Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Prosim o pomoc

Prosim o pomoc

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | Další Poslední
avatar

Sloviensko

rudo muž 05.04.2016 13:43:39

skusim este raz: kazdy clovek je individualita neilen psychicky ale aj fyzicky

a tak nejake pravidlo (nevyse dost vadne, ze chudnut sa da na hocijakej strave aj na cukrovej) nemoze platit na kazdeho.

to ze niekto nieco zvladne vobec neznamena ze to zvladne kazdy.

a podla mna je to vrchol EGOCENTRIZMU neustale tvrdit ze MAX je povinny schudnut aj na cukroch , len preto ze mne sa to zatial dari.

paralela je s treninkovym planom : kazdemu davam individualny, nikdy by som 2 bezcom nedal rovnaky plan, ani keby mali rovnaku vykonnost a rovnaky ciel

a dokonca by som aj jednemu bezcovi plan usposoboval roznym okolnostiam

a rozhodne by som tvrdohlavo nepisal plan niekomu taky ako som mal ja

radi sa vzdy konkretnemu cloveku

prenasat svoje problemy, zaujmy, vlastnosti a preferencie na druhych, je EGOCENTRIZMUS, IM­HO.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Desert muž 05.04.2016 13:57:59

asi to je už dávno byl to nějaký létáček o prevenci proti cukrovce u dětí: děti dostali bonbony a začaly mezi sebou diskutovat, co s nimi, jeden říká: když je sníme, budeme mít vysokou glykemii, takže je nesmíme, druhý k tomu: lepší bude, když je snime a půjdeme si zaběhnout, :-)

řekl bych, že tři stránky diskuse se rozvinuly ve smyslu, jako, že Max je malý a neví si rady, a my za něj neseme odpovědnost, když vracel váhu zpět, taky mu to nikdo nenutil, to bylo jeho rozhodnutí, tedy ani to granko, ani čokoláda není na škodu, pokud se proběhnu,

daleko horší je když vyřadí cukry , a nezredukuje kalorický objem stravy, glykogenní AA se v klidu na ten cukr přemění, tedy zase je nutné se proběhnout,

Add. to Gilwen AA nejsou baterky, no a do žítřka je ještě v Kauflendu granko levnější, :-)

PS: Max je dospělý, a pokud má někdo pocit, že za něj kvůli granku odpovídáme, :-) :-P :-D , tak potom by jsme mohli rozebírat i maso,

avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 05.04.2016 14:34:55

>> Desert, 05. 04. 2016 13:57:59

Pff, já už gran..(censored) dáááávno nepapám. Momentálně ujíždím na RS, a to tak, že vopčas omylem sním i celer :-P

avatar

rejca muž 05.04.2016 14:53:30

No tak Granko je z cca 80 procent cukr. Takže mnohem levněji, když se chce někdo otrávit vyjde koupit kilový cukr krystal a sypat si do tlamy rovnou ten.

Může to ještě přelít nějakou nízkotučnou nekvalitní čokoládou + si nasypat do tlamy ochucovadla + sůl.

8-O

Fuj…

Motto: Aktivně sportoval - skákal do řeči a vrhal stín.
avatar

Desert muž 05.04.2016 15:02:28

>> rejca, 05. 04. 2016 14:53:30

na ten cukr tě to vyjde stále lépe než si dát klasický džus, :-)

a to je džus zdravý nápoj, a to je v něm přídaná fruktoza,

avatar

rejca muž 05.04.2016 15:06:55

>> Desert, 05. 04. 2016 15:02:28

No tak v džusu to je většinou aspoň z ovoce (a určitě to nejsou jen cukry)… Navíc existuje spousta džusů, kde je toho ovoce méně. 100 procentní džus se stejně nedá pít.

A navíc složení je mnohem lepší než to granko:

http://www.kaloricketabulky.cz/…y-dzus-100-/

(Za předpokladu, že se granko jí přímo z krabice, jak to někteří provozují)

Motto: Aktivně sportoval - skákal do řeči a vrhal stín.
avatar

Desert muž 05.04.2016 15:11:15

>> rejca, 05. 04. 2016 15:06:55

ber to klasicky, někdo má rád holky a jiný zase vdolky, :-)

stejně tak každému chutná něco jiného, a myslím si že není moc lidí, kteří někdy na něčem neujedou,

avatar

svbezec muž 05.04.2016 15:13:54

>> Skritek Hugo, 05. 04. 2016 13:17:39

„Max je po operaci, potrebuje zahojit palec a s jeho historii nachylnosti k zapalnym procesum jinou cestu nez vyrazeni nezdravych cukru nevidim.“

Nechcem s tym priamo polemizovat, vybral som si to iba ako zachytny bod- po dlhsej dobe som si tu precital par stranok zo zvedavosti v ktorej faze koliecka sa Max nachadza :-) vidim ze prave rozbieha dalsie a zase prehnane riesi „chu…iny“, aby nemusel nic zmenit.

Ze operacia problem palca nevyriesi sa nedalo nevidiet.

Max, namiesto „vykonov“ sa v cviceni konecne zacni ucit pouzivat telo spravnym sposobom! Zapal na konkretnom mieste nevznika iba z vole Bozej a primarne ani z napchavania sa cukrom(to iba moze o nieco zhorsit problem ktory uz je). Ma konkretnu pricinu na konkretnej drahe a da sa riesit na hmatatelnej a cititelnej urovni tuhosti/ochablos­ti/postavenia svalov klbov a sliach ako asi vsetky chroby. V cviceni sa zameraj namiesto vykonov na to aby si sa naucit pouzivat svaly a slachy spravnym sposobom a odstranil vsetky zatuhnute miesta. To je kriterium ci cvicis dobre alebo zle. Cim viac budes vnimat svoje telo tym viac budes citit co je pre teba dobre aj v jedeni. Cim menej budes SPRAVNE a DOSTATOCNE (nie v zmysle vykonu-mozno sa ti nezda, ale pod kozou a povrchovymi svalmi su este dalsie dolezite veci :-) )cvicit, tym dolezitejsia bude strava. Pytas sa na vsetko mozne, kolkocoho kedy robit ale nikde nevidim otazky na AKO? Vies urobit spravne drep? Vies spravne stat a chodit? Stavim sa ze nie. Je to stale ten isty problem, ze ludia sa spravaju k svojmu telu ako jednorocne dieta k auticku a potom veria ze zranenia a bolesti vznikaju z pretazenia alebo z toho ze si dali na veceru palacinky.

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 05.04.2016 15:20:47

>> gilwen77, 05. 04. 2016 14:34:55

Viděl jsem. :-) Až z toho zeleného rosteš i do výšky. :-)

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 05.04.2016 15:31:53

>> Desert, 05. 04. 2016 13:57:59

No však právě, tady se nějak rozšíříl názor, že za Maxovy potíže mohou sacharidy, ale co když za to může třeba přemíra bílkovin či něco jiného (viz pěkný příspěvek od svbezec)? Přece chodí k doktorům, kteří mu měli dát doporučení, podle kterých se pak měl řídit.

>> rejca, 05. 04. 2016 13:33:38 Prostě nejlepší by bylo držet se rady profesionála, který o tom něco ví… A byla by to i jeho zodpovědnost.

Stoprocentně souhlasím, Max by měl zvolit jednoho poradce, jeden přístup, toho se pak držet, odpovědnost by pak byla na něm a částečné i na tom poradci.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 05.04.2016 16:07:47

>> Petr Kaňovský, 05. 04. 2016 15:20:47

Pšššt. :-D

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 05.04.2016 16:10:18

>> gilwen77, 05. 04. 2016 16:07:47

Však už mlčím. :-) :-) :-)

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 05.04.2016 17:48:55

MAXI(podstata tkvie v utrpení,t.j.kde vôľa-tam cesta)(sachry,b­ielkoviny,tuky)

Exist. dva vývojově odlišné druhy slasti: „smyslová (fyziologická) a mentální (duchovní) a jedinec může obětovat mnoho smyslových požitků, aby překonal jejich nižší úrovně a dostal se na vyšší, např. etičtějších, estetičtějších nebo intelektuálnějších. Tak MAX překonává sám sebe, když si během určitého časového období „dává“ tapas , aby se během jeho trvání objevily intenzivnější emocionální prožitky a po jeho uplynutí se cítil silnější po fyzické nebo psychické stránce. Oba dva principy jsou vzájemně propojeny. Kritéria příjemného a nepříjemného jsou u různých lidí různá, přičemž se mohou u člověka měnit v průběhu jeho vývoje. Objevuje se otázka, zda motivací MAXika je nemít žádnou motivaci, tj. vlastně po ničem netoužit. Pokud je hlavním cílem dospět do stavu osvobození, pak v takovém stavu už ani není nutné po čemkoli toužit, protože všechny tužby už byly splněny. Ve skutečnosti jde o jakési „znovuzrození“ do jiného způsobu bytí. Důvodem je klamnost „všedního“ života, protože on sám o sobě je utrpením a iluzí (je zbavený posvátného smyslu).Závislosti.

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 05.04.2016 18:10:14

Ono se po čokoládě ale opravdu hubne. Po opravdové čokoládě.

>> runtachykard72, 05. 04. 2016 17:48:55

Ale možná je to jen nahrazení jedné závislosti jinou. ;o)

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Celkem 390,9 km
Minulý měsíc 0 km

MiaBea žena 05.04.2016 18:32:49

Ano, chtělo by to jeden systém a toho se držet, souhlas. Max si jeden vybral, potud ok… Ale myslím si, že zároveň je důležité být schopen/ochoten daný systém opustit, když mi z nějakého důvodu nefunguje. A nebrat to jako selhání, ale jen zatáčku na cestě dopředu.

MAXi, nechci tě mást a zrazovat, ale myslím si, že NSS není momentálně pro tebe vhodný systém. To, že sníš jedno jablko, vede k takovému rozčarování a zklamání, že sežereš 200 g čokolády… Jeden víkend s rodinou tě skopne zase úplně na začátek… Přijde mi to hrozně „buď a nebo“. A to teda psychice zrovna moc nepomáhá. Takže máš možnost buď přestat ulítávat a nekompromisně a hlavně dlouhodobě to držet, jak navození ketózy vyžaduje = hodně náročné na motivaci a vůli, nebo na to jít postupně a netrestat se za každý úlet (ať už skutečný nebo, co hůř, jen domnělý).

A abych jen nebořila, ale taky něco postavila:

Co třeba sacharidy jako celek nezatracovat, ale začít tím, že vynecháš jen ten cukr = všechny doslazované potraviny. Já ho teď nejedla celý půst, což je na mě fakt výkon:-), teď jsem se k němu zas maličko vrátila (ach, ta hořká čokoláda, ach ty domácí buchty), ale jsem ochotná jít do toho s tebou, pokud napíšeš, že by tě to motivovalo. Posupně pak můžeš začít ubírat z příloh… a dostat se k té NSS, když ji chceš;-).

Ale jakýkoliv systém vyžaduje důslednost, překonávání sebe sama a určitou námahu (kdyby ne, tak jsou všichni hubení). Nějakou dobu si jídlo vážit a počítat, chystat si svačiny, brát si lahev s vodou všude s sebou, předcházet nevyspání, při pohledu na to, co jí rodina, si říct: „tohle pro mě není“, „mně tohle ublíží“, „pryč ode mě satane“, nebo nějakou jinou jednoduchou větu.

Věř mi, že osobně vím, o čem mluvím. Začínala jsem na skoro 90 kilech. Na začátku jsem si jídlo vážila a zapisovala do stobklub.cz (mimochodem, výborná stránka, doporučuju!), což byl opruz, ale bylo to nutné. Byla jsem tlustá nejen z nezdravých jídel (cukrovinky), ale taky z příliš velkých porcí. Postupně jsem si vypracovala systém a teď přesně vím, kolik čeho je pro mě vhodná porce k jakému jídlu, a dokážu to odhadnout. Můj největší problém je v podstatě pořád stejný a to: přestat včas jíst a nepřežírat se. Kdybych to dlouhodobě vůbec nehlídala, jsem zas tlustá. Když to hlídám nedůsledně, jsem pořád na svém (poslední 3 roky), takže když chci hubnout (posledních 6 týdnů), musím to hlídat fakt důsledně, což pořád někdy dře. Jsem navíc psychický labilní, takže když mě něco rozhodí, mám tendenci to zajídat. Když jsem nevyspalá, zas mě žene k ledničce. Když se na jídlo plně nesoustředím, zas je těžší nesníst něco dalšího navíc atd. Tohle všechno vím, tak se tomu snažím předcházet. Ale stejně si musím hlavně večer dávat pozor na různé chutě. Pomáhá mi teplý čaj. Když je nejhůř, i si třeba kus sýra ukrojím, ale řeknu si „že co jsem ještě nestrčila do pusy, to jsem nesnědla“ a zase to vrátím. Když je ještě hůř, řeknu si „jednou stačí“ a jeden kousek si bez výčitek dám, ale víc opravdu ne! Možná, kdybych takhle neulítávala (občas!), šlo by mi to asi líp, ale nehroutím se z toho a „beru, co je“:-)

avatar

max39 muž 05.04.2016 21:40:42

Dnes nadhernych slnecnych 25 stupnov.Cely den straveny na zahrade v kratasoch.Pekne do cervenohneda opaleny.Popalil som vsetko drevo z ostrihanych stromkov,zver­tikutoval 350m2 travnika,nasledne ho cely poctivo pohrabal a vyhodil 30 kyblov starej maciny do kompostu.Popolieval sklenik,odstranoval okrasnu kôru spod 45 tuji-priprava na presadzanie(zlep­senie rastu+predidenie moznemu konfliktu zo sudedom).Vecer som si dal jeden plank,par brusakov,kliky­.Prekrasny den.

A bez granka.Pouzijem krasny citat od RUDA:„kdybych pil granko, bral bych to jako zivotni kapitulaci“

PS:Granko a Peter samozrejme za nic nemôzu.Reci z fora o sladkostiach mi rozhodne nezvysuju na ne chut a nenabadaju ma ich jest.To ja sam. Ale ako si Peter spravne povedal,dokazem byt velmi otvoreny a jednym dychom dodam,ze tvoje prejedanie sa obrovskymi mnozstami cukru povazujem aj ja za nespravne a skodlive.Bez ohladu na tvoju vykonnost a vahu.Len tym dokazujes ako si na nom velmi zavisly-a to ma ako priatela mrzi.Ved o skodlivosti cukru sa uz konecne hovori silno a dost hlasno vsade.A ano zavisly som aj ja,no uvedomujem si jeho skodlivost.Pevne verim,ze svoju radost z cukroviniek neprenasas aj na svoje sportove zverenkyne.Vsetko v dobrom:-).

Vsetkym dakujem za podnetne prispevky.

MAX

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 05.04.2016 21:49:22

>> max39, 05. 04. 2016 21:40:42 Ved o skodlivosti cukru sa uz konecne hovori silno a dost hlasno vsade

Co myslíš tím cukrem? Prosím o jasné vyjádření: fruktoza, glukoza, sacharoza či co ještě dalšího? A co jako myslíš, že si tělo vyrobí z těch polysacharidů, případně přebytku AA apod.? Myslím, že se tu už vícekrát vyjádřil třeba Desert, dnes též. Ale Tvůj názor beru, že ho můžeš mít, proč ne? Zatím ale každoročně chodím na sportovní preventivní prohlídky, včetně laboratorních odběrů, kromě toho i doma náhodně měřím glykemii apod. a na žádné problémy jsme zatím nenarazili.

Chutná-li mým svěřenkyním sladké, tak jim ho nezakazuji. :-) Nechutná-li jim to, tak jim ho nevnucuji. :-)

Připomínám, že ty cukry jím kontinuálně, v průběhu dne v mnoha dávkách, více přitom po pohybové aktivitě. Glykemie tak má menší výkyvy, dokonce i v porovnání, kdybych jedl jen polysacharidy, ale třeba jen ve třech jídlech za den. Nikomu tedy nedoporučuji jíst hodně rychlých cukrů jednorázově, pak by totiž rozkolísání glykemie způsobily a to by nebylo pro tělo žádoucí.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

max39 muž 05.04.2016 22:04:42

>> Petr Kaňovský, 05. 04. 2016 21:49:22

https://www.google.sk/search?…

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 05.04.2016 22:09:43

>> max39, 05. 04. 2016 22:04:42

Problém naprosté většiny ze zobrazeného pro mě, že to obsahuje přebytek tuků, což pro mé trávení není optimální. Proto raději více piji horkých čokolád, granek apod. a jím relativně málo tohoto. Prostě granko, horkou čokoládu či čokomléko považuji za pro mě vhodný energetický nápoj, hlavně po delší aktivitě (mám odzkoušeno), ale toto pro mě po aktivitě vhodné není. Vše to vztahuji i s ohledem na ostatní jídla, která v průběhu dne mám – jím třeba hodně sýrů, které mají bílkoviny a tuky, ne sacharidy. Tématu stravování jsme věnovali spoustu času, i s kvalitními výživovými poradci, takže myslím, že vím, co dělám a proč. :-)

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Desert muž 05.04.2016 22:12:53

>> max39, 05. 04. 2016 22:04:42

jedny z těch bonbonů jsou velmi užitečné, obsahují glukokortikoidy, :-)

avatar

max39 muž 05.04.2016 22:22:03

>> Petr Kaňovský, 05. 04. 2016 22:09:43

Ak si ty s tym spokojny,tak je vsetko v poriadku(proti gustu ziaden disputat)

MAX

avatar

max39 muž 05.04.2016 22:25:58

>> Desert, 05. 04. 2016 22:12:53

OK,berem.Len by sme museli jest len tie.

MAX

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 05.04.2016 22:31:42

>> max39, 05. 04. 2016 22:22:03

Trvalo mi dost dlouho, než jsem narazil na dlouhodoběji udržitelný přístup, který mi vyhovuje. Jinou věcí by byla optimalizace hmotnosti před závodním obdobím, až toto budu chtít řešit, ale třeba před 2 lety se mi to dařilo velmi dobře, na jaře i pak na podzim. Hodně je to ale pak i o motivaci.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Steven 07 muž 05.04.2016 23:01:57

Maxi,

  1. denně min 7 hodin spánku, hodina před půlnocí se počítá za dvě.
  2. denně alespoň 1 kg zeleniny, najdi si nějakou misku, zvaž co to obnáší,

    ono to není nic moc, budeš udiven, co váží dvě kedlubny:-)

  3. jez co chceš, vyjma prasáren:-) /pizza, rohlík, knedlík, závin, koláč, bábovka:-)/
  4. denně 60 – 90 minut pohybu v aerobním pásmu, s přihlédnutím k tomu, žes třeba čistě

například měl v ruce dvě hodiny sbíječku:-)

Neodpustím si:-). Je tady spousta cenných a někdy i upřímných rad, nicméně každý vychází ze své aktuální pozice, tedy nikoliv z toho, že vážíš to, co vážíš, a že řešíš btw i krapet jiné problémy, než ostatní.)

Nejprve jednoduchý, za všech okolností udržitelný systém, teprve pak můžeš uvažovat o dalším.

Je to na Tobě, už se opakovat nebudu, tento příspěvek nesmažu:-).

Moje cesta, je v porovnání viz výše, poněkud šedá:-).

Držím palce, jak jinak:-) Steven

avatar

max39 muž 05.04.2016 23:41:17

Steven a zas mazes:-).A zrovna to naco som sa ta chcel opytat.Tak nic.Tak to skus aspon s tou sedou.

Body ktore navrhujes su naozaj dobre V podstat som sa ich na zaciatku drzal(okrem bodu c.2).No a ano RS.

Cela moja ketoza vznikla z nespokojnosti s palcom.Tak som tomu chcel co najviac pomôst.No asi na to este nie som pripraveny.Celkovo som tlceny z viacerych stran(ved vies),tak ma potom napadaju teketo veci aby som aspon nieco napravil-zjavne bez vysledku a tym sa to este cele viac komplikuje.Pro­blemom nie je len sport a obezita.No neviem akym zazrakom to zvladam tento rok vcelku dobre.Par veci som sa predsa len naucil:-).

Pekny vecer

MAX

avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 06.04.2016 06:12:35

některá fakta z tohoto článku též stojí za zamyšlení…vys­větluje to Petrovu a Maxovu závislost na sladkém v souvislosti s depresí…

http://www.sportvital.cz/…kou-deprese/

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

Sloviensko

rudo muž 06.04.2016 07:36:30

>> Pohoda, 06. 04. 2016 06:12:35

;-)

stara znama vec , zacyklena spirala zavislosti

zla nalada depresia si pyta cukor a ten nasledne zas vyvolava depresiu a zlu naladu.

O zenach ktore su nespokojne so zivotom sa to vie ze si lasku nahradzaju cukrom

muzi tiez, ale sa to nesmie povedat nahlas ;-) muzi to maskuju cukrom v pive.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

rejca muž 06.04.2016 08:14:39

Teď jsem koukl na Petrovy stránky a vidím tam, že u něj došlo v posledních letech k velkému propadu výkonnosti i když stále běhá každý den a hodně km.

http://www.kanovsky.cz/beh.php

Takže být jim, tak bych netvrdil, jak mu „cukrová“ dieta svědčí…

Ono zpomalit o 10 – 20 procent i když běží naplno (10 km) a mít o dost větší tepy v zátěži může být právě procesy, které se odehrávají v jeho těle v souvislosti s přemírou cukru. Takové zpomalení je abnormální… Je natolik velké, že to nemůže být jen ztrátou formy.

Jinak vyšetření jsou jedna věc, realita může být věc druhá.

Ano, můžou tam být jiné vlivy… Ale ten jídelníček tomu určitě nepřidá (ani psychice).

Taky tam vidím příliš jednostrannou zátěž bez další kompenzace a odpočinku. Vlastně jen běhá.

Motto: Aktivně sportoval - skákal do řeči a vrhal stín.
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 06.04.2016 08:28:46

>> rejca, 06. 04. 2016 08:14:39

V pohodě, to už jsme tu měli, třeba roky 2008, skoro celý 2013, a podobně.

Teď trénink nespecializuji na závodní výkony, nemám tam třeba právě jeden test dle mého modelu týdně apod., běhám hodně spontánně, bez orientaci na vyladění pro konkrétní výkony apod.

Desítku jsem měl nejlépe 37:39, loni v prosinci pak 39:59, to zas tak velký rozdíl nevidím, o nic abnormálního se nejedná. Většina mých kamarádů má kolísání výkonnosti, a běhá některé roky výrazně hůře než jiné, však třeba by tu někteří napsali, hodně je to ale i o motivaci a samozřejmě přirozeném cyklení.

>> rudo, 06. 04. 2016 07:36:30

O té opačné implikaci v tom článku není, třeba na to koukat v širších souvislostech.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 06.04.2016 08:31:32

Doplním, chce-li někdo povídat o abnormálních výkyvech v mé výkonnosti, nechť uvede své výkony, a vývoj své výkonnosti, ať to pak porovnáme!

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.