Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Prosba o pomoc

Prosba o pomoc

Nalezené položky: 69 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Dřínov

Celkem 48 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:27:00 (1997)

Pem 06.10.2006 15:03:54

[quote=Jura]Dovolím si připojit k této vyhraněné diskuzi jeden citát našeho předního maratónce: " Obdivuji Vás co to běháte maratón přes 4 hodiny, já bych to tak dlouho makat nevydržel ".[/quote] Souhlasím, Taky se připojím. Toto fórum mne především motivuje zase běhat. A díky ostatním jsem dostal navíc pár rad. Atlet už nikdy nebudu :-) A taky obdivuju lidi, kteří mají vůli běžet maratón ty 4–4,5 hodiny, třeba na maximum svých možností. já to zažil, byl to děs. u mne nebylo co obdivovat. Problém byl, že jsem netrénoval. Nedoporučuju… Takže ten problém není strach, respekt, tempo, ale prostě chuť – motivace běhat. Někdo má cíl a za ním jde, někdo dobrý pocit.

Motto: Keep walking! Johny Walker!
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 06.10.2006 15:14:49

[quote=Bezecek][qu­ote=Ondra]Ahoj Markéto, jestli jsi z Kobylis, tak bys mohla někdy vyběhnout s námi do Stromovky (pravidelné tréninky každý čtvrtek od 18:00, sraz u Planetária), kde se běhá většinou celkem pohoda, do jedné hodiny. Taky chodíme s Milošem Škorpilem (jeden z našich předních trenérů a propagátorů běhu mezi širokou veřejností + vynikající ultramaratonec) běhat z Bohnic, tak se můžeš někdy přidat a my Tě radama předzásobíme, na jak dlouho budeš chtít:-) Co se týká nějakého tréninkového plánu, tam už by to chtělo víc informací. Co jsi dělala za sport, co chceš běhat a jak, jakou máš aktuální formu (třeba podle Cooperova testu) + případné další Tvoje požadavky a očekávání od tohoto počínání. Kdyžtak mi napiš mail na ouher@csas.cz a můžeme dát něco do kopy. Ať Ti to vydrží! Ondra Uher[/quote] Po smazani velice demokratickym Adminem se musim ozvat jeste jednou: Koho Milos Skorpil trenuje tak dobreho, koho kam privedl a co s kym dokazal, trenerske uspechy?? Protoze pokud si stojite za tvrzenim „jeden z našich předních trenérů“, odpovite a ne to zase smazete…))))))))) Heh, a ted sem zvedavej jak dlouho to tady vydrzi…:))[/quote] A kdo je podle tebe nejlepší trenér na světě? Ano, jsi to ty sám, že?

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 06.10.2006 15:26:33

Stefano Baldini v televizi říkal, že je jedno, jestli uběhnete maraton za 2 hodiny, 4, nebo 6. Zážitek je stejný. Je to pořád maraton. (Na plovárně s M. Ebenem) Pro mě je 6min/km běh a po zaběhnutí 20km za 2h si připadám „dost dobrej“, i když někdo jiný vyklusává 4:30/km a J.Pribilinec chodil 20km asi za 1:20:00 , 4min/km ! Možná je hlubší zážitek jednou za život doběhnout železného muže za tmy po limitu, než za 9:01:01 a být naštvanej, že to zase není pod 9. …O čem že byl první příspěvek ?… :-)

avatar

Celkem 8176 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:34 (2008)
půlmaraton: 1:27:42 (2007)
maraton: 3:23:51 (2007)

lastboyscout muž 06.10.2006 19:16:11

[quote=rk]Stefano Baldini v televizi říkal, že je jedno, jestli uběhnete maraton za 2 hodiny, 4, nebo 6. Zážitek je stejný. Je to pořád maraton. (Na plovárně s M. Ebenem) Pro mě je 6min/km běh a po zaběhnutí 20km za 2h si připadám „dost dobrej“, i když někdo jiný vyklusává 4:30/km a J.Pribilinec chodil 20km asi za 1:20:00 , 4min/km ! Možná je hlubší zážitek jednou za život doběhnout železného muže za tmy po limitu, než za 9:01:01 a být naštvanej, že to zase není pod 9. …O čem že byl první příspěvek ?… :-)[/quote] rozumím ti, ale tady narážíš na bariéru lidí u kterých mám pocit nějakého traumatu a nesplněných představ. Tudíž umíš-li maraton pod 2:30 – jsi borec, pod 3:00 -budu se ještě s tebou bavit, 3:30 – ani sem nepiš :-)

Motto: The sky is blue, water is wet, women have secrets. Who gives a fuck? السماء زرقاء, ماء مبلّلة, نساء ي
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

administrator 06.10.2006 20:35:04

Je to typycký úkaz u vytrvalostních sportů, kde se na rozdíl od kolektivních v takových diskuzích angažuje více lidí samostředně zahleděných do sebe a svého mikrosvěta. V kolektivních sportech by byl „umravněn“ v hospodě nebo šatně. A u běhu je jich podle mého názoru nejvíc. Snad je to tím, že je ekonomicky nejsnáze dostupný. Soutěživost, ctižádost a snad i trochu zakomplexovanost pak vede k sebeprezentaci a pak i provokacím. Je to svým způsobem onanie naopak, která nevede k částečnému uspokojení právě v prostření anonymního internetu a různých fór. Já bych je nechal „ukojit“ a nereagoval, protože na to právě čekají. Jiná otázka je, jestli nám takoví jedinci přespříliš neotravují námi oblíbené fórum. Když jejich reakce a příspěvky přesáhnou hranici naší osobní tolerance máme na vybranou. Buď takové fórum přestanu navštěvovat a to i přes to, že ho mám rád, anebo proti tomu něco udělám. A já se rozhodl, že takovou „onanii“ podporovat nebudu, protože ta je jen pro jednoho! A na provokace takových reagovat nebudu. S Vámi ostatními si ovšem velmi rád „zafóruju“ , možná poradím a určitě se něco dovím!

Motto: můj podpis
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 157415,06 km
Minulý měsíc 843 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 06.10.2006 20:49:23

Juro, díky za ta slova, už jsem chtěl reagovat na vyjádření : „K cemu je nabehat 500km mesicne a z toho 99% klus ci parodii na nejakej trenink co je stejme na X% kec?A jit 3.26? …“ Byla mířena na mě a nepřímo jsem byl označený za lháře. Už jsem chtěl reagovat, ale držím se Tvé rady. Nereaguji!

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 06.10.2006 21:51:30

Zmena taktiky, hm stoji to za zamysleni :). Ale nevim jestli to vydrzim, ja nesnasim nespravedlnost a blbost a tak trochu donquijotsky proti tomu bojuju… No a tohle tema je tak OT, ze vic uz to ani nejde.

P.S. Juro, ty jsi studovanej psycholog, sociolog a nebo samostudent?

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Kostelec nad Orlicí

Celkem 2953 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:01 (2013)
půlmaraton: 1:24:12 (2013)

drzmar muž 20.10.2006 22:50:32

Ahojda všem „tragedům,“ nevím zda jsem v běhu úplný nováček, ale to nehraje velkou roli. Ale pravdou je, že v roce 2005 jsem se zúčastnil PIM úplně a zcela bez přípravy. Na tom, abych se dostal do cíle jsem šlapal něco málo přes pět hodin. Každopádně to byl super zážitek, skvělý pocit…, však asi sami dobře víte co myslím. Nechci být nějaký super a extra přeborník, ale rád bych se dostal třeba na ty čtyři hodiny. Přes léto jsem něco málo najezdil na kole, teď jsem bohužel díky pracovnímu úrazu čtvrt roku doma se zády. Začátkem tohoto týdne jsem začal s takovým nějakým tréninkem. Běhám asi 35 minut denně, baví mě to, nějakou extrémní únavu nepociťuji. Potřeboval bych tak trochu poradit jak pokračovat nebo jaké vzdálenosti běhat a tak. Koupil jsem si také měřič tepu, což není špatná věcička. Nechal bych si vypracovat od M. Škorpila plán, ale je to v mé současné situaci tak nějak nereálné. Ale jsem rád, že jsem objevil toto fórum, vypadá to tu na slušné lidi a hlavně si toho admini hledí. Tak spoustu kilometrů v nohách a předem díky za komentáře. Ještě jedna věc, nevím, zda je to tolik podstatné, ale když jsem běžel vlastně ten svůj první maraton, měl jsem 98 kg při své výšce 189cm, teď mám 103 kg, 27 let. :-) Pokud tomu dobře rozumím TF max 70%, což je u mě asi 145/min. a aspoň hodinku?

Motto: ... nikdy neříkej nikdy ...
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 21.10.2006 12:40:20

Urcite je tu vic fundovanejsich radcu nez ja:), ale takove ty zakladni rady se tu vyskytuji v mnoha jinych vlaknech, takze hledej a cti ;). Ale abych ti aspon s necim poradil, tak podle me jsi moc tezky. zkus zhubnout aspon na vahu 89kg (pri tve vysce 189), protoze jinak ti beh bude mnohem vic opotrebovavat klouby. a pocitam ze jestli jsi mel problemy se zady, tak pri vyssi vaze budou i vyssi otresy trapit pater. co se sportester neni spatna vec, ja jeden mam (i kdyz to je nejaky neznackovy jednoduchy budik) ale skoro s nim nebeham, protoze pak s behani nemam ani tolik radost. nejlepsi beh je ten, ktery si uzijes a jdes ho, ne podle treninkoveho planu a nejakeho casu ci tepovky, ale podle sveho pocitu. a pokud chces nejprve zhubnout, tak zacni mene jist a zmen i skladbu jidelnicku – tzn. min tuku a vice sacharidu. a spis misto souvisleho behani to stridej s rychlou chuzi – takovy ten indiansky beh. jde spis ne o intenzitu ale i delku pohybu, cili lepsi hodinku pomalejsiho behu stridaneho s chuzi nez pul hodky beh. a misto behani kazdy den si zajdi 2× tydne do bazenu a tam hodku plav. to by byly asi takove zakladni rady, pokud by si mel dalsi dotazy tak se klidne zeptej, ale myslim si, ze na vetsinu tvych dotazu tu uz na foru odpovedi je dost, staci jenom dat si cas a hledat:)

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
Nalezené položky: 69 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.