na nějaké tempové běhy to při těchto teplotách nebude, to uznávám.

avatar

Celkem 4443 km
Minulý měsíc 0 km

Eviku žena 09.01.2009 20:13:39

Vy kde žijete?-10?Ja som dnes išla ráno ešte po tme pri-22,nahovárala som si,že mi je teplo,že sa zohrejem ako vžda po4KM,že tie kryštály na šály mi nevadia ,ani to,že ma štípe tvár a zadok a že som si ešte k tomu vybrala trasu,kde som musela bbrodiť sneh,tak sa mi nabil do topánok a to na 3KM.V nejakom delíriu sa mi chvíľu zdalo,že sa oteplilo,ale hneĎ som precitla a bola opäť kosa.motoristi si museli myslieť,že ešte snia!Ledva videli cez námrazu na oknách.Ale ako som sa blížila k cieľu po 10KM,som si necítila ruky,hoci nosím najhrubšie zjazd.rukavice a ruky v nich mám v päsť!Pred domom sa mi už točilo v hlave,to mi asi odmrzal mozog.Keď som doma vybalila ruky,skoro som revala,ako malá.Ale som frajerka.Prisahala som si,že zajtra pauza,lebo zle dopadnem,no už teraz rozmýšľam…behu zdar.

avatar

Přerov

Celkem 9773 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:32 (2007)
půlmaraton: 1:33:04 (2012)
maraton: 3:49:59 (2011)

Aldaman muž 09.01.2009 23:55:04

[quote=forest]Běžel jsem na trošku klouzacím podkladu na konci předchozího týdne 5 km v tempu po 4:00 (TF na průměru 170), bez problémů – byla rezevra. Ale pak nasypaly bílé sračky (proti Brnu tady na severu trošku jiné kafe) a 4:50 o týden později na TF 165, pocitově stejná náročnost. Jenže nejde se do toho opřít, uštřeluje to, běh je hodně silový (a v mém podání tudíž i pomalejší a na nižších tepech). Jednoznačně podklad, teplota u mě nehraje roli (nepatrně běhám rychleji, když jsem oblečený v letní variantě).[/quote] To jsem rád, že nejsem sám, úplně stejný problém mám já. Také u mě na sněhu pomalejší běh a nízký tep :).

avatar

Dobřichov

Celkem 7103 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:16:31 (2012)
maraton: 2:50:29 (2016)

honzaherda muž 10.01.2009 09:17:57

při –6C jsem běžel v kros botách s 1ponožkama 1:20h – lehce zateplené rukavice, windstop čepice, dlouhá moira + tenká bunda na to, zateplené kalhoty a bez obtíží. Na kole to je jiné, tam mrznou nohy a hlavně ruce mnohem víc. Osobně s nohama problém nemám, ale ruce mě leto ničí.

Nalezené položky: 32 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.