Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » spalování tuku

spalování tuku

Nalezené položky: 295 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
avatar

Praha- Nové Město

Celkem 575 km
Minulý měsíc 0 km

Dalwhinnie žena 08.07.2013 08:16:42

>> rudo, 08. 07. 2013 04:24:26

No bylo to z nouze. Bylo to v místech kde je všude kolem kopcovitý terén, takže prostě nešlo jinak.....

avatar

Praha

Celkem 7881,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:33 (2014)
půlmaraton: 1:28:26 (2014)
maraton: 3:21:53 (2014)

ped7g muž 08.07.2013 11:01:24

Ja si vzal vcera po dlouhe dobe tepak a zkusil drzet TF pod 130, ze kam se s tim dostanu. A jak jsem vybihal o 21:30, tak jsem si rekl ze si dam rovnych 90min… Bezelo se dobre, postupne jsem velmi mirne zrychloval (cistsi styl a roztahane slachy), nakonec z toho bylo 13.7km s prumTF 124. To je za ty 2 roky co beham docela vyrazny posun, jeste pred rokem kdyz jsem chtel TF kolem 120, tak jsem musel nekam k tempu 8:30/km (jen tak jemne tapat nohama, malem chodit), ted uz bych byl asi kolem 7min/km a s tim prumerem 124 jsem na tempu 6:30/km (v mirne zvlnenem terenu). A v utery jdu do Hvezdy v Praze na 8km zavod, jako tempovy trenink. :)

Motto: Pain is temporary, quitting lasts forever.
avatar

Nadík žena 08.07.2013 15:54:57

Ahojky běhám druhý rok,ale vůbec nerozumím o čem se tu bavíte(myslím kontroly tepů),začala jsem na 3km,dneska denně uběhnu 5–13km,dle času,mám jenom obyčejnej krokoměr a do teď jsem si myslela,že to stačí,je pravda,že když jsem začala běhat,byla jsem po třech měsících o 7kg lehčí.Po 3/4 roce jsem měla nějaké zdravotní obtíže a nemohla jsem 5měsíců běhat.Kila mi pěkně vylezla na 62při výšce 168cm.Už zase od března každý den běhám a nemůžu schodit ani kilíčko,je to tedy proto,že si nekontroluji tu tepovou frekvenci o které zde mluvíte?Naďa*>> ped7g, 08. 07. 2013 11:01:24*

avatar

Praha- Nové Město

Celkem 575 km
Minulý měsíc 0 km

Dalwhinnie žena 08.07.2013 16:45:03

>> Nadík, 08. 07. 2013 15:54:57

Ahoj, no řekla bych, že platí všechno výše popsané. Bude zřejmě hodně záležet na tom, v jaké Tf běháš. Jak jsem vyrozuměla, při vyšších TF pálíš převážně cukry. Ve hře bude spousta dalšícf faktorů, jako příjem vs. výdej, hladina inzulínu atd… Mně se zatím běh v nižších TF pod 130 moc nedaří, je to hrozně pomalý… takže můj cíl při nejbližším tréninku je udržet v behu tepovku v rozmezí 125–130 a postupně ji snižovat :-)

avatar

Praha

10 km: 0:43:58 (2014)
půlmaraton: 1:46:26 (2017)

Petr_P muž 08.07.2013 18:56:40

Ze svojí zkušenosti můžu víceméně potvrdit zde probíraná úskalí. Pravidelně sportovat jsem začal před 2 lety a v tu dobu jsem vážil více než teď. V dětství jsem býval docela vychrtlý, ale postupem času po opuštění VŠ a nástupu do práce šla váha nenápadně ale jistě nahoru. Na pohled to sice nebylo tolik znát, ale stále těsnější kalhoty to usvědčily. Po začátku pravidelných aktivit jsem poměrně rychle (za několik měsíců) shodil asi 8 kg, ale od té doby navzdory pozvolnému nárůstu intenzity se mi nedaří dále shazovat a hmotnost víceméně osciluje kolem nové rovnovážné hodnoty. Ne že bych měl zapotřebí drasticky hubnout, ale vím že proti stavu ze střední mám stále rezervu cca dalších 8 kg a aspoň část z nich bych si přál ještě dostat dolů (hlavně s ohledem na touhu po lépe vypracovaném břiše). Přemýšlel jsem vícekrát, kde je chyba. Vždyť nejen běhám (na nízkých tepech s tím nemám problém) ale dost jezdím na kole, kde jsou tepy nižší než při běhu a tuky se musí spalovat dobře. V zimě trávím spousta času na běžkách. Při dlouhých trénincích obvykle nemívám hlad, leda když je mi zima a chlad ze mně vysává energii. Jaktože tedy váha zatvrzele odolává. Zřejmě z důvodů rozebíraných v diskuzi. Ačkoli toho při sportu vypotím dost, vyčerpané kalorie obratem naberu zpět nadměrným přecpáváním. Zvlášť na sladké si od dětství potrpím. Zřejmě jsem si navykl jíst stále stejně hodně jako v dospívání, jenže nyní už tělo nemá takovou spotřebu jako v období vývinu. Pokud se starám sám, tak se ještě jakžtakž kontroluju. Pokud ale přijedu k rodičům, tak je takžka nemožné zůstat střídmý. Zvlášť období různých svátků spojených s nadbytkem vysoce kalorické potravy jsou kritická. Vypadá to že mám zřejmě jediné dvě šance. Buď výrazně navýšit tréninkové objemy (což je ovšem s ohledem na práci atd. těžko realizovatelné), anebo změnit stravovací režim, což taky není nic snadného a příjemného.

avatar

Praha- Nové Město

Celkem 575 km
Minulý měsíc 0 km

Dalwhinnie žena 08.07.2013 19:13:02

>> Petr_P, 08. 07. 2013 18:56:40 No a to je právě ono. Můj plán tedy je zařadit mezi tyto aerobní aktivity anaerobní trénik- hlavně výraznou silovou zátěž velkých svalů. To by mi mělo zajistit spalování dalších 24–48 hodin po takovém tréninku. Toto zkombinovat s aerobní aktivitou při nízké tepovce. Snaha o udržení hladiny inzulinu je samozřejmostí ( nevím ovšem s jakým úspěchem, hlavně z pracovních důvodů. např. dnes snídaně cca v 8.30, další jídlo až v 16 hodin a ještě k tomu bageta zakoupená na benzince. Tak přesně tak to vypadat nemá). Nakolik se dostaví úspěch těžko říct. Takže odcházím z kanceláře vyběhat se z následků sedavého zaměstnání :-)

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 08.07.2013 20:48:50

>> Nadík, 08. 07. 2013 15:54:57 …když jsem začala běhat,byla jsem po třech měsících o 7kg lehčí…

IMHO klasická chyba: příliš rychlé zhubnutí jako „příprava“ pro jo-jo efekt.

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 08.07.2013 21:13:16

>> Dalwhinnie, 08. 07. 2013 16:45:03 …jak jsem vyrozuměla, při vyšších TF pálíš převážně cukry…

Ne, je to výrazně komplikovanější.

Některé zdroje energie jsou „rychlé“, jiné „pomalé“, z něčeho je energie víc, z něčeho míň, většina lidí v mezičase mezi cvičením jí (=zásobní zdroje energie doplňuje :-) ), potrava se může v těle převádět z formy (a) do formy (b), … .

U žen (na rozdíl od mužů) vše navíc komplikuje fakt, že jim ke zhubnutí většinou nestačí začít sportovat, ale vedle „rozumných“ ;-) tréninkových dávek je obvykle nutno současně aspoň částečně snížit příjem potravy

avatar

Praha

Celkem 7881,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:33 (2014)
půlmaraton: 1:28:26 (2014)
maraton: 3:21:53 (2014)

ped7g muž 08.07.2013 21:57:57

>> Nadík, 08. 07. 2013 15:54:57

Ne, tepovka je z pohledu hubnuti nepodstatna.

Krome toho pises, ze si nezhodila ani kilo, ale nepises, jestli se ti zmenil pomer ulozeneho podkozniho tuku vs zbytek tela, treba celou tu dobu snizujes procento tuku a nabiras svalovou hmotu (ktera je pri rovnakem objemu tezsi nez tuk, takze teoreticky se ti muze snizovat procento podkozniho tuku, muzou se ti zmensovat miry (obvod pasu, stehen, atd.) a vaha muze byt porad stejna, jen vypadas lip a mas lepsi fyzickou silu.

Z pohledu hubnuti (vahy) je dulezite mit dlouhodobe vyssi vydej energie, nez prijem. Pri stejnem prijmu jako vydeji nezhubnes nic. Behani ti pomuze navysit vydej. Krome toho adekvatne rychlosti kterou umis behat si vybudujes i svalovou hmotu, ktera i v klidovem stavu spotrebuje vice energie, takze by ti dal narostl vydej. Umerne tomu jak si lehci zase zakladni vydej klesa, proto kdyz na zacatku mas vydej x, a zacnest jist 0.9*x, tak ze zacatku neco zhubnes, az se tvuj vydej dostane na uroven prijmu a pokles vahy se zastavi.

Pokud mas vyrazne nizsi prijem nez vydej, tak se rika ze je to cesta k zdravotnim problemum protoze uz hubnes nezdrave. Ale jsou tady na foru (a nejen tady) lide kteri tuhle teorii prakticky popiraji, a vyvazenou pestrou stravou prijimaji o dost nizsi mnozstvi kcal nez je jejich zakladni vydej dle beznych teorii, presto jim zdravi drzi (ale ani nijak radikalne nehubnou, spis jejich telo funguje v jinem modu metabolismu, kde proste ve skutecnosti ma nizsi vydej, nez se ocekava). Ja sam o tom temer nic nevim, tohle je spis na obliviona, ktery to praktikuje.

Tepovka je dulezita z pohledu treninku vykonnosti.

Jenomze aby to bylo jeste zamotanejsi, tak vetsinou lide co maji dobrou vykonnost v behu maji zaroven i hezkou postavu, aniz by resili svou vahu a snazili se hubnout. ;)

Z toho vseho co jsem precetl, videl a zazil mi zatim vychazi, ze zakladni otazka pri behani je, jak se udrzet dlouhodobe zdravy. Vaha, vykonnost a jine kriteria se daji resit jako doplnek k tomu, ale jak neni zaklad, tak neni nic. :)

Motto: Pain is temporary, quitting lasts forever.
avatar

Praha

Celkem 7881,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:33 (2014)
půlmaraton: 1:28:26 (2014)
maraton: 3:21:53 (2014)

ped7g muž 08.07.2013 22:02:42

>> Nadík, 08. 07. 2013 15:54:57

Krome toho kdyz jsi zacala behat, tak si zhubla i kdyz si TF neresila. Cim sis vlastne sama odpovedela na svou vlastni otazku.

Motto: Pain is temporary, quitting lasts forever.
avatar

10 km: 0:40:35 (2013)
půlmaraton: 1:28:59 (2014)
maraton: 3:25:10 (2015)

Ender muž 08.07.2013 22:57:14

Já abych shodil tuk přestal sladit. Žádné sladké šťávy(max před závodem), koly atd. ale jen voda, mléko, čaj bez cukru a kafe bez cukru. To samé i po běhání. Dám max. banán, jablko, to zažene největší hlad a pak normální jídlo. Hodně mi proti tomu prvotnímu hladu po náročném tréninku stejně pomůže pít vodu. Poměr sacharidy/tuky/bíl­koviny nijak zvlášť neřeším. Klidně si dám občas i něco hodně tučného. Neřeším ani nijak porce. Jen zběžně ráno trošku víc sacharidy a večer víc bílkoviny.. Hlady netrpím, při náznaku hladu okamžitě něco sním a váha začala letět dolů o kilo týdně.. A to jsem předtím bez výsledku řešil zvyšování objemů a snižování intenzit.. Ale je fakt, že já předtím pil skoro jen sirupy a do kafe dva cukry.

Motto: Hokaaaaa
avatar

Sloviensko

rudo muž 08.07.2013 23:03:51

velmi pomaly beh,napriklad tep 120 pali prakticky len tuky

stredne rychly beh pali zmes tukov a cukrov pricom za rovnaky cas spali viac tukov ako pri pomalom behu ale nerozvija pre buducnost tak dobre palenie tukov co je dolzeite aj pre buduce chudnutie aj pre buducu vykonnost velmi rychly beh, naprikal opakovane useky takmer manplno 400m, 1km a podobne palia prevazne iba cukor a celkovo muzo spalit vaoic energie ako dlhy pomaly beh.

ovsem akykolvek bezcky trenink – dlhy pomaly stredne rychly alebo max rychle useky , kazdy z nich realistikcky spali dosta malo energie a vsetko sa pomerne lahko nahradi hned prvym jedlom a ak je to cukrova bomba staci flaska sladkej malinivky alebo lekvarova siska a cele behanie je v prdeli

okrem mnozstva zejedeneho rozhoduje aj to ci vyzenieme inzulin hore a prepeneme na ukladanie tuku alebo nie najhorsei je jest nieco sladke na noc a ko posledne jedlo pretzoe potom tlstneme celu noc, bez ohladu na to aky bol trenink cez den aj ked to bol v poslike intervalovy a ami by sme palit este dlhe hodiny zjedenie cukru alebo pomalych sachardov (chleba cestoviny zemiaky kukurica atd) vsetko prepne na tlstnutie

na druhej strane ak si dam do poriadku stravu z tohto hladiska tak budem chudnut a najdem si perfektnu vahu a znizim telesny tuk aj ked nebudem voibec behat alebo cvicit – akurat budem mat mat slabe svaly a vyzerat to moc dobre nebude.

ak beham len na tuk, tak by som nemal byt hladny na sladeke a lahko sa to zvladne ak beham aj na cukro tak telo bude pytat cukor a zalezi ake mam strategie

je dobre mat premyslene co sa bude jest dopredu po treninku a neskor doma vecer a mat to pripadne aj nakupene a nachsytane uvarene atd

leobo ked pride jhlad tak clovek siahne po tom co je rychlo k dispozicii a to je zla situacia

ak mam si nacpem brucho velkou uhorkou tak v zaludku nie je miesyto na nic ine a doplnil som tak dolezite mineraly vratane najlepsiej formy kremiku – doelzier pre klby a slachy a je to lepsie ako lektrlyt napoje. a tak uhorku so sebou uz na trenink a hned zacat jest a nedovolit prazdny zaludok aj keby som mal pojest 6 uhoriek az kym si sadnem doma k veceri

na veceru sa odporuca alebo bilele maso – kurence moriak, alebo vajicka a rozna zelenina

cervene maso a ryby prepinaju hormony tiez na priberanie a preto to nue je vhdone na noc cervene maso a ryby je lepsie na obed priapdne na ranajky ak niekto musi ranajkovat

treba jest vela tuku kokosovy olej avokado a prave maslo nepancovane rastlinnymi olejmi a ak sa jedia mliecne tak len plnotucne – z tzv nizkotucnych sa vela pribera… ale to sme uz velakrat debatovali

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha- Nové Město

Celkem 575 km
Minulý měsíc 0 km

Dalwhinnie žena 08.07.2013 23:25:16

Tak jsem si dnes dala závazek pokusit se udržet nízkou TF, max. do 130. No, pomaleji se už běžet nedá. I šnek by asi byl rychlejší než já. Výsledek je následující. Doba běhu: 1:30 hod, průměrná TF 126, spáleno: 714 ccal.K večeři proteinový drink WheyPro Elite65 (4 složkový proteinový komplex s postupným vstřebáváním), podíl sacharidů 1,4%, energetická hodnota: 170 ccal

avatar

Sloviensko

rudo muž 09.07.2013 00:01:30

>> Dalwhinnie, 08. 07. 2013 23:25:16

vyzera to dobre ako cisielka

ale nejak v pamati mam ze prave tie whey proteiny tiez provokuju tlstnutie ak su konzumovane na noc a z praxe to vyzera logicky kedze je to zaklad pripravkov pre kulturistov na NABERANIE vahy v extreme tusim si davaju budik na polnoc a aby vypili pohar whey proteinov a pribrali tak este viac.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha- Nové Město

Celkem 575 km
Minulý měsíc 0 km

Dalwhinnie žena 09.07.2013 00:14:01

No ale kulturisti když nabírají, chtějí nabírat svalovou hmotu, v žádném případě ne tuk. Naopak pokud rýsují, drží velmi přísnou dietu. Kulturisti v žádném případě nechtějí nabrat do tuku, ale do svalů. Tento by měl být právě vhodný i na noc (je to směs proteinů a aminokyselin, minimální podíl karbohydrátů. Je to v podstatě syrovátkový bílkovinový koncentrát

avatar

Sloviensko

rudo muž 09.07.2013 01:13:00

>> Dalwhinnie, 09. 07. 2013 00:14:01

jj , ale aj rast svalov je celkove naberanie hmoty a vahy, je proces anabolicky a teda vyaduje nastavanie hormonov na priberanie

ak sa zdvihaly tony zeleza porastu svaly ak sa nezdvihali porastie tuk

prave tieto detaily ako jednotlive potraviny ovplyvnuju hormony nie su bezne zname a kopiroivanie stravy medzi sporatmi vytrhnute z konetxtu potom dava vysledky horsie ako by sme si zasluzili vzhladom na namahu

v chudnucich programoch nahrada jedla proteinovym napojom sa robi skor na obed ako na veceru, bude to podobne ako cervene maso a ryby, aj whey by sa mal konzumovat pocas dna , ale nie na noc

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Nadík žena 09.07.2013 07:42:34

Děkuji,je to asi taky věkem,metabolismus je línej a já ráda jím.Dnes ráno jsem uběhla 8.30km za 56 minut,nevím jestli je to rychle nebo pomalu,ale mám to běhání ráda.Hezký den všem.Naďa*>> ped7g, 08. 07. 2013 22:02:42*

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 09.07.2013 08:05:28

>> ped7g, 08. 07. 2013 21:57:57 … mi zatim vychazi, ze zakladni otazka pri behani je, jak se udrzet dlouhodobe zdravy…

Souhlas.

A očividně k tomu vedou přinejmenším 2 způsoby: jedním jsou zde doporučované dlouhé tréninky na velmi nízkých TF (nevýhoda – vysoká časová náročnost, mimoběžnost dlouhodobých cílů atd), druhým velmi pozvolné navyšování trénink. dávek na vyšší intenzitě prokládané odpočinkovými dny, eventuálně dny s jinými typy sportu.

avatar

Sloviensko

rudo muž 09.07.2013 08:16:13

>> jm1, 09. 07. 2013 08:05:28

pozor aby nevznikol omyl

pomale behy na nzikych tepoch nemusia byt vobec dlhe, trvaju presne tolko kolko mas casu alebo kolko casu tomu chces dat

ak vybehnes spravne nastaveny vnutorne (teda bez sladkosti a vybehnes pomalym tempom zacnes palit tuky od prvej minuty

takze beh nemusi byt vobec dlhy, to bola stara filozofiua ze musis bezat najpv 90 minut aby si spalil cukry a az pootm sa zacne raytat tukovy trenink – to bolo jednak nepochopneie a jednak to bolo preto ze sa vybiehalo rychlo a vybeihalo sa po sladkych malinovkach

akokolvek si casovo poskladas pomale behy je to jedno a ak si na zevar hodis 2 sprinbty alebo nejake vyskoky ci schody aby si rpzpruil aj celkovy metabolizmus naplno na csa po treninku, tak z hladiska tuku a chudnutie je vsetko OK

otazka treninku na vykonnost je uz uplne ina tema ale aj tam potrebujes skladat cas v tukovom metaboilizme a ako v parxi ukazuje kanovsky aj skladanie z kratkych kusosckov ma jasny pozitovny ucinok

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha- Nové Město

Celkem 575 km
Minulý měsíc 0 km

Dalwhinnie žena 09.07.2013 11:48:27

>> rudo, 09. 07. 2013 08:16:13

Nějaké názory?

Jak nejlépe cvičit pro pálení tuků:

http://www.f-sport.cz/print.php?…

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 09.07.2013 12:09:16

Myslím, že je na místě co největší pestrost.

Jinak, skládání kilometráže z kousků má určitě dobrý tréninkový efekt, v podstatě je myšlenka taková, že využívám každou příležitost, která se naskytne. I pokud jdu do obchodu, na oběd, do kostela apod., tak přinejmenším část cesty popoběhnu, stejně jako, pokud třeba vidím, že trolejbus jede až za 7 minut a tu dobu bych nečinně čekal na zastávce apod. Vlastně tak mám skoro denně vícefázový trénink (třeba i pětifázový, někdy i více).

Stejně tak věřím, že to může mít efekt i metabolický, neboť se dá tělu další impuls.

Ostatně, dá se to rozšířit i tak, že bychom místo čtení diskusí k tomuto tématu ve foru či různých „studií“ cvičili i doma či v kanceláři, pár dřepů, běh chvíli na místě apod. :-)

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 09.07.2013 12:14:23

>> Dalwhinnie, 09. 07. 2013 11:48:27

hmm ved tam nie je nic nove ani zaujimave vseobecne zname veci spravil si z otho vlkastne uzavery a nie celkom spravne.

naozaj nejde o cilsa spalenych kalorii ale o to ako sa nastavia hormony aj treninkom aj stravou a terba na to mysliet dokopy ak trenink nesposobi ze budem musiet jest cukry tak parada ak sposobi ze budem museit jest cukry tak je prolem ako to casovat a aako to doplnit len ciastocne

ked sa debatuje o tom ze aky sposob behania tak sa zabuda ze ked pozrieme na elitnych bezcov tak vsetco do jedneho su extremne bez tuku, a mozme ist pekne po OH disciplinach :

100m sprint – vela svalov ale takmer ziadny tuk 200m sprint to iste 400m toruchu menej svalov ale stale takmer ziaden tuk 800m este menej svalov a stale takmer zaden tuk 1500, 3km steaple, 5km, 10k maraton – svaly sice ubudujau ale tuk tam stale takmer nie je

tazke je jedno ci trenujes na maraton alebo stredbe trate alebo sprinty ak trenujes vela a mas presne zladenu stravu budes bez tuku

ovsem hobik beec netrenuje tolko aby to bolo vela a tak musi spekulovat ovela viac, a dalej treba mysiet na to ake mas buduce treninkove plany – teda nejake zavodne vykonnostne ciele alebo nejaky oblubeny zavod ako tajne ciel a uz teraz podla tho trenovat a teda aj chudnut takym sposobom ktory vedie k trenovansoti na ten zavod, bezec sa tvori 7 rokov a ta je skoda nejake roky vyplytvat nespravnym smerom mozes sice schudnut a zhodit tuk hocijako ale ked potom sa rozhodnem trenovat na nieco ine tak zacinam odznova

keby malska chcel bezat maraton, tak mu je prd platne ze je uz teraz chudy bez tuku a podobne keby chcel Krupicka bezat 110m prekazok tak mu je tiez prd platne ze uz teraz je bez tuku, treninkovo by obaja muslei zacat odznova (takmer nieco by si predsa len priniesli)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 4339 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:05:18 (2011)

Nina H. žena 09.07.2013 12:23:07

Môj názor nebude vedecky podložený, píšem len z vlastnej skúsenosti: najviac som zhodila (tuku), keď som behávala 5× v týždni, kde som mala 2× pomalý a dlhý beh, 2× rýchlejší beh a 1 beh podľa aktuálnej chuti, sily alebo únavy, + som 2× do týždňa cvičila v posilovni s činkami a strojmi (pod dohľadom trénera). Navyše som mala upravenú stravu zloženú prevažne zo zeleniny, ovocia, mäsa a mliečnych výrobkov (tvaroh, jogurty, kyslé mlieko, nepasterizované kravské mlieko)s minimom sacharidov (maximálne k obedu nejaké zemiaky, ryža, trochu cestovín), väčšinu cukrov som mala práve zo zeleniny a ovocia a mlieč. výrobkov. V páse mi vtedy ubudlo 8cm, cez brucho to bolo 12 cm, boky 10 cm, a to za obdobie cca 4 mesiacov. Na kilá to bolo necelých 10kg, pričom váhu som si dosť dlho udržala aj po postupnom pridaní sacharidov a občasného zhrešenia nezdravým len výdajom vo forme behu a cvičenia. Po zranení nohy a ďalších problémoch som bohužiaľ časť starej váhy nabrala späť a napriek tomu, že behávam cca 4× týždenne a 5× do týždňa prejdem svižnou chôdzou do práce a z práce 8km denne + 2× cvičím s vlastnou váhou, telo sa nechce tých cca 4–5 kíl vzdať bez úpravy stravy, takže momentálne opäť nízkosacharidová strava, veľa ovocia a zeleniny a bielkovín. Ak chcete primárne schudnúť, určite by bolo dobré sa poradiť s odborníkom (buď tréner al. výživový poradca) ohľadom zloženia stravy. + pre vyformovanie postavy nielen behať ale pridať buď iný šport (plávanie, cvičenie, posilovanie) aby sa súmerne formovalo celé telo. Navyše beh ako taký postavu až tak veľmi neformuje (pokiaľ nebeháte kopce a schody :-) )

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 09.07.2013 12:23:29

>> rudo, 09. 07. 2013 12:14:23

sa nastavia hormony aj treninkom aj stravou + regenerací a stres managementem

Motto: No toto!
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 09.07.2013 12:27:31

Ještě k tomu optimálnímu tempu a tepovce: na základě vlastních zkušeností doporučuji udělat test, jaký je tep při různých rychlostech, buď v jeden den, či v různých dnech, doporučuji zkusit tep 90, 100, 110, 120, 130, 140, 150, 160, vždy 8 minut jeden krok. Doporučuji test dělat na dráze, aby bylo možné vzdálenost měřit relativně přesně, případně bych tam dal i minutovou přestávku mezi kroky, pro zaznamenání výsledků, zaznamenat je třeba i dosažený průměr tepu. Pak to vyneseme do grafu a zjistíme, pro které tepy se nám pohyb zdá efektivní.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 09.07.2013 12:32:53

>> Nina H., 09. 07. 2013 12:23:07

suhlas a drzim palce

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 09.07.2013 12:38:31

>> Nina H., 09. 07. 2013 12:23:07 …pre vyformovanie postavy nielen behať ale pridať buď iný šport (plávanie, cvičenie, posilovanie)…

kombinace sportů je navíc dobrou prevencí tzv. „overtraining syndrome“

avatar

Bratislava

Brutto muž 09.07.2013 12:52:24

Je to cista pravda, mozem potvrdit. Hovori sa, ze klasicky ziveny clovek by mal mat vahu v kg taku ze jeho vyska v cm minus 100. Ked som s behom iba zacinal, mal som 185 cm a 98 kg. Takze som bol pekny macek :) Nebehaval som vela, ale dva – trikrat do tyzdna po 8 km. AUTOMATICKY sa menil jedalnicek, nakolko som na niektore veci prestal mat chut a za niektore naopak by som zabijal. Teraz uz viem, ze to bolo sposobene metabolizmom, kedze som behaval pomaly a cukor mi prestal chutit. Nekontroloval som tuky v jedle, nebolo to zapotreby. Za tri mesiace som schudol 10 kil a bolo mi fajn. Potom sa asi vydaj zacal rovnat prijmu (neriesil som to), takze mi vaha zacala stagnovat okolo tych 87 kg. Lenze beh ma chytil ovela viac ako som predpokladal a zacal som zvysovat objemy a predlzovat vzdialenosti. Bez toho, aby som cokolvek upravoval mi vaha zacala znovu klesat a uz mam 76 kg (co je uz aj pre mna dost malo, ale nemozem si pomoct) pri zhruba 200 km/mesiac. Nastastie to zasa zacalo stagnovat, ale uz chapem principu. V pripade dalsieho navysenia objemu (comu sa asi v buducnosti nevyhnem) predpokladam, ze by to slo zasa dolu. Takze recept je jednoduchy – hybat sa :))))

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 09.07.2013 15:39:27

>> kanovsky, 09. 07. 2013 12:27:31

Tak jsem to dnes zkusil, jako nejefektivnější se mi dnes jevily tep 130 a rychlost 10,16 km/h (tempo 5:54/km). Pro přesnější odhad mohu následně zkusit podobný test například s tepy 120, 125, 130, 135, 140 a úseky délky 12 minut, náběh do tepu 120 se nepočítá.

Doporučuji tento test provést dříve, než se rozhodnete, na jakých tepech budete běhat, přece jen se mi obecně známá hodnota 130 zdá ne pro každého ideální, pokud například technika běhu pŕi tomto tepu je špatná apod.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Praha- Nové Město

Celkem 575 km
Minulý měsíc 0 km

Dalwhinnie žena 09.07.2013 16:30:41

Tak to je super vidět to takto názorně. Mně zatím asi nejlíp vyhovuje kolem 130, i když v mém případě je to pořád ještě hodně šnečí tempo. Spíš někde blíž ke 140 (to je však ais z hlediska pálení tukl moc, ne?). O rychlosti běhu raději nemluvit, tak ale to bude asi otázka tréninku a postupného zvyšování kondice. Pes byl z mého včerejšího běhu při průměrné TF 126 dost znechucený :-) Technika běhu nevím, nedokážu posoudit…

Nalezené položky: 295 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.