Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Články na Běhej.com » Netradiční výstava běžeckých fotek [článek]

Netradiční výstava běžeckých fotek [článek]

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha

Celkem 952 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:40 (2010)
půlmaraton: 1:58:32 (2009)

Cyklista muž 05.03.2009 23:15:10

Zajímavý článek o pěkné výstavě. Vernisáž jsem sice nestihl, ale obrázky jsem si prošel již včera. Mám jen jedno upřesnění, Jiří Pos je ředitelem pro letecký provoz letiště a ne jeho ředitel.

avatar

Ústí nad Labem

Celkem 4679,82 km
Minulý měsíc 38,2 km
10 km: 0:45:53 (2008)
půlmaraton: 1:42:24 (2008)
maraton: 3:54:51 (2004)

PetrK muž 06.03.2009 10:52:46

>> Cyklista, 5. 3. 2009 23:15:10

Díky za upozornění, opravujeme v textu. Petr Kostovič

avatar

Schestauber muž 06.03.2009 11:20:32

>> Cyklista, 5. 3. 2009 23:15:10

Také jsem si včera prošel tuto výstavu (cca kolem 17 hod.) a jelikož jsem se nikde nedočetl o čase zahájení, byl jsem na ni asi před vernisáží. Výstava se mi líbila a od doby, kdy byla podobná výstava v Tyršově domě (před asi deseti lety) o Daně a Emilu Zátopkových, nic podobného jsem v Praze nezaznamenal.
Výstavu jsem navštívil hlavně ze dvou důvodů:
1)Běhám PIM od jeho prvního ročníku v r. 1995, sice na začátku pouze doprovodné běhy, neboť jsem chtěl, aby můj 9 letý syn (v té době) nasál atmosféru a získal chuť do běhání (což se snad povedlo). Posledních pět ročníků jsem již běžel maraton a letos jsem také přihlášený. 1/2 maraton jsem běhal již ve Stromovce.
2)Druhým důvodem byla výstava o Emilu Zátopkovi, kde byly avízované ještě nepublikové fotografie.
S Emilem jsem měl to štěstí (a tu čest) se třikrát setkat a dodnes ho obdivuji jako největšího běžce všech dob (což ostaně psaly i dobové noviny, který jsou zde také vystaveny). První setkání bylo na Běchovicích 1966 (já zde byl ve svých 14 letech jako divák) , které běžel Emil poprvé a naposledy ve svých 44 letech. Byl třetí v kategorii od 35 do 44 let časem 34:37,8 (porazili ho pouze dva třicátníci) a po běhu začal okamžitě vyprávět své dojmy kulometným stylem. Prostě borec.
Druhé setkání bylo při příležitosti předávání občanského průkazu o rok později v Radiopaláci ny Vinohradech. Zde opět Emil vyprávěl o svém tréninku, závodění a cestování velice zajímavým způsobem a myslím, že nás bylo více, které pro běh získal.
Třetí setkání bylo při Běhu historickým Vyšehradem v roce 1978, kdy po doběhu za námi přišel a bavili jsme se o všem možném kolem závodění a trénování. Nedělal ze sebe žádnou hvězdu, naopak působil zcela kamarádským a přátelským dojmem.
Trochu mě mrzí, že se na něj pomalu zapomíná, např. v ročence Atletické výkony uvádějí každý rok historické tabulky postupně od roku 1945. V roce 1951 zapoměli na jeho první výkon přes 20 km a také jeho tělesné parametry, které zde uváděli jako 182/72 neodpovídali skutečnosti 174/67. Když jsem jim to namailoval, tak to další rok opravili, ale následující rok opět uvedli chybnou váhu a výšku. Opět jsem jim to napsal a v ročence 2008 je to již uvedeno správně. Uvidíme příští rok co tam bude.
Ještě bych se chtěl vrátit k výstavě. Kromě popisků pod jednotlivými fotografiemi mi zde scházely faktologické údaje. Tím myslím přehled vítězů a jejich výkonů, počty startujících, nejlepší výkony a dnes už i světové a české rekordy a pod. A když zde byly uvedeny i historické záležitosti (první maraton v Čechách v roce 1908), škoda, že zde nebyli zmíněni také kromě Emila Zátopka další naši úspěšní maratonci jako např. Antonín Dvořák (již před I. SV za 2:31 a porazil olympijského vítěze z Londýna Hayese), Pavel Kantorek, Václav Chudomel, Karel David, Robert Štefko a z žen např. Alena Peterková. Chybí také zmíňka o maratonech, které se běhaly ve Stromovce či tzv. Pražský maraton po nábřeží na Zbraslav a zpět.
Celkově bych však hodnotil výstavu jako velmi pěknou a všem (a dokonce i neběžcům) bych její návštěvu doporučil.

Motto: Nic není nemožné.
avatar

Beroun

Celkem 41724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:44 (2006)
půlmaraton: 1:26:27 (2007)
maraton: 3:17:01 (2004)

mirek hasal muž 06.03.2009 21:36:34

Dneska jsem výstavu navštívil, je super!!! Určitě se tam ještě vrátím, když je až do konce května.
Taky psali, že kdo se na fotkách najde, tak mu je udělají, http://www.praguemarathon … grafii.php .V tom případě by se měl dostavit Evžen i se Sárou, jednou i bez Sáry a taky jsem tam zaregistroval Vaška Krejsu…

administrator 03.04.2010 13:32:47

Málokoho z běžců by napadlo jít na výstavu maratonských fotografií. Ještě k tomu na letišti. Možná trochu netradiční místo, o to unikátněji sama akce působí. Průřez historií pražských maratonů, připomenutí si krásných momentů z dávné historie, prostě kus české vytrvalecké historie. Je kuriozní, že autorem celé myšlenky je původem cizinec… AKTUALIZOVÁNO, PŘIDÁNY FOTOGRAFIE


Odkaz na článek
Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.