Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecké závody » PIM 2006

PIM 2006

Nalezené položky: 221 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další Poslední
avatar

Brno (Újezd u Brna)

Celkem 12770 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:33:41 (2009)
maraton: 3:40:27 (2007)

Stanislav Junga muž 15.05.2006 10:08:05

Gratulace všem maratoncům, zvláště těm co si doběhli pro osobáček. Mě ty podmínky nepřipadaly nijak špatné, ale na rozdíl od České Lípy se dostavil na 35 km náraz do zdi následovaný chodeckými vložkami za každou občerstvovací stanicí, červené balonky pak nezadržitelně zmizely v nedohlednu. Vzpamatoval jsem se až na 39 km (díky za nápis „Tragéd nikdy nevzdává“ – to mě nakoplo a do cíle už jsem pak doběhl v čase 4:03 real – 4:06 oficiální). A vůbec ty Tragédí nápisy na silnici byly naprosto super až mám pocit, že mě v polovině trati vyhecovaly příliš :)

avatar

Zbořený Kostelec

Celkem 1126 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:40:00 (2006)
maraton: 3:57:00 (2003)

papaaya muž 15.05.2006 10:39:19

me gratulace vsem dobehnuvsim a diky vsem, kdoz jste nas povzbuzovali – a ze ‚tragedich‘ kamaradu bylo po ceste pozehnane. Pravda s casem 4:15 jsem zustal tragedem, ale coz, potrenuju a na podzim snad bude lip ;). Napisy na silnici byly uzasne – dekuju autorovi (autorum), proste nejslavnejsi bezecky team se nezapre :)) a jsem rad, ze jsem clenem (byt takovym pomalejsim). Musim se smat, kdyz vzpominam, jak me kousek pred cilovou rovinkou v zatacce do Parizske dobehla atlet-brcko a lakala me, ze vbehnem do cile spolu. Brcko, ono uz mi to fakt nechtelo rychleji bezet :))) Organizatori se letos vytahli, obcerstvovacek bylo opravdu hodne a (nastesti) zadne nechybely (ani na strakonicke:) ).

avatar

Praha 4 - Krč

Celkem 3265 km
Minulý měsíc 0 km

Melounek žena 15.05.2006 10:55:34

Gratulace vsem, co vcera dobehli, at uz jsou casy jakekoli!! Hrozne vam zavidim! :-) Nemuzu se dockat sve vlastni maratonske premiery, ale to jeste par let pocka… Ja byla jeste vcera v Krkonosich, nos nalepeny na TV a doufala, ze kamera zabere aspon 1 modre tricko :-) Ve dvou zaberech z vrtulniku jsem zahlidla, jak cerni bezci prave prebihaji napis www.behej.com, super reklama!

avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 15.05.2006 11:01:12

[quote=papaaya]me gratulace vsem dobehnuvsim a diky vsem, kdoz jste nas povzbuzovali – a ze ‚tragedich‘ kamaradu bylo po ceste pozehnane. Pravda s casem 4:15 jsem zustal tragedem, ale coz, potrenuju a na podzim snad bude lip ;). Napisy na silnici byly uzasne – dekuju autorovi (autorum), proste nejslavnejsi bezecky team se nezapre :)) a jsem rad, ze jsem clenem (byt takovym pomalejsim). Musim se smat, kdyz vzpominam, jak me kousek pred cilovou rovinkou v zatacce do Parizske dobehla atlet-brcko a lakala me, ze vbehnem do cile spolu. Brcko, ono uz mi to fakt nechtelo rychleji bezet :))) Organizatori se letos vytahli, obcerstvovacek bylo opravdu hodne a (nastesti) zadne nechybely (ani na strakonicke:) ).[/quote] Myslím si, že organizátoři zabodovali. Dokonce i s výsledky. včetně real timů na druhý den. Oproti 1/2 maratónu vëliký pokrok.

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 15.05.2006 11:15:32

[quote=Štefan][qu­ote=papaaya]me gratulace vsem dobehnuvsim a diky vsem, kdoz jste nas povzbuzovali – a ze ‚tragedich‘ kamaradu bylo po ceste pozehnane. Pravda s casem 4:15 jsem zustal tragedem, ale coz, potrenuju a na podzim snad bude lip ;). Napisy na silnici byly uzasne – dekuju autorovi (autorum), proste nejslavnejsi bezecky team se nezapre :)) a jsem rad, ze jsem clenem (byt takovym pomalejsim). Musim se smat, kdyz vzpominam, jak me kousek pred cilovou rovinkou v zatacce do Parizske dobehla atlet-brcko a lakala me, ze vbehnem do cile spolu. Brcko, ono uz mi to fakt nechtelo rychleji bezet :))) Organizatori se letos vytahli, obcerstvovacek bylo opravdu hodne a (nastesti) zadne nechybely (ani na strakonicke:) ).[/quote] Myslím si, že organizátoři zabodovali. Dokonce i s výsledky. včetně real timů na druhý den. Oproti 1/2 maratónu vëliký pokrok.[/quote] Třeba já nemám real time. Není mi moc jasné, proč jim to nefunguje jak má. Sice na tom moc nezáleží, ale stejně mám pocit, že akce měřené Championchip jsou na tom líp.

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 15.05.2006 12:30:36

to all: Mám v úmyslu vytvořit kratší, cca 15–20 min CD z nedělního PIMu, materiálu mám dost, akorát poprosím o strpení. Je to časově náročné a o víkendu jsem už nestíhal. Zájemci nechť prosím píší na rnarovec(tuto zavorku vymaz)@volny.cz a pro lepší identifikaci napište své číslo, pocity z nedělního běhu a výsledný výkon a jeho zhodnocení. Díky Radek

avatar

Dřínov (Mělník)

Celkem 17189,76 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:24 (2007)
půlmaraton: 1:43:47 (2007)
maraton: 4:20:14 (2008)

RostaB muž 15.05.2006 13:11:14

Ahoj Tragédi! Včera jsem běžel PIM podruhé, a tak jsem měl hlavní cíl nevzdat a přežít a když to vydržím, tak to zvládnout ve slušném čase. Prvních deset kilometrů jsem se nechal táhnout Ondrou (to jsem si myslel, že to za 4 hodiny zvládnu), V Chuchli mě předběhl Rosťa s plánovaným časem 4,5 hodiny. Do cíle jsem doběhl až s časem 4:45:27 (čistý 4:42:33) na krásném 2508. místě (startovní číslo 3469). Považuji to za skutečný tragédí výkon, ale také jsem si zlepšil osobní rekord oproti loňsku o 15 minut. Nápisy na trati byly fantastický nápad, když fandících diváků bylo proti loňsku mnohem méně. Hodně mě pomohlo, že jsem změnil boty. Vloni jsem běžel v Adidasech a po doběhnutí jsem měl spoustu krvavých puchýřů a letos v Mizunách mám jen dva puchýřky.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 157209,03 km
Minulý měsíc 843 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 15.05.2006 13:13:18

[quote=Šarina]A­hojte všichni! Já jsem si o sobě myslela, že umím nepřepálit začátek. Ale včera se mi to podařilo. Už po půlce jsem cítila, že to není ono. Krize přišla už na 24tém. Ale nějak jsem to zvládla ( a přitom si nadávala). I když jsem musela zpomalit, zlepšila jsem si osobák o 5min. Oficiální čas 3:26:07 a čistý 3:25:36. Doufám, že až budu mít taky „tragédí“ tričko, tak osobák ještě o něco posunu :-) Jsem ráda, že jsem osobně poznala některé tragédy (Míra Thums a Mirek Kostlivý), a některé alespoň zahlédla. Blahopřeji všem, kteří běželi a doběhli.[/quote] Šarino, posílám velikou gratulaci. Kdyby jsi se pochlubila v cíli, tak jsem ti blahopřál osobně. Ten čas je vynikající!

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 157209,03 km
Minulý měsíc 843 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 15.05.2006 13:16:14

[quote=Štefan]… a tady jsou moje pocity Počasí mi spíš vyhovovalo, i když nakonec i mně bylo hodně teplo, měl jsem zpočátku 2 trička, asi na 5 km jsem vrchní sundal, ale mám raději teplo než zimu. Začal jsem s Milošem a vydržel jsem asi po 25 km, ale bylo to na mně příliš rychlé, mezi 10 a 21 km jsme měli tempo 4:50. Já jsem pak radši trochu zpomalil, ale ještě na 33,5 jsem měl relal čas 2:45:48 , takže jsem běžel na čas těsně pod 3:30. Pak jsem ale na 36 km trocu zpomalil asi na 5:20. Na 39 km jsem měl pocit, že se o mně začínají pokoušet křeče a tak jsem se rozhodnul, že zpomalim a cíl už byl jenom doběhnout a nepřejít do chůze, takže poslední 3 km jsem běžel asi 19 min.. I tak jsem na své možnosti dosáhl skvělých 3:42:56, real time 3:40:38. o 53 minut lepší čas než loni na svém prvním maratónu, o 40 minut zlepšený osobák. Myslím si ale, že na osobáky PIM moc není, Stromovka na podzim by mohla být lepší. Asi před 25 lety jsem se trochu pokoušel běhat, vzdálenosti tak do 12 km. Tehdy jsem taky trochu pomýšlel na maratón, ale říkal jsem si, že pod 3:30 to v životě nemůžu zaběhnout. Škoda. Ale protože běhám ještě jenom 16 měsíců, můžu se ještě zlepšovat, tak, kdo ví …
Blahopřeji všem, co běželi, specielně Radce, Lubosovi M a VlastoviK.[/quote] Štefane gratuluji k výbornému výkonu, svoje předsevzetí z Račic si zlepšil skoro o 20minut! Neboj, těch 3:30 padne.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 157209,03 km
Minulý měsíc 843 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 15.05.2006 13:21:41

[quote=papaay­a]Organizatori se letos vytahli, obcerstvovacek bylo opravdu hodne a (nastesti) zadne nechybely (ani na strakonicke:) ).[/quote] To potvrzuji, nejlepší ze všech tři PIMů, co jsem běžel. Jako když by si vzali kritická slova Luboshe k srdci, a doufali, že se na jejich akce ještě někdy vrátí … :)

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 15.05.2006 13:44:22

[quote=Šarina]A­hojte všichni! Já jsem si o sobě myslela, že umím nepřepálit začátek. Ale včera se mi to podařilo. Už po půlce jsem cítila, že to není ono. Krize přišla už na 24tém. Ale nějak jsem to zvládla ( a přitom si nadávala). I když jsem musela zpomalit, zlepšila jsem si osobák o 5min. Oficiální čas 3:26:07 a čistý 3:25:36. Doufám, že až budu mít taky „tragédí“ tričko, tak osobák ještě o něco posunu :-) Jsem ráda, že jsem osobně poznala některé tragédy (Míra Thums a Mirek Kostlivý), a některé alespoň zahlédla. Blahopřeji všem, kteří běželi a doběhli.[/quote] Veliká gratulace!Super čas!

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 36 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:11:14 (2006)

atlet brčko žena 15.05.2006 13:48:47

[quote=papaaya]me gratulace vsem dobehnuvsim a diky vsem, kdoz jste nas povzbuzovali – a ze ‚tragedich‘ kamaradu bylo po ceste pozehnane. Pravda s casem 4:15 jsem zustal tragedem, ale coz, potrenuju a na podzim snad bude lip ;). Napisy na silnici byly uzasne – dekuju autorovi (autorum), proste nejslavnejsi bezecky team se nezapre :)) a jsem rad, ze jsem clenem (byt takovym pomalejsim). Musim se smat, kdyz vzpominam, jak me kousek pred cilovou rovinkou v zatacce do Parizske dobehla atlet-brcko a lakala me, ze vbehnem do cile spolu. Brcko, ono uz mi to fakt nechtelo rychleji bezet :))) Organizatori se letos vytahli, obcerstvovacek bylo opravdu hodne a (nastesti) zadne nechybely (ani na strakonicke:) ).[/quote] Papaayo, mne uz to taky neslo, ale co mi zbyvalo, kdyz jsi na celou prahu volal :„brcko, utikej“ :)

avatar

pinus 15.05.2006 13:58:26

Takže i já přispěji (a protože mám po včerejšku ze sebe radost, tak se i pochlubím) ;-). Můj druhý maraton (loni také PIM), osobák jsem si zlepšil skoro o 9 minut na 3:22:26. Víc jsem napsal na http://pinus.bloguje.cz/ (je tam i odkaz na fotky), takže tady jen stručně. Shoduju se s jinými, že povzbuzování bylo spíše mdlé. Jediné, co mě vždycky nabudilo, byli mí kamarádi a přibuzní podél trati, a pak samozřejmě všudypřítomné nápisy povzbuzující Tragéd team (ač nejsem jeho členem ;-)). Zhruba na půlmaratonu jsem zaregistroval jednoho z členů Tragéd týmu a držel jsem se rozumně za ním až na otočku na Strakonické – až dodatečně podle fotek a z identifikace podle čísla jsem zjistil, že to byl Mirek Kostlivý. Takže Mirku díky, šel jsem na PIM úplně sám, a zcela nevědomky jsi mi vytvořil aspoň trochu podpory a tempa. Pak jsi mi sice utekl, ale já byl rád, že jsem dopadl, jak jsem dopadl ;-)

avatar

Praha - Klánovice

Celkem 24666,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:21 (2007)
půlmaraton: 1:26:18 (2007)
maraton: 3:02:54 (2010)

Ondra1 muž 15.05.2006 14:02:04

[quote=VlastaK]Mož­ná nastal čas pro malou rekapitulaci :-) V březnu po PIM soustředění v Račicích jsem na tomto fóru prohlásil, že zaběhnu Pražský maraton, vůbec můj první v životě, pod tři hodiny. A výsledek? Dnes ráno jsem se postavil na start. Po odtrénovaných 240 km v březnu a 280 km v dubnu. Od začátku května už jsem naběhal jen asi 40 km a ještě minulý víkend si udělal malou hřebenovku Nízkých Tater. Tři dny před maratonem už mi tep nešel pod 60 a to normálně mívám klidový tep kolem 40! Proto jsem se docela těšil až dnešní den bude za mnou :-) V devět hodin ráno se ozývá startovní výstřel a přesto, že mám startovní číslo 3683 startuji téměř z první řady. Říkám si klídek, nespěchej. Čeká tě dost kilometrů. První kilák 4:22 min. Pak stabilizuji tempo zhruba na 4:08 až 4:00 na km. Půlmaraton mám v čase 1:26:09 hod. Vše jde v pohodě. Asi na 24 km na mě z protisměru volá Rosťa (vodič na čas 4:30 h), což mě ohromně povzbudilo. Díky Rosťo. Bohužel na 25 km mě začíná píchat v boku. Říkám si, tak to je v pr… a je po maratonu. Snažím se vzpomenout na všechny moudré rady, které jsem kdy slyšel. Tlačím na bolestivé místo, zhluboka dýchám, pak teměř vzdychám. Asi po 1, 5 km píchání přestává. Super. Na 29. km mám pocit, že bych mohl zrychlit. Utíkám nějákemu francouzi, který se mě snažil držet, a běžím sám. Po obrátce v Chuchli však něco není v pořádku. Najednou mě přepadají divné myšlenky, k tomu se přidává protivítr. Počítám, kolik mi ještě zbývá do cíle. Osm kilometrů, říkám si, to nic není. Ale je! Když jsem na 35. km z protisměru mě povzbuzuje Jitka. Opět obrovská vzpruha. Jitko, díky!!! Bylo to naposledy, co jsem vnímal okolí. Šest, čtyři, tři… Tři kilometry do cíle. Zdají se mi takřka nekonečné. Tělo má chuť se na to vykašlat, hlava taky. Přesvědčují sám sebe. Asi měli všichni ti lidi pravdu, když říkali, že maraton začíná po 35. kilometru… Dva kilometry. Teď už to nevzdáš! Rychlost 4:41 na km. Hrůza, to už skoro jdu! Ale tři hodiny padnou. I kdybych běžel šest minut na kilometr. Už to vím! Běžím Pařížskou ulicí a v rachotu diváků se nutím do mírného zrychlení. A je tu CÍL!!! Čas 2:55:32 hod. Mám za sebou první maraton v životě a když se motám od cíle do šaten, říkám si, že i poslední. Ale možná že už za týden, možná že už zítra začnu myslet na nějaký další… Člověk nikdy neví :-)[/quote] Vlasto, mam fakt radost, že se Ti to povedlo, a že si vytřel zrak všem pochybovačům:-) gratuluju!!!

Jinak ještě gratuluju Radce a Štefanovi, kteří ze sebe vymáčkli taky super výkony a i všem ostatním, hlavně prvomaratoncům.

Nápisy na silnici mě několikrát doslova rozesmáli – super:)

Rozhovor s Lubošem pěknej, podtitulek „traged tým“ zase rozesmál mojí maminu, která nevěřila vlastním očím, za co se dá taky běhat:-)

Ondra

Motto: Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný.
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 157209,03 km
Minulý měsíc 843 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 15.05.2006 14:37:16

[quote=pinus]Zhruba na půlmaratonu jsem zaregistroval jednoho z členů Tragéd týmu a držel jsem se rozumně za ním až na otočku na Strakonické – až dodatečně podle fotek a z identifikace podle čísla jsem zjistil, že to byl Mirek Kostlivý. Takže Mirku díky, šel jsem na PIM úplně sám, a zcela nevědomky jsi mi vytvořil aspoň trochu podpory a tempa. Pak jsi mi sice utekl, ale já byl rád, že jsem dopadl, jak jsem dopadl ;-)[/quote] Snažil jsem se běžet rovnoměrně 1. a 2. půlku závodu. V 1. půlce mě děsilo slunce, v 2. naštěstí zmizelo. Odhadem mám 2. část marathonu asi o 2 minuty pomalejší než první. Abych to tempo vydržel, muselo by být tak o 5–6st méně. Jsem rád, že jsem ti nevědomky pomohl.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 15.05.2006 14:54:01

[quote=atlet brčko]Papaayo, mne uz to taky neslo, ale co mi zbyvalo, kdyz jsi na celou prahu volal :„brcko, utikej“ :)[/quote] Co ta bolest pod lopatkou před PIMem ? Dalo se to, nebo to při závodě brzdilo ?

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Praha, Ostrava

Celkem 5513 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:38 (2006)
půlmaraton: 1:30:25 (2007)
maraton: 3:19:33 (2006)

Tosk muž 15.05.2006 15:07:19

Nazdar vsichni, pridavam se k pochvalnemu hodnoceni tragedich vzkazu, byly absolutne bezchybne.:-))) Ted si ale rvu vlasy, ze jsem se vcas neprihlasil o TT tricko, protoze jsem mohl dale prispet k povzneseni TT povesti – viz titulni stranka dnesniho Metropolitniho expresu (nebo taky http://tosk.bloguje.cz/326612_item.php). Traged c. 1411 alias Tosk

[quote=papaaya]me gratulace vsem dobehnuvsim a diky vsem, kdoz jste nas povzbuzovali – a ze ‚tragedich‘ kamaradu bylo po ceste pozehnane. Pravda s casem 4:15 jsem zustal tragedem, ale coz, potrenuju a na podzim snad bude lip ;). Napisy na silnici byly uzasne – dekuju autorovi (autorum), proste nejslavnejsi bezecky team se nezapre :)) a jsem rad, ze jsem clenem (byt takovym pomalejsim).

Organizatori se letos vytahli, obcerstvovacek bylo opravdu hodne a (nastesti) zadne nechybely (ani na strakonicke:) ).[/quote]

Motto: There's no gain without pain.
avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 36 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:11:14 (2006)

atlet brčko žena 15.05.2006 15:08:27

[quote=sam][qu­ote=atlet brčko]Papaayo, mne uz to taky neslo, ale co mi zbyvalo, kdyz jsi na celou prahu volal :„brcko, utikej“ :)[/quote] Co ta bolest pod lopatkou před PIMem ? Dalo se to, nebo to při závodě brzdilo ?[/quote] Kamaradka fyzioterapeutka mi zada poradne prokrupala, takze jsem se mohla nadechnout. Ibalginy jsem si ale vzala. Myslim, ze bez nich by se to pri tech otresech rozbolelo vic. Na druhou stranu mi ale ibalgin trosku rozhybal streva, ale to mohlo byt i tim teplem. Kdo vi. Kazdopadne za radu dekuju- dobehla jsem to za 4:14 , ale jeste na 37km jsem to mela za 3:30 :)

avatar

Liberec

Celkem 2137 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:42 (2007)

m.thums muž 15.05.2006 16:53:21

Věřil jsem Ti, gratuluji…;)[qu­ote=Ondra][qu­ote=VlastaK]Mož­ná nastal čas pro malou rekapitulaci :-) V březnu po PIM soustředění v Račicích jsem na tomto fóru prohlásil, že zaběhnu Pražský maraton, vůbec můj první v životě, pod tři hodiny. A výsledek? Dnes ráno jsem se postavil na start. Po odtrénovaných 240 km v březnu a 280 km v dubnu. Od začátku května už jsem naběhal jen asi 40 km a ještě minulý víkend si udělal malou hřebenovku Nízkých Tater. Tři dny před maratonem už mi tep nešel pod 60 a to normálně mívám klidový tep kolem 40! Proto jsem se docela těšil až dnešní den bude za mnou :-) V devět hodin ráno se ozývá startovní výstřel a přesto, že mám startovní číslo 3683 startuji téměř z první řady. Říkám si klídek, nespěchej. Čeká tě dost kilometrů. První kilák 4:22 min. Pak stabilizuji tempo zhruba na 4:08 až 4:00 na km. Půlmaraton mám v čase 1:26:09 hod. Vše jde v pohodě. Asi na 24 km na mě z protisměru volá Rosťa (vodič na čas 4:30 h), což mě ohromně povzbudilo. Díky Rosťo. Bohužel na 25 km mě začíná píchat v boku. Říkám si, tak to je v pr… a je po maratonu. Snažím se vzpomenout na všechny moudré rady, které jsem kdy slyšel. Tlačím na bolestivé místo, zhluboka dýchám, pak teměř vzdychám. Asi po 1, 5 km píchání přestává. Super. Na 29. km mám pocit, že bych mohl zrychlit. Utíkám nějákemu francouzi, který se mě snažil držet, a běžím sám. Po obrátce v Chuchli však něco není v pořádku. Najednou mě přepadají divné myšlenky, k tomu se přidává protivítr. Počítám, kolik mi ještě zbývá do cíle. Osm kilometrů, říkám si, to nic není. Ale je! Když jsem na 35. km z protisměru mě povzbuzuje Jitka. Opět obrovská vzpruha. Jitko, díky!!! Bylo to naposledy, co jsem vnímal okolí. Šest, čtyři, tři… Tři kilometry do cíle. Zdají se mi takřka nekonečné. Tělo má chuť se na to vykašlat, hlava taky. Přesvědčují sám sebe. Asi měli všichni ti lidi pravdu, když říkali, že maraton začíná po 35. kilometru… Dva kilometry. Teď už to nevzdáš! Rychlost 4:41 na km. Hrůza, to už skoro jdu! Ale tři hodiny padnou. I kdybych běžel šest minut na kilometr. Už to vím! Běžím Pařížskou ulicí a v rachotu diváků se nutím do mírného zrychlení. A je tu CÍL!!! Čas 2:55:32 hod. Mám za sebou první maraton v životě a když se motám od cíle do šaten, říkám si, že i poslední. Ale možná že už za týden, možná že už zítra začnu myslet na nějaký další… Člověk nikdy neví :-)[/quote] Vlasto, mam fakt radost, že se Ti to povedlo, a že si vytřel zrak všem pochybovačům:-) gratuluju!!!

Jinak ještě gratuluju Radce a Štefanovi, kteří ze sebe vymáčkli taky super výkony a i všem ostatním, hlavně prvomaratoncům.

Nápisy na silnici mě několikrát doslova rozesmáli – super:)

Rozhovor s Lubošem pěknej, podtitulek „traged tým“ zase rozesmál mojí maminu, která nevěřila vlastním očím, za co se dá taky běhat:-)

Ondra[/quote]

Motto: Hlavně se z toho ne.....t
avatar

Praha 9

Celkem 30689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:21 (2012)
půlmaraton: 1:14:39 (2014)
maraton: 2:40:34 (2012)

Lubos M muž 15.05.2006 17:09:53

VlastaK: gratuluju! na první maraton to je neuvěřitelnej výkon, ty asi nebudeš žádnej tragéd. Jak dlouho běháš, jaký máš osobáky na 5k,10k, 1/2 mar.?

Motto: Když někdo padá z velmi vysokého útesu,není šťasten, dokud nedopadne na zem.
avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 15.05.2006 21:33:38

[quote=Lubos M]VlastaK: gratuluju! na první maraton to je neuvěřitelnej výkon, ty asi nebudeš žádnej tragéd. Jak dlouho běháš, jaký máš osobáky na 5k,10k, 1/2 mar.?[/quote] Tak já to vezmu popořádku :-) Osobák na 5 km nevím, nikdy jsem tuto trať neběžel :-) Ale na 1500 m 4:38 min. (na střední škole v roce 1997) – to jsem ale běh nikdy netrénoval, jen jsem jezdil na kole. Osobák na 10 km – listopad 2005, čas 34:48 min při Hornické desítce ve Frýdku-Místku. Osobák na půlmaraton – 4. března 2006 PIM Praha – 1:19:24 hod.

A jak dlouho běhám? Na to je docela složité odpovědět…;-) Od roku 1998 do roku 2000 jsem závodil na kole, převážně na silničním. Ročně jsem najel asi 11.000km, ale vůbec neběhal. V roce 2001 jsem šel na vojnu a nedělal vůbec nic. Jen v červenci téhož roku jsem si při deseti odtrénovaných kilometrech zaběhnul půlmaraton v Brně (čas 1:35 hod.). Bylo 27 stupňů nad nulou a já málem umřel :-) V roce 2002 jsem začal běhat. Objížděl jsem Český pohár v běhu do vrchu, ale mé maximum, co se týče naběhaných kilometrů bylo 168 km za měsíc. V září roku 2002 jsem zaběhl 10 km za rovných 35 min. Pak jsem zase rok nic nedělal… V roce 2004 jsem opět začal běhat :-) Opět maximálně do 170 km za měsíc. Loni na podzim (rok 2005) jsem tři měsíce po sobě naběhal 200 km (srpen, září, říjen) – pro mě super výkon :-) No, a letos následovně – leden 140 km + běžky 100 km, únor 200 km, březen 240 km a duben 280 km.

Doufám, že to byla dostatečně vyčerpávající odpověď, kdyby byl ještě nějaký dotaz, klidně se ptej ;-)

Jinak gratuluji všem, co včera dokončili tu 42,195 km dlouhou dřinu a zvláště Radce Z. a tobě, Luboši.

avatar

Praha 9

Celkem 30689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:21 (2012)
půlmaraton: 1:14:39 (2014)
maraton: 2:40:34 (2012)

Lubos M muž 16.05.2006 08:27:22

VlastaK: díky za info, už je mi to jasný :) máš prostě obrovskej základ z cyklistiky, tělo si to pamatuje. Docela bych byl zvědav, kam by ses dostal, kdybys běhal ročně přes 3tis. km… 2:30? 2:25?

Motto: Když někdo padá z velmi vysokého útesu,není šťasten, dokud nedopadne na zem.
avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 16.05.2006 09:03:50

[quote=Mirek Kostlivý][quo­te=Štefan]… a tady jsou moje pocity Počasí mi spíš vyhovovalo, i když nakonec i mně bylo hodně teplo, měl jsem zpočátku 2 trička, asi na 5 km jsem vrchní sundal, ale mám raději teplo než zimu. Začal jsem s Milošem a vydržel jsem asi po 25 km, ale bylo to na mně příliš rychlé, mezi 10 a 21 km jsme měli tempo 4:50. Já jsem pak radši trochu zpomalil, ale ještě na 33,5 jsem měl relal čas 2:45:48 , takže jsem běžel na čas těsně pod 3:30. Pak jsem ale na 36 km trocu zpomalil asi na 5:20. Na 39 km jsem měl pocit, že se o mně začínají pokoušet křeče a tak jsem se rozhodnul, že zpomalim a cíl už byl jenom doběhnout a nepřejít do chůze, takže poslední 3 km jsem běžel asi 19 min.. I tak jsem na své možnosti dosáhl skvělých 3:42:56, real time 3:40:38. o 53 minut lepší čas než loni na svém prvním maratónu, o 40 minut zlepšený osobák. Myslím si ale, že na osobáky PIM moc není, Stromovka na podzim by mohla být lepší. Asi před 25 lety jsem se trochu pokoušel běhat, vzdálenosti tak do 12 km. Tehdy jsem taky trochu pomýšlel na maratón, ale říkal jsem si, že pod 3:30 to v životě nemůžu zaběhnout. Škoda. Ale protože běhám ještě jenom 16 měsíců, můžu se ještě zlepšovat, tak, kdo ví …
Blahopřeji všem, co běželi, specielně Radce, Lubosovi M a VlastoviK.[/quote] Štefane gratuluji k výbornému výkonu, svoje předsevzetí z Račic si zlepšil skoro o 20minut! Neboj, těch 3:30 padne.[/quote] Dík, nebojím se, na podzim to zkusím. Výkon to byl dobrý, ale… Když opadla eufórie a když jsem si přečetl, že si běžel obě půlky téměř stejně (máš můj obdiv a velikou gratulaci) tak jsem se podíval kritičtštěji na své mezičasy a tady je výsledek (skutečné časy): 0 – 10 km 49:21 4:59,5 na km 8 – 10 km asi 4:45! dohánění ztráty 10 – 21,097 53:39! 4:50! 1/2 1:43:00 4:53! jen o 1:23 víc než na půlmaratonu! 21,097–33,5 1:02:48 5:04 33.5–39 33:51!!! 6:09! 39–42,195 21 7 to už se o mně pokoušeli křeče druhá půlka 1:57:38 5:34,5 Takže čas byl na mé možnosti skvělý, ale dobře běželi jenom nohy, hlava zaostala. Už na 8. km jsem věděl, že běžím příliš rychle, neměl jsem asi vůbec běžet pod 5 min na km, pak mohl být čas o 5 – 7 min lepší. Ale neměl jsem reálný odhad svých možností, můj nejlepší čas na maraton z loňské Stromovky byl něco málo nad 4:20, to už mi nic neříkalo. Podle přepočítacích tabulek z knihy Herberta Steffnyho: Běh pro zdraví jsem podle časů na 10 km a půlmaraton mohl dosáhnout optimálního výkonu na úrovni 3:26. Asi jsou ty tabulky příliš optimistické. Nevadí, dobrá zkušenost, stači naběhat o hodně víc kilometrů, abych si zlepšil vytrvalost, potrénovat rychlost, natrénovat tempo 4:55, a 3:30 se může podařit už 25.9. v Ostravě (pokud bude lépe značená než vloni), nebo ve Stromovce. Ještě jednou velká gratulace všem co běželi a dík za povzbuzování ostatním.

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 16.05.2006 09:09:09

Já bych i rád, ale mám v Ostravě syna, malokkdy ho vidím, běžel by kousek se mnou,už jsem tam i přihlášený. Košice mně ale hodně lákají, ještě popřemýšlím, na přihlášní je ještě snad dost času.[quote=Ros­ťa][quote=Šte­fan]… se může podařit už 25.9. v Ostravě (pokud bude lépe značená než vloni), nebo ve Stromovce.[/quote] Štefane, pojeď s Tragédy do Košic![/quote]

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 51970,4 km
Minulý měsíc 165 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 16.05.2006 11:18:14

[quote=Štefan]Ko­šice mně ale hodně lákají, ještě popřemýšlím, na přihlášní je ještě snad dost času[/quote] Medzinárodný maratón mieru Košice je letos 1.10.2006

avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 16.05.2006 11:19:52

[quote=Rosťa][qu­ote=Štefan]Ko­šice mně ale hodně lákají, ještě popřemýšlím, na přihlášní je ještě snad dost času[/quote] Medzinárodný maratón mieru Košice je letos 1.10.2006[/quote] To je týden po Ostravě

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 16.05.2006 11:50:47

[quote=Štefan]To je týden po Ostravě[/quote] 24.9.2006 – http://www.volny.cz/…ostr06cz.htm

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Praha

Celkem 17405 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:54 (2007)
půlmaraton: 1:29:59 (2007)
maraton: 3:16:40 (2007)

PetrS muž 16.05.2006 12:21:46

[quote=Štefan]… Už na 8. km jsem věděl, že běžím příliš rychle, neměl jsem asi vůbec běžet pod 5 min na km, pak mohl být čas o 5 – 7 min lepší..[/quote] řada z nás doplatila na stíhání Miloše, dopadl jsem podobně

avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 51970,4 km
Minulý měsíc 165 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 16.05.2006 13:31:13

[quote=VlastaK]Ji­nak gratuluji všem, co včera dokončili tu 42,195 km dlouhou dřinu a zvláště Radce Z. a tobě, Luboši.[/quote] Gratulovací orgie nemají konce: Vlasto, vyhrál jsi mistrovství Moravsko slezského kraje v maratonu!!!

avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 16.05.2006 13:36:24

Tak to je bomba! Ještě jednou gratulace! [quote=Rosťa][qu­ote=VlastaK]Ji­nak gratuluji všem, co včera dokončili tu 42,195 km dlouhou dřinu a zvláště Radce Z. a tobě, Luboši.[/quote] Gratulovací orgie nemají konce: Vlasto, vyhrál jsi mistrovství Moravsko slezského kraje v maratonu!!![/qu­ote]

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
Nalezené položky: 221 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.