Rohálovská desítka hostila MČR Masters

Vít Malík | 01.03.2024 | přečteno: 780×

V Prusinovicích se 24. února konalo první letošní MČR Masters mimo dráhu. Snad poprvé v historii se MČR Masters v silničním běhu na 10 km běželo už v únoru. Ne všichni toto rozhodnutí kvitovali, racionální obava ze zimního počasí byla na místě. Ovšem zbytečně panovalo jarní počasí a pořadatelé připravili závod tak skvěle, že celý den to byl jeden velký festival běhu a setkání s kamarády, často po zimní přestávce.

Na start desítky se přihlásilo 550 závodníků, bohužel na start se postavilo “jen” 505 běžců. Doprovodné běhy dětí a mládeže pak nalákaly zhruba další dvě stovky běžeckých nadějí. Těm se moc hezky věnoval úřadující halový mistr České republiky v běhu na 800 metrů Daniel Kotyza. Patronkou celé akce byla Helena Fibingerová, která byla i u slavnostního medailového ceremoniálu.

Ten začal už 130 minut po startu hlavního závodu, a tak opravdu vše se pořadatelům dařilo na jedničku, včele s Ondřejem Němcem z pořádajícího Běžeckého klubu Holešov. Vše umocnila i skvělá divácká kulisa a hudební doprovod na trati. Ta nebyla zrovna rovinatá, přesto však ve všech kategoriích vítězové zaběhli fantastické časy! Určitě stojí za to se podívat na kompletní výsledky.

Konkurence byla veliká, jak se patří na mistrovský závod. Veteránů, tedy závodníků od 35 let, se na start postavilo 392 z toho 301 mužů a 91 žen. Nejpočetnější byla kategorie M45–49, kde startovalo 70 běžců. V nejstarší kategorii M85 bojovali o nejcennější medaili hned tři pánové.

Rohálovská desítka zvedla vysoko laťku pro další MČR Masters v silničním běhu na 10 km, které má příští rok hostit Havířovská desítka v polovině října.

Nejbližší MČR Masters, kde se můžeme vidět, se koná 1. června v Hranicích na dráhových závodech.