Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Osobní cíle

Osobní cíle

Nalezené položky: 109 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
avatar

mareq muž 21.06.2009 10:24:32

Já mám „dlouhodobý“ cíl uběhnout desítku za 40 (nebo klidně i méně) minut. Trošku jsem ho zredukoval na uběhnou 5 km za 20 minut, to je takový dobrý předpoklad na tu desítku :) Sice nevím proč, ale je to můj cíl. Možná proto, že jsem se tu někde dočetl, že běh nad 4 minuty na 1 km ani není běh, ale to je spíš jenom takové rýpání od poloprofíků. Nevím jestli to zvládnu letos (těch 5 km za 20 minut bych měl), ale do roka a do dne, LOMIKARE!!!

avatar

Brno

Celkem 20778,4 km
Minulý měsíc 91,6 km
10 km: 0:42:31 (2011)
půlmaraton: 1:38:10 (2010)
maraton: 3:56:28 (2011)

hugo muž 21.06.2009 10:31:03

Můj momentální cíl je maraton, pokud možno pod 4 hodiny.

Motto: „Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“ Antoine de Saint-Exupéry
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 05.12.2013 22:59:03

To je vtipné, většinou hledám nějaké vlákno dle klíčového slova, abych nemusel zakládat nové, a když si pročítám toto, tak jsem narazil na své poněkud skeptické komentáře z roku 2008. Koukám ale, že jste měli pravdu. :-)

Ještě, než se z fora na nějakou dobu vzdálím, abych si vše v klidu promyslel, tak jsem chtěl otevřít poslední otázku, která je pro mě důležitá a kterou je, zda přizpůsobujete cestu cíli či cíl cestě.

První způsobem myslím, že si stanovíte, že dáte třeba maraton za x:xx, načež hledáte, co je potřebné k jeho dosažení, co případně radikálně změnit apod. a pak toto podle toho děláte.

Druhá možnost je, že máte určitou cestu, způsob, který vám vyhovuje, na který jste zvyklí, a i když víte, že by jiné způsoby mohly přinést lepší výsledky, tak se držíte aktuální cesty, a v souladu s tím pak stanovíte cíle, které považujete na základé toho za dosažitelné.

Možná úmyslně příklad, který se mě netýká. Běháte 100 km měsíčně a maraton máte za 4h. První možnost bude, že si dáte cíl maraton za 3h, na základě čehož zjistíte, že byste měli běhat 300 km měsíčně, a podle toho začnete jednat. Druhá možnost je, že vyjdete z toho, že budete nadále běhat 100 km měsíčně a hledáte, jaký čas byste z toho mohli zaběhnout, a na základě toho stanovíte cíl zaběhnout 3:45, případně provedete inovaci, že se rozhodnete běhat 125 km měsíčně a cíl dáte 3:40.

Děkuji předem za případné osobní zkušenosti.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 05.12.2013 23:29:38

>> kanovsky, 05. 12. 2013 22:59:03

tvoje Motto mas ale uz dost dlho na to aby si daval taketo otazky

;-)

navrhujem preskumat vlastny hodnotovy system, tam bude odpoved pripadne tam bude pricina nespokojnosti so sucastnostou.

vlastny hodnotovy system je mozne pravidelne prehodnocovat a menit

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 05.12.2013 23:37:55

>> rudo, 05. 12. 2013 23:29:38

Jasně, měl bych přehodnotit i to motto, protože aktuálně se s ním vnitřně neztotožňuji, i když dříve to bylo jiné.

Každopádně, kdy jindy se rozhodovat o dalším směřování běhání, ale i celého života, než právě v těchto týdnech, nejlépe do konce tohoto roku? Rozhodně to u běhání nebudu dělat někdy v polovině sezony, pokud to tedy okolnosti nevynutí, ale právě teď je pro mě ten pravý čas.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 05.12.2013 23:44:52

>> kanovsky, 05. 12. 2013 23:37:55

""" kdy jindy se rozhodovat """

zaujimava tema

kazdy clovek sa rozhoduje o vsetkom kazdy den kazdu sekundu, aj vtedy ked sa rozhodne o tom nerozhodovat a nechat to pos starom alebo neriesene, aj vtedy sa o tom rozhoduje nerozhodovanim

myslim ze to je len taky trik na ludi ze rozhodovat sa na dalsi rok a mat pripravene novorocne rozhodnutia, cim sa akoby podvedmiu hovorilo ze pocas roka nic neriesit a nic nemenit

cela novorocna propaganda ma velmi temne korene a zacalo to niekolko storoci tomu nazad v carskom rusku ako vysmech poddanym

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 05.12.2013 23:50:02

>> rudo, 05. 12. 2013 23:44:52

Rudo, myslím ale, že jsi to byl zrovna Ty, kdo psal, že je dobré mít například stanovené klíčové závody, podle kterých se plánuje ostatní apod. Dobře, já se chci rozhodnout do konce roku, a to nejen u běhání, ať už to je či není nějaký trik či nějaká propaganda. :-)

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

Klára H. žena 05.12.2013 23:58:17

To je Petře zajímavé téma. Naprostý souhlas s Rudem, že to je jednoznačně otázka hodnot. Každopádně, kdy jindy se rozhodovat o dalším směřování běhání, ale i celého života, Toto, co píšeš, k tomu jen malou poznámku, vždy, když to píšeš v nějaké souvislosti s časem, okamžitě mě napadá, že to spolu ale přeci nesouvisí. Ty v těchto otázkách nemluvíš přeci o běhání, ale o závodění. POkud bys mluvil o běhání, pak je úplně jedno, zda je ráno, večer, zima, léto, konec nebo začátek sezony. Běh sezonu a čas nemá. Mají jí pouze závody. Možná – dát tomu přesný název, uvědomit si, že si srovnávám nikoli vztah k běhání, ale k závodění, přemýšlelo by se o tom snadněji. Ale možná se mýlím, možná je to jedno a totéž, přesto, že mě se to zdá jako dvě zcela rozdílné věci.

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 06.12.2013 00:13:19

>> Klára H., 05. 12. 2013 23:58:17

Zatím se u mě tyto věci slučují, běhání pro mě není jen závodění, ale také závodění. Vztah k závodění má ale přímou souvislost i se vztahem k běhání jako takovému. Baví mě běhat „pro radost“, baví mě běhat „s kamarády“, baví mě se „běžecky přesouvat“, baví mě konat malé závody, baví mě pomáhat ke zlepšování druhým, ale baví mě i závodit a snažit se o zlepšení svých výkonů.

Jeden příklad z praxe: bude mě čekat důležitý závod a kamarád, který běhává jen se mnou, protože má určité problémy, mě den před tím požádá, abych s ním hodinu běžel. Mám naplánováno něco jiného a pro výkonnost v den závodu to není optimální (také proto, že se přizpůsobuji jeho tempu a ne on mému), ale rád jdu. A teď je otázka: chci třeba právě toto měnit a pokud ano, za jakým cílem a na jak dlouho? Nebo jinak, chci život v nejbližších měsících více přizpůsobit nějakému výkonnostnímu či závodnímu cíli, či naopak chci tyto cíle přizpůsobovat životu, jak dosud?

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

10 km: 0:39:36 (2014)

drmitau muž 06.12.2013 00:14:16

Osobně podle cesty určuji cíl. Pokud jde o běhání, tak vím, že bych uměl dosahovat lepších výsledků, ale současný stav (rekreační běhání s 10km za cca. 38 min, 1/2M nad 1:30) mi vyhovuje a nechci na něm nic měnit. Je pravda, že v běhání ani moc závodní ambice nemám.

I v životě u mě převládá přizpůsobení se cestě. Byť se na ní občas vydám s vidinou cíle, jsem ochoten z něj slevit. Jednak kvůli vlastní lenosti (bohužel nyní nějak častěji) ale i kvůli tomu, abych byl během cesty spokojený se svým životem. Hnát se za cílem, aniž bych si užíval cestu, pro mě nemá cenu.

avatar

Sloviensko

rudo muž 06.12.2013 00:40:40

>> kanovsky, 06. 12. 2013 00:13:19

a prave o tom je pochopenie svojho vlastneho hodnotoveho systemu

ked si ho mozes pekne pred seba napsiat na papier podla dolezitosti a vedeit preco ten system vyzera ako vyzera

a pokial takyto osobny hodnotovy system a realita zivota su vo vzajomnom konflikte, moze to znamenat aj to ze ten hondotovy system nie je skutocne moj, ale som si ho necghal do seba natlacit zvonku cudzimi ludmi instituciami spolocnostou a MOR-ALL-kou

preto neustale prehodnocovanie svojho hodnotoveho systemu je to najdolezitejsie co clovek moze a musi robit, aby si nakoniec nepovedal ze vlastne nezil svoj zivot.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 06.12.2013 00:52:56

>> kanovsky, 05. 12. 2013 23:50:02

""" Rudo, myslím ale, že jsi to byl zrovna Ty, kdo psal, že je dobré mít například stanovené klíčové závody, podle kterých se plánuje ostatní apod. """

ale takyto kalendar sa tvori priebezne pocas roka, ked naprikald odehnes zavod a povies si ze tento je pre teba dolezity a das si rohodnutie ze : do roka a do dne …

pricom plan sezony dolezitych zavidov musi mat logiku aj zavodnu aj treninkovu pretoze mnoho kombinacii sa vzajomne vylucuje.

skutocny hobik – neregistrovany , ma v totmo absolutnu slobodu, regsitrovany atlet uz slobodu nema a musi svoje hobikovske ciele uz len nejako lepit okolo zvazovej terminovky, majstrovskych a ligovych sutazi

co teaba osobne stavia do situacie v ktorej vacsina bezcov na fore nie je, proste si dobrovolne sa vzdal osobnej slobody

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 06.12.2013 08:00:57

>> rudo, 06. 12. 2013 00:52:56

Tomuto rozumím stále méně. Pořád jsem měl dojem, že moje chyba je, že nemám stanovený hlavní cíl na několik měsíců dopředu, a vlastně vybírám některé závody „spontálně na poslední chvíli“, podle toho, jak se aktuálně cítím výkonnostně a na co mám chuť. Též jsem měl dojem, že rozptyl mých závodních vzdáleností je dost velký, málokdo třeba poběží PIM maraton a o týden později na lize ve štafetě 400 či 100m (teď nevím, co tam bude) a mimo štafetu 1500m (jinak ze stávajících ligových kol mám historicky nejvíce bodů za 400m, které přitom umím nejméně). Je přece rozdíl v trénování a závodění, jestli si řeknu, že hlavní letošní závodní cíl je třeba PIM maraton, či jestli si řeknu, že to bude půlmaraton či ultramaraton, kdo ví? Je také rozdíl trénovat na maraton za 2:59 či na maraton za 2:50 – v prvním případě si mohu dovolit mnohem více „volnosti“ než v druhém. A to nemluvím o těch velkých závodech, které se vyprodají velmi dopředu, a které mají rozumnou cenu jen při přihlášení půl roku dopředu, mluvím zde například o srovnání PIM půlmaratonu a Bratislavského maratonu či půlmaratonu (jsou ve stejném termínu). A je asi rozdíl trénovat na ultra a trénovat na 5 km.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Bratislava

Brutto muž 06.12.2013 08:16:14

No v tomto som aj ja tak trochu popleteny. Mam ciele, ktore si vo forme treningu v podstate odporuju. Ale vzhladom na moje „cielove“ casy to nie je ani zdaleka nerealne. Chcel by som desinu zabehnut pod 40, polmaraton pod 1:32, ale chcem si vyskusat aj nejake pekne horske maratony a aj ultra :))) Takze z kazdeho rohu trohu. Co sa tyka specialneho treningu, nemam nijaky, v podstate iba navysit mesacnu kilometraz aspon na 300 a raz za tyzden zaradit intervaly alebo tempovy beh.

avatar

Sloviensko

rudo muž 06.12.2013 08:24:34

>> kanovsky, 06. 12. 2013 08:00:57

ale ano ved hovorim sezona by mala byt dopredu jasna co je hlavny zavod a malo by to logicky sediet

len hovorim ze ta sezona sa nemusi pisat v decembri, pokial si bezal nejaky zavod na jar a v lete a viez ze budu pre teba zase dolezite tak ich das do kalendara na buduci rok hned ako prides domov a zaroven ak zostis ze sa zavody hromadili a bol to problem tak este kym mas cesrtve zazitky v hlave vyskratvas a zoradujes podla dolezitosti

lenze to mas komplikovane tym ze chces aj majstraky a aj ligu a tak si zavisly aj od toho kedy sa tie info zverejnia.

dolezite je tiez sa rozhodnut kolko je dolezitych zavodov za sezonu a ako si dobre vyberiem zopar tak mozes oznamit dopredu kamaratom : teraz 2 tyzdne ladim ma dolezity zavod a nebeham s nikym niejake treninky ani pomale ani rychle, teraz je to moj cas ked to oznamis jasne dopredu tak sa ti nestane ze ta niekto popyta a ty to nevies odmietnut

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 06.12.2013 08:30:42

>> rudo, 06. 12. 2013 08:24:34

A protože jsem se nerozhodoval v průběhu roku, tak se chci rozhodnout ohledně jarního směřování do konce tohoto roku, tedy aspoň rámcově.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 06.12.2013 08:34:56

>> kanovsky, 06. 12. 2013 08:30:42

jasne mozno moja poznamka na konto toho ze sa to deje prae teraz a novorocne predsavzatia atd nebola najlepsie formulaovana

casovanie planovania ignoruj sustred sa na to co planujes, ci planujes konkretny zavod a co najlepsie umiestnenie alebo ci planujes cas na nejakej trati bezohladu na to ktory zavod to bude, su to 2 velmi rozdielne veci . myslim ze stale je najlepsie mat 1 hlavny ciel na jar a 1 hlavny ciel na jesen a vediet preco je ten ciel urceny na to obdobie.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 06.12.2013 08:54:42

pokial zostaneme ciste v rovine cielov bezeckcyh, tak si treba jasne tvrdo a uprimne rozlisit zakladny typ cielu a vybrat si jednu z nasledovnych kategorii :

a. ciel je vykonnostny (umiestnenie alebo cas)

b. ciel je v rovine emocnych zazitkov, radost z treninku a radost z pretekov

c. ciel je v rovone zdravia fyzickeho – zmena telesnych proporci, vahy tuku, stihlosti, vyliecenie zraneni alebo zlpsenie niektorych chorob behom (diabetes, astma, atd)

podla mna nie je naozaj mozne toto kombinovat a povedat si ze OK ciel bude beh pre radost a tajne dufat v nejaky vykonnostny ciel a vysledok je nesplnenie cile pre radost pretoze ten boj o vykonnost to vsetko pozakiz a ked vykonnost nebude uplne uspokojiva tak to pokzai este viac

mozu byt aj nejake ine zakladne kategorie bezeckeho ciela. a naozaj odporucam byt k sebe uprimny a vybrat si len jednu kategotiu a na ostatne sa uplne vybodnut

az po vybrat kategorie je mozne ist do detaljov a hlbsie to specifikovat

v kazdej z tych 3 kategorii je mozne vyberat doezite zavody pre buduci rok ovsem budu to uplne ine kriteria a treba sa tych kriterii drzat.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Černé Voděrady

Celkem 21480,38 km
Minulý měsíc 131,76 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 06.12.2013 08:57:32

>> rudo, 05. 12. 2013 23:29:38

Jé, rudo, tvoje minulé Motto mi bylo daleko sympatičtější, co to máš boha jeho teď? Není to alergická reakce na runtachygardovu sprostotu?

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

Sloviensko

rudo muž 06.12.2013 09:01:41

>> MartiNo, 06. 12. 2013 08:57:32

haha je to vyvoj v uvedomovani si kto som a co sa deje vo svete. mohol by som o tom popisat cele strany, ale asi by vacsinu z toho tu piclo. ked budes dobra mozno ti to posepkam do uska

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 06.12.2013 09:27:11

>> rudo, 06. 12. 2013 08:54:42

Nemohl bych si vytvořit skoringovou funkci, která bude výsledkem kombinace všech tří kritérií, a snažit se o její maximalizaci, místo, abych maximalizoval některou ze tří složek?

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 06.12.2013 09:34:06

>> kanovsky, 06. 12. 2013 09:27:11

plnenie kazdej z tych kategorii vyzaduje uplne iny pristup aj v zivotosprave aj v treninku aj vo vyberani zavodov.

ja kombibacie neodporucam.

si pocul o tej holke co bola z 1/3 tehotna, z 1/3 panna a z 1/3 uspesne praktizovala antikoncepciu ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava, Ruzinov

Celkem 6727,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:25 (2012)
půlmaraton: 1:17:34 (2014)

PALOsvk muž 06.12.2013 09:46:21

a. ciel je vykonnostny (umiestnenie alebo cas)

b. ciel je v rovine emocnych zazitkov, radost z treninku a radost z pretekov

c. ciel je v rovone zdravia fyzickeho – zmena telesnych proporci, vahy tuku, stihlosti, vyliecenie zraneni alebo zlpsenie niektorych chorob behom (diabetes, astma, atd)

Rudo ma pravdu,ale na druhej strane na mne samotnom vidim, ze to vlatsne stale stale kombinujem odkedy som prvy krat zacal na lafku trenovat:

1.zacal som behat, lebo ma to bavilo a beham dodnes lebo ma to bavi -tj. bod B

2.neskor som zacal mat aj vykonnostne ciele, no stale s vedomim, ze ma to MUSI bavit a nic nebudem robit proti sebe (odpoierat si jedlo, ci cas pre kamaratov priatelov, rodinu, ci ine konicky), nebudem behat alebo trenovat nieco, co ma nebude bavit, co MUSIM odbehat proti vlatsnej voli. Dlho som mal napriklad ciel dat 100vku pod 12s, alebo 400vku pod 53s, ci 800vku pod 2:05. (nieco sa podaril a nieco sa nikdy nepodarilo splnit)- tj. bod A

3.az neskor som si uvedomil s odstupom casu, ze moje behanie prospieva zdraviu a fyzickej sile, kedze som uz viac ako 6–8 rokov nebol viac ako 1 den chory (a ot tiez z pretazenia). -tj. bod C

Stale stale vsak plati pre mna najma bod B. Az za nim bod A, no to len preto, ze som jednoudhco sutazivy typ a aj ked obedujem tak sa s bratom pretekame, kto skorej zje polievku, ci ma vacisnou nebavi hrat kolektivny spoet s kolegami bez toho aby sa pocitali body, goly atd. Preto potrebujem aj v behu prekonavat spolubezcov, ist na umiestnenie, ci na cas. No a nakoniec je tam aj zdravotny faktor, kedy bud schvalne musim behat pomalsie kvoli regeneracii, ci lieceniu nejakych bolesti. Tiez by som mozno mal na to bezat pol maraton za 1:15 ak by som na to tvrdo trenoval a makal a sustredil sa na to, tj na bod A…ale nechcem :-) dakujem. (co by som z toho mal? ked to nie je aspon pod 1:00, tak je to jedno ci je 1:15 ci 1:18, ci 1:25)

Motto: http://connect.garmin.com/profile/palosvk
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 06.12.2013 09:48:51

>> rudo, 06. 12. 2013 09:34:06

Ani ti nestojim vedet, jak vypadalo to, co se ji narodilo 8-O… krasna ukazka toho, ze nektere veci kombinovat moc dobre nejdou…

Jinak pekne tema pro adventni cas…

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 06.12.2013 10:00:49

>> rudo, 06. 12. 2013 09:34:06

Ne, ale velmi často používám například skoringovou funkcí při situaci, kdy mám plnit vůli investorů, kteří chtějí mít co nejvýnosnější burzovní systém za co nejmenšího rizika. Je jasné, že každý preferuje výnosnější systém před méně výnosným, pokud je stejné riziko, či méněrizikový systém před vícerizikovým, pokud jsou stejně výnosné, takže mohu provést optimalizaci ve směru os x a y, ale to není vždy schůdné. Pak je ale potřebné porovnat systém, který je výnosnější a rikovější, oproti systému, který je méně výnosný a méně rizikový, a tam už jsou u každého preference jiné. Vytvoření a následná optimalizace skoringu je pak základem úspěchu, správný postup ale je, že nejprve musím mít tu skoringovou funkci a teprve tu mohu optimalizovat.

Příklad: chci se dostat ze zelené křivky na červenou (vše, co je na zelené, je stejně rovnocenné, podobně na modré a červené), buď mohu jít po některé žluté úsečce, či po čárkované cestě, či po černé cestě, nejkratší je právě tato:

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 06.12.2013 10:06:44

>> kanovsky, 06. 12. 2013 10:00:49

Petr, ale niekde za tym matematikom sa aj chovava ten clovek v tebe, tak ho nechaj si premysliet na com mu naozaj s behanim zalezi najviac.

ja som o tej holke tiez nepocul co to dosiahla, ale zato je vela takych co to tak nejak skoringovo planuje a potom si buchaju hlavu cely zivot, inak by neboli ani nechcene sobase ani potraty

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 06.12.2013 10:08:46

>> rudo, 06. 12. 2013 10:06:44

Pořád si ještě myslím, že mě to i v běhání těch 6,5 let vycházelo dobře, pouze je teď otázkou, že nyní je čas na zvážení, zda se nezměnily mé preference, a tím i má skoringová funkce. V podnikání jsem dříve udělal chybu, že jsem si s partnery jasně nevyjasnil, jaká je jejich skoringová funkce, takže jsem vlastně optimalizoval něco jiného, než ve skutečnosti chtěli, a také takové spolupráce pak skončily špatně. Teprve s posledními partnery jsem tutu chybu neudělal, a bylo to dobře.

Nové vrstevnice skoringového grafu by mohly vypadat třeba takto:

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 06.12.2013 10:19:13

>> kanovsky, 06. 12. 2013 10:08:46

kazdy rok si dal osobaky ale pritom kazdy rok si aj bol nespokojny z vysledkov aj z roznych aspektov behania a kazdy rok si spekuloval ze s behanim na pretekoch seknes,

co podla mna je priklad ked je ciel zlozeny z viacerych kategorii a clovek si vzdy najde tu zlozku kde bude nespokojny.

z nadhladu je este vyssi problem, clovek ma pravu a lavu mozgovu hemisferu, ovsem spolocnost nas nuti jednu z nich nepouzivat a pretazovat len tu jednu, co je akoze logicka a pocitatelna, ale to nie je podstata nasho ludskeho potencialu nasa ludskost spociva prave v tej druhej hemisfere.

Ako clovek by som mal vediet spojit srdce a tu tvorivu nematenmataicku hemisferu a nechat ich nech robia zivotne rozhodnutia a nech si povedia co naozaj v zivote chcem, co ma bavi a co ma zmysel, radost stastie spokojnost, ale aj laska su veci co sa nedaju vypocitat

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 06.12.2013 10:26:28

>> rudo, 06. 12. 2013 10:19:13

Každý rok nikoliv, však mám na svých stránkách vesměs i souhrnná povídání, a nejenom tam, např. zde

Jistě, i partneři by byli raději, kdyby nebyly na modré křivce, ale červené, a snažíme se vše dělat pro to, aby se to časem podařilo, nicméně já cítím, že preferováním A,B či C bez ohledu na ostatní by mě vnitřně stresovalo a nejsem ochoten touto cestou jít. Naopak ale, jsem-li v určité období až příliš nespokojený, tak na tom není nic špatného, ale je to pouze podnětem pro inovaci skoringové funkce, takže pak „optimalizuji“ jinou kombinaci.

Zajímalo by mě nicméně, jestli tu je někdo, kdo aktuálně preferuje A,B či C a nezajímá ho nic jiného. Rád se nechám inspirovat.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 06.12.2013 10:40:44

>> kanovsky, 06. 12. 2013 10:26:28

""" Zajímalo by mě nicméně, jestli tu je někdo, kdo preferuje A,B či C a nezajímá ho nic jiného. Rád se nechám inspirovat. """

treba to chapat v kontexte

pokial si dam jasny ciel B tak budem vsetko bezecke robit podla toho, ale logicky dosledok bude se emocionalne stastie povedie aj ku lepsiemu fycikemu zdraviu, spojenie medzi psychikou a fyzickym zdravym je priame ale pri aj neprieme navyse tym ze ked beham len vtedy ked mam z toho radost tak nebeham do unavy alebo cez bolest a teda zdravie si nekazim a behanie mi ho polepsi

teda C moze byt vedlajsi produckt B, ak sa susterdim na B a nesnazim sa to nejako vedome miesat.

a ked to takto pokracuje dlho teda B sa plni a C sa zlesuje tak jednak zdravsie telo a jednak mesiace emocionalne uspokiveho behania mi prinesu zlepsene aj A aj keby som nechcel.

ale len do urcitej hranice pretoze behat pre radost ma svoj limit a aj behat pre zdravie ma svoj limit, napriklad v tyzdnennych km ale aj v inetnzite a tym aj A ma svoj limit ak je to len vedlasji produkt

ak mam ale za ciel A nabuduci rok a ten ciel je hodne vysoko tak musim obetovat aj B aj C, pricom to obetovanie je tenka ciara ktoru nesmiem prekrocit lebo ked s zranin alebo preternujem tak som A znicil a rovnako ked sa emocionalne z tvrdeho treninku znicim az ma to nebude bavit tak som zase A pokazil.

ak to beries takto ze hladas tu hranicu kde obetujes 2 zlozky ale len tak aby sa to cele nezlomilo… v skutocnosti nejde o plnenie 3 ciastokovych cielov ide o pleneie 1 tak aby sa tie dalsia 2 nezhorsili moc az za kriticku hranicu.

ale aj v tomoto pripade to zacina tym ze si jednu z tych 3 vyberiem a tie druhe 2 vedome obetujem

zlozite je to pretzoe pristupi este aj dlhodobe planocvanie, ak nabuduci rok obetujem pre A vsetko, tak tym ale zaroven znicim A pre masledujuce roky pretoze to uz ani B ani C nebudu vladat utiahnut o 2–3 roky atd.

preto casto elita da vsetko do OH sezony a nasledujuci rok je situacia uplne ina.

je taky nazor ze ak chce atlet byt majster sveta ako primarny ciel, nech si vyberie ako hlavnu sezonu rok po OH, vtedy je to najlahsie

to je len ilustracia ze ked sa planije ciel na 2014, tak by to malo byt v kontexte rokov nasledujucich

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 109 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.