Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Kolikrát týdně trénujete?

Kolikrát týdně trénujete?

Nalezené položky: 178 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další Poslední
avatar

Brno

10 km: 0:42:29 (2007)
půlmaraton: 1:30:54 (2007)
maraton: 3:41:49 (2007)

Pavel muž 21.04.2006 14:49:26

Kilometráž by taky dobře prodloužil dlouhý (25–30 km) běh třebas v sobotu…

avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 21.04.2006 21:01:16

[quote=Mato][qu­ote=tuta][quo­te=Mato]Posled­ne roky je to obvykle 10–12× za tyzden pri 120–180km/tyzden. V priemere na cely rok to mesacne vzdy vyjde cez 600km aj s vyladovanim na najdolezitejsie zavody, obligatne 2–3 tyzdnove „volno“ (bicyklujem vtedy denne od 40–100km) a pripadne drobne bolesti ci prechladnutia. Vonkoncom sa nepovazujem za nenormalneho, ci elitneho bezca, iba lepsi priemer, popr. vykonnostny sportovec.

Vela ludi zabuda, ze k dosiahnutiu spickovych vykonov treba predovsetkym obrovsky talent a az potom tvrdu pracu. Ja aj keby som sa strhal a trenoval ako Korejski, ci Japonski vytrvalci cez 300km/tyzden, tak nedosiahnem ich urovne. Na druhu stranu, k dosiahnutiu osobneho optimalneho vykonu (rozumej najlepsieho akeho osobna genetika pripusti) je v drtivej vacsine treba vysoko cez 100km/tyzden, samozrejme pokial to telo zvladne a osobny zivot umozni. Verte mi, 100km/tyzden vobec nie je tazke- ani casovo, ani fyzicky- je to zhruba14km na den, co je menej ako 1hodina vasho volneho casu. Povedzte, kto aspon 60min denne nepreflaka na cinnosti (ci necinnosti), bez ktorych by sa zaobisiel?[/quote] Jenze taky napis, jak dlouho ti trvalo, nez ses na takovou uroven dostal – ted i mne pripadne stovka tydne jako odpocinek, kdyz se ladi na zavod; ale trenovat (ne jen klusat, ale trenovat) 180, to je momentalne mimo muj dosah. Stovku tydne normalni bezec do sedmi hodin hrubeho casu opravdu nenarve. A s tim talentem si opravdu nejsem jisty, zrovna ve vytrvalostnim behu se to da dohnat drinou (treba kdyz ti v plavani chybi cit pro vodu, tak jsi v haji), ja verim Canovove teorii, ze maraton za 2:30 (+pulmaraton asi za 1:13 a petka pod 16) je v silach v zasade KAZDEHO dosahnout (samozrejme se pocita s idealnim treninkem, coz v nasich koncinach neplati). No, a pokud ma clovek spetku talentu a stesti, tak muze dosahnout mnohem vys.[/quote] Vidim, ze som rozviril trosku kontroverzie, tak upresnim: vediem si dennik od septembra 1994 a pravidelne behat som zacal asi tiez v tom obdobi. Ako sa tak pozeram, prvykrat som pokoril 100k/tyzden v decembri toho isteho roku… takze mi to trvalo cca 4 mesiace dostat sa z nuly na 100km bez vaznejsich obtiazi. Prve 3 roky som nepoznal zranenie a ochorel som (mimo rymu) 1×. Az ked som pravidelne behal nad 120km/tyzden, tak prisli po chybach v zaradeni a mnozstva intebzity aj zranenia (najdlhsie trvalo asi 2 a pol mesiaca). Zasadne dodrzujem, ze aspon 2× tyzdenne mam intenzivny trening, zvacsa vsak 3–4×. Toho trenera, kt. citujes, vola sa Renato Canova? Ak ano, tak nema predstavu, lebo trenuje a vzdy trenoval iba superelitnych bezcov (Shaheen, Choge, Inzikurova, atd.). Ked sa pozrie na ich casy, tak samozrejme ze mu 2:30 na maraton ci 16min na 5ku pripadaju pomale… nie vsak pre normalneho smrtelnika. Dosiahnut urovne superelitnych bezcov Ti nepomoze sebevacsia drina, ak nemas talent. Naprosta vacsina zdravych a sportujucich ludi ma problem zabehnut 100m sprint v tempe preteku na 3–5km africkych bezcov (cca 15s/100m), takze skratka NIKDY nedaju dohromady 30, resp. 50 takychto sprintov, aby im mohli konkurovat. Ani spetka talentu im nepomoze- to ich dostane tak na 15min/5km, co je medzi nami o 3s pomalsie na kazdu 100ku a v cieli tento relativne talentovany a tvrdo trenujuci bezec bude o 2 kola pozadu.[/quote] Je to Canova, a jasne trenuje Shaheene a podobne, ale kdyz se ho ptali na nejvetsi uspech, tak dal k dobru, jak dokazal dostat jednoho svycarskeho masera, ktery mel tragickou techniku a 1500m za asi 4:20 (coz je objektivne pomaly) na asi 2:18 v maratonu. Samozrejme, prachy si s tim nevydela a nikoho to nezajima, kdyz normalne trenuje super-elitu, ale pro nas smrtelniky, je toto mnohem zajimavejsi, nez trenink prave Kenanu. Takze proto Canovovi v jeho teoriich verim. :-)

avatar

Celkem 246 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:31 (2005)
půlmaraton: 1:20:40 (2005)
maraton: 3:08:16 (1998)

Zdendis muž 21.04.2006 21:02:25

[quote=Pavel]Ki­lometráž by taky dobře prodloužil dlouhý (25–30 km) běh třebas v sobotu…[/quote] To je mi jasné, ale chci aby to mělo nějaký efekt, aby to nebylo, že si jen zapíši do deníku +25 km. Zaměřuji se hlavně na tratě 5 – 15 km, občas něco kratšího a i nějaký 1/2 maraton.

avatar

Šumperk

Avoš 22.04.2006 21:13:39

[quote=tuta][qu­ote=Mato][quo­te=tuta] Jenze taky napis, jak dlouho ti trvalo, nez ses na takovou uroven dostal – ted i mne pripadne stovka tydne jako odpocinek, kdyz se ladi na zavod; ale trenovat (ne jen klusat, ale trenovat) 180, to je momentalne mimo muj dosah. Stovku tydne normalni bezec do sedmi hodin hrubeho casu opravdu nenarve. A s tim talentem si opravdu nejsem jisty, zrovna ve vytrvalostnim behu se to da dohnat drinou (treba kdyz ti v plavani chybi cit pro vodu, tak jsi v haji), ja verim Canovove teorii, ze maraton za 2:30 (+pulmaraton asi za 1:13 a petka pod 16) je v silach v zasade KAZDEHO dosahnout (samozrejme se pocita s idealnim treninkem, coz v nasich koncinach neplati). No, a pokud ma clovek spetku talentu a stesti, tak muze dosahnout mnohem vys.[/quote] Vidim, ze som rozviril trosku kontroverzie, tak upresnim: vediem si dennik od septembra 1994 a pravidelne behat som zacal asi tiez v tom obdobi. Ako sa tak pozeram, prvykrat som pokoril 100k/tyzden v decembri toho isteho roku… takze mi to trvalo cca 4 mesiace dostat sa z nuly na 100km bez vaznejsich obtiazi. Prve 3 roky som nepoznal zranenie a ochorel som (mimo rymu) 1×. Az ked som pravidelne behal nad 120km/tyzden, tak prisli po chybach v zaradeni a mnozstva intebzity aj zranenia (najdlhsie trvalo asi 2 a pol mesiaca). Zasadne dodrzujem, ze aspon 2× tyzdenne mam intenzivny trening, zvacsa vsak 3–4×. Toho trenera, kt. citujes, vola sa Renato Canova? Ak ano, tak nema predstavu, lebo trenuje a vzdy trenoval iba superelitnych bezcov (Shaheen, Choge, Inzikurova, atd.). Ked sa pozrie na ich casy, tak samozrejme ze mu 2:30 na maraton ci 16min na 5ku pripadaju pomale… nie vsak pre normalneho smrtelnika. Dosiahnut urovne superelitnych bezcov Ti nepomoze sebevacsia drina, ak nemas talent. Naprosta vacsina zdravych a sportujucich ludi ma problem zabehnut 100m sprint v tempe preteku na 3–5km africkych bezcov (cca 15s/100m), takze skratka NIKDY nedaju dohromady 30, resp. 50 takychto sprintov, aby im mohli konkurovat. Ani spetka talentu im nepomoze- to ich dostane tak na 15min/5km, co je medzi nami o 3s pomalsie na kazdu 100ku a v cieli tento relativne talentovany a tvrdo trenujuci bezec bude o 2 kola pozadu.[/quote] Je to Canova, a jasne trenuje Shaheene a podobne, ale kdyz se ho ptali na nejvetsi uspech, tak dal k dobru, jak dokazal dostat jednoho svycarskeho masera, ktery mel tragickou techniku a 1500m za asi 4:20 (coz je objektivne pomaly) na asi 2:18 v maratonu. Samozrejme, prachy si s tim nevydela a nikoho to nezajima, kdyz normalne trenuje super-elitu, ale pro nas smrtelniky, je toto mnohem zajimavejsi, nez trenink prave Kenanu. Takze proto Canovovi v jeho teoriich verim. :-)[/quote] Ono ale asi taky zalezi, v kolika zacinas :-)

Motto: Vzhůru na olympijádu !!!
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 26.04.2006 08:32:32

[quote=Zdendis]Já běhám týdně 6×, přičemž naběhám asi 60 – 70 km. Chtěl bych ten objem ale zvednout asi na 100 km týdně. Ale nevím kde bych měl přidat. Většinou mám v pondělí volno, úterý kratší úseky 6–10× 200 – 500 m, středa klus 10 – 12 km, čtvrtek delší úseky 4 – 6× 800 – 1500 m, pátek klus 10 – 12 km a o víkendu jeden den závod nebo TEMPO a druhý den klus 10 – 12 km. Zajímalo by mě v čem bych měl nejvíce přidat na tom objemu. V tréninku úseků bych mohl přidat třeba 2 – 4 opakování, ale více by mi připadalo už neefektivní, ale záleží na co je ten trénink zaměřen (v jakém tempu jsou úseky běhány a jak je dlouhý odpočinek). Určitě by to chtělo přidat další tréninkovou fázi, ale kam a co by to mělo být (klus, úseky jaké, rychlejší běh….). Mato nemohl by jsi prosím napsat pro inspiraci jeden Tvůj tréninkový týden?[/quote] Osobne nie som prilis zastancom kopirovania niekoho treningov, lebo kazdy je individualita, ale len kvoli prikladu Ti mozem uviest svoj treningovy tyzden spred 5-tich tyzdnov, ktory viedol k minulo-nedelnemu maratonu za 2:34:19… Po: Rano 9,5km (4:15/km); Poobede rozkl. 3,5km 10km tempo ANP (35:15, 3:31/km) vykl. 3,5km Ut: Rano 8km (4:25/km); Poobede: 19km v kopcoch a v lese (4:30/km) Str: Rano 9km (4:10/km); Poobede: 4km rozkl + rovinky 5×2300m na ceste, 90s pauza (chodza a klus) (priemer 3:15/km) 3km vyklus Stvr: 18km v lese v kopcoch, bez casu, pocitovo volne, cca 4:30–40/km Piatok: Rano 8km (4min/km); Poobede 19km a v tom 9km fartlek za 31:40 s 20× zrychlenim od 90m-600m so sviznym medziklusom (pod 4min/km) Sobota: Rano PRETEK 11,8km (38:14), 2.miesto, velmi bolave stehna; rozkl. vyklus spolu 9km plus 8×rovinky; Poobede 8km vyklus (4:45/km) Nedela: 36km dlhy beh (2:36, 4:20/km) poslednych 10km za 38min Celkovo 193km, moj najvyssi objem v tomto cykle. Obvykle je to o 15–20km menej s tym, ze vynecham zavody plus jednu fazu a piatocny trening presuniem na sobotu a je samozrejme tazsi, ako len fartlek. V tvojom treningu by som ti odporucil viac pestrosti, najma co sa tyka dlzky behov- striedaj 12km s 18–20km. Ak je Tvoje zameranie na 5–15km, tak dlhy beh je NEVYHNUTNOSTOU a mal by byt aspon 25km dlhy a neboj sa obcas ho pretiahnut k 30km. Aerobny trening vytrvalcov by mal byt velmi podobny, odlisnosti su iba v specialnych treningoch. Najlahsou cestou k zvyseniu objemu je predlzit dlhy beh a pridat dve az tri ranne fazy volneho behu, bez dorazu na tempo, ale stale v respektovatelnej namahe (musi to byt stale beh, nie potkynanie sa, pokial si aspon v akej takej forme). Nepridavaj na zaciatku v dnoch, ked mas hlavny ucel regeneraciu, pridaj si na rozkluse a vykluse pred a po usekoch (namiesto 2+2km chod 4+5km, ak vladzes) a dlasi den si na 10–12km oddychnes. V nedelu chod ten dlhy beh, v pondelok mas aj tak oddych.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 26.04.2006 08:41:56

[quote=tuta][qu­ote=Mato][quo­te=tuta] Jenze taky napis, jak dlouho ti trvalo, nez ses na takovou uroven dostal – ted i mne pripadne stovka tydne jako odpocinek, kdyz se ladi na zavod; ale trenovat (ne jen klusat, ale trenovat) 180, to je momentalne mimo muj dosah. Stovku tydne normalni bezec do sedmi hodin hrubeho casu opravdu nenarve. A s tim talentem si opravdu nejsem jisty, zrovna ve vytrvalostnim behu se to da dohnat drinou (treba kdyz ti v plavani chybi cit pro vodu, tak jsi v haji), ja verim Canovove teorii, ze maraton za 2:30 (+pulmaraton asi za 1:13 a petka pod 16) je v silach v zasade KAZDEHO dosahnout (samozrejme se pocita s idealnim treninkem, coz v nasich koncinach neplati). No, a pokud ma clovek spetku talentu a stesti, tak muze dosahnout mnohem vys.[/quote] Vidim, ze som rozviril trosku kontroverzie, tak upresnim: vediem si dennik od septembra 1994 a pravidelne behat som zacal asi tiez v tom obdobi. Ako sa tak pozeram, prvykrat som pokoril 100k/tyzden v decembri toho isteho roku… takze mi to trvalo cca 4 mesiace dostat sa z nuly na 100km bez vaznejsich obtiazi. Prve 3 roky som nepoznal zranenie a ochorel som (mimo rymu) 1×. Az ked som pravidelne behal nad 120km/tyzden, tak prisli po chybach v zaradeni a mnozstva intebzity aj zranenia (najdlhsie trvalo asi 2 a pol mesiaca). Zasadne dodrzujem, ze aspon 2× tyzdenne mam intenzivny trening, zvacsa vsak 3–4×. Toho trenera, kt. citujes, vola sa Renato Canova? Ak ano, tak nema predstavu, lebo trenuje a vzdy trenoval iba superelitnych bezcov (Shaheen, Choge, Inzikurova, atd.). Ked sa pozrie na ich casy, tak samozrejme ze mu 2:30 na maraton ci 16min na 5ku pripadaju pomale… nie vsak pre normalneho smrtelnika. Dosiahnut urovne superelitnych bezcov Ti nepomoze sebevacsia drina, ak nemas talent. Naprosta vacsina zdravych a sportujucich ludi ma problem zabehnut 100m sprint v tempe preteku na 3–5km africkych bezcov (cca 15s/100m), takze skratka NIKDY nedaju dohromady 30, resp. 50 takychto sprintov, aby im mohli konkurovat. Ani spetka talentu im nepomoze- to ich dostane tak na 15min/5km, co je medzi nami o 3s pomalsie na kazdu 100ku a v cieli tento relativne talentovany a tvrdo trenujuci bezec bude o 2 kola pozadu.[/quote] Je to Canova, a jasne trenuje Shaheene a podobne, ale kdyz se ho ptali na nejvetsi uspech, tak dal k dobru, jak dokazal dostat jednoho svycarskeho masera, ktery mel tragickou techniku a 1500m za asi 4:20 (coz je objektivne pomaly) na asi 2:18 v maratonu. Samozrejme, prachy si s tim nevydela a nikoho to nezajima, kdyz normalne trenuje super-elitu, ale pro nas smrtelniky, je toto mnohem zajimavejsi, nez trenink prave Kenanu. Takze proto Canovovi v jeho teoriich verim. :-)[/quote] Pozor, nezamienaj si kauzalitu so statistikov, co Canova rad robi. Tu story o Svajciarskom maserovi samozrejme poznam, ale taktiez viem iste zakulisne informacie, kt. Canova rad zamlci- a to, ze tu udajne pomalu 1500ku bezal ako dorastenec a ked bol vo forme na 2:18 na maratone, tak bezal v treningu 6×1500 rychlejsie, nez tento osobak… naviac je to iba jeden pripad a na kazdy takyto fenomen su desiatky inych, statisticky evidovatelnych pripadov, kde treba velky talent pre velky vykon. Nic z thto vsak neznizuje odbornost R.Canovu, je to skvely trener, ale tiez len clovek.

avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 01.05.2006 20:06:38

Mato: Aha, tak pokud tak dres a pak zabehnes „jen“ 2:34, tak pak to trochu chapu. Jinak o nezbytnosti dlouheho behu pro trate 5–10km si nejsem jisty (kdyz se podivam do sveho treplanu za posledni dva mesice, tak tam mam nejvic hodinu a trictvrte a to jen jednou (a to jeste z trenera prave ty dlouhe behy loudime)) – a teda rozhodne nemam pocit, ze to, co by me limitovalo ve vykonech, je nedostatecna obecna vytrvalost.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 02.05.2006 08:42:33

[quote=tuta]Mato: Aha, tak pokud tak dres a pak zabehnes „jen“ 2:34, tak pak to trochu chapu. Jinak o nezbytnosti dlouheho behu pro trate 5–10km si nejsem jisty (kdyz se podivam do sveho treplanu za posledni dva mesice, tak tam mam nejvic hodinu a trictvrte a to jen jednou (a to jeste z trenera prave ty dlouhe behy loudime)) – a teda rozhodne nemam pocit, ze to, co by me limitovalo ve vykonech, je nedostatecna obecna vytrvalost.[/quote] Zalezi aj od toho, v akom si veku. Predpokladam, ze si este dost mlady (kedze musis mat trenera) a v tom pripade este nemusis pocitovat nedostatky nikde, lebo sa prirodzene zlepsujes. Niekedy v buducnosti sa vsak tento progres spomali, ci zastavi a budete musiet s trenerom hladat dalsie prostriedky, ako sa zlepsit. Rychlost behu a mnozstvo kvality sa neda do nekonecna zvysovat bez poriadneho vytrvalostneho zakladu. Inak ked sme uz pri tom dlhsom behu- pises, ze tam mas max. 1:45 hod. trvajuce zatazenie… vratim Ti stuchanec a podotknem, ze to je spusta casu na pokrytie 25km vzdialenosti- teda aspon pre mna- obycajne mi asi tolko casu zaberie volny 25km vybeh… Este dalsia poznamka na zamyslenie: v poslednych 10–15 rokoch sa bezecka spicka v CR a v SR drasticky zuzila a to prave vdaka tomu, ze nastal odklon od osvedcenej metody vysokych objemov a strednej intenzity (v spravny cas zaradenej). Mnoho dnesnych trenerov sa pozrie na treningy Kenanov a povedia si, ze ziadne dlhe, suvisle behy nie je treba- ze rychlost treba trenovat. Ano, aj nie. Zabudaju totiz, ze ten Kenan od svojich 6 rokov piloval vytrvalost a ked zacne s organizovanym treningom v 17–18. rokoch, tak ma obecnu vytrvalost uz maximalne rozvinutu a staci mu pracovat na tempovej a specialnej vytrvalosti. To vsak nie je pripad skoro ziadneho Europana…

avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 02.05.2006 13:05:38

Mato: No, tak mlady uz nejsem (28), ale mas pravdu v tom, ze nebeham dlouho, a tak jsem jeste plny elanu a samozrejme ocekavam, ze si kazdy rok zlepsim osobaky na vsechny dulezite trate. 1:45 hod, dobre je to asi petadvacitka (ja si treninkovy denik pisu v casech a pripadne tepech), ale je to jen jednou ve dvou mesicich, takze vyjimka (a ted v kvetnu 100% zadny dlouhy beh nebude) – pak jsem tam sice mel par 1:30 behu, ale to uz neni obycejny beh, ale bud fartlek s dlouhymi useky nebo kratkymi useky nebo neco s useky do kopce. Samozrejme, uvedomuji si, ze budu muset behat vic, ale vsechno ma cas, OV je jen jeden aspekt vykonu. Kdybych se trenoval sam, tak bych se asi snazil dostat (inspirovan letsrun) k tomu behat, co nejvic (dlouhy beh, rozumne stupnovany, nebo jenom volny patri k mym nejoblibenejsim treninkum), ale ted verim trenerovi, ze vi, co dela, a tak misto toho chodim plno abeced a posiloven. Jasne, mozna je chyba v tom, co trenery na tech skolach nauci, ja jsem FTvS neprosel, zrovna ten muj ma sice perfektni teoreticke znalosti, ale zkusenost jaksi postrada, ale trenovat se bez trenera rozhodne neni idealni (pokud uz clovek neni extremne zkuseny). Uznavam, ze pred lety atleti trenovali mnohem vic, kdyz se tak podivam treba na to, co chodil Kocourek, tak to je sila – pres 200km tydne, 5× tydne na draze – ale ruku na srdce, kdo by do tohoto sel?

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 02.05.2006 15:26:06

Tuta: ano, 200km tyzdenne a viac je celkom bezna vec pre bezcov Europskej az svetovej vykonnosti. To ze bol 5× tyzdenne na drahe este az tak vela nevypoveda- mnohi skveli bezci na nu nepachnu, ako je rok dlhy a pritom maju brutalnu intenzitu. Vypoveda to vsak dost o tom, ze uz za amaterskych cias boli ochotni driet, co mnohi teraz nie su a maju nepomerne lepsie podmienky. Ak behas relativne kratko, tak potom samozrejme objemy su az druhorade- ale aj na tie dojde, mozno uz dost skoro.

avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 02.05.2006 20:55:25

Mato: Tak mne je jasny, ze Kenani pres tech 200km behaji (kdyz muzou mit trihodinove rege-behy a trojfaz) – nemluve o Japoncich, tam by 200 tydne bylo smesne malo. Ale i toto chce talent – na tu dvoustovku (pravidelnou) se proste normalni clovek nema sanci dostat treba po roce treninku. (Zkusil jsem si to, jit jen na 160, po pul roce treninku, a musel jsem kilometraz zase snizit, protoze mi fakt nepripadlo normalni mit porad zatuhly nohy a rozbihat se pul hodiny. A o tom, ze bych tam dal neco rychlejsiho, jsem si mohl nechat zdar.) A s tou drahou si bohuzel myslim, ze pro vetsinu, ktera nema takovy cit pro tempo, to je nutnost – kde jinde si muzes kazdych 100 metru kontrolovat jak bezis, mas absolutni rovinku a jeste te muze pohodlne nekdo sledovat a drbat treba za techniku – ale zase dat jeden den treba 4×5km, dalsi 10×1500m a dalsi treba neco dlouheho na draze, to chce Zatopkovskou psychickou odolnost.

avatar

Praha - Klánovice

Celkem 24666,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:21 (2007)
půlmaraton: 1:26:18 (2007)
maraton: 3:02:54 (2010)

Ondra1 muž 03.05.2006 19:59:37

[quote=tuta][qu­ote=Mato][quo­te=tuta] Jenze taky napis, jak dlouho ti trvalo, nez ses na takovou uroven dostal – ted i mne pripadne stovka tydne jako odpocinek, kdyz se ladi na zavod; ale trenovat (ne jen klusat, ale trenovat) 180, to je momentalne mimo muj dosah. Stovku tydne normalni bezec do sedmi hodin hrubeho casu opravdu nenarve. A s tim talentem si opravdu nejsem jisty, zrovna ve vytrvalostnim behu se to da dohnat drinou (treba kdyz ti v plavani chybi cit pro vodu, tak jsi v haji), ja verim Canovove teorii, ze maraton za 2:30 (+pulmaraton asi za 1:13 a petka pod 16) je v silach v zasade KAZDEHO dosahnout (samozrejme se pocita s idealnim treninkem, coz v nasich koncinach neplati). No, a pokud ma clovek spetku talentu a stesti, tak muze dosahnout mnohem vys.[/quote] Vidim, ze som rozviril trosku kontroverzie, tak upresnim: vediem si dennik od septembra 1994 a pravidelne behat som zacal asi tiez v tom obdobi. Ako sa tak pozeram, prvykrat som pokoril 100k/tyzden v decembri toho isteho roku… takze mi to trvalo cca 4 mesiace dostat sa z nuly na 100km bez vaznejsich obtiazi. Prve 3 roky som nepoznal zranenie a ochorel som (mimo rymu) 1×. Az ked som pravidelne behal nad 120km/tyzden, tak prisli po chybach v zaradeni a mnozstva intebzity aj zranenia (najdlhsie trvalo asi 2 a pol mesiaca). Zasadne dodrzujem, ze aspon 2× tyzdenne mam intenzivny trening, zvacsa vsak 3–4×. Toho trenera, kt. citujes, vola sa Renato Canova? Ak ano, tak nema predstavu, lebo trenuje a vzdy trenoval iba superelitnych bezcov (Shaheen, Choge, Inzikurova, atd.). Ked sa pozrie na ich casy, tak samozrejme ze mu 2:30 na maraton ci 16min na 5ku pripadaju pomale… nie vsak pre normalneho smrtelnika. Dosiahnut urovne superelitnych bezcov Ti nepomoze sebevacsia drina, ak nemas talent. Naprosta vacsina zdravych a sportujucich ludi ma problem zabehnut 100m sprint v tempe preteku na 3–5km africkych bezcov (cca 15s/100m), takze skratka NIKDY nedaju dohromady 30, resp. 50 takychto sprintov, aby im mohli konkurovat. Ani spetka talentu im nepomoze- to ich dostane tak na 15min/5km, co je medzi nami o 3s pomalsie na kazdu 100ku a v cieli tento relativne talentovany a tvrdo trenujuci bezec bude o 2 kola pozadu.[/quote] Je to Canova, a jasne trenuje Shaheene a podobne, ale kdyz se ho ptali na nejvetsi uspech, tak dal k dobru, jak dokazal dostat jednoho svycarskeho masera, ktery mel tragickou techniku a 1500m za asi 4:20 (coz je objektivne pomaly) na asi 2:18 v maratonu. Samozrejme, prachy si s tim nevydela a nikoho to nezajima, kdyz normalne trenuje super-elitu, ale pro nas smrtelniky, je toto mnohem zajimavejsi, nez trenink prave Kenanu. Takze proto Canovovi v jeho teoriich verim. :-)[/quote] Ahoj Mato a ostatni, myslim, ze tu nikdo nepolemizuje o tom, ze by mohl konkurovat kenanum, to by asi s casem okolo 2:30 ani dost dobre neslo, nicmene souhlasim s tim, ze kdyz se bude clovek opravdu poctive a nekolik let behani venovat (tohle si myslim, ze je spis potiz – vydrzet poctive, dlouhodobe a systematicky trenovat), toho casu dosahne temer kazdy – nemyslim si, ze je to nejaky vykon rovny „nadlidi“. Dalsi moje poznamka je ke kilometrazi. Gratuluju Ti, ale uprimne si myslim, ze vetsina lidi, kteri pred tim poradne nesportovala a pro beh nema ty nejlepsi predpoklady (tim myslim i to, ze nejsou treba idealni somatotyp, coz nemusi byt prekazka, ale kazdopadne to „rozbehani“ trva dele) neni schopna se za 4 mesice na 100 km dostat a dlouhodobe takove objemy vydrzet. Biologicka prestavba tela trva vetsinou dlouhe mesice az roky a teprve potom muze prijit zatez o ktere tu pises (i 200 km mesicne). Je to dlouhodoby proces a to by se nemelo opomijet ani zlehcovat.

Motto: Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 04.05.2006 08:07:38

Ondro, nikto ani len nenaznacoval, ze vykon okolo 2:30 na maratone je nadlidsky, prave naopak. Na druhej strane sa staci pozriet do tohtorocnych, ci minulorocnych tabuliek a nie je tam moc bezcov s casmi lepsimi ako 2:30… Ono aj na taky vykon treba okrem systematickej a dlhodobej pripravy (vyjma naozaj velmi talentovanych borcov) urcitu davku talentu… na cas 2:30 treba bezat kazdu 5ku okolo 17:40 a desiatku 35:20. Take casy mnohi nedosiahnu ani na pretekoch na 5 a 10km, nieto ich bezat 8 apol, resp. 4 a nieco v kuse za sebou. Takze nesuhlasim, ze je to cas dosiahnutelny takmer pre kazdeho- inak by v CR a SR bolo omnoho viac rychlejsich maratoncov- stale sa tu bavime o tempe 3:32–33 na km, co nie je ziadny poklus. K vykonu 2:30 na maratone je potrebny osobak aspon 32:30 na 10km a to uz je tak, tak na hranici moznosti. Ver mi, mnohi aj keby spali na drahe a nic ine nerobili iba trenovali, tak sa ani na 2 minuty k takym casom nepriblizia. Zasli sme vsak uz niekam uplne inam, ako bol nazov tejto diskusie.

avatar

Praha 9

Celkem 30689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:21 (2012)
půlmaraton: 1:14:39 (2014)
maraton: 2:40:34 (2012)

Lubos M muž 04.05.2006 14:44:25

Mato: chci se po maratonu zaměřit na 10k, zatím nejlíp za 35:05. nemáš nějaký trénink plán na zmíněných 32:30? chci se tomuhle času co nejvíc přiblížit, ale na netu jsem žádnej takovej plán nenašel.

Motto: Když někdo padá z velmi vysokého útesu,není šťasten, dokud nedopadne na zem.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 15.05.2006 10:36:10

[quote=Lubos M]Mato: chci se po maratonu zaměřit na 10k, zatím nejlíp za 35:05. nemáš nějaký trénink plán na zmíněných 32:30? chci se tomuhle času co nejvíc přiblížit, ale na netu jsem žádnej takovej plán nenašel.[/quote] Napis mi mail, potom Ti presnejsie odpoviem- nehodi sa to sem do tejto diskusie. Moja odpoved by zalezala aj od toho kolko mas rokov, ako dlho behas a aky si typ bezca…

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 16.05.2006 20:46:32

[quote=Mato]Napis mi mail, potom Ti presnejsie odpoviem- nehodi sa to sem do tejto diskusie. Moja odpoved by zalezala aj od toho kolko mas rokov, ako dlho behas a aky si typ bezca…[/quote] Mato, tvé příspěvky jsou vždy zajímavým obohacením této diskuze. Myslím, že všichni běžci opravdu tragédské výkonnosti poznají, že jsi výkonnostně mnohem dál a určitě se nebudou pokoušet tvými radami inspirovat. Domnívám se, že tu mohou být i rady pro excelentní běžce, občas sem takoví zabrousí a může to být pro ně zajímavý zdroj informací, zvaž to…

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 17.05.2006 08:13:52

[quote=vl001][qu­ote=Mato]Napis mi mail, potom Ti presnejsie odpoviem- nehodi sa to sem do tejto diskusie. Moja odpoved by zalezala aj od toho kolko mas rokov, ako dlho behas a aky si typ bezca…[/quote] Mato, tvé příspěvky jsou vždy zajímavým obohacením této diskuze. Myslím, že všichni běžci opravdu tragédské výkonnosti poznají, že jsi výkonnostně mnohem dál a určitě se nebudou pokoušet tvými radami inspirovat. Domnívám se, že tu mohou být i rady pro excelentní běžce, občas sem takoví zabrousí a může to být pro ně zajímavý zdroj informací, zvaž to…[/quote] Dakujem. Pokial Lubos M chce, moze prekopirovat e-mail, ktory som mu poslal- zalezi to na nom.

avatar

Praha 9

Celkem 30689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:21 (2012)
půlmaraton: 1:14:39 (2014)
maraton: 2:40:34 (2012)

Lubos M muž 17.05.2006 09:08:56

Záznam naší korespondence

Ano, poznam tento plan Baberada( http://www.maraton.cz/clanek.asp?id=3 ), ale je specificky zamerany na maraton.

Kedze si povedal, ze Tvojim cielom je sa zlepsit na 10km, tak treba vynechat specialny trening na maratonske tempo (MT) a miesto neho zaradit tempovy beh na urovni ANP (teda rychlejsi ako MT). Pre vacsinu bezcov je vysoky ANP absolutne nezbytny k optimalnemu vykonu na 10km. ANP (anaerobny prah) je na urovni tempa preteku na 15km- az 1/2 M. Pre rychlejsich bezcov na 1/2m tempe (ti co to vedia pod 1:10) a pre tych co behaju 15km okolo 55min-1hod, je to toto tempo. Cielom je sa postupne dostat na uroven, ked zvladnes 25–30min suvisleho behu na urovni ANP. Dalsim dobrym prostriedkom na zvysovanie ANP su opakovane dlhsie useky s kratkymi pauzami: napr. 5×2000m s 60–90s pauzou, alebo 3–4×3000m s 90s pauzou, ci 10–12×1000m s 45–50s pauzou. Ak sa vsak rozhodnes trenovat na maraton, MT je nutne trenovat. Takze by som nechal treningovy plan ako ho popisuje Baberad, avsak iba v tyzdnoch pred urcenym vrcholom. Este pred tymto planom by som sa snazil si spravit aspon 8–10 tyzdnov dobreho vytrvalostneho zakladu- t.j. behat kazdy den, relativne volne a dost a 1× v tyzdni ist lahsi tempovy beh (kusok pomalsie ako 1/2m tempo) a aspon 2× do tyzdna zaradit 6–10 roviniek po skonceni lahkeho behu- netreba ich sprintovat- staci tempo preteku na 5km- pomoze to k lahsiemu prechodu k narocnejsim treningom v nasledujucom specializovanom obdobi. Dobre specialne treningy na 10km su (staci raz za 10 dni): 4–6×1500m v tempe 10km, ci 4–5×2km v tom istom tempe, 10×1000m, 1×3km + 2×2km, 7–8×1200m, pauzy by mali byt v rozmedzi 1/3 az 1/2 trvania rychleho useku- ja preferujem aktivny odpocinok- medziklus. ANP- tempo treba aspon raz za 5–6 dni ak sa da aj kazde 3 –4 dni a kazde 2 tyzdne treba trenovat aj rychlejsie tempo ako pretekove, to jest tempo na 3–5km preteku (priklad treningu: 6×800m, 5×1000m, 8–10×600m, 10–12×500m, 15×400m, atd. – pauzy by mali byt 2/3– 1:1 k trvaniu intenzivneho useku) – netreba sa bat na poslednych usekoch trochu viac pritlacit- nie vsak uplne na doraz- na to su preteky. Moj nazor na celkovy objem prace je, ze ak pridavas postupne a s rozumom, tak toho nikdy nie je vela. Ak nie si supertalentovany bezec, tak 120–130km/tyzden je uplne minimum na dosiahnutie casov okolo 32min na 10km. Ak mas talntu pramalo, tak ani 150km/tyzden nie je vela, skor malo. Na druhu stranu, ak si naozaj unaveny, neboj sa si dat den volna, len nech to nie je kazdy treti den. V dnoch ked nie je intenzita sa nesnaz tlacit tempo behu- skor sa brzdi- ucelom je regeneracia a naberanie obecnej vytrvalosti (ktoru ma vacsina aj skusenych bezcov zalostnu). Co sa tyka mojho nazoru na Ceske bezecke knihy…hmmm su to kompilaty zahranicnej literatury a skor zamerane na joggerov. Jedina kniha v cestine, kt. ma naozaj zaujala (vyjma biografii o Zatopkovi) bola: Behy na stredni a dlouhe trate, ktoru vydala Olympie. Trosku prilis matematicka pri vypoctoch tempa, ale celkom informativna a aspon neobsahovala bludy. Vela stastia a daj vediet o svojom progrese, alebo ak budes mat dalsie otazky. Mato

Motto: Když někdo padá z velmi vysokého útesu,není šťasten, dokud nedopadne na zem.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 19.05.2006 08:54:58

[quote=Lubosh]Mato, dobre napsane. Odkud mas inspiraci? Lydiard, Pfitzinger, Daniels?[/quote] Vsetkych vymenovanych mam doma v kniznici a k tomu Peter Coe/Dave Martin (better training for distance runners), Richard Nerurkar (Marathon training), Roy Benson; Michael Sandrock (Running with legends a Running tough), Tobby Tanser (Train hard Win easy- The Kenyan way), a podla mna bibliu vsetkych bezeckych knih: Tim Noakes (The lore of running- 1000 stranova velmi podrobna kniha s mnozstvom odkazov na inych autorov a vedecke studie). Dohromady mam doma cca 3 desiatky odbornych bezeckych knih a asi 10 rocnikov Runner's World a Running times. Takze neviem Ti presne odpovedat odkial je hlavna inspiracia- snad najviac moja vlastna skusenost, ze program ma byt jednoduchy, vysoky v objemoch a primeranej intenzity…

avatar

Praha 9

Celkem 30689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:21 (2012)
půlmaraton: 1:14:39 (2014)
maraton: 2:40:34 (2012)

Lubos M muž 20.05.2006 17:54:22

[quote=Mato][qu­ote=Lubosh]Ma­to, dobre napsane. Odkud mas inspiraci? Lydiard, Pfitzinger, Daniels?[/quote] Vsetkych vymenovanych mam doma v kniznici a k tomu Peter Coe/Dave Martin (better training for distance runners), Richard Nerurkar (Marathon training), Roy Benson; Michael Sandrock (Running with legends a Running tough), Tobby Tanser (Train hard Win easy- The Kenyan way), a podla mna bibliu vsetkych bezeckych knih: Tim Noakes (The lore of running- 1000 stranova velmi podrobna kniha s mnozstvom odkazov na inych autorov a vedecke studie). Dohromady mam doma cca 3 desiatky odbornych bezeckych knih a asi 10 rocnikov Runner's World a Running times. Takze neviem Ti presne odpovedat odkial je hlavna inspiracia- snad najviac moja vlastna skusenost, ze program ma byt jednoduchy, vysoky v objemoch a primeranej intenzity…[/quote] ten trénink vlastně není žádná věda, stačí jen běhat obrovský objemy při velmi vysoké intezitě a výsledek se časem dostaví :)

Motto: Když někdo padá z velmi vysokého útesu,není šťasten, dokud nedopadne na zem.
avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 21.05.2006 09:14:33

Mato: No, kdyz tak sleduju vysledky mych letosnich „turistickych“ pochodu po tartanu, tak ono mozna na te jednoduchosti a vysokych objemech neco bude. No treba to opravdu jeste prijde, jak porad slibuje trener. Mimochodem, nevis neco o Mitinku GPS – Memorialu T. Babiaka v Blave 11.6., nikde nemuzu najit propozice, co se tam pobezi, a potrebuji najit na ten vikend nejakou petku na draze.

avatar

jozinzbazin 21.05.2006 09:50:50

5. Bratislava – Memoriál T. Babiaka, 22.ročník Usporiadateľ: Atletický oddiel TJ Slávia STU Bratislava Dátum, hodina a miesto konania: 11.6.2006 o 11­.00 hod. (tartan -štadión Mladá Garda) Bodované disciplíny: muži – 100m,200,800m­,1500m,5000m, 110m prek., výška, diaľka, trojskok, oštep, guľa ženy – 100m,200,400m­,800m,3000m,100m prek., výška, diaľka, trojskok, oštep, guľa vložené disciplíny: žiactvo 60m, 150m Prihlášky: formou súpisu štartov do 9.6. 2006 do 20.00 hod. na adresu: e-mail: František Tóth, Pionierska 33, 927 00 Šaľa e-mail: Toth@atlet.sk Ukončenie prezentácie: 10.00 hod casovy rozpis este neni zverejneny.Najdes ho na www.saz.sk Propozicie som nasiel v polozke atleticke sutaze 2006.

avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 21.05.2006 12:30:53

Diky, jsem se nejak na tom jejich webu nedokazal zorientovat; takze super, tak bud mimo soutez na divizi nebo 1.lize, nebo si vyzkousim zavod v zahranici. :)

avatar

Šumperk

Avoš 05.06.2006 18:43:47

[quote=Traged]… tak plusmínus. A taky kolik naběháte? Nemám na mysli v rámci přípravy na nějaký závod, ale jen tak, mimo sezónu…[/quote] Tak já běhám 5× týdně + ty 2 dny buď kolo, bazén nebo posilování. Naběhám asi tak 40km, to mám 1 maraton týdně :-)

Motto: Vzhůru na olympijádu !!!
avatar

Jihlava

Celkem 3476 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:09 (1996)
půlmaraton: 1:38:20 (2007)
maraton: 3:23:19 (1996)

Hejkal muž 11.07.2006 16:00:01

Já běhám většinou 4–5× týdně, dá to tak 40–45 km. Zima byla bídná, v dubnu se mi podařilo po hodně dlouhé době překonat 200 km, v květnu jsem šel lehce nad 150 a v červnu mezi 160 a 170, všechno včetně závodů v délce 8,5km až 1/2maraton – od 14.4. do 25.6. po jednom každý týden až na dvě výjimky (nemoc a dovolená). Za červenec mám zatím 70, takže se možná rýsuje další dvoustovka, tentokrát bez závodů, máme až do konce srpna pauzu :-) Mým problémem je těžká stravovací nekázeň a z toho plynoucí nadváha – 86–87kg při 185cm, přitom od pasu nahoru žádné svaly. vl001: Mít figuru jako Ty, to by se mi běhalo :-) Mato mě náhodou inspiruje, začínám zase snít o tom, že se na ty 10 let staré osobáky přece jen dostanu. Stačí shodit 10 kilo jako tehdy a držet se tréninkového plánu, který bude pro mě tak akorát, což jsem tehdy nedělal – běhal jsem prostě jak to šlo. A šlo to mnohem líp než teď ;-)

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 11.07.2006 20:13:31

[quote=Hejkal]…vl001: Mít figuru jako Ty, to by se mi běhalo :-) …[/quote] A neběhá se ti? Loni jsi byl vždy lepší. Pravda, letos to tak zatím vždy není. Ale asi zase po prázdninách přijedu a dám ti šanci :)

avatar

Jihlava

Celkem 3476 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:09 (1996)
půlmaraton: 1:38:20 (2007)
maraton: 3:23:19 (1996)

Hejkal muž 12.07.2006 15:39:23

No, moc ne, ty kila fakt vadí. Při závodě je to lepší, což trochu rozebírám na fóru o běžecké výživě. Mám dojem, že letos zatím prohrávám 2:3. Přijeď, těším se :)

avatar

Praha - Klánovice

Celkem 24666,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:21 (2007)
půlmaraton: 1:26:18 (2007)
maraton: 3:02:54 (2010)

Ondra1 muž 13.07.2006 10:35:57

[quote=Mato]Ondro, nikto ani len nenaznacoval, ze vykon okolo 2:30 na maratone je nadlidsky, prave naopak. Na druhej strane sa staci pozriet do tohtorocnych, ci minulorocnych tabuliek a nie je tam moc bezcov s casmi lepsimi ako 2:30… Ono aj na taky vykon treba okrem systematickej a dlhodobej pripravy (vyjma naozaj velmi talentovanych borcov) urcitu davku talentu… na cas 2:30 treba bezat kazdu 5ku okolo 17:40 a desiatku 35:20. Take casy mnohi nedosiahnu ani na pretekoch na 5 a 10km, nieto ich bezat 8 apol, resp. 4 a nieco v kuse za sebou. Takze nesuhlasim, ze je to cas dosiahnutelny takmer pre kazdeho- inak by v CR a SR bolo omnoho viac rychlejsich maratoncov- stale sa tu bavime o tempe 3:32–33 na km, co nie je ziadny poklus. K vykonu 2:30 na maratone je potrebny osobak aspon 32:30 na 10km a to uz je tak, tak na hranici moznosti. Ver mi, mnohi aj keby spali na drahe a nic ine nerobili iba trenovali, tak sa ani na 2 minuty k takym casom nepriblizia. Zasli sme vsak uz niekam uplne inam, ako bol nazov tejto diskusie.[/quote] Tak po dlouhe dobe pokracovani:-) Nezlob se, ale nesouhlasim s Tebou. Netvrdim, ze cas 2:30 je dosazitelny pro kazdeho joggera, ale na druhou stranu, clovek, ktery se bude treninku dlouhodobe a systematicky venovat (pro vytrvalce se udava 5–7 let, nekdo tvrdi i 10), tak myslim, ze k casu 2:30 v maratonu, respektive 32:30 na 10 km nepotrebuje krome zdravi, pile, cilevedomosti… zadne zvlastni geneticke predpoklady. Je jasny, ze nekdo je pro tenhle sport anti-talent, ktery by s tim nic nesvedl ani kdyby na draze jak rikas spal, ale kdyz beru v uvahu prumernou populaci, tak myslim, ze to vazne neni nerealne. Vazne myslis, ze kdybys vybral z bezne populace 10 jedincu, kteri by nekolik let pravidelne a systematicky trenovali (a treba i na draze spali), ze by se nedostali na 10km za 34:30? Ondra

Motto: Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný.
avatar

Praha - Klánovice

Celkem 24666,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:21 (2007)
půlmaraton: 1:26:18 (2007)
maraton: 3:02:54 (2010)

Ondra1 muž 13.07.2006 10:53:02

[quote=Lubosh][qu­ote=Ondra]Je jasny, ze nekdo je pro tenhle sport anti-talent[/quote] Myslím, že u vytrvalostního běhu nemůžeme tolik mluvit o talentu, není to tenis nebo fotbal. Je to o dřině, vůli, tréninku, zdraví. A o genetických předpokladech – některé typy lidí by maraton pod 2:30 nedaly, ani kdyby dřely deset let, si myslím.[/quote] To jo, psal jsem o „anti talentech“ ale vetsina populace by to věřím zvládla:-)

Motto: Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný.
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 158415 km
Minulý měsíc 800 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 13.07.2006 11:01:05

[quote=Ondra]Vazne myslis, ze kdybys vybral z bezne populace 10 jedincu, kteri by nekolik let pravidelne a systematicky trenovali (a treba i na draze spali), ze by se nedostali na 10km za 34:30? Ondra[/quote] Nevím, Ondro, zda by výběr pouhých 10-ti jedinců na „Trénink marathonu za 2:30“ stačilo. Spíše by jsi jich musel z té běžné populace vybrat tak 100, aby se mezi nimi ten jeden jedinec našel. A to nemluvím o tom, že zaběhnout desítku v tempu okolo 3:30 na km pokládám za snáze dosažitelné, než běžet ve stejném tempu marathon, kde docílit ideálního povrchu trati, teploty vzduchu, okolních běžců (co mě táhnou) je více než problematické.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
Nalezené položky: 178 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.