Na olympiádu se nejezdí za zásluhy a tréninkovou píli, kontruje šéftrenér
S reakcí na otevřený dopis Anny Strakové-Pichrtové adresovaný Českému atletickému svazu a týkající se maratonských olympijských limitů přichází šéftrenér české atletické reprezentace Tomáš Dvořák. Obhajuje maratonské limity stanovené Českým atletickým svazem pro olympijské hry 2012 v Londýně. Vydáváme jeho dopis v neupravené podobě.
Pokusím se vyjádřit svůj postoj pro „běžeckou obec“…především z důvodu, že mi nejsou reakce běžců lhostejné…ale nemohu se s nimi ztotožnit.
Jelikož na šampionátech a olympiádách se nestartuje za zásluhy a dle toho, jak byl kdo pilný při tréninku. V tomto směru existuje snad jediná varianta, kterou jsem sám zažil, a to byl můj start na MS2003, kdy jsem vzhledem ke zdravotním problémům neabsolvoval před mistrovstvím jediný desetiboj a na MS jsem startoval díky splnění kritérií IAAF (výkonu z předešlého roku) a možnosti startovat jako úřadující mistr světa.
Kdyby to bylo jen na mně… Ale žel žijeme v době, kdy se buď sportuje pro radost a nebo pro výkonnost (kde by to i v tomto případě mělo být pro radost).
To, že ČAS upravuje limity, a to nejen pro běžecké disciplíny, pro evropské a světové akce není nějaká „samolibost“. Jsme k tomu tlačeni a z mnoha stran. Jsme „hodnoceni“ za výslednost a vzpomeňte si na některé reakce v tisku po mistrovstvích a olympiádách…
Na Vašem webu po proběhnuvším maratónu ve Frankfurtu píšete…“díky spolupráci během závodu se jim podařilo překonat čas 2:20:00, který lze za současné situace českého vytrvalostního běhu považovat za hranici velmi dobré kvality“…(čas 2:20:00 byl jen v letošní sezóně zaběhnut 1013× a na tomto čísle se podílelo 784 běžců). Tím rozhodně nechci snižovat výkony podané Robertem a Petrem, ale spíš uvést čtenáře do obrazu, jaká „kvalita“ to je. Vím, že se dá jen velmi těžko srovnávat určitá tabulková pozice ve světových žebříčcích napříč atletickými disciplínami, ale je to minimálně „názorné“. V mužské kategorii a běhu na 100m stejný počet sprinterů pokořil čas 10,58s, na 200m-21,37s, na 400m-47,61s, běžců na 800m-1:50,50min, na 1500m-3:47,09min, na 5000m-14:09,81min, na 10000m-30:05,75min. To tedy když se zaměříme na disciplíny, které „dělá“ celý svět. V těch technických je situace jiná, ale existují i tabulky hodnotící výkony v jednotlivých atletických disciplínách (tzv. maďarské tabulky), kde se pro zajímavost můžete podívat jak si stojí určitý výkon v jedné disciplíně proti výkonu v jiné. Nezohledňují samozřejmě kolik času musel atlet věnovat tréninku a jakou mírou talentu oplývá. Je to jen pro dokreslení…
Nejsem schopen zde rozebírat, jakým způsobem limity staví IAAF, která k jejich úrovni v jednotlivých disciplínách má své pohnutky (možný počet startujících v té které disciplíně, úroveň výkonů apod.).
Každopádně to není o tom, že „chce“, aby startovali závodníci s limitem B, ale tento limit start umožňuje!!! Když se podíváte třeba do okolních atleticky vyspělých zemí, zjistíte, že skoro všechny staví své limity a nominační kritéria. Kupříkladu v Německu nepřitvrzují limit B, tam vzhledem k síle atletiky a především k asi jejich hlavnímu předpokladu – USPĚT – přitvrzují limity A!!!
Ne ve všech disciplínách, ale především v těch, kde je pravděpodobnost úspěchu i s limitem A mizivá. S limitem B si tedy u našich západních sousedů nikdo neškrtne (limity pro maraton mají nastaveny na 2:12:00 pro muže a 2:30:00 pro ženy). Je to dáno tím, že mají hodně dobrých atletů, ale také sportovců v jiných sportech a asi stejně jako ČAS jsou tlačeni jejich olympijským výborem, aby na OH jeli jen ti nejlepší, a to asi ne jen v Německu nejlepší. Opakem je třeba zmiňovaný Slovenský postoj, kde vysílají toho, kdo se aspoň na limit B dostane, jelikož by ze Slovenska na OH jel jeden kladivář, jeden chodec, jedna trojskokanka a …
Ale opět jen pro dokreslení pár řádek k navržené úpravě mužského maratonského limitu B pro OH2012.
Sté místo v neredukovaných tabulkách (zde je počítán každý běžec, který se do tohoto počtu dostal) v maratonu mužů je 2:09:43, o výkony se postarali běžci ze 13 zemí.
Limit A MOV/IAAF (2:15:00) má letos zaběhnuto 68 závodníků ze světové redukce (tři běžci na stát), tudíž když je jejich země vyšlou, mohou všichni startovat.
Limit ČOV/ČAS, který je nastaven na 2:16:30 (na OH v Pekingu byl roven limitu A a tedy 2:15:00) je na úrovni 82. místa a limit B MOV/IAAF, který má hodnotu 2:18:00 zaujímá 112. místo ve světových redukovaných tabulkách roku 2011 (redukované tabulky počítají jen se třemi běžci jednoho státu). V neredukovaných je to 621. místo.
Stejné pozice například na 100m (i když je mi jasné, že sprinter se o limit může pokusit vícekrát, ale také to nemá jednoduché, jelikož ideální podmínky pro sprintera v ČR mohou být také jednou za sezónu, jako tomu bylo nejdnou v letošním roce, kdy foukalo moc do zad, což je proti pravidlům a uznání limitu to znemožňuje, nebo foukalo proti, což zase znemožňuje podat potřebný výkon) vypadá následovně.
Sté místo v neredukci je 10,22s a kdybych se podíval na postavení maratonského „béčka“ v neredukci, odpovídá to výkonu 10,53s. A určitě se tady můžeme bavit o tom, že na 100m má z tohoto počtu zaběhnut lepší čas asi podobný počet „opálených atletů“, jako je těch v maratonu. Přesto je limit B na OH na 100m 10,24s, což je v redukovaných tabulkách 53. místo!!!
Maratonec je v tomto směru „zvýhodněn“ o celých 30 míst a asi snad dokážete představit, jak se tváří trenéři závodníků a závodníci samotní v takových disciplínách, kde už limit B znamená překonat například národní rekord a nebo se mu dost přiblížit. A nemyslím si, že by se na takové výkony také nenadřeli a také to ve většině případů nejsou co se podmínek týče „praví profesionálové“.
Zohledňovat fakt, že nejsme běžecká a sprinterská „velmoc“, prostě nelze, jelikož se ozvou ti, kteří by také rádi startovali na šampionátech a olympiádách.
Nevzdálím se příkladem od běžců… Už vzhledem k tomu, že třeba na OH2012 pro muže na 10000m je limit B 28:05,00 (což je 28. místo v redukovaných tabulkách), ale nelze s tím kvůli omezenému počtu startujících nic dělat. Tento limit právě z takového důvodu samozřejmě změny nedošel. A takto bych vám mohl popsat, jak si stojí každý limitní výkon v každé disciplíně. To, že v maratonu může startovat třeba 200 atletů, protože nemají své rozběhy a kvalifikace, a není tak jejich počet omezen, není „ospravedlnění“ pro jejich nedostačující výkonnost. Při pohledu jen do národních tabulek se svými časy nevcházejí ani mezi dvacet nejlepších maratonců historie…
Omlouvám se, že jsem se upnul jen na mužskou část, ale u žen je situace podobná. Má-li někdo chuť, tak se podívá na skutečnost sám/a.
OH je „masová akce“ jen díky množství sportů, sportovců a zájmu o tuto akci, ale je prostě pro ty „nejlepší“ v tom, co dělají, a když Anička a jiní pisatelé zmínili „ducha olympijské myšlenky“, tak je musím poopravit, jelikož zmíněné ‚heslo‘ je pozůstatkem „minulé doby“, kdy nám toto vtloukali do hlavy (přes to byly limity též upravovány a stavěny na určitou úroveň). Před více než 110 lety baron de Coubertin totiž doslovně vyřkl „L’important dans la vie ce n’est point le triomphe, mais le combat, l’essentiel ce n’est pas d’avoir vaincu mais de s’être bien battu “, což znamená v nedoslovném překladu “Není důležité zvítězit, ale čestně bojovat”…O účasti zde tedy není jasná zmínka.
Ještě k maratonu samotnému a nominačním kritériím/limitům. Ač to již bylo zmíněno v článku z minulého týdne, limity pro maraton lze dle návrhu kritérií ČOV/ČAS, stejně jako u kritérií MOV/IAAF pro OH2012 plnit od 1.1.2011, právě vzhledem k tomu, že nejen mně je jasné, že se nedá jen tak “střihat” maraton po týdnu, či po měsíci. Stejně tak pro chůzi na 50km a běh na 10000m. Fakt, že se o takovou informaci nikdo nezajímal dříve, je dán tím, že pro minulé OH bylo nominační období stanoveno na aktuální olympijský rok. Každopádně nevím, zda by s touto informací naši maratonci naložili jinak, než jak se tomu letos dělo. Kriteria MOV/IAAF jsou veřejně známy od dubna letošního roku a “zásady nominace sportovců na OH v Londýně” projednával ČOV tomtéž měsíci a informace ohledně nominačních období jsou od té doby známy.
ČAS se snaží nastavit podmínky nominace na OH ve spolupráci s ČOV tak, aby měli všichni (v mezích, které umožňují ty dané) aspoň podobnou „startovní pozici“. Kdyby se mělo jít do důsledků a srovnat podmínky pro všechny stejně (třeba podle té „desítky“, což by byl extrém), tak by na OH mnoho Čechů nestartovalo. Druhým směrem to žel díky stanoveným limitům nejde, ač by to beze sporu uvítali nejen maratonci.
Na druhou stranu je jasné, že pro medaile si na olympiádu nejedou všichni, ale nevím jak rádi slýcháte, že to tam „TI ČEŠI ZASE PĚKNĚ ZAMETLI“.
Sám jsem si zažil i takové chvíle a musím konstatovat, že ani „olympijská atmosféra“ mi nicotný pocit nějak nevylepšila.
Nevím, zda se mi podařilo objasnit situaci do té míry, že si běžci uvědomí, že nejen oni dávají svému sportu a disciplíně vše, co potřebuje, a chtějí startovat (případně vidět startovat své kolegy) na top sportovních akcích. Já se na atletiku musím dívat komplexně a rozhodně není mou snahou vytrvalce předem „diskvalifikovat“. Existují ovšem mantinely, které jsem nestavěl. A jen doufám, že tato diskuse nepovede k přitvrzení maratonských limitů na úroveň „ostatních“ disciplín, jako tomu bylo v roce 2008.
Zdraví
Tomáš Dvořák
Maratonské limity IAAF pro OH 2012:
- Muži: A limit = 2:15:00, B limit = 2:18:00
- Ženy: A limit = 2:37:00, B limit = 2:43:00
Podle kritérií Mezinárodní atletické asociace IAAF může národní olympijský výbor ve spolupráci s národním atletickým svazem nominovat tři maratonce, kteří splní A limit nebo, pokud se tak nestane, jednoho, který splní alespoň B limit.
Pravděpodobné limity Českého atletického svazu (dosud nebyly oficiálně oznámeny) dle vyjádření šéftrenéra reprezentace Tomáše Dvořáka:
- Maratonský limit pro muže: 2:16:30
- Maratonský limit pro ženy: 2:38:30
Anketa
Jak by se podle vás měl zachovat Český atletický svaz při stanovení nominačních kritérií pro maraton na OH 2012 v Londýně?
Komentáře (Celkem 177)
Luboš Brabec 01.11.2011 20:16:35
>> Luckyboy, 01. 11. 2011 20:01:02
Jaké rušení sekcí? MS nebo OH přeci nejsou jediné reprezentační akce. Existují například ME družstev, mezistátní utkání, pro mladé je tu ME do 23 let atd.
Myslím, že pro atlety „druhé vlny“ má účast na nich větší smysl, než na MS před prázdnými tribunami při dopoledním programu výrazně neuspět v kvalifikaci.
Žďár nad Sázavou nebo Brno
Luckyboy 01.11.2011 21:08:31
>> Luboš Brabec, 01. 11. 2011 20:16:35
>> SlavoK, 01. 11. 2011 20:16:39
Doplním. Má reprezentace opravdu reprezentovat nebo „jen“ vozit medaile?
Praha 9 - Prosek
hf 01.11.2011 21:14:49
>> Luckyboy, 01. 11. 2011 21:08:31
Ještě bych se k tomu zeptal. Podle čeho dostává prémie šéftrenér české atletické reprezentace Tomáš Dvořák? Možná bychom se po odpovědi divili a zjistili bychom, že si tady jen plácáme játra.
Luboš Brabec 01.11.2011 21:17:54
>> SlavoK, 01. 11. 2011 20:16:39
Proč se ptáš na něco, co víš? Nechápu.
>> Luckyboy, 01. 11. 2011 21:08:31
Tuhle otázku bys měl spíš směřovat k někomu, kdo si myslí, že reprezentace má „jen“ vozit medaile.
rudo 01.11.2011 21:20:04
>> Luboš Brabec, 01. 11. 2011 20:16:35
>> SlavoK, 01. 11. 2011 20:16:39
>> Luckyboy, 01. 11. 2011 21:08:31
tiež doplním
reprezentácia krajiny, národa, atletického zväzu alebo reprezentácia práce funkcionárov ?
reprezentácia zdravia, radosti z pohybu, krásy športujúceho tela, alebo reprezentácia ceny vynaloženej na 1 medailu.
sú atletické zväzy krajín a tiež olympijské výbory krajínm, kde sa prepočítava kolľko milionov treba vynaložiť na medailu v určitom športe a v určitej disciplíne a podľa toho krajina efektívne investuje. napríklad do športovej streľby na OH
alebo do vrhu gulou v ramci atletiky
Postrizin
SlavoK 01.11.2011 21:54:37
>> Luboš Brabec, 01. 11. 2011 21:17:54
Prave ze nevim a zajima me to. V unoru jsi psal o tom, ze atleti maji reprezentovat CAS, protoze CAS plati letenky a schani sponzory a zodpovida se za vysledky.
Nevysvetlil jsi mi ale komu se za vysledky odpovida. Ani proc by nemohl nekdo letet za vlastni. Proste nerozumim nazoru ze atleti reprezentji CAS. Podle me reprezentuji stat, a ten stat dava penize CASu aby je rozdeloval mezi atlety. CAS ma byt organ, kteri slouzi atletum, ne je ridi, nemyslis?
Luboš Brabec 01.11.2011 22:17:13
>> SlavoK, 01. 11. 2011 21:54:37
Výše (čas 15:43) cituješ můj názor na atletickou reprezentaci a o pár hodin později se ptáš, jakou roli připisuji atletické reprezentaci. Tohle nechápu.
Ano, v širším slova smyslu atleti (fotbalisté, hokejisté) reprezentují svou zemi. Čistě technicky reprezentují svaz, který dělá nominaci, je členem IAAF (FIFA, IIHF), shání sponzory, platí náklady na reprezentaci, investuje do výchovy, organizuje soutěže všech možných úrovní a věkových kategorií atd. Třeba v Německu je to ještě výrazněji vnímané. V novinách se tam častěji setkáš s termínem DLV-Auswahl (výběr atletického svazu), ve fotbale DFB-Auswahl, než s termínem národní reprezentace.
A komu se svazy zodpovídají? V širším slova smyslu fanouškům, čistě technicky své členské základně a sponzorům. Když ČAS (či jeho sponzoři) nebude spokojen s výsledky reprezentace pod Dvořákem, odvolá ho on – nikoli fanoušci, nebo stát.
Víc nevím, co bych k tomu dodal.
Postrizin
SlavoK 01.11.2011 23:12:19
>> Luboš Brabec, 01. 11. 2011 22:17:13
To jsme se nepochopili, tehdy jsem citoval jenom kdo si myslis, ze by mel byt vyslan reprezentovat. – Ty rikas, ze jenom potencionalni medailiste ci maratonci do potencionalne 20 mista, ja zase, ze kazdy koho pripusti limity IAAF.
Protoze v tomhle se rozchazime, tak jsem se te zeptal jakou roli pripisujes reprezentaci. A to jsi mi ted docela vysvetlil, diky.
Glacier 01.11.2011 23:35:16
Opravdu a skutečně nechápu, proč tady brečíte a napadáte Tomáše Dvořáka…
2:18 je B limit, A limit je 2:15, tedy naopak je svaz víc benevolentní, normálně by měl ČAS vysílat jen atlety s A limitem, s B limitem jen mimořádně, pokud je šance dobrý výsledek, což byl případ třeba sprintera Masláka letos na MS, a ten skutečně nezklamal…problém navíc je, že se stačí podívat do srovnávacích tabulek IAAF, aby se ukázalo, že limity na maraton jsou mnoohem benevolentnější než v kratších bězíc…
maratonu za 2:18 odpovídá 800m za 1:50 a 1500m za 3:46, to jsou „směšný“ časy na olympioniky
Vidíte a víte tady vůbec někdo,že limity si skoro všude v Evropě přitvrdili? V Německu mají limit 2:12! A ve světě se dneska běhá všude pod 2:06…prosím osvětlete mi, co tady brečíte?!…jedna velká agitka sportovkyně, která očividně na to nemá a jejího manžela…ona napíše mail, kterej mě dojal k slzám a on jí tady obhajuje…neskutečný----
rudo 02.11.2011 00:31:47
kde bolo tam bolo bolo to dávno v kraji kde teraz zúri kríza najviac a kde vtedy kedysi zúrili vojny najviac
bol raz v Aténach výkonný orgán a ten pritvrdil limit
vraj pritvrdili ho ja inde tak pritvrdíme aj my
v jedenj dedinke pobili nepriaťeľské vojsko a veliteľ vraví :
načim dakomu bežať do Atén a povedať že sme zvíťazili
ale limit je pritvrdený a tak sme so sebou nikoho čo by to dokázal odbehnúť nevzali
v Aténach sú doteraz posratí nevedia že zvíťazili
a potenciálny maratonec sa dal radšej na ultra, radšej sa prebehol do Sparty a nazad, má z toho aspoň svetovú slávu a pocit že niečo dokázal, ked už mu bola úloha maratonca dobre znechutená
sam 02.11.2011 07:21:30
>> Glacier, 01. 11. 2011 23:35:16
Glaciere, jediné, co ti mohu odpovědět, je, že jsi ignorant. Ta sportovkyně, která podle tebe na to nemá, vůbec nepsala onen e-mail kvůli sobě, protože pokud bys jen trochu sledoval dění, věděl bys, že je na mateřské dovolené. Navíc je vedle Aleny Peterkové poslední reprezentantkou Česka v maratonu na OH v Aténách 2004 a MS i ME. Až dokážeš ve sportu jen zlomek toho, co dokázala ona, zkus něco na jejích výkonech kritizovat. Zatím jsi pro mně jen chudák, který si léčí zde v diskusi své komplexy a jen benevolencí správců byl do diskuse znovu připuštěn.
AnkaS 02.11.2011 07:45:30
>> Glacier, 01. 11. 2011 23:35:16
Ahoj Glacier, nikdo nenapadá Tomáše Dvořáka!!!, známe se a docela si rozumíme. Vyslovila jsem jenom své názory, které jsou odlišné a chtěla donutit ČAS k zamyšlení a retrospektivě!!! A už vůbec nad ničím nebrečím. Jinak mimochodem já byla na ME v Mnichově v maratonu 11., na OH v Aténach 28. a na MS v Helsinkách 27. To podle tebe nic neznamená??? Já nebrečím, že na to momentálně nemám…já nechci snižování limitů kvůli sobě!!! mám teď docela jiné starosti. Jedná se ostatní potencionální běžce, prostě dát jim šanci, která by skoro nic nikoho nestála. Docela mě mrzí tvůj email…a to mě vůbec neznáš. Ať ti to běhá! Anka
Praha 9 - Prosek
hf 02.11.2011 07:52:09
>> Glacier, 01. 11. 2011 23:35:16
Opravdu a skutečně nechápu jakým způsobem se zapojuješ do diskuse a urážíš Anku, která na rozdíl od tebe něco dokázala. To jsi opravdu KING.
Kuřim
markp 02.11.2011 10:30:46
Chápu, že zdroje jsou omezené – a vždycky budou.
Bych byl proto, aby ti kdo splní A-limit jeli na účet státu a ti kdo splní B-limit jeli za vlastní peníze (pokud nejsou sportovci s A limitem)
Mato 02.11.2011 11:08:25
>> Glacier, 01. 11. 2011 23:35:16
Na Teba je skoro skoda reagovat, ale naco tie utoky ad hominem? Upierali Ti nieco v detstve a potrebujes sa teraz vyventilovat, alebo si len proste mizantrop?
Iny nazor mozes mat, este lepsie, ak ho dokazes rozumne obhajit (co teda zo skusenosti z Tvojich prispevkov u Teba nehrozi), ale utocit na niekoho, kto je desatkrat takym sportovcom, akym Ty nie si ani vo svojich snoch?
Tu mas trosku niecoho na zamyslenie- vsade na svete sa nebeha pod 2:06 a uz vobec nie na OH. Raz bezal jeden bezec na OH za 2:06 a vsetci sme z toho onemeli. Pred nim sa dostal pod 2:10 vitaz (pokial ma pamat neklame) len dvakrat – W. Cierpinski(76) a C. Lopez (84). Vacsinou na zlato stacili casy medzi 2:10 a 2:15. Niektori bezci z nie uplnej spicky dokazu podat aj v tazsich podmienkach vyborne vykony na hranici kvalifikacnych casov a prave ztazene podmienky robia medzi neafrickymi a africkymi bezcami ten povestny ekvalizer. Ale o tom Ty nemozes nic vediet, kedze si na sutaznej urovni nikdy nebehal.
Sokolov
Amater 02.11.2011 19:27:16
Ona ta paní Straková vůbec ráda píše „podnětné“ a „otevřené“ dopisy (naposledy o divokých kartách na MS v běhu do vrchu). Pokud chce ovlivňovat dění v ČAS, tak by bylo lépe, pracovat v nějaké funkci a mít možnost něco změnit. Takhle je to pouze slohové cvičení, vhodné k pousmání Jinak stojím názorově samozřejmě za Tomášem.......kdo chce reprezentovat, musí mít výsledky!
pbs 02.11.2011 19:48:53
>> Amater, 02. 11. 2011 19:27:16 tak hlavně ČAS v čele s panem Dvořákem vytrvalcům nevytváří žádné podmínky pro to, aby se vůbec mohli systematicky připravovat, že se někdo vůbec k limitu přiblíží i přesto, že chodí trénovat často až večer v 8 hodin po celodenní práci je spíš zázrak…proč ČAS nemá nějakou koncepci? určitě by nebyl problém aspoň částečně podporovat perspektivní skupinu vytrvalců a mílařů, ze které by potom určitě někdo limit zaběhnul, snahou ostatních by bylo se do této skupiny dostat…
havca1 02.11.2011 22:26:49
>> Amater, 02. 11. 2011 19:27:16
zkousel jste nekdy trenovat nekoho kdo chodi do prace na 8hod. unava z prace a tvrdeho treninku se pak tesce behaj limity.
sam 03.11.2011 07:13:04
>> Amater, 02. 11. 2011 19:27:16
„Ona ta paní Straková vůbec ráda píše „podnětné“ a „otevřené“ dopisy (naposledy o divokých kartách na MS v běhu do vrchu). Pokud chce ovlivňovat dění v ČAS, tak by bylo lépe, pracovat v nějaké funkci a mít možnost něco změnit. Takhle je to pouze slohové cvičení, vhodné k pousmání Jinak stojím názorově samozřejmě za Tomášem.......kdo chce reprezentovat, musí mít výsledky!“
_____
Psát o snad známé běžkyni na běžeckém fóru, kdy i ona sama se pod své články a komentáře podepisuje Anka jako o „paní Strakové“ mi přijde dost nenormální a bylo to první, co mě na tvém příspěvku zarazilo. Ale jen do té doby, dokud jsem nepoznal, že ve své pro mě nepochopitelné nenávisti k její osobě jí připisuješ i článek Ivy Milesové asi jen proto, že sis prostě potřeboval plivnout. To je pak každá příležitost i drobná lež dobrá. BTW ve vztahu Anky k ČAS píšeš o něčem, o čem vůbec nic nevíš, ale to je zřejmě základní vlastnost tvých příspěvků.
eN 03.11.2011 07:22:53
>> Amater, 02. 11. 2011 19:27:16
Amater, amater. Že ty chceš tromfnúť Glaciera v zápornosti karmy . Ale k záveru, že Ankin list bude delostrelecká príprava, sledujúca začlenenie sa do aparátnických štruktúr ČAS, som pri hľadaní podnetov k napísaní listu, dospel aj ja.
Sokolov
Amater 03.11.2011 08:20:19
>> sam, 03. 11. 2011 07:13:04
Ano......sypu si popel na hlavu, ta moje poznámka, ohledně divokých karet, byla opravdu, jak říkáš, jsem blbej a za to se omlouvám všem dotčeným. Že píšu „paní Straková“, tak to je asi výchovou, že když někoho neznám, tak si nedovolím psát o něm „Anka“ a tak. Snad není tak nenormální, jak píšeš, že člověk v našich končinách o někom píše jako o paní? Dále opravdu nevím o jaké nenávisti píšeš??? Já se s „Ankou“ neznám a nikdy jsem o níc ještě nic nenapsal. Já napsal jen svůj názor (a to slušnou formou) a tvoje hodnocení, že nic nevím o něčem, to nebylo ani předmětem mé poznámky. Všimni si, že ti odpovídám opět slušnou formou
Sokolov
Amater 03.11.2011 08:24:14
>> eN, 03. 11. 2011 07:22:53
eeeejjjjj......já věděl, že píchnu do vosího hnízda:-) Ale z aury se běhat nedá, ne? Já chtěl jen vyjádřit názor, že nějaké otevřené dopisy jsou na prd.
Praha 9 - Prosek
hf 03.11.2011 09:01:03
>> Amater, 03. 11. 2011 08:24:14
Myslím si, že otevřené dopisy nejsou na nic. Už jenom to, že člověk může vyjádřit svůj názor, aniž by byl perzekuován, je přece proti minulosti SUPER. A je tu pořád naděje, že nás ti nahoře přestanou považovat za ovce. To že se většinou nic nestane, je druhá věc.
Hodnocení příspěvků
Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.
Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.