Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » gel-cukor trening-zavody

gel-cukor trening-zavody

Nalezené položky: 101 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
avatar

Praha

Celkem 26366 km
Minulý měsíc 18 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 18.05.2011 10:53:35

*>> rudo, 17. 05. 2011 21:55:30*Na PIMu jsem byl, problémy s horkem nebyly, skončil jsem na vyčerpání (viz bezeckaskola). Nicméně po dvou dnech vše v pořádku. Víc napíšu zítra.

avatar

Liberec

Celkem 3461 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:01:31 (2012)

ozogan muž 18.05.2011 11:55:21

Dnes ráno v pět hodin když mě burcoval budík jsem si vzpoměl na debatu o běhu nalačno. Místo toho abych se oblíknul na cestu do kanclu jsem na sebe hodil běhací úbor a vydal se v takto nezvyklém čase na svou trasu. Dodávám, že bez jakéhokoliv pití a jídla. Byl to bezva zážitek, u Nisy mlha, kousek dál pak pohled na vycházející sluníčko. Dal jsem 8 kilometrů, naprosto v pohodě. Žádný hlad, žádná žízeň. Nejedl a nepil jsem vlastně ani po doběhnutí domů, až skoro o hodinu později v kanclu.

Přiznám se, nějak těm teoriím tady asi moc nerozumím. Pochopil jsem snad jen to, že snaha je nastartovat co nejrychleji spalování tuků a ne cukrů. Je to tak? To by mi vyhovovalo, mám dojem že sebou při běhání tahám pár zbytečných kilo sádla, proto mě to tak zajímá.

Chtěl bych ještě vědět, co třeba tak zapojit do stravy syrovátku? Mám zajímavou zkušenost ze včerejška. Maraton v Praze jsem sotva uběhnul, pak jsem byl strašně unavený. O víkendu jsem sice trochu běhal, ale jen kousek, vůbec to nešlo, tělo odmítalo makat. Včera jsem ale pil přes den ředěnou syrovátku (skoro bez dalšího jídla), pak jsem večer dal 10 kilometrů naprosto v pohodě a s velkou radostí. Snad i proto, že asi tak dvě hodiny předtím jsem měl asi tak dvě deci (laciného) vína. Běžel jsem v pohodě, na rtech budovatelská píseň „Poslední bitva vzplála, dejme se na pochod, …“, při které osobně dosahuju nejlepších výsledků. Přiznám se, samotného mě to překvapilo s jakou lehkostí jsem tentokrát běžel. Může za to ta syrovátka, nebo snad to víno?

Příští víkend běžím ve Stromovce 12 hodin. Netuším jak dopadnu, zatím jsem jen jednou dal v běhu 100 kilometrů (za 12 hodin), mám za sebou taky letos několik 100 kilometrových pochodů. Rád bych proto nějaké znalosti zde načerpané při tom použil. Možná mě pak čeká v létě v Kladně 24 (nebo snad dokonce 48?) hodin. Proto mě to tak zajímá, co se tu píše.

Motto: Moje běhání (ZMĚNA): http://www.1600km.cz/
avatar

Rakovník

lassie žena 18.05.2011 12:38:23

>> ozogan, 18. 05. 2011 11:55:21

O té syrovátce tady už byla zmínka, určitě se to dá použít, ale je prý potřeba hledět na to, aby kupovaný prášek měl vysoké procento bílkovin, jinak je víc laktosy, po které se snáze po...... Taky zvažuji něco si vyrobit ze zde zmiňovaného maltodextrinu, proteinu, příp. syrovátky, na letní delší akce, přijde to určitě levněji než kupovat drahé přípravky. A i když by to člověk použil bez ohledu na sport. výkon, tak je v tom určitě spousta dobrých věciček i tak.

avatar

Sloviensko

rudo muž 18.05.2011 20:57:40

>> ozogan, 18. 05. 2011 11:55:21

uz to bolo viackarat spominane, pri behoch nad 2H, tela zacne potrebpvat bielkoviny, presnejsie aminokyseliny. Pokial ich nedstava uz pocas behu… ak viem ze beh bude cez 2H tak by som mal zacat jest-pit aminokyseliny-bilekoviny uz po 1H a po trocjhe v tom sustavne pokracovat…

tak zacne napadat vlastne telesne proteiny – napriklad svalove bunky. Ich rozkladom sa uvolni vela dusika, dusicnanom, a vznikne tak dusikova otrava, co je dost znacna unava, ktora sa neodstarni ani iontakom ani energiou z cukrov, ani masazou… jedine co funguje je znacny prijem aminokyselin – bielkovin a naprava trvva dlhe hodiny az dni.

Pocas maratonu si asi neprijimal ziadne bilekoviny a postupne si siel do dusikovej otravy, preto si to zvladol len tazko. Po maratone si zrejme nedaval telu dostatok kvalitnych bielkovin, pravidelne v mensich mnozstvach…

upozornujem ze napriklad spalene maso prakticky nema pre telo pouzitelne aminokyseliny a naopak obsahuje vlastny prebytok dusika

africania a mexicania automaticky prirodze maju sustavny prisun bielkovin napriklad cez fazulove jedla, pricom fazule su tak zhruba 50–50 protein a sacharid.

Mne osobne sa lepsie travi sosovica a telo si tiez pyta vajcia.

Pocas 12H zrejme nepojdes len na tekutiny, tak maj pripravenu tuhu stravu kde budu bielkoviny.

Prosim o podrobnu reportaz po pretekoch

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.05.2011 23:00:35

>> ozogan, 18. 05. 2011 11:55:21

>> rudo, 18. 05. 2011 20:57:40

>> lassie, 18. 05. 2011 12:38:23

moja prva odpoved bola neuplna. Bolo by treba vediet ake a kolko mineralov syrovatka obsahovala. Je mozne ze ta zazracna regeneracia prebehla koli proteinom, je ale mozne ze syrovatka obsahovali elektricke soli a ine minerali a regeneracia prebehla koli nim, je mozne ze obsahovala vela vapnika Ca a ine alkalizke minerali a krv sa zneutralizovala a telo sa zotavilo. Je mozne ze keby si popijal cely den vodu kde by bola nasypana morska sol a pridane niektore dalsie napriklad K, Mg, Ca … tak by si sa zregeneroval rovnako.

Mozno to bola kombinacia proteinov a elektrickych soli a alkalizacnych mineralov

bolo by treba pokus rozdelit,

Spominam ze v starych casoch ked este neboli steroidy tak dostupne, kulturisti pojedavali tvaroh pomedzi zdvihanie zeleza, mali vselijake recpety napriklad zmiesali tvaroh s cukrom a surovymi vajcami

pamatam ako jeden american vysvetloval ze jedava stale quark, co si kupoval zo svajciarskeho obchodu a podla popisu to bol nas tvaroh.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Rakovník

lassie žena 19.05.2011 07:25:10

>> rudo, 18. 05. 2011 20:57:40

Koupila jsem podobně jako Štefan soj. protein (extra protein) za 61,– 350 g, v lékárně objednán Maltodextrin 500 g za 73,–. Zítra se chci jít proběhnout a poté musím na kole Rakovník-Praha. Není to sice nic až tak předlouhého, ale s tím během a báglem na zádech to na nějaké 3,5–4 hod. vydá. V sobotu počítám pak bude celodenní kolo po Českém ráji a třeba kousek běhu. Zkusím namíchat a podám report, jestli to třeba mělo nějaký význam, popř. jaká byla spotřeba toal. papíru, abych někoho varovala před příp. použitím na závody.

avatar

Bratislava

Celkem 26027 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:21 (2014)
půlmaraton: 1:51:40 (2011)
maraton: 3:57:32 (2011)

andyxx7 muž 21.05.2011 15:15:35

report pre Ruda: :-)

problemy so zaludkom pri preteku su asi fuc. Dnes som vybehol na cross pretek 18km a snazil som sa drzat rady Ruda. Zaciatok startu o 9,30. Budicek 6,15, ranajky hneda ryza s cicerom (cizrno), o 6,30 najedeny, potom este hodina spanok. Pred startom som pil uz len cistu vodu a maltodextrin, protein. prasok som este nestihol kupit. Pocas behu len cista voda so sebou, na obcerst. som iontak odmietol, ziadny gel a ani ine chem. prostriedky som nemal. Uplne pohodovy beh bez tazkosti. V cieli som si dal jednu gelovu tabletku, co som mal este otvorenu z Prahy a do 1min tazkost v zaludku. Tak mozem ostatne balenia niekomu darovat :-)

Po behu opat len cista voda, dopil som maltodextrin, doma dojedol ryzu s cicerom, uz len vodu s morsk. solou popijam.

Zaujimavost: od 4km do 14km som bezal s jednym chlapikom, na 14km si dal gel, vtedy som ho obehol a dobehol do ciela cca. 10min po mne. Vravel, ze po gele uplne stuhol. A hlavne velmi dobry pocit z behu, ked cloveka nic neobmedzuje (zaludok)

avatar

Sloviensko

rudo muž 22.05.2011 04:32:27

>> andyxx7, 21. 05. 2011 15:15:35

dik za report, som rad ze si si mohol uzit beh bez obmedzeni.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Rakovník

lassie žena 22.05.2011 21:51:40

Ahojte z výletu, sice nemám za sebou žádný závůdek, ale třídenní výlet – ve čtvrtek pauza a večer sojový protein. V pátek po poledni krásných 7 km běhu lesem, pak cesta na Prahu (cca slabých 60 km odtud) se slušným báglem. „Uvařila“ jsem na vyzkoušení do 500 ml lahve 10 dkg maltodextrinu a do toho 1 polévková lžíce soj. proteinu, zbytek voda, malinko soli a něco skořice na dochucení a doporučení Ruda. Pro mě velmi chutné. V pátek to moc potřeba zrovna nebylo, v sobotu jsme pojezdili po Č. ráji nepříliš na kilometry, zato jsme dost stoupali, poté jsem si dala cca 5 km běh. Tak jsem zkoušela popíjet, mooc dobré, i se Svijanama s Kozlem se to snese:-). Takže žádné strachy, že by to mělo dělat nějaké problémy. Dnes jsme si dali delší výlet Máchovým krajem. Pro koupání chtivé dobrá zpráva – v Mácháči už je nádherná koupací voda, teplá. To pitíčko si na delší výlety a akce určitě budu vyrábět.

avatar

Sloviensko

rudo muž 10.08.2011 07:22:56

ozivym temu myslim ze som spominal specificky sposob carb loading podla western australian UNI

ktory pouzila aj Bernadette

den pred zavodom sa zabehne 2a1/2 mintuty v tempe zavodu na 1500m a potom sa zabehne jeden sprint na 30 sekund naplno

toto je casovane 24H pred startom zavodu a potom sa cely den pojedaju sacharidy.

nasiel som teraz podrobne info na originalmy zdroj :

The author of the referenced article, Matt Fitzgerald, covers the Western Australian carbo loading technique in his 2006 book: Performance Nutrition for Runners.

One thing that might not be clear (based on some of the preceding comments) is that the study suggests „a short duration, high intensity workout consisting of 2.5 minutes at 130 percent of VO2 max (about 1 mile race pace) followed by a 30 second sprint“. These ‚day before‘ efforts are very short.

In his 2007 book: Brain Training for Runners, Fitzgerald argues that it is the brain (or central nervous system) which limits the effort by muscles in the later stages of long races as a protection mechanism. He suggests that consuming carbohydrates during endurance events can have the effect of ‚reassuring‘ the brain that fuel is still available and therefore delay the effects of fatigue. I have not summarised this approach very well; the book is well written and makes a lot of sense.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 10.08.2011 07:24:43

este doplnenie Martin spominany v teme 48H pouziva tuto metodu toiez s modifikaciou ze tych 150 sekund a 30 sekund bezi do kopca

aby usetril nohy den pred zavodom od sprintov na rovine a neriskoval zranenie atd

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 101 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.