Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Prosba o pomoc

Prosba o pomoc

Nalezené položky: 69 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Liberec

Celkem 2137 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:42 (2007)

m.thums muž 06.09.2006 09:31:24

Běž si zaběhat a přestaň provokovat, sakra !!!

Motto: Hlavně se z toho ne.....t
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

administrator 06.09.2006 09:38:00

[quote=Mirek Kostlivý]Podle mě by se ten plán měl odvíjet od toho, jak dlouhého závodu se chceš zúčastnit. Plán, co napsal Pavel, vypadá spíše na něco kratšího, tak 5–10km. Je tam hodně trénink krátkých úseků (3× v týdnu), ten test na 3km se dá brát jako tempový běh. Chybí mi tam delší běh, v sobotu je to jenom 5km, jinak 4× po 8km. Tu sobotu bych zkusil dát něco delšího, aspoň 10–12km. Běhat podle pocitu, jak se cítíš, a co ti vyhovuje. Zkus si změřit, za jak dlouho si schopná uběhnout např. jeden km. My ho ve čtvrtek ve Stromovce běháme při volném klusu okolo 6minut. Nejlepší je to vyzkoušet a napsat na fórum, co to s tebou dělá, jak se cítíš. Každý jsme jiný, každému vyhovuje něco jiného.[/quote] Jasne, at to sem napise…ale proc proboha se divis ze to vypada na neco kratsiho???Copak hergot kazdej musi bezet maraton????Nektery lidi sou s tim uplne posednuty…Atletika a behani neni jenom maraton!Sem zastance toho ze nez aby ho nekdo bezel BLBE, tak at to radsi nezkousi VUBEC!Protoze pokad je to trosku zazranej a ambiciozni bezec, tak ho to akorat nas**e… A ted..proc ne kratky useky????ty ani trosku neuskodej!Pokud je nekde psaqno TEST a velkym, tak je to TEST a NE tempovej beh…a delsi behy..vime co marketa chce jit za zavod?Pocitam ze do 10km, a to staci to co pise PavelB.. Ono behat veliky objemy a delat mohutnou objemovou praci ktera je ve finale diky velice nizky intenzite jalova je nanic…to pak muze nabehat milion kilaku a pak bezet zavod s vyslkednym casem skoro stejnym jako jit pesky.......ale treba kdyz si na to veme sportestr tak ji pochvalite...­..heh…:)))

Motto: můj podpis
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

administrator 06.09.2006 09:39:38

[quote=m.thums]Běž si zaběhat a přestaň provokovat, sakra !!![/quote] Tak ja se jako blbec snazim kazdymu odpovedet a sem oznacenej za provokatera…no parada…takze cokoli co se neslucuje se zdejsim zabehnutym koloritem je provokace…bez­va..:(((((

Motto: můj podpis
avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 06.09.2006 10:21:20

Bezecku, vynech zbytečné emoce a navážení se do všeho a všech kolem sebe a uvidíš, že tvé názory zůstanou nesmazány. Zatím tu jen kopeš kolem sebe a divíš se, proč tě Admin smazal…

avatar

Praha 4 - Háje

Celkem 1125 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:50 (2006)
půlmaraton: 1:32:19 (2006)
maraton: 3:38:00 (2006)

Tucnak muž 06.09.2006 11:07:51

Pro všechny zúčastněné: http://www.aerobnitraged.com/…iewtopic.php?…

T.

Motto: Viktor Machek [url=http://www.behej.com]Behej.com[/url] Běžící Tučňák ICQ: 132533346
avatar

Praha - Klánovice

Celkem 24666,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:21 (2007)
půlmaraton: 1:26:18 (2007)
maraton: 3:02:54 (2010)

Ondra1 muž 06.09.2006 11:39:01

[quote=Bezecek][qu­ote=m.thums]Běž si zaběhat a přestaň provokovat, sakra !!![/quote] Tak ja se jako blbec snazim kazdymu odpovedet a sem oznacenej za provokatera…no parada…takze cokoli co se neslucuje se zdejsim zabehnutym koloritem je provokace…bez­va..:((((([/qu­ote] Rekl jsem si, ze uz k tomuhle prispevku nic nenapisu, protoze mi to pripada hazeni hrachu na zed… Nevydrzel jsem :-)

Nejde o to co pises, nejde o Tvoje odborne nazory a postoje, proto je zde diskuse, abychom o tom mohli hovorit, prit se, nesouhlasit spolu… ale v mezich slusnosti… Jde o to, jak pises, jak s nami hovoris, jak se chytas nepodstatnych veci, jak kazdeho nejdriv zkrytizujes a pak to napises „spravne“… Bavil by ses timhle zpusobem s cizimi lidmi? Tvari v tvar? Ja bych si to nedovolil. Pokud mas cokoliv k tematu, pis, tady je kazdy rad za radu a nazor cloveka, ktery vi, o cem hovori. Jestli se Ti zda ze to tak neni, tak mi ver, ze je. A jde to bez napadani a urazeni ostatnich i bez tehle bojovne nalady plne zbytecnych emoci… Hezky den Ti preje, Ondra Uher

Motto: Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný.
avatar

Liberec

Celkem 2137 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:42 (2007)

m.thums muž 06.09.2006 12:10:17

A tak to má být, protože to chceme !!! ( skoro všichni ;)[quote=Tucnak]Pro všechny zúčastněné: http://www.aerobnitraged.com/…iewtopic.php?…

T.[/quote]

Motto: Hlavně se z toho ne.....t
avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 06.09.2006 13:14:18

[quote=m.thum­s]A tak to má být, protože to chceme !!! ( skoro všichni ;)[quote=Tucnak]Pro všechny zúčastněné: http://www.aerobnitraged.com/…iewtopic.php?…

T.[/quote] [/quote] jo! =)

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Radek Brunner 07.09.2006 16:19:24

[quote=Bezecek]2a­ll: Nerikam ze neni zdatny propagator, ani ze neni jeden z prednich propagatoru, ale neni proste predni trener..Trenerskou dvojku ma v CR obrovska halda lidi…Hlavne bych Te rad opravil..Radka Brunera totiz nikdy netrenoval, muzes se primo Radka zeptat, znas li jej..s Jirkoum Krejcim si asi telefonuje a jsou kamosi, ale vztah trener sverenec to take neni… No pokud vim tak uspesnost trenera se nehodnoti podle toho kolik ma ovecek, ale podle jejich vykonosti… jo a dekuji za velmi slusne napsane „vypadni“..:)))[/qu­ote] Zdravím všechny přítomné, ať se máte nebo nemáte mezi sebou rádi. O téhle diskuzi jsem nevěděl, protože na tyto stránky nechodím, ale náhodou se ke mě informace dostala a proto bych rád některé věci uvedl na pravou míru. Miloše Škorpila znám velmi dobře, protože pod jeho vedením jsem kdysi začínal, ještě jako žák v Horních Počernicích. On byl tím, kdo mi dával první rady. Nakonec jsem přešel na Duklu do skupiny St.Hoffmana, ale spousta rad v tréninku pro mě zůstala fakty které bylo potřeba v tréninku zohlednit. Po Dukle jsem měl větší běhací pauzu a k běhání a maratonu jsem se vrátil v roce 1998. A zase u toho byl Miloš. Já sem byl na všechno hrrr, tréninkový dávky v maximální míře, rychlost, objemy,kopce. On byl tím, kdo se mě snažil mírnit a dávat tomu živelnýmu běhání trochu směr. Ano, má možná 2.trenérskou třídu, ale mě by bylo jedno, i kdyby neměl žádnou. Papír je k ničemu, pokud nemáš cit pro poslechnutí těla. A to on měl, o tom jsem do dneška přesvědčený. Několik let mi psal treninky, konzultoval, když jsem potřeboval přijel za mnou nebo já za ním. Byl jsem samozřejmě palice a tvrdohlavec, takže jsem si trénink upravoval a navyšoval, hodně jsem běhal s Petrem Havelkou, který mi taky do tréninku vnesl nové věci…a tak bych mohl pokračovat. Prostě jsem jen chtěl vyjádřit skutečnost, jaká ve vztahu mě a Miloše byla a je. Byl jsem jeden z běžců, kteří se snažili dělat pro výkon maximum a moc neposlouchat tělo a jeho problémy a i to je jedna příčin proč jsem musel ze dne na den přestat a maratonky a propocená trička vyměnit za doktory a prášky. Nedovedete si představit, jak ten pohyb, kdy se nohy točí člověku, který byl denně zvyklý běhat chybí. Dal bych všechno za to, abych mohl zase v pohodě běhat, třeba ve vašem tragédím týmu, protože běh, to je, aspoň pro mě, stále sport a relax číslo 1. Kolo, plavání, nic se mu nevyrovná. Kdo běžeckou euforii neprožil, nepochopí. Přestaňte řešit zbytečnosti kdo radí špatně a kdo správně, ideální trénink stejně není, radši poraďte každý to svoje, ona si z toho Market vybere to co jí bude vyhovovat. A určitě to nepomůže jen jí, ale i spoustě jiných. Hezký den Radek

avatar

Praha - Klánovice

Celkem 24666,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:21 (2007)
půlmaraton: 1:26:18 (2007)
maraton: 3:02:54 (2010)

Ondra1 muž 07.09.2006 17:56:52

Ahoj Radku, sice Tě neznám osobně, ale během společných běhů s Milošem jsem o Tobě hodně slyšel. Díky za to, co jsi napsal a přeju Ti hodně síly a úspěchu v boji s problémy, které máš. Ať můžeš zase co nejdřív vyběhnout! Ondra Uher

Motto: Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný.
avatar

maraton: 2:43:20 (2004)

SP 08.09.2006 08:45:35

čau, za sebe musim říct že sem se tady taky setkal s určitou „ponorkou“ co se týče odlišnejch názorů. proto už sem taky nepřispívam (tohle je výjimka). ale jinak všechny zdravim a přeju hodně zdraví a nádhernejch kilometrů. to ironman: michale seš to ty?

avatar

Celkem 66693 km
Minulý měsíc 80 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 08.09.2006 09:05:28

jojo jsem, jak se máš a děláš něco?Co noha?

Motto: Never give up!!!
avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 08.09.2006 10:20:31

Do loňska jsem jako hobík jezdil na kole, občas si zazávodil, třeba i 12-ti a 24-ti hodinovku. V zimě, když mě kvůli chladu bolívala kolena, jsem občas zkusil běhat asi 10 km se stejnou intenzitou jako při jízdě na kole, t.j. pocitově svižně. Obvykle trvalo týden, než jsem byl schopen normálně chodit, jak mě bolely svaly a ještě víc klouby. Považoval jsem to za projev své tělesné nedostatečnosti a že běhání není to pravé. Navíc mně začalo vadit, že se už nezlepšuji, ba naopak, vzhledem ke čtyřicítce v občance, nedostatku času, dále, že kolo leze hodně do peněz (pláště, řetězy, maziva…). Po přečtení několika článků jako „běhejte s LN“ a na běhej.com, jsem si umanul, že když ujedu za den 500km na kole, tak uběhnu i nějakej maratón, vždyť je to jen 42 km ! Utíkám do práce 11 km, odpoledne 11 km zpátky, 2 týdny rekonvalescence. Fyzička z jiného sportu moc nepomůže. Teď už jsem byl schopen si nechat poradit. Neběhat, ale klusat. Do prudkého kopce a hlavně DOLů Z KOPCE chodit, běžet jen po rovině, vyhýbat se běhu po ocumlané silniční krajnici. Po měsíci občasného snažení kyčle a kolena nebolela, dokonce už jsem mohl i běžet souvisle bez ponižujících chodeckých vložek. Proto Market jako plavkyni moc schvaluji jen výklusy pro začátek, než si tělo přivykne na relativně novější a tvrdší pohyb. Když je vše v pohodě a nebolí, chce to asi plán s tempovými úseky, regeneračními běhy atd. Na maratón a 10km jsou na běhej.com, něco je na maraton.cz, něco je na „Adidas.com -Running-Training area“. Moc se to od sebe neliší. Buď opisovali, nebo jsou to návody univerzální. Rád si je čtu, trochu se jimi i řídím. Ovšem já závodím hlavně sám se sebou, občas vyhraju, přesto doporučuju.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 08.09.2006 10:52:30

[quote=rk]Do loňska jsem jako hobík jezdil na kole, občas si zazávodil, třeba i 12-ti a 24-ti hodinovku. V zimě, když mě kvůli chladu bolívala kolena, jsem občas zkusil běhat asi 10 km se stejnou intenzitou jako při jízdě na kole, t.j. pocitově svižně. Obvykle trvalo týden, než jsem byl schopen normálně chodit, jak mě bolely svaly a ještě víc klouby. Považoval jsem to za projev své tělesné nedostatečnosti a že běhání není to pravé. Navíc mně začalo vadit, že se už nezlepšuji, ba naopak, vzhledem ke čtyřicítce v občance, nedostatku času, dále, že kolo leze hodně do peněz (pláště, řetězy, maziva…). Po přečtení několika článků jako „běhejte s LN“ a na běhej.com, jsem si umanul, že když ujedu za den 500km na kole, tak uběhnu i nějakej maratón, vždyť je to jen 42 km ! Utíkám do práce 11 km, odpoledne 11 km zpátky, 2 týdny rekonvalescence. Fyzička z jiného sportu moc nepomůže. Teď už jsem byl schopen si nechat poradit. Neběhat, ale klusat. Do prudkého kopce a hlavně DOLů Z KOPCE chodit, běžet jen po rovině, vyhýbat se běhu po ocumlané silniční krajnici. Po měsíci občasného snažení kyčle a kolena nebolela, dokonce už jsem mohl i běžet souvisle bez ponižujících chodeckých vložek. Proto Market jako plavkyni moc schvaluji jen výklusy pro začátek, než si tělo přivykne na relativně novější a tvrdší pohyb. Když je vše v pohodě a nebolí, chce to asi plán s tempovými úseky, regeneračními běhy atd. Na maratón a 10km jsou na běhej.com, něco je na maraton.cz, něco je na „Adidas.com -Running-Training area“. Moc se to od sebe neliší. Buď opisovali, nebo jsou to návody univerzální. Rád si je čtu, trochu se jimi i řídím. Ovšem já závodím hlavně sám se sebou, občas vyhraju, přesto doporučuju.[/quote] Musím s tebou v mnoha ohledech souhlasit.Mě trvalo zhruba 15 měsíců,než jsem po zranění kotníku uběhl celý maraton.Prostě tělo,zejména ,když už není nejmladší si potřebuje na zatížení zvyknout .Ale stojí to za to.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 158415 km
Minulý měsíc 800 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 08.09.2006 12:21:16

[quote=SP]čau, za sebe musim říct že sem se tady taky setkal s určitou „ponorkou“ co se týče odlišnejch názorů. proto už sem taky nepřispívam (tohle je výjimka). ale jinak všechny zdravim a přeju hodně zdraví a nádhernejch kilometrů.[/quote] Stando zdravím tě, to mě mrzí, že sem nepřispíváš, tvé rady stály vždy za to. Jdeš-li zítra Kladno, tak ať ti to běží ještě rychleji než před rokem, nejlépe na osobák. Počasí se zlepšilo, je krásné chladno, když nebude větrno, tak je to ideální. Nebýt té zítřejší oslavy 50. narozenin švagra, tak tam přijdu aspoň na fandění. Marathon je to moc pěkný.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha - Kobylisy

Market 11.09.2006 14:04:56

Ale kluci, koukám že vás vážně nechat chvilku bez dozoru je riskantní záležitost:)Tady do sebe šijete jako jardové a přitom skoro nikdo nerozebral to psaní od PavelB!:(Vy se tady navzájem zdravíte a ptáte se kdo jak se má a to podle vás není offtopic?:(To odnesl jen jeden a přitom on alespoň napsal co si myslí o tom tréningu.Vidím ze Bezecek se tady dlouho neukázal..a přitom jen on napsal co ten tréning dělá…ale nic,chtěli jste pocity,tady je máte:) Začala jsem příjemnou částí plánu ve středu, volnem:)Ve čtvrtek (pavelB už to ví a hlavu mě neutrhl,jsem neběžela test, protože v polovině týdne když začínám mě to přišla divnost hned se testovat) jsem tedy bežela zhruba 3km,pak ty 100m useky a na rovince v lese kde vím že je naměřený km jsem prostě tak svižně běžela tam zpátky tam a na stopkách bylo 12:43 (ale musím si nějaké lepší koupit asi).Pak jsem běžela jen domů a byla jsem parádně zadýchaná:)V pátek jsem běžela 40 minut pomalu (měla jsem nohy jak z kamene) a pak jela na chatu.V sobotu jsem si odkrokovala asi 150 metrů a teda ty kopce to je strašný!:)V neděli jsem jela na horáku 30km..a strašně jsem cítila bolavá stehna nahoře..co vy na to?:)

avatar

Celkem 66693 km
Minulý měsíc 80 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 11.09.2006 14:38:56

já na to abys nezapoměla taky kvalitně odpočívat, protože jen tak se budeš zlepšovat.Pokud sval nenecháš zregenerovat, tak to nepůjde nahoru. Doporučuji dát si dnes oraz.Jinak řekl bych, že Bezecek dostal za uši kvůli něčemu jinýmu, než kvůli tréninku… :) Trénink od PavlaB má hlavu a patu, proto ho netřeba komentovat. Je třeba se ho pouze držet:)

Motto: Never give up!!!
avatar

Praha|Dresden

Celkem 8764,4 km
Minulý měsíc 11,2 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 11.09.2006 17:19:15

[quote=Bezecek]Jas­ne, at to sem napise…ale proc proboha se divis ze to vypada na neco kratsiho???Copak hergot kazdej musi bezet maraton????Nektery lidi sou s tim uplne posednuty…Atletika a behani neni jenom maraton!Sem zastance toho ze nez aby ho nekdo bezel BLBE, tak at to radsi nezkousi VUBEC!Protoze pokad je to trosku zazranej a ambiciozni bezec, tak ho to akorat nas**e… A ted..proc ne kratky useky????ty ani trosku neuskodej!Pokud je nekde psaqno TEST a velkym, tak je to TEST a NE tempovej beh…a delsi behy..vime co marketa chce jit za zavod?Pocitam ze do 10km, a to staci to co pise PavelB.. Ono behat veliky objemy a delat mohutnou objemovou praci ktera je ve finale diky velice nizky intenzite jalova je nanic…to pak muze nabehat milion kilaku a pak bezet zavod s vyslkednym casem skoro stejnym jako jit pesky.......ale treba kdyz si na to veme sportestr tak ji pochvalite...­..heh…))[/quo­te] Pro Bezecka: Ja si zase myslim, ze maraton blbe bezet nejde (i kdyz jsem jeste zadny nebezela). Obdivuju kazdeho, kdo tu trat dokoncil, a je mi jedno, jestli za 3 nebo za 5 hodin. Je to trat, ke ktere musi mit kazdy respekt. A atletika pro me urcite neni jen maraton.

Pro Market: Nevim, jak moc velke ambice mas, ale ver mi, ze postavit se na start zavodu muze opravdu kazdy. Ja za sebou nemam zadnou sportovni minulost, akorat poslednich par let amatersky fusuju do hromady sportu a letos v zime me pohltilo i behani. Zavodila jsem nekolikrat, a i kdyz moje vysledky nikde nezari, rozhodne se za ne nestydim. Pri zavode nejlip zjistis, co v Tobe je, na co mas a na co ne. Behat by si ale urcite mela tak, aby Te to bavilo a prinaselo Ti to radost. Ja treba radsi nabeham hromadu kilaku v pomalem tempu, nez nejake useky, proto taky volim pri zavodeni delsi trate. Nerada vidim po behu cerne, ale zato se rada kocham okolim:-). Jinak si myslim, ze obecna nalada tohohle fora je na prvnim miste v „behu pro poteseni“ Pro vetsinu lidi je behani zivotni styl bez ohledu na vykony. Tak tohle forum vidim ja, ktera jsem se pripojila stejne jako Ty uz do rozjeteho vlaku.

P.S. Mozna si to u nekterych Bezecek polepil tim, ze hodil Milose Skorpila do jednoho pytle se vsemi trenery 2.stupne. K tomu dodam jen-skoda, ze neznam takovych Milosu vic.

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

administrator 05.10.2006 15:37:22

[quote=dees]Pro Bezecka: Ja si zase myslim, ze maraton blbe bezet nejde (i kdyz jsem jeste zadny nebezela). Obdivuju kazdeho, kdo tu trat dokoncil, a je mi jedno, jestli za 3 nebo za 5 hodin. Je to trat, ke ktere musi mit kazdy respekt. A atletika pro me urcite neni jen maraton.

Pro Market: Nevim, jak moc velke ambice mas, ale ver mi, ze postavit se na start zavodu muze opravdu kazdy. Ja za sebou nemam zadnou sportovni minulost, akorat poslednich par let amatersky fusuju do hromady sportu a letos v zime me pohltilo i behani. Zavodila jsem nekolikrat, a i kdyz moje vysledky nikde nezari, rozhodne se za ne nestydim. Pri zavode nejlip zjistis, co v Tobe je, na co mas a na co ne. Behat by si ale urcite mela tak, aby Te to bavilo a prinaselo Ti to radost. Ja treba radsi nabeham hromadu kilaku v pomalem tempu, nez nejake useky, proto taky volim pri zavodeni delsi trate. Nerada vidim po behu cerne, ale zato se rada kocham okolim:-). Jinak si myslim, ze obecna nalada tohohle fora je na prvnim miste v „behu pro poteseni“ Pro vetsinu lidi je behani zivotni styl bez ohledu na vykony. Tak tohle forum vidim ja, ktera jsem se pripojila stejne jako Ty uz do rozjeteho vlaku.

P.S. Mozna si to u nekterych Bezecek polepil tim, ze hodil Milose Skorpila do jednoho pytle se vsemi trenery 2.stupne. K tomu dodam jen-skoda, ze neznam takovych Milosu vic.[/quote] Chyba, maraton se blbe bezet da…kdyz se podivas jak na nej spousta lidi tady trenuje a pak ho jde za 3:30, tak to vidis jak jde blbe bezet…a ze k nemu musi mit kazdej respekt, tot taky chyba…protoze cim vetsi respekt budes mit, tim vic se ho budes bat!A ver ze znam dost lidi kteri z nej maj mindrak ze kdyz dobehnou na 35k a maji na to, stejne se polozeji… Jo k tomu PS…takovejch treneru je halda a diky bohu se nesnazej kazit bezce a atletiku tim ze lidi ucej klusat na 6 minutach na km…

Motto: můj podpis
avatar

Líšnice

maraton: 2:52:51 (2002)

Láďa Tarant 05.10.2006 16:30:29

Bezecek: Příteli, zdá se mi, že Dees si vůbec nepochopil. Pro tebe je prioritní co nejlepší výsledek, pro mnohé z nás radost z běhu, i když někdy bolí. Že si nezaběhnu plánovaný čas, nemusí přeci znamenat, že jsem se připravoval špatně. Trénoval jsem takovým způsobem, který mě přinášel uspokojení. Nesouhlasím s tebou, že z maratónu (obecně z jakékoli disciplíny) nesmíš mít respekt. Nepleť si respekt a strach, to jsou odlišné pojmy. To, že běhání není jen o nohách, ale i o hlavě, je známá věc. Podle tvého příspěvku usuzuju, že jsi mladý (a neklidný) a proto ti přeju, aby tvůj zákonitý pád na ústa byl co nejmírnější, ale aby jsi při něm pochopil třeba takové slůvko jakou je pokora.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 05.10.2006 18:10:13

Chyba, maraton se blbe bezet da…kdyz se podivas jak na nej spousta lidi tady trenuje a pak ho jde za 3:30, tak to vidis jak jde blbe bezet…a ze k nemu musi mit kazdej respekt, tot taky chyba…protoze cim vetsi respekt budes mit, tim vic se ho budes bat!A ver ze znam dost lidi kteri z nej maj mindrak ze kdyz dobehnou na 35k a maji na to, stejne se polozeji… Jo k tomu PS…takovejch treneru je halda a diky bohu se nesnazej kazit bezce a atletiku tim ze lidi ucej klusat na 6 minutach na km…

Běžečku,jak tady pročítám Tvoje příspěvky,tak smekám.Seš fakt frajer…Vůbec se divím,že při Tvé „úrovni“ tady na foru ztrácíš čas. podepsán : veterán,co běhá blbě nejen maraton

avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 06.10.2006 08:41:00

[quote=Bezecek]Chy­ba, maraton se blbe bezet da…kdyz se podivas jak na nej spousta lidi tady trenuje a pak ho jde za 3:30, tak to vidis jak jde blbe bezet…a ze k nemu musi mit kazdej respekt, tot taky chyba…protoze cim vetsi respekt budes mit, tim vic se ho budes bat!A ver ze znam dost lidi kteri z nej maj mindrak ze kdyz dobehnou na 35k a maji na to, stejne se polozeji… Jo k tomu PS…takovejch treneru je halda a diky bohu se nesnazej kazit bezce a atletiku tim ze lidi ucej klusat na 6 minutach na km…[/quote] Nevím jak velký jsi odborník, já jsem amatér a tomu svému „pletení nohama“ říkam běh. Začal jsem běhat ve třiapadesátí a pro mne je 3:30 cíl, který si můžu splnit (i když to pro mne zas tak podstatné není). Ale k tomu klusání za 6 min. km- to doporučuje mimo jiné také Herbert Steffny, nevím jestli si to jméno už někdy slyšel, je to mnohonásobný mistr Německa na dlouhé tratě, OR na maratón má pod 2:10. Takže, protože o tobě níc nevím, budu se radši řídit jeho radami. A on ve své knížce Běh pro zdraví taky píše o respektu před maratonem.

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Liberec

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:13 (2004)
půlmaraton: 1:11:31 (2004)

Xixao muž 06.10.2006 09:27:23

Pravdepodobne to bude trochu off topic ale neodpustim si to. Udaj behej po 6 min/km je hrozne zavadejici a nepresny. Veskere udavani tempa v min/km je dost nepresne , pokud u toho neni udan teren. 6 min/km v lese terenem vypada jinac nez 6 min/km na krasne asfaltce pripadne tartanu.. Proto je mnohem lepsi udavat tempo pomoci tf, a sice rozsahem min-max mezi kterym se ma trenink pohybovat. Mam takovy spatny pocit , ze veskere treninky by se mely odehravat nekde nad 60–65% max tf. Pohyb pod touto hranici nema valny treninkovy vyznam. Konec off- topicu. Neni problem najit oblast kde tempo 6min/km bude jenom zboznym pranim…

Motto: "Why should I practice running slow? I already know how to run slow. I want to learn to run fast. Everyone said, 'Emil, you are a fool!' But when I first won the European Championship, they said: 'Emil, you are a genius!'"
avatar

Celkem 66693 km
Minulý měsíc 80 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 06.10.2006 09:52:26

to Xixao: má pravdu předseda:)

Motto: Never give up!!!
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 06.10.2006 10:19:44

Market, chcela si diskusiu, tak Ti ten plan od pavlaB rozoberiem.

  1. mas tam prilis vela intenzivnych dni na to, ze si bezecka zacaitocnicka- 2 dni intenzity by uplne pre zaciatok stacili (ano, aj rovinky su pre zaciatocnika intenzitou)
  2. mas tam malo vytrvalosti- najdlhsi beh ma iba 8km, ale intenzivny beh ma az 3km. Doporucujem aspon jeden beh v tyzdni v trvani 55–60min (bez ohladu na vzdialenost).
  3. Namiesto kopcovych usekov „naplno“ by som zaradil lahsie vybiehane kopce strednym tempom a kusok dlhsie. Gravitacia spravi svoje a tvoje slchy a klby si zvyknu na tento typ zataze.

Obecne ma plan hlavu a patu, ale pre zaciatocnika je tam zbytocne vela intenzity. Po 2 mesiacoch uz budes uplne inde a mozes zaradit aj skutocne zvizne useky, teraz nie. Namiesto testu kazdy tyzden chod radsej 5–6km tempovy beh- o kus rychlejsie ako klus, ale s pocitom iba „prijmneho zatazenia“. Rovinky s mzkl nechaj, ale chod iba 6×, popr, 2× 5 so 4min mzkl medzi 5. a 6. Test vynechaj a chod iba ten sviznejsi, ale pohodlny beh (samozrejme pomaly rozkl. a vykl. pridaj tiez). 1 den uplneho volna (bez bicykla) je pre zaciatok podla mna nutnostou, neskor uvidis, ci ho potrebujes. Moj osbny nazor je, ze pre kazdu bezecku disciplinu nad 400m potrebujes velku davku vytrvalosti a ta sa ma rozvijat ako prva. Rychlost sa da iba ozivit, na to staci 6–8 tyzdnov, na rozvoj vytrvalosti treba roky. Druha vec je, ze rychlost skutocne iba ozivis (s tou sa bud narodis alebo nie), kdezto vytrvalost sa da budovat donekonecna. K uspesnemu zavodeniu je treba samozrejme aj primeranu davku SPECFICKEJ intezity, ale na to mas este chvilu cas.

avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 06.10.2006 10:48:31

[quote=Xixao]Prav­depodobne to bude trochu off topic ale neodpustim si to. Udaj behej po 6 min/km je hrozne zavadejici a nepresny. Veskere udavani tempa v min/km je dost nepresne , pokud u toho neni udan teren. 6 min/km v lese terenem vypada jinac nez 6 min/km na krasne asfaltce pripadne tartanu.. Proto je mnohem lepsi udavat tempo pomoci tf, a sice rozsahem min-max mezi kterym se ma trenink pohybovat. Mam takovy spatny pocit , ze veskere treninky by se mely odehravat nekde nad 60–65% max tf. Pohyb pod touto hranici nema valny treninkovy vyznam. Konec off- topicu. Neni problem najit oblast kde tempo 6min/km bude jenom zboznym pranim…[/quote] Souhlásím s odvozením s tf. Těch 6 min/km byl jenom nepřesný příklad pomalého klusu po asfaltce.

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Praha - Klánovice

Celkem 24666,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:21 (2007)
půlmaraton: 1:26:18 (2007)
maraton: 3:02:54 (2010)

Ondra1 muž 06.10.2006 14:25:24

[quote=Štefan][qu­ote=Xixao]Prav­depodobne to bude trochu off topic ale neodpustim si to. Udaj behej po 6 min/km je hrozne zavadejici a nepresny. Veskere udavani tempa v min/km je dost nepresne , pokud u toho neni udan teren. 6 min/km v lese terenem vypada jinac nez 6 min/km na krasne asfaltce pripadne tartanu.. Proto je mnohem lepsi udavat tempo pomoci tf, a sice rozsahem min-max mezi kterym se ma trenink pohybovat. Mam takovy spatny pocit , ze veskere treninky by se mely odehravat nekde nad 60–65% max tf. Pohyb pod touto hranici nema valny treninkovy vyznam. Konec off- topicu. Neni problem najit oblast kde tempo 6min/km bude jenom zboznym pranim…[/quote] Souhlásím s odvozením s tf. Těch 6 min/km byl jenom nepřesný příklad pomalého klusu po asfaltce.[/quote] Chlapi, o to tady vůbec nešlo, to běžeček uvedl jen jako „označení“ pro pomalý běh a vy se toho zas chytáte jak …

Motto: Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný.
avatar

Praha - Klánovice

Celkem 24666,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:21 (2007)
půlmaraton: 1:26:18 (2007)
maraton: 3:02:54 (2010)

Ondra1 muž 06.10.2006 14:40:51

[quote=Bezecek][qu­ote=dees]Pro Bezecka: Ja si zase myslim, ze maraton blbe bezet nejde (i kdyz jsem jeste zadny nebezela). Obdivuju kazdeho, kdo tu trat dokoncil, a je mi jedno, jestli za 3 nebo za 5 hodin. Je to trat, ke ktere musi mit kazdy respekt. A atletika pro me urcite neni jen maraton.

Pro Market: Nevim, jak moc velke ambice mas, ale ver mi, ze postavit se na start zavodu muze opravdu kazdy. Ja za sebou nemam zadnou sportovni minulost, akorat poslednich par let amatersky fusuju do hromady sportu a letos v zime me pohltilo i behani. Zavodila jsem nekolikrat, a i kdyz moje vysledky nikde nezari, rozhodne se za ne nestydim. Pri zavode nejlip zjistis, co v Tobe je, na co mas a na co ne. Behat by si ale urcite mela tak, aby Te to bavilo a prinaselo Ti to radost. Ja treba radsi nabeham hromadu kilaku v pomalem tempu, nez nejake useky, proto taky volim pri zavodeni delsi trate. Nerada vidim po behu cerne, ale zato se rada kocham okolim:-). Jinak si myslim, ze obecna nalada tohohle fora je na prvnim miste v „behu pro poteseni“ Pro vetsinu lidi je behani zivotni styl bez ohledu na vykony. Tak tohle forum vidim ja, ktera jsem se pripojila stejne jako Ty uz do rozjeteho vlaku.

P.S. Mozna si to u nekterych Bezecek polepil tim, ze hodil Milose Skorpila do jednoho pytle se vsemi trenery 2.stupne. K tomu dodam jen-skoda, ze neznam takovych Milosu vic.[/quote] Chyba, maraton se blbe bezet da…kdyz se podivas jak na nej spousta lidi tady trenuje a pak ho jde za 3:30, tak to vidis jak jde blbe bezet…a ze k nemu musi mit kazdej respekt, tot taky chyba…protoze cim vetsi respekt budes mit, tim vic se ho budes bat!A ver ze znam dost lidi kteri z nej maj mindrak ze kdyz dobehnou na 35k a maji na to, stejne se polozeji… Jo k tomu PS…takovejch treneru je halda a diky bohu se nesnazej kazit bezce a atletiku tim ze lidi ucej klusat na 6 minutach na km…[/quote] Běžečku, zase musím reagovat na Tvůj provokativní příspěvek…

Tady nikdo nekazí BĚŽCE A ATLETY, respektive neučí BĚŽCE A ATLETY běhat 6 min/km.

Pokud jde ale o neběžce, nesportovce, případně rekreační sportovce, kteří chtějí začít alespoň rekreačně běhat, tak tímhle tempem se s během seznamují a díky bohu za ty trenéry, kteří je to postupně učí…

Uvědom si, že tohle fórum se skládá z většiny z těchto lidí, lídí, kteří se během baví, provozují ho rekreačně a pro radost, nebo s ním úplně začínají a nemají ambice vyhrávat jakékoliv závody, nebo se označovat za atlety. Očividně se mezi takové lidi neřadíš, to ale neznamená, že by ses jim mohl posmívat za časy okolo 3:30, nebo snad tvrdit, že trenér, který jim v začátcích radí pomalý běh okolo zmíněných 6 min/km kazí běžce nebo snad úroveň atletiky!

Motto: Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný.
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

administrator 06.10.2006 14:47:21

Dovolím si připojit k této vyhraněné diskuzi jeden citát našeho předního maratónce: " Obdivuji Vás co to běháte maratón přes 4 hodiny, já bych to tak dlouho makat nevydržel ".

Motto: můj podpis
avatar

Celkem 66693 km
Minulý měsíc 80 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 06.10.2006 15:01:33

K Jurovýmu musím taky přidat svoje, jezdím Ironmany a obdivuju ty, kteří se dokáží na trati trápit přes 12hod. Osobně bych se na to asi vykašlal.

Motto: Never give up!!!
Nalezené položky: 69 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.