Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Běh ráno nalačno a následný jídelníček:)

Běh ráno nalačno a následný jídelníček:)

Nalezené položky: 124 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další Poslední
avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 10.06.2011 10:41:04

„Impaired physical performance is a common but not obligate result of a low carbohydrate diet. Lessons from traditional Inuit culture indicate that time for adaptation, optimized sodium and potassium nutriture, and constraint of protein to 15–25 % of daily energy expenditure allow unimpaired endurance performance despite nutritional ketosis.“

http://www.nutritionandmetabolism.com/content/1/1/2

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

Sloviensko

rudo muž 10.06.2011 10:43:31

>> slcka7, 10. 06. 2011 08:55:27

to co si napisal zhrnuje vseobecne odsuhlasenu stravovaciu teoriu, veri tomu vyse 90% ludi a vsade sa to vyucuje a odporuca.

zhodou okolnosti vyse 90% populacie je chorej a ma nadvahu a ma velmi akcelerovane starnutie.

Takze minimalne by bolo rozumne nad vseobecne prijatou ideologiou stravovania aspon zamysliet, prestudovat si dokladne vsetky ine a hlavne vsetky protichodne varianty a najlepsie je tiez si ich odskusat, napisanemu neverit.

az potom mas sancu vediet pre seba ci naozaj to vseobecne odsuhlasne je to najlepsie a ci je to nbajlepsie vzdy a za kazdych okolnosti.

Kedze to vseobecne odsuhlasnene pozna kazdy zo skoly moze si to precitat od kazdeho lekara a dioetologa, tak my sa hlavne medzi sebou snzime vymienat info a skusenosti o tych menej znamich alebo neodsuhlasenych variantoch… aspon dovtedy kym existuje necenzurovanu internet.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 10.06.2011 10:57:32

>> ewerex, 10. 06. 2011 08:05:16

Pokud ze stravy odstranis sacharidy, tak po dvou, trech dnech se dostanes do ketozy. A mimoto te bude bolet hlava, budes nervozni, unavena, nekteri lide byvaji i agresivni a z pusy ti bude tahnout, jako kdyby sis ji prave vykloktala acetonem. Po onech dvou trech dnech zacne telo vyuzivat tuky jako primarni zdroj energie.

je to iste ako pri hladovke alebo pri inych formach detoxikacnych programov. Prave povlak jazyka a smrad z tela je to co je signal ze jedy z tela odchadzaju takze o to sa snazime. Dlhodobe hladovky sa casto robia az dovtedy kym povlak jazyka nezmizne a telo prestane smrdiet.

Kto neznasa tieto bocne efekty detoxikacie zacne rychlo jest len aby zastavil detox a udrzal jedy vnutri tela, v bunkach.

Je to podobna situacia, ako ked mi niektori fajciari povedali ze ked skusali niekolkrat prestat fajcit tak po 2 ci viacerych dnoch zacali vykasliavat ciernu smradlavu kolomaz tak radsej rychlo zacali fajcit znovu len aby to vylucovanie prestalo (radsej to drzia vnutri).

Co sa tyka bezproteinovej diety – to je celkom lahke a dost zname. V podstate najjjednoduchsie si je nast na nete liunk na :

801010 diet alebo 811 diet, alebo frutarians alebo hladat Dr Dough Graham, velmi jednoduc ho su to vegani co jedia len ovocie a nejake zelene listy, ich 80 znamen minimum 80% kalorii je z cukrov – ovocna fruktoza a menej ako 10% z tukov a menej ako 10% z bielkovin, pricom tieto tuky a bielkovina maju v starbe len preto ze sa to vyskytuje v ovci kedze kazde ovocie ma aj nejake tuky a nejake aminokyseliny.

Poznam osobne ludi co to tahuju uz 5–10 rokov v takomto style jedna skupina ma napriklad websita pod nazvom :

30bananasaday, dufam ze som dal dobry pravopis a clenovoia tohto virtualneho spolku zjedia minimalne 30 bananov kazdy den kazdy

co je zaujimava situacia pretoze kedzyis ich dostavali takmer zadarmo od farmarov, teraz po vichricach a zatopach stoja banany 13 dolarov za kilo a su mizernej kvality, takze ich strava stoji 600 dolarov za tyzden ale mienia to vydrzat

To ze som to uviedol neznamena ze to propagujem alebo odporucam ale myslim ze by sme mali o vsetkom vediet, aby sme nepodlahli len 1 univerzalnej propagande

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha 10 - Strašnice

Celkem 2251 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:14:43 (2011)
maraton: 5:30:52 (2010)

šlčka7 žena 10.06.2011 11:33:39

>> rudo, 10. 06. 2011 10:43:31

Kdybych to neměla odzkoušené, tak to nepíšu. Nicméně je to spíš na diplomovou práci než na příspěvek do fóra… Každopádně, když jsem se podle toho důsledně řídila, tak jsem nejen hubla, ale zároveň byla mnohem méně unavená a výkonnost šla nahoru.

Motto: NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY
avatar

Praha 10 - Strašnice

Celkem 2251 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:14:43 (2011)
maraton: 5:30:52 (2010)

šlčka7 žena 10.06.2011 11:36:00

>> EdCable, 10. 06. 2011 10:39:18

Vyslovila jsem souhlas s ewerexem a to se vztahovalo každopádně i na to „abyste mne nechytali za slovo…“ :-)

Motto: NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY
avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 10.06.2011 11:36:06

>> slcka7, 10. 06. 2011 11:33:39

Nicmene ze to funguje tobe nebo treba i vetsine lidi vcetne me, jeste neznamena, ze to funguje vsem nebo ze je to jedina cesta.

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

Praha 10 - Strašnice

Celkem 2251 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:14:43 (2011)
maraton: 5:30:52 (2010)

šlčka7 žena 10.06.2011 11:40:11

>> EdCable, 10. 06. 2011 11:36:06

Jó, nic není dokonalé :-D

Motto: NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY
avatar

Praha 10 - Strašnice

Celkem 2251 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:14:43 (2011)
maraton: 5:30:52 (2010)

šlčka7 žena 10.06.2011 11:44:52

>> EdCable, 10. 06. 2011 10:39:18

Pohybuji se mezi hokejisty a občas také mezi běžci na delší tratě a globálně vzato mají ti hokejisté více svalové hmoty i více tuku než ti běžci :-)

Motto: NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 10.06.2011 11:50:43

>> rudo, 10. 06. 2011 10:57:32

30bananu za den! to uplne odpovida tomu co pises o nedostatku mineralu a zrejme i jinych veci, proto museji tolik sezrat aby doplnili vsechno co je potreba. A pritom do sebe dostanou cukry v celkove hodnote pres 7000kcal!

avatar

Praha - New York

10 km: 0:36:30
půlmaraton: 1:28:55

Komsomolec muž 10.06.2011 12:05:51

>> slcka7, 10. 06. 2011 08:55:27

U národů a kultur, které mají siestu, vstávají pozdě a chodí dlouho spát je vydatná snídaně opravdu základ, mnohdy podstatné jídlo dne. I ve veganské stravě oscilují názory, že jíst by se mělo

  • tehdy, kdy člověk cítí hlad
  • jednou denně, alespoň 70% tzv. živé stravy (ovoce, zelenina) + celodenní příjem ořechů různých druhů atd.
  • 2× denně: vydatná snídaně a brzká večeře

Jak to mají dělat lidé, kteří vstávají ve 4h ráno, pracují 7× v týdnu v těžkých provozech 12–15h denně a ještě k tomu sportují, netuším. Jíst 5× denně sofistikovaně odměřené porce jídla mně připadá nereálné už z toho důvodu, že nemalá část populace na takové stravování prostě nemá dostatek financí. Už jsem sem kdysi dával citaci jednoho amerického trenéra vytrvalců: jezte, jako byste byli chudí ;-) A s cukry a tuky je to daleko složitější, než píšeš. Jeden můj kolega je vyloženě „sacharidový typ“ – může sníst cokoliv sladkého a netloustne. Jeho potřeba sladkých jídel je ale skoro absolutní. Druhý kolega (a já jsem mu v tom docela podobný) je zase „anti-sacharidový“ typ, který jak přírodní tak umělou sacharozu nepreferuje. Jede tzv. „na tuky“, a jeho výkony ve sportu jsou fenomenální. Cukr jako spouštěč metabolických procesů téměř nepotřebuje, resp. jen v minimálním množství.

Korunu všemu nasazují ti z mých venkovských přátel, kteří jedí naprosto nepravidelně a valnou většinu jejich stravy tvoří domácí masové zabijačkové speciality, půlka chleba z konzumu a pivo; přičemž jejich výkonům v běhu a v cyklistice bych si přál i jen přiblížit ;-) Je zajímavé, jak svébytná forma záhumenkářství a domácího chovu existuje např. v Brooklynu nebo v Harlemu. Radost pohledět :-D

Motto: "Zadarmo jste dostali, zadarmo dejte." Skutečnosti, které máme rádi a milujeme, se nedají měřit časem, natož stopkami.
avatar

Sloviensko

rudo muž 10.06.2011 22:47:17

>> Komsomolec, 10. 06. 2011 12:05:51

je zaujimave ako rozdielne su stravovacie styly z hladiska poctu a casovania jediel.

napriklad system kde sa neje nic rano a prve jedlo je az po 12 naobed

opacny system je taky kde sa nic neje poobede a vecer, posledne jedlo – obed musi skoncit pred 14:00.

Oba systemy maju vynikajuce vysledky, spolocne maju to ze su to len 2 jedla denne

napriklad Dalajlama je v druhej skupine, konci obedom o 13:00, hoci tieto skupiny su veganske, samotny Dalajlama je vegan, ktory ma od lekara papier ze musi jest maso a tak je maso na lekarsky predpis denne, ked je pozvany na obed – co je jeho normalny zivotny styl, zije na pozvanie tak mu musia servirovat vegansky obed v style peceny bazant…

zaujimave je porovnanie cloveka so zvieratmi, zvierata veganske jedia casto cely den – pasu su na trave, zvierata masozrave jedia 1 x za den – napriklad pes domaci, alebo dokonca 1× za 3 dni ako loviace mackovite selmy.

ludia ked su vegani v pohode idu na 1–2 jedla denne, ale u ludi masozravcov nevidim ze by sli na system 1 jedlo za 3 dni.

Rozne nabozenstva nariadovali rozne hladovacie ocisty, zvycajne pri zmenach rocneho obdobia a tiez pravidelne 1× do tyzdna. V EU sa maloco z toho praktizuje na nabozenskom zaklade ale praktizuje sa v jogovych spolkoch.

Na zaklade myslienky ze zaludok a creva su nakoniec tiez aj svaly a plnia aj ine funkcie, je logicke ze by mali mat oddych na zotavenie, na odpocinok.

akceptovany bezecky system pre elitne bezecke vysledky je taky ze sa beha 2 x denne a 1× v tyzdni je den volna.

Teda nohy nezatazime viac ako 2 x denne a dame im kompletny den volna, zaludku a crevam a pankreasu atd to nedoprajeme, chceme od nich 7× v tyzdni, 5× denne 365 x do roka neustale len vykony bez naroku na odpocinok a bez naroku na dovolenku.

aj elitny africania bezci co maju oddych 1× do tyzdna maju po sezone zhruba 6 tyzdnov nebehania,

co takto dopriat to aj zaludku a celej traviacke ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 12.06.2011 14:41:21

>> rudo, 10. 06. 2011 22:47:17

Trosku ucelovo pospletane priklady dokopy, nemyslis?

„ale u ludi masozravcov nevidim ze by sli na system 1 jedlo za 3 dni.“

No oni ty ludia ale tiez nespia 20hodin denne a nezjedia naraz 10kg masa…

" Na zaklade myslienky ze zaludok a creva su nakoniec tiez aj svaly a plnia aj ine funkcie, je logicke ze by mali mat oddych na zotavenie, na odpocinok. "

A co dychacie svaly a srdce, kedy tym dopriat aspon den volna?

avatar

Sloviensko

rudo muž 12.06.2011 23:26:37

>> SlavoK, 12. 06. 2011 14:41:21

dychacie svaly maju volno na rentgene – nadychnut a nedychat ;-)

cele odvietvie jogy sa venuje napriklad dychaniu, ako posilnit a ako zrelaxovat

srdce doplna energiu a relaxuje v svetle skutocnej lasky

ale aby sme si to nesplietli s temou, nemam na mysli zrovna tu variantu zenskej lasky :

cesta k muzovmu srdcu ide cez muzov zaludok, varechu a hrnce, lebo to by zase zatazovalo – teda presnesjie pretazovalo travicku.

myslim cistu lasku bez hrncov a pekacov.

edit : malo byt pretazovalo traviacku, ale ten preklep sa mi tiez paci
;-)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 13.06.2011 08:37:33

>> rudo, 12. 06. 2011 23:26:37

Tak teraz je mi hned jasnejsie ako tvoje komentare chapat. ;)

avatar

Celkem 235 km
Minulý měsíc 0 km

Zanka žena 13.06.2011 23:51:05

už mi to nedá, abych se nezapojila:-)

„zvierata veganske jedia casto cely den – pasu su na trave (…) ludia ked su vegani v pohode idu na 1–2 jedla denne >> rudo, 10. 06. 2011 22:47:17

ano, ale to proto, že z trávy musí býložravci živiny složitě získávat – tomu jsou přizpůsobeni různě – přežvykujou, mají dlouhé slepé střevo… asi neznám žádného vegana, takže nevím, ale řekni mi, který z nich se živí trávou – tj. celuózou? Většinou jí plody a nebo zásobní orgány rostlin a ty obsahují především mnohem lépe stravitelný škrob, proto nemusí jíst soustavně jako ti býložravci… jak je to s těmi masožravci už napsal SlavoK ve všem jiném souhlasím s tím, že zvířata jsou jako lidi, resp. lidé jsou druh zvířat, jen zrovna tou potravní strategií (tím, jak často jí) se dost liší…

„Teda nohy nezatazime viac ako 2 x denne a dame im kompletny den volna, zaludku a crevam a pankreasu atd to nedoprajeme, chceme od nich 7× v tyzdni, 5× denne 365 x do roka neustale len vykony bez naroku na odpocinok a bez naroku na dovolenku.“

on je totiž trochu rozdíl mezi hladkou a příčně pruhovanou svalovinou…

avatar

Sloviensko

rudo muž 13.06.2011 23:58:01

>> Zanka, 13. 06. 2011 23:51:05

on je totiž trochu rozdíl mezi hladkou a příčně pruhovanou svalovinou…

myslis taky rozdiel ze jeden typ potrebuje oddych a druhy nepotrebuje ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 235 km
Minulý měsíc 0 km

Zanka žena 14.06.2011 19:04:11

myslis taky rozdiel ze jeden typ potrebuje oddych a druhy nepotrebuje ? >> rudo, 13. 06. 2011 23:58:01

ano, protože se mimo jiné liší i rychlostí své práce. Hladké svaly se stíhají regenerovat průběžně:-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 14.06.2011 22:32:09

>> Zanka, 14. 06. 2011 19:04:11

takze podla teba si nezasluzia odpocinok ?

mi to pripomina situaciu ked si ludia myslia ze nepotrebuju dovolenku lebo vladzu prist kazdy den do roboty.

Skusila si niekedy na sebe dni s nejedenim tuhej fazy ?

Mas nejake systematickejsie vlastne skusenosti ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 235 km
Minulý měsíc 0 km

Zanka žena 15.06.2011 16:39:09

>> rudo, 14. 06. 2011 22:32:09

asi jsem na to příliš racionálně založená – tj. vadí mi, že nevím, co se děje na molekulární úrovni:-) Ale btw. když jsem si k tomuhle tématu hledala články a zjistila jsem, jak málo a špatně se to zkoumá, možná jsou pokusy na sobě tou nejjednodušší metodou:-) Akorát je tu pořád riziko špatné interpretace, když člověk nezná všechny souvislosti…

Ale samozřejmě nejlíp na každého funguje to, čemu pěvně věří, ať už je to v podstatě cokoliv – vrámci nějakých rozumných mezí:-) A já holt věřím tomu, že hladkým svalům a obecně vegetativní části těla víc sedí kontinuita a stálost podnětů než nějaké extrémy… Ale ctím to, že máš nesrovnatelně víc zkušeností než já:-)

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

GriseLouve žena 15.06.2011 16:48:17

Tou stálostí podnětů chápu pravidelnost v době jídle, v množství jídla, ve vyváženosti jídla. Jak se zachovat když se tělo „zabrzdí“. Je co hubnout, ale váha stojí. Člověk se hýbe, jí stejně jako když před tím hubnul, ale najednou svítí stopka. Pomůže stálost porušit třeba hladovkou, aby se znovu nastartoval?

Motto: >> Kráčíš-li po tenkém ledě, můžeš rovnou tančit ... <<
avatar

Celkem 235 km
Minulý měsíc 0 km

Zanka žena 15.06.2011 17:39:27

>> GriseLouve, 15. 06. 2011 16:48:17

No, já nevím, to je pro mě (a možná se obávám i pro současné stádium poznání) příliš systémová otázka… Jsem pouhá studentka a navíc ještě jiného oboru biologie, ale stejně si myslím, že za odpověď na tuhle otázku je jasná Nobelovka:-) My jsme se tu bavili spíš buňkách hladké svaloviny, o jejich únavě a právu na odpočinek, což je věc mnohem konkrétnější, týká se to buněčné úrovně a ne celého systému – ten je hodně složitý – na spoustě úrovních regulovatelný a nahraditelný, má spoustu alternativních cest, docela silnou paměť atd. (což je dobré pro naše přežití, horší pro moje studium:-)) Takže tady je jednodušší se řídit zkušenostmi, nejlépe vlastními, nebo i ověřenými někým jiným…

Nechci, aby to vypadalo, že jenom mlžím a nebo moc nabubřele, jen se mi to těžko formuluje na tak malém prostoru a navíc lidem, které neznám, tudíž nevím nic o jejich vzdělání, znalostech a zkušenostech..

Ale abych vám byla nějak přínosná, vzpomněla jsem si na jeden zajímavý výzkum, o kterém jsem kdysi slyšela přednášku a který by se vám mohl líbit:-)

V jedné laborce cíleným šlechtěním získali kmen myší, které běhaly mnohem víc než „normální“, tj. i pro lásku k běhání existují asi nějaké geny a je dědičná:-) Došlo to až na určitou hranici a víc už prostě nenaběhaly.. Pak se je ještě pokoušeli přimět, aby běhali víc (podotýkám, že dobrovolně), ale žádným zásahem se jim to nedařilo, kromě toho, že je začali krmit tzv. „západní“ dietou – tj. hodně tuků. A milé myši najednou zvýšily naběhanou vzdálenost a sice taky ztloustly jako kontrolní málo-běhací myši, ale o dost míň:-) Taky by se z toho ale dalo vzít poučení, že nezdravou stravu ani velký pohyb nevyváží..

avatar

Sloviensko

rudo muž 15.06.2011 21:59:59

>> Zanka, 15. 06. 2011 16:39:09

preco si myslis ze odpocinok je extrem ?

filozoficky by sme mohli povazovat kontinuitu – teda stalost podnetov tiez za extrem.

zvierate ked su ranene alebo chore tak okamzite idu na dobrovolnu hladovku az kym sa nevyliecia, bez toho aby mali nastudovanu nejaku teoreticku ideologiu ako zdovodnenie, proste ich tak riadi priroda a pocuvaju svoj instinkt.

Tiez je to extrem ?

Travenie je zataz pre organizmus.

Mne sa velmi paci teoria casovych cyklov, ktora deli den na 3 casti po 8 hodinach.

rano 4:00 – 12:00 poludnie je jedna faza, eliminacna detoxikacna

pocas tej faze by sa nemalo jest pretoze to okamzite zastavi proces cistenia a okradne tak telo o ten cas a energiu na cistenie

12:00 – 20:00 je faza travenia, ked sa nam najlepsie je a travi, o tej 20:00 by uz malo byt vsetko vonku nielen zo zaludku ale uz by sa mal vypnut aj zlcnik, pankreas a vsetko traviace chemicke prislusenstvo, uz by mali byt ziviny v krvi, podla toho by sa malo casovat aj posledne jedlo, v praxi okolo 16:00, zalezi ze co sa je samozrejme, automaticky to poukazuje na system jedlo 2× denne o 12:00 a 16:00.

Medzi 20:00–4:00 mame obdobie 8 hodin ked nastyava stavba a prestavba tela, ked sa stravene ziviny zapracovavaju tak kam ich treba do buniek celeho tela a kedy sa nam reparuju bezecke svaly a slachy a klby, kedy rastu a silneju a kedy sa syntetizuju bielkoviny, Byt o 20:00 v posteli a mat uz odrobene manzelske radosti, v podstate rozhoduje o tom ako bezec zregeneruje predosle trenigy a zosilnie telo na dalsiu vykonnost.

Neviem ci je to extrem ze kazdy proces trva len 8 hodin a 16 hodin netrva, teda oddychuje ?

Zaroven tento system automaticky ponuka dalsi system = 16H hladovky kazdy den s velmi dobrymi vysledkami.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 15.06.2011 22:30:20

>> rudo, 15. 06. 2011 21:59:59

A co takto – moja traviaca sustava odpociva ked travi jedlo pripravene s laskou.

Kedze manzelske radosti taktiez prebiehaju s laskou, tak pocas nich relaxuje cele telo nevidim dovod preco ukoncovat pred 20h.

No a kedze beham rad – da sa povedat, ze z lasky k behu, tak moje bezecke svaly relaxuju hlavne pocas behu.

S pracou, ktoru si spominal predtym to je prave ine, do prace vobec nechodim z laskou a tak aj ked by som asi vladal kazdy den, tak som rad. ze mam kazdy vikend oddych a tesim sa aj na dlhsiu dovolenku.

avatar

Celkem 235 km
Minulý měsíc 0 km

Zanka žena 16.06.2011 17:16:50

„zvierate ked su ranene alebo chore tak okamzite idu na dobrovolnu hladovku az kym sa nevyliecia, bez toho aby mali nastudovanu nejaku teoreticku ideologiu ako zdovodnenie, proste ich tak riadi priroda a pocuvaju svoj instinkt.“ >> rudo, 15. 06. 2011 21:59:59

To považuješ nemoc nebo zranění za fyziologický stav? Nebo proč to tu zmiňuješ? Ale dobře, když už tím argumentuješ, tak ono se z toho dá vyvodit i tohle: když je zvířatům blbě, tak nežerou, když je jim dobře, tak ano:-)

„filozoficky by sme mohli povazovat kontinuitu – teda stalost podnetov tiez za extrem.“ >> rudo, 15. 06. 2011 21:59:59

Abychom se mohli bavit filozoficky o tom, co je extrém, museli bychom si napřed stanovit nějakou normu, jasně, to je vždycky problém… Ale takhle prakticky to (myslím) jde:

první extrém: přecpání se

druhý extrém: hladovka

častější jídlo v menších dávkách (= ona moje kontinuita podnětů) = něco mezi těmito dvěma extrémy…

Ale jasné, záleží, jestli se na to díváš jako na lineární škálu, ty v tom třeba vidíš trojúhelník, co já vím:-) Ale to je na mě vážně už moc filozofické, já to beru podle určitých chemických procesů v buňkách hladké svaloviny a vím, že tam se tolik IMP nehromadí, vápníková pumpa to v poho stíhá a k acidifikaci taky nedochází jako u pracujích kosterních svalů, tak na co nějaké odpočinky trvající den a víc?

„preco si myslis ze odpocinok je extrem ?“ >> rudo, 15. 06. 2011 21:59:59

Odpočinek obecně za (fyziologický) extrém nepovažuju, to je zase široký pojem, záleží, co odpočívá a proč… Jo a přirovnání hladké svaloviny k pracujícímu člověku trochu drhne, ona se spíš svým stylem práce podobá spíš nějakému pomalému mechanickému stroji (tady je moje fantazie bohužel dost omezená:-)), jasně, zavařit ho můžeš, ale když ho používáš rozumně, tak nějakou dovolenou na vzpamatování nepotřebuje, resp. stejně ničemu víc nepomůže…

Jedním ze znaků života je snaha o udržení homeostázy, což se hladověním a nárazovým jedením tělu dost sabotuje… Ale ten systém, co uvádíš, je bohatě v oněch rozumných mezích, tj. když mu člověk věří a je s ním spokojený a uvyklý na něj, nedivím se, že jim (nebo ti?) výborně funguje. Jen třeba obecně se to asi doporučit nedá, ale jen z toho prostého důvodu, že by to lidé s tím neztotožnění nedokázali dlouhodobě udržet… já bych si za to dopoledne okousala tužku, s nadsázkou mě občas ráno z postele dostane jen to, že se těším na snídani:-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 16.06.2011 21:54:57

>> Zanka, 16. 06. 2011 17:16:50

dik za odpoved, kazdy sme iny, myslim filozoficky.

Kazdy z nas ale ma velahodinovu prestavku ked spi a nic pritom nerobi , ani necvici ani neje. Niekto si tu prestavku predlzi obama smerme, teda neje tesne pred spanim a neje hned po otvoreni jedneho oka v posteli, Niekto si pred spanim este aj navyse pred-oddychne naprikla meditaciou relaxaciou, citanim knizky alebo rozhovorm s bohom alebo anjelmi atd.

Pre niekoho je spanok 6H a musi jest az do zaspanie a jest hned po zobudeni a ma prestavku – odpocinok len 6H, pre niekoho to je 10H a pripadne az 16H alebo hocico medzitym

niekto povazuje za extrem ak nejediaci odpocinok je viac ako tych 6H a niekto zas povazuje za extrem ak sa ten odpocinok usilovne skracuje pod heslom : hej zaludok, nebudes ty hore zobudeny a nic robit, ziadna flakaraen, budicek vstavaj a tu mas vajcia na slanine a trav to !

Ja som ti dal otazky aby som poukazal na to ze ked niekto robi nieco inac ako ty, nazvat to extrem aksoi skryte implikuje ze to tvoje je vseobecna univerzalna spravna cesto a vsetko co je inac musi byt teda nespravne alebo horsie.

Systeme ked sa robia kratkodobe a dlhodobe hladovky su overene po tisicrocia a boli rozsiahle praktizovane takmer 100% populacie este donedavna, akurat kedze patronat nad tym prevzala cirkev, tak to vysumelo a populacia o to stratila zaujem.

Ten tvoj system kontinuity – jest stale a kazdy den a jest cely cas pocas dna ked som hore, je velmi nova vec, z hladiska vacsiny populacie je to novinka poslednych desatroci…
a velke farma firmy si suchaju plne vacky penazi a staty financne nezvladaju zdravotny system.

Mozno ked ty chces ten svoj kontinualny system vylepsit mohla by si nasledovat niektorych kulturistov ktory si pocas noci davaju budik aby vstali vzdy po 3 hodinach a zjedli nejake proteiny, vypili proteinovocukro­vy napoj.

Su kontinualnejsi ako ty.

S tymi chorymi zvieratami som to napisal dost jasne – aby sa mohli uzdravit nemozu plytvat energiu na travenie, teda hladovka im zlepsuje zdravie… pochopit to tak ako si to ty pochopila uz vyzaduje znacnu manipulaciu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 16.06.2011 21:57:32

>> SlavoK, 15. 06. 2011 22:30:20

manzelske radosti praktizovane s laskou mozes presut z noci na rano niet nad lasku pri vychode slnka

ked miensi nabehnut na system ze budes s laskou behat 24H a pritom s alskou jest ako chces pritom s laskou este aj manzelske radosti ?

Nicmenej vidim ze Kourosov 303km rekord sa zacina triast, drzim palce.

;-)
Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

tanyya žena 15.08.2011 12:37:22

120? a na kole 110? ja se celou dobu snazim od nejmin 130 az 150, takze to delam spatne?

avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 15.08.2011 22:09:24

>> tanyya, 15. 08. 2011 12:37:22

nie, robis to len inak. v skutocnosti nevieme, co je spravne a co nie a vlastne najdes viac teorii, ktore vsetky funguju ;)

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

Celkem 9565 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:32 (2016)
půlmaraton: 1:22:47 (2016)
maraton: 3:22:11 (2014)

ALFcz muž 16.08.2011 12:46:01

Vesměs jste se tu shodli, že je dobré po tréninku doplnit hlavně proteiny. Jakými potravinami konkrétně? Jaké množství? Díky.

Motto: Nad lidskou blbostí nemůžeme zvítězit. Ale nikdy, nikdy tento boj nesmíme vzdát!
avatar

Celkem 9565 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:32 (2016)
půlmaraton: 1:22:47 (2016)
maraton: 3:22:11 (2014)

ALFcz muž 23.08.2011 17:32:35

Žádný tip? Tak co třeba míchaná vajíčka s chlebem? Chleba s máslem? Ciniminies s mlékem? Maso?

Motto: Nad lidskou blbostí nemůžeme zvítězit. Ale nikdy, nikdy tento boj nesmíme vzdát!
Nalezené položky: 124 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.