Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » svačina za běhu

svačina za běhu

Nalezené položky: 38 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 27.03.2007 14:10:31

Nevidim dovod, aby niekto musel jest pocas behu, kt. trva do 100min. Pri tejto dlzke si plne vystacite so zasobami, ktore mate vo svaloch, pripadne, kt ste jedli 1–2 hod. pre behom (rannym). Dokonca si myslim, ze je dobrym treningom vobec nic nejest pri treningu a mat nieco ‚specialne‘ v rezerve pre samotny pretek (vyjma ultrabehov). Jest energeticke gely pred pretekom kratsim ako 25km je hlupost a pocas neho pre mnohych aj nemoznost, kedze taketo vzdialenosti si vyzaduju dost intenzivne tempo a teda aj problematicke prehltanie. Ked je velmi teplo, tak voda, prip. jontak musi na taketo vzdialenosti stacit. Energeticky gel sa da zjest namiesto jedla nejaku dobu pred zavodom, ak ma niekto inak problem cokolvek stravit. Tieto pasty sa travia rychlejsie a nemal by sa z nich zdvihat zaludok. Taurin nesposobuje prehananie, to skor kofein, ak nan nie je clovek zvyknuty.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 27.03.2007 14:52:14

teda Mato, jíst 2 hodiny před ranním během, který začíná v 5:00 prostě nebudu;-). Obvykle nemám problém vydržet 1:45 – 2 hodiny na lačno (když si člověk hlídá intenzitu a jde lehce), už se mi ale gel párkrát hodil.

avatar

Rosice

Celkem 18182 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:18 (2011)
půlmaraton: 1:21:40 (2011)

Ajif muž 27.03.2007 15:12:20

[quote=Mato]Nevidim dovod, aby niekto musel jest pocas behu, kt. trva do 100min. Pri tejto dlzke si plne vystacite so zasobami, ktore mate vo svaloch, pripadne, kt ste jedli 1–2 hod. pre behom (rannym). Dokonca si myslim, ze je dobrym treningom vobec nic nejest pri treningu a mat nieco ‚specialne‘ v rezerve pre samotny pretek (vyjma ultrabehov). Jest energeticke gely pred pretekom kratsim ako 25km je hlupost a pocas neho pre mnohych aj nemoznost, kedze taketo vzdialenosti si vyzaduju dost intenzivne tempo a teda aj problematicke prehltanie. Ked je velmi teplo, tak voda, prip. jontak musi na taketo vzdialenosti stacit. Energeticky gel sa da zjest namiesto jedla nejaku dobu pred zavodom, ak ma niekto inak problem cokolvek stravit. Tieto pasty sa travia rychlejsie a nemal by sa z nich zdvihat zaludok. Taurin nesposobuje prehananie, to skor kofein, ak nan nie je clovek zvyknuty.[/quote] Půlmaraton byl bez jídla i pití celkem vpohodě, ale pokud uvažuju o maratonu, tak už to asi dost dobře bez alespoň pití nepůjde. Přeci jen očekávám čas jen lehce pod 3 hodiny, pokud by to dopadlo extrémně dobře, tak 2:45. A to už prostě asi bez doplnění tekutin a trochy energie nepůjde :( Energetický gel jsem v tréninku zkoušel, a taky to neudržím. Právě proto si říkám, zda někdo neměl podobné potíže a nemá chytrou radu, jak to vyřešit …

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 27.03.2007 15:31:21

Jecminku- ja sa pred obycajnym behom (rozumej nie intenzivnym treningom) kludne mozem zlahka naranajkovat aj pol hodinky pred vybehnutim. Mam kamarata, co este pri vybiehani z domu zakusuje vianocku so syrom…kazdemu to travi inak. To Ajif: Pisal som do 100min behu. Pred maratonom by som sa 3–4 hod pred startom najedol ryze- lahko sa stravi a obsahuje dost uhlovodnanov. Pocas behu skus pit osladene napoje- to mozna udrzis v sebe a zabijes tak aj problem pitia, aj doplnenia energie na maratone.

avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 28.03.2007 11:13:43

Lidičky je to pořád dokola. Každý má úplně jiný problém. Jeden se není schopen ani napít, mně se udělá zle při jakémkoliv větším poklesu hladiny cukru v krvi. Nedejbože vyběhnout s úplně prázdným žaludkem. Už jsem to několikrát zažil. Zimniční třes a přitom venku je +25.

Něco jsem si z této debaty odnesl. Asi je fakt blbost se cpát před zátěži do 1h30min nějakým Carbosnackem. Já jsem to párkrát udělal před desítkou, protože jsem tak byl naučený z cyklistiky. Fakt je, že to nemá na výsledný čas vliv. Takže díky za vysvětlení.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 28.03.2007 11:36:04

jj, je to tak, už chápu, proč mi nepomáhá carbosnack před dlouhými závody. 2 Ajif: Poradím Ti, jak to dělají cyklisti (Jecminku, neříkám, že všichni) – jedou a když to na ně přijde, zajedou ke krajnici, nezastavují, jen povytáhnou nohavičku a … televize i tisk tyto momenty taktně přecházejí bez povšimnutí… Ale při běhu… no taky by to šlo… omlouvám se všem, které jsem tímto příspěvkem nějak pohoršil :)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Rosice

Celkem 18182 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:18 (2011)
půlmaraton: 1:21:40 (2011)

Ajif muž 28.03.2007 14:12:19

Oslík: problém spočívá v tom, že po napití to jde ven – ale horem. Takže nohavičku vyhrnovat nemusím, v tomto mi Tvá rada je k ničemu :) Spíš zkusím to, co říká Mato, tedy pít sladké (bez bublinek a pro jistotu ani ionťák ne) nápoje, ty třeba žaludek snese. Čistou vodu nesnese (lépe řečeno – neudrží), to už mám vyzkoušeno

avatar

Kladno

Celkem 3473,25 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:22 (2005)
půlmaraton: 1:38:29 (2005)
maraton: 3:31:00 (2010)

Lucínek muž 16.04.2009 10:05:21

A co extra dlouhé tratě? 100km a více? Co byste doporučili? Římští legionáři prý pochodovali a za pochodu žvýkali zrní … každý ho měl mošničku a chroupal. Asi to má něco do sebe, ale dneska už jsme na tom možná o něco lépe … co byste doporučili jako výživu pro takhle dlouhý běh?

Nalezené položky: 38 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.