Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest holenní okostice

Bolest holenní okostice

Nalezené položky: 121 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další Poslední
avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 03.03.2014 10:13:40

Mě to v mých začátcích postihlo jako následek několika rychlých závodů na silnici, protože jsem tehdy běhával hlavně mimo asfalt po měkkým. Bolelo to hlavně při běhu z kopce. Dal jsem 3 týdny úplnou běžeckou pauzu a posiloval a protahoval několikrát denně podobně, jako to už někdo popsal. V sedě na židli nechat patu na zemi a zvednout co nejvýše špičku, pár vteřin vydržet a opakovat na každé noze cca 10 krát v několika sériích. V sedě na židli natáhnout/zvednout holeně, aby byly v horizontální pozici a propnout špičky s několika sekundovou výdrží. Kleknout si na zem, nárty proti podlaze a dosednout zadkem na paty, vydržet cca 1 minutu. Provádět na koberci nebo si podložit nárty ručníkem, aby to netlačilo. Neběhat, ale chodit nebo jezdit na kole, aby se nohy prokrvovaly. Postihlo mě to, přestože jsem tehdy běhal jen 2–3 týdně a 100 km měsíčně, taky nemám ideální běžeckou postavu – 185cm/80kg. Nezačal jsem znova opatrně běhat, dokud bolest/nepříjemný pocit zcela neodezněly. Běhám přes špičky a mám podobný problém, který někdo také už zmiňoval – i když se snažím o frekvenční běh, hodně drobím krok a mám pocit, že nohy jen tahám za sebou, tak to pořád vypadá, jako bych běžel jen po špičkách a vůbec nedopadal na paty, což samozřejmě není pravda.

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:05 (2009)
půlmaraton: 1:44:15 (2013)

prema.cech muž 03.03.2014 12:11:13

>> filipoinzagi, 02. 03. 2014 11:51:22

caues. me se stalo to samy po lonskym PIMu v dubnu. rikal jsem si, jak je to v pohode, jak minimalisticky boty jsou super a zacal pridavat intervaly. bolest jsem samozrejme nevnimal. v pulce dubna to dopadlo tak, ze jsem si pri fotbalku na trave bos lehce zavadil jednou nohou o vnitrni cast druhy a bolesti malem umrel. do te doby jsem si myslel, ze to jsou jenom priznaky unavy. haha, nebyly! ;). 3 mesice neni az tak dlouha doba, takze se nediv. nejdriv jsem se potreboval dat se dohromady na cerven (neslo to), zkusil jsem to v cervenci (neslo to), a zacal jsem znovu az v koncem zari (velmi lehce, celkem 30km za 14 dni), vic v rijnu (50km za mesic), od listopadu naplno (160), prosincec (175), leden (175), unor (150). do te doby jsem hral mj. hodne skvos, ted na skvos kaslu (neni cas) ted zase brzdim, protoze pred tydnem v aquaparku ja blbec zacal plavat prsa a znova si pokurvil koleno – (kvuli tomu jsem presel na minimalisticy boty) a stav je asi takovej, ze jsem asi lehce pokurvil postranni vaz v koleni. ale snad to nebude nic vaznyho, jenom v koleni obcas lehce pichne ;)). takze za me: pokud se obtize vratili, opet prestat. pauza 3 mesice neni nic moc dlouha doba.

avatar

10 km: 0:39:24 (2015)
půlmaraton: 1:29:34 (2014)
maraton: 3:11:05 (2015)

Petr H muž 03.03.2014 13:09:50

Bolesti holenních kostí – s tím jsem měl velké problémy. Když jsem kdysi dávno začal trénovat kratší běhy pod trenérským vedením tak to vedlo k vážným problémům. Došlo to tak daleko, že jsem musel skončit s jednou nohou 14 dnů v sádře – absolutní odpočinek fakt pomohl. Nicméně mám to místo už asi navždy poškozené a musím si dávat pozor. Tahle bolest, zdá se, vzniká při dopadu na špičku nohy při dopadu před těžiště těla. Takže to chce obecně počkat až se posílý lýtkové svaly, běžet malými kroky s dopadem pod tělo jak se to dneska doporučuje. Po doběhu osobně považuju za absolutní prioritu obecně protažení nohou. – Tohle se strašně podceňuje. Ať jsem byl kdekoli, všude se dosti protahovalo na začátku tréninku (mě osobně to až tak nevyhovuje) a naopak se třeba vůbec neprotahovalo na konci tréninku. Přitom u mě osobně to důkladné protažení nohou (občas docela bolestivé), po němž už jen chodím, velmi pomáhá v následné regeneraci. Naopak tohle zanedbat si velmi rychle projeví v nejrůznějších zdravotních problémech pohybového aparátu.

avatar

Nelahozeves

Celkem 19576,14 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:05 (2016)
půlmaraton: 1:28:31 (2016)
maraton: 3:43:10 (2013)

filipoinzagi muž 03.03.2014 17:35:33

>> Qulck, 02. 03. 2014 23:00:32 protahuji se každý den cca 25 minut, zkusím protahovat ty špičky (lýtka). Běh na boso (minimalistické boty) chci zkusit, tak uvidíme, třeba to pomůže. To zvedání prstů při běhu jsem spíš dělal na začátku, teď si myslím, že to nedělám ale můžu to dělat aniž bych si to uvědomoval.

>> Francis1981, 03. 03. 2014 00:19:28

zkusím tomu dát pár dní volno, abych to necítil ani při chůzi a pak uvidíme, postupně zkoušet.

>> rudo, 03. 03. 2014 01:23:47

to je právě zvláštní, pokaždé to bolí trochu jinak. Někdy to bolí od kotníku až po střed holeně z vnitřní části-nejvíce tedy bolí ten prostředek holeně jakoby pod kostí, když si zatlačíš prstem na to místo. Spíš jde ale o tkáň, nikoliv samotnou kost. Vše záleží na intenzitě poškození, tedy jak dlouho to přemáhám. Někdy bolí přední část samotné holeně (nejsem si jist jestli jen kost nebo úchyty šlach nebo svalů) Nedá se to identifikovat. Což mi přijde zvláštní.

>> Bořík, 03. 03. 2014 08:28:53

volno to určitě chce, ale minule jsem odpočíval cca 18 dní a poté to začalo znovu, je pravda, že jsem si druhý den naordinoval 10 km ve vysokém tempu, byl jsem si jist, že je to pryč. Tu pauzu jsem dal až po tom, co jsem prakticky už nemohl ani chodit.

Motto: Když něco děláš, tak to dělej pořádně a dej do toho všechno.
avatar

Nelahozeves

Celkem 19576,14 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:05 (2016)
půlmaraton: 1:28:31 (2016)
maraton: 3:43:10 (2013)

filipoinzagi muž 03.03.2014 17:49:59

>> mulisak, 03. 03. 2014 10:13:40 díky za cviky, s tím přisedávání pat, to zkouším, ale pokaždé mě po pár sekundách chytí hrozný křeče do prstů na noze :-) Taky jsem si všiml, že jednou nohou když jdu dopředu, tak škrtám o lýtko druhé nohy. Podle mě špatně vytáčím chodidlo při odrazu a když se chodidlo vrací do správné polohy, tak škrtá o tu nohu. No je vidět, že na sobě nacházím tolik nedostatků, že si říkám, jestli vůbec mám běhat :-))

>> prema.cech, 03. 03. 2014 12:11:13

no pauza 3 měsíce si neumám představit, to bych asi umřel, už jsem si na pravidelný běh zvykl a neumím bez toho být, i když to většinou bolí (nerad se šetřím :-)) Problém je, že jsem ty příznaky ignoroval a běhal dál, s tím, že to je jen únava svalů a že se to spraví, bohužel to tak nebylo. Jsem dost těžký, prostě 84 kg, na 190 cm je pořád dost.

>> Petr H, 03. 03. 2014 13:09:50

já protahování před během moc rád nemám, tedy nejsem na to zvyklý, vždy se snažím vyběhnout co nejdříve, tedy za světla a protáhnout se až po sprše. Skoro 3 roky to vydrželo :-) Až do doby, než jsem začal trénovat pod trenérem, ten mě nešetřil, samé intenzivní tréninky na dráze. Poté intenzivní tréninky i v týdnu, no chtěl jsem se vyhoupnout co nejrychleji a docela to šlo. Na jaře to vypadalo na super časy, škoda no.., hlavně aby mohl běhat vůbec dál, jestli jsem si to nějak nevratně nepoškodil. Abychom si to ujasnili, došlapovat na těžiště znamená, že došlapuješ jakoby pod hlavu, tedy jsi v lehčím předklonu a došlapuješ pod hlavu, ne před těžiště, tedy dlouhý krok.

Motto: Když něco děláš, tak to dělej pořádně a dej do toho všechno.
avatar

jeffino muž 03.03.2014 18:25:50

>> filipoinzagi, 03. 03. 2014 17:49:59 minulej rok jsem měl něco podobnýho, skončilo to měsíční pauzou(z tréningu jsem odkulhal a pak týden skoro nechodil), paradoxně po cca půl roku běhání v hodně odtlumených botech, jsem zhruba stejné konstituce jak ty(195cm, 85kg) a co se mi osvědčilo, tak kvalitní kompresní návleky na lýtka, hlavně je mám ještě min. 3h po doběhu na sobě, pokud intenzivně trénuješ, chce to adekvátně regenerovat, to že si pár týdnů dáš pauzu a pak do toho začneš šlapat naplno nic neřeší, ty musíš efektivně regenerovat mezi treningy.

Motto: život je vcelku nevyléčitelná nemoc
avatar

České Budějovice

Celkem 12147,12 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:57 (2014)
půlmaraton: 1:35:02 (2018)
maraton: 3:34:26 (2016)

PaKo muž 03.03.2014 20:44:23

>> filipoinzagi, 03. 03. 2014 17:49:59

Taky něco přihodím: laboroval jsem s tím vloni v létě, když jsem zvýšil objemy. Nebylo to sice nic extrémního, ale nožku jsem cítil hlavně na pohmat a měl jsem strach, aby se to nezvrhlo v nějakej větší malér.

Subjektivně mi pomáhaly kopce: třeba po horském půlmaratonu na Lipně (+900m) jsem si 3 dny myslel, že je to pryč. No, nebylo, ale kopce byly zkrátka v pohodě (že by absence otřesů?).

Nicméně zašel jsem k fyzioterapeutovi, ten mi na fotkách ukázal, jak jsem krásně zkroucenej a ve svalové nerovnováze, takže jsem vyfasoval cviky (na příčné břišní svalstvo) a cvičím. Bohužel se teď plácám pořád v nějakých nemocech, takže nejsem schopen říct, jestli to pomáhá, na to bych se potřeboval dostat alespoň nad 300 km/měs.

Závěr za mě: každý jsme jiný a u každého ta příčina může být jiná. To jsem ti asi moc nepomohl, ale budu ti alespoň držet palce. Vím, jak je to na budku, když se člověk nemůže jít proběhnout.

avatar

Celkem 777 km
Minulý měsíc 0 km

davidof muž 04.03.2014 07:27:42

přidávám pro nějaké informace odkaz http://www.behbezusili.cz/…lest-holenni

Motto: Dobrý běžec nebrzdí zbytečně zeměkouli v jejím otáčení.
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:05 (2009)
půlmaraton: 1:44:15 (2013)

prema.cech muž 04.03.2014 08:14:12

>> filipoinzagi, 03. 03. 2014 17:49:59

tak to si asi budes muset vybrat a to zda si dat pauzicku, nebo to hrotit s rizikem, ze to prehrotis a pak si uz moc nezabehas ;). jasne, muzes behat, teda chodit, po dokrotech, fyzioterapetech, zkouset jine obleceni, ale podle me pomuze pouze pauza. ja nerikam 3 mesice, ja rikam, ze me osobne 3 mnesice nestacily a byl jsem skoro na 5-ti. bylo to fakt jednoduchy, nejdriv mesic nic, pak jsem to zkusil velmi volne, 2 km dobry, ale jak jsem pridal, tak to zacalo znova, takze opet konec. pak jsem to samy zkusil po 2 mesicich (dokonce bos po silnici v egypte) ;)) a sice jsem neodpadnul hned, ale nohy se ozvaly opet. takze pak jsem to zkusil pro jistotu az nekdy v zari. nevim proc rikas, ze jsi tezky bezec. kazdy vazi tolik, na kolik se citi. ja se svymi 197/83–85 se citim velmi lehky, takze ja jsem lehky bezec ;). nejdriv musis presvedcit hlavu, ze jsi lehkej. jinak si bude myslet, ze jsi tezkej a budes pretezovat vsechny klouby atd. je to jen o hlave ;))). beham podle pocitu, o cas mi fakt nejde. posledni 4 dny se citim tak nejak blbe (nechce se mi behat) a tak na to kaslu. abych sel pres silu, tak to fakt ne. to nema cenu. pdf!

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:05 (2009)
půlmaraton: 1:44:15 (2013)

prema.cech muž 04.03.2014 08:23:30

>> filipoinzagi, 03. 03. 2014 17:49:59

jedinou vec, kterou bych ti doporucil, jak to tak ctu je, ze bys mel zahodit hodinky, sporttester nebo telefon a behat jen tak. jen tak na pohodu. nehonit se za nejakym casem, trenerem, vykony, super vykony apod. akorat na sebe klades zbytecne naroky, a behat na pohodu. fakt to pomuze! prestan se srovnavat s nekym ostatnim, vykasli se na zavody (i na vsligu). to ti moc nepomuze. kdyz se nebudes honit a poslouchat telo, tak budes ve finale behat vic a casteji. co na tom, ze nebudes mit 10km za 40 minut? stane se neco? reknu ti to na rovinu: nestane. nestane se vubec nic. ja jsem si tim prosel taky, vim, co to znamena. porad jsem se honil, behal jak blbec a behal blbe, takze jsem vlastne behal min, nez ted. a paradox vseho je, ze kdyz beham na pohodu, tak kupodivu beham rychleji nez predtim. ale nehrotim to. nechce se mi? tak proste nejdu. vcera vecer se mi fakt nechtelo, tak jsem nesel. no a co, tak pujdu mozna dneska. a mozna taky ne. na zavody se neprihlasuji (1/2m), kdyz to vyjde, tak od nekoho sezenu startovny tyden pred zavoden. je spousta lidi, kteri se precenuji a pak odpadnou. ja odpadnout nechci. proste se tim nestresuju a pomaha to. pravidlo c1 zni: nikam se nehonim, cas nehonim, nikdo me nebude honit, behat na pohodu. na dobrej pocit. myslis, ze tve okoli te pochopi, kdyz se budes honit, prehanet to a misto 10km za 43 behat 10km za 41, nebo 40, nebo 39 nebo nevim koli? ne, je to fakt jedno. za ten stress to nestoji. nehon se. a ono to bud pujde, nebo ne. ale ja ti rikam, ze to pak pujde. nesmis jenom tlacit moc na pilu. kasli na trenera, dej na dobrej pocit. vypni vsechny mozny sracky (merice) a behej na klid, pohodicku. fakt to funguje, odpocines si.

avatar

Nelahozeves

Celkem 19576,14 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:05 (2016)
půlmaraton: 1:28:31 (2016)
maraton: 3:43:10 (2013)

filipoinzagi muž 04.03.2014 18:13:10

díky, ještě dotaz, mám nyní podstatně vyšší tepovku než jsem měl, cca o 15 tepů. Dřív jsem i u maxima nebyl schopen dosáhnout 180, nyní když jsem běhal, tak to lezlo i k 190 v poma­lejším tempu. Není o to nějakém zánětu v těle ?

Motto: Když něco děláš, tak to dělej pořádně a dej do toho všechno.
avatar

Chrudim

kámen úrazu žena 04.03.2014 18:55:37

>> filipoinzagi, 04. 03. 2014 18:13:10

Zánět by se projevil výrazným navýšením i klidového tepu. A to až o desítky tepů. Tohle vypadá buď na zhoršení vytrvalosti, ale kvůli poměrně krátké pauze se jedná spíše o vliv odpočinku. Po odpočinku tepy lezou rychleji a radostněji výše. Znatelné je to především u vyšší intenzity, včetně maximálky.

Určitě znáš opak, kdy druhý den po těžkém závodu nebo po dlouhodobě přehnaném trénování bez dostatečného odpočinku, jsou tepy nižší než odpovídá rychlosti. A rozhodně to není ukazatel lepší trénovanosti, ale jen únavy.

Motto: Když šlapu, tak žiju! :-)
avatar

Nelahozeves

Celkem 19576,14 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:05 (2016)
půlmaraton: 1:28:31 (2016)
maraton: 3:43:10 (2013)

filipoinzagi muž 04.03.2014 19:29:14

>> kámen úrazu, 04. 03. 2014 18:55:37 dík, to je novinka pro mě, to jsem netušil, že odpočinek ti zvýší tep, člověk se pořád něco dozvídá :-) Teď je otázka co je lepší, mít vyšší nebo nižší tep.

Motto: Když něco děláš, tak to dělej pořádně a dej do toho všechno.
avatar

České Budějovice

Celkem 8588,53 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:25 (2015)
půlmaraton: 1:28:09 (2015)

Daňour muž 04.03.2014 21:56:29

>> filipoinzagi, 04. 03. 2014 19:29:14

Filipe, odpočinek ti tep nezvýší. Pokud tedy nepočítám za odpočinek, že bys úplně přestal běhat, pak by ses za nějakou delší dobu dostal zpět na tepy, které jsi míval před začátkem běhání. Po 14denní pauze by možná na nenadálý trénink reagovalo tělo zvýšením TF při prvním běhu, ale ne podruhé, potřetí a tak výrazně. Mě se to jeví jako obranné signály organismu. Co člověk, to zkušenost a názor, ale v tuhle chvíli je opravdu nejlepší postupovat univerzálně a dát si od běhu oraz. Věřím, že to bude stačit a pak se zase k tréninkům normálně vrátíš jako většina různými bolístkami postižených běžců.

avatar

Chrudim

kámen úrazu žena 04.03.2014 22:01:15

Odpočinek je na tepech znát hlavně při vyšší intenzitě. Třeba při krátkodobém zrychlení, kdy tep vyšplhá výše než obvykle, podle intenzity běhu blíže anaerobnímu prahu nebo dokonce až maximálce. Ale tepy jsou jen část mozaiky, nedá se řídit jen jimi. A v některých situacích se jimi nedá řídit vůbec.

Začátečník nejseš, máš už určitě i mnohé pročteno, teoretické znalosti a hlavně praktické víceleté zkušenosti. Stačí neignorovat pocity a signály těla i hlavy, nebo tyto signály nezaměňovat s jinými. Máš i další novou zkušenost, se signálem těla formou bolesti holení. To už je zoufalé volání přes hlásnou troubu, když nebyla vyslyšena normálně hlasitá řeč či dokonce šepot. Bolestivá zkušenost, ale důležitá. Když zapojíš své zkušenosti, aspoň základní znalosti metodiky trénování a budeš se snažit vyslyšet i tiché signály těla a hlavy, můžeš brát tepák jen jako orientační pomůcku. Jako ukazatel, jestli se něco nekalého neděje. Přeju dobré a opatrně hojení, ať jseš brzo fit.

Motto: Když šlapu, tak žiju! :-)
avatar

Prievidza, Slovensko

Celkem 11594,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:46 (2020)
půlmaraton: 1:27:42 (2016)
maraton: 2:57:58 (2017)

ttomino1980 muž 04.03.2014 22:07:10

moja rada ak posluchnes rady inych a das si na nejaky cas od behania pokoj je nechodit na stranky o behani. Mne taky pristup pomaha potlacit behaciu zavislost;-)

Motto: "Keď prechádzate peklom, nezastavujte sa." - W. Churchill
avatar

Chrudim

kámen úrazu žena 04.03.2014 22:07:13

>> kámen úrazu, 04. 03. 2014 18:55:37

Zdůrazňuju to „…o odpočinku tepy lezou rychleji a radostněji výše…“ Nemluvím o setrvání ve vyšších tepech, ale rychlejší a větší reakci tepů na zvýšení intenzity. To jsem prve nenapsala srozumitelně.

Motto: Když šlapu, tak žiju! :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 04.03.2014 22:14:25

>> kámen úrazu, 04. 03. 2014 22:07:13

ano je to jasne a mas pravdu

ale podla mna taka reakcia tiez znamena ze predchadzajuci stav uz bolo pretrenovanie == chronicka unava, pripadne nedostatocne doplnanie a nevyvazenost elektromineralov

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha

Celkem 5280 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:17 (2013)
půlmaraton: 1:27:15 (2014)
maraton: 3:10:06 (2010)

Tommo muž 04.03.2014 23:55:23

Ještě jsem si vzpomněl na další trik, který pomohl dostat se ze spárů shin splints bez přestávky v běhání: abych omezil otřesy coby původce problému, tak jsem maximálně omezil letovou fázi, tzn. běh připomínal spíše rychlou chůzi, bez nadskakování… pomohlo to dost výrazně

Motto: When the heart is ungoverned by reason, charlatans have powerful tools to deceive
avatar

suter muž 05.03.2014 08:02:40

Dobrý deň. Pre bežcov, ktorí majú problémy s preťažením a bolesťami kostí ponúkam terapiu, ktorá Vám v krátkom čase pomôže s transportom vápnika do kostí a tým Vaše kosti vráti do pohybového a funkčného normálu. Sám som si to odskúšal na sebe kedy ma bolela po dlhom behu na asfalte lýtková kosť, magnetická rezonancia ukázala malé prasklinky na kosti. Po aplikácii konkrétneho lieku v kombinácii s tabletami s obsahom vápnika došlo k zmierneniu príznakov v priebehu dvoch týždňov. Je to veľmi jednoduché. Nečakajte však, že Vám tento liek predpíše nejaký lekár pretože sa v našich lekárňach nevyskytuje je potreba ho objednať zo zahraničia. V prípade záujmu podám bližšie info na maili.

avatar

Nelahozeves

Celkem 19576,14 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:05 (2016)
půlmaraton: 1:28:31 (2016)
maraton: 3:43:10 (2013)

filipoinzagi muž 06.03.2014 19:33:43

ahoj, tak dnes jsem přišel od svého fyzioterapeuta a zase je to trochu jinak. Prý se o zánět okostice nejedná. Prý je to způsobeno jen špatným během, disbalancí atd. Prý dokonce nemám přestat běhat, časem se to bude zlepšovat. Mám používat vložky do bot, cvičit. Samozřejmě teď neběhat nic rychlého. Pokud by tam byl zánět, tak by byla klidová tepovka vyšší než obvykle a to po změření není o moc (46 tepů/min). Sice mi celkový fitness test vyšel horší než dříve OwnIndex (VO2max) 50, dřív jsem měl 70 ale to je tím výpadkem. Také prý zatěžuji jednu nohu více než druhou a to podvědomě, že šetřím tu postiženou. Tak to pomalu od zítra zkusím a uvidím, třeba jen pár kiláčků a postupně navyšovat. Prý i po měsíci pauzy, kdybych začal běhat špatně, tak se to vrátí. Mám také občas používat minimalistické boty. No tak uvidíme. Tak držte palce :-)

Motto: Když něco děláš, tak to dělej pořádně a dej do toho všechno.
avatar

Celkem 777 km
Minulý měsíc 0 km

davidof muž 06.03.2014 19:46:17

>> filipoinzagi, 06. 03. 2014 19:33:43

tak to gratuluju že můžeš běhat. Ale když to není zánět tak co to je? A jak tě to vlastně bolí? Na pohmat, jen při běhu nebo chůzi, při špatným stoupnutí nebo i v klidu?

Motto: Dobrý běžec nebrzdí zbytečně zeměkouli v jejím otáčení.
avatar

Nelahozeves

Celkem 19576,14 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:05 (2016)
půlmaraton: 1:28:31 (2016)
maraton: 3:43:10 (2013)

filipoinzagi muž 06.03.2014 20:05:32

>> davidof, 06. 03. 2014 19:46:17 je to prý jen podrážděné, namožené. Ale nechci říkat, že je to tak nebo jinak, prostě jen co mi bylo řečeno. I mistr se může mýlit. Bolí to s různou intenzitou, záleží na intenzitě namožení. Na pohmat to bolí jen při silném zmáčknutí, nicméně když je to hodně podrážděné, tak to bolí i při chůzi (při odrazu). Je to taková šlacha (sval), který vede od kotníku podél holeně a je ukončena uprostřed holeně na ní připnutá. V klidu to nikdy nebolí, i když je to hodně namožené. Tak uvidíme.

Motto: Když něco děláš, tak to dělej pořádně a dej do toho všechno.
avatar

Prievidza, Slovensko

Celkem 11594,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:46 (2020)
půlmaraton: 1:27:42 (2016)
maraton: 2:57:58 (2017)

ttomino1980 muž 06.03.2014 21:50:15

>> filipoinzagi, 06. 03. 2014 19:33:43

mhh … som zvědavý ako narves vložky do míním tenisiek? uz som pisal prvsie …zabehni si kilacik naboso… mne otvoril oči.odvtedy běham len NB minimus aj ked teraz som poskuloval po merell…nakonec znova babos ;-) a sem tam nabos

Motto: "Keď prechádzate peklom, nezastavujte sa." - W. Churchill
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:05 (2009)
půlmaraton: 1:44:15 (2013)

prema.cech muž 07.03.2014 08:08:25

>> filipoinzagi, 06. 03. 2014 20:05:32

uz jsem to tady psal hodnekrat. v minimosskejch botach beham cca 1,5 roku, v nicem jinem. od te doby tak nejak neresim casy, ale evidentne se mi zlepsil doslap a vsechno ostatni. nepamatuji se, ze by od te doby nekdy bolela zada apod. je potreba si davat ale zpocatku hodne pozor. opravdu hodne. celej zivot mas pod patou 2 cm a najednou skoro nic. je to celkem dost rozdil, telo si zvyka pomalu. ja ale nevim, pres bolest bych asi nesel, vykaslal bych se na to a snazil se napriklad doplnit behani jinym sportem (kdyz pises o disbalanci). napriklad idealni je plavani, nebo nejake halove sporty. moznosti je spousta, proste zmenit zatizeni a postupne se k nemu treba zase vracet. jednostranne zatizeni neni moc dobre, zmena je super ;)

avatar

Celkem 7913,03 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:52 (2014)
maraton: 2:59:53 (2014)

mačus muž 07.03.2014 10:44:35

>> filipoinzagi, 06. 03. 2014 20:05:32

Nevim jestli můžu radit , každý sme jinej . Já bych se běhání nevzdával . Já když mám problém s nohama , kotník , koleno , pata .Tak začnu běhat podle tepu . Nastavim si horní hranici 125 tepů a při překročení přejdu do chůze . Běhám podle času třeba jen 20 minut , ale víckrát denně . Nespotim se , tak se nemusim sprchovat a někdy se ani nepřevlíkám . Snažim se udržovat vyší frekvenci kroků . Postupně prodlužuju čas běhu , rychlost při stejném tepu . Takhle běhám třeba měsíc s tim že si zakážu jakejkoliv rychlejší běh .
Potom opatrně zařazuji jednou týdně závod nebo rychlejší běh , mezi tim zase jenom poctivě vyklusávám .
Vždycky mě překvapí , že po takovém to období , bez jediného rychlejšího běhu u mně na závodech nastane skokové zlepšení .

avatar

Prievidza, Slovensko

Celkem 11594,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:46 (2020)
půlmaraton: 1:27:42 (2016)
maraton: 2:57:58 (2017)

ttomino1980 muž 07.03.2014 13:34:25

>> prema.cech, 07. 03. 2014 08:08:25

palec hore ;-)

Motto: "Keď prechádzate peklom, nezastavujte sa." - W. Churchill
avatar

Nelahozeves

Celkem 19576,14 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:05 (2016)
půlmaraton: 1:28:31 (2016)
maraton: 3:43:10 (2013)

filipoinzagi muž 07.03.2014 18:19:16

Nějaké tipy na min. botky ?

Motto: Když něco děláš, tak to dělej pořádně a dej do toho všechno.
avatar

Prievidza, Slovensko

Celkem 11594,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:46 (2020)
půlmaraton: 1:27:42 (2016)
maraton: 2:57:58 (2017)

ttomino1980 muž 07.03.2014 20:43:26

>> filipoinzagi, 07. 03. 2014 18:19:16

http://www.newbalance.cz/…hled-kolekce

za mna NB Minimus ..ak na cestu a univerzalnu tak by som asi bral mr10 v2

v mr10 1ej gen – da sa v nich slusne behat pri prechode na „spicku“ maju nabehanych vyse 3000km a su stale schopne, ziadna diera na vrchu a podrazka je tiez v pohode takze ich konecne operiem a budem nosit len tak …ako nahrada mi buduci tyzden pridu mr00

v mr20 som odbehol min. rok 4 maratony a 1 polmar…inak ich berem na tempo behy a useky …lahke ako pierko…podrazka tenka ako „papier“ a dost tuha…dokonca ma v sebe 5 dier na podrazke neviem ci kvoli vetraniu alebo vahe…ale nemusia kazdemu sadnut

mt10 ..dobre na lesny beh …maju super grip…ale zase az tak ich moc nemam obehane …kupil som ich ked som chcel skusit beh do vrchu

pri kupe si nehaj cca 1cm pred palcom …samozrejme ak mozes tak najlepsie vyskusat

mal som este inov8 f220 …tam sa mi spravili velke diery po bokoch po 500km …boli na moju nohu moc uzke a invo8 su 30% drahsie ako minimus

este by som mozno zvazoval merell road glove al bare access … ale tie som nebehal len sa mi lubia takto z netu

Motto: "Keď prechádzate peklom, nezastavujte sa." - W. Churchill
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:05 (2009)
půlmaraton: 1:44:15 (2013)

prema.cech muž 07.03.2014 23:05:39

>> filipoinzagi, 07. 03. 2014 18:19:16

beham pouze v mt 10br. jak je receno, jsou na trail. ja v nich beham pouze po asfaltu. v soucasnych mam cca 700km a neni to na nich poznat. proc se mi libej je fakt, ze na moji noze drzej naprosto perfektne, suprove sedej a ve spicce jsou volny. to proste jiny boty nemaj. proto v nich beham i po asfaltu a fakt to neresim. uz mam druhy ;)). v soucasnosti pokukuju po novejch modelech, ale bojim se, ze nebudou sedet jako tenhle typ. bohuzel ale v moji velikosti uz nejsou, takze budu muset jit do novejch.. nekdy. ale opravdu zalezi, jak sedej na noze. jiny me proste nesedly tak dobre.

Nalezené položky: 121 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.