Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Trening na jarny polmaraton

Trening na jarny polmaraton

Nalezené položky: 175 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další Poslední
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 02.12.2013 18:09:47

>> satch, 02. 12. 2013 18:04:27

Viz kalkulátor

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 02.12.2013 18:11:55

>> satch, 02. 12. 2013 18:04:27

zene povedz ze dobry kohut nepribera, ovsem zalezi od sliepky.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Tachlovice

Celkem 7759,5 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:24 (2015)
půlmaraton: 1:23:23 (2015)
maraton: 3:17:32 (2015)

kaz67 muž 02.12.2013 22:02:24

>> Mato, 02. 12. 2013 15:58:13

Treba si udrzat hmotnost s akou si trenoval (v pretekovom obdobi je uz neskoro zhadzovat kila – to oslabuje organizmus) a verit tomu, co si natrenoval.

ahoj Mato, podzimní PIM 10km jsem podělal, a jeden střípek do mé mozaiky je i toto, cos napsal,cca týden jsem totiž redukoval váhu – šla o cca 3,5kg dolu, dělal jsem i jiné chyby, tak snad sezonu 2014 zvládnu lépe, díky měj se fajn

Motto: hrozně rád běhám
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 03.12.2013 07:56:56

>> Mato, 02. 12. 2013 15:58:13

To vysvetlenie oslabenej imunity pri volnejsom treninku mi pripomenulo serial Alexndra Neuwirtha, niekolka krat sa o tom zmienuje, ze jak ubral na natazi, hlavne po dolezitych pretekoch, tak pravidelne ochorel (pred pretekmi uberal z treningu len malo, takze tam sa nejaky utlm neprejavil)

Odkz na posledny diel, ale pro tych co to nepoznaju a zaujimaju sa o vykonnostny beh myslim velmi zaujimavy cely rerial:

http://www.bezvabeh.cz/…-i-bolest-36

avatar

Bratislava

Brutto muž 03.12.2013 11:51:54

>> satch, 02. 12. 2013 18:04:27

Ked som striedal rozne treningy, aby som si zvysil trochu rychlost, bolo mi jasne, ze raz pridem do bodu, kedy ma najviac zo vsetkeho bude obmedzovat vaha. Teda nadbytocne kila (profilovka je prave z tej doby:). Ked som vacsinu zhodil, rychlost isla hore pri rovnakej intenzite treningu. Bola to parada, len si treba davat pozor, ziadne drasticke diety a velke rychle zhadzovania. V tom pripade pojde aj svalova hmota prec a to nechceme, nakolko v nej je aj rychlost. U mna sa najviac osvedcilo obmedzenie sacharidov (nie prisna nizkosacharidova dieta, ale nejaka jej jemnejsia forma) a musim povedat, ze tak dobre ako sa citim teraz (aj psychicky) som sa este nikdy necitil. Az teraz mozem zodpovedne skonstatovat, ze cukor JE naozaj droga. Pociatky boli hrozne, ale teraz uz ma sladke vobec nelaka. Inak, mne tiez zena uz zakazuje trenovat, lebo ze som vychrtly (182/75) ale ja stale vidim okolo pasa nejake 3–4 kila zbytocnosti :)) Co je zaujimave, ze napriklad, ked som vyrazne schudol, je mi viac zima (logicke). Musim si na to zvykat. A k tej imunite – Prave som skoncil dvojtyzdennu pauzu v rocnom treningu. Cely rok som nebol chory, akonahle som pred dvomi tyzdnami prestal behat, do troch dni som mal nadchu (rymu) ako bejk :)))

avatar

SR, Reca

Celkem 15391,89 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:32 (2015)
půlmaraton: 1:30:36 (2017)

satch muž 03.12.2013 14:15:12

>> Brutto, 03. 12. 2013 11:51:54 Ok, končím so sladkým… (len čo si umyjem ústa od čoko-koláču…). Podľa kalkulačky vplyvu hmotnosti na výkon, ktorú poslal Petr, to stojí za to… Aktuálne som tiež chorý – prvý krát od kedy som začal behať. Posledný dlhý beh (pred 17 dňami) som vybehol na ľahko 25 km, bolo okolo 0°C, ani čiapku som si nevzal a odvtedy sa neviem dať do poriadku. Dnes som už aj doktorku navštívil.

avatar

Bratislava

Brutto muž 03.12.2013 14:39:41

No daj sa do poriadku a zacni so zimnou pripravou :) A skus to bez cukru, je to fakt parada. Len treba prekonat pociatocne vzpieranie sa tela :)

avatar

Jilemnice

10 km: 0:43:13 (2012)
půlmaraton: 1:43:13 (2012)
maraton: 5:22:26 (2013)

JacoB* muž 03.12.2013 15:43:22

>> satch, 03. 12. 2013 14:15:12

>> Brutto, 03. 12. 2013 14:39:41

>> Brutto, 03. 12. 2013 11:51:54

Zdravím, přidávám se k Vám chlapi. ;-) Souhlasím totiž s tím, že cukr je opravdu droga. Mám s tím totiž bohaté zkušenosti. Navíc potom co mi diagnostikovali cukrovku I. typu je to ultra problém. Omezit cukr na minimum a vydržet to 1 měsíc, aby se tělo jaksi obnovilo a zvyklo na nový režim, je opravdu těžké. Pak to už snad půjde, ale překonat ty začátky není jednoduché…Když si dopřejete sladké vy, tak se Vám cukr v krvi/těle drží pořád v dobrých hodnotách. Mně to ale vylítne na vysoké hodnoty a když se neregulují, tak pak je člověk tak moc unavený, že většinu dne proleží, nic se mu nechce dělat, totálně bez motivace…takže pak vyrazit ven běhat je opravdu nadlidský výkon…psychika úplně ta tam. A pokud tyto hodoty (16,25,31 až H1), normální (4–7) převažují dlouho, dochází k rychlému úbytku hmotnosti a má to negativní vlivy pro celý organizmus.

Takže jsem zjistil, že kromě sebe samého mám ještě jednoho velkého soupeře a tím je právě CUKR. :-| I když si zajdu zaběhat, tak musím mít něco sladkého s sebou, kdyby se vlivem tréninku dostavila hypoglykémie, tedy nízká hladina cukru v krvi. Brával jsem hodně s sebou sušenky, nebo hroznový cukr…ale jako nejlepší se mi jeví Jesenka. :-D Je tam totiž hodně cukru, je rychle vstřebatelný… a je použitelná vícekrát, jelikož je v tubě. A navíc nikdy jsem jí moc nejedl. Hypoglykémie mě při sportu potkala sice jen jednou a neběhám daleko od domova, ale člověk nikdy neví že?

Rád bych se totiž připravil také na jarní závody a tak bych rád zabojoval proti společnému soupeři…CUKRU. Ale tělo se ze začátku vzpírá opravdu hodně…

Pardon za OT…Brutto SZ. :-)

Motto: "Anyone can run downhill, not many people can run up."
avatar

Pally muž 03.12.2013 15:49:26

>> Maraton3r, 03. 12. 2013 15:43:22

NO SEEEEEERUUUUUS :-D :-D dal by som ti tradicnu minusku, ale vypli auru :-D

avatar

Jülich, Německo

Celkem 79 km
Minulý měsíc 0 km

ewerex muž 03.12.2013 18:23:07

jiz mnoho let snidam vetsinou ovesne vlocky s mlekem, poslednich par let do nich pridavam i susene ovoce, orisky, seminka a zadne priznaky zavislosti nepozoruji. Dokonce nemam ani abstak, kdyz si dam k snidani smazena vajicka na slanine :-D.

Ale aby to nebyl uplne OT. Zatim muj jediny zavodni pulmaraton jsem si odklusal za 2:15, ale pred tim sem se byl trochu projet na kole a jeste pred tim si zaplaval.

Pulmaraton me ceka 23. unora a rad bych ho dal za 1:45–1:50. Zatim beham kolem 40km tydne, prevazne v OV, obcas fartlek. Od ledna zaradim intervaly, nejake zavody na 5 a 10km a uvidi se:)

avatar

Bratislava

Brutto muž 04.12.2013 08:48:55

>> ewerex, 03. 12. 2013 18:23:07

Daj si na ranajky vajicka na slanine bez chleba kazdy den, alebo kazdy druhy a kazdy prvy den nejaky syr, na obed a veceru nejedz prilohy, ziadne cukrovinky a za 5 dni mas abstak ako hrom :)))

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 04.12.2013 09:02:44

>> Brutto, 04. 12. 2013 08:48:55

To by ale nebol abstak, ale vycerpane zasoby glykogenu a glukozy, da sa zvladnut aj za jeden den bez sacharidov s nejakou dlhsou intenzivnou aktivitou. Ale nazyvat to abstakom? Skus 3minuty nedychat, jaky budes mat abstak na kyslik. ;-)

avatar

Bratislava

Brutto muž 04.12.2013 09:28:32

>> SlavoK, 04. 12. 2013 09:02:44

Jasne, zle som to napisal, sacharidy doplnat ale nie v takej forme ako doteraz. Preto to nazyvam abstak, lebo na zaciatku, ked som to vyskusal tak som skoro zabijal pre kus cokolady, alebo spagiet, ale teraz, ked je uz snad telo navyknute na nejaky rezim tuku, tak nemam problem si dat taketo „bezsacharidove“ dni a necitim ziadnu potrebu doplnat glykogen. Trenujem pritom rovnako ako predtym (dokonca este o nieco viac). Takze az tak uplne vycerpane zasoby glykogenu to nebudu :) S nedychanim to skusam kazde leto pri mori, ale vzdy sa musim vynorit :)))

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 04.12.2013 09:44:10

>> Brutto, 04. 12. 2013 09:28:32

Glykogen sa doplnuje aj z tukov, ale toto vsetko patri do slavneho nizkosacharido­veho pasma.

avatar

SR, Reca

Celkem 15391,89 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:32 (2015)
půlmaraton: 1:30:36 (2017)

satch muž 04.12.2013 09:45:38

>> Brutto, 04. 12. 2013 09:28:32

tak ja špagetami koláč nenahradím…:) Ako decko, keď som sa v noci zobudil, naložil som si do úst 3 lyžičky kryštáľového cukru a pol lyžičky citrovitu, zaľahol do postele a nechal pomaly topiť v ústach…:) toto dnes už síce nerobím – dokonca sa i to s odstupom času zdá nie celkom normálne… Ale sladké proste musím. Včera poobede „ochutnám aspoň dve slivkové gule.. to je málo.. toľko môžem… 5 min… a ešte 3 gule… 5 min… už som to pokašlal, je to jedno.. dojedol som všetko…“ a takto dokola. Ale dnes sa držím…

avatar

Sloviensko

rudo muž 04.12.2013 10:07:17

>> satch, 04. 12. 2013 09:45:38

si sa mal narodit ako zenska

v plnom 12 zmysle vzhladom na tvoj prispevok ;-)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Brutto muž 04.12.2013 10:30:17

>> satch, 04. 12. 2013 09:45:38

Teraz si presne popisal moje spravanie pred dvoma rokmi (s tymi slivkovymi gulami). Kedze som neplanovane od svojej manzelky prave predvcerom dostal minitest – navarila slivkove gule, mozem zodpovedne prehlasit – obstal som, nedal som si ani jednu :) A to ich mam sakra rad. Ale je pravda, ze sme uz uplne OT, ospravedlnujem sa.

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 04.12.2013 11:10:32

S tymi slivkovymi gulami, ale aj vseobcne. Casto mame v sebe nejake vzorce ze co je zdrave jedlo a co nie. Pokial nebudeme uvazovat o nizkosacharidovej strave, tak domace slivkove gule vs spagety syr kecup.

Cesto – spagety ciste psenicne cesto s vajcom; gule zemiakove cesto s vajcom. Zemiaky obsahuju nejake vitaminy a mineraly viac nez psenicna muka a zemiaky neobsahuju lepok. Takze bod pre gule – maju menej lepku a viac mikrozivin.

Prisady – spagety syr. Syr je vcelku fajn, zdroj tukov a bielkovin s tym spojene specificke mikroziviny. Bod pre spagety. Pre vyvazenost doporucim doplnit gule hrncekom mlieka. Kecup vs slivky – keby sa jednalo o domaci kecup z paradajok mozme ho uprednostnit a mame zeleninovu prilohu – lenze kolko tam toho bude. Naproti tomu slivak zjeme celkom dost k celkovemu objemu jedla. Ja by som uprednostnil v tomto pripade slivky. V pripade, ze sa jedna o kupeny kecup a’la cervene farbivo s octom a cukrom a zahustovadlom a stabilizatormi, tak oproti celemu ovociu nie je co riesit komu bod.

Posyp na guliach – tu moze byt skutocny kamen urazu, dat si do posypu biely cukor je ten problem. Co takto si to posypat cistym makom alebo kakaom a zaliat rozpustenym maslom. Pokial z posypu vynechame cukor, tak sa z neho stava pridana hodnota, pokial bude posyp hlavne o cukre, tak je to minus.

Cize vo vysledku by som povedal ze slivkove gule bez cukru zapite mliekom, pripadne inak vymyslene, viem si predstavit zaliat kyslou smotanou, sladka chut varenych slivak s kyslou smotanou je zaujimava chutova varianta, maju navrch oproti spagetam obzvlast s kupenym kecupom.

Nevravim nejedzte spagety, jedzte slivkove gule. Len vramim rozmyslajte, normalne jedlo sa da casto velmi lahko (ubranim cukru napriklad) vyrazne vylepsit. Je to omnoho lepsia cesta nez si svoje oblubene jedlo zakazat. A je treba sa sutredit najprv na ubratie tych najhorsich veci – mliecna cokolada, zakusky, sladenie, mastne udeniny, alcohol, stuzeny tuk…

Pre mnoho ludi je to schodnejsia cesta, nez sa zrazu snazit vylucit skoro vsetko a skoncit koli tomu s takym hladom, ze potom skocim po tom najrychlejsom zdroji energie.

avatar

Sloviensko

rudo muž 04.12.2013 11:38:40

>> SlavoK, 04. 12. 2013 11:10:32

ci pana to bol podrobny rozbor, mas vcelicku ked uz nie su pluska

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 04.12.2013 11:55:55

>> rudo, 04. 12. 2013 11:38:40

ze, som sa sam divil. :-)

avatar

Bratislava

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 04.12.2013 13:25:58

Teda fakt, vo vlakne o jarnom polmaratone riesite zradlo… Ak mam kila navyse proti tomu, kedy sa mi beha najlepsie (pripadne objektivne viem, ze je co dat dole), tak sa neprezieram, pripadne jem mierne menej, nez by som podla vydaju mal. Nic zlozite.

Ked si dam slivkove gule, svet sa nezruti, ani nepridem o dva tyzdne tréningu. Dokonca ani ked si ich dam desat, alebo nebodaj viac (co sa mi pri slivkových este nikdy nepodarilo, aj ked som skusal)… Trapilo by ma skor, preco som v ten den nevybehol, ked som mohol, ale zrovna sa mi chcelo si prispat a neskor to uz neslo objektivne. Ked sa clovek chce sustredit na milion podruznych veci, tak mu unika ta podstatna a tou je v tomto vlakne – zabehnut slusny polmaraton. Ten nezabehnem z toho, ze vylucim z potravin lepok, cukor, tuky, bielkoviny, maso, zeleninu, ci ovocie. Ten zabehnem vtedy, ked nan natrenujem. Ak mi nejaka potravina nesposobuje alergie, ci traviace tazkosti, tak je to len o frekvencii jej zaradenia a samozrejme jej mnozstva. Na to staci kusok zdravého rozumu a zakladne vedomosti o zivinach, ktore vacsina z nas ma, aj ked su zalozene kdesi hlboko pod nanosmi balastu kadejakých guru metod o stravovani.

Mozno by postacilo si pamatat – hladovi vlci lepe honi. A k tomu, aby honili, musia tiez jest, len v primeranom mnozstve a nie prilis blizko pred behom.

Uz aj nase prastare mamy vedeli, ze ked chceli mat doma vecer pilneho muzskeho, tak mu dali lahku veceru a ked chceli od neho pokoj, dostal tazke jedlo a vo vacsom mnozstve ;-) Dnes si tu veceru dokaze uvarit, ci prichystat kazdy sam, ale ponaucenie je rovnake a neplati to len pre veceru, ale aj pre ostatne jedla pocas dna.

Viac by som teda riesil to, co som uz v ten den odbehal a co ma caka.

avatar

Bratislava, Ruzinov

Celkem 6727,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:25 (2012)
půlmaraton: 1:17:34 (2014)

PALOsvk muž 04.12.2013 14:01:03

>> Mato, 04. 12. 2013 13:25:58

S tymto plne suhlasim a taktiez som tu chcel napisat podobny prispevok, ze po 1. riasia veci OT a po 2. je dolezite kolko clovek nabeha v priprave pred 1/2M a nie, ze co vsetko poje. Je podla mojho nazoru uplne normalne, ze ked clovek beha a beha dost tak mu ani tak vela nechuti, nedokaze vela toho zjest…ved ako by potom mohol behat po nejakom velkom a mastnom jedle? Ja nemam ziadne, VOBEC ziadne prekazky v strave, jem co mi chuti a kolko chcem, no urcite nebude nahoda, ze zjem stale toho menej ako kolegovia… A pre „notorikov“ jednoducha rada:„Co nemas doma, to nezjes…“ Treba si varit mensie porcie (ziadne take ze:„pre istotu osupem o 1 zemiak navyse“) a nemat doma ziadne zbytocne zasoby (najma sladkosti) atd.

Hmm, ale ako je mozne, ze si uprostred noci dieta do seba „hrkne“ 3 lyzicky cukru?! Tak toto mi hlava nebere, ako to normlane decko napadne (preco by to vlastne robilo) a co robili rodicia? Ako sa decko dostane v noci k cukru a lyzicke, bez toho, aby o tom vedeli… (ano poukazujem aj na chybnu vychovu v detstve, ale to je este viac OT).

Behat, behat a este raz behat, to ma naucili na tomto fore :-)

Motto: http://connect.garmin.com/profile/palosvk
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 04.12.2013 14:36:10

Z vesela dalej OT.

v detsve – asi na druhom stupni zakladnej skoly, sme doma nemavali skoro ziadne sladkosti, pripadne ak tam nieco bolo tak som si to netrufol sam zobrat.

Ale mali sme doma granko – na ranajkove kakavko. Struhany kokos, susene hrozienka – na pecenie. Sirup – casto i domaci – do vody. Ked som prisiel popoludni domov tak som si z toho namiesal do mysky taku sladku lepkavu zmes a olizoval to z lyzicky pri citani Winetua. Asi sa fakt jednalo o chybu rodicov, ze v nepritomnosti nezatvarali kuchynu na kladku. Najblizsie – asi cez vianoce – im za to patricne vynadam. A svojmu synovi dam preventivne na krk obojok a po dome natiahnem vodiace lana aby nechodil kam nema.

Inak odkedy beham a to je od 28roku zivota, tak so stupajucimi objemami uplne mimovolne rastie moja spotreba jedla a pokial som sa nestaral akeho, tak spotreba suseniek a cokolady. Len ked na to denne myslim a kontrolujem, tak rastie spotreba ovocia a zeleniny.

Ked sa v priprave stane, ze miesto toho aby som rano vstal a siel behat, tak si radsej prispim, tak je to dovod k tomu sa poklepat po rameni, lebo som urobil to co telo potrebovalo.

Vzivote sa mi snad nestalo, ze jedlo ktore mi chuti by som prestal jest preto lebo uz mam dost a viac nemozem alebo ze mi uz nechuti. Take proste neexistuje. Prestanem preto ze a) uz nie je b) poviem si, ze to by snad stacilo.

Ze sa zle beha po velkom jedle? To je co? OK ANP a intervaly nedam napriklad do hodiny po poriadnej porcii brindzovych halusiek. Ale ze by som nemohol zjest steak s hranolkami a rovno od stola vybehnut? Kludne aj na narocnejsi trenink.

Ze po tazkom obede ci verei je clovek malatny? Chacha, no s vekom sa to trosicku posuva, ale vzasade este stale u mna plati, ze ked sa prejem tak do 10–30minut po jedle zacnem mat chute a hladat co by som este zjedol. Najlepsi recep potom pre mna je po poriadnom jedle ist von a nieco robit aby som nemyslel na jedlo. A fyziky narocne prace mi vtedy idu dobre od ruky.

Do posilovne som chodieval priamo z obeda. A ked som cvicil tazke cviky a nemal menej ako 2hodiny pre tym jedlo, tak mi bolo na zvracanie a krutila sa mi hlava.

Mato, Palo, chapete to? ;-) ja uz fakt neviem jak inak vam to vysvetlit, ze niektori ludia to maju s jedlom inak.

Cim netvrdim, ze pre ubehnutie kvalitneho preteku nie je hlavne trenovat. Ale zhodit 5kg tuku a nabehat 200km mesacne v zime prinesie k jarnemu polmaratonu lepsi vysledok, nez nezhodit nic a behat 400km.

avatar

Pally muž 04.12.2013 14:43:01

>> SlavoK, 04. 12. 2013 11:10:32 >> SlavoK, 04. 12. 2013 14:36:10

diky za know-how, teraz dam jarny polmaraton urcite pod hodinu :-D

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 04.12.2013 14:58:06

>> SlavoK, 04. 12. 2013 14:36:10

Vsak sa hrajme na obete, najma ked sme objektivne v poriadku, ale lahsie je nieco zviest na moje „specificke geny“, nez si pripustit, ze jedlo nie je modlou a ani objektom, kvôli ktorému si musim riadit viac ako poloviocu bdelého stavu. Skratka, ak naozaj netrpis obezitou a hormonalne nie si uplne rozvrateny, tak by si sa mal predovsetkym zapodievat bezeckym tréningom, ak chces behat rychlejsie.

A ani v tej poslednej vete nemas pravdu, lebo vo vacsine pripadov a zrovna pri tomto priklade, by tomu virtuálnemu bezcovi asi pomohlo tych 400km mesacne, nez denne stravit 6 hodin fantazirovanim o zradle a jeho konzumovanim. V naprostej vacsine, ak je vaha nadmerna a nejde len o kozmeticke upravy systémom „aj olympionici tak robia“, tak pri tomto objeme sa prirodzene vaha upravi na bezecke UDRZATELNE optimum.

iste vacsina z nas dokaze, aj ti najchudsi, stalcit vahu dolu na nejaku dobu, ale dlhodobo to nefunguje a preco asi? Lebo je to neprirodzene.

Ak je niekto zravejsi, tak sa musi kontrolovat, to chapem. Nechapem vsak, preco to musi kazdeho polroka zvalovat na nejaku inu zlozku potravy, ktoru nevyhnutne MUSI vylucit, lebo celkom urcite je dôsledkom jeho zavislosti na … (doplnte si cokolvek, co zrovna fici) a nechape, ze nech uz to zvali na cokolvek, zas to bude len nejaky dlhodobo neudrzatelny extrem. Pritom jednoducha odpoved je: musim obmedzit svoju nezriadenu zravost a stoji ma to nejaku sebakontrolu. Kalorie su kalorie su kalorie a je jedno, v akom skupenstve ich do tela dostanes, ak ide o energeticku bilanciu.

A ta kontrola od rodicov – islo o nocne pojedanie cukru s citronelou. Pricom podstatna informacia je nocne a pojedanie. To by skutocne mali rodicia ustrazit, aj keby sa jednalo o brokolicu a mrkvu. V noci sa ma spat a najma deti by mali. Ak odhliadneme od tohto, tak deti by nemali mat volny pristup k cukru a aj to Grnako so syrupom, ak zmizne behom par dni, tak by som sa namieste rodicov spytal, co je za tym a mal s dietatom pohovor o jedeni. Tolko asi k tej vychove. EDIT: a ano, predstav si, ze u mojej nedisciplinovanej sestry, ktora mame zvykla potajme vyzierat zasoby zo spajze pred Vianocnym pecenim a po tom ako prislubila, ze to prestane robit (co samozrejme nedodrzala), tak sa spajza zamkla a kluc odlozil. A nie, netrapili nas doma hladom, len nam vstepili do hlavy, co su sracky a co naozajstne jedlo, za co rodicom dakujem. Chystam sa tak spravit aj u svojich deti, snad ma neudaju nejaki pseudohumanisti súdruhom v Bruseli, ze ich nebodaj tyram.

avatar

Nelahozeves

Celkem 19576,14 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:05 (2016)
půlmaraton: 1:28:31 (2016)
maraton: 3:43:10 (2013)

filipoinzagi muž 04.12.2013 15:09:50

Tak abych se přidal, právě jsem snědl 2 balení hořkých miňonek :-)) Prostě jsem neodolal, přepadají mě chutě na sladké. Musím se ale dnes večer potrestat a přidat si 2 km navíc :-)

Motto: Když něco děláš, tak to dělej pořádně a dej do toho všechno.
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 04.12.2013 15:17:34

>> Mato, 04. 12. 2013 14:58:06 tak pri tomto objeme sa prirodzene vaha upravi na bezecke UDRZATELNE optimum.

Energetická rovnováha platí při libovolné kilometráži, tedy tělo si vytvoří optimum jen tehdy, pokud energetický příjem je přibližně roven energetickému výdeji. Pokud někdo konzumuje v určitě období přes 20 000 kJ za den, tak si tělo žádné optimum nevytvoří, i když dotyčný běhá nad 500 km měsíčně, protože odpovídající energetický výdej je jen kolem 15 000 kJ za den.

>> filipoinzagi, 04. 12. 2013 15:09:50

2 balení miňonek je 100g, k tomu bys potřeboval minimálně 8 km běhu. Jinak ale tyto diskuse je pro mě lepší moc nečíst, protože pokud to čtu déle než čtvrt hodiny, tak nutně dostanu chuť na něco obdobného, a pak záleží na tom, co mám doma, abych tím chuť mohl uspokojit. :-)

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 04.12.2013 15:26:23

>> kanovsky, 04. 12. 2013 15:17:34

Pokud někdo konzumuje v určitě období přes 20 000 kJ za den,

Ovsem, ja som mal na mysli bezne sa stravujúceho cloveka, nie niekoho, kto ani od stola nevstane, ako je dlhy den (s výnimkou odbehania tych cca 17km). 20.000Kj by predstavovalo velku kopu jedla, pripadne mensiu, ale velmi nezdravého. Tak vela jedla som nezjedol za jeden den este nikdy, ani ked som omylom bezal cez 70km vinou mojej lenivosti si poriadne roztvorit mapu. Ak sa nejedna o kulturistu co sa nasilne krmi, pripadne cyklistu pocas TdF, ktori musi aj nasilu zjest velke mnozstvo jedla bohatého na kalorie, tak neviem, co by viedlo zdravého cloveka – bezca k tomu, aby sa tak prepchaval.

Tu nejde o nepochopenie. Ja chapem, ze niektori ludia su skratka zravi a maju chute. V naprostej vacsine sa vsak daju volou ovladat a to aj bez zachadzania do extrémov.

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 04.12.2013 15:41:30

>> Mato, 04. 12. 2013 15:26:23

Stres, práce doma, nedostatek jiných podnětů, nedostatek motivace a sebeovládání, případné kolísavá glykemie v důsledku jezení nevhodných potravin, vedoucí k nekonečné spirále hladu a chuti k jídlu?

Zrovna jsem u dotyčného něco našel, zůstaňme, prosím, zcela v neosobní rovině, děkuji. Dotyčný věděl, že je to nepřirozené, a dokonce měl i přehled, avšak přesto nadměrnému jídlu neodolal. Však podle toho u dotyčného vypadaly i běžecké výkony na jarních závodech, první významnější byl už o týden později po uvedeném příkladu (6.4.2013 PIM půlmaraton 1:29:10).

25.3.2013:

0:00 párty večka 52g, máslo 12g, med 40g, granko 26g, mléko 237g

7:15 granko 12g, mléko 109g, párty večka 66g, máslo 13g, med 18g

9:25 párty večka 51g, pom. máslo 27g, eidam 76g

10:20 párty večka 25g, máslo 5g, eidam 38g

13:30 česnečka 200 ml, kuřecí kousky v omáčce 150g, rýže vařená 200g

14:15 mars 47g, čokotatranky 30g

15:15 sýrová bulka 96g, máslo 11g

16:10 jogurt bílý selský 236g, džem jahodový 90g

17:15 párty večka 72g, máslo 22g, med 48g

18:45 jogurt bílý selský 269g, džem jahodový 117g

20:10 eidam 32g, zelenina Kunovjanka 50g

20:45 pomeranč 252g

celkem T 178g B 156s S 644g EP 20 268 kJ, přebytek 8 727 kJ

26.3.2013:

0:25 eidam 44g

8:10 těstoviny vruty 100g, eidam 40g, kečup 45g

11:20 rizoto kuřecí, sýr, okurek, zeleninová polévka s rýží

11:45 oplatek twix 51g, čokoláda 32g, horká čokoláda 29g

14:05 croissant čokoládový 70g

14:55 croissant máslový 52g, máslo 20g, bageta chlebová 45g

15:35 horká čokoláda 29g

17:05 bageta chlebová 69g, máslo 13g, med 20g, mléko 395g, kakao na pečení 4g

18:45 rajče 103g, paprika zelená 53g, vejce 108g, eidam 84g, bageta chlebová 75g, horká čokoláda 29g

20:15 bageta chlebová 58g, šunka vepřová 77g, zelenina Kunovjanka 111g

22:45 horká čokoláda 25g

Celkem T 168g B 189g S 567g EP 19 032 kJ, přebytek 4 875 kJ

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
Nalezené položky: 175 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.